Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Turecko - 18. listopadu 2020   20:45

Maďarsko
Maďarsko
57' Sigér (Varga) • 90+4' Varga
2:0
(0:0)
Turecko
Turecko
Maďarsko
Dibusz – Fiola, Lang, Attila Szalai – Nego (89. Botka), Á. Nagy, Sigér, Hangya (74. Holender) – Kalmár (46. Cseri) – Könyves (46. Varga), Nikolić (C) (64. Gyurcsó).
Hegedűs – Orban, Holender, Cseri, Botka, Varga, Schäfer, Gyurcsó, Bese.
Kružliak – Somolani, Hancko (všichni SVK)
Puskás Aréna, Budapešť
Turecko
Günok – Sangaré, Demiral, Kabak, Erkin – Tufan (71. Özcan), Tekdemir (88. K. Ayhan) – Kahveci, Çalhanoğlu, Karaman – Tosun (C) (71. Türüç).

Pohledem na statistiky se s vámi loučím. Přeji vám krásný zbytek pracovního týdne a někdy příště se budu u fotbalu těšit opět napočtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 17:12.
Díky tomu, že Rusko dostalo v Srbsku bůra, tak Maďaři postupují do áčkové ligy. Výhra je cennější v tom kontextu, že dnes hráli domácí bez největších hvězd a po postupu na Euro tak maďarský fotbal slaví další významný úspěch. Turecko naopak nedokázalo uchránit třetí místo a kvůli tomu, že má se Srbskem horší vzájemné zápasy, tak padá pod něj a na jednu sezonu se s druhou úrovní Ligy národů loučí.
Maďarsko nakonec dokázalo ustát tlak Turecka ve druhém poločase a zahraje si poprvé v historii soutěže nejvyšší ligu! Klíčovým momentem celého zápasu se ukázala trefa Dávida Sigéra z 57. minuty, když dorazil do kasy Vargovu střelu do tyče. Hosté od toho momentu neustále vyvíjeli tlak na maďarskou obranu, ale vytvořili si málo šancí. Nejblíže gólu byli asi v 73. minutě, střela Calhanoglua z halfvoleje ale skončila na skvěle chytajícím Dibuszovi. V samotném závěru nedokázali Turci nic vytěžit ani z rohových kopů, naopak dostali na konci čtvrté minuty nastavení razítko na sestup, když únik přes celé hřiště úspěšně zakončil Kevin Varga, u nějž se tak střídání ukázalo jako skvělý tah.
90+5'
90+4'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Ani z jednoho rohu však Turci neudeřili, navíc dostávají na konci páté minuty absolutní KO! KEVIN VARGA dokázal v těsném souboji urvat míč před šestnáctkou po rohovém kopu pro sebe a vydat se na dlouhý sprint, který nakonec zakončil prostřelením Günoka k zadní tyči. Hrát se už nebude, sudí Kružliak píská konec zápasu – 2:0! Bez asistence.
90+4'
První roh Maďaři ubránili, ale Turecko si vybojovalo záhy další. Avšak z opačné strany.
90+3'
Velká šance Turecka nakonec končí rohovým kopem! Botkův odkop se vrátil do šestnáctky Maďarska jako bumerang a Berkay Özcan se tlačil do zakončení, obětavým skluzem ale jeden z domácích obránců odvrátil mimo nebezpečí, nakonec je z toho rohový kop pro hosty! Jedna z posledních šancí, jak zvrátit nepříznivý vývoj.
90+2'
Hakan Çalhanoğlu byl při zpracování přihrávky podél lajny zdvojen a míč se vracel k Dibuszovi, který opět jenom odkopává na soupeřovu polovinu.
90+2'
Před Türüce se natlačil Holender, který následně vyvedl míč z blízkosti vápna až na středový kruh. Zde jej fauloval Sangaré a pro domácí se to vyvíjí náramně.
90+1'
Ádám Gyurcsó nespěchal s rozehrávkou rohového kopu, čímž si vysloužil žlutou kartu.
90+1'
Filip Glova v pozici čtvrtého rozhodčího zvedá nad hlavu tabuli, která signalizuje, že se bude hrát ještě pět minut!
90'
Ádám Gyurcsó odvedl na levé straně výbornou práci a vybojoval nakonec pro maďarské barvy rohový kop.
90'
Poslední minuta základní hrací doby. Nastavovat se příliš nebude, druhý poločas se hrál bez zásadních přerušení. Teď už hrají Turci absolutní vabank.
89'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Loïc Nego, přichází Endre Botka.
89'
Cseri si vyměnil míč s Holenderem a postupoval podél brankové čáry do šestnáctky Turecka, zde ale nepochodil, naopak nacentroval přímo do boční sítě Günokovy branky.
88'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Mahmut Tekdemir, přichází Kaan Ayhan.
87'
Hosté ale nevypadají, že by to ještě zvrátili. Jejich tlak je poměrně mdlý, v posledních minutách se obrana Maďarska v čele s Dibuszem nemusela úplně tak stresovat. Přihrávka na Karamana za obranu na pravé křídlo byla navíc ofsajdová.
86'
Deniz Türüç se nedostal přes výborně bránícího Nega, který mu čistým skluzem zabránil v postupu dále přes levé křídlo. Následoval poté jenom pouhý odkop až k brance Turecka.
85'
A opět Dibusz. Tentokrát si křikl a vzal centr Erkina z levé strany přímo do ruk. Následovala rychlá rozehra na Sigéra, kterého ve vzduchu fauloval Kabak.
84'
Nego zastavil přihrávku a vyslal dopředu Gyurcsóa, který byl Demiralem vytlačen až k rohovému praporku. Záložník domácí reprezentace tak vůbec nic nevytvořil, zato ale opět zkrátil čas do konce zápasu.
83'
Dénes Dibusz razantně odkopl po krátké přihrávce od Szalaie. Met Günok posledních 20 minut práci prakticky neměl, Maďaři svůj těsný náskok svědomitě brání.
82'
Caner Erkin ještě udržel míč před postranní lajnou, domácí jsou skutečně pod velkým tlakem. Turci na vytoužený gól, který by jim zajistil záchranu, však stále čekají.
81'
Výhoda je ponechávána po ostrém zákroku Kabaka na Cseriho, který jej prudce tělem po odehrání míč srazil na zem. Rozhodčí nechtěl vstupovat do rodícího se kontru Maďarska, kdyby však věděl, kam to domácí dovedou, tak by ten faul snad i pískl.
80'
Hakan Çalhanoğlu přebral přihrávku na jeho osobu v ofsajdovém postavení, ze kterého se do hry zapojil. Turecku se čas povážlivě krátí, Srbsko vede už 5:0!
79'
Deniz Türüç se přes pravou stranu prosmýkl až do zakončení prakticky z nulového úhlu, Dibusz ale proti jeho centru zpět do lepšího úhlu vystoupil a vyboxoval jej mimo nebezpečí.
78'
A další trest přichází vzápětí. Holender v přerušené hře zbytečně zakopl míč skoro na tribunu a krátce po svém nástupu i on dostává napomínání.
77'
Dibusz nespěchal s rozehrávkou od vlastní branky, za což je od přísného rozhodčího Kružliaka odměněn žlutou kartou.
75'
Posledních patnáct minut základní doby zahájil Ádám Gyurcsó výletem napříč hrací plochou, hlavním cílem bylo pravděpodobně tahání času a prostor na oddech maďarské obraně. Zhruba 20 metrů přes půlku o míč ale přišel a Turecko rozvíjí dále svůj nápor.
74'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Szilveszter Hangya, přichází Filip Holender.
73'
Turecko to mohlo prolomit a srovnat stav zápasu! Hakan Çalhanoğlu získal odražený míč od jednoho z obránců Maďarska a z halfvoleje nekompromisně střílel, Dibusz předvedl parádní reflexivní zákrok a uchránil Maďary od inkasování! Okamžitě poté následovala další střela, tu ale zastavil Nego.
71'
Hostující trenér okysličil sestavu na posledních dvacet minut hry. Maďarsko i nadále zůstává horším týmem, jeho soupeř tvoří hru, má převahu, ale Dibusz toho nemusel mnoho řešit.
71'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Berkay Özcan.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Deniz Türüç.
70'
Varga pouštěl ve vápně míč za sebe na Nega, který zkoušel technický obstřel na zadní tyč. K přesnému zakončení ale poměrně hodně decimetrů chybělo.
69'
Hakan Çalhanoğlu už dával pas za obranu na rozběhnutého Tosuna. Před kapitánem tureckého výběru však vykryl přihrávku na něj Fiola a přesunul hru dopředu.
68'
Csiri od nástupu na hrací plochu (tj. zhruba 23 minut) stihl dostat již žlutou kartu a spáchat celkem pět faulů. Tenhle útočný poblíž šestnáctky Turecka byl jeho šestý.
67'
Tufan zkoušel míč nabrat z voleje téměř v pádu, hrací předmět ale trefil holení a střela tak byla úměrná části těla, se kterou byl míč v doteku.
66'
Další přestupek z maďarské strany, tentokrát Sigér doslova vnutil loket do obličeje Tufana. Turci mají trestňák zhruba z 35 metrů a do vápna míří velké množství hráčů.
65'
Hosté zatlačili hostitele do hluboké defenzivy, o pokračující tlak je ale připravil Cenk Tosun, který si při zpracování míč pomohl rukou, tedy nedovoleným způsobem.
64'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Nemanja Nikolić, přichází Ádám Gyurcsó.
62'
Turecko po inkasovaném gólu notně ožilo a začíná pořádně tlačit, Maďaři nicméně stále drží vedení. Na Calhanoglua mířila přihrávka za obranu, turecká hvězda si ale míč zpracovat ještě na hrací ploše nedokázala. A i kdyby, náběh Calhanoglua byl ofsajdový.
61'
Po Vargově přestupku v útočné fázi se hra zase převaluje před Dibuszovu branku. Pro tentokrát to dokázali ale domácí přežít, neboť přihrávka na Tosuna byla razantní, hostující kapitán si nedokázal míč zpracovat.
59'
Domácí si následně došli pro rohový kop po další Vargově zajímavé akci, z něj nicméně nedokázali nijak zahrozit. Turecko následně zkusilo rychlý přechod, obrana Maďarska se dokázala zkonsolidovat a odkopnout na vhazování.
57'
Domácí se nakonec ujímají vedení! Nepřesnou rozehru hostujícího brankáře zachytila střední maďarská řada a Nikolić nahrával napravo rozběhnutému Vargovi, jehož pokus ale zastavila zadní tyč. Bohužel pro Turky se odrazil míč přímo před DÁVIDA SIGÉRA, který pohotově doklepl do prázdné branky – 1:0! Asistence: Kevin Varga.
54'
Szalai si neporadil s likvidací nebezpečného centru do vápna a míč fakticky daroval Tosunovi, který se pokoušel zbavit blokujícího stopera před sebou dlouhou kličkou. Střelu i tak ale nasměroval do něj, z druhé vlny vzal odraženou střelu Tufan a taktéž střílel na branku, ale vysoko nad!
53'
Caner Erkin hodně silově prošel přes dva obránce, zejména souboj s Cserim byl hraniční. Cseri ale neunesl frustraci z předchozího momentu a vylil si ji na Tekdemirovi, kterého zezadu hodil na zem jako někde v bojových sportech. Žlutá karta tak i pro něj.
52'
Nego si naběhl do prostoru a zpracoval si přihrávku od kapitána, následně ale pustil před sebe Tekdemira, kterého poté fauloval. Kvalita zápasu oproti úvodu hodně upadla a doufejme, že ani jeden tým neví výsledek souběžně hraného zápasu v Srbsku. Tahle situace totiž vyhovuje oběma...
51'
Maďaři sehráli roh nakrátko a chtěli jej zakončit střelou ze střední vzdálenosti, což jim nevyšlo. Turecko je vytlačilo až na vlastní polovinu (drobná paralela s historií) a domácí tak musí útočit znovu.
50'
Balon se však během chvíle vrátil zpět na domácí kopačky a Varga si před Demirala došel pro nařízení rohového kopu pro Maďarsko. Nutno říci, že Demiral šel do skluzu hodně agresivně, a kdyby trefil místo míče nohu, bylo by to zajímavé.
49'
Dibusz se poprvé v poločase zapojil do hry, jenom přihrál na Szalaie, který dlouhým vzdušným míčem hledal útočníky vepředu, ale bezúspěšně.
48'
Nego přihrával na Nikoliće, který se mu snažil vrátit míč, ale přihrávka byla moc prudká a u vlastní střídačky bude vhazovat Caner Erkin.
47'
První žlutá karta zápasu. Dostává ji Tekdemir za taktické podražení Vargy, který si už otevíral prostor do protiútoku 2 na 1.
46'
Cseri se dopustil nedovoleného zákroku na Sangarého, kterého zezadu srazil. Turecko tak i nadále zůstává na míči a kombinuje.
46'
S dvěma změnami se tak Maďaři vydávají do druhé půle. Jenom připomínám, že současný stav jim plně vyhovuje, neboť Rusové dostávají v Bělehradě pořádný výprask. A to stejné vlastně platí i o Turecku.
46'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Zsolt Kalmár, přichází Tamás Cseri.
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Norbert Könyves, přichází Kevin Varga.
46'
Ani sekunda navíc se nehrála, neboť k tomu nebyl žádný důvod. Za úvodních 45 minut jsme viděli sice dynamický fotbal, ale bez větších šancí a branek. Hrálo se zcela vyrovnaně, převahu si ale ke konci poločasu vybudovali turečtí hráči, kteří využívali chyb maďarské obrany. Těch bylo v závěru možná až mnoho a v kontextu posledních minut jsou za průběžný bezbrankový stav Maďaři rádi.
45'
44'
Norbert Könyves reklamuje faul na svou osobu těsně před půlící čárou, rozhodčí ale nechává pokračovat. Maďaři ale v posledních pěti minutách herně zcela selhávají a bezbrankovou remízu drží trochu i se štěstím.
43'
Nego zkusil po zemi najít na malém vápně jednoho z domácích útočníků, ale neuspěl, Maďarsko se dostane pouze k vhazování.
42'
Hlavičkovanou ve vápně Maďarska nakonec zavřel Fiola, který si zpracoval na prsa a prudkým nákopem vyzval na hrotu Nikoliće. Jeden ze dvou útočníků pro dnešní zápas ale nedokázal přesprintoval Kabaka, který se s ním dobře vrátil.
41'
Domácí to v obraně vůbec nezvládají. Hrají až nesmyslné přihrávky, jednu takovou zachytil Calhanoglu a okamžitě nahrával na Tufana, jemuž se nepovedlo dostat do střelecké pozice a v nouzi napálil jenom prvního obránce před sebou.
40'
My se naopak dostáváme do poslední pětiminutovky první půle. Maďaři se snaží přes vysunutou tureckou obranu dostat blíže k soupeřově brance, ale zatím se jim to nedaří.
39'
V Bělehradě se dějí věci! Srbové vedou v první půli už o tři branky, ale za současné situace jim to nestačí.
38'
Šlapák od Fioly na Calhanoglua neunikl pozornosti slovenského rozhodčího Kružliaka, který píská přestupek domácímu obránci.
37'
A nepovedlo se ani Günokovo zapojení do hry, který sice sebral centr na Nikoliće, poté se nicméně ukopl a museli to za něj hasit obránci. Naštěstí pro Turecko se to nejhorší odehrálo skoro u postranní čáry, tudíž přímé nebezpečí úplně nehrozilo.
36'
Nikoliv. Erkin hledal stáčeným centrem Demirala, který byl v ofsajdu již daleko předtím, než se vůbec začalo hrát. Tohle se zkrátka úplně nepovedlo.
35'
Faul na Tosuna značí přímák pro hostující celek. Jedná se o kop přímo proti brance, avšak na velkou vzdálenost. Zkusí to hráči Turecka napřímo?
34'
Norbert Könyves se sice zbavil Demirala před sebou, bylo to nicméně způsobem, který fotbalová pravidla neuznávají. Mert Günok tak bude rozehrávat v blízkosti branky.
33'
Ztráta na obranné polovině značí kombinaci Turků zhruba 10 metrů od pokutového území Maďarska. Přihrávka na Karamana byla však ofsajdová. Ačkoliv se útočník Turecka zlobí, velkou částí těla byl mimo hru a na ofsajdy máme srovnáno, 2:2.
31'
Attila Szalai si našel prostor na nákop do šestnáctky k zadní tyči, kde operoval Nikolić. Před útočníka Maďarska ale vystoupil Tekdemir a odkopem nedovolil domácímu kapitánovi ani náznak střely.
30'
Další dlouhé vhazování Sangarého nevyšlo a hosté se musí opět bránit. Maďaři ale nastalou situaci nezvládli sami, vykombinovali se až do ztráty. Ani Turecko na tom však nebylo o moc lépe a poslední minuta je skutečně neurovnaná.
29'
Norbert Könyves pustil přihrávku na jeho osobu za sebe, aby měl případně prostor na otočení se a následný běh dopředu. Těsně za ním ale stál Kahveci, který toto nedopustil a otáčí hru.
28'
Hakan Çalhanoğlu nejprve reklamoval hru rukou Szalaie v šestnáctce, pak ale jako první převzal odražený balon a po rychlé kličce zkusil vystřelit na branku. Dibusz musel jít na trávník, aby zapsal zákrok.
27'
Fiola přesným centrem za obranu našel Nikoliće, který si jeho míč zpracoval a už běžel sám na branku. Pomezní však mává ofsajdové postavení kapitánovi Maďarska, opakované záběry nicméně ukazují, že to bylo hodně na hraně.
25'
Vzduchem to tureckým fotbalistům neprošlo, proto to zkouší po zemi. To už bylo o poznání úspěšnější, na Karamanův sprint byli obránci Maďarska krátcí, dokázali si však pokrýt zpětnou přihrávku Karamana na Tosuna. Záchrana tak přišla dost možná v poslední chvíli.
24'
Nego dostal mnoho prostoru na pravém křídle a v pravou chvíli poslal přihrávku před kasu na Könyvese, kterému ale do skluzu na míč dobré dva kroky chyběly. Akce sice neúspěšná, pro Turecko ale výstraha.
24'
Fiola následně takticky zastavil rychlou kombinaci Turků zákrokem na Kabaka. Stále vidíme rychlé tempo a nasazení, na velkou šanci zápasu zatím čekáme.
23'
Nego si naběhl s míčem do šestnáctky, zradil ho však první dotek a místo toho, aby nějak ohrozil branku Günoka, tak skluzem jenom nabral Tekdemira. Útočný faul.
22'
Karaman vrátil míč za sebe na Calhanoglua, který měl za úkol něco vymyslet. Nakonec z toho vzešla zpětná nahrávka na Karamana, ten však lítal v ofsajdu, což správně pomezní signalizoval.
21'
Tufan nezachytil kličku Kalmára a nepříjemně jej došlápl zezadu. Tady dochází k odpískání dalšího přestupku, Tufan se na dálku omlouvá svému soupeři.
20'
Tentokrát to Kalmár zkusil jinak, zahrával to kamsi na úroveň penalty, kde byl osamocený Nikolić. Těsně před něj však vystoupil jeden z tureckých obránců a razantním odkopem donutil zapojit se do hry i maďarského brankáře.
19'
Kalmár jej kopal na zadní tyč, kde byl nejvýše Kabak a centr prodloužil jenom za sebe na další rohový kop, tentokrát však z druhé strany.
18'
Szalai kolmicí našel volného Kalmára, který již však nedokázal vrátit míč zpět do šestnáctky. Vybojoval však alespoň roh pro svůj tým.
17'
Norbert Könyves až moc snadno přišel k míči na útočné půlce a hrnul před sebou dva útočníky. Přihrávka na Nikoliće ale nevyšla podle představ a z celé akce tak nebylo vůbec nic.
16'
Pozemní centr zprava na Nikoliće turecká čtveřice obránců uhlídala, situaci ale řešila jenom za cenu odkopu na vhazování pro Maďarsko. Sledujeme zatím zápas s vysokou intenzitou a nasazením, zatím však bez branek.
15'
Jenže hosté moc dlouho na míči nevydrželi. Prohráli dva souboje ve středu pole a Nikolić se rozbíhal do dalšího potenciálního kontru, ten ale dokázal Kabak zastavit a dostat míč bezpečně k brankáři.
14'
Kalmár zapracoval s Hangyaou, který mu vrátil přihrávku do běhu podél lajny, jenže maďarský záložník si až moc hrací předmět předkopl a na hrací ploše jej již nestihl zachytit. Proto vhazování pro Turecko.
13'
Zpět však do hlavního města Maďarska. Nazim dlouhým vhazováním ve vápně hledal hned trojici spoluhráčů, ani jeden se však na balon nedostal a vznikl rychlý protiútok, kdy už prakticky mířil Kalmár do úniku, dvojící stoperů byl však čistě odzbrojen!
12'
V Srbsku se změnilo skóre, domácí vedou nad Ruskem 1:0, čímž by za této okolnosti Maďarsko postupovalo do nejvyšší ligy.
11'
Nejlepší obranu nyní nepředvedl Fiola, přes kterého se dostal kapitán tureckého výběru Tosun a snažil se dostat do zakončení, Dibusz ale proti přihrávce na něj vyběhl a zalehl míč pod sebe.
10'
Chybu v rozehrávce Turků na jejich vlastní půlce mohl vytrestat Kalmár, řešení ale vyhodnotil mizerně a rozhodl se v přechodu 3 na 3 střílet z velké vzdálenosti. Také míč napálil až kamsi na tribunu, tohle se dalo řešit o dost lépe.
8'
Attila Fiola z hloubi pole přesným pasem našel ve vápně nabíhajícího Sigéra, který vrátil pod sebe na Kalmára. Následovalo přenesení hry na protější stranu, kde se dostal ke střele Nikolić, obstřel z úhlu šel ale doprostřed branky, s čímž neměl Günok žádný problém.
7'
Turci tak mají prostor uklidnit divoké úvodní minuty, Tufan šel na středu pole do souboje se Sigérem, který jej zezadu potáhl za dres, čímž mu znemožnil hrát dále. Hosté tak i nadále zůstanou na míči.
6'
Po výhozu domácího brankáře následoval brejk, který táhl středem Nikolić, ve vápně ale musel podstoupit souboj s Demiralem. Ten posuzuje rozhodčí Kružliak jako nedovolený, a proto Maďaři o míč přicházejí.
5'
Přímák po faulu Sigéra zahrával Hakan Çalhanoğlu a vzal to natvrdo do branky Maďarska, bylo to ale na střed branky a Dibusz s tím neměl sebemenší problém.
4'
Sigér si vyšlápl na Karamana, který jej čistým způsobem obral o míč, odpískán je faul domácímu záložníkovi.
3'
A další rychlý útok se valil na maďarskou obranu. Ozan Tufan táhl míč středem pole a dostal se až před šestnáctku, na střelu to nicméně neviděl, a proto se rozhodl nahrávat, leč nepřesně.
2'
Na druhé straně Hakan Çalhanoğlu zkusil přihrávkou za obránce najít Karamana ve vápně, přihrávka na tureckého forvarda však byla moc dlouhá a i brankář Dibusz tak bude mít výkop.
1'
O míč ale rychlé hosté přišli, na levém křídle se poté řítil podél lajny Könyves, ale Kabak mu dobře zkřižil cestu a pod tlakem zahrál domácí útočník nepřesně, tudíž bude mít Mert Günok odkop od branky.
1'
Ivan Kružliak fouknul do píšťalky, Turecko má úvodní výkop zápasu a zvolilo bezpečnou hru zezadu.
1'
-3'
Prázdnou Puskás Arénou zní hymny států, které dnes proti sobě svedou fotbalový zápas. Nejprve byla zahrána logicky ta turecká, maďarská následuje záhy.
-5'
Ještě jednou krásný středeční večer při sledování evropského fotbalu! Oba celky jsou již seřazeny na hrací ploše, nutno podotknout, že Maďaři rozhodně v plné sestavě dnes nehrají, mimo hru zůstal například Adam Szóboslai, strůjce postupu. Obecně dnes dostala prostor spíše širší lavička. Naopak Turecko má silná jména v základní sestavě.
-20'

Maďarsko: Dibusz – Fiola, Lang, Attila Szalai – Nego, Á. Nagy, Sigér, Hangya – Kalmár – Könyves, Nikolić (C).
Náhradníci: Hegedűs – Orban, Holender, Cseri, Botka, Varga, Schäfer, Gyurcsó, Bese.

Turecko: Günok – Sangaré, Demiral, Kabak, Erkin – Tufan, Tekdemir – Kahveci, Çalhanoğlu, Karaman – Tosun (C).
Náhradníci: Bayındır, Çakır – Yokuşlu, Toköz, Yazıcı, Özcan, Müldür, Ö. Bayram, Türüç, K. Ayhan.

Rozhodčí: Kružliak – Somolani, Hancko (všichni SVK).
KDO POSTOUPÍ/SESTOUPÍ?

Situace je ve třetí skupině poměrně zamotaná. Na prvních dvou místech je Rusko s Maďarskem, třetí je Turecko a poslední Srbsko. Jak Rusové, tak Maďaři mají shodný počet osmi bodů, pro Rusy však hovoří lepší vzájemné zápasy, které by je v případě bodové rovnosti i po šesti kolech udržely na prvním fleku. Maďarsko tak musí jednoduše získat více bodů než jejich rival v souběžně hraném zápase se Srbskem.

A teď k Turecku. To má sice šest bodů, zatímco Srbové tři, v případě bodové rovnosti by však Turecko padalo, neboť má horší vzájemný zápas (Srbové vstřelili více gólů venku). Turecko tak musí v Maďarsku jakkoliv bodovat, aby si udrželo příslušnost v béčkové lize i pro další ročník. Může i prohrát, ale pouze za předpokladu, že stejného výsledku dosáhnou Srbové, kteří budou mít výhodu domácího prostředí.
MAĎARSKO
2. místo, 8 bodů, skóre 5:4, bilance 2-2-1

Maďarsko je momentálně ve velké pohodě a euforii, neboť se dostalo na Euro přes nový systém kvalifikace. A to ve velkém stylu, když rozhodující utkání proti Islandu otočilo až v samotném závěru a po výhře 2:1 mohlo dlouho a bouřlivě slavit. I v Lize národů to mají Maďaři slibně rozehrané, situaci však nemají na svých kopačkách.

Jejich nároďák má výrazně lepší bilanci na venkovním hřišti, kde za letošní Ligu národů neprohrál. Vyhrát dokázal jak v Turecku, tak i v Srbsku (shodně 1:0), překvapivě dokázal udržet bezbrankový stav i v Rusku. Doma ale ještě Maďaři nevyhráli, první domácí zápas bez divácké podpory s Ruskem prohráli, v rámci pátého kola pak remizovali doma se Srbskem 1:1 a připravili se tak o možnost jít do čela skupiny poté, co Rusové s Tureckem prohráli.
TURECKO
3. místo, 6 bodů, skóre 6:6, bilance 1-3-1

Turecko se sice dostalo na Euro společně s Francií, v Lize národů ale Turci spíše paběrkují a ani kolo před koncem nemají záchranu jistou. Tradičně nepříjemný mančaft v národnostně bouřlivé skupině vyhrál až po pěti zápasech a právě cenná výhra nad Ruskem může rozhodnout o udržení příslušnosti v druhé nejvyšší lize v soutěži.

Vyjma úvodní prohry doma právě s Maďarskem následně Turecko třikrát remizovalo, přičemž v každém dalším utkání dalo o gól více, než v tom předchozím. Se Srbskem hrálo bez branek, v Moskvě sehrálo vyrovnanou partii s výsledkem 1:1 a domácí odveta se Srby dopadla 2:2. Až pátý zápas v soutěži přinesl Turkům cenné tři body, když proti oslabenému Rusku otočili z 0:1 na 3:1 a i přes snížení hostí nakonec z toho bylo výhra 3:2.
Krásný středeční večer všem příznivcům evropského fotbalu! Základní část Ligy národů tímto týdnem finišuje a v třetí skupině ligy B až poslední kolo rozsekne, kdo postoupí, ale také to, kdo spadne do céčkové ligy. Situace je skutečně zamotaná, avšak k tomu, aby ani jeden celek ze zápasu, který budeme sledovat, nespadl, je potřeba minimálně jeden bod. Zároveń však platí, že při dobré konstelaci a tříbodovém zisku jednoho ze soupeřů z toho může být ještě postup. Maďarsko vs. Srbsko má úvodní výkop v Budapešti plánován na 20:45, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.