Zápas je u konce. Domácí Skotsko v něm naprosto zaslouženě porazilo hostující Gruzii. Konečný výsledek neodpovídá zápasu, který jsme dnes viděli. Skotové byli jednoznačně lepší a mohli vyhrát i větším rozdílem. Ode mě je to pro dnešní večer vše a budu se těšit zase někdy u onlajnů nashledanou.
Zákroky brankáře Lorii – 3.
90+4
90+4
Domácí drží míč na útočné polovině.
90+4
Hostům se nedaří vypracovat si souvislejší tlak.
90+3
Scott Brown vybojoval autové vhazování na vlastní polovině.
90+2
Chris Martin udržel míč v rohu hřiště a následně byl faulován, domácí střádají cenné vteřiny.
90+1
Do zajímavé pozice se dostával Kankava, jeho střela však byla zablokována.
90
Nastavují se 4 minuty.
90
Chris Martin se nakonec dočkal, v závěru utkání nahrazuje Stevena Fletchera.
88
Domácí tým chtěl vystřídat, nastal však problém se světelnou tabulí. Ch. Martin si tak musí na svou šanci ještě počkat.
87
Hutton poslal dobrý centr z pravé strany, hostující obrana si i s trochou štěstí poradila.
85
Fletcher při snaze vybojovat míč fauloval na útočné polovině Grigalavu.
84
Na centr z rohového kopu si naskočil Hanley, hlavičkoval však nad bránu.
83
Další velká šance domácích, Morrison našel ve vápně S. Fletchera, ten svému spoluhráči přihrávku oplatil, Morrisona ale ve velké šanci vychytal Loria a obrana Gruzie uklidila míč na roh.
81
Střídají i domácí, Naismithe nahrazuje McArthur.
80
Poslední střídání hostů, Kazajšviliho nahrazuje Čanturia.
80
Obrovská šance i na druhé straně! Okriašvili zatáhnul míč po levé straně a našel ve vápně Gelašviliho, míč se odrazil na velké vápno, kde byl Daušvili, jehož tvrdá rána skončila těsně vedle!
78
Krásná akce Skotů! Anya posunul míč do vápna Fletcherovi, ten našel patičkou Naismithe, jehož tvrdá střela minula pravou tyč Loriovy brány.
77
Robertson se pokusil o střelu z dálky, míč však netrefil dobře.
76
Maloney znepříjemnil rozehrávku Chubutijovi a vybojoval aut v blízkosti pokutového území soupeře.
75
Do odraženého míče po rohovém kopu se opřel Kankava, nemířil však přesně.
75
Gelašvili pronikal do vápna a pokusil se o centr, ten ale na roh zablokoval Robertson.
74
Maloney s Fletcherem vybojovali pro svůj tým standardní situaci ze zajímavé pozice.
72
Další Robertsonův centr chytá Loria.
71
Druhé střídání hostů, Papavu nahrazuje Dzaria.
70
Hutton hledal svým centrem S. Fletchera, Chubutija byl ale u míče dřív.
69
Gruzie vybojovala po Naismithově obranné hlavičce rohový kop.
68
Žlutou kartu za tvrdý zákrok na Kazajšviliho dostává Maloney.
68
Morrison vybojoval míč a našel za velkým vápnem S. Fletchera, jeho ránu zablokovala gruzínská obrana.
66
Robertson pronikl po levé straně až do vápna, jeho centr ale končí jen v rukavicích Lorii.
65
Maloney se uvolnil krásnou kličkou, jeho následná přihrávka však byla nepřesná.
63
Výborným obranným zákrokem se prezentoval Hutton, který zastavil Grigalavův průnik.
62
Naismith našel na levé straně rozběhnutého S. Fletchera, jeho ránu z hranice velkého vápna kryje Loria.
62
Velká šance domácích, Hutton našel skvělou přihrávkou Naismithe, který šel z úhlu sám na Loriu, ten ho ale vychytal.
61
Lobžanidze pronikal po pravé straně, míč si ale špatně pokopl a domácí budou vhazovat.
60
První zajímavá šance hostů, Gelašvili se dostal po dlouhém míči za Hanleyho, jeho rána ale končí vysoko nad bránou.
59
Anya se krásně prosmýkl do pokutového území, nakonec ho ale hostující obránci ztrojili a obrali o míč.
58
Neúnavný Brown skvěle napadal rozehrávku hostů a vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
57
Další Naismithův pokus o vysunutí S. Fletchera ztroskotal na Chubutijovi.
56
Hutton skvěle zatáhl míč po pravé straně a posunul ho Naismithovi, jeho přihrávka na S. Fletchera ale nebyla přesná.
54
Hosté se dostávali do protiútoku, skvěle se ale vrátil domácí stoper Martin.
53
Anya skvěle prošel okolo Daušviliho, který ho poslal tvrdým zákrokem k zemi a vidí zaslouženou žlutou kartu.
51
Domácí opět ve velkém tlaku, obrovskou šanci Fletchera teď zastavil ofsajd.
50
Maloneyho centr bez problémů sebral Loria.
48
Hutton si obhodil Grigalavu, který ho poslal k zemi, skotský bek si to chtěl s protihráčem, který za svůj zákrok uviděl žlutou kartu, hned vyříkat.
47
Lobžanidze poslal dobrý centr na hranici vápna, Martin ale nakonec míč odkopl.
46
Robertson se S. Fletcherem hned z kraje druhé půle předvedli pěknou akci, obrana Gruzie si ale nakonec poradila.
46
Hosté před druhým poločasem vystřídali, Davida Kvěrkveliju nahrazdil Okriašvili.
46
Prvnjí poločas je u konce. Domácí Skotsko v něm bylo jednoznačně lepším týmem a vede po vlastní brance Chubutiji 1:0. Hosté mohou být za tento výsledek ještě rádi, protože Skotové je tlačili celý poločas a vypracovali si i další zajímavé šance. Druhý poločas začne zhruba v 19:05.
45+2
45
Nastavuje se 1 minuta.
45
Brown předložil míč před velkým vápnem Maloneymu, tomu však střela znovu nesedla a míč končí na tribuně.
44
Maloney se uvolnil na pravé straně, jeho centr byl však nepřesný.
43
Další pěkný Robertsonův centr prošel až k Maloneymu, jeho střela ale končí vysoko nad bránou.
42
Robertson našel ve vápně dalším krásným centrem S. Fletchera, jehož hlavička ale nebyla přesná.
41
Hosté se ubránili a pustili se do rychlého protiútoku, Papava hledal svou přihrávkou Gelašviliho, Marshall byl však venku z brány včas a míč sebral.
40
Hutton skvěle prošel po pravé straně, jeho centr odvrací na další roh Chubutija.
39
Další pohlednou akci domácích zastavil ofsajd.
38
Obrovská šance domácích! Hutton poslal přízemní centr do vápna, míč se odrazil na hranici velkého vápna kde byl Scott Brown, jehož mírně tečovaná střela končí těsně vedle!
37
Velký tlak domácích, ani jeden z centrů do pokutového území však nenašel nikoho v modrém dresu.
35
Fletcher našel skvělou přihrávkou Naismithe, který byl sám před Loriou. Míč si však špatně zpracoval a Gruzínský gólman ho sebral.
34
Po rohu se dostal k hlavičce S. Kvěrkvelija, nemířil však přesně.
34
Centr D. Kvěrkveliji z pravé strany uklidil Hutton na rohový kop.
33
První žlutou kartu vidí za tvrdý zákrok James Morrison.
33
D. Kvěrkvelija však se standardní situací naložil bídně, domácí obrana míč odvrátila.
32
Hanley fauloval v blízkosti vlastního pokutového území Gelašviliho, zajímavá standardní situace pro hosty.
31
Fletcher sklepl za vápnem míč pro Naismithe, jeho rána je zblokována pouze do Loriových rukavic.
30
Anya hodně přidal pádu po souboji s Daušvilim, český rozhodčí Zelinka nechal správně pokračovat ve hře.
30
Domácí nepolevují, naopak. Povzbuzeni prvním gólem se vrhají do dalšího útoku.
28
Skotsko právě vstřelilo branku!
Robertsonův skvělý centr vyboxoval Loria jen před vápno, kde byl Shaun Maloney. Jeho ránu vyrazil Loria do nohy AKAKIHO CHUBUTII, od níž se míč odráží do sítě.
27
Maloneyho roh prolétl malým vápnem a míč nakonec uklidil do zámezí Lobžanidze.
26
Krásná akce domácích, Naismithovu přihrávku do vápna sklepl Maloney pro Anyu, jehož rána z dobré pozice je zblokována na roh.
25
Brown si znovu dobře naběhl pro míč k vápnu soupeře, nakonec se však bude kopat od Loriovy brány.
24
Míč po Maloneyho rohovém kopu vylétl ze hřiště, bude se tak znovu kopat od brány hostů.
23
Aktivní Brown si naběhl pro míč na pravé straně a vybojoval další roh pro Skotsko.
23
Robertson hledal svým centrem S. Fletchera, kterému k míči chyběl krok ale stejně byl v ofsajdovém postavení.
22
Po pravé straně prošel Lobžanidze, Robertson však skvěle zasáhl a vybojoval míč pro svůj tým.
21
K Anyovi se dobře vrátil Kazajšvili a odebral mu míč.
19
K odraženému míči se dostal James Morrison, jeho střela však míří hodně vysoko nad bránu.
19
Další rohový kop pro domácí po zblokovaném centru Maloneyho.
17
Pro Maloneyho centr si opět došel Loria a míč vyboxoval, Skotský záložník se pokusil vrátit míč zpět do vápna ale bude se pouze kopat od brány.
17
Anya zabojoval na levé straně a vybojoval druhý roh pro domácí.
16
Pěkná akce Gruzínců, s Lobžanidzeho centrem si ale domácí obrana poradila.
15
Kazajšviliho centr odvrátila domácí obrana do zámezí.
15
Přímý kop na útočné polovině budou zahrávat hosté.
14
Huttonův průnik končí pouze odkopem od brány hostů.
13
Po Robertsonově centru byl poslán v pokutovém území k zemi S. Fletcher, penalta se nepíská.
12
Gruzínci se znovu pokusili o rychlý brejk, Kazajšviliho přihrávka byla ovšem nepřesná.
11
Brown přihrával nepřesně a hrát mohou hosté.
10
Domácí jsou v úvodu jasně lepším mužstvem, hosté zatím spoléhají spíše na rychlé brejky.
9
Gelašvili se zlobí, že byl držen za dres, pokračuje se však ve hře. U míče domácí.
8
Gelašvili tvrdě dojel Huttona, rozhodčí situaci vyřešil ústní domluvou.
7
Hutton se teď trochu zlobí na českého sudího Zelinku že neponechal výhodu, domácí ale zůstávají u míče.
6
Maloney přistrčil za velkým vápnem míč do dobré pozice Naismithovi, ten však se střelou váhal a o míč přišel.
4
Pro Maloneyho centr si došel Loria a vyboxoval míč. Domácí se následně provinili útočným faulem.
4
Robertson dostal na levé straně dobrou přihrávku od Anyy, jeho centr je zblokován na první rohový kop utkání.
2
Robertson kombinoval na levé straně se S. Fletcherem, dobře se ale vrátil Lobžanidze.
2
Hosté vybojovali míč na vlastní polovině, Kankava však nepřihrál přesně.
1
Hosté rozehráli úvodní výkop, jejich první pokus o útok končí u brankáře Marshalla.
1
-1
Na stadionu vládne skvělá atmosféra, domácí fanoušci doslova ženou své hráče do boje v jejich druhém utkání kvalifikace na EURO 2016.
-3
Hrají státní hymny obou mužstev.
-4
Hráči obou mužstev nastupjí na hrací plochu stadionu Ibrox Park, utkání začne za pár minut.

Skotsko: Marshall – Hutton, G. Hanley, Martin, Robertson – Anya, Brown (C), Morrison, Maloney – Naismith, S. Fletcher.
Náhradníci: C. Gordon, Gilks – Whittaker, Reynolds, Dorrans, D. Fletcher, Bannan, Ch. Burke, G. Greer, McArthur, May, Ch. Martin.

Gruzie: Loria – Lobžanidze, Chubutija, D. Kvěrkvelija, S. Kvěrkvelija – Daušvili, Grigalava, Kazajšvili, Kankava (C) – Gelašvili, Papava.
Náhradníci: Kvaškvadze, Migineišvili – Rechviašvili, Ananidze, Okriašvili, Jebralidze, Dzaria, Chmaladze, Cincadze, Čanturia, Papunašvili, Dvališvili.

Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Mencl (CZE).
Utkání bude řídit český rozhodčí Miroslav Zelinka, na čarách mu budou vypomáhat krajané Kryštof Mencl a Ondřej Pelikán.
Vzájemná utkání:
Skotsko se s Gruzií potkalo v kvalifikaci na EURO 2008, nejprve Skotové v domácím prostředí udolali Gruzii výsledkem 2:1. V druhém utkání také vyhrálo domácí mužstvo, Gruzie doma porazila Skotsko 2:0.
Gruzie:
Stejně jako Skotsko, i Gruzie vstoupila do kvalifikace prohrou 1:2. Gruzie se doma potkala s Irskem, které poslal ve 24. minutě do vedení McGeady, 7 minut před přestávkou však vyrovnal Okriašvili. V 90. minutě ale utkání rozhodl svou druhou brankou McGeady a vybojoval pro Irsko tři body.
Skotsko:
Skotští fotbalisté vstoupili do kvalifikace zápasem v Německu, kde sehrálo s úřadujícími mistry světa sehráli poměrně vyrovnanou partii. Domácí sice šli v prvním poločase do vedení po gólu Müllera, Skotové ovšem vyrovnali v 66. minutě brankou Anyy. Němci nakonec rozhodli druhým gólem Müllera, Skotové se však rozhodně nemusí za svůj výkon v Signal-Iduna-Parku stydět.
Dobrý den, v dnešním utkání kvalifikace na EURO 2016 se utkají Skotsko proti Gruzii. Utkáním Vás bude provázet Jan Číhal.