Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Bosna - 4. září 2020   20:45

Itálie
Itálie
68' Sensi (L. Insigne)
1:1
(0:0)
Bosna
Bosna
58' Džeko  (T. Šunjić)
Itálie
G. Donnarumma – Florenzi, Bonucci, Acerbi, Biraghi – Lorenzo Pellegrini (87. Kean), Sensi, Barella – Chiesa (72. Zaniolo), Belotti (73. Immobile), L. Insigne.
T. Sidiropoulos (Řecko)
Stadio Artemio Franchi (Florencie)
Bosna
Šehić – Cipetić, T. Šunjić, Saničanin, Kolašinac – Cimirot, Hadžiahmetović (84. Ćivić), Gojak – Višća (86. Milošević), Džeko, Hodžić (77. Bešić).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:4.
Střely mimo: 11:4.
Rohy: 7:2.
Ofsajdy: 2:0.
Fauly: 7:12.
V druhém poločase jsme viděli mnohem aktivnější výkon a pohlednější fotbal v podání obou týmů. Nejprve se prosadila Bosna a Hercegovina, když využila velkou nepozornost Itálie při bránění rohového kopu. Itálie ale srovnala, když Sensi vapálil míč, který se nešťastně odrazil od hráče Bosny do branky Šehiće. Další gól i přes velké šance již nepadl. Utkání tak končí možná překvapivou remízou 1:1.
90+4'
90+2'
Acerbi to opět zkusil, z docela velké vzdálenosti ale nedokázal míč nasměrovat na branku. Ten proplachtil asi 4 metry nad břevno.
90+1'
Sudí se rozhodl nastavit ještě čtyři minuty.
90'
Muhamed Bešić dostal parádní přihrávku do vápna a okamžitě pálil na branku po zemi. Míč se prokutálel kousíček vedle pravé tyčky.
89'
Deni Milošević šel velmi agresivně do souboje. Sudí ale okmažitě pískal. Kartu ale neudělil, i když se tady docela nabízela.
87'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Moise Kean.
86'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Edin Višća, přichází Deni Milošević.
84'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Amir Hadžiahmetović, přichází Eldar Ćivić.
83'
Edin Višća se nakonec po Džekově pasu dostal k vápnu a vypálil. Jeho střela šla do levé části branky, ale Donnarumma zasáhl velmi dobře.
82'
Bosna nyní trochu zmatkovala před vlastním vápnem, ale problémy vyřešila a okamžitě se vrhla do protiútoku.
80'
Žlutou kartu dostává Leonardo Bonucci (Itálie).
80'
Žlutou kartu dostává Gojko Cimirot (Bosna a Hercegovina).
79'
Žlutou kartu dostává Nicolo Zaniolo (Itálie).
78'
Bosenský snajpr Džeko se prezentoval další ránou. Ta ale nakonec končí v zámezí, protože byla moc vysoká. Prolítla asi tři metry nad horní tyčkou Donnarummovy branky.
77'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Armin Hodžić, přichází Muhamed Bešić.
75'
Lorenzo Insigne výtečně centroval do vápna, kde číhal Nicolo Zaniolo, ovšem ten svoji hlavičku nedokázal namířit přesně a míč proletěl kolem pravé tyčky.
73'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Ciro Immobile.
72'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Nicolò Zaniolo.
71'
Itálie vybojovala další rohový kop. Florenzi se dostal k centrovanému míči a následně vypálil, ale jeho střela byla velmi slabá a Šehić s ní neměl problém.
68'
Itálie právě vstřelila branku!
Máme srováno! Za Itálii srovnává STEFANO SENSI, který se v pokutovém území dostal ke střele po příhrávce Insigneho. Jeho rána se od jednoho z protihráčů nešťastně odrazila přímo do protipohybu gólmana k pravé tyčce. Asistence: Lorenzo Insigne.
67'
Amir Hadžiahmetović nakonec může pokračovat. Jeho zranění tedy nebude tak vážné.
66'
Amir Hadžiahmetović dopadl tvrdě k zemi a možná si přivodil nějaké zranění. Nyní potřebuje ošetření od lékařů, kteří ho povedou k postranní čáře.
65'
Žlutou kartu dostává Andrea Belotti (Itálie).
64'
Kolašinac nyní fauloval Chiesu, ovšem následně nedošlápl dobře a udělal si něco s kotníkem. Vypadá to ale, že bude pokračovat.
63'
Volný přímý kop byl rozehrán doprostřed vápna, kde ho Sensi ještě sklepl Barellovi na levou stranu. Ten střílel z voleje, ale jen nastřelil obránce.
62'
Chiesa byl faulován, rozhodčí chvíli nechal hráče hrát, následně ale odpískal, i když míč už měl chvíli v držení jeden z hráčů Bosny.
60'
Džeko se opět cpal k míči, ale tentokrát to nebylo vůbec těžké pro brankáře Donnarummu. Rána šla totiž doprostřed branky.
58'
Bosna právě vstřelila branku!
Střelce branky se stává kdo jiný, než Edin Džeko! Po rohovém kopu Itálie nezvládla zneškodnit centr a následně ani hlavičku. K míči se za obranou dostal právě Džeko a doklepl ho do branky. Asistence: Toni Šunjić.
57'
Itálie vybojovala rohový kop, ovšem nikdo se nedostal k zakončení po centru. Následně Bosna získala míč a přešla do brejku, ale Vičća nedokázal dobře nahrát a dlouhou přihrávku zlikvidovala zase obrana Itálie.
55'
Ibrahim Šehić předvedl další parádní zákrok! Tentokrát zasahoval proti hlavičce po centru, kterou měl na svědomí Lorenzo Insigne.
54'
Na druhé straně se při brejku ukázal Armin Hodžić, který nakonec míč nasměroval do levé tyčky!
53'
Výtečná rána Lorenza Insigneho! Ital nasprintoval s míčem na rožek vápna a následně poslal krásnou zatočenou střelu, kterou ale nakonec Šehić vyráží.
52'
Insigne tentokrát rozehrál vybojovaný rohový kop nakrátko. Následně přišel centr do vápna, který ale opět uklidila pryč pozorná obrana soupeře.
51'
Biraghi tentokrát centroval z levého křídla. Ani tentokrát ale nenašel žádného ze svých spoluhrářů a akce tak končí v zárodku.
50'
Biraghi rozehrál rohový kop, ale nasmětoval ho jen do skrumáže hráču ve vápně, odkud se míč odráží mimo.
49'
Opět velmi aktivní Nicolo Barella! Tentokrát chtěl najít svého spoluhráče ve vápně, ovšem přihrávka nebyla využita a Itálie tak přišla o obrovskou šanci.
48'
Tentokrát to centrem vyzkoušel Lorenzo Insigne, který namířil míč na hranici malého vápna, ovšem obrana soupeře byla pozorná.
47'
Barella přihrával do vápna, ale jeho přihrávka nebyla přesná a mířila jen na nohy soupeře. Bosna jde rychle do brejku.
46'
Sledovali jsme docela vyrovnaný první poločas. Více šancí si vytvořila Itálie, ovšem až na přímý kop Insigneho jsme žádné větší ohrožení branky neviděli. Rozuzlení tedy přijde až ve druhém poločase, snad se dočkáme i nějakeho gólu.
45+2'
45+1'
Edin Džeko chtěl míč poslat do šestnáctky, ovšem jeden z hráčů v modrých dresech se mu před míč vložil a akci ukončil.
45'
Sudí nastavil dvě minutky nad standardní hrací dobu.
44'
V dalším ofsajdu Itálie se nyní nacházel Federico Chiesa. Mladý útočník Fiorentiny nevěřícně kroutil hlavou, ale opravdu se v ofajsdu nacházel.
43'
Insigne chtěl posunouot míč na dobře postaveného Belottiho, jenže dal do míče moc velkou razanci a míč letěl až k brankáři soupeře.
41'
Levý obránce Itálie Biraghi se nevídaně octl nejvýše ze všech hráčů. Okamžitě dostal pas, ale sudí akci zastavil, jelikož pomezní měl zdvihnutý praporek a jednalo se o ofsajd.
40'
Sensi a Chiesa si nyní přiťukávali míč na hranici pokutového území. Naokenc se proti nim ale nebál zakročit jeden z obránců a míč parádně ukořistil.
38'
Acerbi vypálil tentokrát z velké dálky. Místo parádní rakety zakončené gólem ale trefil jen nejbližšího hráče, což ho určitě nepotěšilo.
37'
Biraghi centroval do vápna, ale nepodařilo se mu najít nikoho ze spoluhráčů. Míč pak sice ještě propadl zpět k jednomu hráči Itálie, ale ten o něj zase rychle přišel.
35'
Barella se nachomýtl ke střele ze začátku vápna. Jeho rána neměla špatnou razanci, ale směr nebyl stoprocentní, a proto míč končí vedle branky.
34'
Belotti dostal míč zády k brance v půlkruhu před vápnem. Rychle se otočil a vypálil přízemní ránu, se kterou ale Šehuć neměl moc starostí.
32'
Barella posunul míč do vápna. Tam ho pohlídal Kolašinac, kterému ale míč nakonec propadl a nebýt pohotového zákroku gólmana Šehiće, mohla z toho být pro Bosnu pekná pohroma.
31'
Gojak se proletěl k zemi a vypadalo to, jako by ho soupeř fauloval, což se i on sám snažil reklamovat u rozhodčího. Ten ale správně odpískal jeho držení za dres chvíli předtím.
30'
Tak naštěstí to nebude nic až tak vážného. Florenzi sice mírně kulhá, avšak už je zpátky ve hře a bojuje za svůj tým.
29'
Florenzi po souboji leží na zemi a drží se za kotník. V tváři má bolestivou grimasu. Sudí si nakonec ležícího hráče všímá a přivolává mu lékaře.
27'
Hodzić krásně posunul do vápna na Višću, který ještě popoše pár kroků a následně vypálil. Kdyby se lépe trefil, Donnarumma by měl pravděpodobně problém. Višća ale míč napálil několik metrů nad branku.
26'
Džeko si naběhl na dlouhý míč, který byl do vápna poslán z přímého volného kopu. Belotti si ale krásně pohlídal bosenského snajpra a od míče ho odstavil. Džekovi navíc byl ještě odpískán útočný faul.
25'
Stefano Sensi nyní prověřil obranu Bosny a Hercegoviny, když centroval směrem k malému vápnu, ale Šehić míč sebral ještě ze vzduchu.
24'
Pellegrini dostal míč a okamžitě ho chtěl poslat dopředu na vysunutého Chiesu, ale do centru mu na poslední chvíli parádně skočil Gojak a míč zblokoval.
22'
K rohovému kopu se postavil Lorenzo Insigne, ovšem míč nacentroval do hloučku hráčů v bílých dresech, kteří míč vyhlavičkovali skoro až k polovině hřiště.
21'
Acerbi nacentroval zajímavě do velkého vápna Bosny a Hercegoviny. Hráči v bílých dresech byli pozorní, ale nakonec stejně srazili míč za čáru a bude se kopat roh.
19'
Hodžić nyní nevybíravým způsobem poslal zemi jednoho ze soupeřů. Sudí to viděl a okamžitě odpískal nedovolený zákrok. Kartu ale zatím nevytáhl.
18'
Ke standardce se postavil Lorenzo Insigne. Rozběhl se a napálil do míče. Ten se vznesl a zajímavě se zatočil. Nakonec našel svůj cíl těsně vedle šibenice.
17'
Sidiropoulos (sudí) odpískal faul Sunjiće, který poslal k zemi jednoho ze soupeřů. Italové mají k dispozici přímák ze zajímavé vzdálenosti.
16'
Rohový kop Bosna zahrála katastrofálně. Nikdo z hráčů se nedokázal dostat k míči, který nakonec doputoval až do autu.
15'
Vica se snažil míč nacentrovat nebezpečně do vápna soupeře, ale centr byl nakonec sražen. Sudí ukázal na rohový praporek a bude se tedy kopat rohový kop.
13'
Biraghi nyní napálil do míče, který k němu letěl vzduchem. Při tom ale sestřelil soupeřovu nohu. Višća se skácel k zemi. Sudí odpískal faul a míč přisoudil Bosně a Hercegovině.
12'
Hodžić si nyní přiťukl míč s Gojakem a následně oklamal protuhráče a dostal se do vápna soupeře. Míč ale pak dobře nezpracoval a ztratil ho.
11'
Insigne získla míč a okamžitě ho před vápnem směřoval na Chiesu. Zdálo se, že italský útočník má hodně prostoru, ale nakonec si naběhl do velkého úhlu a pálil jen do boční sítě.
10'
Hraje se zatím opatrně i když italové trochu vystrkují růžky. Větší šanci jsme ale ještě ani z jedné strany neviděli.
8'
Šunjić nyní hodně zariskoval, když míč, který byl nacentrován do vápna, neodhlavičkoval pryč, ale jen směrem k brankáři. Tam se nacházel Lorenzo Insigne ale bosenský stoper nakonec svojí hybu další hlavičkou napravil.
7'
Dlouhý centr poslali italové z levé strany do půlkruhu před vápnem, kde byl Belloti a míč trefoval z voleje. U toho ale upadl a nasměroval svou střelu jen do nejbližšího hráče.
6'
Insigne krásně kontroloval míč a postupoval i přes obránce do vápna, následně vypálil, ale střela mu moc nesedla a letěla hodně nad branku.
5'
Acerbi přihrál Biraghimu na levé křídlo kolem čáry. Biraghi míč centrem okamžitě poslal do pokutového území, kde musel zasáhnout brankář Šehić, který míč ze vzduchu vyboxoval.
4'
Hodžić chtěl rychle rozehrát míč, který mu zapadl do autu, ale rozhodčí si toho všiml a správně odpískal. Vhazují tedy italové.
3'
Florenzi si nepohlídal svého protihráče na levém křídle a dovolil mu odcentrovat. Donnarumma chtěl pro míč vyskočit, ale ten letěl až příliš vysoko a nedopadl ani do hřiště.
2'
Bosňanům se nedaří projít přes půlící čáru a vyrábi tam velké hrubky, které chtějí italové rychlými brejky ihned potrestat.
1'
Italové míč hned z úvodu dostali k brankáři Šehičovi, který ho ale bezpečně pokryl a rozehrál na své spoluhráče ve středu hřiště.
1'

Itálie: G. Donnarumma – Florenzi, Bonucci, Acerbi, Biraghi – Lorenzo Pellegrini, Sensi, Barella – Chiesa, Belotti, L. Insigne.
Náhradníci: Sirigu, Meret – Cristante, Di Lorenzo, Jorginho, Chiellini, Immobile, Kean, Zaniolo, Spinazzola, Mancini, Locatelli.

Bosna a Hercegovina: Šehić – Cipetić, T. Šunjić, Saničanin, Kolašinac – Cimirot, Hadžiahmetović, Gojak – Višća, Džeko, Hodžić.
Náhradníci: Begović, Burić – Bešić, Bičakčić, Ćivić, Danilović, Šabanadžović, Milošević, Kvržić, Koljić, Hajradinovič, Duljević.

Rozhodčí: T. Sidiropoulos (Řecko).
ITÁLIE do nového ročníku Ligy národů UEFA vstoupí zápasem proti outsiderovi skupiny – BOSNĚ A HERCEGOVINĚ. Ve skupině 1 ligy A se bude jednat o první zápasy obou týmů v tomto ročníku.

Oba týmy se už na mezinárodní scéně potkaly. A to minulý rok při kvalifikaci na EURO 2020, respektive 2021. V červnu brala vtězství domácí Itálie, když soupeře porazila těsně 2:1. V odvetě v Bosně už ale soupeři nedala šanci a zvítězila 0:3.

Itálie poslední mezinárodní zápas sehrála 18.11.2019, proti Arménii. Zde brali domácí jednoznačné vítězství 9:1. Suverénním vítězstvím dopadl i zápas s Lichtenštejnskem (0:5) a vítězství si italové připsali také proti Řecku (2:0) a Finsku (1:2).

Tým italů je samozřejmě plný hvězdných jmen. Nejvýraznějšími postavami mohou být například Ciro Immobile, střelec z Lazia a vítěz zlaté kopačky 2020 nebo Marco Verrati, hvězdný záložník z PSG

Bosna a Hercegovina se v kvalifikačních duelech o EURO ustkala se stejnými soupeři, ale s rozdílnými výsledky. Taktéž porazila Lichtenštejnsko (0:3) a Finsko (4:1), ovšem podlehla Řecku (2:1) a Arménii (4:2).

Nejvýraznějšími jmény v tůmu jsou patrně snajpr Edin Džeko z AS Řím, Miralem Pjanič z Juventusu, resp. Barcelony a Sead Kolašinac z Arsenalu. Parádně se jevil také útočník maďarského Fehéváru Armin Hodžič, kterému se na podzim v reprezentaci střelecky dařilo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.