La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Granada - 10. května 2021   21:00

Real Betis
39' Iglesias (Ruibal) • 87' Iglesias
2:1
(1:0)
Granada
66' Machís
Real Betis
Bravo – Emerson, Bartra, V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, W. Carvalho (80. Rodri) – Joaquín (C) (72. Tello), Canales (89. Guardado), Ruibal (72. D. Lainez) – Iglesias.
C. Soto – S. Jaime, F. Tresaco
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Granada
A. Escandell – Foulquier, G. Sánchez (C), D. Duarte (76. N. Pérez), Quini – Gonalons, Y. Herrera (63. Eteki) – Puertas, Montoro (13. Vico, 76. J. Molina), Machís (76. Díaz) – Suárez.

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na viděnou.
V příštím kole, které je na programu už v týdnu, zavítá za tři dny Betis na hřiště posledního Eibaru. Granada bude rovněž ve čtvrtek hostit v domácím prostředí druhý Real Madrid.
Betis se díky výhře posunul v tabulce La Ligy na šestou pozici, z níž ztrácí dva body na pátý Real Sociedad. Granada je po druhé porážce v řadě desátá.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 16:11.
Real Betis ukončil sérii šesti remíz v řadě a porazil na domácím hřišti 2:1 Granadu. Domácí od 11. minuty vedli, když se zhruba z penaltového puntíku trefil z otočky skrze clonícího Sáncheze Borja Iglesias. Hosté po změně stran srovnali. Nedůraznou zpětnou přihrávku Bartry vystihl Darwin Machís, jenž si obešel padajícího Brava a poté prostřelil Emersona. Body se ale nakonec nedělily. Betis byl v závěru hodně aktivní a po hostující malé domů kopal tři minuty před koncem řádné hrací doby nepřímý volný kop z hranice malého vápna. Tellova rána byla na brankové čáře zblokována, následně ale dorážel pod břevno Borja Iglesias, jenž se stal se dvěma góly domácím hrdinou.
90+4'
90+4'
Důležitý zákrok Claudia Brava. Domácí brankář si stáhl do rukavic centr z pravé strany a šetří poslední zbytky hracího času.
90+3'
Končí třetí nastavená minuta. Balon se pohybuje ve střední části hrací plochy.
90+2'
Přetahovaná u postranní čáry rezultuje autovým vhazováním pro Real. A domácí s jeho uvedením do hry spěchat rozhodně nebudou.
90+1'
Závěr duelu je hodně rozkouskován, což více vyhovuje Betisu. Ten navíc bude pokračovat v hraní na soupeřově polovině poté, co žlutou kartu obdržel Quini.
90'
Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Andrés Guardado.
87'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí tým si bere krátce před koncem zápasu vedení zpátky! Rána Cristiana Tella byla po nepřímém volném kopu ještě zblokována, skrumáž ale následně propálil svým druhým gólem v utkání BORJA IGLESIAS, jenž mířil nekompromisně pod víko.
86'
Granada zahrála po rohovém kopu malou domů a následovat bude nepřímý volný kop z hranice malého vápna! Všichni fotbalisté v červených dresech se staví na brankovou čáru. Kuriózní situace!
85'
Betis je v závěru zápasu hodně aktivní. Nyní zaměstnal Aaróna Escandella střelou ze střední vzdálenosti Guido Rodríguez. Hostující brankář vyrážel balon nad břevno.
84'
Krátce po rohovém kopu se k dělovce z levé strany odhodlal pro změnu Juan Miranda. Balon ale umístil nad břevno.
83'
Na konci sympatické kombinace Betisu byl z pravé strany vápna střílející Borja Iglesias. Jeho ránu mířící na bližší tyč vyrazil Aarón Escandell na roh.
82'
Domácí fotbalisté jsou usazeni na polovině Granady, kde pohodlně kombinují. Real se s remízou nechce spokojit. Vzhledem k posledním výsledkům se ani není čemu divit...
81'
Borja Iglesias dostal až příliš prostoru na středu hřiště, a tak se poté, co si potáhl balon dopředu, odhodlal k technické střele z nějakých pětadvaceti metrů. Balon se stočil vedle pravé tyče, Aarón Escandell zasahovat nemusel.
80'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Rodri.
78'
Po centru z pravé strany hlavičkoval do spodní části branky Marc Bartra. Aarón Escandell byl ale na svém místě a podruhé se překonat nenechal.
77'
Betis má možnost ohrozit branku Granady z přímého kopu. Uvidíme, zda se mu to po delší prodlevě, která byla dána rovnou trojitým střídáním na hostující straně, podaří.
76'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Fede Vico, přichází Jorge Molina.
76'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Víctor Díaz.
76'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Domingos Duarte, přichází Nehuén Pérez.
74'
Po rohovém kopu z pravé strany došlo na další zakončení hlavou – tentokrát v podání Foulquiera. Míč letěl přesně doprostřed branky, kde číhal připravený Claudio Bravo.
73'
Granada nebyla daleko od dokonání obratu! Po Machísově centru z levé strany hlavičkoval před malým vápnem Luis Javier Suárez kousek vedle pravé tyče! Bylo to s tečí, takže bude následovat ještě roh.
72'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Cristian Tello.
72'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Diego Lainez.
70'
Luis Javier Suárez schytal ve výskoku úder od Víctora Ruize. Je pískáno ve prospěch Granady.
69'
Yan Eteki se prezentoval naprosto učebnicovým držením za dres. Nemohlo následovat nic jiného než žlutá karta.
67'
Duel tak dostává zhruba 25 minut před koncem nový náboj. Pokud skončí nerozhodně, půjde pro Betis už o sedmou remízu v řadě.
66'
Granada právě vstřelila branku!
Hosté srovnávají krok! Slabou malou domů Marca Bartry vystihl DARWIN MACHÍS. Ten nejprve škobrtnul o rukavice vybíhajícího Brava, nakonec se ale po kličce dostal ke střele, kterou pokořil brankovou čáru hájícího Emersona.
65'
Guido Rodríguez atakoval hostující rozehrávku a málem mu to vyšlo. Sražený balon skončil za autovou čárou, v opačném případě by se hnal sám na branku.
64'
Řady karetních hříšníků rozšířil Joaquín. Domácí kapitán podrazil v běžeckém souboji podél postranní čáry nohy Darwinu Machísovi, za což se mu okamžitě sportovně omluvil.
63'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Yan Eteki.
62'
Na trávníku sedí Yangel Herrera a masíruje si stehno. Dost možná pro něj zápas skončil, na straně Granady se chystá střídání.
60'
Joaquín rozehrál roh nakrátko, což se neukázalo jako dobrá volba. I po šedesáti minutách tak platí jen těsné vedení favorita, které je vždy velice zrádné.
59'
Po nepřesné zadovce Germána Sáncheze bude Real Betis kopat roh.
58'
Hra se na chvíli přesunula na protější konec hrací plochy, s centrem Sergia Canalese si ale obrana Granady hravě poradila.
57'
Antonio Puertas až příliš vehementně nesouhlasil s verdiktem rozhodčího a vykoledoval si žlutou kartu za řeči.
56'
Fede Vico přiťukl kratší míč zprava na Antonia Puertase, který v pádu mířil vedle pravé tyče.
55'
Claudio Bravo teď vyrazil daleko z branky, aby odehrál míč za postranní čáru. Granada bleskově rozehrála a Víctor Ruiz musel zatáhnout za záchrannou brzdu, když poslal těsně před hranicí šestnáctky k zemi Luise Javiera Suáreze. Je z toho žlutá karta.
54'
Darwin Machís adresoval do šestnáctky nadýchaný centr, na který si naběhl Antonio Puertas. Jeho hlavička šla ale jen doprostřed branky, kde ji vyboxoval padající Claudio Bravo.
54'
Brazilský zadák je schopen pokračovat v utkání. Po faulu na Maxima Gonalonse bude se spoluhráči bránit hostující standardku.
53'
Emerson šel do obranného skluzu proti Fede Vicovi a zdá se, že si při tom ublížil. Chvíli se nehraje.
52'
Juan Miranda vlétl do souboje s Antoniem Puertasem po hlavě – a to doslova. Na středu hřiště utržil ránu do obličeje, bude ale v pořádku.
51'
Hosté si před napadáním Betisu znovu vypomohli až vrácením hry k vlastní brance. Nezaujatý divák se v těchto chvílích musí hodně nudit.
50'
Granada kombinuje s míčem na vlastní polovině. Několik zpětných přihrávek obdržel i brankář Aarón Escandell.
49'
Rovněž úvod druhého poločasu je velice opatrný. Oba týmy se po patnáctiminutové pauze potřebují znovu "oťukat".
47'
Zdá se, že oba celky nastoupily do druhého dějství beze změn v sestavách. Dle ruchu u střídaček se ale zřejmě na první střídání nebude čekat zase až tak dlouho.
46'
Těžko říci, jak to Darwin Machís zamýšlel. Z levé strany vyslal na malé vápno něco mezi střelou a centrem. Výsledkem byl pohodlný zákrok Claudia Brava.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Po úvodním poločasu dohrávky 35. kola La Ligy mezi Realem Betis a Granadou mohou být spokojenější fotbalisté domácího celku. Ti vedou od 39. minuty 1:0, když se po Ruibalově dloubáku z levé strany zorientoval na středu vápna Borja Iglesias a přesnou ranou z otočky zacílil k pravé tyči. Z gólu se o něco dříve chvíli radovala i Granada, Machís ovšem po Suárezově střele do tyče dorážel balon do sítě z ofsajdu.
45+3'
45+3'
Betisu se přeci jen podařilo přenést hru směrem dopředu a získat autové vhazování poblíž rohového praporku, na to už ale nedošlo. Rozhodčí Soto foukl do píšťalky a učinil za prvním poločasem pověstnou tečku.
45+2'
Dějství už se pouze dohrává. Oba celky už notnou dobu bojují o balon pouze ve střední části hrací plochy.
45+1'
Úvodní poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Ani po jednom z rohových kopů se žádné bezprostřední nebezpečí před brankou Aaróna Escandella nezrodilo.
44'
Joaquín se snažil z pravé strany pokutového území přihrát přes Quiniho. Ten míč zblokoval. Kopat se bude v krátkém sledu už čtvrtý roh!
43'
Joaquínův centr obrana Granady odvrátila. Následně byl tečován dalekonosný pokus Juana Mirandy na další roh.
42'
Další rohový kop pro Real Betis – tentokrát po Emersonově centru.
41'
Sergio Canales rozehrál roh z levé strany nakrátko. Po chvíli se ke střele z hranice šestnáctky dostal Joaquín. Míč ale bez problémů lapil Aarón Escandell.
40'
Betis je vstřelenou brankou povzbuzen. Zajímavou přihrávku nyní poslal do pokutového území William Carvalho. Hosté odvrátili míč jen za cenu rohového kopu.
39'
Domácí tým jde v závěru poločasu do vedení! Aitor Ruibal dloubl míč z levé strany na BORJU IGLESIASE. Ten si jej zpracoval zhruba na penaltovém puntíku a z otočky střílel skrze clonícího Germána Sáncheze přesně k pravé tyči.
38'
Po centru z levé strany hlavičkoval nepřesně Germán Sánchez – navíc z ofsajdu.
37'
Darwin Machís byl na útočné polovině stažen k zemi Emersonem. Další standardní situace pro Granadu.
36'
Sergio Canales bránil míč u postranní čáry a vypomohl si při tom nešetrným zasažením do tváře. Schytal to Yangel Herrera.
35'
Rychlé přečíslení Betisu končí jen rohovým kopem. Aitor Ruibal dostával kolmici na levou stranu vápna, kde před ním číhala odkrytá branka, na poslední chvíli ale míč odvrátil skluzem jeden z hostů.
34'
Ani tento přímý kop se Granadě nevydařil. Střílený centr Darwina Machíse prolétl nikým neatakován vedle pravé tyče.
33'
Další standardka pro hosty. William Carvalho naběhl nevybíravě do nic netušícího Quiniho, který čekal na padající míč.
32'
Krátký centr z kopačky Fedeho Vica byl okamžitě odvrácen za postranní čáru. Granada bude vhazovat.
31'
Dimitri Foulquier obětí dalšího nedovoleného zákroku. Granada má k dispozici zajímavou standardku.
30'
Emerson dostal skvělou přihrávku do běhu na pravou stranu. Míč si navedl do vápna a poté prudce nahrával. Přízemní balon ale zpacifikoval u bližší tyče Aarón Escandell.
29'
Fede Vico přistižen v ofsajdu. Prostor, který se před ním rýsoval na pravém okraji hřiště, tak využít nemohl.
27'
Na protějším konci hřiště odcentroval do vápna Antonio Puertas. Jeho pas prolétl nikým nezasažen do zámezí.
26'
Rozběhnutý Aitor Ruibal se vřítil mezi dva obránce a dostal se ke křižné střele z levé strany šestnáctky. Míč netrefil ideálně a mířil výrazně vedle vzdálenější tyče.
25'
Akce Betisu končí útočným faulem. Provinil se jím Aitor Ruibal.
24'
Úvodní poločas se přehoupl do své druhé poloviny. Betis má k dispozici autové vhazování na útočné polovině.
22'
Rozhodčí Soto ještě na dálku komunikoval s kolegy u videa, původní výrok ale zůstal v platnosti. Machís dorážel z ofsajdu.
21'
Obrana Betisu propadla a Granada se dostala do přečíslení. Nehlídaný Luis Javier Suárez dostal míč na pravou stranu šestnáctky, odkud střílel s přispěním Brava do bližší tyče. Balon se poté odrazil k Darwinu Machísovi, který dorážel pod břevno, avšak z ofsajdu. Branka neplatí.
20'
Z uctivé distance se do balonu opřel Yangel Herrera. Jeho dělovka skončila nad horní tyčí. Claudio Bravo směr dráhy letu kontroloval.
19'
Aitor Ruibal nakopl na půlící čáře zezadu do lýtka Fedeho Vica a rozhodčí to k nelibosti domácího útočníka postřehl.
17'
Emersonova přihrávka adresáta nenašla. Balon skončil jen u pozorného brankáře Aaróna Escandella.
15'
Po rohovém kopu na ohrožení branky nedošlo. Jeden z hráčů Betisu odhlavičkoval centr z pravé strany do bezpečí.
14'
To Claudio Bravo teď svůj tým podržel. Nejprve lapil hlavičku ze středu vápna, následně u pravé tyče vyrazil střelu Fedeho Vica na rohový kop.
13'
Sergio Canales rozehrál roh z levé strany nakrátko. Následně se Betis dostal hned ke třem zblokovaným střelám, a tak Aarón Escandell na první zákrok nadále čeká.
13'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Angel Montoro, přichází Fede Vico.
13'
Tak je to jasné. Angel Montoro musí střídat. Po cestě ze hřiště navíc vyfasoval žlutou kartu za zdržování hry.
12'
Hostující záložník byl spolu se zdravotníky vykázán za postranní čáru. Uvidíme, zda bude moci v utkání pokračovat. Teď bude každopádně následovat rohový kop Betisu.
11'
Na trávníku sedí bez cizího zavinění Angel Montoro. Vypadá to na nějaký svalový problém. Rozhodčí gestem ukazuje, že bude potřeba ošetřování.
10'
Teď si navíc domácí hráči neporozuměli. Nepřesná přihrávka Joaquína skončila v zámezí. Granada získala zadarmo vhazování.
9'
Stále stejný obrázek. Real kombinuje ze strany na stranu, cestu směrem vpřed ale hledá jen velmi těžce.
8'
Úvod zápasu je zatím hodně opatrný. Betis má optickou převahu a hraje častěji s míčem na kopačkách, pouze však po šestnáctku.
7'
Rutinní zákrok Claudia Brava na malém vápně, kde uklidil míč do rukavic před dotírajícím protihráčem.
6'
Zprvu otřesený Dimitri Foulquier už je zpět na nohou. Granada se musí nadále bránit.
5'
Obléhání hostující šestnáctky prozatím ukončil na zemi ležící Dimitri Foulquier. Bolest znovu pocítil vinou Juana Mirandy, který jej při pokusu o centr trefil do tváře.
3'
Angel Montoro rozehrál standardku dalekonosným pokusem, kterým se pokusil zaskočit Claudia Brava. Ten byl více z branky, míč ale letěl mimo.
2'
Juan Miranda přišlápl nohu Dimitrimu Foulquierovi. Na světě je první faul, rozehrávat bude Granada.
2'
Real kombinuje s balonem na vlastní polovině, kde zapojil do hry i brankáře Claudia Brava.
1'
Fotbalisté Betisu nastoupili do zápasu v zeleno-bílých dresech, hosté z Granady v červeno-bílých.
1'

Real Betis: Bravo – Emerson, Bartra, V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, W. Carvalho – Joaquín (C), Canales, Ruibal – Iglesias.
Náhradníci: Robles – Akouokou, Sidnei, Fekir, Guardado, Juanmi, D. Lainez, Moreno, Loren, Rodri, Tello.

Granada CF: A. Escandell – Foulquier, G. Sánchez (C), D. Duarte, Quini – Gonalons, Y. Herrera – Puertas, Montoro, Machís – Suárez.
Náhradníci: Fabrega, Rui Silva – Eteki, Díaz, Marín, J. Molina, N. Pérez, Quina, P. Sánchez, Soro, Vico.

Rozhodčí: C. Soto – S. Jaime, F. Tresaco.
V soubojích obou týmů je důležitou veličinou domácí prostředí. Venkovní tým se naposledy radoval v roce 2013. Tehdy jím byl Betis. Od té doby vždy zvítězilo mužstvo, které hrálo na svém stadionu, nebo se zrodila remíza. Naposledy brala 20. prosince tři body Granada za výhru 2:0.
Granada dlouho platila v tabulce venkovních zápasů za vůbec nejhorší tým soutěže, v posledních týdnech se ale přeci jen výkonnostně zvedla. Před dvěma týdny šokoval tým výhrou 2:1 na stadionu o titul hrající Barcelony. V minulém kole pak Granada podlehla doma nejtěsnějším rozdílem 0:1 Cádizu. V tabulce se čtvrtfinalista letošního ročníku Evropské ligy nachází na desátém místě, kde má o šest bodů méně než jeho pondělní soupeř. Nejlepším střelcem Granady je s devíti góly zkušený pětatřicetiletý útočník Roberto Soldado, ten ovšem v minulém utkání vyfasoval červenou kartu a bude tak hostům chybět. Na marodce je pak celkem šest hráčů (Kenedy, Lozano, Milla, Neva, Silva a Vallejo).
Betis se v dvacetičlenné tabulce nachází na sedmé pozici a je ve hře o evropské poháry. Real v La Lize už sedmkrát v řadě neprohrál, zároveň ale táhne sérii šesti nerozhodných výsledků v řadě. Naposledy remizoval Betis před týdnem 1:1 na hřišti Valladolidu a o body dokázal v minulých týdnech obrat třeba i oba madridské velkokluby Real a Atlético, které usilují o titul. Nejlepším střelcem Betisu je s osmi letošními zásahy třicetiletý španělský záložník Sergio Canales. Vinou žlutých karet nebudou moci zasáhnout do duelu záložník Fekir a obránce Mándí. Na marodce je pak další bek Montoya.
Hezký pondělní večer. V pořadí 35. kolo španělské La Ligy bude završeno dohrávkou, kterou obstarají týmy Real Betis a Granada CF. Bookmakeři sázkových kanceláří v utkání favorizují fotbalisty domácího celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.