La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Real Sociedad - 16. října 2022   14:00

Celta Vigo
39' Aspas
1:2
(1:1)
Real Sociedad
30' Illarramendi   • 54' Zubeldia  (Méndez)
Celta Vigo
Marchesín – Mallo (C) (65. Mingueza), Aidoo, Núñez, Galán – Beltrán – Ós. Rodríguez, Veiga (65. C. Pérez), Cervi (79. Paciência) – Aspas, Strand Larsen.
Villar – Tapia, Swedberg, K. Vázquez, Solari, de la Torre, Domínguez.
Abanca-Balaídos (Vigo)
Remiro – Gorosabel (68. Elustondo), Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz (28. Rico) – Méndez, Zubimendi, Illarramendi (C) (46. Merino), D. Silva (75. Navarro) – Kubo (75. Barrenetxea), Sörloth.

Fotbalisté Realu Sociedad vybojovali tři body na hřišti Celti Vigo a vyhráli ve všech soutěžích už posedmé za sebou. Iago Aspas sice dokázal vyrovnat po obrovské chybě Martína Zubimendiho a odpovědět na úvodní gól Asiera Illarramendiho, krátce po přestávce ale vrátil hostům vedení Igor Zubeldia, jehož gól byl nakonec vítězný. Konečné skóre. Celta Vigo 1 Real Sociedad 2.
90+4'
90+4'
Gonçalo Paciência závěr zápasu neunesl a byl vyloučen! Na výsledku už to ale nic nezmění.
90+3'
Robert Navarro sáhl v závěru k taktickému faulu. Žlutá.
90+1'
Mikel Merino mohl rozhodnout, když na levém křídle vypálil zpoza šestnáctky a mířil přesně k přední tyči, Agustín Marchesín ale dobře zasáhl!
90'
Celta Vigo v rychlém sledu třikrát vypálila zpoza šestnáctky, první ránu ale zneškodnil pozorný Álex Remiro, zatímco zbylé byly zablokovány!
89'
Óscar Rodríguez vyrážel do rychlého protiútoku podél levé postranní čáry a Ander Barrenetxea ho sestřelil.
87'
Real Sociedad se málem řítil sám na bránu, jenže jeden z hostujících hráčů byl dobře pokryt. Celta Vigo už hraje v závěru zápasu na obrovské riziko směrem dozadu.
85'
Alexander Sörloth se pomazlil s míčem a napřáhl k prudké střele zpoza šestnáctky, kterou Agustín Marchesín na přední pravé tyči vyrazil do hry!
84'
Závěr zápasu může být ještě hodně dramatický. Celta se opět ocitla s míčem uvnitř pokutového území, následná zpětná přihrávka se ale vůbec nepovedla.
83'
Oscar Mingueza se snažil prosadit na pravé straně šestnáctky a po souboji upadl. Robert Navarro ovšem neudělal nic špatného, a tak se penalta opět nekopala.
82'
Alexander Sörloth se dostal po odvráceném centru k přízemní střele zpoza šestnáctky, která mířila k pravé tyči, Agustín Marchesín u ní byl!
81'
Robert Navarro vyvážel míč na levém křídle a Oscar Mingueza ho zastavil za cenu žluté karty.
79'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Gonçalo Paciência.
79'
Karta se začíná čím dál více obracet a Celta Vigo dostává svého soupeře pod velký tlak. Skóre je 1:2.
78'
Carles Pérez si udělal na pravé straně šestnáctky letecký den a hlavní rozhodčí ho potrestal za simulování.
77'
A další nebezpečná rána zpoza šestnáctky v podání domácích, která mířila do předního horního rohu brány, Álex Remiro ale vytáhl úžasný zákrok! Po rohovém kopu vzápětí už nic.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Ander Barrenetxea.
75'
ze hřiště odchází David Silva, přichází Robert Navarro.
73'
Franco Emanuel Cervi se nádherně opřel do míče a jeho utěšená rána zpoza šestnáctky zasvištěla těsně nad břevno hostující brány! Stále je to 1:2.
71'
Bleděmodří vyrazili dvacet minut před koncem do nebezpečného protiútoku čtyři na tři, jenže Real Sociedad se stačil vrátit a nakonec se bez potíží ubránil.
70'
Celta Vigo sice sáhla ke dvojitému střídání, jenže Real Sociedad má stále utkání pevně ve svých rukou.
69'
Igor Zubeldia poslal krátce po přestávce hosty zpět do vedení, nyní ale udeřil protihráče loktem. Žlutá karta.
68'
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Aritz Elustondo.
68'
Javier Galán vyvážel míč podél levé postranní čáry a David Silva přispěchal se sáněmi, které byly žluté.
67'
Už to vypadalo, že jeden z hostujících hráčů na pravé straně šestnáctky přijde o míč místo toho, aby zvolil střelu, nakonec ho ale dokázal skvěle udržet pro hosty.
65'
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Carles Pérez.
65'
ze hřiště odchází Hugo Mallo, přichází Oscar Mingueza.
64'
David Silva rozehrál standardní situaci a jeho centr byl nadvakrát domácí obranou odvrácen. Celta Vigo je pod velkým tlakem a už se chystá na střídačce změna.
63'
Takefusa Kubo se chtěl v blízkosti rohového praporku na levé straně pardáně protáhnout mezi dvěma protihráči a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.
62'
Ačkoliv Celta Vigo prohrává, fanoušci domácího týmu nadále bleděmodré miláčky hlasitě podporují.
60'
Ze zápasu uplynula téměř hodina hry a po přestávce jsou mnohem aktivnější fotbalisté Realu Sociedad. Celta Vigo má problém s překročením půlící čáry.
59'
Na kolik okamžiků jsem se odmlčel, protože Real Sociedad do toho pořádně šlápl. Nejprve si vytvořil velkou šanci a hned krátce na to vstřelil gól na 2:1.
54'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Brais Méndez rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a do šestnáctky poslal nádherný centr, na který si naběhl IGOR ZUBELDIA, a parádní hlavičkou o zem zamířil ke vzdálenější levé tyči! Hosté opět vedou. Asistence: Brais Méndez.
54'
Mikel Merino mohl poslat hosty do vedení, když na levé straně šestnáctky vypálil z ostrého úhlu a Agustín Marchesín míč levou rukou na přední tyči skvěle vyrazil! Real se snažil dorážet, Javier Galán ale odpálil míč na rohový kop. Málem 1:2.
53'
Iago Aspas si zpracoval míč v blízkosti vápna a zpoza hranice pokutového území napřáhl k prudké střele, která minula pravý horní roh!
52'
Střídající Mikel Merino chtěl vysunout v obležení tří protihráčů jednoho ze svých spoluhráčů, Takefusa Kubo ale nedokázal míč mířící na paty zpracovat a přišel o něj.
49'
Hugo Mallo se nechtěl nechat před zraky střídaček nechat oběhnout a udeřil jednoho z hostů někam do břicha.
48'
Takefusa Kubo byl sice na levé straně šestnáctky dobře pokryt, Joseph Aidoo ale míč pod tlakem odvrátil na rohový kop, který vzápětí nic kloudného nepřinesl.
47'
Gabriel Veiga vypálil po zemi ze střední vzdálenosti a Álex Remiro nedokázal jeho pokus udržet, naštěstí pro hosty už ho ale na druhý pokus zastavil.
46'
ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Mikel Merino.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:10.
Asier Illarramendi sice poslal Sociedad po necelé půlhodině hry do vedení krásnou přízemní střelou, jenže krátce před přestávkou předvedl katastrofální zpětnou přihrávku Martín Zubimendi a Iago Aspas ji nelítostně potrestal. Obránce hostí si mohl dát rovnou vlastní gól, protože se jednalo o nepochopitelný zkrat. Skóre po prvním poločase duelu. Celta Vigo 1 Real Sociedad 1.
45+8'
45+8'
Jörgen Strand Larsen chtěl nedaleko šestnáctky vybojovat míč, jenže udeřil protihráče do hlavu. Karta.
45+5'
Jedním z nich byl hostující Aihen Muñoz, který byl nakonec donucen střídat, zatímco na domácí straně dále pokračuje ve hře kapitán Hugo Mallo.
45+4'
Martín Zubimendi předvedl ostrý zákrok a byl potrestán.
45+4'
Pokud se náhodou divíte, proč se nastavuje osm minut, tak věřte, že v úvodu zápasu se dlouho nehrálo kvůli krvavému zranění na hlavách dvou hráčů.
45+1'
Celta Vigo rozehrála na pravé straně hřiště standardní situaci a na vzdálenější levou tyč přilétl vysoký centr, který snadno stáhl ze vzduchu brankář Álex Remiro.
45'
Jörgen Strand Larsen si nabíhal na pravé straně na dlouhý kolmý pas a Robin Le Normand ho zezadu zatáhl. Rozhodčí neváhal a ihned vytáhl žlutou kartu.
43'
Fran Beltrán se mohl postarat v závěru poločasu o bleskový obrat, když prudce vypálil na pravé straně šestnáctky, jeho pokus z úhlu byl ale hosty zablokován.
39'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku! Martín Zubimendi teď předvedl nepochopitelnou a katastrofální malou domů, kterou vyslal do vyložené šance IAGA ASPASE a daroval Celtě Vigo v závěru prvního poločasu vyrovnání!
37'
Celta Vigo odpověděla nebezpečnou střelou z ostrého úhlu na pravé straně šestnáctky a Álex Remiro vytáhl skvělý zákrok, po kterém se navíc pískal ofsajd.
35'
Alexander Sörloth mohl rychle přidat druhý gól, když si na levé straně naběhl na dlouhou kolmou přihrávku a střelou z úhlu napálil míč do boční sítě! Míč tečován nebyl a následoval tak odkop.
33'
Óscar Rodríguez se podruhé v zápase rozhodl vypálit zpoza šestnáctky, jeho pohotová rána bez přípravy ale zamířila vysoko nad bránu a následoval jen odkop.
30'
Real Sociedad právě vstřelil branku! ASIER ILLARRAMENDI se dostal v blízkosti šestnáctky k odraženému míči a parádní přízemní střelou zamířil přesně k přední pravé tyči! První střela na bránu v celém zápase končí gólem a Real vede.
29'
Aihen Muñoz utrpěl v úvodu zápasu tržnou ránu na hlavě, přesto se srdečně rval a pokračoval ve hře. Dále už to ovšem nešlo a musel nakonec střídat.
28'
ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Diego Rico.
26'
Domácí rozehráli standardní situaci na vzdálenější levou tyč, kde se pohotově opřel do míče ve vzduchu Iago Aspas. Jeho pokus však na bránu neprošel.
24'
Jörgen Strand Larsen vyrazil na ose do nebezpečného protiútoku a Asier Illarramendi zatáhl za záchranou brzdu. Hlavní rozhodčí nechal výhodu a poté kartu.
22'
Agustín Marchesín hodně dlouho otálel s odkopem od brány a Takefusa Kubo ho zezadu nepříjemně atakoval. Málem obrovská chyba domácího brankáře.
21'
Robin Le Normand šel do hlavičkového souboje s jedním z domácích hráčů, byl to ale jeho vlastní spoluhráč, se kterým se ve vzduchu srazil. Hra pokračuje.
20'
Stejný jmenovaný hráč mohl něco vymyslet po rychlé ztrátě míče na domácí straně, jeho přihrávka podél pravé postranní čáry ale zamířila do území nikoho.
19'
Takefusa Kubo se nedokázal na pravém křídle v obležení dvou protihráčů uvolnit a Celta mohla tedy vhazovat.
18'
Brais Méndez opět rozehrál rohový kop na přední tyč, kde byl jeho centr odvrácen. Na třetí pokus už si hostující hráč na centr netroufl a raději zvolil zpětnou přihrávku.
17'
Aihen Muñoz se dostal na levém křídle k centru, který byl odvrácen na rohový kop. Ten rozehrál Brais Méndez a po odvrácení míče na přední tyči mohl znovu.
16'
Óscar Rodríguez se pohotově opřel do odraženého míče v blízkosti šestnáctky, jeho následná rána ale byla hodně nepřesná a minula levý horní roh brány.
16'
Aihen Muñoz krvácí na hlavě a hlavní rozhodčí mu jasně řekl, že se musí nechat ošetřit nebo nebude hrát.
15'
Ze zápasu uběhlo téměř úvodních patnáct minut a zatím jsme nebyli svědky žádné slibné příležitosti. Naopak ostrých soubojů není málo a jeden z hostů krvácí.
13'
Rozhodčí zkontroloval obličej hostujícího Igora Zubeldiy a povolil mu návrat zpět na hrací plochu. Ačkoliv měli lékaři hodně práce, zatím žádný z týmů nemusel střídat.
12'
Úvod utkání je hodně kouskován a místo brankářů mají na obou stranách nejvíce práce lékaři. Igor Zubeldia už je zpět na nohou a odchází po svých za postranní čáru.
10'
Igor Zubeldia podstoupil souboj s Jörgenem Strandem Larsenem, který chtěl hrát vysoký míč nohou a nepříjemně zasáhl protihráče kopačkou do obličeje.
9'
Hráči hostujícího týmu opět vyrazili na steč podél pravé postranní čáry, tentokrát se jim ale finální kolmá přihrávka nepovedla a Agustín Marchesín mohl rozehrávat.
8'
Real Sociedad táhl první nebezpečnou útočnou akci po pravém křídle, odkud do šestnáctky přilétl pěkný centr, Agustín Marchesín se ale vydal proti míči a stáhl ho.
7'
Iago Aspas si nabíhal na ose hřiště na pěknou dlouhou kolmou přihrávku, jenže těsně před šestnáctkou byl dobře pokryt a z hlediště se ozvalo hlasité povzdechnutí.
6'
Oba fotbalisté už jsou zpět na nohou, a tak může dnešní zápas podruhé začít, protože zatím jsme nebyli svědky kromě dlouhého ošetřování vůbec ničeho kladného.
4'
Aihen Muñoz zřejmě nebude schopen pokračovat v dnešním zápase, protože na lavičce Realu Sociedad už se rychle připravuje střídání. Jmenovitě Diego Rico.
3'
Domácí kapitán Hugo Mallo usedl na střídačku, aby mu lékař obvázal hlavu, na které má krvavé zranění. Aihen Muñoz mezitím stále leží na hrací ploše.
2'
Aihen Muñoz podstoupil před zraky střídaček ostrý hlavičkový souboj s Hugem Mallem a po pár okamžicích od výkopu zápasu musí být ošetřován. Hra je přerušena.
1'

Real Club Celta de Vigo: Marchesín – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – Beltrán – Ós. Rodríguez, Veiga, Cervi – Aspas, Strand Larsen.
Náhradníci: Villar – Tapia, Swedberg, K. Vázquez, Solari, de la Torre, Domínguez.
Trenér: Eduardo Coudet

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Méndez, Zubimendi, Illarramendi (C), D. Silva – Kubo, Sörloth.
Náhradníci: Zubiaurre – Car. Fernández, Guevara, J. Pacheco, Turrientes, U. González, Karrikaburu.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Guillermo Cuadra Fernandez. Asistenti: Ivan Hernandez Ramos, Jose Antonio Garrido Romero. Čtvrtý rozhodčí: Álvaro López Parra. VAR: Santiago Jaime Latre. AVAR: Jose Enrique Naranjo Perez.

Zápasy Realu Sociedad slibují během posledních týdnů velmi atraktivní podívanou, zejména tedy pro jeho fanoušky, kteří se šestkrát v řadě mohli radovat z vítězství svého týmu. Hosté vyhráli v lize čtyřikrát za sebou a dvakrát v základní skupině UEFA Europa League, když porazili Tiraspol a udrželi čisté konto.
Celta Vigo

Klíčovým hráčem Celty Vigo je v letošní sezóně Iago Aspas, který vstřelil pět gólů a je čtvrtým nejlepším střelcem La Ligy. Iago Aspos měl parádní vstup do sezóny, když skóroval ve čtyřech zápasech v řadě, poté ale jako by mu zvlhl střelecký prach. Celta se naposledy představila na Camp Nou a Barceloně těsně podlehla.
Real Sociedad se představí v neděli odpoledne na hřišti Celty Vigo a bude usilovat o sedmou výhru v řadě ve všech soutěžích. Hosté jsou aktuálně na šestém místě, když z úvodních osmi zápasů získali 16 bodů. Domácí Celta se nachází v klidném středu tabulky s 10 body ze stejného množství zápasů. Vyhrají hosté už posedmé?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.