La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : D. Alavés - 21. prosince 2019   16:00

Barcelona
14' Griezmann (L. Suárez) • 45' Arturo Vidal (L. Suárez) • 69' Messi (L. Suárez) • 75' L. Suárez
4:1
(2:0)
D. Alavés
56' Pons  (R. Duarte)
Barcelona
ter Stegen – Alba, Umtiti, Piqué, Roberto (85. N. Semedo) – Arturo Vidal, Busquets (79. F. de Jong), Aleñá – Messi (C), L. Suárez (85. C. Pérez), Griezmann.
Neto – F. de Jong, Firpo, Lenglet, C. Pérez, Rakitić, N. Semedo.
Melero – Torre, Martínez
Camp Nou (Barcelona)
63 054 diváků
D. Alavés
Pacheco – Martín, Ely, Navarro, R. Duarte – Aleix Vidal (86. Burke), Jiménez (53. Rioja), Pons, García (C), Wakaso (70. Joselu) – Lucas Pérez.
Sivera – Burke, Laguardia, Marín, Rioja, Sainz, Joselu.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 10:11.
Barcelona zůstává v čele tabulky s tříbodovým náskokem, Bílý balet ale ještě odehraje svůj zápas osmnáctého kola zítra proti Athleticu Bilbao.

Alavés i přes nadějné momenty v úvodu druhého poločasu nedokázal překvapit a Vánoce přečká na patnáctém místě.
Po jasné dominanci v prvním poločase si Barcelona vybrala velmi krizové momenty na sklonku hodiny hry, kdy po hostujícím snížení Alavés vůbec nebyl daleko i k vyrovnání, Blaugranas ale ten nápor přečkali a brzy dvěma brankami potvrdili své vítězství.

Hlavní hvězdou se dnes stal Luis Suárez, jenž ke třem asistencím přidal i penaltovou trefu a navázal na předchozí branky Antoina Grizemanna, Artura Vidala a Lionela Messiho. Za hosty se úspěšného zásahu dočkal Pere Pons.
90+4'
90+3'
Messi se pokusil prokličkovat po ose hřiště, zprvu se mu to dařilo, před pokutovým územím už si ale naložil příliš velké sousto a jen naběhl do tří protihráčů.
90+2'
Hosté po přechodu na útočnou polovinu mohou vhazovat, utkání už se ale spíše jen dohrává.
90+1'
Rozhodčí Melero oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Po standardní situaci hostů se u vzdálenější tyče objevil naprosto osamocený Manuel García, zblízka ale odrazil míč jen k ter Stegenovi.
88'
Žlutou kartu dostává Jordi Alba (FC Barcelona).
87'
Pro Barcelonu je významné i skóre, v současné chvíli jej má o pět branek lepší než Real Madrid, který ještě ale odehraje svůj zápas osmnáctého kola zítra proti Athleticu Bilbao.
86'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Oliver Burke.
86'
Nepovedená střela Messiho z volného kopu proletěla vysoko nad brankou Fernanda Pacheca.
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Nélson Semedo.
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Carles Pérez.

Hvězdný výkon Luise Suáreze, ten ke třem asistencím přidal i penaltovou trefu.
84'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Ely (Deportivo Alavés).
83'
Hosté mohli podniknout brejk do otevřené barcelonské obrany, Aleix Vidal ale zcela prováhal vhodný moment k přihrávce na volného Lucase Péreze, domácí defenziva se mezitím stihla zformovat.
81'
Vysoký centr Aleixe Vidala se stal snadnou kořistí brankáře ter Stegena.
81'
Po Pérezově sklepnutí se pokusil probít k míči Aleix Vidal, toho ale ubránil nový muž na hřišti de Jong, hosté budou zahrávat rohový kop.
79'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Frenkie de Jong.
79'
Nepovedený nákop Griezmanna do pokutového území doskákal až za branku Alavésu.
77'
Zajímavostí je fakt, že na střely na branku je stav 4:1, zatím jsme neviděli žádný zákrok obou brankářů.
75'
Barcelona právě vstřelila branku!
Messi přenechal míč LUISI SUÁREZOVI, jenž s přehledem překonal Pacheca a zvyšuje na 4:1! Pacheco sice vystihl směr Suárezovy střely, ta ale byla natolik přesná, že byl bez šance.
74'
Martínovi je skutečně odpískána ruka, hostující obránce navíc inkasuje žlutou kartu.
74'
Penalta pro Barcelonu!
73'
Rozhodčí Melero diskutuje s kolegy u videa, zda-li hosté nehráli v pokutovém území rukou.
72'
Arturo Vidal hledal přetaženým centrem ke vzdálenější tyči Suáreze, jehož hlavičku hosté srazili mimo branku.
70'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mubarak Wakaso, přichází Joselu.
69'
Svůj třináctý gól v letošním ročníku La Ligy střílí LIONEL MESSI! Domácí kapitán potáhl míč po útočné polovině, pak zpoza pokutového území zakroutil parádní ránu k tyči hostující branky a zase uklidňuje domácí tým!

Luis Suárez zapisuje do statistik svoji již třetí gólovou asistenci v tomto utkání.
67'
Po střetu Umtitiho s Wakasem si žlutou kartu prohlíží oba hráči, kteří do souboje šli vzájemně nebezpečně.
67'
Utkání na Camp Nou sleduje 63 054 diváků.
66'
Tentokrát se faulu dopustil Aleix Vidal, kmenový hráč Sevilly při pokusu o průnik po pravém křídle nedovoleně atakoval Piqueho a za nepřiměřenou reakci směrem k pomeznímu rozhodčímu vidí první žlutou kartu zápasu.
64'
U postranní čáry se v bolestech svíjí Mubarak Wakaso, mezitím se ale pokračovalo, píská se až po dobré půlminutě hry, kdy byl ve středu hřiště faulován Aleix Vidal.
62'
Na střelecké pokusy už je vyrovnáno 4:4.
61'
Po následném rohu se k hlavičce probojoval Duarte a jeho pokus mířil jen těsně vedle domácí branky! To byly decimetry, které zachránily Barcelonu! Na Camp Nou se začíná ozývat čím dál hlasitější pískot.
60'
A další šance! Aleix Vidal se na pravém křídle ocitl naprosto osamocen, ale zcela prováhal šanci k zakončení a bude následovat jen rohový kop.
59'
Z následného rohového kopu už Deportivo nedokázalo ohrozit ter Stegena.
58'
Po obrovském zaváhání domácí defenzivy mohlo být vyrovnáno! Barcelonští si neporozuměli při malé domů, ter Stegen vyběhl daleko z branky, ovšem jen posunul míč k Aleixi Vidalovi, pak ale ještě dokázal vykopnout nepovednou Vidalovu střelu!
57'
Rozhodčí u videa ještě zkoumali souboj Busquetse s Manuelem Garcíou ve středu hřiště, branka je ale potvrzena.
56'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Hosté snižují! PERE PONS si naběhl na parádní centr Duarteho a prudkou hlavičkou k tyči nedal ter Stegenovi šanci vůbec reagovat!
55'
Messi podklouzl při nákopu do pokutového území a nasměroval míč přímo do náruče Fernanda Pacheca.
53'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Javier Muñoz Jiménez, přichází Luis Rioja.

Joselu si zatím na start na Camp Nou musí nadále počkat.
51'
Další krásná lobovaná přihrávka Messiho na Griezmanna, ten jemným zakončením z první překonal Pacheca, domácí radost ale odvrátil už sedmý ofsajd.
49'
Na Aleňovu lobovanou přihrávku nedosáhl v pokutovém území Jordi Alba, ten se navíc ocitl v již šestém ofsajdu Barcelony.
48'
Rohový kop Barcelony, Messiho centr ale doplachtil přímo k Fernandu Pachecovi.
47'
Albův centr zleva postrádal přesnost, odraženého míče se pak ve středu hřiště zase ujali domácí.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách, jen na lavičce hostů tak zůstává sedmigólový Joselu.
46'
Nastavený čas se využil jen na kontrolu videa po předchozí brance Vidala, která ale byla zcela regulérní a po prvním poločase tak Barcelona v takřka tréninkovém tempu vede nad Alavésem 2:0. Po přihrávkách Luise Suáreze se střelecky prosadili Antoine Griezmann a Arturo Vidal.

Hosté se stěží vůbec dostávají přes středovou čáru a brankáře ter Stegena zatím vůbec nijak neohrozili.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Melero k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Barcelona krátce před přestávkou navyšuje svůj náskok! Luis Suárez si všiml na pravé straně pokutového území naprosto osamoceného ARTURA VIDALA, na jehož prudkou střelu brankář Pacheco nedosáhl!
44'
Wakaso se na levém křídle neprobil kolem Griezmanna, jenž se ocitl na pozici pravého beka, pak si dovolil i elegantní patičku u vlastního rohového praporku, kterou obecenstvo ocenilo potleskem.
42'
U postranní čáry je odmáván ofsajd Messimu, jedná se už o páté postavení mimo hru domácího týmu.
41'
Messi se pokusil vystřelit zpoza pokutového území, do jeho rány se ale stačil vložit bránící Ximo Navarro.
39'
S centrem Aleixe Vidala si ale barcelonská defenziva poradila a domácí pak předvedli naprosto špičkový brejk, v jehož závěru se před Pachecem ocitl Lionel Messi, z úhlu ale mířil těsně za vzdálenější tyč!
38'
Hosté vybojovali svůj první rohový kop a mohou se nastěhovat před brankáře ter Stegena.
37'
Griezmann si naběhl na dlouhý pas na levé křídlo a z voleje se snažil posunout míč před branku Suárezovi, v těžké pozici ale přihrával nepřesně.
37'
Zápasu v těchto chvílích chybí adekvátní tempo, Barcelona hraje to, co potřebuje, hosté se jen stěží vůbec dostávají k míči.
35'
Domácí jej rozehráli po zemi, pak se dostal k míči Roberto, z ostrého úhlu ale adresoval svoji přihrávku přímo k brankáři Pachecovi.
35'
Griezmann se uvolnil na pravém křídle, následnou přihrávku před branku hosté srazili na rohový kop, jedná se o vůbec první roh dosavadního průběhu zápasu.
33'
Busquets se pokusil vysunout po pravém křídle Sergiho Roberta, vzdušná přihrávka ale byla velmi nepřesná.
31'
Po Robertově průniku po pravém křídle centroval Arturo Vidal, kterému do pokutového území nabíhali hned čtyři spoluhráči, Vidal ale centroval mimo jejich dosah.
30'
Hosté si teď velmi zkomplikovali rozehrávku v hloubi vlastní poloviny, s trochou štěstí se jim ale povedlo míč udržet.
28'
V závěru první kloudné útočné akce hostů se z hranice pokutového území pokusil vystřelit Wakaso, ghanský fotbalista neměl špatnou pozici, při střele ale podklouzl a míč se sotva dokutálel vedle barcelonské branky.
27'
Hosté mají míč ve svém držení po zatím nejdelší úsek zápasu, ve středu hřiště hledají cestu do domácí defenzivy.
25'
Lionel Messi byl nepříjemně podražen Muňozem na pravé straně hřiště, rozhodčím ale neunikl Vidalův ofsajd, rozehrávat tak mohou hosté.
24'
Lucas Pérez se dotkl míče na barcelonské polovině, záhy o něj ale přišel. Hostující útočník je na hrotu příliš osamocen.
23'
Jordi Alba byl faulován u středové čáry, domácí rychle rozehráli.
22'
Další lobovaná kolmice po křídle, těmi se domácí zatím snaží často překonat defenzivní val Alavésu, Vidalovi se ale tentokrát nepovedlo zpracovat míč, jenž mu odskočil za brankovou čáru.
21'
U míče znovu Barcelona, hosté se takřka ještě nedostali na polovinu obrovského favorita.
19'
Domácí sehráli elegantní kombinaci na levé straně hřiště, pak se před pokutovým územím zmocnil míče Messi, proti němu ale hostující obránci dobře vystoupili a barcelonského kapitána nenechali vystřelit.
18'
Při přerušení rozhodčí Melero ještě řešil s kolegy u videa předchozí situaci, penalta se ale skutečně pískat nebude.
17'
Po Messiho obloučku do pokutového území padl k zemi Griezmann a hned se dožadoval odpískání penalty, rozhodčí Melero ale jeho volání nevyslyšel.
17'
Antoine Griezmann potáhl míč po levém křídle, pak hledal před brankou Suáreze, toho hostující obránci pokryli.
16'
Katalánci už si zase přihrávají v okolí středové čáry, Barcelona i po vstřelené brance pokračuje v dominantní převaze.
14'
První gólová radost na Camp Nou! Luis Suárez zprava přihrával do pokutového území, kde se ocitl naprosto osamocený ANTOINE GRIEZMANN, jenž přesnou střelou k tyči pokořil zkoprnělého brankáře Pacheca, ten neměl nejmenší šanci zasáhnout!
14'
S centrem Suáreze si hostující defenziva poradila, znovu ale fotbalisté Alavésu jen odevzdali míč soupeři.
13'
Sergi Roberto pronikl po pravém křídle, pak ale centroval jen do zad bránícího Duarteho.
12'
Barcelona už je zase nastěhována u pokutového území Alavésu, Suárez na levém křídle z první adresoval přihrávku před branku, kde ale byl Lionel Messi pokryt.
10'
Lionel Messi dostal parádní lobovanou přihrávku od Busquetse, ocitl se tváří v tvář brankáři Pachecovi, kterého bez potíží překonal, rozhodčí ale viděli těsný ofsajd argentinské superhvězdy.
8'
Domácí už jsou zase natlačeni v ofenzivě, Messi přenesl hru na levé křídlo, kde Jordi Alba v těžké pozici nedokázal vrátit míč před branku.
7'
Na Messiho oblouček si do pokutového území naběhl Arturo Vidal, jenž zády k brance vykouzlil parádní střelu přes hlavu, kterou Pacheco bravurně vykopl, pomohl mu ale i zdvižený praporek pomezního rozhodčího, který postřehl Vidala v ofsajdu. Přesto se jednalo o krásný fotbalový moment.
7'
Jordi Alba se pokusil proniknout po levé straně, ovšem u dlouhého pasu byl dříve bránící Ely.
5'
Podle očekávání mají obrovskou územní převahu ve středu hřiště domácí, zatím drží míč po drtivou většinu času.
3'
Martín byl podražen Busquetsem při průniku podél postranní čáry, hosté mohou rozehrávat míč z klidu.
2'
První útočný výpad domácích, Messi dostal kolmici do pokutového území, do zakončení se pak neprobil přes Duarteho. Odraženého míče se zmocnil Suárez, ale v závaru před Pachecem se hosté ubránili a odkopli míč do středu pole.
1'
Rozehráno! Barcelona samozřejmě hraje v tradiční červeno-modré kombinaci, hosté dnes oblékli bílou sadu.
1'
Před úvodním výkopem ještě Lionel Messi přebírá cenu pro nejlepšího hráče La Ligy za měsíc listopad.
Trojice rozhodčích v čele s Mariem Melerem přivádí hráče na trávník posvátného barcelonského stadiónu. Ochozy jsou zatím poloprázdné, vyprodáno ani zdaleka není.

FC Barcelona: ter Stegen – Alba, Umtiti, Piqué, Roberto – Arturo Vidal, Busquets, Aleñá – Messi (C), L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Neto – F. de Jong, Firpo, Lenglet, C. Pérez, Rakitić, N. Semedo.

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Ely, Navarro, R. Duarte – Aleix Vidal, Jiménez, Pons, García (C), Wakaso – Lucas Pérez.
Náhradníci: Sivera – Burke, Laguardia, Marín, Rioja, Sainz, Joselu.

Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez.
Deportivo Alavés

Proti Barceloně se postaví loni jedenáctý tým La Ligy, který letos zatím trochu zaostává za loňskými výkony. Ještě před třemi koly mohli být v Baskicku spokojenější, domácí prohra s Realem 1:2 pak nebyla žádným selháním, ovšem ze zápasů v Granadě (prohra 0:3) a domácímu s předposledním Leganes (1:1) si jistě v Alavésu představovali podstatně jiný výsledek.

V součtu pěti výher, čtyř remíz a osmi porážek je z toho čtrnácté místo s náskokem pěti bodů na pásmo sestupu. Alavés drtivou většinu bodů získává na domácím trávníku, ze hřišť soupeřů zatím přivezlo pouhé čtyři body z osmi zápasů, jediné výhry se dočkalo v Eibaru (2:0).

Alavés se letos nesmírně spoléhá na úderné duo Lucas Pérez – Joselu. První jmenovaný už zaznamenal osm branek, Joselu jich přidal sedm. Dohromady tedy skórovali patnáctkrát a považte, že celý tým dosud skóroval osmnáctkrát, žádný další hráč nevstřelil více než jednu branku.

Hosté se musí obejít bez Tomáse Piny, ten si při prohře v Granadě zlomil nohu a bude mimo hru zřejmě až do dubna.
FC Barcelona

Barcelona ve středu odehrála od října odložené El Clasico a po remíze 0:0 s arcirivalem Realem Madrid zůstala v čele soutěže díky lepšímu skóre právě před Bílým baletem. Třetí Sevilla ztrácí na Blaugranas pět bodů.

Remíza s Realem Madrid byla pro Barcelonu už druhou v řadě, neboť minulý týden uhrála remízu 2:2 v San Sebastianu, a to domácí ještě byli dokonce herně lepším týmem. Za Barcelonu vstřelili branky Antoine Griezmann a Luis Suárez.

Také v bilanci domácích zápasů je Barcelona zatím nejlepší ze všech, když právě v utkání s Realem Madrid utrpěla na Camp Nou svoji první bodovou ztrátu, všechny ostatní se udály na trávnících soupeřů.

Katalánci se tradičně spoléhají na údernou útočnou dvojici Lionel Messi – Luis Suárez, ti vstřelili dohromady už jednadvacet branek (Messi 12, Suárez 9) a patří do první trojky nejlepších střelců celé soutěže.
Hezký večer při sledování přenosu utkání osmnáctého kola španělské La Ligy, lídr soutěže FC Barcelona na posvátném Camp Nou přivítá Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.