La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Granada - 2. září 2023   14:00

Real Sociedad
9' Kubo (B. Méndez) • 44' Kubo (Traoré) • 59' Zubimendi (B. Méndez) • 67' Barrenetxea (Oyarzabal) • 76' Bosch(vl.)
5:3
(2:1)
Granada
35' Le Normand (vl.)  • 83' Boyé  (Puertas) • 90+9' Zaragoza  (G. Villar)
Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney (69. Muñoz) – Méndez, Zubimendi, Merino (83. Turrientes), Barrenetxea (79. Zacharjan) – Kubo (79. Cho), Oyarzabal /C/ (79. Sadiq).
Marrero – Pacheco, Elustondo, González, Olasagasti, C. Fernández.
Iglesias – Bueno, Cerezo
Reale Arena, San Sebastián
30 191 diváků
Granada
R. Fernández – Díaz /C/ (66. Sánchez), Rubio (66. Bosch), Miquel, Neva – Callejón (66. Puertas), Ruiz (66. Melendo), Gumbau (81. Villar), Zaragoza – Boyé, Uzuni.
Ferreira – Manafá, Petrović, Perea.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 7:1. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 8:5. Fauly: 16:15.
Real Sociedad po třech remízách na úvod ligy konečně slaví výhru, když udolal v nakonec na góly nečekaně bohatém utkání nováčka z Granady 5:3. V nepříliš pohledné první půli zařídil obě trefy krásnými střelami Takefusa Kubo, mezitím domácí přišli potřetí v řadě doma o vedení 1:0 po smolném vlastním gólu Le Normanda.
Po přestávce San Sebastian pálil ostrými, trefili se Zubimendi a Barrenetxea, navíc si dal kuriózní vlastenec Bosch, který srazil do sítě Kubovu přihrávku. Debakl 5:1 nakonec do té doby víceméně neškodní hosté v závěru dokázali dvěma trefami už jen zmírnit.
90+10'
90+10'
Stále se hraje, Raúl Fernández vyrazil za velké vápno a odhlavičkoval nakopávaný míč.
90+9'
Granada právě vstřelila branku!
Nováček teď favorita vyškolil v proměňování samostatných nájezdů. Villarův dlouhý pas za obranu převzal BRYAN ZARAGOZA a zařídil kosmetickou úpravu skóre parádní střelou do vzdálenější šibenice.
90+7'
Další náběh Umara Sadiqa na Zacharjanovu přihrávku přišel z metrového ofsajdu.
90+6'
Domácím svědčí hra do otevřené obrany, Cho a Sadiq běželi úplně sami na brankáře v tandemu, prvně jmenovaný se zachoval sobecky a v tutové šanci přestřelil.
90+4'
Šestý gól visel na vlásku, rozběhnutému Sadiqovi po Méndezově prostrčení na pravé křídlo běžel vstříc brankář Fernández a jeho střelu vykopl. Domácí hráč se ovšem dostal ještě k dorážce hlavou z úhlu, kterou trefil tyč opuštěné brány!
90+3'
O chvilku později Traoré zabránil obětavým skluzem rohu a vysloužil si potlesk.
90+2'
Traoré si stěžuje vsedě, že zákrok na jeho osobu nebyl oceněn karetně.
89'
San Sebastian se ujímá vedení na ofsajdy. Zapomněl se Cho.
89'
Hosté se k zakončení opět nedostali, nicméně ještě zůstávají na míči.
88'
Před dotírajícím Puertasem odkopává míč v tísni za čáru Le Normand. Mělo to být za postranní, ale balon se stočil na roh.
86'
Žlutou kartu dostává Bryan Zaragoza (Granada) za stažení Turrientese zezadu za dres.
86'
Domácí Turrientes snadno zachytává slabý přízemní centr z levého křídla.
83'
LUCAS BOYÉ slaví při debutu rovnou gól, i když vzhledem k průběžnému výsledku jen střídmě. Průnik rozjel Puertas, posila z Elche si přebrala míč na hranici pokutového území, prosmýkla se mezi dvěma hráči a jesličkami Zubeldiovi zakončuje na zadní tyč.
83'
Také Real Sociedad San Sebastian má dostřídáno:
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Beñat Turrientes.
81'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Gonzalo Villar.
81'
Dnešní utkání sleduje 30 191 diváků.
80'
Sadiq si zasekl míč kolem Bosche a z 22 metrů vyslal výstavní střelu těsně nad břevno.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Arsen Zacharjan,
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Umar Sadiq,
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mohamed-Ali Cho.
76'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Už první zákrok na malém vápně předvedl ADRIÀ BOSCH velice nejistě, když odkopl Traorého centr přímo na kopačky domácího Kuba. Následnou přihrávku japonského útočníka si pak k dovršení všeho rovnou srazil do vlastní brány.
75'
Zaragozova tvrdá střela z 18 metrů směřovala doprostřed domácí brány, Remiro ji vyboxoval.
74'
Pomezní si praporku dnes docela užijí, celkově desátý ofsajd je odmáván hostujícímu Puertasovi.
72'
Při náběhu na trestný kop z levé strany padá k zemi Le Normand, svíjí se na trávníku a drží se za kotník. Šlo ale spíše o nešťastné došlápnutí než o faul.
71'
Zajímavá standardka se naskytla domácím po faulu střídajícího Sáncheze u postranní čáry.
69'
premiéru v La Lize má za sebou Kieran Tierney, který zatím nebyl příliš vidět, na jeho místo přichází Aihen Muñoz.
69'
Gól ještě posuzoval VAR, hraniční situaci nakonec neviděl jako ofsajdovou.
67'
Zubimendiho kolmici prodloužil Oyarzabal skvěle patičkou a zcela volný ANDER BARRENETXEA z prvního dotyku obstřelil brankáře placírkou na zadní tyč.
66'
Hned čtyřikrát střídá Granada CF:
ze hřiště odchází Miguel Ángel Rubio, přichází Adrià Miquel Bosch,
ze hřiště odchází Víctor Díaz, přichází Ricard Sánchez,
ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Antonio Puertas,
ze hřiště odchází Sergio Ruiz, přichází Óscar Melendo.
64'
Boyé se dostal k hlavičce, bylo to ovšem hodně natěsno a setrvačností se srazil hlavami s Hamarim Traorém, který sedí otřesen na trávníku, zatímco míč bez problémů chytá Álex Remiro.
63'
Brais Méndez vystrašil brankáře Granady přízemní střelou zpoza velkého vápna, která se nakonec stočila těsně vedle levé tyče.
62'
Nejnovější posila Granady Lucas Boyé je zatím na hrotu neviditelný, také teď ho domácí odstavili od nakopávaného míče.
59'
Skvělá souhra domácích znamená gólovou pojistku. Kubo přihrál v pokutovém území pod sebe Méndezovi, ten se rozhlédl a nabil placírkou MARTÍNU ZUBIMENDIMU, který technicky přes obránce zavěsil k tyči.
57'
Hra je po několika ostrých zákrocích nervózní a ani jeden ze soupeřů se nedostává na dostřel.
54'
...a za San Sebastian je napomínán žlutou kartou také kapitán, Mikel Oyarzabal.
54'
Žlutou kartu dostává od rozhodčího za účast v šarvátce Víctor Díaz (Granada)...
54'
Vášně na trávníku vyvolal další ostrý střet, po kterém se do křížku pustilo hned několik hráčů a sudí určitě rozdá karty na obě strany.
53'
Sergio Ruiz (Granada) dostává žlutou kartu za faul vysokou nohou.
51'
Sledovali jsme sérii ztrát a nepřesností, nakonec se míč podařilo dostat do trvalejšího držení domácím, Traoré napřáhl zpoza velkého vápna a přestřelil.
49'
Nakonec všichni vstávají a může se pokračovat, ani z opakovaného rohu ovšem Granada nezahrozila.
49'
Při došlo ke strkanici na přední tyči, na zemi se svíjí po dvou hráčích z každé strany a navíc ještě domácí brankář Remiro.
48'
Traoré tečoval Uzuniho střelu z dálky hlavou na roh.
47'
Ofsajdem se provinil opět dvojnásobný střelec Kubo.
46'
Obě mužstva zatím pokračují v zahajovacích sestavách.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 65% – 35%, střely na bránu 2:1, střely mimo 2:0, rohy 2:1, ofsajdy 5:4, fauly 6:7.
Dva krásné zásahy japonského útočníka Takefusy Kuba zařídily San Sebastianu poločasové vedení nad zcela neškodnou Granadou, která spíše náhodně vyrovnala po svém jediném rohu a smolném vlastním gólu Le Normanda.
45+4'
45+3'
Domácí fotbalisté drží míč na své polovině a zřejmě chtějí poločas takto dohrát.
45+1'
Vzápětí měl ovšem třetí gól na kopačce Oyarzabal, který si naběhl mezi beky na malé vápno, jenže Barrenetxeův centr mu směřoval trochu za paty a v obtížné pozici pálil z voleje těsně vedle.
45+1'
Merino ani Zubimendi nedostali dloubáky za obranný šik Granady.
44'
Do kouta pokutového území si navedl míč po Traorého kolmé přihrávce TAKEFUSA KUBO a nádhernou střelou levačkou na zadní tyč přehodil podruhé Fernándeze.
41'
Kubo rozběhl útočnou akci Real Sociedadu, Merino však měl proti sobě na velkém vápně zeď a zbrzdil vše přihrávkou dozadu. Navíc vzápětí následoval útočný faul.
39'
Přímý kop odhlavičkoval z pokutového území hostů obránce Miquel.
38'
Žlutou kartu obdržel za faul zezadu Lucas Boyé (Granada).
35'
Nováček udeřil z prvního rohu a vlastně vůbec z první situace, kdy se dostal do vápna. Rohový kop Gerarda Gumbaua se na malém vápně odrazil od několika hráčů a ROBIN LE NORMAND si ho smolně patou posunul do vlastní sítě.
35'
První roh vybojovali fotbalisté Granady.
33'
Diváci mohutně pískají, když ze souboje bok na bok v pokutovém území Granady odpadl Oyarzabal od Rubia. Podle rozhodčího Iglesiase však šlo o čistý zákrok.
32'
Ander Barrenetxea pronikl na levou stranu šestnáctky, dloubnutý centr však vystihl hlavou Rubio.
31'
Oyarzabal centruje za bránu Granady.
29'
Bryan Zaragoza si kryl míč tělem a ze strany ho zbytečně tvrdě narazil Zubimendi.
27'
Postavení mimo hru je vzápětí máváno na opačné straně k nelibosti trenéra Lópeze.
26'
Náběh Takefusy Kuba zastavil jasný ofsajd.
25'
Modrobílí v pohodě kombinují uprostřed hřiště, Granada je zatím neškodná.
23'
Ani druhý roh San Sebastianu se nevydařil, Oyarzabal jen lehce posouvá hlavou Zubimendiho centr za postranní čáru.
22'
Následný trestný kop odhlavičkoval Neva za sebe na roh.
21'
Žlutou kartu dostává Ignasi Miquel (Granada) za podkopnutí rozběhnutého Kuba přes kotníky.
20'
Domácí obehrávali pokutové území soupeře, až se na levé straně šestnáctky dostal k centru volný Barrenetxea, zachytil ho však Ignasi Miquel a nakonec se jen kope od brány.
18'
Nějaký čas se hraje pouze ve středním pásmu, Carlos Neva na tom svým nepřesným centrem po rychlém náběhu na levé křídlo nic nezměnil.
16'
Domácí brankář Remiro se poprvé dotkl míče, když pro něj vyrazil mimo velké vápno a odkopl ho rázně a včas před nabíhajícím Uzunim.
13'
Kubův střílený centr po zemi doskočil Raúl Fernández a ukryl míč před dotírajícími hráči Real Sociedadu.
11'
Callejón odhlavičkoval centrovaný míč za čáru, byl však při výskoku zezadu napadán Merinem, kterému je pískán útočný faul.
9'
Průnikovou přihrávku Braise Méndeze do sprintu dostal přesně na ofsajdovou hranu TAKEFUSA KUBO a nájezd využil po navedení míče na velké vápno přesnou levačkou k tyči pod tělem marně se natahujícího brankáře.
8'
Traorého pas byl pro Takefusu Kuba příliš dlouhý, míč v pohodě sbírá granadský brankář Raúl Fernández.
6'
Debutující Boyé podrazil ve středovém kruhu Zubimendiho, domácí však po rozehrávce v osobě Mikela Merina ztrácejí míč.
4'
Tierney se rychlou kličkou na levém křídle zbavil protihráče, pak ale odcentroval po zemi do vápna přímo na kopačky hostujícího Rubia.
3'
Hodně špatně kopnutý centr snadno odvrací od přední tyče Boyé.
3'
Callejón odebral míč skluzem Merinovi a výsledkem je první roh pro San Sebastian.
1'
Domácí fotbalisté nastupují na hřiště v modrobílých dresech, Granada bude hrát v červenobíle pruhovaných.
Oba soupeři dnes představují v základu nové posily. Za domácí nastupuje skotský levý obránce Tierney, host z londýnského Arsenalu. V útoku hostů je Argentinec Lucas Boyé, který přestoupil ve středu za 7 milionů euro z Elche.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney – Méndez, Zubimendi, Merino, A. Barrenetxea – Kubo, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Marrero, Fraga – Pacheco, Elustondo, Muñoz, González, Turrientes, Olasagasti, Zacharjan, Sadiq, Cho, C. Fernández.
Trenér: Imanol Barrenetxea

Granada CF: R. Fernández – Díaz (C), Rubio, Miquel, Neva – Callejón, Ruiz, Gumbau, Zaragoza – Boyé, Uzuni.
Náhradníci: Ferreira – Manafá, Bosch, Sánchez, Villar, Petrović, Melendo, Puertas, Perea.
Trenér: Paco López

Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Cerezo.
Vzájemné zápasy
Granada hrála loni druhou ligu, v její sestupové sezóně 2021/22 nestačila na San Sebastian doma (2:3) ani v odvetě venku (0:2). Zajímavostí vzájemných střetnutí je, že již 11x v řadě se nehrálo nerozhodně (8-3-0, 21:11).
Granada CF
Fotbalisté z Andalusie vstoupili do ligy jako nováček po roční pauze očekávanou porážkou 1:3 na hřišti Atlética Madrid, kam v létě prodali svůj nejcennější klenot, nigerijského útočníka Omorodiona. Méně už se čekala domácí prohra 0:2, kterou jim uštědřil další madridský soupeř Rayo Vallecano. Vítězství se Granada dočkala ve třetím kole poměrem 3:2 nad Mallorcou, její góly stříleli Rubio, Zaragoza a ten vítězný z pokutového kopu v 70. minutě Uzuni.
Real Sociedad San Sebastian
Domácí zatím sbírají v La Lize samé remízy. S Gironou a poté i s Celtou Vigo doma ztratili poločasové vedení a remizovali 1:1, na hřišti nováčka Las Palmas na Kanárských ostrovech pak hráli bez branek.
V týdnu se v San Sebastianu dozvěděli soupeře pro základní skupinu Ligy mistrů, kam se kvalifikovali jarním čtvrtým místem ve španělské nejvyšší soutěži. Do Baskicka dorazí Benfica Lisabon, Inter Milán a RB Salzburg. Ještě předtím ale potřebuje Real Sociedad zabrat doma, kde mu patří průběžně až dvanácté místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.