Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Lille - 29. září 2021   21:00

Salcburk
35' Adeyemi  • 53' Adeyemi
2:1
(1:0)
Lille
62' B. Yılmaz
Salcburk
Köhn – Kristensen, Onguéné, Wöber, Ulmer (C) – Seiwald, Camara, Sučić (70. Capaldo) – Aaronson – Okafor (62. Šeško), Adeyemi (75. Adamu).
H. Umut Meler – M. Eyisoy, C. Komurcuoglu (všichni TUR)
Red Bull Arena, Salzburg
Lille
Grbić – Djaló, J. Fonte (C), Botman, G. Gudmundsson (84. Reinildo) – David (84. Lihadji), André, Xeka (59. A. Onana), Gomes (59. Ikoné) – B. Yılmaz, Weah (59. Bamba).
Jakubech – Çelik, Reinildo, Ikoné, Yazıcı, A. Onana, Niasse, Bamba, Lihadji.

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na shledanou.
Aktuální pořadí skupiny G

1. Salzburg – 4 body
2. Sevilla – 2 body
3. Wolfsburg – 2 body
4. Lille – 1. bod

V příštím utkání, které se odehraje 20. října, bude hrát Salzburg opět doma a přivítá německý Wolfsburg. V případě výhry bude moci reálně pomýšlet na postup.
Lille čeká na svém trávníku těžký duel se španělskou Sevillou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 18:12.
Zajímavostí je, že Salzburg dosud vstřelil v Lize mistrů tři góly a všechny z pokutových kopů. Během dvou zápasů kopal už pět penalt.
Ve druhé půli se domácí nejprve díky druhé proměněné penaltě dostali do dvougólového trháku, ale ten netrval příliš dlouho a o necelých deset minut později se po minele domácího gólmana povedlo hostům snížit. Další gól už diváci neviděli, Salzburg bránil svůj těsný náskok a soupeře do žádné vážnější příležitosti už nepustil. Výhru si dnes zřejmě zasloužil.
90+6'
90+5'
Málem se jim povedlo vzít si dvoubrankové vedení zpátky, ale přihrávka na volného hráče byla obranou Lille zastavena včas.
90+4'
Domácí jdou s balón dopředu a drží jej daleko od své svatyně.
90+3'
Žlutou kartu dostává Nicolás Capaldo (FC Red Bull Salzburg), jenž fauloval Isaaca Lihadjiho.
90+2'
Nicolas Seiwald si nepohlídal postavení, je to ofsajd.
90+1'
A rakouský mančaft rozehraje další z mnoha rohových kopů.
90+1'
Zcela logicky se bude nastavovat ještě pět minut.
90'
Salzburg bude vhazovat v blízkosti velkého vápna soupeře a může tak hru zdržovat.
89'
Žlutou kartu dostává Jonathan Bamba (Lille OSC).
88'
Zcela jasný faul u postranní lajny, kterého se dopustil Jonathan Bamba. Ten také zaslouženě vidí žlutou kartu.
87'
Teď už se Salzburg faulu nedočkal a musí hodně rychle zpátky.
86'
Nový muž na hřišti Reinildo fauloval a připravuje svůj tým o balón.
85'
Jonathan Ikoné dostal přihrávku na střed, ovšem jeho zakončení bylo velmi nepřesné a balón končí jenom v zámezí.
84'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Gabriel Gudmundsson, přichází Reinildo.
84'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Isaac Lihadji.
83'
Trochu riskantní malá domů, Grbić ale situaci zvládl a balón odkopl do bezpečí.
82'
Hosté rozehrají těsně před středovou lajnou, čas se jim pomalu, ale jistě krátí.
81'
Benjamin Šeško se sice dostal k hlavičce a Ivo Grbić vytěsnil míč nad břevno, ovšem předtím se zakončující fotbalista provinil faulem, takže to místo rohu bude jen odkop od brány.
80'
Sven Botman skluzem odvrátil nebezpečnou přihrávku před jeho bránu, poté jeho spoluhráč míč zakopl a následuje roh.
79'
Penalty se dožadovali také hráči týmu ze západní Evropy, ale není jim přáno.
79'
Nepřesný balón letí ke Köhnovi a je jasné, že ten nikam pospíchat nebude.
78'
Lille se sice zmocnilo míče, ale nedaří se mu přechod do útoku.
77'
Salzburg drží míč daleko od brány, rozehrávat bude roh.
76'
Chukwubuike Adamu a Amadou Onana si vyměnili pár názorů, sudí však uklidňuje situaci a nebude udělovat ani kartu.
75'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Chukwubuike Adamu.
74'
Burak Yılmaz si rohový kop nevybojoval a hodně se zlobí na hlavního arbitra, který nařizuje odkop.
72'
Rakouský mančaft si přihrává na útočné polovině, spíš se snaží šetřit čas.
71'
Hosté vyrazili do útoku, špatnou přihrávkou ale o míč přichází.
70'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Luka Sučić, přichází Nicolás Capaldo.
69'
Philipp Köhn včas padl na zem a rukama zastavil přihrávku před svoji bránu, čímž zabránil šanci.
68'
Jonathan David mohl přihrávat na pravou i levou stranu, kde měl lépe postavené spoluhráče, místo toho střílel a domácí gólman zasahuje. Kdyby spíš přihrával, mohli se hosté možná radovat z vyrovnání.
67'
Mohamed Camara se rozhodl pro střelu z velké dálky, ale ta mu moc nesedla, navíc trefil jen spoluhráče.
66'
Žlutou kartu dostává José Fonte (Lille OSC).
66'
Centrovaný míč z levého křídla skončil přímo v rukách domácího brankáře.
65'
Benjamin André napřáhl z dálky, ale trefil jen nejbližšího protihráče.
62'
Lille právě vstřelilo branku!
BURAK YILMAZ napálil míč přímo na domácí svatyni a vypadalo to, že Philipp Köhn má balón pod kontrolou, ale opak byl pravdou a gólman Salzburgu velkou minelou dává soupeři šanci zdramatizovat utkání. Teď se musí Köhn hodně červenat.
62'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Benjamin Šeško.
61'
Hosté rozehrají přímý kop z ostrého úhlu, ještě předtím střídají domácí.
59'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Jonathan Ikoné.
59'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Jonathan Bamba.
59'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Amadou Onana.
58'
Rasmus Kristensen se prokličkoval až do zakončení na pravé strašně velkého vápna, Sven Botman ale míč zastavil a brankáři ulehčil práci.
57'
Málem se hráči francouzského celku dostali do šance, ale domácí obrana včas zareagovala.
56'
Timothy Weah si narazil míč se spoluhráčem, ale jeho následná střela šla vedle bližší tyče. Balón byl tečován, bude to roh.
55'
Hosté se dožadovali autu, hlavní arbitr ale dává míč protihráčům.
54'
Žlutou kartu dostává Karim Adeyemi (FC Red Bull Salzburg), který při oslavě gólu srazil rohový praporek.
53'
Salzburg právě vstřelil branku!
KARIM ADEYEMI vzal podruhé zodpovědnost na sebe a podruhé uspěl. Tentokrát zamířil hráč s číslem 27 na zádech přesně na střed a protože Ivo Grbić uskočil stranou, je z toho gól.
51'
Žlutou kartu dostává Burak Yılmaz (Lille OSC).
51'
Je tu druhá penalta a Burak Yılmaz dostává žlutou kartu za hru rukou.
51'
Krátce na to Benjamin André zahrál rukou a je tu přímý kop pro Salzburg z hodně dobré pozice.
50'
Dvakrát domácí centrovali z pravého křídla před bránu, dvakrát byli odraženi.
49'
Letící míč přeletěl vyběhnutého gólmana Lille, dostal se před jeho opuštěnou svatyni, kde jej odkopl včas jeden z jeho spoluhráčů.
48'
Xeka se dostal k odraženému balónu, ten ale poslal mimo bránu.
47'
Timothy Weah si šel pro faul a dočkal se jej. Lille rozehraje zhruba z úrovně rohu.
46'
Vyrovnaný první poločas, ve kterém byli přeci jen o něco aktivnější domácí hráči, kteří si zřejmě zaslouženě díky se štěstím proměněné penaltě odnáší do kabin těsné vedení. To mohli ještě navýšit, ale v další jejich šanci zachránila soupeře tyč a v nastavení byla nebezpečná střela zblokována. Lille zatím doplácí na nepřesnosti v útoku a musí ve druhé půli přidat, pokud chce pomýšlet na bodový zisk.
45+4'
45+3'
A ještě mohl zvýšit gólem do kabin svůj náskok. Karim Adeyemi po zpětné přihrávce střílel už v pokutovém území, ale mířil jen do bránícího Fonteho.
45+3'
Salzburg drží v závěru první půle míč na soupeřově polovině.
45+2'
Další faul ze strany hostí, tentokrát se obejde bez karty.
45+1'
Luka Sučić zůstává ležet na trávníku a na nohy se mu moc nechce.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45+1'
Žlutou kartu dostává Xeka (Lille OSC) za faul na protihráče.
44'
Burak Yılmaz stál ve zcela jasném ofsajdu, tady není co řešit.
43'
Salzburg nyní drží míč a s rozehrávkou vůbec nepospíchá. Je jisté, že by si přál vedení vzít do kabin.
42'
Domácí zastavují soupeřovu akci a míč posílají za postranní čáru. Následuje aut.
41'
Chybělo strašně málo a bylo to 2:0. Rasmus Kristensen si vyskočil na centr, ale hlavou poslal balón ze svého pohledu jen do pravé tyče. Grbić se stačil jen ohlédnout. Maximilian Wöber se poté dostal ještě k dorážce, ale střílel pouze do boční sítě. Tohle měl být gól.
40'
Situace se otáčí a rohový kop rozehrají domácí.
39'
Salzburgu se daří odvrátit míč do bezpečí a sám vyráží do brejku.
39'
Hosté mohou zkusit odpovědět rohovým kopem.
38'
Karim Adeyemi musí nyní balón odevzdat a se spoluhráči se vrátit na obrannou polovinu.
37'
Nepřesný centr z pravého křídla končí u Grbiće, který bere balón do rukou.
35'
Sám KARIM ADEYEMI se postavil k exekuci, třebaže nepsané pravidlo to nedoporučuje, a levačkou zamířil na levou stranu do horní části brány. Ivo Grbić sice vystihl směr a na balón si i sáhl, ale stačil jej rukou tečovat pouze do sítě.
34'
Nejhlasitěji protestuje Xeka, klidně by mohl vidět žlutou kartu za poznámky.
33'
Verdikt je jasný, bude to penalta, třebaže hosté vehementně protestují.
33'
Ještě se zkoumá, zda se faulovaný Adeyemi sám nedopustil předtím nedovoleného zákroku.
32'
Rozhodčí se jde podívat na video osobně.
31'
Situaci ještě posuzuje VAR, ale podle mě by se pokutový kop kopat měl.
30'
Žlutou kartu dostává Sven Botman (Lille OSC).
30'
Sven Botman skluzem zastavil unikajícího Adeyemiho v pokutovém území a nejen, že vidí žlutou kartu, ještě zavinil penaltu.
29'
Teď už se faul píská, a sice útočný faul Salzburgu, po kterém mohou hosté v klidu rozehrávat.
27'
Hosté si faul před pokutovým územím rakouského týmu nevynutili, naopak se provinili ofsajdem.
26'
Na druhé straně se do šance dostal Karim Adeyemi, míč poslal nepříliš prudkou střelou po zemi na vzdálenější stranu, ale Grbić včas padl k zemi.
25'
Fonte si vyskočil na křižný pas u vzdálenější tyče, ale jeho hlavičkové zakončení bylo nepřesné.
24'
Hosté si u středové lajny špatně přihráli, míče se na chvíli zmocnili domácí, ale ti o něj vzápětí rovněž přišli.
23'
Sven Botman se sice dostal k hlavičce, ta ale nemířila mezi tři tyče.
22'
Lille bylo rychle zpátky a vybojovalo svůj první roh v zápase.
21'
Timothy Weah zcela jasně fauloval ve snaze vybojovat míčl, Andreas Ulmer dobrou obrannou hrou vybojoval rozehrávku.
20'
Přečíslení hráčů Mozartova města ke gólu nevedlo a nebude to nakonec k jejich nelibosti ani rohový kop.
19'
Lille se už už dostávalo do dobré příležitosti, ale z té nakonec nešlo a hosté se musí vracet zpátky.
17'
Dlouhý nepřesný oblouček z kopačky domácího fotbalisty letí do rukavic vyběhnutého gólmana Lille.
16'
Nicolas Seiwald fauloval Angela Gomese, rozehrávat tak bude francouzský mančaft.
15'
Jérôme Junior Onguéné dobře zapracoval v obraně, vybojoval míč a podél postranní čáry jej poslal dobíhajícímu spoluhráči.
13'
Domácí faulovali, balón tak získává protivník.
12'
Viděli jsem první střelecký pokus, jenž mířil mezi tři tyče. Luka Sučić posunul místo střely míč za sebe, kde stál Brenden Aaronson, ovšem jeho slabá střela letí přímo do rukavic připraveného Grbiće.
11'
Timothy Weah si nepohlídal postavení a chytil se do ofsajdové pasti.
10'
A zatím žádná změna nepřichází, dlouhý nákop končí u gólmana Lille.
9'
Rakouský tým nyní vyráží do útoku, na první šanci nebo aspoň střelu se čeká.
8'
Postupně se dostávali blíž a blíž soupeřově svatyni, ale ke střele už nikoliv.
7'
Hosté se zmocnili balónu a přihrávají si na své polovině.
5'
Karim Adeyemi se provinil faulem, se spoluhráči se musí stáhnout.
4'
Míč zůstal na moment před bránou Lille, hostům se jej povedlo včas odkopnout do bezpečí.
4'
Na druhé straně bude Salzburg rozehrávat rohový kop.
2'
Hosté vystihli rozehrávku soupeře, poté předvedli pěknou kombinaci na jejíž konci přišla střela Buraka Yılmaze z dálky, která ovšem proletěla nad břevnem domácí svatyně.
1'

FC Red Bull Salzburg: Köhn – Kristensen, Onguéné, Wöber, Ulmer (C) – Seiwald, Camara, Sučić – Aaronson – Okafor, Adeyemi.
Náhradníci: Mantl, Walke – Okoh, Ludewig, Guindo, Bernardo, Capaldo, Bernede, Kjaergaard, Diambou, Adamu, Šeško.

Lille OSC: Grbić – Djaló, J. Fonte (C), Botman, G. Gudmundsson – David, André, Xeka, Gomes – B. Yılmaz, Weah.
Náhradníci: Jakubech – Çelik, Reinildo, Ikoné, Yazıcı, A. Onana, Niasse, Bamba, Lihadji.

Rozhodčí: H. Umut Meler – M. Eyisoy, C. Komurcuoglu (všichni TUR).
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu zatím ještě nikdy neutkali. Bude se po premiérovém souboji radovat tým z Mozartova města nebo naopak obhájce francouzského titulu?
Lille OSC

To Lille odehrálo o něco klidnější duel s německým Wolfsburgem, ve kterém diváci sice viděli v druhém poločase jednu branku, avšak ta po zásahu VAR nebyla nakonec uznána. Po zhruba hodině hry šel německý tým do deseti, úřadující mistr Francie ale početní výhodu nezužitkoval a po závěrečném hvizdu tak svítila na kontě obou mančaftů nula.
Ve francouzské lize se Lille zatím trápí, patří mu až devátá příčka, na svém kontě má z osmi zápasů jedenáct bodů díky třem výhrám a dvěma remízám. Generálka na tento mač mu ale vyšla, když zvítězilo 2:1 ve Štrasburku a zaznamenalo druhou výhru za sebou. Dosud skórovalo v jedenácti případech, zatímco o tři góly víc inkasovalo.
Kanaďan Jonathan David vede se čtyřmi zásahy tabulku střelců mužstva.
FC Red Bull Salzburg

Salzburg na úvod velmi překvapil a v divokém zápase na hřišti favorizované Sevilly dokázal uhrát remízu 1:1. V zápase kopal hned tři pokutové kopy, ten první za stavu 0:0 neproměnil, poté v 21. minutě uspěl, ale následně za stavu 1:0 opět penaltu zahodil. A přišel trest, také domácí dostali možnost jedenáctky a ve 42. minutě vyrovnali. Druhá půle přinesla rychlou červenou kartu pro domácího fotbalistu, rakouský tým však přesilovku nevyužil, přesto si odvezl cenný bod.
Ve své lize Salzburg zatím jasně dominuje, na kontě má maximální počet bodů, v devíti odehraných duelech nepoznal přemožitele, vstřelil třiadvacet gólů a pouhé čtyři inkasoval.
Nejlepším střelcem je sedmigólový Němec Karim Adeyemi, jenž ale ve Španělsku neproměnil první pokutový kop, pak už důvěru nedostal a zbylé dvě penalty, jednu úspěšnost a jednu neúspěšnou, provedl Chorvat Luka Sučić.
Dobrý den, Liga mistrů má na pořadu 2. kolo a já vám zvu k jejímu sledování. Není snad vyrovnanější tabulky, jako je ta ve skupině G, všechny týmy v ní zatím mají bod. V tomto přenosu se budeme zabývat rakousko-francouzským duelem mezi Salzburgem a Lille. Větším favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.