Pro dnešek je to ode mě vše. Od komentování zápasu mezi Atletico Madrid a FC Porto se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek večera či dobrou noc!
Na Estadio Vicente Calderona je dobojováno. Atletico Madrid poráží v dramatickém a pohledném zápase FC Porto a upevňuje si první místo. O výhru domácího celku se postarali Raul Garcia a Diego Costa. Hosté doplatili na velké množství neproměněných šancí, když třikrát nastřelili břevno, jednou tyč, a aby toho nebylo málo, neproměnili penaltu. Porto si i přes prohru zahraje UEFA Europa League. Konečný výsledek. Atletico Madrid 2 Porto 0.
90+2
Ghilas napřáhl ke střele, jeho pokus ale zamířil mimo, stejně jako jako střela Varely o pár vteřin později.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.
89
Villa fauloval Maicona.
88
Varela napřáhl ke střele, kterou zablokoval Alderweireld.
84
Hráči Porta vypadají s přibývajícími minutami více a více frustrovaní.
83
Oba týmy využily všechna tři střídání.
82
Baptistao vyběhl na trávník místo Adriána Lopeze.
81
Také Atletico připravuje poslední změnu.
80
Varela pokusil své štěstí, jeho pokus ale skončil pouze u připraveného Aranzubii.
79
Porto může přejít do útoku.
78
Poslední změna FC Porto. Herrera nahradil na hrací ploše Defoura.
78
Mangala fauloval Mirandu a uviděl žlutou kartu.
77
Danilo rozehrál další rohový kop, Aranzubia ale opět zasahovat nemusel.
76
David Villa se mohl dostat do slibné šance, jeho postup vpřed ale zastavil ofsajd.
75
Střídající Turan fauloval Mangalu.
74
Raul Garcia v šanci! Atletico Madrid rozjelo pohlednou kombinační akci, na jejímž konci stál Raul Garcia. Helton ale dokázal jeho střelu zpoza šestnáctky skvělým zákrokem zneškodnit.
73
Manquillo napřáhl ke střele, která skončila pouze v náruči připraveného Heltona.
72
Atletico u míče.
71
... ten vzápětí rozehrál Koke, žádný z domácích hráčů se ale k ohrožení hostující brány nedostal.
71
Atletico přešlo do útoku a vybojovalo rohový kop...
70
Brankáři Atletica Aranzubiaovi musí zvonit v uších.
69
Lica orazítkoval další tyč! To je neuvěřitelné. Lica napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která skončila již počtvrté v zápase na tyči.
68
Zápas zatím velmi kouskují fauly, kterou jsou ve druhém poločase k vidění v hojném počtu.
67
Druhý poločas zatím velmi zaostává za první pětačtyřicetiminutovkou, která nabídla několik vzrušujících okamžiků, včetně dvou gólů Atletica Madrid.
66
Insua fauloval Danila a uviděl žlutou kartu.
65
Porto u míče.
64
Lucho Gonzalez přepustil místo Ghilasovi.
63
Na druhé straně chystá střídání také Porto.
62
Druhá změna na straně Atletica Madrid. Turan nahradil Torrese.
61
Varela se dostal ke střele, jeho střelecký projektil ale postrádal přesnost.
61
... Danilův centr ale nebyl přesný.
60
Vzápětí bude následovat rohový kop FC Porta...
59
Danilo napřáhl ke střele, kterou zablokoval pozorný Raul Garcia.
58
Na opačné straně vzápětí fauloval Torres unikajícího Danila.
57
... jeho útok ale překazil faulující Varela.
56
Atletico se může vydat na útočnou steč...
55
ŽLUTÉ KARTY: Atletico Madrid 2 Porto 3
54
Alderweireld zastavil nedovoleným způsobem Martineze a uviděl žlutou kartu.
51
Defour napřáhl ke střele, jeho pokus ale zablokoval dobře postavený belgický obránce Alderweireld.
48
Danilo rozehrával dvakrát v rychlém sledu rohový kop, ani jeden ale jeho spoluhráče nenašel a hosté se do zakončení nedostali.
47
Raul Garcia se pokusil vstřelit svůj druhý gól v zápase, jeho střele ale byla nepřesná a zamířila mimo.
46
Oba týmy sáhli před výkopem druhého poločasu ke střídání. Na straně Atletica Villa nahradil Costu, zatímco z týmu Porta opustil hřiště Josue, který přepustil místo Licaovi.
46
46
Druhý poločas rozehráli hráči Porta, který se budou ve druhém poločase protrhnout střeleckou smůlu, která je v dnešním zápase více než provází.
46
Podruhé Vás dnes zdravím u sledování zápasu UEFA Champions League mezi Atletico Madrid a FC Porto. První poločas nabídl divoký průběh, během něhož se dvakrát dokázali prosadit pouze domácí a zásluhou Raula Garcii a Diego Costy vedou 2:0. Porto nastřelilo během úvodní pětačtyřicetiminutovky břevno a neproměnilo penaltu.
Atletico Madrid vede na svém stadionu nad FC Porto, nutno ale říci, že tomu tak nemuselo vůbec být a domácí mohli naopak prohrávat. Martinez dvakrát nastřelil břevno, a aby v tom nebyl sám, stejný kousek se povedl také Varelovi. Gól mohl vstřelit také Josue, jenže Aranzubia dokázal jeho penaltu zneškodnit. Na druhé straně tak přišel trest v pohodě gólu Raula Garcii a Diego Costy. Skóre po prvním poločase. Atletico Madrid 2 Porto 0.
45+1
Adrian Lopez mohl vstřelit třetí gól, když se po rozehrání standardní situace dostal na přední tyči k hlavičce, kterou dokázal Helton skvělým zákrokem vytáhnout na rohový kop!
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Útočnou akci Porta zastavil ofsajd, v němž se tentokrát ocitl Maicon.
44
43
Josue rozehrál rohový kop, opět z něho ale nic nebylo.
42
Gabi fauloval Danila.
41
Martinez fauloval Diego Costu a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
41
... a vybojovalo rohový kop, který rozehrál Danilo. Z následného centru ale opět nic nebylo.
Atlético právě vstřelilo branku!
DIEGO COSTA potvrzuje roli kanonýra a posílá Atletico Madrid do dvoubrankového vedení!! Atletico rozjelo rychlý protiútok, po kterém se Diego Costa skvěle vyhl ofsajdové pasti a poté obstřelil bezmocného Heltona.
37
To, co se děje na Estadio Vincente Calderon, je neuvěřitelné! Hosté z Porta třikrát orazítkovali břevno a navíc neproměnili penaltu.
36
Jackson Martinez orazítkoval břevno! Portu zkrátka není v dnešním zápase přáno vstřelit gól. Varela poslal do šestnáctky pas, po kterém se dostal ke střele Martinez a jeho následný tečovaný pokus potřetí rozezvučel břevno domácí brány.
35
Proto znovu u míče.
34
Koke podruhé poslal před bránu Atletica centr, ani tentokrát ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
33
Koke rozehrál rohový kop a vzápětí si mohl standardní situaci zopakovat.
32
Útočnou akci Atletica Madrid zastavil ofsajd, v němž se ocitl Adrian Lopez.
31
Lucho Gonzalez se stal třetím potrestaným hráčem zápasu poté, co uviděl žlutou kartu za zákrok na Raula Garciu.
30
Atletico Madrid přežilo tři krušné okamžiky v podobě dvou břeven a penalty a nyní mohlo přidat druhý gól, Diego Costa ale slibnou šanci neproměnil.
29
Diego Costa v šanci! Útočník Atletica Madrid mohl vstřelit devátý gól z 10. šance v letošním ročníku UEFA Champions League, jeho střelu ale dokázal vyrazit fantastickým zákrokem pozorný Helton.
28
Danilo rozehrál rohový kop, po jeho centru se ale žádný z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.
27
Josue se postavil k exekuci penalty, kterou skvělým zákrokem dokázal zneškodnit Daniel Aranzubia a odčinil tak své zaváhání!
27
Brankář Atletica Madrid Aranzubia vyfasoval za svůj zákrok žlutou kartu.
27
FC Porto bude zahrávat po zákroku brankáře Aranzubii na Martineze pokutový kop!
26
Adrian Lopez se mohl pokusit o vyrovnání, zakončení by ale bylo zbytečné, pomezní rozhodčí už předtím signalizoval ofsajd, který byl vzápětí odpískán.
25
Na druhé straně fauloval Manquillo unikajícího Martineze.
24
Josue fauloval Torrese. Útočník FC Porta se musí mít na pozoru, již v šesté minutě totiž viděl žlutou kartu.
23
Fernando zkusil vyrovnat, jeho střelecký pokus ale mezi tři tyče nezamířil a Aranzubia mohl vykopávat.
22
Atletico má v dnešním zápase zatím velké štěstí, hosté již dvakrát orazítkovali břevno, gólu se ale nedočkali a domácí vedou po jediné přesné střele na bránu v podání Raula Garcii 1:0.
21
Varela orazítkoval břevno!! Josue poslal před bránu nebezpečný centr, po kterém se dostal k hlavičce Varela a jeho následný pokus rozezvučel podruhé v zápase břevno domácí brány.
20
... to se ale jeho hráčům nepodařilo a Atletico může v klidu rozehrát.
19
Porto stále drží míč a snaží se vymyslet něco směrem vpřed...
18
Atletico odrazilo útok Porta, po kterém mohou hosté vhazovat.
17
Lucho Gonzales se pokusil odpovědět střelou zpoza šestnáctky, Aranzubian byl ale u své levé tyče včas a jeho střelu zneškodnil.
16
15
Střela Raula Garcii byla fenomenální.
14
RAUL GARCIA vstřelil neuvěřitelný gól a posílá Atletico do vedení!! Raul Garcia se dostal v šestnáctce k míči po dlouhém autu Insui a poté z otočky a velkého úhlu předvedl úžasný halfvolej, po kterém se jeho střela do bližšího horního rohu odrazila od břevna a zapadla do sítě.
14
Insua obstaral autové vhazování a domácí mohli pokračovat v útoku...
13
Atletico přešlo do útoku a vybojovalo autové vhazování.
13
Hráči portugalského klubu rozehráli rohový kop, následný centr ale našel pouze rukavice připraveného Aranzubii.
12
Varela napřáhl ke střele, která byla sražena, a FC Porto bude zahrávat premiérový rohový kop zápasu.
11
... Josue napřáhl ke střele z přibližně 30 metrů, jeho přízemní střela ale skončila mimo a Aranzubia ji v klidu kontroloval.
11
Porto kombinuje na polovině soupeře...
10
Útok Atletica selhal a u míče jsou znovu hosté.
9
Předchozí akce Danila a Martineze byla skvělá, scházelo ji jen přesné zakončení.
9
Portu se podařil dobrý vstup do zápasu, gólu se ale nedočkal.
8
Obrovská šance a v ní Jackson Martinez! Danilo se dostal na pravé straně k míče a poté poslal do pokutového území skvělý centr, na který si na malém vápně naběhl Martinez a jeho následná střela z první skončila na břevně.
7
6
Josue fauloval u postranní čáry unikajícího Adriana Lopeze a uviděl žlutou kartu.
5
Ani jeden z týmů se zatím nemůže dostat k šestnáctce soupeře a zatím sledujeme souboj především o střed hřiště, v němž nyní hráči Atletica faulovali.
5
Hráči Porta směrem vpřed nic nevymysleli a Atletico Madrid mohlo přejít do útoku.
4
Akci FC Porta zastavila nepřesná přihrávka jednoho z obránců, Diego Costa se ale poté k míči nedostal a hosté mohou pokračovat v útoku.
3
Nyní už to ale neplatí. Útočná akce Atletica selhala.
3
Varela fauloval u postranní čáry Torrese a domácí zůstávají u míče.
2
FC Porto faulovalo ve středu hřiště a Diego Costa mohl zahrozit na druhé straně, přes obránce portugalského klubu se však prosadit nedokázal. Vybojoval však alespoň autové vhazování.
2
Hráči Atletica se do zakončení nedostali a u míče jsou hosté.
1
Domácí Atletico zvolilo pro dnešní zápas tradiční červenobíle pruhované dresy. FC Porto nastoupilo v kompletně modré kombinaci.
1
Hlavní rozhodčí Deniz Aytekin dal pokyn k zahájení zápasu a souboj mezi Atletico Madrid a FC Porto může začít.
1
MADIBA, THE WORLD WILL NEVER FORGET, tento nápis připravila před zápasem UEFA na uctění památky zesnulého Nelsona Mandely, držitele Nobelovy ceny míru. Po doznění tradiční znělky UEFA Champions League dojde ještě k losu, společné fotografii a poté už bude vše připraveno k výkopu zápasu.
Aktéři dnešního zápasu závěrečné části skupinové fáze UEFA Champions League už jsou připraveni v tunelu Estadio Vicente Calderon a za pár okamžiků vyjdou na hrací plochu za doprovodu hlavního rozhodčího Denize Aytekina, kterému budou asistovat pánové Häcker a Holger.
Vítejte na Estadio Vincente Calderon v Madridě, kde se už vše schyluje k zahájení zápasu mezi Atletico Madrid a FC Porto. Publikum v hledišti je zatím velmi prořídlé, ale lze očekávat, že se ještě naplní, i když domácím už v dnešním zápase o nic nejde a dnešní duel dohrávají spíše z povinnosti.
Těsně před výkopem
Velmi příznivou a povzbudivou zprávou pro FC Porto je, že se v jeho základní sestavě dnes představí Lucho Gonzalez, který se na poslední chvíli zotavil ze zranění a vrací se zpět na své místo v záloze. Útočník Nabil Ghilas začne druhý zápas v řadě na lavičce poté, co se uzdravil po svalovém zranění.
Atleticu Madrid dnes bude chybět brankář Thibaut Courtois a stoper Juanfran, kteří jsou suspendovaní. Debut si budou moci v UEFA Champions League odbýt Daniel Aranzubia a Javi Manquillo. Hosty může potěšit, že Mario Suarez, Cristian Rodriguez a Joshua Guilavogui jsou všichni mimo hru kvůli zranění.
Týmové novinky

Atlético Madrid: Aranzubia – Manquillo, Alderweireld, Miranda, Insúa – Ó. Torres, Gabi (C), Raúl García, Koke, Adrián – D. Costa.
Náhradníci: Gil – Godín, Giménez, Lucas, Turan, David Villa, Baptistão.
Trenér: Diego Simeone.

FC Porto: Helton – Danilo, Maicon, Mangala, Sandro – Fernando, González (C), Defour – Varela, Martínez, Josué.
Náhradníci: Fabiano – Otamendi, Herrera, Licá, Quintero, Ghilas, Ricardo.
Trenér: Paulo Fonseca.

Rozhodčí: Deniz Aytekin. Asistenti: Markus Häcker, Holger Henschel. Čtvrtý rozhodčí: Marco Achmüller. Brankoví rozhodčí: Bastian Dankert, Daniel Siebert (všichni GER).
Porto přivítalo Atletico Madrid na svém stadionu 1. října 2013 a sehrálo s ním velmi dobrý duel. Domácí se ujali vedení po čtvrthodině hry, kdy se prosadil Martinez, Atletico ale dokázal ve druhém poločase zápas otočit zásluhou Godina a Turana, který se prosadil čtyři minuty před koncem.
První vzájemné střetnutí
Porto dokázalo během skupinové fáze zvítězit z pěti odehraných zápasů jen jednou, a to hned v úvodním duelu, v němž vyhrálo nejtěsnějším rozdílem na hřišti Austrie Vídeň. Portugalský klub bojuje s Austrií na dálku o UEFA Europa League, ve hře je však ještě druhé místo a postup do vyřazovací části.
Atletico Madrid prochází základní skupinou G velmi snadno a postup do vyřazovací části už má dávno zajištěný. Atletico vyhrálo na evropské scéně čtyři zápasy v řadě a v posledním duelu remizovalo na hřišti Zenitu. Hráči Atletica nastříleli během pěti zápasů 13 gólů a inkasovali pouhé tři.
Atletico Madrid přivítá ve středu večer v závěrečném zápase základní skupiny UEFA Champions League na svém hřišti FC Porto, které bude v Madridu bojovat o třetí místo zajišťující účast v Europa League. Zápasem z Estadio Vicente Calderón Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.