La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : CA Osasuna - 12. února 2023   18:30

Valladolid
Masip (C) – L. Pérez, Hongla, J. Sánchez, Olaza – Monchu (59. Mesa), K. Pérez (75. I. Sánchez) – Plata, Plano (75. Amalláh), Machís (88. Aguado) – León (60. Larin).
Asenjo – al-Jámiq, Escudero, Fresneda, D. Torres, Rosa, J. Fernández.
G. Cuadra – I. Masso, J. Garrido
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
21 044 diváků
CA Osasuna
A. Fernández – Moncayola, A. Hernández, J. Cruz I, M. Sánchez – Ibáñez (63. Brašanac), Torró (70. Cameroz), Mo. Gómez – Ávila, Budimir (63. Kike García), Barja (C) (63. Rubén García).
S. Herrera – Unai García, D. Moreno I.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:8. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:16.
Tak ani ve druhém poločase gól nepadl, šance na něj měly oba týmy, hosté např. trefili tyč, ovšem dnes ani jednomu z nich nebylo střelecky přáno a zápas tak končí zřejmě zaslouženou remízou. Nutno říct, že třebaže mač branku nepřinesl, diváci se rozhodně nenudili.
90+4'
90+4'
Poslední pokus, kdy Cyle Larin hlavičkoval po rohovém kopu jen do náruče připraveného gólmana Osasuny. A to je z tohoto klání vše.
90+2'
Teč jednoho z hostí v pokutovém území posílá míč do zámezí. Vypadá to, že tento duel gól nepřinese.
90'
Aridane Hernández zůstává ležet na trávníku a na nohy se mu moc nechce. Za chvíli se dozvíme, kolik se bude nastavovat.
88'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Álvaro Aguado.
88'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Ezequiel Ávila). Hráč Osasuny se hodně diví, ale není mu to nic platné.
87'
Hodně tvrdou ránu do horní části brány dokázal Aitor Fernández s obtížemi vyrazit, stav tak zůstává bezbrankový.
85'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Manu Sánchez).
85'
Domácí si vynutili faul na pravém křídle, bude se žlutit a hosté budou čelit nebezpečné standardce.
84'
Situace se otáčí a rohový kop bude rozehrávat domácí celek. Už devátý v zápase, zatímco hosté měli jen čtyři.
82'
Další centr hostů, tentokrát odvrácen na rohový kop.
81'
Jon Moncayola nyní pochvalu jistě nedostane, jeho přetažený centr z pravé strany letí vysoko nad bránu. Takto to hráč Osasuny jistě nezamýšlel.
78'
Jordi Masip se po malé domů dostal do těžké pozice, povedlo se mu ale míč odehrát do bezpečí včas.
76'
Darwin Machís poslal svou střelu levačkou jen do protihráče, následně se míč odrazil do jeho ruky, čehož si arbitr dobře všiml.
75'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Iván Sánchez.
75'
ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Selím Amalláh.
74'
Hra se nyní odbývá daleko od obou branek, chystá se další střídání.
72'
Hosté se provinili faulem na gólmana, míč tak musí odevzdat.
71'
Kike García zkoušel střelou z dálky překvapit brankáře Valladolidu, tomu se povedlo i s menšími obtížemi míč vyrazil do zámezí.
70'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Iker Muňoz Cameroz.
69'
Gonzalo Plata se zbavil v pokutovém území obránce a rázem se před ním otevřel prostor ke střele, ta také přišla, ovšem míč zblokoval navrátivší se Aridane Hernández.
68'
Darko Brašanac si sbíhal na přihrávku před zcela prázdnou bránu, ta k němu směřovala, ale nedoputovala.
67'
Rubén García si zatančil s míčem na levé straně, poté střílel levačkou na bližší tyč, u které byl ovšem včas domácí brankář.
65'
Cyle Larin mohl poslat svůj tým do vedení, když si naběhl na přihrávku před odkrytou část svatyně, skluzem však odehrál míč nad břevno. Další velká šance zůstává nevyužita.
63'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García.
63'
ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Rubén García.
63'
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Darko Brašanac.
61'
Vše je nakonec jinak, hlavní arbitr píská ofsajd, třebaže opakovaný záznam ukázal, že chybně.
60'
Zblokovaná přihrávka z levé strany přináší domácím rohový kop.
60'
ze hřiště odchází Sergio León, přichází Cyle Larin.
59'
ze hřiště odchází Monchu, přichází Roque Mesa.
59'
Jon Moncayola si zpracoval odražený míč a poté jej pravačkou odehrál po zemi směrem ke vzdálenější tyči, kterou o kousek minul. Slušný pokus, kterému chyběla o trochu větší přesnost.
58'
V jednu chvíli se zdálo, že jeden z hráčů Osasuny zahrál v pokutovém území rukou, ovšem vše bylo dle pravidel a penalta tedy odpískána není.
56'
Hosté si počínali až příliš směle, o míč po odpískaném faulu přichází.
54'
Ezequiel Ávila střílel levačkou na bližší tyč, právě od ní se míč odrazil a domácí jej odehráli do bezpečí. Třebaže střela hráči moc nesedla, tak byli hosté velmi blízko gólu.
53'
Do třetice stejný hráč, který si v pokutovém území našel volný prostor, po rohovém kopu však střelou bez přípravy pálil opět příliš vysoko nad. Tohle šlo využít jistě lépe.
51'
Nyní už se Darwin Machís ke střele dostal, když střílel levačkou z levé strany, ovšem vysoko nad břevno.
49'
V pokutovém území se o nůžky pokus jeden z domácích fotbalistů, míč ale netrefil, poté se málem ke střele dostal Darwin Machís, ovšem ani jemu se to nepovedlo.
47'
Dlouhý centr letí do rukou domácího brankáře, který se musel pořádně natáhnout.
46'
První půle sice gól nepřinesla, přesto bylo na co se dívat. Šance si vytvořily oba celky, blíž k zásahu měli domácí, brankář hostů už byl překonán, avšak Aridane Hernández hlavou odvrátil hrozící nebezpečí.
45+2'
45+2'
Hosté to v závěru ještě zkusili, přetažený centr však letí pouze do zámezí.
45'
K odraženému míči se dostal jeden z hráčů Realu, ovšem jeho střela letí mimo tři tyče.
45'
Rohový kop pro domácí tým.
44'
Dobrá možnost na druhé straně, po centru z pravé strany hlavičkoval ve vápně Lucas Torró, mířil však vedle bližší tyče.
41'
Velká šance domácích, brankář hostů byl už překonán, ovšem Aridane Hernández stačil odhlavičkovat letící míč do náruče svého spoluhráče v bráně.
39'
Další žádost domácích o pokutový kop, ani v tomto případě jim není vyhověno a nutno říct, že správně, Óscar Plano svému pádu hodně přidal.
37'
Jordi Masip si vyběhl pro míč na pravou stranu a uklidil jej do rukavic.
36'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Darwin Machís). Domácí fotbalista atakoval nedovoleně Pabla Ibáñeze. Ten zůstává na zemi a žádá ošetření.
34'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Juan Cruz). Hráč hostů šel hodně tvrdě skluzem do souboje o míč a poslal k zemi Gonzalo Platu.
33'
V pokutovém území zůstal na trávníku jeden z hráčů Valladolidu, penalta to ale není.
30'
Juan Cruz skončil ve středovém kruhu na trávníku, dožadoval se karetního trestu pro soupeře, ovšem zas tak hrozné to nebylo.
29'
Óscar Plano střílel levačkou příliš vysoko nad. Tahle střela rozhodně neměla šanci na úspěch.
27'
Gonzalo Plata si zahrál kličkovanou v pokutovém území, přihrál na střed před zcela odkrytou bránu, ale žádného ze spoluhráčů nenalezl.
26'
Luis Pérez dobře zapracoval v obraně, míč poslal svému brankáři, jenž jej odkopává do bezpečí.
24'
Óscar Plano se dostával do šance, kdy se zjevil sám před brankářem, v poslední chvíli mu skluzem sebral šanci jeden z hráčů Osasuny.
22'
O chvíli později střílel Darwin Machís, ovšem jen do náruče gólmana.
22'
Pěkná kombinace domácích, které chyběla lepší finální přihrávka.
21'
Darwin Machís střílel z otočky bez přípravy na bližší tyč, tam byl včas rychlým skokem gólman hostů, který výborným zákrokem míč vyrazil.
19'
Znovu končí balón u domácího gólmana, který rozehrává na krátko.
18'
Dlouhý nákop hostů od středové lajny doputoval do rukou gólmana Valladolidu.
15'
Pablo Ibáñez se snažil skluzem prudký míč nedostihl, ten tak letí do zámezí.
14'
Kike Barja se dostával do dobré možnosti, jenže když už konečně vystřelil, míč byl zblokován do zámezí jedním z protihráčů.
12'
Jordi Masip odkopává po malé domů míč do bezpečné vzdálenosti.
9'
Monchu to na druhé straně zkoušel se střelou před hranicí pokutového území, pravačkou ale poslal balón vysoko nad.
8'
Manu Sánchez centroval levačkou, přetažený míč nenašel žádného z adresátů.
7'
Kike Barja vybojoval na levé straně míč a poté odcentroval do vápna, tam ale žádného ze spoluhráčů nenalezl.
6'
Jasnou rukou zahrál Monchu, soupeř rozehraje přímý kop před hranicí vápna.
4'
Ezequiel Ávila střílel z pravé strany, jeho křižná rána letí vedle vzdálenější tyče, ovšem byla tam teč a následuje roh.
3'
Gonzalo Plata se málem dostal osamocen před brankáře, míč byl ale přeci jen o něco rychlejší a hráč se do šance nedostal.
1'

Real Valladolid: Masip (C) – L. Pérez, Hongla, J. Sánchez, Olaza – Monchu, K. Pérez – Plata, Plano, Machís – León.
Náhradníci: Asenjo – al-Jámiq, Escudero, Fresneda, D. Torres, Rosa, Aguado, Mesa, J. Fernández, I. Sánchez, Larin.
Trenér: Pacheta.

CA Osasuna: A. Fernández – Moncayola, A. Hernández, J. Cruz I, M. Sánchez – Ibáñez, Torró, Mo. Gómez – Ávila, Budimir, Barja (C).
Náhradníci: S. Herrera – Unai García, D. Moreno I, Brašanac, Rubén García, Kike García.
Trenér: Arrasate.

Rozhodčí: G. Cuadra – I. Masso, J. Garrido.
Posledních pět vzájemných zápasů

Osasuna – Valladolid 2:0
Valladolid – Osasuna 0:2 (přátelský zápas)
Osasuna – Valladolid 0:0
Valladolid – Osasuna 3:2

Osasuna zvítězila v lize na hřišti svého protivníka naposledy 22. listopadu 2015, kdy Valladolid porazila těsně 1:0 gólem v 74. minutě.
Osasuna

Hostům se mimo svůj stadion daří střídavě, z deseti soubojů si přivezli jedenáct bodů díky dvěma výhrám a pěti remízám, skórovali v sedmi případech a o tři branky více inkasovali. Nyní drží sérii tří venkovních remíz za sebou, naposledy hráli 1:1 s Espanyolem.
Argentinec Chimy Avila vede se sedmi góly tabulku snajprů svého celku.
Real Valladolid

Domácím to na svém hřišti nejde tak, jak by si jistě přáli, z deseti klání zaznamenali šestnáct bodů za pět výher a jednu remízu, vstřelili a inkasovali shodně devět gólů. V posledním duelu před svými fanoušky prolomili šňůru dvou porážek za sebou a konečně zas zabrali a porazili těsně 1:0 Valencii gólem v 90. minutě.
S pěti góly vede tabulku střelců mužstva čtyřiatřicetiletý Španěl Sergio Leon.
Dobrý den, čtyřmi zápasy dnes pokračuje 21. kolo nejvyšší španělské fotbalové ligy. Jako třetí v pořadí přijde na řadu souboj celků ze středu tabulky, jsou to Real Valladolid a Osasuna. Očekává se vyrovnané utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.