La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Barcelona - 1. října 2022   21:00

0:1
(0:1)
Barcelona
21' Lewandowski  (Fati)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo, Copete, J. Costa (78. Cufré) – de Galarreta (86. Lago Junior), Baba, A. Sánchez (68. Da. Rodríguez) – Muriqi, Lee Kang-in.
Battaglia, G. González, Grenier, Nastasić, Ndiaye, Prats, Án. Rodríguez, Russo.
Barcelona
ter Stegen – Balde, Christensen, Piqué, Alba (81. S. Roberto) – Kessié (68. Pedri), Busquets, Gavi – Dembèlé (81. F. Torres), Lewandowski, Fati (68. Raphinha).
I. Peña, Tenas – Alonso, Eric García, Torre.

Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:13.
Je konec! Barcelona nakonec zvládla duel na půdě Mallorcy a vítězí těsně 1:0. Katalánský celek udeřil ze své první šance. Po dvaceti minutách se trefil Robert Lewandowski. Za domácí mohl vyrovnat Costa, ale trefil připraveného brankáře. Po změně stran jsme moc nebezpečných momentů neviděli. Muriqi v dobré pozici vysoko přestřelil a Robertovu ránu lapil Rajkovič.
90+3'
90+2'
Lewandowski neudržel míč na polovině hřiště a Mallorca se hnala vpřed. Důležitý hlavičkový souboj zvládl Roberto.
90'
Střídající Roberto se v závěru utkání opřel zpoza vápna do odraženého míče. Jeho přízemní pokus ale Predrag Rajković udržel v rukavicích.
89'
Piqué rozehrál na levou stranu hřiště. Hráči hostující Barcelony se nyní snaží držet míč daleko od vlastní svatyně.
88'
Vedat Muriqi si chytře pustil míč za sebe a následně zakončil z hranice velkého vápna. Míč se mu ale svezl po nártu a skončil nad břevnem.
87'
Právě střídající Lago Junior operoval s míčem na pravém křídle, ale nedokázal se přes Piquého uvolnit k odcentrování do šestnáctky.
86'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Lago Junior.
85'
Vedat Muriqi dostal přihrávku do běhu za obranu Barcelony, jenže si míč zpracoval docela nešikovně a sám se vyhnal k postranní čáře.
84'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Martin Valjent).
83'
José Manuel Copete poslal přihrávku na levou stranu hřiště, ale Vedat Muriqi v těžké pozici získal jen vhazování.
82'
Piqué diriguje rozehrávku Barcelony na polovině hřiště. Hostující celek se nyní nikam nežene a raději se snaží hrát s míčem na kopačkách.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Sergi Roberto,
ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Ferrán Torres.
80'
Pedri se v pokutovém území zjevil snad dva metry před brankářem, ale místo zakončení zkoušel patičku pod sebe. Lewandowski jeho úmysl nepochopil.
79'
Barcelona se dostala na polovinu soupeře, ale kombinace hostujícího celku skončila nepřesnou přihrávkou za obranu. Pokračuje boj o každý metr hřiště.
78'
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Braian Cufré.
77'
Domácí zahrávali další rohový kop. Prudký centr tentokrát odehrál mimo nebezpečný prostor zkušený stoper Piqué.
76'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Sergio Busquets).
75'
Robert Lewandowski byl pozdě v souboji na polovině Mallorcy a může být rád, že za zbytečný šlapák nedostal žlutou kartu.
73'
Po dalším rohovém kopu pálil zpoza velkého vápna Jordi Alba, jenže jeho pokus levačkou se vznesl vysoko nad břevno domácí svatyně.
72'
Dembélé dostal přihrávku na pravou stranu, odkud pohotově centroval, jenže trefil prvního soupeře. Barcelona však získala rohový kop.
71'
Baldé dostal přihrávku na pravou stranu, kde hledal Raphinhu. Barcelona pokračuje v trpělivé kombinaci na polovině soupeře.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Alba z levé strany odcentroval na malé vápno, ale Raphinha se k zakončení nedostal.
69'
Domácí brankář Predrag Rajković pořádně zariskoval při rozehrávce na hranici velkého vápna, kdy si míč hodil mezi napadající soupeře. Těžkou situaci ale ustál s noblesou.
68'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Dani Rodríguez.
68'
ze hřiště odchází Ansu Fati, přichází Raphinha,
ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Pedri.
67'
Fati se poroučel k zemi, ale sám rychle pokračoval, jelikož souboj nebyl na penaltu.
65'
Iñigo Ruiz de Galarreta diriguje rozehrávku Mallorcy na polovině Barcelony. V ofenzivní fázi ale potřebuje lepší podporu spoluhráčů.
64'
Kessié si dal pozor na napadajícího soupeře a raději rychle rozehrál na pravou stranu. Barcelona nechce soupeře pouštět k míči.
63'
Mallorca zahrávala rohový kop. Jeden z domácích sice přizvedl centr za sebe, ale u zadní tyče na míč nikdo v červeném dresu nedosáhl.
62'
Franck Kessié dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, odkud vyslal tvrdou ránu nártem. Jeho pokus ale skončil vedle zadní tyče.
61'
Po delší době se Mallorca vydala do útoku, jenže akce po pravém křídle branku soupeře ohrozit nemohla.
60'
Je za námi hodina hry a favorizovaná Barcelona nadále drží těsné vedení. Po změně stran se ze hry prakticky vytratily šance.
59'
Stopeři Barcelony se vytáhli na polovinu soupeře, nicméně jejich spoluhráči po změně stran zrovna nehýří pohybem.
58'
Barcelona už znovu kombinuje na polovině soupeře. Pokus o dloubáček za obranu domácího mužstva si domácí brankář pohlídal.
57'
Dembélé se hnal vpřed na levou stranu a vracející se soupeř jej musel zastavit nedovoleným zákrokem. Katalánský celek zůstane u míče.
56'
Gavi zbytečným skluzem dohrál soupeře na polovině Mallorcy a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
55'
Piqué se vytáhl na polovinu Mallorcy a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Defenziva Mallorcy v úvodu druhé půle drží pevný blok.
54'
Marc-André ter Stegen nákopem našel Fatiho, který otevřel prostor pro Dembélého. Poslední jmenovaný ale celou akci zbrzdil zpětnou přihrávkou.
53'
Ansu Fati bojoval o míč na levé straně hrací plochy, ale podle rozhodčího už míč celým objemem hřiště opustil. Vhazovat bude Mallorca.
52'
Antonio Sánchez dostal přihrávku do zajímavé pozice a z ostrého úhlu zakončil. Hostující brankář jeho ráně raději pomohl na rohový kop.
51'
Lee Kang-in přenesl hru na pravé křídlo, odkud odcentroval Maffeo, ale Vedat Muriqi v záklonu hlavičkoval vedle vzdálenější tyčky.
50'
Dembélé je v úvodu druhého poločasu hodně aktivní. Rychlonohý fotbalista je často u míče, ale zatím v jeho podání nevidíme centry ani průniky.
49'
Ousmane Dembèlé dostal přihrávku na pravou stranu, nicméně ani on si nyní netroufl na individuální průnik a raději přihrál do zadních řad.
48'
Barcelona v úvodu druhého poločasu kombinuje s míčem na polovině Mallorcy. Nikdo v červeném dresu hostující celek neatakuje.
47'
Busquets se otočil s míčem na středu hrací plochy, ale následnou rozehrávkou na pravou stranu spoluhráče ve volném prostoru nenašel.
46'
Barcelona obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned tlačili vpřed, ale nakonec museli zvolit rozehrávku do zadních řad.
46'
První poločas končí! Po úvodní dvacetimunutovce může být spokojenější hostující Barcelona. Katalánský celek udeřil ze své první šance. Po dvaceti minutách se trefil Robert Lewandowski. Za domácí mohl vyrovnat Costa, ale trefil připraveného brankáře.
45+2'
45'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Franck Kessié).
44'
Zadáci Barcelony kombinují v zadních řadách a chtějí dohrát první poločas bez zbytečných komplikací. Nikdo v červeném rozehrávku neatakuje.
43'
Znovu se pokračuje ve hře. Za nákopem se hnal Dembélé, ale skákavý míč skončil v rukavicích brankáře domácí Mallorcy.
41'
Na hřišti se nyní odehrála menší potyčka. Hodně aktivní v ní byl Kessié, ale překvapivě neobdržel z rukou arbitra žlutou kartu.
40'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Gerard Piqué).
39'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Andreas Christensen).
38'
Piqué poslal přihrávku na pravou stranu hřiště. Barcelona nyní lehce polevila v tempu a nedostává Mallorcu pod takový tlak.
37'
Dembélé dostal kousek prostoru na pravé straně, kde si míč přehodil na pravačku, ale jeho centr zastavil hned první hráč v červeném dresu.
36'
Alba poslal přihrávku na levou stranu, kde byl nedovoleným způsobem zastaven Fati. Barcelona může pokračovat v kombinaci.
35'
Pablo Maffeo procedil kolmici na pravé křídlo, odkud přiletěl centr na malé vápno, ale Costa ve skluzu zakončil přímo do míst, kde byl hostující brankář.
34'
Iñigo Ruiz de Galarreta si skvěle pokryl míč tělem na vlastní polovině a napadající Dembélé jej nedovoleným způsobem poslal k zemi.
33'
Po následném rohovém kopu si sudí nechal přezkoumat souboj ve vápně kolegou u videa, ale penalta se kopat nebude.
32'
Piqué opět rozjel akci Barcelony ze zadních řad. Zkušený stoper hostujícího celku poslal nákop vpřed a katalánský celek získal roh.
31'
Mallorca se po dlouhé době dostala vpřed, jenže Pablo Maffeo dloubáčkem z pravé strany nenašel spoluhráče v červeném.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a favorizovaný celek zatím drží těsné vedení. Hráči domácí Mallorcy navíc soupeře prakticky neohrožují.
29'
Fati uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a Barcelona může pokračovat v kombinaci. Mallorca prakticky nevyráží vpřed.
28'
Barcelona pokračuje v obléhání pokutového území soupeře. Ani další centr z pravé strany neoslovil hráče ve žlutém dresu.
26'
Po rohovém kopu vyplaval na malém vápně Ansu Fati, jenže vzrušení před brankou Mallorcy bylo zbytečné, jelikož Fati stál v ofsajdu.
25'
Barcelona měla k dispozici přímý kop. Do pokutového území mířil nebezpečný míč, ale domácí jej odvrátili na roh.
24'
Z tribun se pomaličku začíná ozývat pískot. Fotbalisté domácí Mallorcy po sympatickém vstupu do utkání po obdržení úvodní branky polevili.
23'
Barcelona po vstřelení úvodní branky pokračuje v aktivním pojetí hry. Při chuti je hlavně Robert Lewandowski, který si často chodí pro míč.
21'
Barcelona právě vstřelila branku! Tak jsem to zakřikl! Barcelona se totiž dostává do vedení! ROBERT LEWANDOWSKI dostal přihrávku od Fatiho, vlétl do pokutového území, kde si zasekávačkou připravil míč na pravačku a parádním obstřelem poslal míč do dolního rohu!
20'
Mallorca přestála úvodní dvacetiminutovku, aniž by hvězdného soupeře pustila do nějaké vyložené šance. Domácí vstoupili do duelu sympaticky.
18'
Ansu Fati pro změnu zkoušel procedit do pokutového území přízemní pobídku, jenže trefil hned prvního hráče v červeném dresu.
17'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Ansu Fati kouzlil na levé straně hřiště, ale centrovaný míč nakonec obrana Mallorcy odvrátila.
16'
Baldé neustál souboj s jedním z domácích hráčů a zůstává ležet na trávníku. Hostující hráč zřejmě bude potřebovat ošetření.
14'
Hostující brankář vyrazil na hranici velkého vápna a schoval míč do rukavic. Marc-André ter Stegen navíc rychle rozehrál na pravé křídlo.
13'
Busquets uspěl v souboji na polovině hrací plochy a vybojoval míč pro Barcelonu. Ta ale od úvodních minut pociťuje, že dnes na katalánský celek nečeká snadný zápas.
12'
Mallorca se po rohovém kopu dostala do zakončení. Uvnitř vápna vypálil Lee, ale jeho rána skončila vysoko nad břevnem.
10'
Ousmane Dembèlé se dral na hranici velkého vápna, ale defenzivě Mallorcy tentokrát vypomohl Vedat Muriqi.
9'
Barcelona už znovu kombinuje na polovině soupeře. Robert Lewandowski si došel pro míč hodně hluboko a získal faul na svou osobu.
8'
Domácí brankář dlouho otálel s rozehrávkou od vlastní branky. Nakonec nakopl míč na střed, kde balón propadl až k Piquému.
7'
Dembéle si hledal prostor na hranici velkého vápna, jenže jeho projektil placírkou zablokoval hned první obránce v červeném dresu Mallorcy.
6'
Mallorca zahrávala první rohový kop. Centrovaný míč se snášel na značku pokutového kopu, ale nikdo z domácích nedokázal zakončit.
5'
Gavi zkoušel dloubnout míč do pokutového území, kam se rozbíhal Robert Lewandowski, jenže polský střelec se k pobídce nedostal.
4'
Gerard Piqué vystoupil na polovině hrací plochy a uspěl v hlavičkovém souboji. Zkušený stoper Barcelony vlétl do utkání hodně nabuzený.
3'
Barcelona už se usadila na polovině soupeře, ale zatím kombinuje daleko od pokutového území. Hráči Mallorcy navíc soupeře rychle zdvojují.
2'
Barcelona se hned v úvodu utkání dostala k míči a rozjíždí postupnou kombinaci na vlastní polovině. Mallorca v úvodu rozehrávku katalánského mužstva napadá.
1'
Domácí Mallorca obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek dnes čeká velmi těžký soupeř.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo, Copete, J. Costa – de Galarreta, Baba, A. Sánchez – Muriqi, Lee Kang-in.
Náhradníci: Battaglia, Cufré, G. González, Grenier, Nastasić, Lago Junior, Ndiaye, Prats, Án. Rodríguez, Da. Rodríguez, Russo.

FC Barcelona: ter Stegen – Balde, Christensen, Piqué, Alba – Kessié, Busquets, Gavi – Dembèlé, Lewandowski, Fati.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Alonso, Eric García, Pedri, S. Roberto, Raphinha, F. Torres, Torre.
RCD Mallorca

Domácímu celku se v loňské sezóně podařilo na poslední chvíli zachránit mezi španělskou elitou. Mallorca ale do nového ročníku vstoupila velmi dobře a po šesti kolech má na kontě osm bodů. S tímto ziskem patří ostrovnímu celku desátá pozice ligové tabulky. Přesto se Mallorca spíše trápí v ofenzivní fázi. V posledním kole ale doma přehrála 1:0 Almeríu.
FC Barcelona

Hostující Barcelona oproti minulé sezóně v úvodu nového ročníku výrazně zlepšila své výkony. Po šesti kolech má na kontě šestnáct bodů a drží druhou pozici za Realem Madrid. Na svého velkého rivala Barcelona ztrácí jen dva body. Jedinou ztrátu navíc zaznamenala hned v prvním kole. V Lize mistrů navíc přehrála na úvod Viktorii Plzeň. Ve druhém souboji pak padla na půdě Bayernu. V posledním ligovém duelu ale přehrála Elche 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.