Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Francie - 6. září 2018   20:45

Německo
Neuer (C) – Rüdiger, Hummels, J. Boateng, Ginter – Kroos, Kimmich – Werner, Goretzka (66. Gündoğan), T. Müller – Reus (84. Sané).
Daniele Orsato – Lorenzo Manganelli, Fabiano Preti
Allianz Arena
Francie
Aréola – Lucas Hernández, Umtiti, Varane, Pavard – Kanté, P. Pogba – Matuidi (86. Tolisso), Griezmann (80. Fékir), Mbappé – Giroud (66. O. Dembèlé).

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou.
Je konec! Utkání dvou posledních vítězů světových šampionátů končí bezbrankovou remízou. Narozdíl od prvního nudného poločasu, druhý už nabídl spoustu šancí. Zejména na straně domácího Německa, ale velké absolutorium si dnes zaslouží hostující brankář Alphonse Aréola, který předvedl několik fantastických zákroků. Oba týmy si tak připisují do tabulky po jednom bodu.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:8.
90+2'
90+2'
Leroy Sané se probil přes dva hráče. Třetímu chtěl nasadit housle, což se nepovedlo.
90+1'
Ve druhém poločase se nastaví nad rámec normální hrací doby dvě minuty.
90'
Antonio Rüdiger vyslal hezký centr do šestnáctky, tam byl úplně volný Lucas Hernández, který měl čas si míč i zpracovat na prsa.
89'
Nabil Fékir u půlicí čáry fauloval Kimmicha.
88'
Žlutou kartu dostává Antonio Rüdiger (Německo).
88'
Antonio Rüdiger si tvrdě počínal proti Pavardovi a rozhodčí udělí první žlutou kartu v zápase.
86'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Corentin Tolisso.
85'
Ilkay Gündoğan cetrovaným balonem nenašel vůbec nikoho.
85'
Střídající Sané se neprosadil přes Umtitiho, rohový kop na domácí straně.
84'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Leroy Sané.
83'
Pogba se dostal k hlavičce, ale míč trefil špatně v záklonu.
82'
Domácí by neměli zapomínat ani na zadní vrátka, div že se do rychlého protiútoku nedostal Benjamin Pavard. Nicméně po zásahu Mullera mají hosté k dispozici rohový kop.
81'
Rozeběhla se nám poslední desetiminutovka hry, ve které se jistě máme na co těšit.
80'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Nabil Fékir.
79'
Kimmichův centr do šestnáctky kryje Varane.
78'
Toni Kroos dostal mnoho prostoru ve středu hřiště, ke střele se ale domácí špílmachr neodvážil.
77'
Němci se dostali do velkého tlaku, každý jejich centr je nyní nebezpečný.
75'
Alphonse Aréola čaruje. Na Kroosův centr si naběhl Matthias Ginter a hostující brankář se zaskvěl skvělým zákrokem.
74'
Thomas Müller vyslal cent do šestnáctky, který se nakonec změnil ve střelu a Alphonse Aréola musel míč vyrazit na rohový kop.
73'
Ilkay Gündoğan je opět při chuti. Jeho střela tentokrát za vápno prošla, ale branku minula.
72'
Ilkay Gündoğan se ve vápně pokusil o střelu z otočky. Jeho střela byla sražená přesně k noze Matse Hummelse, který střelou koníčkem pořádně provětral rukavice Aréoly.
70'
Další přihrávka na hranici vápna, kde opět číhal Toni Kroos. Nyní dostal přihrávku více na paty a nedokázal zakončit.
69'
Jérôme Boateng marně stíhal v úniku Kyliana Mbappého. Ten se rozhodl pro přízemní střelu, která končí vedle levé tyče.
68'
Střely, bojovnost, nápaditost. Hra začíná nabírat větší obrátky, což je přesně to, co si diváci přejí.
66'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Ilkay Gündoğan.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Ousmane Dembèlé.
65'
Tutovka Německa. Toni Kroos dostal výbornou přihrávku od Gintera na hranici vápna, odkud vyslal jedovatou střelu. Tu Alphonse Aréola vytáhl konečky prstů na rohový kop.
64'
Antoine Griezmann vzápětí ukázal na druhé straně jak se střílí. Také napřáhl z větší dálky a donutil Neuera k zákroku.
62'
Joshua Kimmich to také zkusil z velké dálky. Střední záložník Německa nevěděl co s míčem a tak ho z kroku vyslal na branku, ale vysoko přestřelil.
61'
Thomas Müller to zkusil z velké dálky, ale propagační střela nemohla nadělat Aréolovi velké starosti.
60'
Máme za sebou hodinu hry a stále čekáme na první branku v zápase. K vidění už bylo pár nebezpečných střel, ale nic velkého z čeho by měli diváci žasnout.
59'
Pogba dlouhým centrem našel přesně Pavarda. Ten míč sklepnul ještě nabíhajícímu Kylianu Mbappému, toho ovšem v nejméně vhodnou dobu zradilo zpracování balonu.
58'
Timo Werner to zkusil z velkého úhlu, hostující brankář se nenechal překvapit.
57'
A poprvé v zápase slyšíme pískot z vyprodané Mnichovské Allianz arény.
56'
Dva hráči naháněli Lucase Hernándeze, který pod tlakem udělal chybu v rozehrávce.
55'
Varane hledal dlouhým pasem Girouda, ten byl ovšem v ofsajdu. Nicméně hlavní rozhodčí hru nepřerušil.
54'
Němci více drží balon a snaží se útočit, ale zatím nejsou v útočné fázi vůbec nebezpeční. Chybí zatím větší klid v koncovce.
53'
Kylian Mbappé skvěle odebral míč Antoniiu Rüdigerovi a okamžitě rozehrál na své spoluhráče.
52'
Benjamin Pavard ubránil u rohového praporku Tima Wernera.
51'
Němci to zkoušejí středem hřiště, ten je ovšem moc zahuštěný.
49'
Antoine Griezmann se ocitl v pokutovém území ve velmi dobré pozici, jeho následnou střelu kryje s problémy Manuel Neuer
48'
Kimmich byl nepříjemně dohrán po odehrání balonu, ale vypadá to, že bude v pořádku.
47'
Druhý výkop zahájili domácí fotbalisté. Ti se hned ženou do pokutového území.
46'
První poločas je minulostí. Utkání moc velké fotbalové krásy nenabízí, k vidění bylo pouze pár lehkých střel se kterými si oba golmani poradili. Doufejme, že na druhý poločas si hráči obují střelecké kopačky a dočkáme se konečně nějaké branky.
45+1'
45+1'
Kylian Mbappé přihrával na malé vápno, kde to zkoušel efektně patičkou Olivier Giroud, ale branku netrefil.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Franouzi se přestali bát kombinace na útočné polovině, po další z nich odvrací Mats Hummels
43'
Kylian Mbappé dokázal obstřelit zeď, ale v bráně byl připravený Manuel Neuer. Pokračujeme za bezbrankového stavu.
42'
Velmi zajímavá standartní situace pro faulu na Paula Pogbu.
41'
Lucas Hernández šel velmi cílevědomě do šestnáctky. Mats Hummels mu ovšem vystavil stopku razantním odkopem.
40'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek?
39'
Pátý rohový kop Německa. Hostující obraně vypomohl Olivier Giroud a vyplatilo se.
38'
Matthias Ginter byl první na míči před Matudim, ale to je tak všechno co dokázal.
36'
Mats Hummels si naskočil na Krossův centr, Alphonse Aréola dělal co mohl, aby míč vytáhl na rohový kop.
35'
Na Krossův cenr si naběhl Antonio Rüdiger, Alphonse Aréola vyráží. Dorážka Girouda už byla mimo bránu.
34'
N'Golo Kanté byl poslední, kdo se dotkl balonu a to značí jediné – rohový kop.
33'
Na trávníku po souboji Lucase Hernándeze zůstává ležet Thomas Müller.
33'
Další Kimmichův centr a opět velmi nepřesný.
32'
Kimmich tlačil míč na malé vápno, ale tam byl připraven zasáhnout Raphaël Varane.
30'
Máme za sebou půlhodinu hry. Zatím jedno velké trápení obou týmů. Oko nezaujatého diváka se musí nudit.
30'
Timo Werner správně odhalen v ofsajdovém postavení.
29'
Timo Werner hodně chtěl odpískání nedovoleného zákroku, ale hlavní rozhodčí jen ukazuje – hrajte dál!.
28'
Špatná přihrávka Kroose na Mullera, Francouzi se zadaramo dostávají k balonu.
27'
Toni Kroos ze standartní situace našel pouze hlavu Lucase Hernándeze.
26'
Mats Hummels se z ničeho nic objevil na hrotu, kam mu byla adresována přihrávka. Alphonse Aréola včasným výběhem situaci vyřešil.
25'
Toni Kroos rozehrál rohový kop, ale hlavní rozhodčí hru přerušuje kvůli útočnému faulu jednoho z domácích hráčů.
24'
Další možnost pro domácí Němce z rohového kopu.
23'
Opět mnoho prostoru na pravé straně pro Matthiase Gintera, ten akci opět zazdil nepovedeným centrem.
21'
Lahůdka pro Alphonse Aréolyho. Matthias Ginter si naběhl na pravé straně, poté míč nacentroval přímo do náruče brankáře Francie.
20'
Antonio Rüdiger hledal ve vápně Thomase Mullera, ten se k míči nedostal.
18'
Timo Werner udělal kličku Pavardovi a poté vystřelil na zadní tyč. Alphonse Aréola byl připraven na svém místě.
18'
Francouzi dnes nastoupili ve velmi defenzivní sestavě, proto se dá očekávat, že moc gólů dnes asi neuvidíme.
17'
Antoine Griezmann centroval na první tyč, kde byl připravený Kimmich.
17'
Pavardův centr odvrátil Kimmich na rohový kop.
16'
Lucas Hernández centroval do šestnáctky, tam si naběhl Antoine Griezmann, ale hlavičkou branku netrefil.
15'
Lucas Hernández si tělem odstavil Wernera, poté akci pokazil přetaženým centrem.
13'
Timo Werner tlačil míč do vápna, tam byl připravený N'Golo Kanté, který odvrací.
12'
Velmi špatné zpracování míče od Tima Wernera, míč mu utekl až za postranní čáru.
12'
Centroval Antoine Griezmann, avšak nic světoborného z toho nebylo a domácí bez potíží odvrací.
11'
Boateng fauloval pronikajícího Lucase Hernándeze a proto uvidíme zajímavou standartní situaci.
10'
Příliš dlouhá přihrávka pro Griezmanna. Hráč Atletica Madrid už míč na hrací ploše nezachytil.
9'
Matthias Ginter si pomohl útočným faulem proti Lucasovi Hernandezovi.
8'
Načechraný míč Kroose pro Thomase Müllera, který střelou z první vybojoval rohový kop.
8'
Francouzi zatím hrají velmi zataženě, nechávají tvořit hru Německo.
7'
Joshua Kimmich vypomohl obranné čtveřici, vybojoval balon a poté ho malou domů předal brankáři Neuerovi.
6'
Kylian Mbappé byl atakovaný, nikoliv však nedovoleně a tak domácí Německo bude vhazovat.
5'
Toni Kroos rozehrál rohový kop pouze do míst, které opanoval Olivier Giroud.
4'
Antonio Rüdiger navíc v souboji Pavarda zasáhl kopačkou do obličeje a hostující stoper zůstává ležet na hrací ploše.
4'
Antonio Rüdiger neprošel přes bránícího Pavarda, ten míč zablokoval na rohový kop.
3'
Míč zatím drží Němci na svých kopačkách, Matthias Ginter zkouší něco vymyslet po pravé straně.
2'
Hlavní rozhodčí nám dnes poprvé pískl do píšťalky, zápas může odstartovat, pojďme na to! Výkop měli na starosti hráči Francie, kteří v první půli budou útočit zprava doleva.
1'
Obě dnešní jedenáctky už nám nastupují na hrací plochu, nyní jsou na řadě hymny obou soupeřů.

Německo: Neuer (C) – Rüdiger, Hummels, J. Boateng, Ginter – Kroos, Kimmich – Werner, Goretzka, T. Müller – Reus.
Náhradníci: ter Stegen – Brandt, Draxler, Gündoğan, Havertz, Kehrer, Petersen, Sané, N. Schulz, Süle, Tah.

Francie: Aréola – Lucas Hernández, Umtiti, Varane, Pavard – Kanté, P. Pogba – Matuidi, Griezmann, Mbappé – Giroud.
Náhradníci: Costil, Lecomte – O. Dembèlé, Fékir, Kimpembe, Lemar, N'Zonzi, Rami, Sidibé, Thauvin, Tolisso.

Rozhodčí: Daniele Orsato – Lorenzo Manganelli, Fabiano Preti.
Krásný večer z Německého Mnichova!

Domácí Němci v rámci nové Ligy Národů přivítají v Mnichovské Allianz aréně mistry světa z Francie.

Německo má za sebou neúspěšný světový šampionát, když skončili už ve skupině a to dokonce na posledním místě. Nejprve nestačili v úvodním zápase na Mexičany. Následně se štěstím porazili Švédsko, když vítěznou trefu vstřelil krásnou brankou Toni Kroos z přímého kopu. Na závěr si přichystali pro své fanoušky velké překvapení, když prohráli 0:2 s Jižní Koreou, na což by nikdo před šampionátem nevsadil. Dnes se můžou před svými fanoušky vykoupit výhrou nad šampiony z Francie.

To hosté z Francie zažili úplně jiný šampionát. Na úvod si poradili s houževnatými Australany, které porazili 2:1 a následně si připsali další tři body za vítězství 1:0 proti Peru. Velké vzrušení přinesla bezbranková remíza s Dánskem, která se hodila oběma týmům. V osmifinále čekali na Franouze vicemistři z předchozího šampionátu – Messiho Argentina. Po krásném zápase slavila výhru 4:3 Francie. Ve čtvrtfinále čekal na kohouty další nevyzpytatelný jihoamerický tým – Uruguay. Mbappé a spol slavili výhru 2:0 a tím pádem postup mezi nejlepší čtyřku. V semifinále po těžkém boji zdolali Belgičany 1:0 a jak se říká to nejlepší na konec. Finále v Moskvě nabídlo velkou show, výhru 4:2 nad Chorvatskem a titul mistrů světa se vrátil do Francie po dvaceti letech!

Dámy a pánové hezky se usaďte, začínáme. Textovým přenosem Vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.