La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Celta Vigo - 1. září 2023   22:00

Almeria
54' Akieme (Melero) • 68' Arribas (Ramazani)
2:3
(0:2)
Celta Vigo
24' Núñez  (Aspas) • 33' Larsen   • 87' Swedberg  (M. Sánchez)
Almeria
Maximiano – Pubill (88. A. Pozo), Kaiky, Chumi, Akieme – Baba (68. Lopy), Melero (68. Arribas) – Ramazani, Robertone (C), Embarba (46. Koné) – L. Suárez (90+2. Baptistão).
F. Martínez, Mariño – Centelles, Mendes, Milovanović, Lázaro, Puigmal.
De Burgos – De Francisco, Núñez.
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
14 196 diváků
Celta Vigo
I. Villar – Mingueza, Núñez, Starfelt, Domínguez (89. Aidoo), M. Sánchez – Aspas (C) (89. Douvikas), Beltrán, de la Torre, Bamba (90+3. Tapia) – Larsen (70. Swedberg).
Marchesín, R. García – Sotelo, M. Rodríguez, K. Vázquez, Dotor.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek noci. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 14 196 diváků.
Červenobílí se po reprezentační pauze budou snažit si spravit chuť na hřišti Villarrealu, zatímco další bitvou na programu hostů je domácí duel s Mallorcou.
Skromný páteční program LaLigy uzavřela napínavá bitva mezi Celtou a Almerií, kterou pro sebe urval první jmenovaný celek! Vigo bylo v prvním poločase jasně lepší a vypracovalo si náskok, přičemž domácí po pauze vstali z mrtvých a srovnali. Před koncem jim ale zdánlivě došel dech, a borcům v modrém tak hlavičkou těsně před koncem přisoudil výhru Swedberg.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:9.
90+10'
90+9'
Akieme se ještě pokusil domácím připravit poslední ránu vzdušným centrem do vápna, který si ovšem Celta pohlídala. Tapia přenáší hru na druhou stranu.
90+8'
Lopy sice prokličkoval kolem dvou protihráčů a dostal se ke střele, jenže míč nasměroval jen vedle vzdálenější tyče. To bude pro dnešek nejspíš už vše.
90+7'
Nastavení se pomalu ale blíží ke konci, kouč Benítez svým svěřencům z lavičky ještě rozdává poslední důležité instrukce. Hosté mají k vítězství blízko.
90+6'
Chumi u postranní čáry připravil o míč Starfelta a následně vyslal do útoku Robertoneho. Domácí se ještě nevzdávají a chtějí vybojovat aspoň jeden bod.
90+5'
Robertone napálil míč do Swedberga a získal dost možná klíčový rohový kop pro červenobílé...
90+4'
Almería se sice ještě snaží něco vymyslet v útoku, Vigo je ale nepouští do zakončení. O nějakém výrazném domácím náporu momentálně nemůže být řeč.
90+3'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Renato Tapia.
90+2'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Léo Baptistão.
90+1'
Ramazani své dlouhé sólo uzavřel střelou, kterou velmi obětavě zblokoval Starfelt. Villar tak proti hodně prudké ráně nemusel vůbec zasahovat.
89'
ze hřiště odchází Carlos Domínguez, přichází Joseph Aidoo,
ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Tasos Douvikas.
88'
ze hřiště odchází Marc Pubill, přichází Alejandro Pozo.
87'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Tak tohle je pro Almeríi pořádně hořká pilulka! Sánchezův centr z levé strany vystihl WILLIOT SWEDBERG, který následně ostrou hlavičkou naprosto umlčel tribuny Power Horse Stadium! Inu, pokud domácí nechtějí duel opustit s prázdnou, budou muset rychle zabrat – 2:3!
86'
Ne ne, pokutový kop neuvidíme. Hra se znovu rozjela, Celta stále dobývá domácí šestnáctku.
84'
Tohle nevypadá dobře. Aspas po kontaktu s Kaikym padl na trávník a zdá se, že zřejmě bude potřebovat asistenci zdravotníků. Z ochozů se ozývá hlasitý pískot, potenciálně by z toho mohla být penalta.
83'
Ramazaniho dva metry od vápna odzbrojil protihráč, Bamba se následně ujal míče přesunul hru zpět na polovinu Almeríe. Maximiano zatím může být v klidu.
82'
Sledujeme sérii domácích přihrávek na pravé straně, rojiblancos se nedaří prolomit obranu Viga.
81'
Bamba to zkusil znovu, tentokrát trefil jen kopačku Chumiho. Misky pomyslných vah se vrací na stranu hostů, Almería zřejmě pomalu ztrácí dech.
80'
Celta nyní drží míč před svou svatyní, sledujeme nejklidnější pasáž hry za opravdu dlouhou dobu.
78'
Domácí obrana dnes opravdu neprožívá ten nejlepší zápas, Vigo málem využilo chaosu před Maximianem a vrátilo se do vedení! Situaci na poslední chvíli zachránil Pubill, který se postavil do dráhy Bambovy prudké dorážky!
77'
Divočina v Almeríi pokračuje dál. Uvidíme ještě jeden roh v podání hráčů ve světle modrých dresech, Maximiano si připisuje další důležitý zákrok.
76'
Sledujeme naprosto neuvěřitelné momenty na Power Horse Stadium! Červenobílí se nyní vydali do přečíslení tři na dva a Ramazani se rozhodl ke střele vybídnout Arribase, který ale svatyni Celty výrazně překopl! Uff, to je zápas!
75'
Obrovská šance zase na druhé straně, Maximiano udržel Almeríi ve hře! Z hranice vápna se k parádnímu zakončení z otočky dostal Aspas, jehož projektil na zadní tyč brankář jen tak tak vytěsnil mimo nebezpečí!
74'
Pokud dnes Almería nevyhraje, tak tenhle moment bude Koného budit ze spaní! Domácí útočník se vydal sám na brankáře, svou slibnou příležitost ale uzavřel jen nepříliš přesvědčivou střelou do středu brány!
73'
Šrumec před Maximianem větší šanci pro hosty nepřinesl, Suárez vystihl roh Viga a míč obratem vykopl ven ze své šestnáctky. Gólman byl bez práce.
72'
Núñez se pokusil poslat přihrávku za domácí obranu, jenže přitom míč omylem naservíroval protihráči. Celta se následně ovšem bleskově vrátila na balón.
71'
Koné je ošetřován, zřejmě si přivodil nějaký šrám v souboji se Starfeltem. Nezdá se však, že by mělo jít o něco vážného. Snad tomu tak skutečně nebude.
70'
ze hřiště odchází Jörgen Larsen, přichází Williot Swedberg.
68'
Almería právě vstřelila branku!
Máme vyrovnáno, dvacet minut před koncem začínáme zase od začátku! velký podíl na druhém gólu červenobílých nese Ramazani, který se po křídle přesunul až k vápnu a následnou pěknou přihrávkou připravil jednoduché zakončení pro nabíhajícího SERGIA ARRIBASE. Tomu říkám stylový nástup na trávník – 2:2!
68'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Sergio Arribas,
ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Dion Lopy.
66'
Domácí obrana nechala ve vápně obnaženého Starfelta, který letící míč hlavou nasměroval na bránu. Rojiblancos měli štěstí, že zakončení nebylo moc důrazné a Maximiano jej bez obtíží zastavil.
65'
Sánchez vybojoval roh pro Celtu. Ochozy v Almeríi znatelně utichly, hosté se zdánlivě vrací do hry.
64'
Vigo se snad vůbec poprvé ve druhé půli dostalo do útoku a málem se mu podařilo Maximiana ohrozit. Krátkou přihrávku de la Torreho v nepříjemnou teč přetavil Larsen, jehož pokus se ale nevešel do brány.
63'
Villar si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže, nyní musel řešit Koného skákající hlavičku.
62'
Villar odkopl míč na pravou stranu na Bambu, jenž o něj přišel během několika málo sekund. Červenobílých je plné hřiště, hosté jsou zatím bezmocní.
60'
V Almerií se nyní zřejmě nějakou dobu hrát nebude, zdravotníci se věnují sedícímu Jörgenu Larsenovi.
59'
Stále se hraje výhradně na polovině Viga. Suárez se nyní dostal do zakončení, nepříliš ostrou střelou ale Villara nepřekvapil. Gólman zasáhl včas.
58'
Melero se dlouhou pozemní přihrávkou pokusil do brejku poslat Suáreze, jeden z hostujících zadáků ale měl celou akci přečtenou a míč včas zachytil.
57'
Pubill si za svůj pokus vysloužil potlesk, zakončení z velké vzdálenosti šlo výrazně nad břevno hostující svatyně. Villar tak bude za chvíli rozehrávat.
56'
Jako den a noc. Druhý poločas je plně v režii domácího celku a vůbec bych nevylučoval, že tři body zůstanou doma. Celta působí opařeným dojmem.
55'
Obratem je k vidění první žlutá karta také pro hostující borce, napomenut je Manu Sánchez (CVG).
54'
Na Power Horse Stadium to bude ještě pořádné drama, kontaktní gól je na světě! Na Ramazaniho se nalepili snad čtyři protihráči a dlouho se jej snažili připravit o míč, který ale rychle získal Melero a posunul ho na střed na nehlídaného SERGIA AKEIMEHO. S tímhle Villar nemohl nic dělat a právem se na svou obranu zlobí – 1:2!
52'
Suarezův centr měl až moc velkou sílu, dobíhající spoluhráč míč zachytil až u postranní čáry.
51'
Domácí od začátku druhé půle kontrolují hru, Celtě se nedaří pořádně promluvit do dění na hřišti. To by pro ní nemuselo vůbec dopadnout dobře...
50'
Ramazani skvěle rozdělil hostující obranu a následně se v bezprostřední blízkosti vápna pokusil do zakončení poslat Melera, míč ale jako první zachytil Villar.
49'
Pubillovu přihrávku na hraně šestnáctky zastavil Domínguez, o pár sekund později pokračující útok červenobílých definitivně ukončil faul jednoho z nich.
48'
O exekuci domácí standardky z podstatné vzdálenosti se postaral Robertone. Ten sice míč nasměroval před bránu, ale Villar ho obratem vyboxoval pryč.
47'
Almería se zkraje druhého poločasu pevně drží na míči, cestu k Villarovi má ale stále zavřenou. Akieme to nyní neúspěšně zkusil po levé hranici hřiště.
46'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Ibrahima Koné.
46'
První poločas je na Power Horse Stadium minulostí, Celta se vrací do kabiny se zaslouženým dvougólovým náskokem. Hosté dosud měli poměrně jasně více ze hry a dokázali si vytvořit daleko nebezpečnější šance než domácí, z nichž hned dvě přetavili v branky. Almeríi to zatím v ofenzivě skřípe, byť se ke konci půle zlepšovala. Inu, uvidíme, jak se bitva bude vyvíjet dál.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:4.
Druhý poločas začne přibližně ve 23:05.
45+3'
45+2'
Pubill se ujímá míče na pravé straně, Almería může zkusit ještě naposledy před pauzou zaútočit.
45+1'
Teď ale červenobílí skrz hostující obranu prorazili a gól nebyl daleko! Baba se zbavil de la Torreho a prostrčil míč na Ramazaniho, jehož pokus proklouzl kolem vzdálenější tyče!
44'
Defenzíva Celty odrazila i další domácí výpad, protihráči si ale vzali míč zpět a zkouší to znovu.
43'
Dění na hřišti doprovází pískot v ochozech, Almería se po záchvěvu aktivity vrátila zpět k nepřesnostem na středu hřiště. Vůbec se jí nedaří zamířit dopředu.
42'
Domácí chtějí ještě před pauzou snížit. Baba poslal míč na pravou stranu na Pubilla, jenže jeho pas byl až moc důrazný a spoluhráč si ho nedokázal zpracovat.
41'
Na druhém konci hřiště se do méně kvalitní šance dostal de la Torre, jehož rutinní projektil do středu brány připravený Maximiano hravě zneškodnil.
40'
Uff, tak teď chybělo jen pár centimetrů! Embarba se uvolnil vedle šestnáctky a vyslal nadýchaný míč přesně na hlavičku volného Melera, jehož následné zakončení šlo těsně vedle bližší tyče! Villar měl opravdu velké štěstí!
39'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Almería je sice podstatně aktivnější než po většinu dějství, hosty ale stále nedokázala pořádně zaskočit.
38'
Pubill nedokázal zkrotit míč na levém křídle, dění tak bude pokračovat odkopem od hostující klece.
37'
Suarezova snaha domácí trochu nakopla, jejich další akce ale vyhořela na nepřesné přihrávce. Balón si tak rychle bere zpět defenzíva Celty.
36'
V ochozech to zašumělo, tohle nevypadalo vůbec špatně! Villar vyrazil Suarezovu střelu zpět na domácího útočníka, který se následně pokoušel vykouzlit dorážku, ale celou akci nakonec ukončil rozhodčí pro hru rukou útočícího borce.
35'
Sánchez reklamuje údajný ofsajd Almeríe. Celtě se nicméně tak jako tak podařilo vysunutého protihráče ubránit, balón si bez obtíží převzal Villar.
33'
A už je to o dvě branky, s Almeríí to nevypadá ani trochu dobře! Dotěrný de la Torre na hraně domácího vápna odzbrojil laxního Babu a posunul míč na nedaleko nabíhajícího JÖRGENA LARSENA, který poté balón chladnokrevně zakroutil na zadní tyč. Na stadionu je rázem ticho – 0:2!
32'
O rozehrávku se postaral sám Villar, který svým spoluhráčům pomohl hru bleskově přesunout zpět na domácí polovinu hřiště. Vigo je v útoku.
31'
Embarovi faul na Domíngueze neprošel, hosté získávají míč v rohu vedle vlastní svatyně.
30'
Sledujeme další domácí útočnou akci, znovu je to ale velmi pomalé. Celtě se dosud daří protihráče držet na uzdě, uvidíme, zdali tomu tak bude i nadále.
29'
De la Torre vyslal přihrávkou za obranu dopředu Larsena, jehož následný centr z křídla byl zblokován. Almería tak bude muset bránit další out.
28'
Jako první kartu dnes vidí Marc Pubill (ALM), který si při bránění aktivního Bamby pomohl faulem.
26'
Pokud chce Almería zareagovat, bude muset rychle přidat. Zatím to z její strany není v ofenzívě vůbec dobré, Iván Villar má naprosté minimum práce.
25'
Domácí se pokusili na inkasovaný gól rychle odpovědět, postranní sudí je ovšem nachytal v ofsajdu.
24'
Úvodní gól se zjevil jako blesk z čistého nebe, hosté jdou ve čtyřiadvacáté minutě do vedení! Aspas z nařízeného kopu míč naservíroval na zadní tyč na trestuhodně nehlídaného UNAIE NÚÑEZE, jenž jej hlavou rychle nasměroval za bezmocného Maximiana – 0:1!
23'
Hosté si vybojovali standardku na levé straně. Uvidíme, co svěřenci kouče Beniteze vymyslí.
22'
Sánchez znovu vsadil na vzdušný centr před Maximiana, Chumi si ale míč zprava pohlídal a bez váhání jej hlavou vyrazil zpět mimo nebezpečí.
21'
Bamba nyní krátkou přihrávkou vybídl k zakončení Aspase, tomu ovšem následná rána vůbec nevyšla. Pomalý míč proskákal vedle domácí brány.
20'
Suárez na křídle odzbrojil soka, narazil si míč se spoluhráčem a následně po levé straně proběhl až k Villarovi, jehož svatyni ale nakonec neohrozil.
18'
Hra Almeríe je ovšem zatím velmi opatrná, možná až trochu statická. Obráncům se příliš nechce rozehrát míč na spoluhráče za středovou čarou.
17'
Baba skvěle vybojoval míč u postranní čáry, domácí mají šanci po delší době přejít do ofenzívy.
16'
Od šance Celty v jedenácté minutě jsme toho dosud moc zajímavého neviděli. Obrany obou celků jsou pevné, což útočnému fotbalu moc nepřeje.
15'
Bamba chvíli trápil bránící protihráče na levém křídle, nakonec byl ale nucen míč pro jistotu zahrát zpátky na středovou čáru na jednoho ze svých obránců.
13'
Vigo ovládá balón a soupeře k němu vůbec nepouští, zároveň se mu ale nedaří se vrátit zpět do útoku. Defenzíva rojiblancos odvádí celkem dobrou práci.
12'
Chvilku se nyní řešilo, zdali brankář Almeríe náhodou útočícího protihráče nefauloval, nicméně pokutový kop nařízen přeci jen není. Vše bylo nejspíš v pořádku.
11'
Maximiano zazmatkoval, možná trochu ukvapeně vyběhl proti Sánchezovi a byla z toho první větší šance duelu! Nepřehledný chaos před domácí svatyní po přihrávce na střed ale vyvrcholil jen odraženou ranou, hosté tak mají roh.
10'
Bamba po souboji na straně rozhodil rukama směrem na rozhodčího, kterého ovšem situace nechala klidným. Standardka nebude, následuje vhazování.
9'
Hostující svatyně je pod tlakem, Celtě se teď nedaří si vybojovat míč zpět. Almería se znovu snaží prorazit do šestnáctky, Villar musí být ve střehu.
7'
Pod první střelu se podepsal Akieme, který prokličkoval kolem bránících protihráčů a zakončením na přední tyč si vynutil roh pro svůj tým. Villar zasáhl včas.
6'
Aspas Minguezovu slibnou přihrávku zachytil v těžké pozici, ze které se mu nepodařilo Maximiana ohrozit. Škoda pro hosty, tohle mohlo být nepříjemné.
5'
Almería se sérií přihrávek pomalu prokousává skrz soupeřovu polovinu hřiště, dění se nicméně stále drží celkem daleko od Villarovy svatyně.
4'
Ramazani neudržel míč v mezích hřiště, jeho výpad podél postranní čáry tak zastavil rozhodčí.
3'
Sánchez protáhl míč po křídle dopředu a následným centrem do vápna Almeríe hledal nabíhajícího Bambu, který ale na letící balón těsně nedosáhl.
2'
Ani jednomu týmu se nedaří se na delší dobu usadit na balónu, oba gólmani jsou zatím v klidu.
1'
O první útočnou akci utkání se postarala Almería, Suárezův výpad na hranici vápna zastavilo duo obránců. Domácí získávají aut těsně vedle šestnáctky.
1'
Úvodní výkop obstará Celta, jdeme na věc!
Týmy vyráží na hrací plochu, domácí v červenobílých dresech a hosté ve světle modrých. Start se kvapem blíží, stadionem zní klubová hymna Rojiblancos.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

UD Almería: Maximiano – Pubill, Kaiky, Chumi, Akieme – Baba, Melero – Ramazani, Robertone (C), Embarba – L. Suárez.
Náhradníci: F. Martínez, Mariño – Baptistão, Koné, Centelles, A. Pozo, Mendes, Milovanović, Lázaro, Lopy, Puigmal, Arribas.
Trenér: Vincente Moreno.

Celta de Vigo: I. Villar – Mingueza, Núñez, Starfelt, Domínguez, M. Sánchez – Aspas (C), Beltrán, de la Torre, Bamba – Larsen.
Náhradníci: Marchesín, R. García – Swedberg, Sotelo, Tapia, M. Rodríguez, Aidoo, K. Vázquez, Dotor, Douvikas.
Trenér: Rafael Benítez.

Rozhodčí: De Burgos – De Francisco, Núñez.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání byl jmenován Ricardo De Burgos, pro kterého to bude již 158. odpískané utkání ve španělské nejvyšší soutěži. Jeho asistenty budou Íker De Francisco a Jon Núñez.
LOŇSKÉ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Domácí fanoušci by se jistě nezlobili, kdyby dnešní zápas dopadl podobně, jako když Celta dosud naposledy navštívila Horse Power Stadium. Loni v říjnu totiž Almería na svém hřišti porazila Vigo jasně 3:1, přičemž následná odveta v dubnu dopadla nerozhodně 2:2.
CELTA DE VIGO (18. místo)

Celta na tom není o moc lépe, v tabulce jí najdeme o pouhou příčku výše. Oproti domácím má ovšem jejich nelichotivá bilance 0–1–2 aspoň částečnou omluvu v podobě nepříznivého losu: hned zkraje sezóny narazila krom Realu také na Osasunu a Real Sociedad.

Vigo svůj dosud jediný bod vybojovalo právě proti poslednímu jmenovanému, na jehož půdě uhrálo výsledek 1:1 díky trefě Minguezy. Týden před remízou padli 0:2 proti Los Rojillos, týden po remíze zase 0:1 s bílým baletem. Z těchto skóre si můžeme vyvodit, že hlavně ofenzivně to tedy hostům zatím neklape.

Pomůže Os Celestes k úspěchu jejich nová posila, řecký útočník Anastasios Douvikas, jenž v týdnu do klubu dorazila z holandské Ederdivisie?
UD ALMERÍA (19. místo)

Rojiblancos na jaře až do poslední chvíle bojovali o udržení a po prvních třech kolech nové sezóny se zdá, že ani tentokrát to nebude jiné. Spolu s Mallorcou a se svým dnešním soupeřem jsou jedinými týmy, které dosud vybojovaly jen bod, přičemž z této trojice mají zároveň nejhorší celkové skóre – 2:6.

Svěřenci kouče Morena, který klub převzal v červenci, ročník otevřeli dvěma domácími prohrami proti madridským celkům: Vallecanu podlehli 0:2 a silnému Realu 1:3. Minulý víkend pak vycestovali k prvnímu venkovnímu utkání na půdě Cádizu, kde je v nastavení zachránil Kaiky a vystřelil remízu 1:1.

Zvládne dnes Almería zlomit svou bídnou formu a připíše si na konto první vítězství?
Příjemný pátek u sledování LaLigy! Program čtvrtého kola nám nabídne mimo jiné i duel dvou celků, které stále čekají na výhru: Almeríe a Celty Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.