Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Anglie - 4. června 2022   18:00

Maďarsko
Maďarsko
66' Szoboszlai
1:0
(0:0)
Anglie
Anglie
Maďarsko
Gulácsi – Á. Lang, Orbán, A. Szalai – Négo, Á. Nagy (82. Styles), Schäfer, Z. Nagy (87. Vécsei) – Sallai (71. Kleinheisler), Szoboszlai (82. Fiola) – Á. Szalai (C) (87. Ádám).
Dibusz, Szappanos – Kecskés, Sallói, Bolla, Vancsa, Spandler.
Dias – Tavares, Soares (POR)
Puskás Aréna, Budapešť
Anglie
Pickford – Walker (62. Stones), Coady (79. Phillips), Maguire – Alexander-Arnold (62. R. James), Bellingham, Rice, Justin (46. Saka) – Bowen, Kane (C), Mount (62. Grealish).
Pope, Ramsdale – Trippier, Ward-Prowse, Gallagher, Sterling, Abraham.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:6.
Angličané proti papírově nejslabšímu soupeři ve skupině A3 doplatili na pasivní přístup k zápasu. V 66. minutě byla proti nim nařízena lehce diskutabilní penalta, z níž vstřelil vítězný gól Dominik Szoboszlai. Zbývající půlhodina patřila Albionu. Bowen, Kane ani nikdo jiný však Gulácsiho nepřekonal. V 81. minutě to dokonce mohlo být 2:0 pro Maďarsko, leč Schäfer v obří šanci z dorážky selhal.
90+5'
90+5'
Skvělá práce u rohového praporku přiblížila Maďary vítězným oslavám. Rohový kop byl použit jako nástroj k šetření času.
90+4'
Za pozdní dohrání Rolanda Sallaie u postranní čáry dodatečně spatřil žlutou kartu Harry Maguire. Ve stejný okamžik byl trestán také Reece James.
90+4'
James nechal provést finální centr Phillipse, jenže míč netknut proletěl klubkem těl postavených kolem penaltové značky.
90+3'
Zpomalený brejk dvou hráčů doplnil z druhé vlny Martin Ádám. Urostlý fotbalista nevypálil z delší vzdálenosti moc razantně a Pickford zapsal pohodlný zákrok.
90+1'
Reece James měl volno na pravém křídle. Z jedničky cpal balon do ohně, jenže objevil pouze nohu Attily Szalaie.
89'
Úmyslné zdržování gólmana nemůže chybět. Péter Gulácsi bude dohrávat se žlutou kartou.
88'
Maďarská palisáda vystavěná na hranici velkého vápna neodolala spolupráci Grealishe a Kanea. Kapitán Albionu napálil z half-voleje vnější síť a zmátl tím řadu diváků, kteří už viděli balon v síti.
87'
Střídání v týmu Maďarsko:
ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Martin Ádám.
87'
ze hřiště odchází Zsolt Nagy, přichází Bálint Vécsei.
86'
Ádam Szalai se srdnatě pral s přesilou. Schäfer přišel na pomoc trochu pozdě, míč je v autu a do hry ho pošlou Angličané.
85'
Zas a znova stál Péter Gulácsi na tom nejlepším možném místě. V tomto případě k němu doputoval oblouček z dílny Bowena.
83'
Schäferova spálená loženka se Maďarům mohla rychle vymstít. James elegantně vysunul Kanea, nicméně ten z neúplně dobrého úhlu vstřelil přímo do gólmana.
82'
ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Callum Styles.
82'
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Attila Fiola.
81'
Ádam Szalai si pěkně pokryl míč a ještě lépe ho předal na volnou pravou stranu. Kleinheislera Pickford vychytal a poté měl z pekla štěstí, že András Schäfer z tisíciprocentní šance trestuhodně přestřelil prázdnou kasu.
80'
Od vstřeleného gólu jsou Maďaři dost pasivní. Ještě mají před sebou hodně dlouhých deset minut plus nějaké to nastavení.
79'
Střídání v týmu Anglie:
ze hřiště odchází Conor Coady, přichází Kalvin Phillips.
78'
Znovu byl Grealish zasunut až u půlící čáry. Nepřesný nákop určený pro Kanea zmizel v rukou domácího gólmana.
77'
Reece James se domluvil s Bowenem na tom, že odcentruje on sám. A neudělal to vůbec zle, Coady hlavičkoval z předklonu těsně vedle vzdálenější tyče.
76'
Bowena napravo od pokutového území zezadu sroloval Attila Szalai. Sudím to neuniklo a nařídili standardní situaci.
75'
Albion citelně přidal. Přenesení na pravou stranu se však minulo účinkem, James dostal nechytatelnou přihrávku a vhazovat budou domácí.
74'
Schäfer neohrabaně posunul sražený centr k noze Bellinghama. Talent Dortmundu pohotově vypálil, jenže trefil jenom Attilu Szalaie.
73'
Jarrod Bowen sladil náběh s parádním nákopem Maguirea. Za obranou pálil rovnou z voleje, kterým uklidil míč do Gulácsiho náruče.
72'
Dosud vymazaný Bellingham přebral na ose přihrávku od Jamese, ale pak už ho nezvládl posunout na hrot ke Kaneovi.
71'
ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází László Kleinheisler.
70'
Grealish se ocitl s míčem vedle středového kruhu. Blíže k brance Gulácsiho se Angličané dostávají jen sporadicky.
68'
Trenéru Southgateovi zbývá už jen jedna možnost střídání. Domácí kouč Marco Rossi naopak ponechává na trávníku původní základní sestavu.
67'
Inkasovaný gól by měl Angličany probrat. Času na vyrovnání je ještě dost, byť nyní pár sekund uteče po ofsajdu Bowena.
66'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Domácí reprezentace má zaděláno na velké překvapení! DOMINIK SZOBOSZLAI se postavil k penaltě a precizně ji kopl do levého dolního rohu, kam se Pickford natahoval marně.
64'
Reece James odehrál příchozí nákop před Zsoltem Nagem. Toho zároveň zasáhl rukou do oblasti hlavy a sudí Dias nečekaně nařídil penaltu!
63'
Kvůli presinku Szoboszlaie došlo na malou domů k Pickfordovi, jehož dlouhatánský nákop doletěl až k jeho brankářskému protějšku.
62'
ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Jack Grealish.
62'
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Reece James.
62'
ze hřiště odchází Kyle Walker, přichází John Stones.
61'
Držení míče: 46 % – 54 %.
60'
Mount u praporku vystřídal Alexandera-Arnolda. Centr zleva byl odvrácen k Bowenovi, jenž z uctivé vzdálenosti přestřelil.
59'
Kane na sebe navázal dva hráče a přechytračil je přihrávkou k Mountovi. Ten vytloukl Langovy bloky a resultuje z toho roh.
58'
Zsolt Nagy to vzal na sebe. Snadno doběhl až do vápna, kde ztroskotal na noze Harryho Maguirea.
57'
Szoboszlai si dal míč daleko od nohy a nechal ho Alexanderu-Arnoldovi. Angličané ještě řeší potíže spojené s re-presinkem.
56'
Saka pomohl obraně a zneškodnil přízemní pas před anglickou branku. Na podobném místě hlavou odvrátil následný centr Walker.
55'
Maguire skutečně trefil míč loktem. Ten ale byl učebnicově u těla a portugalský rozhodčí správně nepískal.
54'
Négova dalekonosná rána byla sražena a vůbec nešla na branku Pickforda. Domácí neúspěšně reklamují ruku.
51'
Na žluté karty je vyrovnáno 1:1. Anglický stoper Conor Coady zezadu přejel Ádama Szalaie.
51'
Čerstvý Saka se odvážně pustil vstříc maďarské obraně. Střelu zleva mu dobře postavený Gulácsi nohou vyrazil.
50'
Zdá se, že Angličané od kouče Southgatea žádný „céres" nedostali. I po změně stran působí skoro až znuděným dojmem.
49'
Roland Sallai hlavou sklepával pod sebe. Zsolt Nagy měl hodně místa na střelu zpoza vápna, jež letěla z jeho pohledu vedle pravé tyče.
48'
Szoboszlai si všiml trestuhodně volného Néga. Pravý křídelník maďarské reprezentace ale zaspal a ve finále nestihl nic předvést.
46'
ze hřiště odchází James Justin, přichází Bukayo Saka.
46'
Převážně dětské publikum vidělo velmi ospalý výkon Angličanů. Maďaři se drobné územní převaze jednoduše ubránili a občas vystartovali do brejkových situací. V jedné takové situaci zastoupil překonaného Pickforda obránce Coady. Jedovatější střela na bránu byla pouze jedna. Přišla v 29. minutě a gólman Evertonu Zsolta Nagyho skórovat nenechal.
45+1'
45+1'
Alexandera-Arnolda už nebavilo bago na vlastní půlce. Dlouhý nákop však nasměroval mimo dosah Masona Mounta.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Conor Coady byl ve správný čas na správném místě a zlikvidoval už několikátý centr křídelníka Loica Néga.
44'
Albion to zase nepřehání s presinkem. Dokresluje to fakt, že hostující fotbalisté ani zdaleka nehrají na plný plyn.
43'
Roland Sallai si rozmyslel přímočarý výpad. Zastavil se a vrátil míč Langovi, jenž s chutí pokračuje v nic neřešící kombinaci.
42'
Ani Maďaři příliš nespěchají. Z půlky hřiště přišla poněkud složitější malá domů na Pétera Gulácsiho.
41'
Nevýrazný Mount nenašel recept na Langa. K tomu je pískán faul Declana Rice na domácího kapitána Ádama Szalaie.
40'
Občas si Angličané v přechodové fázi neví rady. Poněkolikáté to zkusili dlouhým balónem, který však Alexander-Arnold ve hřišti nechytil.
39'
Kane si došel pro Justinův aut do hloubky a pomohl si další zadovkou. Do rozehrávky se dokonce zapojí Jordan Pickford.
38'
I čtvrtý anglický roh realizoval z levé strany Alexander-Arnold. A podruhé poslal balon rovnou do autu.
37'
Ádam Szalai trochu zpomalil brejk tří proti čtyřem a počkal na druhou vlnu v osobě Néga. Walker centr na zadní tyč proběhl a dal šanci Szoboszlaiovi, jenž kvůli nedostatku času pro změnu promáchl.
36'
Maguire zjednodušil přechodovou fázi diagonálou na Bowena, který vytěžil z konfrontace se Zsoltem Nagym alespoň vhazování pro Alexandera-Arnolda.
34'
Tvrdé souboje mezi Jude Bellinghamem a Ádamem Szalaiem byly posouzen jako faul anglického teenagera. Na nedovolené zákroky je to pouze 2 – 2.
33'
Bowen se dá označit za jednoho z nejlepších hráčů v jinak nezáživně hrajícím týmu Anglie. Průnik po pravé straně zakončil pasem na malé vápno, kde stál Lang.
32'
Ádám Szalai zkusil využít vysokého postavení Pickforda střelou z půlky hřiště. Nebyl to vůbec marný pokus, kapitánovi Maďarů nescházelo mnoho.
31'
Szoboszlaiův roh zpacifikoval bránící snajpr Harry Kane. Ofenzivní naděje Lipska se poté ocitla v ofsajdu.
30'
Držení míče: 40 % – 60 %.
29'
Rychlý přechod Maďarů byl zakončen projektilem Zsolta Nagyho. Pickford se musel trochu natáhnout, aby tuto křižnou ránu proměnil v rohový kop.
28'
Jordan Pickford si vyšel z branky a schoval do dlaní nákop, za kterým původně startoval Zsolt Nagy.
27'
James Justin odešel do zámezí po svých. Dá si vodu a pak s největší pravděpodobností vběhne zpět na bojiště.
26'
Mount na levém křídle nevyzpovídal Szoboszlaie v době, kdy má zdravotní problém James Justin. Před vhazováním se bude ošetřovat.
25'
Roland Sallai si neporadil se zpracováním přízemního centru Szoboszlaie. Míč sice zastavil, ale nejblíže to k němu měl Mount.
24'
Ani na třetí pokus se centr z pravé strany neujal. Na programu ale bude i čtvrtý, tentokrát už z rohového kopu.
23'
Střílený Sallaiův centr se odrazil za postranní čáru, odkud vhazuje naturalizovaný Loic Négo.
22'
Jarrod Bowen nakonec upřednostnil centr, který poslal do příliš vysoké letové hladiny. Promarněná šance.
21'
Kaneova prostrkávačka měla uvolnit Justina. Toho zjevně fauloval Schäfer a kromě žluté karty je z toho i nebezpečný přímák.
20'
Ádam Nagy byl čistě odstaven ještě před půlící čarou. Angličané budou nabírat další procenta do statistiky držení míče.
19'
Hosté propásli šanci po hrubce v maďarské rozehrávce. Justin na konci těžkopádné kombinace přihrál jen na Gulácsiho.
18'
Kvalita anglických rohů stoupá. Tento už byl zakončen, i když z Coadyho hlavy vystoupal balon nad břevno.
17'
Bowen udělal na Langovi rohový kop. K praporku velmi pomalu přichází Trent Alexander-Arnold.
16'
Zsolt Nagy z druhé vlny zavíral zadní tyč během Négova centru. Alexander-Arnold ho zakončit nenechal.
15'
Nagymu se nepovedl centr. Négo zase zahnal Sallaie ke koncové čáře, odkud nešlo pořádně přihrát do šance.
13'
Sallaiův odražený pas skončil u Néga, nicméně ani ten nedal z pravého křídla do ohně žádnou nebezpečnou přihrávku.
12'
Négo z jedničky sklepl míč před Pickforda, kterému prošla mezi nohama koncovka Szoboszlaie. Kousek před brankovou čarou zachraňoval situaci Coady.
11'
Kane přenesl hru přes šířku hřiště. Alexander-Arnold zprava hledal Bowena. Míč mu ale dal za tělo a těžká střela hráče West Hamu Gulácsiho nezaskočila.
11'
Alexander-Arnold kopl svůj druhý roh mnohem lépe. Domácí však míč odhlavičkovali za postranní čáru a vhazuje Walker.
10'
Justinův nákop pouštěl Kane k Bowenovi. Ten si hrudníkem připravil míč na střelu, kterou mu zablokoval Szalai.
9'
Další neúspěšný náběh Bowena. Domácí rozehrávka se ocitla pod tlakem, Lang bude vhazovat vedle vlastní šestnáctky.
8'
První rohový kop se hostům nepovedl. Alexander-Arnold překopl celé vápno a kopat se bude od branky Maďarska.
7'
Alexander-Arnold servíroval míč do běhu Bowena. Ten byl precizně zakřižován a do akce tak mohl Gulácsi.
6'
Albion nechvátá. Maguire, Coady a další si vyměňují nespočet přihrávek na jistotu.
5'
Kane dobře vyřešil situaci jeden na jednoho. Před Orbánem si navedl míč na pravou nohu, byť bránu Gulácsiho o značný kus netrefil.
4'
Roland Sallai měl otevřeno na ose hřiště. Pálil ještě z dlouhé vzdálenosti a Pickford ho nadvakrát vychytal.
3'
Na fotbalisty dnes čeká dosti specifická kulisa. Pukás Aréna není zaplněna ani z poloviny. Vzhledem k trestu za rasismus mohly dorazit pouze děti.
2'
Zahajovací výkop obstarali domácí, kteří nastupují v červených dresech. Angličané jsou v bílém.
1'

Maďarsko: Gulácsi – Á. Lang, Orbán, A. Szalai – Négo, Á. Nagy, Schäfer, Z. Nagy – Sallai, Szoboszlai – Á. Szalai (C).
Náhradníci: Dibusz, Szappanos – Fiola, Kecskés, Sallói, Bolla, Kleinheisler, Vancsa, Styles, Ádám, Spandler, Vécsei.
Trenér: Marco Rossi

Anglie: Pickford – Walker, Coady, Maguire – Alexander-Arnold, Bellingham, Rice, Justin – Bowen, Kane (C), Mount.
Náhradníci: Pope, Ramsdale – Trippier, Stones, R. James, Grealish, Ward-Prowse, Gallagher, Phillips, Sterling, Saka, Abraham.
Trenér: Gareth Southgate

Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (POR).
Vzájemné zápasy

Oba výběry se spolu dvakrát potkaly v rámci kvalifikace na letošní světový šampionát. Maďaři získali ve Wembley bod za remízu 1:1, avšak o měsíc dříve na domácím hřišti s Albionem padli vysoko 0:4.
Anglie

Albion v premiérovém ročníku Ligy národů postoupil až mezi finálovou čtyřku a obsadil konečné třetí místo. Druhá sezóna už byla horší. Anglie skončila v elitní divizi až za Belgií a Dánskem, nicméně podstatnější pro ni bylo skoro domácí EURO. Gareth Southgate dovedl své svěřence až do finále, kde prohráli penaltovou loterii s výběrem Itálie. V kvalifikaci o katarské MS Angličané ani jednou neprohráli. Za 10 zápasů dostali jen tři góly a logicky postoupili z prvního místa. Dobrou formu potvrdili i v březnu, kdy v přípravě porazili Švýcary (2:1) a Pobřeží Slonoviny (3:0).
Maďarsko

Domácí reprezentace si v předchozím ročníku Ligy národů vykopala postup do elitní divize. V náročné skupině za sebou nechala Rusko, Srbsko i sestupující Turecko. Na loňském mistrovství Evropy už Maďaři ve skupině smrti s Francií, Německem a Portugalskem nepřekvapili a bez výhry skončili poslední. Zimní světový šampionát se je týkat nebude, protože v kvalifikaci skončili až čtvrtí. V březnových přípravných zápasech Maďarsko prohrálo 0:1 se Srbskem a stejným výsledkem naopak zvítězilo v Severním Irsku.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu UEFA Ligy národů. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Maďarskem a Anglií!