Barcelonské derby mezi FC Barcelonou a Espanyolem je za námi! Barcelona jasně potvrdila roli favorita a zároveň prvního celku španělské ligy. Už v prvním poločase se jí povedlo dát čtyři branky, o které se postupně postarali Xavi, dvakrát Pedro a Messi, který si do statistik střelců připsal už 27. trefu. Ve druhém poločase Barca dala sice dva góly, ale pouze z ofsajdu. Oba měl v uvozovkách na svědomí Pedro, ten se tedy vytouženého hattricku nedočkal.

S konstatováním, že si Barcelona připsala už svou sedmnáctou výhru v lize, se s vámi loučím. Přeji příjemný zbytek večera a někdy u online přenosů zase na počtenou.
90+2
Capdevila hasí možná jednu z posledních šancí Barcelony odkopnutím na roh.
90+1
Hlavní arbitr dnešního střetnutí nastavuje dvě minuty.
90
Stuani se pokusil obejít Albu, to se mu ale nepovedlo a dopředu se hnali domácí. Nakonec směřoval míč na Messiho, jenže blíž měl k míči gólman Casilla, který kulatý nesmysl odkopává daleko pryč.
89
Barcelona má i ve druhé půli hodně velkou převahu, ale nedaří se ji ji zúročit v branky. Je ale pravda, že mají domácí hodně nahráno. Dočkáme se ale přeci jenom "bůra"?
88
Alexis Sánchez se dostal do vápna, ale měl na zádech jednoho z obránců, proto nabil Iniestovi, který vnějším nártem trefil pouze dalšího obránce Espanyolu.
87
Barcelona zahrává rohový kop. Jak jinak než na krátko ...
86
Javi López se společně se svými spoluhráči dostal blízko pokutovému území Barcelony, ale právě López vše pokazil svu přihrávkou.
85
K míči se postavil znovu Lionel Messi, ale nyní se mu nepovedlo míč zakroutit stejně nebezpečně jako v minulém případu.
84
Thiago byl hodně tvrdě faulován Héctorem Morenem, který si za svůj zákrok vysloužil žlutou kartu.
83
Thiago zahnal dlouhou přihrávkou Villu až k rohovému praporku. Villa se ale dokázal s míčem vrátit, poslat ho Messimu, který ještě dloubáčkem vyzval ke střele Albu! Alba ale trefil jen hráče před sebou.
82
Thiago vyvezl míč ze své poloviny, poslal ho na Lionela Messiho, který do drhé vlny přihrál Alvesovi, ten ale přes posledního hráče neprošel.
81
Po jednom z dalších úniků domácích byl odpískán přímý kop! K tomu se postavil Messi, který prestřelil zeď, ale míč napálil pouze do břevna!
80
Juan Ángel Albín zůstal zcela zapomenutý za obranou Barcelony a šel naprosto sám na Victora Valdése. Tento téměř hokejový nájezd ale brankou neskončil, Valdés zasáhnul nohou!
79
Do další dobré šance se prodíral Villa, hostující obrana sice s problémy, ale přeci jenom situaci zažehnala.
77
Poslední střádní zápasu. Scénu opouští Simão, na hrací plochu nastupuje Juan Ángel Albín.
77
V ofsajdu Alexis Sánchez.
76
Další dobré šanci Barcelonských zabránil obětavě Javi López. Espanyil se dokonce chvíli dostal na polovinu soupeře, jenže Alba je dnes snad všude.
75
Pedro se hattricku nedočká, je totiž vystřídán Alexisem Sánchezem.
74
Faul na Iniestu. Espanyol se dnes provinil už patnácti fauly, zato domácí se zákroky za hranicí pravidel prezentovali jen ve třech případech.
72
Pedro se nedočkal ani teď a nemůže tomu uvěřit! Thiago našel ve vápně zcela volného Pedra, který už myslel na hattrick. Pedro doklepl míč do sítě, už měl ruce nad hlavou a v tom uslyšel hvizd rozhodčího, což znamenalo jediné - ofsajd! Dočká se Pedro tetího gólu v utkání?
71
Albův centr z levé strany našel jenom rukavice brankáře Casilli. Barcelonský rychlík s číslem osmnáct už zase spěchá směrem dozadu.
70
Se začínající sedmdesátou minutou se poprvé od svého střídání dostal ke slovu David Villa, který do vápna dostal pas od Messiho. Villa si pohrál s bránícím Lópezem a vystřelil, našel však jen místo, kde byl postavený Casilla.
69
Dokonce se Espanyol dostal na chvíli k míči, ale opravdu jen na chvíli, protože u míče už je Jordi Alba.
68
Barcelona chvíli vyčkává na své půli, hosté se ale sympaticky snaží napadat vysoko od své půle.
66
Na hřiště se dostává taky David Villa, se kterým jsou v této době spojené dohady o odchodu do Chelsea, Tottenhamu či dalších velkoklubů. Dnes však v 66. minutě nahrazuje Cesca Fábregase.
65
Barcelona dala další gól! Bohužel ho dosáhla z ofsajdové pozice, škoda pro Katalánce, že Fabregas neposunul míč na Pedra o něco dřív.
63
Ve stejné minutě podruhé střídají i hosté. Joan Verdújde dolů, nahoru jde Christian Stuani.
63
Je tu i první střídání domácího celku. Střelce první branky utkání Xaviho Hernándeze vyměňuje Thiago Alcântara.
62
Pedro byl v další dobré šanci zastaven praporkem pomezního sudího.
61
Domácí stadion si užívá, při pohledu na hru domácího celku, který jasně dokazuje, kde je dnes lepším. O další nebezpečný výpad se snažil Fabregas, který hledal Messiho. Dozadu se ale výtečně vrátil Simão, který hrudí sklepl míč do náruče Casilla.
60
Je tu první střídání zápasu. Ráula Baena nahrazuje Christian Alfonso.
59
Jordi Alba se nsažil obejét přes Colotta, ale hostující stoper vzrůstem malého obránce odstavil.
58
Barcelona ale zase uklidňuje situaci řadou krátkých přihrávek, kterými se postupně propracovává až před hostující branku.
57
Snad poprvé se ve vápnu brankáře Valdése objevil některý z hostů. Byl to Sergio García, na toho si ale dal dobrý pozor Piqué. Toho ale poté fauloval Baena, který před malou chvílí dostal žlutou kartu.
56
Pedro se vydal napadat rozehrávajícího brankáře Casillu, který se dsotal do těžké pozice. Casilla chtěl míč poslat o Pedra do zámezí, to se mu na první pohled povedlo, ale Pedro to viděl jinak a oapkovaný záběr mu dal za pravdu.
54
Tito Vilanova může zatím spokojeně sedět na střídačce a dívat se na umění svých svěřenců. O střelu z voleje se pokusil Fábregas, ale míč mu nesedl.
53
Iniesta se pokusil prklouznout mezi trojicí hráčů v modrobílém, jenže jeden z nich dal barcelonské šestce nohu do cesty. Byl to Rául Baena, který dsotává žlutou kartu.
52
Dopředu se po pravém křádle hnal López, ale své motory umí zapnout i Jordi Alba, který nakonec svému protivníkovi sebral míč a od tribun vyprodaného Nou Campu si vysloužil potlesk.
51
Nyní se Capdevila provnil nedovoleným zákrokem na osobu Sergia Busquetse.
51
Joan Capdevila chtěl poslat míč na kapitána Verdúa, jenže Puyol byl proti a hlavičkou poslal míč zpět na své spoluhráče.
50
Iniesta se prohnal s míčem na kopačce až do pokutového území, kde prověřil pozornost brankáře Casilli.
49
Stejná situace pokračuje i nadále. Upřímně bych nechtěl být na místě hostů, musí to být hodně frustrující nedostat se několik minut k míči.
48
Barcelona si vyměňuje míč na půli hřiště a čeká, až se jí zadní vrátka Espanyolu zase o něco pootevřou, aby mohla zaútočit.
47
Po dlouhém řetězci přihrávek se dostal k míči Messi, který chtěl prostrčit na Iniestu, který by už šel jen proti brankáři Casillovi, tomu ale zabránil López, který přečetl Messiho záměr.
46
Okamžitě po začátku druhého poločasu se do úniku dostal Sánchez, ale centr do pokutového území mu neumožnil Jordi Alba.
46
Máme za sebou první plovinu městského derby mezi FC Barcelonou a Espanyolem Barcelona. Stačí se podívat na skóre po prvních pětačtyřiceti minutách a bude vám jasné, kdo měl v první půli navrch. Svěřenci kouče Tita Vilanovi si dělají s obranou soupeře, co chtějí, což zatím vedlo ke čtyřem brankám.

O tu první se v desáté minutě postaral Xavi, po pěti minutách na něho navázal Pedro, který se prosadil také dvanáct minut později, když lobem pokořil bezmocného Casillu. V osmadvacáté minutě byl brankářem Casillou v pokutovém území faulován Fábregas a Barcelona kopala pokutový kop. K tomu se postal Leo Messi a chladnokrevně zakončil k pravé tyči.

Skóre po prvním poločase je tedy 4:0. Druhá půle začne přibližně v 20:02.
45
Hosté ale ze svého rohového kopu nic nevytěžili a rozhodčí Gil už se dívá po hodinkách.
45
Od Busquets se míč odraží za základní čáru, tudíž se bude kopat roh. Jeho exekutorem bude Simão.
44
Espanyol se ale nedostal moc daleko. Baenovi se však podařilo vybojovat alespoň aut.
43
Pedro si nabíhal na míč od Fabregase, ale Colotto měl o dva kroky rezervu, proto se míče chopil on a po dlouhé chvíli mohou zaútočit také borci v modrobílém.
43
To ovšem pokračuje, do míče se totiž opřel Andrés Iniesta, ale trefil jen hradbu těl pře sebou. To znamená roh pro Katalánce.
42
Dani Alves se snažil v pokutovém území dlouhým centrem najít Messiho, přeci jenom měl o několik centimetrů k dobru brankář Casilla a míč vyráží alespoň na chvíli do bezpečí.
41
O další otevření obranných vrátek Espanyolu se pokusil Xavi, ale tentokrát na hostující vrata bušil marně.
40
Hosté vysunuli svou útočnou linii skoro až k vápnu Barcelony, aby Puyolovi a Piquému znepříjemnili rozehrávku. Ti si však pomáhají s brankářem Valdésem, který se ale také neukvapil a pouze zpět přiťukl na jednoho z obránců.
39
Cesc Fábregas chtěl k hattricku vybídnout Pedra, jenže tento pas byl až příliš dlouhý. Balon končí za čárou a Casilla bude odkopávat od své svatyně.
38
Nyní si domácí Barcelona posouvá míč z kopačky na kopačky na své polovině hřiště.
37
Balon se točil do pokutového území, tam si ho ale hlavou našel bohužel pro Espanyol jenom Gerard Piqué, který ho poslal do zámezí.
36
Jordi Alba fauluje Sáncheze a hosté mají k dispozici standartní situaci.
35
Jordi Alba si vyměnil míč s Iniestou, ale mezi oba domácí hráče obětavě vletěl Forlín a míč jim sebral. K rychlému kontru se chtěl nadechnout Baena, ale jeh nepřesný pas na Garcíu všechny útočné naděje zhatil.
34
Iniesta se dostal k odraženému míči, proto zkusil vystřelit, ale míč pouze proletěl pokutovým vápnem!
33
Spoluhráči dostali brankáře Casillu do svízelné situace. Nahrál mu Colotto, jenže za míčem uháněl Messi a brankář Espanyolu měl co dělat, aby míč stihl odkopnout.
32
Po tom, co se nepodařilo Fabregasovi projít přes Lópeze, se k míči dsotal Baena a uháněl kupředu. Gerard Piqué je ale jako zeď.
31
FC Barcelona si nahrává míč v kruhu na polovici hřiště, dá se vša k očekávat další útok.
30
Na druhé straně musel dávat pozor Victor Valdés. García poslal přihrávku na Verdúa, jenže toho zdvojila stoperská dvojice domácích a Verdú poslal svůj pokus jen na tribunu za brankou Barcelony.
29
Barcelona právě vstřelila branku!
K penaltovému puntíku se postavil LIONEL MESSI a střelou k pravé tyči zvýšil už na 4:0!
28
Francisco Casilla navíc dostává žlutou kartu.
28
Fabregase fauluje v pokutovém území brankář Francisco Casilla! Pokutový kop!
27
A je to 3:0! Pedro si nádherně naběhl za hostující obranu, čehož si všiml Busquets a poslal na svého spoluhráče krásnou nahrávku! PEDRO poté přehodil brankáře Casillu pěkným lobem a dal svůj druhý gól v utkání.
26
Kolotoč přihrávek domácího týmu pokračuje, Espanyol se k míči dostává jen sporadicky.
25
Brazilský expres Dani Alves nastartoval svůj motor a uháněl podél pravé postranní čáry kupředu. Z prostu vápna centroval na Busquetse. Míč ale ještě předtím odhlavičkovala hostující obrana.
24
Brankář Casilla hned dlouhým nákopem našel Sergia Garcíu, zdálo se, že ho k míči nepustí Puyol, avšak tomu míč propadl. Naštěstí s tím nepočítal ani sám útočník Espanyolu, a tak si s míčem pohraje Valdés.
23
Xavi adresoval dlouhý míč na Messiho, jenže k míči měl blíž brankář Francisco Casilla.
22
Fabregasovi nevyšla klička podle představ, přesto je u míče stoper Piqué.
21
Sergio Busquets se vymotal z obklíčení dvou hráčů a poslal míč na Messiho, který už zase zapínal svůj motor. Z hranicí pravidel ho ale zastavil Baena. Domácí se dožadují žluté karty, rozhodčí Jesús Gil je ale jiného názoru.
20
Baena se snaží napadat domácí rozehrávku, co jen to jde. Baena po chvíli posunul na Garcíu, ten si ale v souboji s Puyolem nevedl dobře a míč mají v moci zase domácí.
19
Seriál přihrávek v podání domácího týmu pokračuje. Iniesta našel dlouhým míčem Alvese, ale tomu se nepodařilo uvolnit a míč ztratil.
17
Barcelona i dál mačká svého soupeře jako citrón, nyní Pedra zastavilo ofsajdové postavení.
15
Katalánci si zatím dělají naprosto, co chtějí! Cesc Fàbregas prožel s míčem až do vápna a když už se zdálo, že míč skončí za čárou a bude se pouze odkopávat, Fábregas nahrál na PEDRA, který si ve spleti těl našel míč a poslal ho ke vzdálenější tyči. 2:0!
14
Messiho cetr hledal hlavu Gerarda Piquého, jenže ještě předtím se vzduchem proletěl brankář Espayolu Casilla a vyboxoval merunu do bezpečí.
13
Další série přihrávek mohla vést k druhé brance! Messi poslal na Fabregase, ten se vymotal z obklíčení dvo hráčů a poslal míč na Iniestu. Ten ale tváří v tvář Casillovi neuspěl!
12
Po dlouhé době se dopředu podívali také hosté, jenže stejně jako před chvílí domácí i je zastavil praporek pomezníko rozhodčího.
11
Parta okolo kapitána Carlese Puyola dále tlačí svého soka, ke střele se nyní dostal Pedro, jenže už předtím ho svým praporkem zastavil asistent halvního rozhodčího.
10
Gól visel na vlásku už delší dobu a FC Barcelona zaslouženě vede. Messi našel na levé straně Iniestu, ten na nic nečekal a zprvní poslal míč až do malého vápna, kde číhal XAVI HERNÁNDEZ a přízemní střelou dává na 1:0.
9
Espanyol se chvíli dostal ze sevření, když míč ze své poloviny hřiště vyvezl García, nahrávka na Verdúa se mu ale nepovedla, protože vše včas přečetl Gerard Piqué.
8
Barcelona si nahrává míč kolem vápna svého městského rivala. Domácí jsou jasným pánem na hřišti.
7
Jordi Alba našel ve vápnu Iniestu tomu ale nevyšla poslední klička, zastavil ho Colotto. Po chvíli Iniestova nahrávka jen proletěla malým vápnem.
6
Další akce Messiho vedla přes narážečku s Alvesem, ten chtěl malému kouzelníkovi míč vrátit, jenže nahrál jen na kopačky soupeře. Po chvíli se situace opakovala, ale Dani Alves byl chycen v ofsajdové pasti.
5
Messi pronikal do vápna, kde chtěl prostčit na nabíhajícího Iniestu. Vše nakonec do bezpečí zažehnal svým odkopem López.
4
Lionel Messi se snažil projít přes čtveřici hráčů Espanyolu, to se mu málem povedlo, jenže nakonec byl nedovoleně zastaven. Barcelona rozehrává zase na krátko.
3
Dani Alves se díky několika nahrávkám dostal až k pravému rohu velkého vápna, odkud chtěl centrovat do malého vápna, jenže jeho míš byl dlouhý. Na druhé straně se míče chopil Alba a posunul ho na Fabregase, tomu ale míč utekl do zámezí.
3
Javi López musel unikajícího Jordiho Albu zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku. Katalánci zahráli tuto standartní situaci tradičně na krátko.
2
Fabregas se snažil proniknout kolem levé postranní čáry, ale zastavil ho López. Barcelona se však u míče udržela a pokračuje její "bago".
1
Rozehrávku měli domácí Katalánci, kteří si přihrávají míč zatím jen na své polovině hřiště. Uvidíme s čím borci v pruhovaných dresech přijdou.
1
To se právě stalo, za pár okamžiků začínáme.
Oba týmy už jsou připraveni v tunelu, aby vyšli na hrací plochu.
FC Barcelona střídající: Villa, Sánchez A., Alcântara, Pinto, Mascherano, Montoya, Song.

Espanyol Barcelona střídající: Rodríguez, Albín, Gómez, Alfonso, Germán, Stuani, Álvarez.

FC Barcelona: Valdés – Dani Alves, Piqué, Puyol, Jordi Alba – Xavi, Busquets, Fàbregas – Pedro, Iniesta, Messi.
Trenér: Tito Vilanova

Espanyol Barcelona: Casilla – López, Colotto, Moreno, Capdevila – Forlín, Baena, Sánchez V. – Verdú, Simão, García.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Jesús Gil – Marcos Álvarez, Ángel Nevado.
Vítejte u online přenosu ze španělské Primera División. Dnes se můžeme těšit na barcelonské derby, kde o favoritu utkání není třeba mluvit. První celek soutěže FC Barcelona vyzve na Camp Nou městského rivala Espanyol Barcelona. Dočkáme se dalšího galapředstavení v podání Lionela Messiho nebo budeme svědky překvapení? Zápas začíná v 19:00, buďte u toho s námi.
FC Barcelona: Soubor okolo kapitána Carlese Puyola v letošní sezóně jednoznačně kráčí za triumfem v domácí soutěži. V sedmnácti ligových zápasech Katalánci ztratili body pouze v jediném případě, a to v El Clásicu proti úřadujícímu mistrovi Realu Madrid. V ostatních šestnácti případech Barcelona drtila své soupeře jednoho za druhým a na svém kontě má po sedmnácti kolech 49 bodů, což ji řadí na první místo v tabulce s devítibodovým náskokem na Atlético Madrid. Třetí Real ztrácí na partu okolo Lionela Messiho už zdá se nedostižných šestnáct bodů. Tahounem FCB číslo jedna je bezpochyby malý kouzelník z Argentiny Leo Messi, který dal za uplynulý rok 2012 neuvěřitelných 91 gólů a statistice v tabulce střelců vévodí s fantastickými 26 trefami před druhým Falcaem, který má na své pažbě 17 zásahů.

Poté, co před necelými třemi týdny zasáhla celý fotbalový svět špatná zpráva o nálezu rakovinového nádoru u hlavního kouče Katalánců Tita Vilanovi, můžeme se všichni těšit na velký comeback. Podle všech informací by měl třiačtyřicetiletý trenér svůj celek vést právě už v městském derby. Vilanova totiž vedl už středeční trénink.

Poslední tři odehraná utkání:
Córdoba CF – FC Barcelona 0:2 (Copa del Rey)
FC Barcelona – Atl. Madrid 4:1 (Primera División)
Valladolid – FC Barcelona 1:3 (Primera División)
Espanyol Barcelona: Méně slavné mužstvo z města Barcelona má úplně jiné myšlenky, než jeho slavnější rival. Espanyol bojuje každý zápas o každičký bod, protože i ten je pro něho důležitý v boji o záchranu v nejvyšší španělské fotbalové soutěži. V dosavadních sedmnácti zápasech se svěřencům mexického trenéra Javiera Aguirreho, který v týmu působí od konce listopadu, povedlo nasbírat pouhých patnáct bodů, což zatím stačí jen na osmnáctou pozici. Na první nepostupové (sedmnácté) pozici je Celta Vigo, která má ale jen lepší skóre, takže je jasné, že o tom, kdo se bude pakovat do nižší soutěže ještě zdaleka není rozhodnuto. Dobrou zprávou pro Espanyol je to, že naposledy prohrál ve třináctém kole (plus další zápas v Copa del Rey o tři dny později). Od té doby ale Espanyol čtyřikrát remizoval (z toho jednou i proti Realu Madrid) a naposledy dokázal zvítězit nad posledním Deportivem La Coruña 2:0. Nejlepším střelcem týmu je španělský záložník Joan Verdú, který dal zatím pět branek.

Espanyol – Sevilla FC 2:2 (Primera División)
Real Madrid – Espanyol 2:2 (Primera División)
Espanyol – La Coruña 2:0 (Primera División)
Vzájemná bilance od 10.12.2000:
Od tohoto data se Barceloně FC podařilo zvítězit celkem patnáctkrát, Espanyol zvítězil jen ve čtyřech případech. Remízou skončily zápasy v sedmi případech.
Hlavním sudím tohoto duelu bude pan Jesús Gil. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Marcos Álvarez a Ángel Nevado, čtvrtým rozhodčím bude pan Gorka Sagues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.