Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Dortmund - 14. září 2022   21:00

Manchester City
80' Stones (De Bruyne) • 84' Haaland (Cancelo)
2:1
(0:0)
Dortmund
56' Bellingham  (Reus)
Ederson – Stones, Akanji, N. Aké, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) (58. Ber. Silva) – Mahriz (58. J. Álvarez), Haaland (90+2. K. Phillips), Grealish (58. Foden).
Ortega, Carson – Dias, S. Gómez, Palmer, Lewis, Wilson-Esbrand.
Orsato – Carbone, Giallatini (ITA)
Etihad Stadium, Manchester
50441 diváků
Dortmund
Meyer – Meunier, Süle, Hummels, Guerreiro – Özcan (89. Moukoko), Can, Bellingham – Reus (C) (88. Adeyemi), Modeste (78. Schlotterbeck), Reyna (62. Malen).
Unbehaun – T. Hazard, Wolf, Brandt, Coulibaly, Rothe, Passlack.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:8.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která byla mnohem záživnější než první část. Nejprve poslal hosty do vedení přesnou hlavičkou Jude Bellingham a s Manchesterem City to nevypadalo nejlépe. Jenže závěrečná pasáž domácím vyšla naprosto dokonale, když se nejprve naprosto nečekanou ranou prosadil John Stones, aby o několik minut později poslal Cancelův precizní centr do branky Erling Haaland. Hosté nepředvedli vůbec špatný výkon a jejich obrana dlouho nepouštěla soupeře do vážných šancí. V dresu Manchesteru City potvrdil svou střeleckou dominanci Erling Haaland. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+4'
Guardiola ještě dostal žlutou kartu poté, co si zřejmě pustil pusu na špacír při hodnocení výkonu rozhodčího Orsata.
90+4'
90+4'
Ještě menší rozmíška v závěru. Žlutou kartu dostal Thomas Meunier a Phil Foden.
90+3'
Nebezpečnou střelu v samém závěru vypustil Donyell Malen, ale o kousek minul branku.
90+2'
Haaland za velkého aplausu opouští hrací plochu, na které ho v závěrečných okamžicích nahrazuje Kalvin Phillips.
90+1'
Julián Álvarez se pokusil o další zakončení, ale to tentokrát zblokovala obrana a míč z kopačky Fodena míří do rukavic brankáře.
90'
Italský rozhodčí nastaví utkání o 3 minuty.
89'
Julián Álvarez se dostal ke střele, kterou mu zlikvidoval pozorný Meyer.
89'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Youssoufa Moukoko.
88'
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Karim Adeyemi.
88'
K vidění bylo několik ostřejších zákroků hostujících hráčů a Salih Özcan si za jeden z nich prohlédl žlutou kartu.
86'
Míč nyní drží hostující fotbalisté, kteří by samozřejmě chtěli odvézt alespoň bod.
85'
Na druhé straně se dostal k zakončení Thomas Meunier, ale branku zaměřit nedokázal.
84'
Manchester City právě vstřelil branku! Obrovský obrat v závěru utkání je na světě. Cancelo si posunul míč a vyslal před branku centr šajtlí, na který si naskočil ERLING HAALAND, který akrobatickým způsobem dostal balón do branky!
83'
Bernardo Silva dostal příliš razantní přihrávku od Fodena, který nedokázal míč ve vápně zpracovat.
81'
Okamžitě letěl do vápna hostů další centr, který však obrana odvrátila do bezpečí. Diváci však ženou své hráče vpřed.
80'
Manchester City právě vstřelil branku! Kevin De Bruyne přistrčil míč na JOHNA STONESE a zadák Manchesteru City vypustil spektakulární ránu, která skončila v síti! Meyer stáhl ruce a nedokázal vytlačit míč mimo tři tyče.
79'
Donyell Malen nechtěl soupeři za žádnou cenu předat míč po odpískání, až mu rozhodčí udělil žlutou kartu za zdržování hry.
78'
Útočník Modeste odchází a zadák Schlotterbeck míří na hřiště. Jasný signál, jakým směrem se hosté chtějí ubírat ve zbytku zápasu.
77'
Bernardo Silva zleva centroval, ale míč byl o kousek vyšší, než by dvojice spoluhráčů ve vápně potřebovala.
76'
Meyerova rozehrávka nebyla z nejlepším, míč skončil v autu, takže vhazovat budou domácí.
75'
Kombinace Manchesteru City připomíná spíše utkání v házené. Obrana Dortmundu i nadále odolává.
74'
Ederson vyrazil hodně daleko z branky, aby odvrátil nebezpečnou situaci, ovšem Reus se stejně nacházel v ofsajdu.
73'
Příliš nízký centr Kevina De Bruyneho od rohového praporku odvrátila obrana Dortmundu.
72'
Foden skvěle hledal Haalanda, před nímž ve skluzu míč odehrál na poslední chvíli Mats Hummels. Výborný zákrok zadáka Borussie.
71'
Na trávníku zůstává v nefotbalové pozici Emre Can a rozhodčí si ověřuje, co stojí za potížemi německého záložníka.
70'
Hráči Manchesteru City stále nedovedou přejít do nebezpečných střeleckých pozic.
69'
Cancelův centr na De Bruyneho byl příliš dlouhý, takže Belgičan nestihl míč zasáhnout ve hře.
68'
Akanji musel hodně rychle dát míč od nohy, což se mu podařilo. V opačném případě by se k míči snadno dostal Reus.
67'
Cancelo se sice dostal do šestnáctky soupeře, ale tam o míč přišel a snažil se pádem vybojovat penaltu, ale o faul Malena se nejednalo.
66'
Erling Haaland sice nebyl v nejlepším úhlu, ale pokusil se okamžitě vystřelit, jenže míč se otřel o vnější tyč a šel mimo.
66'
Centr Kevina De Bruyneho z hloubi pole neměl naději na úspěch, protože letěl jen do míst, kde vládne pevnou rukou Alexander Meyer.
65'
Těžiště hry se přesunulo opět na polovinu Borussie Dortmund, kde kombinují hráči v bleděmodrém.
64'
Ederson si vyrazil pro míč, ale ten se mu získat nepodařilo, nicméně Brazilec měl štěstí, že mu vypomohli spoluhráči.
63'
Nový hráč na trávníku Álvarez si nepřišel na Matse Hummelse. Zkušený obránce Dortmundu byl posléze faulován.
62'
Ze hry odstupuje Giovanni Reyna, kterého nahrazuje uzdravený Malen.
60'
Domácí se snaží kombinovat s míčem u kopaček a stále se jim nedaří najít mezeru v obraně soupeře.
58'
Guardiola okamžitě reaguje trojitým střídáním. Ze hry mizí nevýrazní Grealish s Mahrizem, dále Gündoğan a do hry míří Álvarez, Foden a Bernardo Silva.
56'
Dortmund právě vstřelil branku! Po rohovém kopu udeřili hosté! Nehlídaný Marco Reus poslal před branku míč, který hlavou poslal za záda bezmocného Edersona JUDE BELLINGHAM. O ofsajdovém postavení nemůže být řeč.
55'
Thomas Meunier na pravé straně doběhl míč a centroval do vápna, kde soupeř odvrátil na roh.
54'
Anthony Modeste si nepohlídal ofsajdovou linii, takže i kdyby zvítězil v souboji s obráncem, vzrušení by bylo marné.
53'
Rodri fauloval při návratu do obranných pozic Judea Bellinghama, za což vidí žlutý trest.
52'
Marco Reus se dostal do velké šance, jenže ji neproměnil! Skvěle přešel přes Akanjiho, nicméně následně poslal střelu mimo tři tyče.
51'
Aké se pěkně vyšplhal na záda soupeře a zasáhl míč, jenže následně stejně přišel aut pro hosty.
50'
Hráči Manchesteru City už opět převzali otěže utkání a snaží se přihrávkami najít volné místo v obraně Borussie.
49'
Po centru Kevina De Bruyneho skočil Meyer a skryl míč ve své moci, aby nedoletěl do míst, kam dobíhal Erling Haaland.
48'
Po chvíli se hosté vrátili zpět k míči a kombinací se postupně dostali až k brankáři Meyerovi.
47'
Marco Reus nikam nespěchal, prošel v poklidu středem hřiště a vyslal přesnou přihrávku na spoluhráče. Ovšem hosté následně o míč přišli.
46'
Nástup domácího celku na hrací plochu trval trochu déle. Uvidíme, zda dokáží hráči realizovat rady, které dostali od trenérského týmu.
46'
Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které byli domácí tím týmem, jenž častěji měl míč na kopačkách. Dokonce i častěji stříleli, jenže nedařilo se jim trefovat prostor vymezený třemi tyčemi. V první polovině utkání jsme nebyli svědky žádné vyložené brankové příležitosti, takže asi není příliš překvapivé, že se oba celky rozchází za bezbrankového stavu. Domácí trenér určitě spokojen být nemůže a jeho svěřenci musí do druhé půle hodně zlepšit výkon. Dortmundu současný stav jistě vyhovuje a pokusí se ho udržet co nejdéle. Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
45'
44'
Fotbalisté Manchesteru City znovu hledají cestu k brance, kterou hájí Alexander Meyer.
43'
Rijád Mahriz zatím nepodává zrovna oslnivý výkon, nyní zpracoval míč až za postranní čarou.
42'
Emre Can se dopustil nedovoleného zákroku na útočné polovině na Rodriho, i když se mu to příliš nezdá.
41'
Aktivitu v posledních okamžicích převzala Borussia. Ovšem kombinace probíhá momentálně na obranné polovině Dortmundu.
40'
Kupředu se dostal také Dortmund, ovšem ani německému mužstvu se nepovedlo zakončit akci.
39'
Manchester City je i nadále aktivnějším týmem, ovšem stále se mu nedaří připravit si pozici vedoucí ke střele na branku.
37'
De Bruyne dobře obešel Süleho, následně odcentroval, ale Haaland měl míč už příliš za sebou.
36'
Rodri se ve snaze získat míč dopustil nedovoleného zákroku, jehož terčem se stal Niklas Süle.
35'
Erling Haaland dobře našel na levé straně volného Grealishe, který však znovu opřel střelu pouze do soupeře.
34'
Kevin De Bruyne poslal centr na bližší tyč, kde snadno odvrátil Anthony Modeste.
33'
Na druhé straně zakončoval Jack Grealish, který však trefil pouze dobře postaveného Bellinghama a uvidíme roh.
33'
Thomas Meunier se proběhl po pravé straně, poté hledal přihrávkou spoluhráče, jenže míč ani k jednomu z nich nedostal.
31'
Ilkay Gündoğan zahrál ve skluzu míč, který nakonec končí v zámezí tak nešťastně, že hosté získali rohový kop. Ovšem Reynův centr proletěl vápnem, aniž by ho kdokoliv zasáhl.
30'
Marco Reus hledal spoluhráče ve vápně, ovšem našel pouze hlavu hráče v bleděmodrém trikotu.
30'
Giovanni Reyna se ocitl na trávníku po nedovoleném zákroku soupeře a uvidíme volný přímý kop na útočné polovině.
29'
Domácí fotbalisté stále marně hledají cestu před soupeřovu branku. Územní převahu sice mají, leč bez valného efektu.
27'
Nepovedený centr v podání Dortmundu končí pouze v rukavicích připraveného Edersona.
26'
Cancelo vypustil prudkou ránu z větší vzdálenosti, kterou však nedokázal vměstnat mezi tři tyče.
25'
Erling Haaland se ukázkově vrátil a odebral soupeři míč, což ocenili přítomní diváci aplausem.
24'
Fotbalistům Manchesteru City se zatím příliš nedaří překvapovat obranu soupeře. Na vině je i poměrně velké množství nepřesných přihrávek.
23'
Kevin De Bruyne poslal od rohového praporku centr do pokutového území, kde vyboxoval Meyer. Následně se Belgičan dostal ještě k jednomu centru, ale tam se Mahriz nedostal k míči.
22'
Nathan Aké musel přistrčit hlavou brankáři, protože jinak hrozilo nebezpečí za zády číhajícího soupeře.
21'
Doprava letěla přihrávka na Rijáda Mahrize, kterou nemohl Alžířan zachytit na hrací ploše.
21'
Jack Grealish dalším centrem hledal Erlinga Haalanda, jenže dobře zakročila obrana Borussie Dortmund.
20'
Anthony Modeste se snažil dostat k centrovanému míči, jenže postrčil k zemi stopera Manchesteru City, takže se píská útočný faul.
19'
De Bruyne prodloužil na Mahrize, ten mu poslal zpět, jenže tam dobře zasáhl Mats Hummels a nepustil Belgičana k míči a pohlídal situaci.
18'
Domácí vybojovali rohový kop, který rozehrál Kevin De Bruyne, ovšem úmysl se mu nepodařilo zdárně přetavit v čin.
17'
Grealish na druhé straně v pokutovém území také vypálil, jenže míč opřel pouze o bránícího soupeře.
16'
Salih Özcan vypustil technický střelecký pokus, který však dokázal Ederson poměrně jednoduše zkrotit.
15'
Několikeré vyměnění míče mezi Mahrizem a Stonesem, následoval centr Stonese, který odvrátila obrana, načež centroval také Mahriz a před Haalandem míč odehrál Niklas Süle.
14'
Kevin De Bruyne napadal rozehrávku soupeře, který o Belgičana opřel míč a bude vhazovat.
13'
Cancelo se dral po lajně k brance, jenže nepohlídal si dráhu letu míče a ten mu vyběhl mimo hrací plochu.
12'
Grealish cpal přihrávku přes dvojici soupeřů na Haalanda, ale záměr se mu realizovat nepodařilo.
11'
Fotbalisté Borussie kombinují na vlastní obranné polovině a hledají prostor, kudy se vydat k soupeřově brance.
10'
Kombinace domácího celku se přesunula až na vlastní polovinu, odkud letěl příliš vysoký centr Akanjiho, na který neměl Cancelo nejmenší nárok.
9'
Těžká přihrávka dozadu na Akého, kterou nakonec musel vyřešit Ederson. Ovšem hráči Manchesteru City mohli hrát v klidu, protože nebyli pod žádným tlakem napadajících soupeřů.
8'
Jude Bellingham se podle verdiktu sudího Orsata dopustil faulu proti Jacku Grealishovi.
8'
Dortmund kombinuje s míčem u kopaček. Reyna poslal kupředu Reuse, který zprava centroval, ale Akanji odhlavičkoval do bezpečí.
7'
Příliš dlouhý centr na pravou stranu nemohl zachytit Rijád Mahriz. Autové vhazování pro Borussii.
6'
První souvislejší kombinace hostů skončila nepřesnou přihrávkou Thomase Meuniera.
5'
Anthony Modeste se snažil okamžitě posunout míč na spoluhráče, jenže našel pouze fotbalistu ve světle modrém triku.
4'
Rijád Mahriz se ocitl pod nepříjemným tlakem soupeře, ale alžírský reprezentant dokázal míč i přes napadání udržet. Následně se dostal k centru, jenž končí v moci Meyera.
3'
Haaland se na útočné polovině dostal k míči, ale přes přesilu soupeřů se mu přejít nepovedlo.
2'
Alexander Meyer musel poprvé skrýt míč do rukavic po centrovaném míči z levé strany.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté v bleděmodrých dresech, kteří okamžitě kombinují s míčem u kopaček, jak je jejich dobrým zvykem.
1'
Oba celky jsou již nastoupeny a máme zde minutu ticha na počest zemřelé královny Alžběty II.

Manchester City: Ederson – Stones, Akanji, N. Aké, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) – Mahriz, Haaland, Grealish.
Náhradníci: Ortega, Carson – Dias, J. Álvarez, K. Phillips, S. Gómez, Ber. Silva, Palmer, Lewis, Foden, Wilson-Esbrand.
Trenér: Pep Guardiola

Borussia Dortmund: Meyer – Meunier, Süle, Hummels, Guerreiro – Özcan, Can, Bellingham – Reus (C), Modeste, Reyna.
Náhradníci: Unbehaun – Schlotterbeck, T. Hazard, Moukoko, Wolf, Adeyemi, Malen, Brandt, Coulibaly, Rothe, Passlack.
Trenér: Edin Terzić

Rozhodčí: Orsato – Carbone, Giallatini (ITA).
Borussia Dortmund

Také Borussia si na úvod skupinové fáze Ligy mistrů připsala vysoké vítězství, když si doma poradila 3:0 s Kodaní. Bundesliga však fanouškům Dortmundu přináší i horší pocity, když z úvodních šesti klání odešla Borussia hned dvakrát poražena a okupuje průběžnou pátou příčku. Ve třetím kole Dortmund nestačil na domácí půdě na Brémy 2:3, přestože ještě v 88. minutě vedl 2:0, ale poté přišel neuvěřitelný závěrečný kolaps. Druhá prohra v lize pak přišla o posledním víkendu, kdy Dortmund podlehl jednoznačně na půdě Red Bullu Lipsko 0:3.

Svěřenci Pepa Guardioly sehráli úvodní zápas skupiny na půdě Sevilly, kde předvedli dominantní výkon korunovaný čtyřmi vstřelenými góly. To v ligové soutěži se jim zase tolik nevede – respektive zapsali již dvě ztráty ze šesti zápasů, což prozatím stačí na průběžnou druhou pozici za londýnským Arsenalem. Ztráty Manchesteru City přišly za remízy na půdě Newcastlu a Aston Villy. Ve velice dobrém světle se jeví norský střelec Erling Braut Haaland, který v šesti ligových duelech nasázel 10 branek a na jednu přihrál, čímž je jednoznačně nejproduktivnějším hráčem soutěže. Ostatně i v Seville skóroval do sítě soupeře dvakrát, takže obrana bývalého klubu se bude muset mít na pozoru.
Skupinová fáze Ligy mistrů se rozjíždí na plné obrátky. Za sebou máme úvodní zápasy, které mnohé napověděly a nyní se již plně soustředíme na druhé kolo, v němž bude k vidění řada zajímavých střetnutí. Jedním z nich bude i utkání, kde se setkávají Manchester City a Borussia Dortmund. Papírovým favoritem je domácí celek. Pikantní bude duel třeba i pro kanonýra Erlinga Haalanda, který ještě v minulé sezóně nastupoval v barvách Dortmundu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.