Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Kyjev - 29. září 2021   21:00

Bayern
12' Lewandowski  • 27' Lewandowski (T. Müller) • 68' Gnabry (Sané) • 74' Sané  • 87' Choupo-Moting (Pavard)
5:0
(2:0)
Kyjev
Kyjev
Bayern
Neuer /C/ – Süle, Upamecano, Hernández, Davies (69. Pavard) – Kimmich, Goretzka (79. Sabitzer) – Gnabry (69. Musiala), Müller, Sané (79. Sarr) – Lewandowski (79. Choupo-Moting).
Früchtl – Richards, Cuisance, Roca, Nianzou, Stanišić.
Guida – Meli, Peretti (ITA)
Allianz Arena, Mnichov
25 000 diváků
Kyjev
Buščan – Tymčyk (46. Kędziora), Zabarnyj, Šabanov, Mykolenko – Cygankov (70. Karavajev), Šaparenko (46. Šepeljev), Sydorčuk /C/, Andrijevskij, De Pena – Garmaš (70. Suprjaha).
Něščeret, Bojko – Verbič, Ledněv, Naum, Syrota, Škurin, Anťuch.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 11:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:6.
Bayern Mnichov ve druhém poločase dominoval a nepustil soupeře vůbec k ničemu. Asi dvacet minut hráli i domácí na údržbu, střídání jim ale vlila čerstvou krev do žil a postupně Gnabry, Sané a Choupo-Moting zvýraznili poločasový náskok do konečné podoby 5:0.
Dynamo nenavázalo na slušnou partii z první půle a odjíždí na Ukrajinu s debaklem.
90+3'
90+3'
Rozhodčí ještě po vypršení 120 vteřin nastavení nechal dohrát akci Bayernu, která končí nepřesnou křížnou střelou Lucase Hernándeze.
90+2'
V nastaveném čase rozehrál Carlos De Pena rohový kop Dynama. V šestnáctce se však skákavý míč svezl po rameni Volodymyra Šepeljeva a hosté se alespoň k pokusu o čestný gól nepropracovali.
90+1'
Žlutou kartu dostává Lucas Hernández (Bayern Mnichov).
90'
Italský rozhodčí nastaví rozhodnutý zápas o dvě minuty.
90'
Karavajev to dvakrát zkoušel zprava, ale centrované míče do vápna Bayernu nedostal.
87'
Bayern právě vstřelil branku!
Do podoby debaklu dostává skóre spolupráce samých náhradníků. Akci založil Sarr, na Pavardův centr poté vyskočil ERIC CHOUPO-MOTING a zavěsil hlavičku k tyči za zkamenělého Buščana.
85'
Domácí si teď počínali ve vlastním území dost bohorovně a úplně volný Karavajev se málem dostal ke střele. V poslední chvilce mu míč ukopl od nohy Neuer.
84'
Ani Sarrovi nesedla střela z pokutového oblouku, mířící do horních pater tribuny.
83'
Po rohu zakončuje vysoko nad břevno střídající Sabitzer.
82'
Musiala dostal míč od Hernándeze a přešlápl si ho kolem obránce, nakonec jej až dva metry od tyče zablokoval Zabarnyj za cenu rohu.
81'
Pokusy hostů o protiútok ztroskotávají na nepřesných finálních přihrávkách. Nyní dloubl míč přímo na kopačky soupeře Šepeljev.
79'
Julian Nagelsmann využívá naráz všechny zbylé možnosti ke střídání: splněno mají pro dnešek Leroy Sané, Leon Goretzka a Robert Lewandowski, naopak na hřiště přicházejí Bouna Sarr, Marcel Sabitzer a Eric Choupo-Moting.
77'
Náhradníci bavorského giganta se také chtějí ukázat. Musiala se prosadil na pravé straně šetnáctky k centru, který zalehává tentokrát pozorný Buščan.
76'
Pavardovo prostrčení do šestnáctky obrana Dynama odvrací jen odkopem naslepo.
74'
Skoro od postranní čáry zvolil LEROY SANÉ místo centru nevídanou pumelici, kterou dokonale zaskočil brankáře Kyjeva.
73'
Bayern na chvíli přepustil iniciativu soupeři, jenže Suprjaha ani Šepeljev se neprobili individuálně ani na dostřel.
71'
Dnešní utkání sleduje 25 000 diváků.
70'
Dvakrát střídá také Dynamo Kyjev: hřiště opouštějí Viktor Cygankov a Denis Garmaš, nastupují Olexandr Karavajev a Vladyslav Suprjaha.
69'
První dvě střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odcházejí Serge Gnabry a Alphonso Davies, přicházejí Jamal Musiala a Benjamin Pavard.
68'
Muž předchozích okamžiků SERGE GNABRY si naběhl na Saného průnikovou přihrávku a z plného sprintu napálil míč tváří v tvář Buščanovi o břevno do sítě.
67'
Tak přece jen náznak šance i po přestávce. Serge Gnabry si naskočil na skvělý centr Alphonsa Daviese, který obehrál Cygankova, a hlavičkuje těsně vedle levé tyče.
66'
Gnabry servíroval z volného prostoru na pravé straně míč zpět do ohně, ale Arťom Šabanov ho skluzem odvrací na další roh.
65'
Ve druhém poločase zatím marně čekáme na nějaké výraznější šance. Bayern hraje na údržbu a Dynamo se nedokáže prosadit, pokud má tvořit hru do plných.
62'
Hra pokračuje a Saného skákavá střela míří daleko od brány Dynama.
61'
Na hrací plochu míří zdravotníci ukrajinského klubu k Denisu Garmašovi, kterého podruhé během chvilky přišlápl nečistě hrající Upamecano.
60'
Následný roh odkopávají hosté za půlící čáru, kde ho rozehrává v roli falešného libera Neuer.
59'
Sané si naběhl na Goretzkovu kolmici, jenže míč mu při zpracování odskočil od nohy a od klečícího Buščana se odráží za čáru.
56'
Dayot Upamecano bolestivě nakopl podrážkou Garmaše, kupodivu se jeho šlapák obešel bez karetního důsledku.
54'
Hosté nedokáží déle podržet míč, hned po odkopu od brány následoval pas na Lewandowského, který pálí halfvolejem vedle bližší tyče.
53'
Centry proletěly z obou stran územím Dynama a míč posléze končí v zámezí.
52'
Jen půl minuty po předchozí Goretzkově střele pálí po zemi Kimmich a Šabanov ještě před Buščanem, který šel do rozkleku, vyráží míč na roh.
52'
Serge Gnabry sklepl míč ze vzduchu pro Leona Goretzku, který střílí bez přípravy nad břevno.
51'
Akci Volodymyra Šepeljeva zastavuje zdvižený praporek pomezního Perettiho, který předtím nechal ukrajinského náhradníka škodolibě, ale i v duchu současného výkladu pravidel proběhnout.
48'
Neuer vyrazil mimo velké vápno a nepouští kyjevské útočníky k míči.
46'
Dynamo hned po rozehrání vybojovalo dlouhým nákopem roh, Cygankov však spoluhráče ve vápně nenachází.
46'
Dynamo Kyjev nastupuje se dvěma změnami: Olexandr Tymčyk a Mykola Šaparenko se v sestavě neobjevují, nahradili je Tomasz Kędziora a Volodymyr Šepeljev.
46'
Žádné překvapení se na okraji bavorské metropole nekoná, domácí favorit vede nad Dynamem Kyjev po poločase 2:0. Skóre otevřel Robert Lewandowski z penalty, nařízené za Sydorčukův smolný zásah loktem do míče při výskoku na rohový kop. Fenomenální Polák pak ještě proměnil Müllerovu kolmici ve třináctý zásah sezóny.
Sympaticky hrající Dynamo jednou zachránila tyč při Saného střele, naopak v závěru mohlo z brejku snížit, ale De Penu fantasticky vychytal Neuer.

Statistiky první půle:
Držení míče 63% – 37%, střely na bránu 4:2, střely mimo 4:1, rohy 5:2, ofsajdy 0:2, fauly 7:5.
45'
43'
Neuer zasahoval proti tvrdé steřle Mykoly Šaparenka ze střední vzdálenosti.
41'
Dynamovci málem zasadili smrtící úder z přečíslení. Manuel Neuer však konečky prstů zázračně vyškrabuje De Penovu střelu pod břevno po Garmašově ideální přihrávce. Argentinec nevěří svým očím, že z takové tutovky nepadl gól.
40'
Střelu aktivitou hýřícího Saného sráží Zabarnyj na další roh.
39'
Georgij Buščan vyráží Kimmichovu přímou střelu z „krátkého rohu“, směřující na bližší tyč.
38'
Žlutou kartu dostává Olexandr Tymčyk (Dynamo Kyjev). Debutant v Lize mistrů stáhl za dres Saného, který se protáhl jako lasička mezi dvěma protihráči.
36'
Třetí roh Bayernu Mnichov zakončuje Lewandowski hlavičkou nad břevno.
35'
Křížnou střelou po zemi překonává Leroy Sané dynamovského brankáře, jehož zachránila tyč!
34'
Niklas Süle se držel pravidla „Když nevíš, co s míčem, vystřel“ a trefuje jen oplocení, oddělující hřiště od tribuny za bránou.
32'
Goretzkův nákop prodlužoval Gnabry hlavou z úhlu jen k připravenému Buščanovi.
31'
Müllerovu střelu zablokoval Šabanov, u míče zůstávají fotbalisté z Bavorska.
30'
Kyjevští rozehráli roh nakrátko, jenže po chvilce se provinili faulem a míč se vrací na kopačky domácích.
29'
Přes Sydorčuka a De Penu se dostal míč nalevo ke Garmašovi, jehož zblokovaná střela zajistila Dynamu první roh.
27'
Thomas Müller vykouzlil ve skluzu kolmou přihrávku, kterou si prvním dotekem zpracoval ROBERT LEWANDOWSKI a druhým již míč posunul obstřelem vybíhajícího Buščana do sítě.
25'
Po faulu na Lewandowského zahrával Bayern přímý kop, Saného střela však neměla gólové parametry.
24'
Bayern obléhal soupeře v jeho pokutovém území, Goretzkova rána zpoza šestnáctky však neprošla.
22'
Upamecanův pas sklepl Lewandowski pro Süleho, který vyslal skákavou střelu metr vedle pravé tyče.
20'
Davies se provinil útočným faulem.
18'
Asi největší překvapení v základních sestavách Olexandr Tymčyk dostal míč z pravého křídla přes dva protihráče ke Garmašovi, jenž posouval na Andrijevského. Tomu se na pokutovém oblouku zamotal do cesty trochu nešikovně hlavní rozhodčí.
17'
Bayern nechává hosty hrát až po velké vápno, kde přichází nepřesná průnikovka Andrijevského.
14'
Hernández fauloval na půlící čáře Garmaše, ale hosté rozehrávají opatrně dozadu.
12'
ROBERT LEWANDOWSKI si počkal na pohyb brankáře a zasunul pokutový kop bez námahy k opačné tyči.
11'
Po rohu zahrál kyjevský kapitán Sydorčuk míč ve výskoku loktem a rozhodčí nařizuje penaltu pro Bayern!
10'
Buščan vytahuje přes břevno Lewandowského hlavičku z osmi metrů po Gnabryho nadýchaném pasu z pravé strany pokutového území.
9'
Lídr ukrajinské ligy vystrčil růžky, Cygankov zakončuje v dobré pozici zblízka vedle brány.
7'
Lewandowskému je pískán útočný faul na Andrijevského, trestný kop rozehraje brankář Buščan.
6'
Dynamo vyrazilo do brejku po nepřesnosti domácích, kteří se však stihli vrátit a zapojit do rozehrávky Neuera.
4'
Střílený centr Alphonsa Daviese si pokryl Georgij Buščan.
1'
Allianz Arena se pro evropské poháry musí přejmenovat na Fotbalovou arénu Mnichov a na její pažit již nastupují domácí v červených a hosté v bílých dresech s bleděmodrými prvky.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Süle, Upamecano, Hernández, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Früchtl – Richards, Pavard, Choupo-Moting, Cuisance, Sabitzer, Sarr, Roca, Nianzou, Musiala, Stanišić.

Dynamo Kyjev: Buščan – Tymčyk, Zabarnyj, Šabanov, Mykolenko – Cygankov, Šaparenko, Sydorčuk (C), Andrijevskij, De Pena – Garmaš.
Náhradníci: Něščeret, Bojko – Verbič, Šepeljev, Ledněv, Karavajev, Naum, Syrota, Škurin, Suprjaha, Kędziora, Anťuch.

Rozhodčí: Guida – Meli, Peretti (ITA).
Vzájemné zápasy
Oba kluby se potkávají po více než dvou dekádách, naposledy v nadstavbové skupině Ligy mistrů na jaře 2000 zvítězilo Dynamo doma 2:0. Celková bilance je mírně příznivější pro Bayern (5-1-4, 12:12), ale vzhledem k časovému odstupu to pro dnešní večer nic než historickou vzpomínku neznamená.
Dynamo Kyjev
Podobně jako domácí vládne i Dynamo ukrajinské lize, když v devíti kolech až na jednu remízu vše vyhrálo. Minulý týden však museli svěřenci trenérského barda Mircei Lucesca spolknout hořkou pilulku v ukrajinském superpoháru, který s největším rivalem Šachtarem Doněck prohráli 0:3.
Do Ligy mistrů vstoupilo Dynamo bezbrankovou remízou s Benficou Lisabon, když jeho gól v nastaveném čase odvolal po dlouhém zvažování rozhodčí na zásah VAR kvůli těsnému ofsajdu.

Střelci:
7 – Cygankov, 5 – Bujalskyj, 3 – Garmaš.
Bayern Mnichov
Osm výher a jedna remíza (hned v bundesligové premiéře v Mönchengladbachu) se skóre 41:6 napříč všemi soutěžemi hovoří za vše. Obhájce posledních devíti titulů i jasný král letošního ročníku bundesligy vstoupil impozantně i do Ligy mistrů, když jednoznačně přejel Barcelonu na jejím hřišti 3:0. Třígólovou normu plní bavorský velkoklub od zmíněného duelu v Mönchengladbachu každý zápas a i proti Dynamu Kyjev bude jasným favoritem.