La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Atlético - 11. dubna 2021   21:00

Real Betis
20' Tello (Moreno)
1:1
(1:1)
Atlético
5' Carrasco  (Á. Correa)
Real Betis
Bravo – Emerson, Mándí, Bartra, Moreno – Canales, G. Rodríguez (90. W. Carvalho) – Ruibal (75. D. Lainez), Fékir, Tello – Joaquín (C) (63. Juanmi).
Cuadra – Sobrino, López
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Atlético
Oblak – Savić, J. Giménez, Hermoso (63. Lodi) – Trippier (78. Vrsaljko), Koke (C), H. Herrera (64. Vitolo), Saúl, Carrasco – Á. Correa, Félix (48. Torreira).
Grbić – Vitolo, Vrsaljko, Torreira, Felipe, Lodi, Camello.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, znovu jsme sledovali poměrně nezáživnou podívanou, ve které byl přesto směrem dopředu nebezpečnější Betis, který několikrát vážně prověřil brankáře Oblaka, jenž svému celku dnes vychytal bod. Atlético Madrid totiž za celý druhý poločas nepředvedlo vůbec nic, paradoxně až v nastaveném čase se do šancí dostal Correa, který ovšem neuspěl.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 1:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:13.
90+5'
90+5'
Atlético se i v páté minutě nastaveného času dostalo do vyložené šance, ve které znovu selhal Correa!
90+4'
Jsme za polovinou nastaveného času. V závěru tohoto zápasu má více ze hry hostující celek, který to nyní zkoušel nákopem, který odehrál do zámezí Moreno.
90+2'
Následoval ještě jeden rohový kop, a sice z pravé strany. Pomezní sudí si ovšem všiml ofsajdu a bude se odkopávat od domácí branky.
90+1'
Vítěznou branku měl na své kopačce hostující Correa, který v pokutovém území dokázal vypálit pravou nohou, jenomže Bravo podržel svůj celek.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází William Carvalho.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, na další branku marně čekáme a dost možná se jí nedočkáme ani v nastaveném čase, se kterým musíme počítat.
87'
Na hranici pokutového území se nyní povedlo zakročit hostujícímu Giménezovi. Jeho celek se tak dostával směrem kupředu, nahrávku ale přečetl Rodríguez.
85'
Ve středu hrací plochy zasahoval Saúl a madridskému celku se na malý moment otevřel střed hrací plochy, kam ovšem bleskově dostoupili hned dva protihráči.
84'
Domácí se marně pokoušeli vybojovat autové vhazování, sudí byl totiž opačného názoru. Vhazovat tak mohl Savić, jehož nabídka nakonec nenašla Saúla.
83'
Po delší době byl z jarního spánku vyrušen také domácí brankář Bravo, který se nakonec pokoušel odkopávat na druhou stranu, kde navíc našel Juanmiho.
82'
A aby toho nebylo málo, tak španělská média informují o tom, že těsně před zápasem se zranil také Lemar. Atlético Madrid přišlo hned o tři zraněné hráče!
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, výsledek je stále nerozhodný. Atlético Madrid by zřejmě bod bralo, směrem dopředu je totiž bezradné.
80'
Následoval rohový kop, který si v pokutovém území dokázal najít domácí obránce Bartra, jehož slaboučký hlavičkový pokus směřoval do rukavic brankáře Oblaka.
79'
To je neuvěřitelné. Po Félixovi se před malým momentem zranil také obránce Trippier, který rovněž musel střídat a hostující lodivod využil poslední střídání.
78'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Šime Vrsaljko.
77'
Tutovka pro domácí! Střídající Lainez se dokázal v pokutovém území uvolnit k zakončení pravou nohou, se kterým si fantasticky poradil Oblak.
75'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Diego Lainez.
74'
V pokutovém území si na centrovanou nabídku zkoušel naskočit hostující Carrasco, který ovšem neměl šanci a následoval protiútok, jenž přinesl sraženou ránu.
73'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Utkání i nadále nabízí naprosto vyrovnaný obrázek hry, navíc nesledujeme žádné vyložené šance.
72'
K avizované rozehrávce standardní situace se nakonec postavil Fékir, který svůj centr zkoušel stočit směrem od branky, nakonec však našel pouze soupeře.
71'
Následovat bude zajímavá standardní situace, neboť si kousek od pokutového území nedovoleným způsobem pomohl Torreira, jenž fauloval Morena.
70'
Giménez musel hodně rychle jednat, neboť měl kolem sebe hned dva protihráče. Atlético Madrid se nakonec daleko nedostalo, vhazovat bude moci Moreno.
69'
Hostující celek se tak rozhodl aktivně napadat rozehrávku soupeře, což nakonec znamenalo zisk autového vhazování, ke kterému se postavil zadák Lodi.
68'
Betis se kombinačně dostal na druhou stranu, kde musel hodně rychle s míčem jednat obránce Moreno, který před Vitolem raději nahrával zpět na Canalese.
67'
Po delší době se k míči dostal domácí brankář Bravo, který si nechtěl komplikovat život, a proto raději na jistotu zvolil rozehrávku po zemi na Rodrígueze.
65'
Trippierovi se před malým momentem povedlo nasadit jesličky Tellovi, jenomže přesto to nevedlo k ničemu nebezpečnému, neboť si s centrem poradil soupeř.
64'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Vitolo.
64'
A ke svému dnešnímu prvnímu střeleckému pokusu se dostal domácí Fékir, který ovšem pálil přímo doprostřed branky, což bylo snadné sousto pro Oblaka.
63'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Juanmi.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Renan Lodi.
62'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím nabídla dva přesné zásahy. Druhý poločas je zatím v režii Betisu Sevilla, který stále kombinuje na útočné polovině.
61'
Na jistotu si před malým momentem počínal hostující Giménez, který raději odkopával míč směrem ven z hrací plochy a vhazovat tak bude moci Emerson.
60'
Hostující celek si pořádně koleduje. Nyní se Emersonovi povedlo nebezpečně odcentrovat do malého vápna, kde ve skluzu jen těsně nedosáhl Joaquín.
59'
Hostující brankář to poté vyřešil odkopem na levou stranu, kde ovšem neodhadl dopad míče Hermoso, který byl přesto poté fauloval v podání Rodrígueze.
58'
Fékir se postaral o rozehrávku rohového kopu, po kterém se k hlavičce dostal Emerson, který ovšem mířil doprostřed branky, kde zasahoval Oblak.
57'
Sledovali jsme pohled na tribunu, kde se nachází také zraněný Félix. Ten si momentálně leduje svůj pravý kotník a nevypadá to zrovna optimisticky.
56'
Atlético Madrid si dokonce vybojovalo další rohový kop, k jehož rozehrávce se od pravého praporku postavil Koke, jehož nabídka se snesla pouze k Mandimu.
55'
Do náběhu se poté dostával střídající Torreira, před kterým se ovšem povedlo zakročit domácímu Bartrovi, který na jistou odehrál míč pouze za cenu autu.
54'
Od své branky poté mohl rozehrávat také brankář Oblak, který to také v tomto případě zkoušel po zemi, načež míč odkopával na druhou stranu Giménez.
53'
Domácí celek rychlou souhrou pronikl na druhou stranu, kde se přesto musel s míčem otáčet Canales, který u středového kruhu dokázal najít Rodrígueze.
52'
Hlavní sudí si poté velice pečlivě všiml dalšího nedovoleného zákroku, kterým se pro změnu prezentoval Carrasco, který div nevyfasoval kartu za protesty.
51'
Betis se jednoduchým způsobem dostal na druhou stranu, jenomže tam číhala smečka protihráčů, které se poté povedlo přenést hru na volného Trippiera.
50'
Rychlá akce madridského celku nakonec putovala do běhu na Carrasca, který se již tlačil do slibné šance, jenomže bleskově ze své branky vyběhl Bravo.
49'
Hodně nemilá zpráva pro Atlético Madrid. Kvůli zranění musel střídat talentovaný Félix a očekávat se dá delší pauza. Na jeho místě nyní bude hrát Carrasco.
48'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Lucas Torreira.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídla hned dva přesné zásahy. Lépe do utkání vstoupil madridský celek, kterému se poměrně rychle povedlo vyzrát na Brava. Domácí ovšem zvýšili aktivitu, navíc se rovněž dokázali prosadit ze své první vyložené šance. Po zbytek prvního poločasu jsme sledovali hodně nezáživnou podívanou, která nakonec nepřinesla žádnou další vyloženou šanci.
45'
44'
Koke se dokázal uvolnit přes protihráče, přičemž to zkoušel levou nohou. Rána ovšem putovala vysoko nad branku, Bravo proto nemusel vůbec zasahovat.
42'
Před protihráčem se nyní povedlo zakročit domácímu Emersonovi, který na jistotu odehrál míč směrem do zámezí. Po vhazování měl proti sobě přesilu Félix.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Na zadní tyči si na centrovanou nabídku dokázal seběhnout hostující Carrasco, který si připravil střelu levým nártem, avšak míč poslal pouze do boční sítě.
37'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Jan Oblak, kterému se nakrátko povedlo rozehrát přesně na Giméneze, jenž ovšem našel pouze soupeře.
35'
Až nyní se do zajímavé pozice dostával Correa, který v tísni zkoušel bodlem nabídnou míč do malého vápna, avšak našel pouze obětavého Canalese.
34'
Náramně čistým způsobem šel do souboje o míč domácí Bartra, který se musel rychle vracet ke svému pokutovému území, kam soupeř ještě nedokráčel.
33'
Madridský celek rovněž zvolil vycházkové tempo, díky kterému se kombinačně dostal na opačnou polovinu, kde v souboji o míč musel fauloval Carrasco.
32'
Do souboje o míč se dostával Fékir, který se ovšem nedostal za záda obránce Hermosa. Následně jsme sledovali nákop doleva, kde zasahoval Emerson.
31'
Je za námi třetina hry, která nám zatím přinesla dva zásahy. Po tom druhém je častěji na míči sevillský celek, kterému se povedlo vybojovat vhazování.
30'
Po druhé vstřelené brance nám atraktivita utkání hodně uvadla. Betis se po delší době dostal na útočnou polovinu, kde sledujeme dlouhou kombinaci.
29'
Betis ovšem přeci jenom chyboval při rozehrávce, kterou se povedlo vystihnout pozornému Correovi. Ten se snažil překvapit Brava, míč ale poslal nad branku.
28'
Znovu k míči zavítal domácí brankář Bravo, který ani v tomto případě neměl žádnou velkou práci a povedlo se mu tak výhozem rozehrát na Canalese.
27'
Koke spadl po souboji s Rodríguezem a ve hře klidně mohla být první žlutá karta zápasu. Sudí jí nakonec nevytasil a je z toho pouze standardka pro Madrid.
26'
Emerson to poté zkoušel pasem na pravou stranu hrací plochy, kde se nacházel aktivně hrající Tello, před kterým se povedlo včas zakročit Hermosovi.
25'
Jako první se k volnému míči dostal domácí brankář Bravo, který ho schoval do svých rukavic, načež se postaralo o rozehrávku směrem na Mandiho.
24'
Betis se tak dostával do slibného protiútoku, který vzal na sebe záložník Rodríguez, jehož nahrávka směrem na Ruibala nakonec skončila pouze u protihráče.
23'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal do zámezí, což znamenalo autové vhazování pro hostující celek. Krátce po něm ovšem chyboval Herrera.
23'
Canales před napadajícím protihráčem raději věnoval zpětnou nahrávku na kopačku domácího brankáře Brava, který se postaral o odkop do bezpečí.
22'
Najednou tu bude zase hodně zajímavé, rázem začínáme opět od začátku. Také Betis dokázal využít hned první vyloženou šanci, je to tedy nerozhodně.
20'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí celek poměrně rychle odpovídá! Betis totiž operoval u opačného pokutového území, přičemž z levé strany centroval přímo na nohu CRISTIÁNA TELLA obránce Moreno. Prvně jmenovaný to zkoušel placírkou ze vzduchu, kterou poslal mimo dosah brankáře Oblaka.
19'
Carrasco upadl po souboji v pokutovém území a ve hře klidně mohla být penalta. Sudí sice pískl do své píšťalky, jednalo se ale o předchozí ofsajd Colchoneros.
18'
Ve středu hrací plochy obdržel nahrávku Félix, kterému se povedlo načasovat kolmici na naběhnuvšího Correu, jenž se dostal k hranici šestnáctky.
17'
Na opačné straně hodně nepřesně nahrával obránce Moreno, kterému se tak nepovedlo najít naběhnuvšího Tella, před kterým zasahoval Trippier.
16'
Do pokutového území se před malým momentem dokázal dostat hostující Saúl, který se dokonce dostal až ke střele, jenž ovšem směřovala přímo doprostřed.
15'
V krátkém časovém sledu další taktický zákrok, tentokráte v podání domácího Bartry. Ten zezadu nakonec poslal na zem Correu, rozehrávat bude Herrera.
14'
Hodně místa měl poté kolem sebe domácí Fékir, který se ovšem neodvážil vypálit směrem na branku soupeře, jenomže současně nahrával mimo dosah Joaquína.
13'
Hlavní sudí si následně všiml nedovoleného zákroku napadajícího Fékira. Atlético Madrid tak bude rozehrávat, nakrátko nahrával na kolegu zadák Giménez.
12'
Rozehrávku si nyní poměrně dost zkomplikoval hostující Hermoso, kterému se nakonec nepovedlo přesně přenést hru, neboť našel pouze Canalese.
11'
Koke si tak vyzkoušel rozehrávku druhého rohového kopu, který poslal přesně na přední tyč, kde před Saúlem dokázal pohotově zakročit zadák Bartra.
10'
Vhazovalo se z levé strany, přičemž se Hermoso pokoušel na hranici pokutového území oslovit Correu, před kterým odehrál míč na další roh domácí Mandi.
9'
Domácí celek rozjel kombinaci na vlastní polovině, jenomže chybnou nahrávku se povedlo vystihnout Trippierovi, který potáhl míč směrem k šestnáctce.
8'
Po souboji v pokutovém území skončil na zemi hostující Saúl, který nakonec podle sudího sám fauloval a po útočném faulu bude rozehrávat brankář Bravo.
7'
Betis tak prospal úvod tohoto zápasu a prohrává o jednu branku. Do konce zápasu přesto zbývá ještě hodně času a výsledek se tak klidně může otočit.
5'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hostující celek se dostává do vedení! Atlético Madrid se totiž dostalo k pokutovému území, kde se YANNICK CARRASCO dostal po narážečce dostal až před brankáře, kde mu pomohl i kolega Correa. Právě po souboji s brankářem Bravem se míč odrazil ke Carrascovi, který ho dopravil do prázdné branky.
5'
Na opačné straně se do pokutového území dostal právě domácí Emerson, který to zkoušel nabídkou pod sebe, kde se ovšem nacházel pouze zadák Giménez.
4'
Atlético Madrid tak zahrávalo svůj první rohový kop, a sice z levé strany. Vzdušná nabídka směřovala směrem do domácí branky, kde zasahoval Bravo.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se povedlo ve svém pokutovém území zakročit domácímu Emersonovi, který odpálil míč na rohový kop, kterého se chopí Koke.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Real Betis: Bravo – Emerson, Mándí, Bartra, Moreno – Canales, G. Rodríguez – Ruibal, Fékir, Tello – Joaquín (C).
Náhradníci: Robles – Akouokou, W. Carvalho, Loren, Montoya, Miranda, Juanmi, D. Lainez, Sidnei, Fekir.

Atlético Madrid: Oblak – Savić, J. Giménez, Hermoso – Trippier, Koke (C), H. Herrera, Saúl, Carrasco – Á. Correa, Félix.
Náhradníci: Grbić – Vitolo, Vrsaljko, Torreira, Felipe, Lodi, Camello..
Uvidíme souboj týmů, které se nacházejí v horních patrech tabulky. Zatímco jeden bojuje o pohárovou Evropu, druhý podstupuje boj o titul! Real Betis se aktuálně nachází na šesté pozici, která zajišťuje postup do předkola Evropské konferenční ligy, když zaznamenal šestačtyřicet bodů. Domácí celek potřebuje zlepšit obrannou činnost, jelikož inkasoval dvaačtyřicet gólů, z první desítky je na tom hůře jen Celta Vigo. Atlético je na tom ještě lépe a je v boji o ligový titul, kde soupeří s Barcelonou a městským rivalem Realem! "Menší" madridský celek posbíral šestašedesát bodů a pyšní se nejlepší obranou v celé LaLize, vždyť v devětadvaceti zápasech inkasoval pouze devatenáct branek.

Pokud se podíváme na první vzájemný souboj z letošní sezóny, tak se odehrál na konci října 2020. Z vítězství 2:0 se na domácí půdě radovalo Atlético Madrid, jehož góly zaznamenali Marcos Llorente a Luis Suárez.
Vítám všechny fotbalové nadšence u třicátého kola španělské LaLigy, v němž se střetnou Real Betis a Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.