La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Real - 14. srpna 2022   22:00

Almeria
6' Ramazani (Eguaras)
1:2
(1:0)
Real
61' L. Vázquez  (Benzema) • 75' Alaba
Almeria
Fernando – Brandáriz, Kaiky (81. Solà), Ely, Babić (C), Akieme – S. Costa, Eguaras (81. Portillo), Robertone (57. C. Sánchez) – Ramazani (71. Lazo), Sadiq (71. Sousa).
Fuoli – Centelles, Appiah, Rojas.
J. Martínez – M. Martínez, Villaseňor
Estadio de los Juegos Medditerráneos, Almería
Real
Courtois – L. Vázquez, Rüdiger, Nacho Fernández, Mendy (74. Alaba) – Camavinga (46. Modrić), Tchouaméni (58. Hazard), Kroos (83. Casemiro) – Valverde, Benzema (C), Vinícius Júnior (83. Ceballos).
Lunin, López IV – Asensio, Díaz, Militao.

Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 6:15. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:15. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:4.
Fotbalisté Realu Madrid i přes trvalou převahu dlouho prohrávali v Almeríi 0:1, když nováčka, který hrál první zápas v nejvyšší soutěži po sedmi letech, poslal do vedení v úvodu zápasu Largie Ramazani.

Ve druhém poločase se Realu povedlo otočit díky brankám Viníciuse Júniora a Davida Alaby, jenž se trefil parádně z volného kopu okamžitě po svém příchodu na trávník.

Almería byla dlouho pod obrovským tlakem, až v posledních deseti minutách se ji povedlo také zatlačit slavného soupeře, na vyrovnání už ale domácí nedosáhli.
90+6'
90+6'
Půl minuty před koncem avizovaného nastavení už hosté dostali míč pod kontrolu a vydali se dopředu, brzy o něj ale zase přišli.
90+6'
Real Madrid nadále zůstává pod tlakem, po vedoucí brance to hosté hodně zatáhli do defenzivy.
90+4'
Po nepřesné rozehrávce brankáře Fernanda do zámezí se k míči po čase dostane také Real.
90+3'
Po nákopu Curra Sáncheze hlavičkoval Rodrigo Ely přímo doprostřed branky, kde situaci jistil Thibaut Courtois.
90+3'
Almería už je znovu usazena na útočné polovině, domácí souhru jen přibrzdil faulem Casemiro.
90+2'
Domácí zahrávali hned dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém Srdjan Babić hlavičkoval výrazně mimo branku.
90+1'
Rozhodčí José Munuera Martínez oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90'
Akiemeho tečovaný centr Rüdiger odvrátil na teprve druhý rohový kop Almeríe v dosavadním průběhu zápasu.
88'
Alabův centr doputoval k Vázquezovi, jehož povedenou ránu bez přípravy Fernando vyrazil, pak si dokázal poradit i s míčem odraženým od Rodriga Elyho, jenž mířil zpět na vlastní branku!
86'
Arnau Solá dostal žlutou kartu za faul na Hazarda ve středu hřiště.
85'
Almería se natlačila do pokutového území Realu, střela Soly ale byla zablokována, prudká rána Curra Sáncheze pak mířila do středu branky, kde si s ní nadvakrát poradil Courtois.
84'
Podle očekávání se Federico Valverde vrátil zpět na pravé křídlo, Hazard bude hrát na levém a Casemiro s Ceballosem posílí střed hřiště.
83'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Casemiro.
83'
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Dani Ceballos.
82'
Dvakrát bude střídat také Real, do hry přijdou Casemiro a Dani Ceballos, neboť Carlo Ancelotti má stále na trávníku mimořádně ofenzivní sestavu.
81'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Kaiky, přichází Arnau Solà.
81'
ze hřiště odchází Íñigo Eguaras, přichází Francisco Portillo.
80'
Po nakrátko rozehraném rohu se Real nijak neprosadil.
80'
Karim Benzema sklepával míč pro Viníciuse Júniora, domácím se povedlo odehrát balón na další roh.
78'
Ve hře už se pokračuje, přičemž i po otočení výsledku se nadále hraje pod taktovkou Realu.
76'
Hned po vstřelené brance následuje přestávka na občerstvení.
75'
Real Madrid právě vstřelil branku! Neuvěřitelné! DAVID ALABA se rovnou postavil k exekuci volného kopu a svým prvním dotykem poslal míč fenomenálně přímo do šibenice! Lépe už to prostě kopnout nešlo a Real Madrid otáčí průběh zápasu.
74'
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází David Alaba.
74'
Hazard šikovně pustil Vázquezovu přihrávku na Modriće, ten byl faulován před pokutovým územím a následovat bude volný kop pro Real z velmi nebezpečné palebné pozice.
73'
Lazo dostal větší množství prostoru, které využil ke střele na bránu, ta ale mířila přímo do připraveného Courtoise.
71'
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází José Carlos Lazo.
71'
ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Dyego Sousa.
70'
Po rohu míč byl prodloužen k protějšímu rohovému praporku, následně je nařízen odkop od branky.
69'
Modrić s Hazardem připravili palebnou pozici pro Benzemu, jeho rána je sražena na rohový kop.
68'
Vinícius Júnior na levém křídle nepřesně přihrával Hazardovi, Real už se ale dostal zpět k míči.
67'
S centrem Kroose si domácí poradili, navíc pak odkopnutím míče dostali do problémů Courtoise, jenž vyběhl za míčem až k rohovému praporku, kde musel odehrát balón do zámezí před dotírajícím Sadiqem.
66'
Curro Sánchez dostává žlutou kartu za faul na Vinícuse Júniora, Real navíc bude zahrávat standardní situaci od rohu pokutového území.
64'
Je odehráno krátce přes hodinu hry a Real Madrid už vede na střelecké pokusy neuvěřitelným rozdílem 25:5.
63'
Zatímco Samuela Costu trápí křeče, tak Real pokračoval v akci, zakončil ji Benzema střelou nad břevno.
62'
Kroosovu štiplavou ránu o zem dokázal Fernando vyrazit, Real nadále zůstává v obrovském tlaku.
61'
Real Madrid právě vstřelil branku! Hosté přetavili svoji převahu ve vyrovnání! Vinícius Júnior vnikl do pokutového území, pak nepřekonal Fernanda, míč ale ještě od Benzemy doputoval k LUCASI VÁZQUEZOVI, jenž nekompromisně nasměroval míč do sítě!
60'
Technický obstřel Luky Modriće proletěl nad břevnem domácí branky.
58'
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Eden Hazard.
58'
Valverdeho centr se snažil pohotově zakončit Benzema, jeho střelu pokryl Fernando Martínez, navíc byl Benzemovi máván těsný ofsajd.
57'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Curro Sánchez.
55'
Další šance Realu! Karim Benzema si našel palebnou pozici, mířil ale přímo do brankáře Fernanda, pak byl hostům pískán útočný faul. Fernando Martínez teď musí být ošetřen.
54'
Hraje se nebývale otevřený fotbal, do dalšího zakončení se dostal Ramazani, mířil ale přímo doprostřed branky.
53'
I další šanci Sadiqa pokryl Courtois, domácímu forvardovi je navíc máván ofsajd.
53'
Na opačné straně se do zakončení protlačil Umar Sadiq, z úhlu ale nepřekonal Courtoise.
52'
Benzemův oblouček přeletěl Viníciuse Júniora, k míči ale jako první našel Valverde, svoji pohotovou střelu pak ale namířil do brankáře Fernanda.
52'
Kroosův centr ze standardní situace odvrátil Rodrigo Ely.
51'
Vinícius Júnior dnes už podruhé nasadil jesle Kaikymu, pak byl svým mladým krajanem faulován.
50'
Almería se pokusila na chvíli zatlačit Real, výsledkem je nepřesná střela Samuela Costy z velké dálky.
49'
Neúspěšný výpad Viníciuse Júniora po levém křídle, míč mu odskočil do zámezí.
47'
Vinícius Júnior napřáhl k velmi zajímavé střele od rohu pokutového území, pokusil se přelobovat Fernanda, míč ale zamířil do vnější strany tyče domácí branky!
46'
Real už se hned tlačí dopředu, Kroosovu střelu z dálky Fernando vyrazil před sebe, domácí pak odkopli míč na už třináctý roh soupeře.
46'
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Luka Modrić.
46'
Real Madrid bude do druhého poločasu střídat, Luka Modrić nahradí Eduarda Camavingu.
Nováček z Almeríe v prvním zápase mezi španělskou elitou po sedmi letech senzačně vede v poločase nad Realem Madrid 1:0 brankou Largieho Ramazaniho ze sedmé minuty.

Real pak ale měl obrovskou převahu, na rohové kopy vede 12:0, na střely 17:2, přesto ale marně dobývá domácí branku.
45+4'
45+4'
Kroosův centr Samuel Costa prodloužil na rohový kop, již jedenáctý v pořadí pro Real.
45+3'
Po faulu na Tchouameniho bude Real zahrávat ještě jednu standardní situaci.
45+2'
Teď se Almerii po delším čase povedlo udržet míč chvíli na svých kopačkách.
45+2'
Almería se jen ztuha brání obrovské převaze Realu, domácí velmi rychle ztrácejí míče a musí se jen rovnat do defenzivy.
45+1'
Rozhodčí Juan Munuera Martínez k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené.
44'
Od videa bylo rychle potvrzeno, že Vázquez skutečně byl pár decimetrů za bránícím Chumim.
43'
Kroosův elegantní oblouček poslal z voleje do sítě Lucas Vázquez, rozhodčí ale viděli jeho velmi těsný ofsajd.
42'
Camavingova rána zpoza pokutového území byla zablokována, v držení míče pokračuje Real.
42'
Karim Benzema se tlačil k pokutovému území Almeríe, ovšem v momentu, kdy už napřahoval ke střele, jej od míče odtlačil Kaiky.
40'
Camavinga dostává žlutou kartu za stažení Ramazaniho, zároveň dostává žlutou kartu i Umar Sadiq.
40'
Další dva rohy do statistiky Realu Madrid, z toho prvního ještě nic nebylo, po druhém se ale vyšrouboval do vzduchu Antonio Rüdiger a jeho hlavičku Fernando Martínez vytáhl na tyč!
39'
Vinícus Júnior se na levém křídle elegantně uvolnil kolem Kaikyho, tomu ale vypomohl Juan Brandaríz.
38'
Real pak zahrával další dva rohové kopy, první nakrátko a druhý byl Kroosův dlouhý centr, ani jeden z nich se ale neujal. Celkově už jsou hosté na osmi rohových kopech za necelých čtyřicet minut utkání.
37'
Vinícius Júnior se dokázal vyhnout ofsajdu a na levém křídle mířil z úhlu vstříc Fernandovi, toho ale nedokázal překonat.
36'
S centrem Brandaríze si poradil brankář Courtois.
35'
Domácí mohli zaútočit do otevřené obrany Realu, Samuel Costa se snažil najít na levé straně naprosto osamoceného Akiemeho, do přihrávky se mu ale zapletl Sadiq, jemuž míč trefil paty a bylo po šanci.
34'
Antonio Rüdiger nakopl míč za domácí obranu, kde si ale s těžkým balónem neporadil dobře Karim Benzema a jen jej prodloužil k Fernandovi.
32'
Po zhruba minutu a půl dlouhé prodlevě se může pokračovat autovým vhazováním domácích z blízkosti vlastního rohového praporku.
31'
Po půlhodině hry nastává přestávka na občerstvení.
30'
Nepřesný centr Lucase Vázqueze doletěl až za domácí branku, rozehrávky se ujme Fernando.
28'
Na Kroosův centr si naskočil Karim Benzema, jenž se odpoutal od Babiće, s hlavičkou francouzského kanonýra si ale poradil brankář Fernando.
27'
Umar Sadiq dnes již potřetí zůstal ležet na trávníku, tentokrát po srážce s Antoniem Rüdigerem, už je ale znovu na nohou.
25'
Valverdeho střílený centr doletěl přímo do náruče brankáře Fernando, ten před rozehráním míče uklidňuje hru.
24'
Almería ve větším počtu hráčů napadala rozehrávku Realu až u brankové čáry, hosté se vysvobodili odkopem od branky.
22'
Lucas Robertone se snažil vysokým obloukem přenést míč na levé křídlo, nasměroval jej ale pouze k Thibautu Courtoisovi.
20'
Kroosův centr od praporku tentokrát odvrátil Rodrigo Ely.
20'
Po dalším rohovém kopu Toniho Kroose se míč odrazil k volnému Benzemovi, jeho střela je sražena na již šestý roh obhájce titulu.
18'
Nigerijský útočník už je zpět na nohou a může ve hře pokračovat.
17'
Po střetu s Nachem Fernándezem se těžce zvedá ze hřiště právě Umar Sadiq.
16'
Po domácím zisku míče podnikl rychlý přechod dopředu Umar Sadiq, proti dvěma sokům ale nevybojoval rohový kop, což bylo jeho hlavní úsilí.
16'
Kroosův centr se odrazil ke Camavingovi, jehož střela z dálky byla zablokována.
15'
Hosté už se znovu usadili na útočné polovině a vybojovali svůj třetí rohový kop.
13'
Sadiq Umar potáhl míč po útočné polovině a před pokutovým územím napřáhl k prudké ráně, která mířila těsně nad horní roh hostující branky.
11'
Po rohovém kopu Realu se míč odrazil k Rüdigerovi, jehož střela je sražena mimo branku.
10'
Vinícius Júnior s Benzemou zamířili do otevřené domácí obrany, Brazilec přihrál svému spoluhráči před takřka odkrytou branku, Benzema ji ale i za přispění dobíhajícího Rodriga Elyho přestřelil!
9'
S nepřesným centrem Robertoneho si jednoduše poradil brankář Courtois.
9'
Po rohu se hosté zprvu do zakončení nedostali, po chvíli ale znovu střílel Valverde, opět ale zasáhl brankář Almeríe.
8'
Real se pokusil o rychlou odpověď, Valverdeho střelu vytáhl brankář Fernando na rohový kop.
6'
Almería právě vstřelila branku! Pořádný šok na úvod zápasu, kdy defenziva Realu podcenila dlouhý míč Íňiga Eguarase z hloubi pole, Nacho Fernández propadl při pokusu o vystavení LARGIEHO RAMAZANIHO do ofsajdu, Ramazani běžel sám na Courtoise, jehož překonal přesnou střelou k tyči!
5'
Nacho Fernández si ve středu hřiště přidržel Umara Sadiqa, píská se proti hostům.
4'
O první střelecký pokus zápasu se postaral Lucas Vázquez, přízemní střela z dálky mu ale vůbec nevyšla a míč se dokutálel výrazně vedle branky.
2'
I o další útok se pokusili domácí, Ramazani posunul míč k Brandarízovi, jehož nákop od rohu pokutového území doplachtil do náruče brankáře Courtoise.
1'
Umar Sadiq vedl první útočnou akci Almeríe po levé straně, byl ale přistižen v ofsajdu.
1'
Úvodního výkopu se ujala v červených dresech hrající Almería, Real oblékl světle modrou barvu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy rozehráno.

UD Almería: Fernando – Brandáriz, Kaiky, Ely, Babić (C), Akieme – S. Costa, Eguaras, Robertone – Ramazani, Sadiq.
Náhradníci: Fuoli – Centelles, Appiah, C. Sánchez, Lazo, Portillo, Sousa, Rojas, Solà.
Trenér: Rubí

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Rüdiger, Nacho Fernández, Mendy – Camavinga, Tchouaméni, Kroos – Valverde, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, López IV – Alaba, Asensio, Casemiro, Hazard, Ceballos, Díaz, Modrić, Militao.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: J. Martínez – M. Martínez, Villaseňor.
Real Madrid CF

Real Madrid loni zažil naprosto mimořádnou sezónu, když zcela opanoval La Ligu, čímž získal pětatřicátý mistrovský titul v historii, k tomu počtrnácté triumfoval také v nejprestižnější evropské soutěži, tedy Lize mistrů (počítáno i s předchůdcem PMEZ). Na evropský úspěch navázal ve středu, kdy v Helsinkách porazil v evropském superpoháru Eintracht Frankfurt 2:0 díky brankám Davida Alaby a Karima Benzemy.

Real Madrid v létě udržel takřka kompletní úspěšný kádr, pouze nebyla prodloužena smlouva méně vytěžované čtveřici Jović, Isco, Bale a Marcelo. Zásadními letními posilami pak jsou záložník Aurélien Tchouameni, jenž přišel z Monaka za 80 miliónů eur, německý obránce Antonio Rüdiger pak do Realu zamířil po skončení smlouvy v Chelsea.

Jak už bylo zmíněno, Alméria nehrála v La Lize sedm let, předtím si ale Real na svém dnešním soupeři smlsl, když v pěti posledních zápasech nastřílel Almérii nevídaných 25 branek při celkovém skóre 25:2 a pochopitelně plném bodovém zisku z těchto utkání.
UD Almería

Almería se vrací mezi španělskou elitu po sedmi letech, když nesmírně dramatický uplynulý ročník druhé nejvyšší španělské soutěže ovládla díky lepší vzájemné bilanci oproti druhému Valladolidu a o bod před třetím Eibarem, jenž musel do náročného play-off, v němž nakonec neuspěl.

V létě se Almeríi povedlo zajímavě posílit kádr, když přišli dva obrovští mladí talenti. Osmnáctiletý brazilský obránce Kaiky i čerstvě devatenáctiletý srbský útočník Marko Milovanović už mají ve svých domácích soutěžích odehráno přes třicet ligových zápasů a řadí se k opravdu velkým talentům.

Stále teprve dvacet let je i portugalskému záložníkovi Guedesovi z Vitorie Guimaraes, třiadvacet krajnímu obránci Pozovi ze Sevilly, naopak nesmírně zkušený je útočník Leo Baptistao, jenž byl dosud spoluhráčem Kaikyho v brazilském Santosu.

Přípravné období Almeria odehrála s nepříliš valně, když měla střídavě úspěšné výsledky v zápasech s týmy z nižších španělských soutěží, prohrála i s loni sestoupivší Granadou 2:3, v generálce pak nestačila na saúdskoarabský Al Hilál, jemuž podlehla 1:2.
Hezký nedělní večer. Fotbalový program tohoto týdne uzavře vstup obhájce titulu do nového ročníku španělské La Ligy, Real Madrid se po triumfu v evropském superpoháru představí na trávníku nováčka z Almeríe a pochopitelně bude obrovským favoritem tohoto zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.