La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : CA Osasuna - 31. prosince 2022   16:15

Real Sociedad
22' Méndez (Kubo) • 65' Sörloth (Méndez)
2:0
(1:0)
Remiro – Elustondo (C), Zubeldia, Le Normand, Rico – Méndez (81. Illarramendi), Zubimendi, D. Silva (81. Gorosabel), Kubo (81. Ande. Martín) – Cho (74. R. Navarro), Sörloth (87. Oyarzabal).
Marrero, Zubiaurre – Guevara, Karrikaburu, P. Marín, A. Muñoz, J. Pacheco.
Pizarro – Álvarez, Granel
Reale Arena (San Sebastián)
34847 diváků
CA Osasuna
A. Fernández – R. Peña, Unai García (C) (66. Rubén García), David García, J. Cruz I (79. Ezázúlí), M. Sánchez – Moncayola, Torró (66. Brašanac), Mo. Gómez – Ávila (77. Barja), Oroz (59. Kike García).
S. Herrera, J. Pérez – Aridane, Budimir, Herrando, Ibáñez, R. Torres.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:15.
Děkuji za pozornost a krásný zbytek posledního dne v roce 2022.
Podle očekávání Real Sociedad zápas zvládl a bere 3 body. Osasuna byla v zápase až moc pasivní a vypracovala si pouze náznaky šancí, zatímco domácí využili dvě ze tří obrovských příležitostí a s poklidem si tento výsledek pohlídali.
90+6'
90+5'
Kike García se společně s Ezázúlím dostali do skvělé pozice, ale střelu s poklidem chytl Alex Remiro.
90+4'
Martín centroval ze standardní situace, ale pro míč si došel Fernandez.
90+3'
Gorosabel hledal parádním přízemním centrem Navarra, ale David García tuto šanci odvrátil.
90+2'
Osasuna drží míč na své polovině a chce tento zápas pouze dohrát.
89'
Ruben García nestihl zachytit přihrávku a následovat bude pouze odkop od brány.
88'
Centr Navarra vůbec nebyl špatný, ale skončil pouze v rukavicích Fernándeze.
87'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Mikel Oyarzabal.
86'
Jeden z hostujících hráčů se dostal k hlavičce a zakončil, ale pouze doprostřed, kde stál Remiro.
85'
Ez Abde pronikal do vápna po levé straně a hledal spoluhráče, ale míč byl sražen pouze na roh.
84'
Fernández už poněkolikáté v tomto zápase ukázal skvělé čtení hry a zneškodnil výbornou průnikovou přihrávku domácích.
83'
Hosté opět faulují a odevzdávají míč.
82'
Sorloth minul obrovskou šanci! Tentokrát mu míč naservíroval Navarro, ale Sorloth tuto příležitost nevyužil a bránu přestřelil.
81'
ze hřiště odchází David Silva, přichází Andoni Gorosabel,
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Ander Martín,
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Asier Illarramendi.
80'
Kubo výborně předskočil svého soupeře a získal míč. Následně byl okamžitě faulován.
79'
Domácí tým chystá hned trojité střídání.
79'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Juan Cruz, přichází Abde Ezázúlí.
78'
S Cruzem to nevypadá dobře a v zápase dohrál.
77'
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Kike Barja.
76'
Právě probíha ošetřování Cruze.
75'
Brašanac hlavičkoval na hranici malého vápna, ale trefil pouze Zubeldíu.
74'
ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Robert Navarro.
72'
Cho se snažil odcentrovat, ale našel pouze rukavice brankáře Fernándeze.
71'
Ruben García centroval do vápna, ale obrana domácích je stále pozorná a centr odvrací.
69'
Zajímavý centr Peñy, který hledal Garcíu, ale ten nezakončil, jak by chtěl a míč mají opět domácí.
68'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Brais Méndez).
67'
Domácí jsou při chuti a Kubo se opět snažil svou šikovností překonat Sáncheze, ale tentokrát se mu to nepovedlo.
66'
ze hřiště odchází Unai García, přichází Rubén García,
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Darko Brašanac.
65'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Parádní vystoupení od Silvy, který kombinoval s Mendézem a ten následně parádní přihrávkou našel ALEXANDERA SÖRLOTHA, který dloubáčkem nekompromisně zakončil!
64'
Tentokrát to bylo na druhou stranu od Kuba , ale nepovedlo se mu najít spoluhráče.
63'
Kubo si parádně navedl míč na svoji silnější levou nohu a prudce vystřelil! Pouze o kousek minul zařízení.
62'
Le Normand čekal na zadní tyči, kam mířil centr Mendeze po faulu na Rica, ale Cruz míč nadzvedl a putoval až do zámezí.
61'
Tentokrát to z dálky vyzkoušel Cho, ale také mířil mimo.
60'
Dobrý pokus od Mendéze zpoza vápna. Střela byla velmi nepříjemná, jelikož skočila před brankářem, ale těsně minula brankovou konstrukci!
59'
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Kike García.
58'
Mendez zkusil vystřelit přímo na bránu z volného kopu, ale přestřelil.
57'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Unai García). Sorloth pronikal směrem k bráně a García norského útočníka zastavil pouze faulem.
56'
Dnešní utkání sleduje 34847 diváků.
55'
Silva s Kubem dostali míč výbornou kombinací až na hranici malého vápna, kde číhal Cho, avšak střela mu nesedla, jak by chtěl a přestřelil.
54'
Unai García vyčistil prostor ve vápně, když míč odkopnul do hlediště.
52'
Prudký centr z pravé strany vyslal šikovný Japonec Kubo, ale jen o kousek nenašel Silvu, který číhal na zadní tyči.
51'
Cruz výborně odcentroval do vápna, kde hledal Oroze. Oroz se dostal k zakončení, které bylo sraženo a pro míč si došel Remiro.
50'
David Silva se znovu šikovně dostával do vápna, avšak na poslední chvíli mu byl míč vypíchnut.
49'
Sanchez dobře rozjel akci, ale chvíli na to ji zbrzdil a o míč přišel.
48'
Mendezova průniková přihrávka neprošla vápnem a hrát tak bude Osasuna.
47'
Sorloth výborně zatlačil na soupeře a získal míč.
46'
Druhý poločas začne přibližně 17:15.
Velmi pasivní poločas z obou stran nám nepřinesl mnoho šancí, avšak domácím stačila jediná větší šance a prozatím drží jednogólové vedení.
45+1'
45'
Peña vyzkoušel střelu z hranice vápna, ale bránu netrefil.
44'
Centr Ávily bohužel nenašel adresáta a pouze proletěl vápnem.
43'
Sorloth výborně podržel míč a dokázal rozběhnout šanci pro svůj tým.
42'
Ávila měl příležitost ze standardní situace, když si našel míč z centru, ale gólem tato akce neskončila.
41'
V posledních minutách se hodně fauluje a utkání se kouskuje.
40'
Tohle se vůbec nepovedlo a dopředu vyrazil Cho, který parádní přihrávkou hledal Kuba, ale Fernández výborně četl hru, vyběhl z vápna a míč odkopnul daleko od své brány.
39'
Cho fauloval šlapákem a hosté budou mít šanci v podobě standardní situace.
38'
Elustondo se snažil dostat do vápna, ale García stál opět výborně pozičně a získal míč pro svůj tým.
36'
Sorloth hledal spoluhráče ve vápně, ale našel pouze prvního obránce a o míč přišel.
35'
Silva opět hledal Kuba za obranou, ale zatím si domácí nejsou schopni pohlídat ofsajdové postavení.
33'
David Silva už poněkolikáté předvedl svůj um s míčem a hosté ho opět museli zastavit faulem.
32'
Sorloth chtěl získat míč až moc a fauloval při prodírání za obranu.
31'
Le Normand skvěle přečetl Peñovy úmysly a hru přerušil.
30'
Rohový kop pro domácí po průniku Cha opět nebyl zahrán dobře, a proto kombinují obránci Realu Sociedad na své půlce.
29'
Rico zasáhl Peñu do obličeje a rozhodčí samozřejmě tento zákrok odpískal.
28'
Kubova střela byla pouze zblokována.
27'
Domácí se snaží hru zklidnit a momentálně se soustředí na mezihru.
26'
Přihrávka za obranu byla opět delší než měla být a Osasuna o míč opět přichází.
24'
Ávila si našel další centr a zakončil hlavou, ovšem Remiro byl na svém místě a neměl problém s touto střelou.
23'
Peña centroval do vápna, ale domácí míč okamžitě odvrátili.
22'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tohle byla paráda! BRAIS MENDEZ si narazil míč s Kubem, následně ve vápně oklamal svým pohybem hostujícího obránce a nekompromisně zakončil na vzdálenější tyč.
20'
Domácí pronikali do pokutového území, ale David García včas zasáhl.
19'
David Silva šikovně přehrál tři hráče Osasuny a byl faulován, ale rozhodčí nepochopitelně tento zákrok neodpískal.
18'
Hledal Sorlotha, bohužel však nepřesně.
17'
Cho si tentokrát výborně pokryl míč a Mendéz bude zahrávat první standardní situaci v zápase.
16'
Kombinace zatím ani jednomu týmu nechutná a nikdo není schopen podržet míč.
14'
Moncayola teď zbytečně fauloval Mendeze na útočné polovině. Pokračovat ve hře bude San Sebastian.
13'
Osasuna se snaží vybudovat akci v mezihře, ale domácí je dobře dostupují a nedávají hostům žádný prostor navíc.
12'
Hosté se snažili zahrozit, ale akce se jim nepovedla.
11'
Tak tohle si Sorloth za rámeček nedá! I když akci nakonec předcházel ofsajd, tak z malého vápna minul prázdnou bránu.
10'
Kubo chytře obehrál Sáncheze a snažil se získat rohový kop, ale rozhodčí měl jiný názor, proto bude odkopávat Fernandez.
9'
Rohový kop domácím nevyšel podle představy, protože nebyl zahrán nijak nebezpečně.
8'
David Silva pronikal do pokutového území Osasuny, ale byl čistě odzbrojen. Následovat bude rohový kop.
7'
Sorloth byl v dobrém postavení, když se snažil najít míč od Kuba, bohužel pro něj míč nezpracoval.
6'
David Silva čistě vybojoval míč, autové vhazování pro domácí tým.
5'
Cho se snažil zatlačit na soupeře, ale míč nevybojoval.
3'
Obrovská šance hned v úvodu utkání, když si Moncayola naběhl za obranu a snažil se přehodit brankáře Remira, ale jeho pokus skončil pouze na tyči. Vzápětí pomezní rozhodčí signalizoval ofsajdové postavení.
2'
První Peñova průniková přihrávka neprošla přes domácí obranu a hosté tak ztrácí míč.
1'
Hráči už jsou nastoupeni na hrací ploše a zápas za malý moment začne.
Na střídačce je po dlouhém zranění španělský reprezentant a největší hvězda Realu Sociedad za poslední roky, Mikel Oyarzbal. Uvidíme, zda-li se v průběhu zápasu dostane na pažit.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo (C), Zubeldia, Le Normand, Rico – Méndez, Zubimendi, D. Silva, Kubo – Cho, Sörloth.
Náhradníci: Marrero, Zubiaurre – Gorosabel, Guevara, Illarramendi, Karrikaburu, P. Marín, Ande. Martín, A. Muñoz, R. Navarro, Oyarzabal, J. Pacheco.
Trenér: Alguacil Barrenetxea Imanol

CA Osasuna: A. Fernández – R. Peña, Unai García (C), David García, J. Cruz I, M. Sánchez – Moncayola, Torró, Mo. Gómez – Ávila, Oroz.
Náhradníci: S. Herrera, J. Pérez – Aridane, Barja, Brašanac, Budimir, Ezázúlí, Kike García, Rubén García, Herrando, Ibáñez, R. Torres.
Trenér: Arrasate Jagoba

Rozhodčí: Pizarro – Álvarez, Granel.
Zbývá nám méně než hodina do úvodního výkopu, a proto je na čase představit sestavy obou celků.
Z posledních pěti vzájemných zápasů Real Sociedad prohrál pouze jeden, další čtyři zápasy vyhrál s čistým kontem. Papírově jsou silnější právě domácí, a proto jsou favorité tohoto zápasu.
Osasuna

Hostům se první polovina sezony také poměrně vydařila a nachází se na 7. místě, ale na soupeře ze San Sebastianu ztrácí pouhé tři body. V přípravě se Osasuně poměrně dařilo, když vše završili výhrou ve španělském poháru na hřišti Arneda 1:3.

Domácí tým “přezimoval“ na skvělém třetím místě, kdy má před sebou s velkým odskokem pouze Barcelonu a Real Madrid. Na domácím stadionu však nehrají nejlépe. Nahráli zde pouze 11 z 21 možných bodů. Po odchodu hvězdného Isaka do Newcastlu je v této sezoně tahounem týmu Brais Mendéz se 6 góly.
Ovšem zápas domácího San Sebastianu, který na svém hřišti přivítá Osasunu, je v rozvrhu kola na řadě až poslední. Začátek zápasu je stanoven v sobotu v 16:15.
S koncem fotbalového mistrovství světa v Kataru se pomalu rozjíždí ligové soutěže. Na ostrovech se začalo už v pondělí, ve Francii ve středu a následuje taky španělská La Liga, která má start 15. kola naplánován na čtvrtek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.