Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Arménie : Řecko - 15. listopadu 2019   18:00

Arménie
Arménie
0:1
(0:1)
Řecko
Řecko
35' Limnios  (D. Giannoulis)
Arménie
Ajrapeťan – Hambardzumjan (C), T. Voskanjan (83. Avetisjan), Calisir, Išchanjan, K. Hovhannisjan – Grigorjan, Hovsepjan (78. Artak Jedigarjan), Barseghjan – Karapeťan, Vardanjan (59. Sarkisov).
Raczkowski – Obukowicz, Siejka (POL)
Vazgen Sargsyan Republican Stadium (Jerevan)
Řecko
Vlachodimos – Bakakis, Chatzidiakos, Stafylidis (C), D. Giannoulis – Kourbelis, Galanopoulos – Bakasetas (81. Donis) – Limnios, Pavlidis (74. Koulouris), Mantalos (66. Masouras).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše, zase někdy příště u dalšího onlajnu. Hezký zbytek pátečního večera.
Arménie prohrou v tomto zápase a výhrou Finska definitivně ztratila šanci na postup.

6. Lichtenštejnsko – 2 body
A máme tu konec zápasu. V tomto duelu jsme se dočkali pouze jedné branky z prvního poločasu. Ve druhém poločase se domácí zvedli. Velmi často kombinovali na polovině hostí a dostávali se, narozdíl od prvního poločasu, do útoku. Arménie však nedokázala ani jednu ze dvou střel na bránu přetavit v gól. Řecko zaslouženě vyhrálo.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:9. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 13:10.
90+5'
90+4'
Domácí kombinují na své polovině a už se nijak nesnaží atakovat branku hostí.
90+4'
Hosté si vytvořili další šance. Ale ani nyní nedokázali vystřelit.
90+3'
Arménii se podařilo snížit náskok Řecka v držení míče. Nyní je to 60% : 40%.
90+2'
Calisir vhazuje aut na polovině soupeře. Řecko si vzápětí míč vybojovalo a vydalo se do útoku.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Hosté se opět dostali do střelecké pozice. Než se ale Limnios stačil napřáhnout, byl u něj Calisir, který jeho pokus zblokoval.
89'
Řecko se dostalo do útoku, brejk Koulourise však zneškodnil jeden z obránců domácích.
88'
Hosté kombinují ve středu hřiště.
87'
Donis byl zfaulován na své polovině. Hra je přerušena.
86'
Střely – 7:17.
85'
Dmácí se dostali do střelecké pozice, ale Karapetian netrefil bránu.
84'
Žlutou kartu dostává Artak Jedigarjan (Arménie).
83'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Taron Voskanjan, přichází Petros Avetisjan.
83'
Hosté získali míč a kombinují ve středu hřiště.
82'
Arménie stále kombinuje na své polovině.
81'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Tasos Bakasetas, přichází Tasos Donis.
81'
Domácí se snaží vyvést míč ze své poloviny. Zatím se jim to nepodařilo.
80'
Hosté měli velkou příležitost ke vstřelení gólu! Dorážející Limnios však netrefil míč ideálně a přestřelil bránu.
79'
Hambardzumjan vyslal centr ze své poloviny. Svého spoluhráče ale nenašel.
78'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Rumjan Hovsepjan, přichází Artak Jedigarjan.
77'
Žlutou kartu dostává Rumjan Hovsepjan (Arménie).
75'
Domácí po dlouhé době kombinují na své polovině. Na držení míče ale stále prohrávají a to 38% : 62%.
74'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Efthimis Koulouris.
72'
Arménie měla k dispozici rohový kop. Ani z toho se domácí hráči nedokázali prosadit.
71'
Berseghyjan se postavil k přímému kopu. Nikoho ze svých spoluhráčů nenašel a tak míč končí mimo hrací plochu.
70'
Jeden z obránců Řecka zfauloval Karapetyana pře svým vápnem.
69'
Řecko se opět dostalo do útoku. Finální centr do vápna byl ale nepřesný.
68'
Fauly – 6:7.
67'
Hosty předešlá šance neodradila a opět zakládají útok.
66'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Georgios Masouras.
66'
Skvělý zákrok Ajrapeťana! Ten vychytal nehlídaného Pavlidise, který svoji střelu vyslal do pravé šibenice.
65'
Střely na branku – 2:4.
63'
61'
Arménie vstřelila branku! Ke střele se dostal Hovsepyan, který nejdříve napálil brankáře hostí a až odražený míč dostal do branky. Gól ale padl z ofsajdu a tak nemůže být uznán.
60'
Hosté se musí věnovat ofenzivní činnosti. Zatím se jim to ale daří.
59'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Erik Vardanjan, přichází Artur Sarkisov.
58'
Domácí se snaží založit útok ze své poloviny. Útočníci Řecka jsou však dobře vytažení.
57'
Ajrapeťan se ocitl v souboji o míč s útočníkem hostí. Po souboji zůstal ležet na zemi. Je nutné ošetření.
56'
Limnios se dostal až k pokutovému území domácích a nahrál zhruba na penaltový puntík svému spoluhráči Pavlidisovi. Jeho pokus byl zblokován obráncem Arménie a odražený míč chytá Ajrapeťan.
55'
Karapetian získal míč a rozeběhl se k bráně hostí. Byl však zfaulován obráncem Řecka.
54'
Řecku se nepodařilo udržet tlak a nepřesnou kombinací o míč přišli.
53'
Nyní se do útoku dostali i hosté. Zatím kombinují kolem pokutového území Arménie.
52'
Domácím se podařilo po delší době získat míč. Kombinují na své polovině.
51'
Statistika přímých kopů – 8:7.
50'
První zákrok gólmana hostí. Ten to ale neměl vůbec složité, jelikož střela byla velmi slabá.
49'
Hosté začali poločas aktivněji. Dostávají se do dalšího útoku.
48'
Domácí se dostali do brejku. Hovhannisjan však svoji šanci nezužitkoval a míč ztratil před pokutovým územím Řecka.
47'
Domácí se pokoušejí dostat přes vytažené útočníky hostí.
46'
Hráči jsou již na hřišti, výkopu se ujmou domácí.
Máme za sebou první poločas. Ten nám zatím nabídl jeden gól, když hosté proměnili jednu ze dvou střel na bránu. Řecko je zatím lepším týmem. Má 40% náskok v držení míče a dokázalo vystřelit osmkrát, kdežto domácí pouze dvakrát.
Zatím se o příliš aktivní fotbal nejedná, oba celky kombinují na své polovině a hraje se především na brejky.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Petros Mantalos (Řecko).
45+1'
Na zemi zůstal ležet po zákroku Mantalose Hovsepjan.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Hostům byl odpískán ofsajd.
44'
Obrana domácích kombinuje na své polovině.
43'
Po souboji s Karapetianem na zemi zůstává ležet Kourelis. Hra je přerušena.
42'
Domácí kombinují ve středu hřiště.
41'
Žlutou kartu dostává Konstantinos Stafylidis (Řecko).
40'
Hosté měli k dispozici přímý kop. Centr k Mantalosovi nedorazil a míč končí vinou obránců mimo hřiště.
39'
Žlutou kartu dostává Tigran Barseghjan (Arménie).
38'
Domácí kombinují na své polovině. Zřejmě se snaží dohnat náskok hostí v držení míče.
37'
Sedmá střela hostí. Tato ale branku neohrozí, jde vysoko nad břevno.
35'
Řecko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je DIMITRIS LIMNIOS, u kterého skončila poslední přihrávka z mnoha v pokutovém území domácích. Na nic nečekal, napřáhl a trefil se náramně k levé tyči. Gólman bez šance.
Asistence: Dimitris Giannoulis.
34'
Směrem k bráně za míčem se rozeběhl Mantalos. Domáci obránce byl však rychlejší.
32'
Domácí měli k dispozici přímý kop. Ideální pozice pro střelu. Ani tentokrát na ránu nevystřelili a Grigorjan zvolil centr. Ten končí v rukou Vlachodimose.
31'
A z této standartní situace se vyvinul nadějný brejk Karapetina. Ani tomu se nepodařilo zakončit a získat tak první střelu pro svůj tým.
30'
Hráči čekají až se domácí dohodnou, kdo bude vhazovat aut. Nakonec se ho ujal Hovsepjan.
29'
Hosté vhazují aut na polovině soupeře.
28'
Hosté v klidu ubránili šanci domácích. Nyní kombinují na své polovině.
27'
Střely – 0:5.
26'
Domácí brankář dokopl míč až na polovinu hostí. Míč pohotově odhlavičkoval připravený obránce Řecka.
25'
Jeden z hostí byl zfaulován na polovině soupeře. Hra je přerušena.
24'
Domácím byl odpískán ofsajd.
23'
Pavlidis právě mohl vstřelit branku! Ajrapeťan však předvedl skvělý zákrok a míč na zemi zachytil.
22'
Žlutou kartu dostává Dimitris Giannoulis (Řecko).
20'
Nyní kombinují na své polovině domácí.
19'
Držení míče – 24% : 76%.
18'
Domácí se po chybě hostí dostali do šance. Ke střele se ale nedostali.
17'
Řecko se pokusilo o útok středem hřiště. Jejich pokus ale zlikvidoval domácí obránce.
15'
Domácí kombinují na své polovině.
14'
Velmi zajímavá střela hostí. Mantalos volejem pálí na bránu, ale přestřelil ji.
13'
Bakasetas vyslal velmi dobrý centr do pokutového území Arménie. Nejvýše si na něj vyskočil Stafyldis. Jeho pokus však minul levou tyč.
11'
10'
Hosté se snažili dostat k brance soupeře, jenže centr Bakasetase byl nepřesný.
9'
Domácí zakládají protiútok, nepodařilo se jim ale přejít přes polovinu hřiště.
8'
Domácí brankář nejdříve vyrazil jednu střelu Limniose, poté i druhou.
6'
Hambardzumjan se dostal až k pokutovému území Řeků. Jeho nepřesný centr do vápna odvrací jeden z obránců hostí.
5'
Hosté rozehrávají na své polovině. Krátkými přihrávkami kombinují obránci Řecka před svým pokutovým územím.
3'
Hosté jsou dobře vytažení, ale i přes to se domácím podařilo přejít přes polovinu hřiště.
2'
1'

Arménie: Ajrapeťan – Hambardzumjan (C), T. Voskanjan, Calisir, Išchanjan, K. Hovhannisjan – Grigorjan, Hovsepjan, Barseghjan – Karapeťan, Vardanjan.
Náhradníci: Beglarjan, Kasparov – Avetisjan, Babajan, Danijeljan, Haruťunjan, A. Hovhannisjan, A. Manučarjan, Sarkisov, Simonjan, Artak Jedigarjan.

Řecko: Vlachodimos – Bakakis, Chatzidiakos, Stafylidis (C), D. Giannoulis – Kourbelis, Galanopoulos – Bakasetas – Limnios, Pavlidis, Mantalos.
Náhradníci: Barkas, Paschalakis – Bouchalakis, Donis, Fetfatzidis, Koulouris, Lambropoulos, Masouras, Mavrias, Siovas, Tsimikas, Vasiliadis.

Rozhodčí: Raczkowski – Obukowicz, Siejka (POL).
Tabulka skupiny J v kvalifikaci na ME 2020:

2. Finsko – 15 bodů
3. Arménie – 10 bodů
4. Bosna a Hercegovina – 10 bodů
5. Řecko – 8 bodů
ŘECKO

Řekové už překvapivě na postup pomýšlet nemohou. Ve skupině J se totiž nacházejí až na páté příčce s osmi body. Skóre Řeků je 9:13. Doposud si připsali pouze dvě výhry, dvě remízy a čtyři prohry. To je hodně špatná bilance. V tomto zápase mohou pouze Arménii připravit o šanci na postup.

Nejlepším střelcem Řecka je Konstantinos Fortounis se třemi góly.

Poslední tři utkání:
Řecko vs. Bosna – 2:1
Itálie vs. Řecko – 2:0
Řecko vs. Lichtenštejnsko – 1:1
ARMÉNIE

Arménie má stále šanci na postup, i přes zaváhání s Finskem. Musí ovšem doufat, že Finsko a Bosna už nebudou ani jednou bodovat, a Arménie vyhraje obě následující utkání. Nyní se tento celek nachází na 3. místě v tabulce, s deseti body a se skóre 13:15. Doposud vyhráli tři zápasy, jednou remízovali a čtyřikrát prohráli.

Nejlepší střelec Arménie je Tigran Barseghyan se třemi góly.

Finsko vs. Arménie – 3:0
Lichtenštejnsko vs. Arménie – 1:1
Arménie vs. Bosna – 4:2
Vítám všechny příznivce EURA. Dnes se zaměříme na kvalifikační duel devátého kola skupiny J, v němž se proti sobě postaví Arménie a Řecko.