Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Wales - 14. června 2022   20:45

Nizozemsko
Nizozemsko
17' N. Lang (Janssen) • 23' Gakpo  • 90+4' Depay (Bergwijn)
3:2
(2:1)
Wales
Wales
26' Johnson  (Wilson) • 90+2' Bale
Nizozemsko
Cillessen – Teze (46. de Vrij), de Ligt (C), Martins Indi – Hateboer (46. Dumfries), Koopmeiners, F. de Jong, Malacia – Janssen (73. Depay), Gakpo, N. Lang (73. Bergwijn).
Flekken, Scherpen – Berghuis, Blind, Klaassen, Til, Schouten, Weghorst.
Fesnic – Avram, Cerei
Rotterdam, Nizozemsko
Wales
Hennessey – B. Davies (C), Mepham, Rodon (67. Gunter), Burns (46. T. Roberts) – Wilson, Smith (63. Ramsey), Ampadu, Thomas – Johnson, D. James (70. Bale).
A. Davies, King – Denham, Harris, Levitt, Matondo, J. Williams.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:12.
Naprosto fantastický závěr ukončuje dnešní utkání. Nizozemci si dlouho hlídali vedení 2:1. Nakonec se ale Velšanům povedlo srovnat skóre z penalty v 90+2. minutě. Krátce poté se ale prosadil Memphis Depay a vrátil vedení svému týmu. Domácí ukázali fantastickou sílu a i nadále tak vévodí skupině 4 v Lize národů. Další utkání čeká Nizozemsko 22.9. na hřišti Polska. Wales se ve stejné den představí na půdě Belgie.
90+5'
90+4'
Nizozemsko právě vstřelilo branku! To je neuvěřitelné! Vyrovnaný stav vydržel opravdu chviličku a domácí putují znovu do vedení. Po dlouhém nákopu vyhrál hlavičku nejprve Denzel Dumfries a po něm i Steven Bergwijn. Míč se následně dostal do vápna k MEMPHISU DEPAYOVI, jehož pokus skončil v hostující síti!
90+3'
Žlutá karta pro tým Wales (Tyler Roberts).
90+2'
Wales právě vstřelil branku! V samotném závěru zápasu je srovnáno. GARETH BALE si postavil míč na značku pokutového kopu a přesným zakončením k levé tyčce domácí branky překonal Cillessena, který sice vystihl stranu, ale na míč nedosáhl.
90+2'
Kontrola u videa je u konce a Gareth Bale se staví k pokutovému kopu.
90'
Správnost rozhodnutí je ještě kontrolována u videa. Tyler Roberts je mezitím ošetřován na hrací ploše.
89'
Tyler Roberts putoval po kontaktu s Tyrellem Malaciou v pokutovém území na trávník a hlavní rozhodčí píská pokutový kop!
87'
Na pravé straně utekl obraně soupeře Bale a centroval do vápna. Jeho míč trefil pouze dobře postaveného Stefana de Vrije.
86'
Na levé straně se na chvilku zmocnil míče Tyrell Malacia, dlouho ho však pro své barvy neudržel.
85'
Hosté kombinují na polovině hřiště, zřejmě hledají energii na vyrovnávací branku.
83'
Po pravé straně se snažil prosadit Harry Wilson, proti trojici Nizozemců byl ale bez šance.
82'
Memphis Depay se otočil v pokutovém území a zkusil vypálit. Tvrdý pokus letěl výrazně nad branku Walesu.
81'
Na levé straně se soupeře zbavil Tyrell Malacia a okamžitě centroval do vápna, kde se po míči natahoval Denzel Dumfries, leč pomohl si faulem.
80'
Žlutá karta pro tým Wales (Ethan Ampadu).
79'
Do akce se opět dostala domácí sedmička, která tentokrát centrovala do vápna, ale jeho centr úspěšný nebyl.
78'
Tvrdý souboj ve středu hřiště a na hrací ploše se nachází Tyrell Malacia.
77'
Steven Bergwijn o sobě dal hned vědět. Důrazně se prosadil v pokutovém území soupeře a následně vypálil kousek vedle zadní tyče.
75'
Žlutá karta pro tým Wales (Chris Mepham).
73'
Střídání v týmu Nizozemsko:
ze hřiště odchází Noa Lang, přichází Steven Bergwijn.
ze hřiště odchází Vincent Janssen, přichází Memphis Depay.
72'
Už mohlo být vyrovnáno! Brennan Johnson si našel míč ve vápně a okamžitě pálil. Jasper Cillessen jeho pokus dokázal vyrazit před sebe.
70'
Střídání v týmu Wales:
ze hřiště odchází Daniel James, přichází Gareth Bale.
69'
Přímo na hranu pokutového území dostal míč na levačku Vincent Janssen a okamžitě pálil. Krásná střela domácího forvarda donutila Hennesseyho k zákroku.
67'
ze hřiště odchází Joe Rodon, přichází Chris Gunter.
66'
Na hrací ploše se nachází Joe Rodon, který má nějaké zdravotní problémy.
65'
Z velké dálky to na sebe vzal Harry Wilson a vypálil. Trefil pouze hradbu těl před sebou.
64'
Centr si v pokutovém území soupeře našel Matthijs de Ligt a hlavičkoval do ruky Ben Davies, který ji však měl u těla a penalta se nepíská.
63'
ze hřiště odchází Matthew Smith, přichází Aaron Ramsey.
61'
Vysoký míč do pokutového území dostal Vincent Janssen, který si ho však nedokázal dokonale zpracovat a pouze ho přihrál brankáři Hennesseymu.
60'
Po hodině hry se na hřišti objeví Aaron Ramsey, který už je připraven za postranní čárou.
59'
Po vysokém míči od Codyho Gakpa se natahoval ve vápně Denzel Dumfries. Míč dokázal posunout pouze do postranní sítě.
58'
Brennan Johnson předvedl svoji rychlost, když se vymanil od pravé postranní lajny, navedl si míč na střed a kousek za vápnem pálil do připravených rukavic Jaspera Cillessena.
57'
Frenkie de Jong si míč špatně zpracoval a následně byl nucen k nedovolenému zákroku vůči Harrymu Wilsonovi.
56'
Nizozemci nechávají svého soupeře běhat a sami kombinují rychle s míčem na polovině soupeře.
54'
Po brankové čáře se snažil do zakončení protlačit Noa Lang. Proti přesile však neměl šanci a nevybojoval ani rohový kop pro své barvy.
52'
Hosté se rozhodli pro zajímavou rozehrávku na krátko, ale následný centr Wilsona do pokutového území zakončení mezi tři tyče nepřinesl.
51'
Přímý kop si kousek za vápnem z levé strany kopnou hosté.
50'
Ostrý centr z pravé strany posílal do vápna Denzel Dumfries. Naštěstí pro hosty nikoho v černém nenašel.
49'
Vincent Janssen krásně uvolnil na pravé straně Codyho Gakpa, který se ale možná trochu unáhlil se zakončením a vypálil pouze do připraveného Wayna Hennesseyho.
48'
Domácí začínají druhý poločas s míčem na kopačkách na polovině soupeře.
46'
ze hřiště odchází Jordan Teze, přichází Stefan de Vrij.
ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Denzel Dumfries.

ze hřiště odchází Wes Burns, přichází Tyler Roberts.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Úvodní dějství dnešního zápasu Ligy národů je u konce. Pětačtyřicet minut nabídlo gólové hody, když míč skončil hned pětkrát v síti. Jako první se mohl radovat domácí Noa Lang, který využil dobrou práci Vincenta Janssena a poslal Nizozemsko do vedení. O dvě branky to bylo hned o šest minut později, kdy Cody Gakpo dokázal nadvakrát překonat obranu Walesu. Následně se své branky dočkali i hostující fotbalisté. Nepovedenou rozehrávku Matthijse de Ligta využil Brennan Johnson po kvalitní nahrávce Harryho Wilsona.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 63 %: 37 %
Střely na branku: 4:1
Rohy: 2:1
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Po špatné rozehrávce se k míči dostal Vincent Janssen a zpoza vápna zkusil vypálit levačkou. Důrazný pokus letěl do postranní sítě hostující klece.
44'
Na levé straně vápna se šikovně zbavil soupeře Tyrell Malacia a nacentroval do ohně, kam si pro míč zkušeně došel Wayne Hennessey.
42'
Dlouhý nákop z kopačky Cillessena se Nizozemcům nepovedl. Míč skončil u Wayna Hennesseyho.
41'
Po levé lajně se pokusil uvolnit Wes Burns. Jeho snažení skončilo faulem Janssena.
40'
Zpoza vápna zkusil vypálit Hans Hateboer. Důrazný pokus skončil pouze nad brankou Walesu.
38'
Domácí tým teď nikam nespěchá a v klidu kombinuje na vlastní polovině. Do kombinace se zapojuje i Jasper Cillessen.
37'
Vincent Janssen důrazně dohrál zezadu rozehrávajícího Wilsona a může být rád, že se do statistik nezapsal žlutou kartou.
36'
Noa Lang od rohového praporku centroval na střed pokutového území, kde byl nejjistější Ben Davies a míč odklidil.
35'
Rohový kop pro domácí výběr.
34'
Nizozemci se snažili prodrat dopředu středem hřiště. Cody Gakpo si narazil míč s Noahem Langem, který mu míč vrátil výrazně nepřesně.
32'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Teun Koopmeiners).
32'
Ani další roh svěřencům Luise Van Gaala nevyšel, dopředu se může valit velšská lavina.
31'
Noa Lang si proklestil cestu až do pokutového území, kde mu byl míč ukopnut na rohový kop.
30'
Půlhodiny hry je za námi. Nizozemci kombinují kousek za polovinou hřiště.
28'
Dlouhý nákop vpřed Nizozemcům nevyšel. Rozehrávat může Wayne Hennessey.
26'
Wales právě vstřelil branku! Špatná rozehrávka domácího celku a Wales je zpět ve hře. Matthijs de Ligt špatnou rozehrávkou přes střed hřiště namazal soupeři. Harry Wilson okamžitě po vyhraném souboji poslal míč dopředu pro BRENNANA JOHNSONA. Ten si ho zkušeně přebral a střelou mezi nohami domácího kapitána na zadní tyčku snížil ztrátu hostí.
25'
Hosté v klidu kombinují na vlastní polovině hřiště, tempo hry po druhé brance domácích lehce upadlo.
23'
Nizozemsko právě vstřelilo branku! Na druhou branku se příliš dlouho nečekalo a domácí vedou již o dvě branky. CODY GAKPO se dostal k míči na útočné polovině, dovedl si ho na hranu vápna, kde vypálil a trefil dvojblok Velšanů. Následně se míč vrátil na kopačky nizozemského útočníka, který se napodruhé už nemýlil a poslal míč přímo do sítě.
22'
Hostující hráči snad poprvé v dnešním utkání drží míč po delší dobu. K brance Jaspera Cillessena však mají hodně daleko.
21'
Bruno Martins Indi použil ve vzdušném souboji s Johnsonem loket, rozhodčí se žlutou kartou neváhal.
20'
Po pravé straně se snažil do vápna propracovat Hans Hateboer. Přes dva soupeře si cestu neproklestil.
19'
Domácí zůstávají aktivní i po vstřelené brance. Tyrell Malacia si navedl míč na střed hřiště a trefil hradbu hostujících těl před sebou.
17'
Nizozemsko právě vstřelilo branku! Úvodní branka zápasu je na světě, do vedení putuje domácí tým! Vincent Janssen vybojoval míč na pravé straně hrací plochy a okamžitě ho předložil NOU LANGOVI, který si na hraně šestnáctky dvakrát zasekl dvojici soupeřů a následnou přízemní ranou k tyči poslal svůj tým do vedení.
17'
Na levé straně se Lang zasekávačkou zbavil dvou soupeřů a okamžitě centroval do vápna. Nepřesný centr skončil za brankou Walesu.
15'
Čtvrt hodina hry je za námi. Tyrell Malacia se pokoušel z levé strany posunout míč do vápna. Domácí bek s pětkou na zádech si však neporozuměl s Janssenem.
14'
První střela na branku v dnešním utkání. Cody Gakpo si z pravé strany navedl míč na střed hřiště a lehkou střelou pohladil rukavice Hennesseyho.
13'
Nepřesný postup dopředu v podání Walesu. Dopředu tak může nizozemský tým.
11'
O podobnou kolmici se na druhé straně pokoušel Vincent Janssen. Na rozdíl od Langa však neúspěšně.
10'
Noa Lang fantastickým pasem uvolnil v pokutovém území Tyrella Malaciu, jež vracel míč do ohně, kde nikdo v černém dresu domácí reprezentace nebyl.
9'
První roh zápasu si Nizozemci za rámeček rozhodně nedají, míč pouze darovali soupeři.
8'
Centr Hanse Hateboera byl zblokovaný a domácí si kopnou úvodní roh dnešního zápasu.
7'
Frenkie de Jong se protáhl středem hřiště a před půlící čarou si vynutil faul na svoji osobu od Ampadua.
6'
Waleský centr z levé strany nebyl pro domácí defenzivu problémem. Bruno Martins Indi si míč v klidu zpracoval a následně rozehrál.
5'
Na druhé straně se hned dopředu hnal Vincent Janssen. Ani nizozemský útočník se k zakončení nedostal.
4'
Výborná průnikovka mířila na Wilsona, kterého skvěle zakřižoval Bruno Martins Indi a celou situaci z domácího pohledu zachránil.
3'
Tyrell Malacia z levé strany centroval do pokutového území, kam si pro míč došel brankář Wayne Hennessey.
2'
Od úvodu jsou aktivnější domácí, kteří se drží na míči.
1'

Nizozemsko: Cillessen – Teze, de Ligt (C), Martins Indi – Hateboer, Koopmeiners, F. de Jong, Malacia – Janssen, Gakpo, N. Lang.
Náhradníci: Flekken, Scherpen – Berghuis, Bergwijn, Blind, de Vrij, Dumfries, Klaassen, Til, Schouten, Weghorst, Depay.
Trenér: Louis Van Gaal

Wales: Hennessey – B. Davies (C), Mepham, Rodon, Burns – Wilson, Smith, Ampadu, Thomas – Johnson, D. James.
Náhradníci: A. Davies, King – Denham, Bale, Gunter, Harris, Levitt, Matondo, Ramsey, T. Roberts, J. Williams.
Trenér: Robert Page

Rozhodčí: Fesnic – Avram, Cerei.

Nizozemsko

Nizozemci si zatím vedou znamenitě. Ve třech duelech nepoznali hořkost porážky a patří jim první pozice ve skupině. Nejprve vyhráli 4:1 proti Belgii, proti dnešnímu soupeři uhráli výsledek 2:1 a v posledním zápase přišla remíza 2:2 s Polskem.
První zápas proti Walesu byl hodně divoký zejména v nastaveném čase! Nizozemsko vedlo ještě v 90. minutě zápasu díky brance Koopmeinerse. Ve druhé minutě nastavení se však Wales dostal k vyrovnání a vypadalo to, že dojde na dělbu bodů. To však ve čtvrté minutě nastavení odmítl Weghorst.

Wales
Celek z Ostrovů drží až poslední příčku v tabulce s jedním bodem, který získal v zápase proti Belgii (1:1). Wales dnes potřebuje nutně bodovat, aby se mohl dotáhnout na třetí Polsko, které má celkem čtyři body. Proti Nizozemsku nejsou zcela bez šance, zvláště, když jejich první měření sil přinels poměrně vyrovnaný duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.