La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Real Sociedad - 9. ledna 2021   14:00

Sevilla
4' Nasjrí (Fernando) • 7' Nasjrí  • 46' Nasjrí (Ocampos)
3:2
(2:2)
Real Sociedad
5' Diego Carlos (vl.)  • 14' Isak  (Oyarzabal)
Sevilla
Bunú – Navas (C) (70. Aleix Vidal), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Rakitić (84. Óscar Rodríguez) – Suso (84. Munir), Nasjrí (89. L. de Jong), Ocampos (89. F. Vázquez).
Alberola – Hernández, Cerdán
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Sagnan (46. Le Normand), Muñoz – Portugués (78. Januzaj), Zubimendi, Merino, Guridi (56. Barrenetxea) – Isak, Oyarzabal (C) (78. Roberto López).

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu!
Zisk tří bodů posouvá Sevillu na 6. místo. Naproti tomu Real Sociedad San Sebastian se vrací zpět z jihu země na 5. příčce.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:18.
Po čtyřgólovém prvním poločase, kdy během prvních patnácti minut Sevilla dvakrát přišla o vedení, jsme se dočkali poněkud střídmějšího druhého dějství. Rychlý gól střelce hattricku Júsufa Nasjrího donutil San Sebastian více tvořit, zatímco Sevilla se mohla zatáhnout. Je s podivem, že Rojiblancos nedokázali proměnit některou ze svých vícero příležitostí. Realu Sociedad hra do zavřené defenzívy vyloženě nevoní a podle toho také vypadaly jeho snahy o vyrovnání.
90+3'
90+3'
Vidalův servis do šestnáctky vyrazil Remiro jen před sebe, kde číhal Luuk de Jong! Jediným štěstím byl pro gólmana Sociedadu zákrok Le Normanda, který nepovolil Nizozemci zakončit!
90+2'
Sevilla se z pochopitelných důvodů pokouší co nejvíce pozdržovat hru na útočné půli.
90+1'
Gorosabel neměl nejmenší šanci dohnat přetažený pas Adnana Januzaje, který po příchodu z lavičky vůbec nezachytil tempo zápasu.
90'
Rozhodčí nám na konci utkání poskytne tříminutový přídavek.
90'
Barrenetxeův slaboučký centr zleva tak tak doletěl na hranici malého vápna, kde jej umravnili obránci Sevilly.
89'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Franco Vázquez.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.
88'
A také na opačném konci hřiště se pochopitelně angažuje argentinské křídlo! Utažená rána z Ocamposovy pravačky protáhla Remira!
86'
Perfektně se teď do defenzívy zatáhnul Lucas Ocampos, jenž po centru doslova vzal z nohy zakončení Gorosabelovi! Nasnadě je rohový kop.
85'
Nepovedená kombinace ofenzivních hráčů domácího týmu sice skončila až za brankou San Sebastianu, to ale momentálně svěřence Julena Lopeteguiho příliš trápit nemusí.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Munir.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Óscar Rodríguez.
82'
Nasjrí se ve vzdušném souboji střetl s kolenem Le Normanda. Francouzskému zadákovi se zprvu příliš nechtělo na nohy, nakonec se ale zdá být v pořádku. Sudí neposoudil jednání útočníka Sevilly jako nedovolené.
81'
Jules Koundé zahnal přetaženou přihrávkou Aleixe Vidala za lajnu. San Sebastian tak může prodloužit svůj pobyt v útočné třetině.
80'
Seville se nyní podařilo obměkčit tlak soupeře několika strávenými minutami na protější polovině.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Roberto López.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Adnan Januzaj.
75'
Další rohový kop Realu Sociedad smrděl gólem! Bunú nejdříve centr jen přizvedl, Alexander Isak tedy mohl vrátit míč do ohně, hlavičku Mikela Merina ovšem z brankové čáry zneškodnil pohotový Jules Koundé!
73'
Do pohodlného dvougólového náskoku teď mohl svůj tým poslat Suso, tváří v tvář Remirovi ovšem selhal! Skvěle sehraný protiútok na poslední chvíli zneutralizoval gólman Sociedadu dobrým zákrokem!
72'
Ze slibné střelecké pozice netrefil bránu Portugués! Hostující křídelník si vyčíhal propadlý balón na zadní tyčku, odkud po zpracování vší silou napálil míč na tribunu!
71'
Je nasnadě rohový kop Realu Sociedad.
70'
Na vlastní půli rozehrávající Suso si poradil s dotírajícím Barrenetxeou a umožnil svému týmu podržet míč.
70'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Aleix Vidal.
69'
Jesús Navas nakonec zakopává míč, jeho zdravotní trable pravděpodobně svalového charakteru si totiž žádají střídání.
68'
Snad poprvé v utkání se uspořádal zámek kolem šestnáctky Sevilly, která naopak zformovala pevný blok.
67'
Zdravotní problémy měl Jesús Navas, po chvilce oddychu však odsouhlasil pokračovaní ve hře.
66'
Zatím je to stále Sevilla, která má nad svým protivníkem navrch. Real Sociedad navzdory tomu, že ztrácí, v ofenzivní fázi strádá.
65'
Navas si pohlídal nepřesný Muñozův pas a nechal jej dojít do zámezí.
64'
San Sebastian se prezentuje jedním marným přechodem do útoku za druhým.
62'
V posledních minutkách velmi aktivní Júsuf Nasjrí se pokusil překvapit Remira ránou z první, zpoza šestnáctky ale minul zařízení.
61'
Suso se přihrávkou trefil přesně do kroku Nasjrímu, který ale příliš zpomalil a přihrávkou pod sebe našel jen obránce.
60'
Obětí faulu se stal po zákroku Jordána Merino. Zajímavá rodící se akce Sevilly tudíž nemohla pokračovat.
59'
Teď na sebe vzal tvorbu šancí sám Nasjrí, svůj centr ovšem nepropašoval do pokutového území.
58'
Navas se snažil vyhledat nabíhajícího Nasjrího, pomezní sudí ovšem zbystřil ofsajdové postavení.
57'
Real Sociedad viditelně stupňuje své ofenzivní snahy, Sevilla si ale soka drží od těla.
56'
Jesús Navas poctivě dostoupil Barrenetxeu a obral jej o míč.
56'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ander Barrenetxea.
55'
Na hrací ploše už nestihnul míč Cristian Portugués, který se bezúspěšně hnal za průnikovou přihrávkou za obranu.
54'
Nedovoleného zákroku se dopustil Fernando, který byl pozdě v souboji s Guridim.
53'
Acuña si počkal na skluz Gorosabela a získal přímák poblíž praporku na straně hostí.
52'
Když obdržel malou domů Álex Remiro, tomu se už nákop zase tak nezdařil. Míč skončil u střídaček, odkud vhodil merunu zpět do hry Jesús Navas.
51'
Rychlý pas podél lajny neměl Alexander Isak šanci dostihnout. Jasín Bunú bude vykopávat.
50'
Ocampos se po střetu s Portuguésem skácel k zemi, sudí ovšem souhlasí s názorem křídelníka hostí, že se o nejednalo o přestupek.
49'
Roh Sociedadu končí v rukavicích Bunúa.
48'
Z hostujícího souboru už vyloženě čiší frustrace z defenzivního výkonu.
46'
Sevilla právě vstřelila branku!
Stejně jako na začátku první poloviny zápasu, tak na startu té druhé skóruje domácí výběr! Po laciné ztrátě Mikela Merina ve středu pole se chopili míče Rojiblancos, Ocampos po chytrém náběhu naservíroval balón na malé vápno pro JÚSUFA NASJRÍHO, který šanci bezchybně proměnil a vyhotovil svůj dnešní hattrick!
46'
Sevilla rozběhla druhé dějství.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Modibo Sagnan, přichází Robin Le Normand.
46'
Trojice sudích i fotbalisté se vracejí na trávník.

Ofsajdy: 0 – 0
Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán sledujeme zatím velmi atraktivní utkání! Už během úvodních čtrnácti minut jsme viděli čtyři góly, přičemž dvakrát o vedení přišel domácí tým. Ten strávil většinu prvního dějství s míčem u nohou, San Sebastian ovšem hrozil svými protiútoky neméně. Nakonec se ale do kabin přeci jen jde za stavu 2:2, žádný z týmů nedokázal zužitkovat své další šance.
45'
45+1'
Rakitić nekopnul do stojícího míče vůbec špatně, zařízení ovšem o pár decimetrů minul.
45'
Mezitím nám čtvrtý sudí ukázal, že se bude nastavovat jedna minuta.
45'
Nedovolený zákrok Sagnana před vlastní šestnáctkou znamená značnou šanci pro Sevillu.
44'
Diego Carlos potřeboval na vydýchání střetu několik desítek sekund, ale už je zpátky ve hře.
43'
Sudí si bude muset v zápisníčku požlutit jméno další hráče. Jon Guridi šel do souboje s Diegem Carlosem velmi nebezpečně, za takovýto faul vysokou nohou ani nemohl přijít jiný trest.
42'
Při presinku se Alexander Isak dopustil faulu. Oba týmy se tak mohou zformovat před nákopem Bunúa.
42'
Ani první rohový kop Sevilly nepřinesl vlastníkovi žádný užitek.
41'
Z následné standardky Sevilla nic podstatného nevytěžila.
40'
Žlutou kartu si zblízka prohlédnul Sagnan, který vcelku zbytečně povalil zpracovávajícího Nasjrího.
38'
San Sebastian se nehodlal ofenzívy jen tak vzdát a ještě šestnáctku Sevilly prošpikoval několika centry, to vše ale bezvýsledně.
38'
Zahrozit se pokoušel také Sociedad. Bunú nejistě vyrážel dalekonosnou střelu stopera Sagnana.
36'
Domácí se po pádu Jordána v šestnáctce dožadovali penalty, podle rozhodčího ovšem byl Sagnan v souboji nevinně.
34'
Susa si nechtěl nechat uniknout Muñoz a za cenu faulu jej zastavil. Sudí tasí první žlutou kartu zápasu, která vzhledem k tomu, že má pořadové číslo pět u Muñoze, znamená také disciplinární trest pro beka Sociedadu.
32'
Nasjrí pohrdá šancí na hattrick! Po šikovné průnikovce Jordána šel sám proti Remirovi, který mu ale v mžiku zmenšil střelecký úhel a z bezprostřední blízkosti jej pak vychytal!
31'
A do ofenzívy se znovu přesouvají Rojiblancos.
31'
Isak pro změnu nedoskočil centr z pravé strany.
31'
Bunú musel rychle z brány a odkopnout balón zabíhajícímu Portuguésovi.
30'
Zatímco Sevilla dobývá kompaktního soupeře, Real Sociedad vyhledává drtivé kontry. Nyní se nám tedy naplňuje očekávaný scénář zápasu.
29'
Joan Jordán zpoza obránců skrytě vypálil a poslal Álexe Remira do akce! Gólman hostujícího souboru musel vyrážet míč!
28'
Ocampos sice kolegu Acuñu poslal až k rohovému praporku, dvojice Argentinců si ale s presem beků poradila a Sevilla tak může pokračovat v kombinaci.
27'
Daleký nákop Sevilla vcelku snadno zpacifikovala. Celou situaci poté dohrál Sociedad tím, že se sám vyhnal mimo vymezené hrací území.
26'
Real Sociedad si rozmyslel rychlou rozehrávku po nedovoleném zákroku za půlkou a pokusí se skrze kopací techniku Mikela Oyarzabala přímo ohrozit protivníka.
25'
Nasjrí dobíjel na Álexe Remira, ten se však dostal k míči ještě před hbitým útočníkem.
25'
Oyarzabal zapracoval do defenzívy a dokonce se stal obětí útočného faulu.
24'
Nepřesnost Lucase Ocampose v rozehrávce znamená aut pro San Sebastian.
23'
Oba týmy se nechaly úvodní částí zápasu strhnout k velké útočné aktivitě, obrany si ale nyní vědí rady s ofenzívou soupeře.
22'
Mikel Merino ve středu pole přerušil postup zrychlujícího Ocampose, utkání však i nadále běží bez karetních trestů.
21'
Přímák Sevilly z pravé strany hřiště Suso poslal do pokutového území, po teči jednoho z domácích to ovšem bude jen odkop od brány pro hosty.
19'
Zatímco úvodní minutky panovala na balónu Sevilla, teď se angažuje především královský celek.
17'
Hosté, kteří trpělivě čekají na brejky, mohli jít do vedení! Cristian Portugués dobře zbystřil Jona Guridiho, jemuž sklepnul balón v podstatě do situace jeden na jednoho s gólmanem, Bunú však reflexivním zákrokem pokus španělského záložníka zneškodnil!
16'
Portuguésův zpětný pas směrem na penaltový puntík našel pouze bílé dresy.
14'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Kdyby teď byli na stadionu fanoušci, velmi pravděpodobně by nevěřili vlastním očím! ALEXANDER ISAK zůstal po rohovém kopu z nohy Oyarzabala zcela osamocen na zadní tyči, odkud z voleje precizně rozvlnil síť domácí svatyně! Čtyři góly v rozmezí ani ne úvodní čtvrthodiny, to je vskutku rarita.
13'
Standardní situace se bude opakovat po zásahu defenzívy z druhé strany.
12'
Jordán sice zatarasil cestu Muñozova centru do vlastní šestnáctky, pouze však za cenu rohového kopu.
10'
Tempo utkání je stále na velmi vysoké úrovni, hra se však soustřeďuje zejména mezi šestnáctky obou týmů.
9'
Ocampos u postranní čáry podkopnul Zubeldia, Sevilla rozehraje přímý volný kop přibližně na polovině hřiště.
7'
Tak toto je parádní úvod zápasu! Ještě neuběhlo ani deset minut a už padly tři branky! Nedůrazná defenzíva Sociedadu teď v podstatě darovala druhou trefu v utkání JÚSUFU NASJRÍMU! Marocký snajpr se prodral snad skrze čtveřici statických obránců a propálil pochopitelně naštvaného Álexe Remira!
5'
A jsme svědky bleskového vyrovnání po neobvyklém vlastenci! Alexander Isak vyvinul tlak na DIEGA CARLOSE a brazilský stoper nadměrně zvednul svou malou domů, jíž přeloboval bezmocného Bunúa!
4'
Domácí tým bleskově otevírá gólový účet zápasu! Suso nejdříve šikovnou prostrkávačkou našel pozapomenutého Fernanda, který pak milimetrovou přihrávkou umožnil JÚSUFU NASJRÍMU pohodlně zakončit do odkryté branky!
3'
Acuña obalamutil všechny své soupeře na levém křídle, jeho střílený centr ovšem následně proletěl až do zámezí na opačné stráně.
2'
Na hranici šestnáctky Isak rozkmital své dlouhé nohy do několika přešlapovaček, výslednou střelu ovšem zadáci Sevilly zblokovali.
1'
Ocampos si poradil s přesilou obránců u postranní čáry a zpětnou přihrávkou si vypomohl spoluhráči.
1'
Premiérový útočný výpad San Sebastianu nevyšel a míče se brzy ujímá Sevilla.
1'
Úvodní rozehrávky se jali hostující fotbalisté.
1'
Aktéři dnešního duelu už z tunelu vystoupili na hrací plochu.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Rakitić – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Pastor – L. de Jong, Munir, Sergi Gómez, Gudelj, Idrissi, Rekik, Óscar Rodríguez, Ó. Torres, F. Vázquez, Aleix Vidal.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Sagnan, Muñoz – Portugués, Zubimendi, Merino, Guridi – Isak, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Ayesa – Aranbarri, Barrenetxea, Guevara, Illarramendi, Januzaj, Bautista, Le Normand, Roberto López, Merquelanz, José.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán.
Vzájemné zápasy:

Celková bilance společných soubojů andaluského a baskického týmu je velmi vyrovnaná. O něco málo vede v souboji dvou tradičních celků s čísly 48-32-44 Real Sociedad San Sebastian.

Poslední utkání ovšem vyznívají výhradně ve prospěch Sevilly, Sociedad naposledy soka porazil na konci roku 2017. Od té doby Rojiblancos třikrát zvítězili a dvakrát brala obě mužstva po bodu. Loňská sezóna přinesla vítězství Sevilly doma 3:2 a v létě na vyprázdněném stadionu Anoeta bezbrankovou remízu.
Real Sociedad San Sebastian:

Po perfektním vstupu do ligové sezóny se Baskové pomalu propadají tabulkou. Na těsný postup do vyřazovacích bojů Evropské ligy z druhého skupinového místa upadající forma stačila, v LaLize ovšem San Sebastianu aktuálně náleží 4. místo. To je výsledkem osmi výher, šesti smírů a čtyř porážek, což dohromady dává dosavadní zisk 30 bodů.

Co ale San Sebastianu zvlášť svědčí, to jsou venkovní zápasy. Hned pět jich na ligové scéně opanoval a jen čtyřikrát přišel o body (dvě remízy a dvě prohry). Velkou zbraní jsou mimo drtivě rychlého přechodu do útoku pro celek kouče Imanola Alguacila rovněž standardní situace. Ty vynesly královskému klubu již sedm ligových tref.

Alguacil ovšem musí brát zřetel na stále relativně rozsáhlou řadu zraněných fotbalistů. Luca Sangalli do boje nezasáhne, četné otazníky visí nad způsobilostí Nacha Monreala, Davida Silvy, Asiera Illaramendiho, Miguela Ángela Moyi, Joseba Zalduy a Aritze Elustonda.

Poslední zápasy:

Real Sociedad San Sebastian 1:1 Osasuna (LaLiga)
Athletic Bilbao 0:1 Real Sociedad San Sebastian (LaLiga)
Real Sociedad San Sebastian 0:2 Atlético Madrid (LaLiga)

Nejlepší střelec:

Mikel Oyarzabal (7 gólů)

Nejlepší nahravači:

Mikel Oyarzabal
Cristian Portugués (oba 3 asistence)
Sevilla FC:

V probíhajícím ročníku mají svěřenci trenéra Julena Lopeteguiho co zlepšovat. Obhájci čtvrtého ligového místa a úřadující vítězové Evropské ligy sice postoupili v Lize mistrů ze skupinové fáze, na domácí scéně to však zatím není to pravé ořechové. V tuto chvíli si Rojiblancos stojí na 6. příčce, kterou si vysloužili 27 body za osm výher, tři remízy a čtyři prohry.

Ligová utkání Sevilly obyčejně nepřinášejí příliš branek. Se skóre 18:11 se řadí mezi týmy s nejlepší defenzívou, zároveň ale také neoslnivou ofenzivní silou. Lopetegui nabádá své hráče, jež dosud na vlastním stadionu uhráli bilanci 4-1-2, aby měli chod hry pevně ve svých rukou. Dokládá to průměrné procento držení míče 58.5%, které překonává pouze Barcelona.

Mimo výběr zůstanou pro nadcházející duel obránce Sergio Escudero a ofenzivní záložník Carlos Fernández. Alespoň na lavičku by se naopak mohl vrátit gólman Tomáš Vaclík, jeho zdravotní stav ale zůstává nejasný.

Linares 0:2 Sevilla FC (Copa del Rey)
Real Betis 1:1 Sevilla FC (LaLiga)
Sevilla FC 2:0 Villareal (LaLiga)

Nasjrí (5 gólů)

Jesús Navas
Lucas Ocampos (oba 3 asistence)
Hezký den všem fotbalovým fanynkám i fanouškům! V tomto přenosu zaostříme na atraktivní duel 18. hracího kola španělské LaLigy, v němž se proti sobě postaví týmy Sevilla FC a Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.