La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Sevilla - 2. září 2018   20:45

Real Betis
80' Joaquín (Feddal)
1:0
(0:0)
Real Betis
Pau López – Mandi, Bartra (88. Sidnei), Feddal – Tello, W. Carvalho (75. Joaquín), Guardado (C), Firpo – Canales, Inuj, Morón (59. A. Sanabria).
Robles – Sidnei, Guerrero, Gracia, Joaquín, León, A. Sanabria.
Gil Manzano – Nevado, Martínez
Stadión Benito Villamarína, Sevilla
Sevilla
Vaclík – Sergi Gómez, Kjaer (87. Promes), Mercado, Arana (86. Aleix Vidal) – Roque, Banega – Navas (C), F. Vázquez (60. Gonalons), Sarabia – André Silva.
Soriano – Ben Yedder, Nolito, Gonalons, Gnagnon, Aleix Vidal, Promes.

Dobojováno! Betis vítězí v sevillském derby 1:0, když hrdinou se stal sedmatřicetiletý Joaquín, hrající legenda domácího týmu.

Betisu k poražení Vaclíkova týmu pomohlo i nesmírně kontroverzní vyloučení Roqueho Mesy, které hostující fotbalisté řeší s rozhodčím Gilem Manzanem ještě i po závěrečném hvizdu.
90+8'
90+8'
Po Vaclíkově dlouhém nákopu Silva sklepl míč do ofsajdu Sarabiovi.
90+7'
Feddalova nákopu se před Sanabriou zmocnil Tomáš Vaclík a Sevilla to ještě jednou zkusí.
90+7'
Ve hře už se pokračuje, hrát by se mohly ještě dvě minuty, hosté ale hrají v devíti.
90+6'
Sevilla už nemůže střídat a hosté budou dohrávat v devíti, Mercado bude odvezen zřejmě rovnou do sanitky a posléze na vyšetření do nemocnice.
90+5'
Další trable pro hosty, Gabriel Mercardo leží na trávníku s bolestivým zraněním ruky a kromě ošetření lékaři už jsou v akci i pojízdná nosítka. Mercado dost pravděpodobně utrpěl nějakou zlomeninu.
90+3'
V nastaveném čase útočí zejména Betis, obránce Sidnei byl důrazný v souboji se Sarabiou, vybojoval míč na útočné polovině a následně sám vnikl do pokutového území, střelu Gómez srazil za branku Tomáše Vaclíka.
90+2'
Joaquín měl na noze potvrzení vítězství, potáhl míč k pokutovému území a následně jen těsně minul branku Tomáše Vaclíka!
90+1'
Rozhodčí Gil Manzano ještě poskytuje hostům šest nastavených minut naděje na vyrovnání El Gran Derbi.
90'
Utkání už se přehouplo do devadesáté minuty, Betisu se daří ve středu hřiště kouskovat hru autovými vhazováními.
88'
Marc Bartra byl přes minutu ošetřován po jednom ze soubojů, následně jej nahrazuje Sidnei.
87'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Quincy Promes.
87'
Už osmý rohový kop hostů zahrál Banega, do odraženého míče se opřel Kjaer, dánský obránce ale zpoza pokutového území branku vysoko přestřelil.
86'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Guilherme Arana, přichází Aleix Vidal.
84'
Konečně mohli také hosté zaútočit, Jesús Navas si na pravém křídle zasekl míč kolem Gomeze, poté ale svoji slabší levačkou centroval jen k brankáři Lópezovi.
83'
Hosté by i v oslabení rádi skórovali, ovšem jejich první problém je se vůbec dostat k držení míče.
82'
Žlutou kartu dostává Pablo Sarabia (Sevilla FC).
81'
Joaquín viděl žlutou kartu za vysvlečení dresu při oslavě branky.
80'
Real Betis právě vstřelil branku!
Trojnásobná bouře v publiku! Betis střílí velmi důležitou branku, navíc v tolik důležitém městském derby a především jej střílí JOAQUÍN SÁNCHEZ, žijící legenda Betisu!

Joaquín si naběhl na skvělý centr Feddala a u vzdálenější tyče překonal bezmocného Tomáše Vaclíka!
79'
Po přerušení hry už se může pokračovat a Canales se hned snažil vniknout do pokutového území, byl ale důrazně ubráněn Gomezem.
77'
Také druhý poločas je přerušen přestávkou k občerstvení.
76'
Útočné snažení Betisu zastavil nedovolený prohřešek Feddala, jenž stáhl k zemi Jesúse Navase.
75'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Joaquín.
74'
Feddal po zisku míče zamířil na útočnou polovinu a vybojoval aut pro zeleno-bílé.
73'
Hosté vybojovali standardní situaci a Banegův velmi dobrý centr mířil k Andrému Silvovi, ten se ale do zakončení neprobil.
71'
Žlutou kartu dostává Simon Kjaer (Sevilla FC).
70'
Hromadný jásot domácích příznivců následuje poté, co se z rozcvičovacího prostoru vrátil k lavičce Joaquín a místní legenda se chystá ke vstupu na trávník.
68'
Betis se rychle pokusil využít početní převahu, technický obstřel Takaši Inuie ale mířil výrazně vedle Vaclíkovy branky.
66'
Velmi sporná červená karta! Brankář López po zachycení Araňovy hlavičky složil k zemi Roqueho Mesu, ten však vidí druhou žlutou a potažmo červenou kartu zřejmě za nedovolené bránění, rozhodnutí sudího Gila Manzana je to ale velmi kontroverzní!
65'
Sarabia se uvolnil na pravém křídle a před brankou uvolnil Araňu, jeho hlavičku likviduje brankář Lopez.
64'
Po domácí ztrátě míče musel Canales zatáhnout za záchrannou brzdu stažením Jesúse Navase a proti žluté kartě nemůže říct křivého slova.
62'
Hosté zakombinovali na pravém křídle, následný centr Sarabii se ale neujal, fanoušci Betisu se velmi čílili, že rozhodčí neviděli údajný ofsajd Sarabii.
60'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Maxime Gonalons.
59'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Morón, přichází Antonio Sanabria.
58'
Přetažený centr Vazqueze brankář López prodloužil za svoji branku, pokračovat se bude od protějšího rohového praporku.
57'
Hosté se usadili u pokutového území Betisu a posléze také vybojovali rohový kop.
54'
Navasův centr doletěl na břevno domácí branky! Při Betisu teď stálo štěstí.
53'
Na Guardadův centr si naskočil Júnior, tísněn Navasem ale hlavičkoval vysoko nad branku.
51'
Dnešní sevillské derby sleduje 56 451 diváků.
50'
Po Inuiově přistrčení Canalesův centr přeletěl všechny fotbalisty v pokutovém území Tomáše Vaclíka.
48'
Následný rohový kop hosté rozehráli nakrátko, Banega poté skvěle nacentroval a Gabriel Mercardo po této argentinské souhře hlavou těsně přestřelil domácí branku!
47'
Už se hraje na opačné straně, centr Jesúse Navase za domácí branku srazil Júnior.
46'
Už po dvaceti sekundách druhého poločasu v souboji s Morónem zaváhal Kjaer, z čehož mohl těžit Sergio Canales, jeho střelu ale s jistotou pokryl Tomáš Vaclík.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase vypjatého sevillského derby jsme branku neviděli, tedy alespoň tu regulérní. Domácí už jedné docílili, jejich radost však trvala jen do té doby, než si všimli zdviženého praporku na znamení těsného Canalesova ofsajdu.

Oba týmy jinak měly po jedné velké šanci, v obou případech se ale zaskvěli brankáři Pau López a Tomáš Vaclík.
45+3'
45+3'
Roque Mesa trefil kotník Júniora, navíc ještě zahrál míč rukou a dohromady tak vidí žlutou kartu.
45+3'
Následnému rohovému kopu se hosté bezpečně ubránili.
45+2'
Po Morónově průniku do pokutového území střílel Tello, hosté srazili míč do boční sítě.
45+1'
Žlutou kartu dostává André Silva (Sevilla FC).
45+1'
Rozhodčí Gil Manzano k úvodním pětačtyřiceti přidává tři nastavené minuty, způsobené zejména delší přestávkou na občerstvení.
45'
Na Araňův střílený centr od rohu pokutového území před odkrytou brankou jen těsně nedosáhli dva jeho spoluhráči!
44'
Z rohového kopu hosté nedokázali zahrozit, po chvíli ale získali další standardní situaci tohoto typu.
43'
Sarabiův centr Feddal srazil za domácí branku, pokračovat se bude od rohového praporku.
42'
Mercado napomenut žlutou kartu za sestřelení Takaši Inuie.
40'
Domácí fanoušci poprvé bouřili radostí, když Carvalho kolmicí vysunul Canalese vstříc Tomáši Vaclíkovi, domácí fotbalista českého brankáře obstřelil a dosáhl branky, rozhodčí ale viděli velmi těsný ofsajd Canalese, který si hlavní sudí Gil Manzano ještě nechal potvrdit při diskuzi s kolegou u videa.
39'
Další útočná akce hostujícího týmu končí Sarabiovým ofsajdem.
37'
Guardado dobrých pět sekund držel Banegu, píská se proti domácím.
35'
Po souboji s Feddalem zůstal ve středu hřiště ležet v bolestivé pozici André Silva, portugalský útočník hostů ale bude v pořádku.
33'
Přestávka se protáhla na dobré dvě minuty, fotbalisté už se ale vracejí zpět na trávník.
31'
V Andalusii jsou stále vysoké teploty a rozhodčí Gil Manzano tak poskytuje fotbalistům přestávku na občerstvení.
30'
William Carvalho vidí žlutou kartu za ostrý skluz pod nohy Roque Mesy.
28'
Herní iniciativu tentokrát za mohutného pískotu publika převzali hosté, André Silvovi ale byla pískána hra rukou při pokusu obejít Bartru.
26'
Domácí jsou usazeni na soupeřově polovině a hledají okénko v defenzivě Sevilly.
24'
Júnior se protáhl po levé straně k pokutovému území, následný centr Dominikánce pokryl Tomáš Vaclík.
23'
Tempo se mírně uklidnilo, domácí momentálně rozehrávají od brankáře Lopeze.
21'
Další střelecký pokus do statistik zapisuje Jesús Navas, jeho pokus ale nenadělal Lopezovi moc komplikací.
19'
Také domácí brankář Lopez už má první skvělý zákrok za sebou! To když se míč odrazil k Vazquezovi za pokutové území Betisu, ten technickou střelou k tyči vybídl Lopeze k výbornému zásahu.
17'
Vazquez potáhl míč k pokutovému území Betisu a následně také dokázal propasírovat svoji přihrávku na Sarabiu, ten ale ve velmi nadějné pozici nevystřelil přes důrazně bránícího Feddala.
17'
Centr Júniora doletěl přímo do rukavic Tomáše Vaclíka.
16'
Takaši Inui si na útočné polovině vynutil Banegův faul, Betis bude zahrávat standardní situaci.
15'
William Carvalho vysunul Lorena Moróna za hostující obranu a Tomáš Vaclík proti jeho ráně musel vytáhnout první fantastický zákrok zápasu, aby udržel čistý štít!
13'
Navasův centr z pravé strany postrádal kvalitu a doskákal za domácí branku.
11'
Následnému rohovému kopu Betisu se fotbalisté Sevilly ubránili a mohou vhazovat.
10'
Guardado se pokusil zakončit z ostrého úhlu na levém křídle a byť jeho střela zřejmě mířila mimo branku, tak Tomáš Vaclík míč raději prodloužil za branku.
10'
Na opačné straně hřiště tečovaný centr Jesúse Navase doputoval přímo k brankáři Lopezovi, ten hned rozehrál na své spoluhráče.
9'
Betis v úvodu hýří aktivitou, Inui z dálky branku přestřelil.
8'
Cristian Tello nebojácně vnikl do pokutového území, šikovnou zasekávačkou si posadil na zem Banegu, do střely mu ale stačil vložit nohu Araňa.
7'
Sergio Canales přízemním centrem z pravé strany hledal u bližší tyče Moróna, ten zblízka nedokázal překonat Tomáše Vaclíka.
5'
Poprvé si na míč sáhl Tomáš Vaclík, ten se snadno zmocnil příliš dlouhého nákopu Carvalha.
3'
Centr Inuie z levého křídla odkopl za postranní čáru Simon Kjaer.
2'
Už po minutě hry vidíme první ostrou výměnu názorů mezi Williamem Carvalhem a Mesou.
1'
V grandiózní atmosféře domácí hrají tradičně v zeleno-bílých dresech, Sevilla celá v červeném.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, domácí fanoušci se před "El Gran Derbi" prezentují krásnou choreografií. .

Real Betis: Pau López – Mandi, Bartra, Feddal – Tello, W. Carvalho, Guardado (C), Firpo – Canales, Inuj, Morón.
Náhradníci: Robles – Sidnei, Guerrero, Gracia, Joaquín, León, A. Sanabria.

Sevilla FC: Vaclík – Sergi Gómez, Kjaer, Mercado, Arana – Roque, Banega – Navas (C), F. Vázquez, Sarabia – André Silva.
Náhradníci: Soriano – Ben Yedder, Nolito, Gonalons, Gnagnon, Aleix Vidal, Promes.
SEVILLA FC

Fotbalisté Sevilly FC se v Česku nedávno výrazně připomněli, když nejdříve během letní přestávky angažovali reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka a následně se představili v dvojzápase se Sigmou Olomouc během závěrečného předkola Evropské ligy a Sigmu zdolali po výsledcích 1:0 a 3:0.

V domácí soutěži chce Sevilla napravit loňský veliký neúspěch z domácí soutěže, když na sedmém místě se stěží dostala do kvalifikace o Evropskou ligu a navíc, jak bylo zmíněno, zaostala i za Betisem, což fanoušci nesli velmi těžce. Nepoměrně lépe si Sevilla vedla v Lize mistrů, kde v osmifinále vyřadila Manchester United a ve čtvrtfinále potrápila i Bayern Mnichov.

Letošní ročník La Ligy Sevilla zahájila vysokou výhrou 4:1 na hřišti nováčka z Vallecana, ke které hattrickem přispěl André Silva a následně uhrála bezbrankovou remízu s Villarrealem.
REAL BETIS

Fotbalisté Betisu loni po třinácti letech poprvé po závěrečném kole ligového ročníku předčili svého městského soupeře, když skončili šestí o dva body před FC.

Do nové sezóny ale zeleno-bílí nevstoupili ideálně, když na domácím trávníku podlehli Levante vysoko 0:3, následně přivezli bezbrankovou remízu z Alavésu a nadále tak čekají na svého prvního úspěšného střelce.

Betis se letos může těšit na účast v Evropské lize, kde se utká s AC Milán, Olympiakosem Pireus a lucemburským trpaslíkem Dudelange.
Hezký večer při sledování šlágru třetího kola španělské La Ligy, v tradičně velmi vyhroceném městském derby Betis Sevilla vyzve svého úhlavního rivala FC Sevilla. A kromě mnoha emocí se jistě můžeme těšit i na skvělý fotbal, vždyť jen loňské vzájemné zápasy vyprodukovaly dvanáct branek.

Na podzim Betis zvládl přestřelku na soupeřově hřišti a zvítězil 5:3, v jarní odvetě si oba týmy rozdělily body po remíze 2:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.