Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Kazachstán - 19. listopadu 2018   18:00

Gruzie
Gruzie
59' Merebašvili  • 84' Chakvetadze
2:1
(0:0)
Kazachstán
Kazachstán
90' Omirtajev
Gruzie
Loria- Dvali, Kašia, Kvirkvelia, Kakabadze (86. Kočolava)- Kvekveškiri, Kankava- Merebašvili, Gvilia (75. Katčarava), Chakvetadze (90+3. Aburjania)- Vako
Martins T. (Por)
Boris Paichadze Dinamo Arena (Tbilisi)
Kazachstán
Nepogodov- Sujumbajev, Logvinenko, Malij, Bejsebekov- Murtazajev (89. Omirtajev), Mužikov, Kuat, Fedin (90+1. Turysbek)- Zainatdinov- Ščetkin (74. Pertsuk)

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Sledovali jsme utkání mezi Gruzií a Kazachstánem, který končí jednoznačným vítězstvím 2:0. O branky se postarali v 59.minutě Merebašvili a v 84.minutě Chakvetadze. Gruzie celý zápas byla jasně lepší, i když nedokázali vytvořit dostatek stoprocentních šancí. Kazachstán měl dvě dobré šance, jenže ani jedna neskončila za bránou Lorii. Gruzie vyhraje skupinu 1 s 16 body, Kazachstán skončil druhý.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Sujumbajev (Kazachstán).
90+3'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Chakvetadze, přichází Aburjania.
90+2'
Rozhodčí Martins se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90+1'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Fedin, přichází Turysbek.
90'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečná premiéra! Autorem branky je ORALKHAN OMIRTAJEV, který ve své první reprezentační minutě střílí svoji první branku v mužské reprezentaci. Asistence: Mužnikov.
89'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Murtazajev, přichází Omirtajev.
88'
Gruzínští fotbalisté ovšem dál drží balon a toto utkání jednoznačně ovládnou.
87'
I hostující trenér bude podruhé v utkání střídat.
86'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Kababadze, přichází Kočolava.
85'
Gruzie vyhrála první vzájemné utkání 0:2 a vypadá to, že stejný výsledek bude i v odvetě již za rozhodnutého stavu v tabulce.
84'
Gruzie právě vstřelila branku!
Autorem branky je GIORGI CHAKVETADZE, který dostal pěknou přihrávku od Vaka. Navedl si míč na pravačku a krásnou ranou překonává bezmocného Nepogodova. Asistence: Vako.
82'
Rozhodčí Martins píská nedovolený zákrok Bejsebekova. Tlak domácích sílí.
81'
Gruzie kombinuje kolem pokutového území a touží přidat ještě minimálně jednu branku.
80'
Posledních deset minut utkání a domácí Gruzie vede stále 1:0.
79'
Nepřesná přihrávka Kvekveskiriho. Nepogodov bude odkopávat od brány.
78'
Velká šance Gruzie! Chakvetadze se krásně uvolnil a vystřelil, jenže trefuje pouze břevno brány Nepogodova.
77'
Gruzie kombinuje na polovině hřiště a užívá si poslední minuty v posledním výkonostním koši, neboť postupují do toho třetího. Teoreticky se mohou příště utkat i s Českou Republikou.
76'
Střídal i domácí Weiss, který poslal na hřiště Katčaravu, který působí v kyperském Anorthosisu.
75'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Gvilia, přichází Katčarava.
74'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Ščetkin, přichází Pertsuk.
73'
Velká šance Kazachstánu! Mužnikov krásně nacentroval do vápna, kde si naběhl Logvinenko, jehož hlavička těsně míjí bránu Loria.
71'
Hostující kormidelník Stoilov bude poprvé v utkání střídat.
70'
Posledních dvacet minut utkání a domácí vedou díky brance Merebašviliho 1:0.
69'
Do ofsajdového postavení se dostal Vako.
68'
Gruzie už nikam nepospíchá. Rychlý fotbal dnes nemůžeme čekat.
67'
Ke střele se dostal záložník Zainutdinov, jenže jeho rána plachtí mimo bránu Loria.
66'
Mužnikov se zajímavě dostával do pokutového území. To musel zastavit nedovoleným zákrokem Kankava.
65'
Kazachstán kombinuje na své polovině hřiště a chtějí si připravit kvalitní útok.
64'
K zakončení se dostal Gvilia, jenže jeho pokus blokuje Bejsebekov.
63'
Dvanáctý roh pro domácí Gruzii v zápase. Celek vedený slovenským stratégem Weissem je zatím v této činnosti velice aktivní.
62'
Opět mizerná rozehrávka Kazachů, kteří se musejí opět vrátit do obranného postavení.
61'
Kazachstán z nenápadného útoku vybojoval alespoň roh.
60'
Po hodině hry domácí národní tým vede 1:0 a potvrzuje, že je jasně lepším týmem.
59'
Autorem branky je GIORGI MEREBAŠVILI, který povedenou střelou střílí první branku v utkání. Celkově se za národní tým prosadil podruhé Asistence: Chakvetadze.
57'
Chakvetabze vybojoval volný přímý kop.
56'
Gruzie je opět lepším týmem díky dobré kombinaci na své útočné polovině hřiště.
55'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující brankář Nepogodov.
54'
Další rohový kop pro domácí národní tým.
53'
Do ofsajdového postavení se dostal hostující Murtazajev.
52'
Merebašvili vyslal další střelu na bránu, nicméně Nepogodov si připisuje svůj třetí zákrok v utkání.
51'
Kazachstán kombinuje na své polovině hřiště a otupuje tlak domácích, který se opět zvedl.
50'
Velká šance domácích! K obrovské šanci se dostal domácí obránce Kašia, jenže jeho hlavička končí těsně bránou Nepogodova.
49'
První rohový kop pro národní tým Gruzie v druhém poločase. Celkově jich mají již osm.
48'
Hra je stále hodně rozháraná. Snad se to brzy zlepší, jinak nás nečeká pěkná půle.
47'
Začali jsme tam kde jsme skončili, tedy častými fauly.
46'
Kazachstán rozehrál druhý poločas. Ani jeden trenér se nerozhodl pro brzké střídání.
46'
Sledovali jsme první poločas utkání mezi Gruzií a Kazachstánem, který končí bezbrankovou remízou. Domácí měli sice v úvodních dvaceti minutách obrovský tlak, jenže nic z toho nevytěžili. Kazachstán v druhé části utkání zcela vyrovnal. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.
Druhý poločas začne zhruba za deset minut.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Mužnikov (Kazachstán).
45'
Rozhodčí Martins se rozhodl, že nastaví minutu nad rámec základní hrací doby.
43'
Kankava z první vypálil, jenže jeho pokus ohrozil více podavače míčů, než brankáře Nepogodova.
42'
Rozhodčí Martins ukazuje Fedinovi, že další jeho nedovolený zákrok bude posouzen žlutou kartou.
41'
Hra je nadále hodně rozhozená. Rozhodně by tomu pomohla nějaká branka, snad se ji brzy dočkáme.
40'
První poločas se nám blíží ke konci a stav je bezbrankový. I díky tomu, že domácí nevyužili velké tlak na začátku utkání.
39'
Kababadze nedovoleně stáhl na zem Murtazajeva.
38'
Gvilia lehce získal míč. Přihrál sis Vakem a poté vypálil. Rána ovšem letí daleko od brány Nepogodova.
37'
Opět nepovedená rozehrávka na krátko. U míče je Logvinenko, který hledá na pravé straně Fedina.
36'
Devátý rohový kop pro domácí národní tým.
35'
V minutě jsme viděli tři nedovolené zákroky. Hra je tím hodně rozkouskovaná.
34'
Ten byl mizerně zahrán Gviliou. Nepogodov bude odkopávat od brány.
33'
Kuat se provinil nedovoleným zákrokem. Gruzie bude kopat zajímavý volný přímý kop.
32'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Kašia.
31'
Další rohový kop, tentokrát pro hostující národní tým Kazachstánu.
30'
Po půlhodině utkání je stav stále bezbrankový. Nic jiného jsme ovšem nemohli čekat.
29'
Hra se v posledních minutách hodně uklidnila a hosté cítí šanci.
28'
Velká šance pro Kazachy! Murtazajev se krásně uvolnil a prudce vypálil. Domácí brankář Loria ovšem parádně vyskočil a jednoznačně pomohl svému týmu.
26'
Mužnikov nepřesně přihrál na rozběhnutého Ščetkina. Rozehrávat bude od brány Loria.
25'
I domácí začínají kupit velké chyby a Kazachstán se lehce dostal k odraženému míči.
24'
Zainutdinov vystřelil zhruba z dvaceti metrů, jenže domácí brankář Loria v pohodě zasahuje. Na tahu jsou opět domácí fotbalisté.
23'
Do ofsajdového postavení se tentokrát dostal domácí Merebašvili.
22'
Domácí národní tým rozehrál další dva rohy v krátkém sledu, ale i ty nepřinesly stoprocentní šanci.
21'
Domácí si přihrávají blízko pokutovému území. S Kazachstánem to moc dobře nevypadá.
20'
Po úvodních dvaceti minutách je stav bezbrankový. Gruzie zatím nedokázala využít herní převahy.
19'
Další rohový kop domácích byl rozehrán na krátko. Vako přemýšlí, jak s míčem naloží.
18'
Gvilia dobře podržel balonek a díky tomu zůstali domácí na míči.
17'
Domácí obránci přesvědčivě posílají míč do bezpečí. Do rychlého brejku prchá Gvilia.
16'
Fedin vybojoval pro svůj celek první rohový kop v utkání. Celkově jich bylo po prvních šestnácti minutách čtyři.
15'
Kazachstán kombinuje na své útočné polovině a pomalými krůčky vyrovnávají utkání.
14'
Kababadze vystřelil z dobré příležitosti, jenže Nepogodov opět vyráží na další roh.
13'
Domácí národní tým trénuje slovenský trenér Vladimír Weiss starší, který pozvedl místní národní tým na velice dobrou úroveň.
12'
Gruzínští hráči nadále pokračují ve velice aktivním pojetí hry a vůbec nedávají Kazachstánu šanci.
11'
Do druhého ofsajdu v utkání se dostal domácí Gvilia, kterému ofsajdová past moc nevychází.
10'
Ten tentokrát nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Malij.
9'
A domácí poprvé zakončili. Na krásný centr si vyskočil Chakvetadze, jenže jeho pokus vyráží Nepogodov na další roh.
8'
První rohový kop pro domácí fotbalisty.
7'
Domácím hráčům se ale volný přímý kop nepovedl. Kazachstán si může poprvé v utkání zakombinovat.
6'
Zainutdinov se provinil nedovoleným zákrokem. K míči se se staví Kvekveškiri.
5'
Nepogodovi se nepovedla rozehrávka a domácí fotbalisté jsou opět na míči. Dominance pokračuje.
4'
Do ofsajdového postavení se dostal domácí Gvilia.
3'
Sujumbajev dobře zakročil před nebezpečně dotírajícím Kankavou.
2'
Gruzie nadále pokračuje v držení míče na své polovině hřiště, konkrétně je u balonu Kvekveškiri.
1'
Utkání o čest začalo. u míče jsou domácí fotbalisté, kteří oblékli bílé dresy, Kazachstán modré.
1'

Gruzie: Loria- Dvali, Kašia, Kvirkvelia, Kakabadze- Kvekveškiri, Kankava- Merebašvili, Gvilia, Chakvetadze- Vako
Náhradníci: Kupatadze, Kvaškvadze- Aburjania, Dvališvili, Čanturišvili, Katčarava, Kharašvili, Kočolava, Tabidze, Zarandia

Kazachstán: Nepogodov- Suyumbajev, Logvinenko, Maliy, Bejsebekov- Murtazajev, Mužikov, Kuat, Fedin- Zainatdinov- Ščetkin
Náhradníci: Islamkulov, Plotnikov- Maročkin, Mirošničenko, Narzildajev, Omirtajev, Pertsuk, Turysbek, Jerlanov

Rozhodčí: Martins T. (Por).
Gruzie
Gruzie již má po pěti odehraných zápasech jistý postup ze své skupiny! Ve skupině zatím ani jednou neprohrála a pouze jednou remizovala (1:1 s Andorrou). Gruzie tedy má zajištěn postup do Ligy D! Nejlepším střelcem je Chakvetadze, který dal tři branky svého týmu. Gruzínci inkasovali v pěti zápasech jen jednou a to svědčí o jejich pevné defenzívě.

Kazachstán
Byl jeden z favoritů na postup do vyšší ligy, nakonec po premiérovém ročníku Ligy národů zůstane i pro příští ročník v Lize C. Kazaši si připsali pouze jednu výhru a to s Andorrou (4:0), tři zápasy remizovali a jeden prohráli. Právě remízové zápasy rozhodly o tom, že nepostoupí ze skupiny.

První vzájemný zápas dopadl lépe pro Gruzii, která Kazachstánu připravila jejich jedinou porážku. První poločas přinesl bezbrankovou remízu. Ve druhém poločase se prosadil Chakvetadze a o pár minut později si Kazaši vstřelili vlastní branku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.