La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Elche  - 7. května 2021   21:00

Real Sociedad
72' A. Elustondo (Januzaj) • 90+2' Oyarzabal (Bautista)
2:0
(0:0)
Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Januzaj (87. Portugués), Guridi (46. Barrenetxea), Guevara (46. Zubimendi), D. Silva – Oyarzabal (C), Isak (83. Bautista).
Cordero – Barbero, Cerezo
Reale Arena (San Sebastián)
Elche
Gazzaniga – Palacios, Verdú (C), Calvo, Barragán – Fidel (46. Marcone), Mfulu (86. Luismi), Guti, Josan (67. Carrillo) – Milla (86. Josema), Boyé (67. Piatti).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 11:1. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:10.
Je konec! Real Sociedad zvládl duel s Elche a vítězí 2:0. Už v 11. minutě si Elche hodně zkomplikovalo dnešní duel, když byl vyloučen Guti. Domácí poté měli několik šancí. David Silva z malého vápna minul branku a neujal se ani Isakův dloubáček. Ve 27. minutě si Nacho Monreal rozvlnil síť, ale VAR branku odvolal pro ofsajd. Po změně stran jsme na šance museli dlouho čekat. Až v 72. minutě otevřel skóre po rohovém kopu Aritz Elustondo. Hosté v závěru utkání otevřeli zadní vrátka a v nastavení pečetil vítězství baskického celku Mikel Oyarzabal.
90+3'
90+2'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hostující Elche už v závěru muselo otevřít hru, což domácí dokonale potrestali! Po rychlém přechodu vpřed si na přihrávku z pravé strany naběhl MIKEL OYARZABAL a levačkou napálil míč do horního rohu!
90+2'
Mikel Oyarzabal dostal přihrávku na pravou stranu, prohnal se na hranici velkého vápna, jenže dloubáčkem na malé vápno daroval brankáři snadný zákrok.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
V závěru mohli domácí potvrdit své vítězství! Zpoza velkého vápna pálil Portugués, jehož krásnou střelu vyškrábl hostující brankář nad břevno!
89'
Andoni Gorosabel prošel s míčem na polovinu soupeře, jenže si neporadil se zpracováním a následně přenesl míč jen k soupeři.
88'
Le Normand je dnes ve vzduchu jako skála. Stoper Realu Sociedad se rychle vrátil na svou polovinu a před dobíhajícím soupeřem odhlavičkoval míč k postranní čáře.
87'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Cristian Portugués.
86'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Omenuke Mfulu, přichází Luismi.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Josema.
85'
Real Sociedad se usadil na polovině soupeře a kombinuje kolem velkého vápna. Domácí se už nikam neženou a spíše nechtějí hostům půjčit míč.
84'
Robin Le Normand dnes hraje opravdu skvěle. Stoper domácího celku uspěl v hlavičkovém souboji s Millou. Real Sociedad už zase míří vpřed.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Jon Bautista.
82'
Hostujícímu Elche už moc času na vyrovnání nezbývá. Hosté se vydali vpřed vysokým nákopem, ale obrana Realu Sociedad byla připravená.
81'
Andoni Gorosabel dostal prostor na pravé straně, obloučkem za obranu vybídl Isaka, který upadl po souboji s obráncem. Podle rozhodčího fauloval právě švédský útočník.
80'
Alexander Isak si naběhl na prudkou přihrávku z pravé strany, jenže musel zakončovat za tělem a míč už nedokázal usměnit směrem na branku.
79'
Domácí brankář se po delší době zapojil do rozehrávky svého mužstva. Remiro poslal přihrávku na levou stranu, kam si pro míč dokráčel Monreal.
78'
David Silva potáhl míč středem na hranici velkého vápna, jenže jeho pobídku na levou stranu vystihl Carrillo, který míč skluzem odkopl do bezpečí.
76'
Milla se vrhl do dalšího souboje v pokutovém území, jenže tentokrát si podle rozhodčího pomohl nedovoleným zákrokem. Domácí budou rozehrávat.
75'
Pere Milla se svým důrazem na malém vápně dostal k odraženému míči, jenže hlavou jej přizvedl jen do prostoru, kde kralovali hráči Sociedadu.
74'
Domácímu celku se vstřelením úvodní branky narostla křídla. Domácí Real Sociedad se ihned hnal do dalšího útoku, ale Isak si nepohlídal postavení. Ofsajd.
72'
Po dalším rohovém kopu už se domácí Real Sociedad dostává do vedení! Na povedený centr si naskočil ARITZ ELUSTONDO a hlavičkou o břevno poslal míč do sítě!
71'
Do rozehrávky Realu Sociedad se musel zapojit také domácí brankář. Po jeho nákopu se domácí hnali vpřed po levé straně, ale znovu se nechali zastavit nepřesnou přihrávkou.
70'
Ani po rohovém kopu domácí nedokázali pohnout ukazatelem skóre. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, ale Marcone jej odhlavičkoval.
69'
Při další akci už Adnan Januzaj odcentroval na vzdálenější tyč, jenže nikdo v modrobílém dresu se k zakončení nedostal. Domácí získali jen roh.
68'
Adnan Januzaj se hnal vpřed po pravém křídle, přehodil si míč na levačku, nicméně odcentrovat do pokutového území už nestačil.
67'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Pablo Piatti.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Guido Carrillo.
66'
Helibelton Palacios si skvěle pokryl míč na levé straně a Aritz Elustondo jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Žlutit se nebude.
65'
Adnan Januzaj se dral vpřed po pravé straně, nicméně Palacios se mu postavil do cesty a donutil mladého Belgičana k rozehrávce do zadních řad.
64'
David Silva to přehnal s agresivitou při napadání rozehrávky soupeře na polovině Elche. Záložník domácího celku se dopustil útočného faulu.
63'
Alexander Isak upadl po souboji s obránci na hranici velkého vápna. Gonzalo Verdú domácího útočníka skutečně držel za dres, ale penalta se nepíská.
62'
Alexander Isak si naběhl na vysoký nákop na polovinu Elche, jenže hlavou srazil míč jen do prostoru, kde neměl nikoho ze spoluhráčů.
61'
Real Sociedad už se znovu nastěhoval na polovinu soupeře, jenže zatím kombinuje daleko od branky Elche. Hosté brání na jedničku.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Real Sociedad stále marně hledá cestičku za obranu hostujícího Elche. Po změně stran se z hřiště vytratily i šance.
59'
Alexander Isak doběhl přihrávku do pokutového území, jenže kličkou brankáři se vyhnal mimo ideální střelecký úhel a už nedokázal přihrát pod sebe.
58'
Adnan Januzaj dostal prosto na pravé straně, našel Davida Silvu, jenže šikovný záložník tentokrát podklouzl a nechal se o míč připravit.
57'
Adnan Januzaj dostal přihrávku na pravou stranu, krásně si míč přehodil na levačku, jenže jeho pobídka skončila na hlavě obránce.
56'
Andoni Gorosabel znovu dostal prostor na pravé straně, jenže centrem na přední tyč daroval snadný zákrok připravenému Gazzanigovi.
55'
Lucas Boyé se dopustil útočného faulu na hranici velkého vápna. Domácí pro něj chtěli žlutou kartu, nicméně nepochodili.
54'
Helibelton Palacios se dostal středem hrací plochy na polovinu Realu Sociedad, ale Adnan Januzaj předvedl rychlý návrat a míč vypíchl.
53'
Gorosabel si na pravé straně našel odražený míč, který placírkou poslal na malé vápno, ale nikdo v modrobílém dresu pobídku neusměrnil do branky.
52'
Ani po dalším rohovém kopu Realu Sociedad se skóre nemění. Le Normand se sice dostal k hlavičce, ale zakončil vysoko nad břevno.
51'
Antonio Barragán zatím hraje povedené utkání. Obránce Elche si pohlídal náběh Davida Silvy a před domácí hvězdou odkopl míč na tribunu.
50'
Domácí celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, jenže Alexander Isak se tentokrát k hlavičce neprobil.
49'
Paulo Gazzaniga vyrazil ven z branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Domácí celek se zatím po změně stran nedostává do útoku.
48'
Elche zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč poslal do pokutového území Antonio Barragán, jehož pobídku tečoval Verdu jen do autu.
47'
Hosté se hned v úvodu druhého poločasu vydali do útoku, jenže Lucas Boyé si na levé straně pomohl nedovoleným zákrokem, což spatřil i rozhodčí.
46'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Fidel, přichází Ivan Marcone.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Martín Zubimendi.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ander Barrenetxea.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavou podívanou. Už v 11. minutě si Elche hodně zkomplikovalo dnešní duel, když byl vyloučen Guti. Domácí poté měli několik šancí. David Silva z malého vápna minul branku a neujal se ani Isakův dloubáček. Ve 27. minutě si Nacho Monreal rozvlnil síť, ale VAR branku odvolal pro ofsajd. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+3'
45+3'
Elche už v závěru prvního poločasu drží míč na kopačkách a nechce jej půjčit svému soupeři. Fotbalisté Realu Sociedad zatím přesilovku nevyužili.
45+2'
Na centr z přímého kopu si v pokutovém území naskočil stoper Le Normand, který hlavičkoval ze záklonu a zakončil jen vysoko nad břevno.
45+1'
45'
Alexander Isak uspěl ve sprinterském souboji s Barragánem, který jej držel za dres. Sudí odpískal nedovolený zákrok, ale kartu hostujícímu zadákovi neudělil.
44'
David Silva si došel pro přihrávku na pravou stranu, přenesl těžiště hry na Monreala, jenže domácí se do zakončení nedostali. Elche brání skvěle.
43'
Guridi dloubl míč do pokutového území, kam se hnal Oyarzabal, jenže hostující brankář situaci dobře přečetl a dokráčel si pro vysoký oblouček.
42'
Pere Milla se hnal do ojedinělého protiútoku, ale důrazný obránce Aritz Elustondo se k němu přilepil a nepustil hostujícího útočníka do úniku.
41'
Jon Guridi diriguje rozehrávku Realu Sociedad v blízkosti velkého vápna. Elche už opět brání v devíti lidech na hranici šestnáctky.
40'
Po následném rohovém kopu se do odraženého míče opřel Andoni Gorosabel, jenže zakončení mu vůbec nesedlo a míč skončil vysoko nad břevnem.
39'
Oyarzabal se nyní zjevil na levém křídle, odkud centroval levačkou do pokutového území. Jeho pobídku odehrál do bezpečí Antonio Barragán.
38'
Pere Milla je po zranění zpátky na trávníku a může pokračovat ve hře. U míče už jsou ale znovu hráči Realu Sociedad, kteří se derou vpřed.
37'
Hra je přerušena! Jeden z hostů totiž zůstává ležet na trávníku a drží se za levé rameno. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře.
36'
Ani po následném rohovém kopu se domácí nedokázali prosadit. V hlavičkovém souboji si totiž nedovoleně počínal Guevara, který vidí žlutou kartu.
35'
Nacho Monreal se na levé straně dostal k odraženému míči a ještě jej udržel ve hře. Real Sociedad z následné kombinace kolem vápna vytěžil rohový kop.
34'
Mikel Oyarzabal dostal přihrávku na hranici velkého vápna, kde se chtěl otočit kolem obránce, jenže neudržel balanc a poroučel se k zemi.
33'
Další akce domácího celku končí hvizdem hlavního rozhodčího. Jeden z fotbalistů Elche totiž šlapákem trefil domácího Adnana Januzaje. Tlak Sociedadu tak bude trvat.
32'
Alexander Isak se odpoutal od svého strážce a na malém vápně se natahoval po centru z pravé strany. Švédský útočník však srazil míč daleko od branky.
31'
Elche zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území domácích. Centr z pravé strany však nabral opačnou rotaci a skončil vedle zadní tyče.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme nesmírně zajímavé utkání. Zatím jsme viděli červenou kartu, několik šancí a neuznanou branku.
28'
Tak pozor! Branka neplatí! Celé akci totiž předcházel ofsajd!
27'
Domácí Real Sociedad rychle využívá početní převahu a dostává se do vedení! Skvělou práci odvedl Alexander Isak, který otravoval obránce Elche a díky němu se míč odrazil do volného prostoru ve vápně. Tam si naběhl NACHO MONREAL, který napálil míč pod břevno!
26'
Domácí rozehráli přímý kop netradičně a byla z toho obrovská šance! Na kolmici si ve vápně naběhl Le Normand, který levačkou rozvlnil boční síť!
25'
Le Normand si skvěle pokryl míč v blízkosti pokutového území a hostující Mfulu jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Domácí budou zahrávat standardní situaci.
24'
Žlutou kartu dostává Antonio Barragán (Elche CF).
23'
Jon Guridi se při další akci musel zapojit do defenzivy Realu Sociedad. Domácí záložník hlavou odehrál míč do bezpečí před rozběhnutým Boyem.
22'
Ze střední vzdálenosti vyzkoušel své střelecké štěstí domácí Jon Guridi. Středopolař Realu Sociedad levačkou zakončil vysoko nad břevno.
21'
Pere Milla se hnal za přihrávkou na levou stranu, jenže důrazný Monreal mu nedal ani kousek prostoru. Elche získalo pouze vhazování.
20'
Aritz Elustondo poslal kolmici do pokutového území. Za jeho pobídkou se hnal Alexander Isak, který na prudkou pobídku snad o krok nedosáhl.
19'
Omenuke Mfulu se vydal do ojedinělého útoku na polovinu soupeře. Jeho přenesení hry na levou stranu si bez problémů pohlídal Aritz Elustondo.
18'
Další obrovská příležitost baskického celku! Alexander Isak si naběhl na sklepnutí Oyarzabala, dostal se až před brankáře, ale dloubl míč nad branku!
17'
Gonzalo Verdú si dal pozor na rozběhnutého Davida Silvu a před šikovným fotbalistou si pomohl malou domů. Elche chce hrát jednoduchou hru.
16'
Gorosabel opět podpořil ofenzivu domácího celku náběhem po pravé straně. Krajní obránce Sociedad místo centru zvolil přihrávku do zadních řad.
15'
Domácí se usadili na polovině Elche a proti oslabenému soupeři si hledají cestičku do zakončení. Elche čeká nesmírně náročné utkání.
14'
Real Sociedad si vypracoval první obrovskou šanci! David Silva si naběhl na přihrávku do pokutového území, dostal se na malé vápno, ale levačkou zakončil nad břevno.
13'
Hosté se po dlouhém přerušení vydali do útoku, jenže nákop na pravé křídlo byl příliš dlouhý a skončil v moci domácího brankáře Remira.
12'
Brankář Elche Gazzaniga se ještě pustil do debaty s rozhodčím a za nesportovní chování obdržel žlutou kartu. Na seznam hříšníků se zapsal i kapitán Verdu.
11'
Velká komplikace pro hostující celek! Raúl Guti totiž dostává za ostrý zákrok červenou kartu!
10'
Pozor! Raúl Guti se teď musí bát, jelikož rozhodčí si jeho zákrok půjde prohlédnout na video!
9'
Zraněným hráčem je nakonec Adnan Januzaj, který už je za postranní čárou v péči lékařského týmu domácího mužstva.
8'
Andoni Gorosabel si naběhl na dlouhou přihrávku na pravou stranu, jenže ze souboje se soupeřem odchází s bolestivým šrámem na pravé noze.
7'
Jon Guridi se s míčem u nohy dostal na polovinu Elche, jenže jeho roztažení hry na levou stranu bylo hodně pomalé a obránce jej přečetl.
6'
Hostující kapitán Verdu diriguje rozehrávku Elche na polovině hřiště. Domácí zadáci však stojí v pevném defenzivním bloku. Elche to má s útočením hodně těžké.
5'
Hostující Elche se tentokrát vydalo do útoku vysokým nákopem na Fídela, jenže krajní záložník Elche si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil od nohy.
4'
Domácí celek se znovu vydal na polovinu soupeře, nicméně kombinace Realu Sociedad skončila nepřesnou přihrávkou na pravou stranu.
3'
Real Sociedad se poprvé v utkání dostal do zakončení. Mikel Oyarzabal se prosmýkl do pokutového území, kde pálil vnějším nártem, ale jeho rána postrádala razanci.
2'
Real Sociedad se také poprvé v utkání vydal do útoku. Akce domácího celku však skončila kousek za půlící čárou. Domácí raději rozjeli akci ze zadních řad.
1'
Hostující Elche obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Hostující celek se ihned vydal do útoku, ale nákop proskákal do autu.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí budou hrát v modrobílém, zatímco Elche oblékne fialové dresy.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Januzaj, Guridi, Guevara, D. Silva – Oyarzabal (C), Isak.
Náhradníci: Moyà – Barrenetxea, Illarramendi, Bautista, Merquelanz, Roberto López, Portugués, Sagnan, Zubeldia, Zubimendi, Zaldúa.

Elche CF: Gazzaniga – Palacios, Verdú (C), Calvo, Barragán – Fidel, Mfulu, Guti, Josan – Milla, Boyé.
Náhradníci: Badía – Carrillo, Cifuentes, Luismi, González, Piatti, Miño, Marcone, Rigoni, V. Rodríguez, Morente, Josema..
Real Sociedad San Sebastian

Domácí Real Sociedad je na tom mnohem lépe. Po třiceti čtyřech kolech má na kontě padesát tři bodů a patří mu pátá pozice ligové tabulky. Na postup do Ligy mistrů už to nebude, ale stále si může zajistit Evropskou ligu. Ze zadních pozic na něj dotírají Villarreal a Betis Sevilla. V posledním duelu Real Sociedad ztratil, když prohrál 0:1 na půdě Huescy.
Elche CF

Hostující Elche letos sice neprožívá povedenou sezónu, ale stále se může zachránit mezi španělskou fotbalovou elitou. Po třiceti čtyřech kolech má na svém kontě třicet bodů a drží devatenáctou pozici. Na záchranu však ztrácí jediný bod. Na poslední Eibar má pak k dobru náskok čtyř bodů. Do konce ročníku čeká Elche Real Sociedad, Alavés, Cádiz a Athletic Bilbao. V posledním kole doma prohrálo 0:1 s Atléticem. Fídel mohl v nastavení vyrovnat, ale z penalty trefil tyč.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La ligy mezi Realem Sociedad a Elche. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.