To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
A to bylo také to poslední, co jsme v dnešním utkání zaznamenali. Domácí se radují z cenného vítězství nad Zenitem Petrohrad, který se tak propadá v tabulce právě za Bayer, na který ztrácí dva body. Domácí dnes, hlavně ve druhém poločase, podali dobrý výkon, především v defenzivě se činili a když se k tomu přidali dvě dobré akce, nejprve povedená střela Donatiho a poté i hlavička Papadopoulose, může Leverkusen slavit vítězství 2:0.
90+6
Zákroky brankáře Zenitu Lodygina – 5.
Zákroky brankáře Leverkusenu Lena – 2.
90+6
A ještě v šesté minutě budou domácí rozehrávat volný kop.
90+5
Žlutou kartu dostává José Rondón (FK Zenit Petrohrad) za faul na Jedvaje, který se nenechal odstavit od míče.
90+4
Předposlední minuta nastaveného času, hosté sice drží míč, ale k brance soupeře je to stále ještě daleká cesta.
90+2
Volný kop rozehrál Brandt, ale paradoxně nikoliv dopředu, ale dozadu, zpět do obrany.
90+2
Žlutou kartu dostává Domenico Criscito (FK Zenit Petrohrad).
90+1
Tentokrát již Criscito fauluje, ale Bendera, to bude žlutá karta.
90
Pět minut nastaví sudí Kuipers, domácí se nyní domáhali pokutového kopu po souboji bránícího Criscita s Donatim.
89
Jedvaj vhazuje z pravé strany, domácí kombinují na polovině soupeře.
88
Kiessling se nyní těžce zvedá z trávníku, také on si žádá ošetření a samozřejmě sbírá cenné vteřiny pro svůj tým.
87
Statistika držení míče: 52% : 48%.
86
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází , přichází Julian Brandt.
84
Çalhanoğlu posílá z pravé strany míč do vápna Zenitu, kde však úřadují obránci hostů, kteří odkopávají míč do bezpečí.
83
Po zákroku Hulka budou volný kop rozehrávat domácí, z pravé strany, Donati musí být ošetřován.
82
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Alex Witsel, přichází Alexandr Keržakov.
82
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Tin Jedvaj.
81
Domácí tak budou zbývajících deset minut hrát pouze o deseti, hostům se tak naskýtá možnost alespoň zkorigovat nepříznivý vývoj.
80
Son Heung-Min fauluje Hulka, hosté zůstávají na polovině Bayeru.
79
Za hraní rukou dostává druhou žlutou a následně červenou kartu Wendell (Bayer Leverkusen).
77
Domácí kontrolují průběh zápasu, nyní kombinují ve středu hřiště.
75
Çalhanoğlu rozehrává z levé strany, před Kiesslingem zasahuje Lodygin, který posléze rozehrává.
74
No vida, Garay si nyní nerozuměl s Lodyginem a málem z toho byla šance, nakonec je z toho "jen" rohový kop pro Leverkusen.
72
Bender fauluje Hulka, hosté se po delší době dostávají k blízkosti pokutového území Bayeru.
70
Ale tentokrát domácí branku soupeře neohrozili. Následně znovu Lombaerts fauluje na vlastní půli.
68
Lombaerts fauluje a domácí mají k dispozici volný kop, ze stejného místa, z jakého před okamžikem rozehrál Çalhanoğlu volný kop, po němž Papadopoulos hlavou skóroval.
67
Domácí vrací míč až k vlastní brance, Leno trochu zklidňuje hru.
65
Tak to je dokonalá ledová sprcha pro Zenit, který zhruba hodinu hry byl domácím rovnocenným soupeřem a nyní, po pěti minutách, rázem prohrává 0:2!
63
Leverkusen právě vstřelil branku!
Toto střídání domácím vyšlo! KYRIAKOS PAPADOPOULOS je na hřišti pár minut a hned se zapisuje do listiny střelců tohoto zápasu, když si naběhl na cent rÇalhanoğlu, jenž rozehrál volný kop, a hlavou dokázal dopravit míč do sítě!
62
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Viktor Fajzulin, přichází Oleg Šatov.
61
Fajzulin fauluje Bendera, který zůstává ležet na trávníku, na hřiště tak musí lékařský tým Leverkusenu.
60
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Emir Spahić, přichází Kyriakos Papadopoulos.
58
Výtečná přihrávka Çalhanoğlu na pravou stranu, kde se rozhodl ke střele GIULIO DONATI a jeho přesná střela nakonec končí v brance. První gól Donatiho v Lize mistrů!
57
Žlutou kartu dostává Wendell (Bayer Leverkusen) za ostrý faul na Hulka, navíc na polovině Zenitu.
56
Toprak nepřešel přes bránícího Fajzulina a hosté mohli zahrozit z rychlého breju, nebýt špatné přihrávky.
54
Míč směřoval na Lombaertse, ale ten ho neměl šanci zasáhnout jinak, než mimo hrací plochu, odkop od branky.
54
Volný kop Zenitu, z levé strany rozehrává kapitán Danny.
52
Lodygin dokázal míč špičkami prstů vytěsnit mimo pokutové území, ten nakonec končí v zámezí.
51
A po obranném zákroku Garaye si Çalhanoğlu rohový kop z levé strany zopakuje.
51
Další rohový kop Leverkusenu, tentokrát Çalhanoğlu rozehraje z levé strany.
49
Míč směřoval na Donatiho, ale ani on, ani Bellarabi, se k němu nedostal.
49
Rohový kop Leverkusenu, Çalhanoğlu rozehrává z pravé strany.
48
Až nyní sudí Kuipers hru přerušil, Kiessling se tam drží za záda.
47
Dva domácí hráči nyní leží na trávníku, na polovině Zenitu, ale hra pokračuje.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:48 hodin.
Sudí Kuipers končí první poločas aniž by cokoliv nastavil. Oba týmy míří za zvuku hymny Ligy Mistrů do kabin a rozhodně mají o čem přemýšlet. Zaplněná BayAréne zatím vidí spíše defenzivní souboj, který rozhodně neladí oku diváka.
45
45
Vše se obejde bez karetního trestu a pokračuje se ve hře, Bellarabi je již na nohou.
44
Bellarabi zůstává na trávníku poté, co do něho ostřel nalítl bránící Criscito.
43
Leno má míč a rozehrává, následuje nákop dopředu na Kiesslinga, který však ztrácí v souboji s přesilou bránících hráčů.
42
Hulk v souboji s bránícím Spahićem, který si dokázal poradit a míč končí mimo hrací plochu.
41
Domácí nyní dvakrát zahrozili, poté také Hulk na druhé straně, podstatné je, že se skóre zápasu nemění.
40
A hned poté hlavičkuje také Çalhanoğlu, Lodygin i podruhé skvělý!
40
Povedená střela Son Heung-Mina, Lodygin se štěstím nohou vyráží.
38
Přetažený centr nenašel nikoho v modrobílém, domácím se podařilo dostat míč až na polovinu Zenitu.
38
Nakonec je z toho rohový kop, který z levé strany rozehraje Danny.
37
Na druhé straně získávají autové vhazování hosté po obranném zákroku Donatiho.
36
Hakan Çalhanoğlu zkouší pozornost Lodygina střelou z levé strany, gólman Zenitu v pohodě chytá.
35
Donati se dostává do zakončení z pravé strany, ale Criscito ho dobře stínoval, míč nakonec letí hodně daleko vedle branky.
34
Míč ve středu hřiště, kde o něho svádí souboj oba týmy, je škoda, že jsme zatím nebyli svědky žádné pohledné akce.
32
Hakan Çalhanoğlu si nyní potřeboval přehodit míč na levou nohu a to ho v pokutovém území soupeře stálo dost času, nakonec se ani ke střele nedostal.
31
Tentokrát fauluje Danny, je to uprostřed hrací plochy, faulovaným byl domácí Donati.
31
Ne, Zenit volného kopu nevyužil, Leno nemusel vůbec zasahovat, branka domácího týmu nebylo ohrožena.
30
Spahić fauluje Dannyho a hostům se tak nabízí zajímavá standardní situace, z levé strany rozehraje právě Danny.
29
Danny ve spolupráci s Rondónem zkouší něco vymyslet u pokutového území Leverkusenu, ale míč končí u gólmana Lena.
28
Statistika držení míče: 53% : 47%.
27
Bellarabi spěchá za míčem, ale dříve je u něho gólman Lodygin, který bude moci rozehrát.
26
Zatím hodně opatrný zápas, z obou stran, hraje se převážně ve středu hřiště.
25
Hosté vhazují z levé strany, na polovině Leverkusenu.
23
Hakan Çalhanoğlu rozehrává rohový kop Leverkusenu z levé strany, domácí se ale v pokutovém území Zenitu neprosazují.
22
Domácí kombinují ve středu hřiště, nakonec míč vrací až k vlastní bráně, Leno rozehrává.
20
Hulk rozehrál volný kop z nějakých třiceti metrů, zkusil to přímo na branku, ale bránící zeď střelu zblokovala.
19
Domác vhazují z pravé strany, ale míč končí mimo hřiště, hosté rozehrávají.
18
Tentokrát v ofsajdu spoluhráč Son Heung-Mina, Bellarabi.
17
Son Heung-Min opět uniká po levé straně, ale znovu přebírá pas od Calhanoglu v ofsajdu.
16
Naprosto zbytečnou žlutou kartu dostává Hulk (FK Zenit Petrohrad), který tam zbytečně diskutoval s rozhodčím.
16
Žlutou kartu dostává Javi García (FK Zenit Petrohrad).
15
Tvrdý zákrok Javi Garcíí na Wendella.
13
Criscito posílá z levé strany míč na branku, ale je to takový "dloubáček", který Leno v pohodě chytá.
11
Bellarabi se odhodlal ke střele z velké dálky, ale branku netrefuje.
10
Spahić se provinil proti pravidlům na polovině Zenitu, v souboji s bránícím Hulkem.
8
Výborný zákrok bránícího Wendella, který skluzem zezadu dokázal odehrát míč zpod nohy nabíhajícího Hulka.
7
Žlutou kartu dostává Viktor Fajzulin (FK Zenit Petrohrad), který lehce zatáhl za dres Bendera..
6
Spahić se dostává k hlavičce, ale posílá míč pouze mimo branku.
5
Rohový kop po střele Bellarabiho z levé strany, kterou Lodygin vyráží.
4
Ofsajd a v něm domácí Son Heung-Min.
3
Po faulu Rondóna mají domácí další volný kop, který rozehraje opět Toprak.
2
Ömer Toprak rozehrává volný kop po faulu Hulka na Wendella, v blízkosti půlící čáry.
1
Utkání začalo, delegátem je dnes Čech Václav Krondl, bývalý sudí s mezinárodními zkušenostmi.
1

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Toprak, Spahić, Wendell – L. Bender (C), Reinartz – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son Heung-min – Kießling.
Náhradníci: Krešić – Hilbert, Papadopoulos, Jedvaj, Brandt, R. Kruse, Drmić.

FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Aňukov, Garay, Lombaerts, Criscito – García, Witsel – Danny (C), Fajzulin, Hulk – Rondón.
Náhradníci: Malafejev – Neto, Smolnikov, Šatov, Timoščuk, Aršavin, Keržakov.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (vš. NED).
FK Zenit Petrohrad
Na rozdíl od domácího týmu, má Zenit poměrně příjemné vzpomínky na měření sil s německým klubovým fotbalem na jeho půdě. V minulé sezóně totiž dokázal uspět 2:1 na hřišti Borussie Dortmund (s níž ale nakonec v šestnáctifinále vypadli po domácí prohře 2:4) a připsal si tak třetí vítězství z posledních pěti utkání hraných v Německu. Milníkem byla sezóna 2007/2008, do té doby totiž Zenit německý klub v pohárové Evropě neporazil. Vše se ale změnilo s příchodem Dicka Advocaata a po úspěších s Norimberkem, Leverkusenem a Bayernem.
Bayer Leverkusen
Leverkusen je v aktuálním pořadí skupiny na třetím místě, se ztrátou jednoho bodu na dnešního soupeře z Petrohradu i francouzské Monaco. Poslední zkušenost s ruským fotbalem na této úrovni má Leverkusen ze sezóny 2000/2001, kdy se v základní skupině utkal se Spartakem Moskva a po domácí těsné výhře 1:0 následovala v Moskvě porážka 0:2. Se stejným soupeřem se pak ještě Leverkusen potkal také v tehdejším Poháru UEFA, to bylo v sezóně 2007/2008 a opět v Moskvě prohrál, tentokrát 1:2.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní skupiny C fotbalové Ligy Mistrů, v němž BAYERN LEVERKUSEN přitívá v BayAreně ZENIT PETROHRAD. Utkání povede v Leverkusenu trojice nizozemských rozhodčích, jako hlavní Björn Kuipers, kterému budou na čarách pomáhat Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Čtvrtým rozhodčím je delegován Bas van Dongen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.