Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Norsko - 19. listopadu 2018   20:45

Kypr
Kypr
0:2
(0:1)
Norsko
Norsko
36' Kamara   • 48' Kamara
Kypr
Panayi – Kousoulos, Merkis (C), Laifis, Ioannou – Kyriakou (78. Fylaktou), Artymatas, Sielis, Avraam (61. Efrem) – Kastanos, Zachariou (84. Makris)
Vad – Albert, Berettyán (všichni Maďarsko)
Neo GSP Stadium
Norsko
Jarstein – Elabdellaoui (C), Nordtveit, Rosted, Meling – Fossum (46. Odegaard), Selnaes, Henriksen, M. Elyounoussi – Kamara (90+2. Berge), T. Elyounoussi (71. Sorloth)

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:8. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:23.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Norska, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. Norové měli celé utkání výraznou územní převahu, rozdíl ve skóre mohl být daleko vyšší. Po změně stran přidal druhou trefu Kamara, který se i posléze zjevil v několika zajímavých šancí. Místo střel ale hledal své kolegy, což jednoznačně bylo špatné řešení. Na druhé straně toho Kypr moc nepředvedl, většinu času se totiž bránil. Domácí navíc dohrávali bez vyloučeného Sielise, který předvedl velice ostrý zákrok na protihráče.
90+3'
90+3'
Nakonec to sám na sebe vzal Artymatas, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Jeho technický pokus ale minul břevno.
90+2'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Ola Kamara, přichází Sander Berge.
90+2'
Jedna z poslední šancí pro domácí celek, Kypr má k dispozici přímý kop z velice lukrativní pozice.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Také hosté budou dohrávat v desíti! Již se žlutou kartou hrající Mohamed Elyounoussi fauloval Kousoulose za což obdržel druhou žlutou a tedy červenou kartu.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Kypr nyní absolutně nestíhá, soupeř si navíc vybojoval další rohový kop.
87'
Je toto možné! Nejprve se sám na bránu hnal Odegaard, kterého ale vychytal Panayi. Domácí brankář ale vyrazil míč k zcela osamocenému Sorlothovi, který trestuhodně přestřelil prázdnou bránu.
85'
Rostedovi se nyní nepovedla kolmice na levou stranu, míč skončil daleko v zámezí. Kousoulos se tak postará o autové vhazování.
84'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Panayitois Zachariou, přichází Andreas Makris.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. O vítězi utkání se zdá být rozhodnuto, Norové by ale chtěli přidat další branku.
82'
Nakonec to na sebe vzal Nordtveit, jehož rána trefila pouze dobře postavenou zeď. Posléze Selnaes přihrával Jarsteinovi.
81'
Sielis už opustil hrací plochu, navíc tu bude standardní situace pro Norsko. Bude to zhruba z pětadvaceti metrů, u míče se pochopitelně nachází také Elyounoussi.
80'
Kypr začíná riskovat, což přináší nadějné akce pro soupeře. Selnaes měl na pravé straně hodně času, nakonec ho ale odzbrojil protihráč.
79'
Tak pozor, domácí budou dohrávat v desíti! Jeden z hráčů Norska se mohl dostat do vyložené šance, faulem ho ale zastavil Sielis, který se výroku sudího hodně diví.
79'
Norové se nyní dostali k hranici pokutového území, kde ale nic kloudného nevymysleli. Jako poslední se dotkl míče Henriksen.
78'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Charis Kyriakou, přichází Gerasimos Fylaktou.
77'
Následný rohový kop přinesl menší závar, který nakonec řešil brankář Panayi. Toho v osobním souboji fauloval Selnaes.
76'
Obrovská šance Norska! Kamara se řítil sám na bránu, avšak opět hledal Sorlotha, jehož kostrbaté zakončení dokázal Panayi zneškodnit.
75'
Na druhé straně si dělal prostor Kastanos, který nakonec byl vytlačen z útočné poloviny. Domácí nyní kombinují na vlastní straně.
74'
Jarsteinovi se podařilo vykopnout míč velice přesně. Poté se ke střele dostal Selnaes, jehož rána ale skončila vysoko nad brankou.
71'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Tarik Elyounoussi, přichází Alexander Sorloth.
69'
Kyriakou se prohnal kolem smečky protihráčů, posléze se mu ale nepodařilo přenést hru na Zacharioua. Míč skončil daleko v zámezí.
68'
Kypr měl k dispozici volný kop ze čtyřiceti metrů. Artymatas to zkoušel nadýchaným centrem, pro který si ale dokráčel Jarstein.
67'
U postranní čáry zvítězil v hlavičkovém souboji domácí Kyriakou, avšak míč se od jeho hlavy dostal zpět za postranní čáru.
66'
Žlutou kartu dostává Ola Kamara (Norsko).
65'
Kapitán Merkis raději poslal míč na levou stranu, kde se na zemi ocitl střídající Efrem. Toho hodně ostře atakoval Elabdellaoui.
64'
Ioannou málem stihl odehrát míč před autovou čárou, nakonec to ale nestihl. K autovému vhazování se tedy dostane Elabdellaoui.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Norsko se dostalo do pohodlného dvoubrankového vedení, domácí to mají stále hodně složité.
62'
Poslední minuty nepřinášejí nic moc závratného. Kypr se sice snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, směrem dopředu to ale není ono.
61'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Andreas Avraam, přichází Georgios Efrem.
60'
Sielis se po souboji s jedním z protihráčů ocitl na zemi, hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře. Norsko se pro změnu rozhodlo uklidnit hru.
59'
Na pořadu dne byl rohový kop, který se Selnaesovi vůbec nepovedl. Míč totiž zakroutil do zámezí, čehož si pochopitelně všiml pomezní sudí.
58'
Rozehrávku volného kopu si vzal na starost Nordtveit, který rozehrál signálem na Selnaese, jehož centr pouze prosvištěl šestnáctkou.
57'
Norové rozjeli rychlou protiakci, jenomže Elyounoussi zabrzdil postupný útok. To nemuselo příliš vadit, neboť si Kousoulos pomohl faulem.
56'
Kypr se po hodně dlouhé době dostal k souvislejší práci s míčem. Momentálně s ním operuje Artymatas, který krouží u středového kruhu.
55'
Kousoulos si dokázal zpracovat neposedný míč, poté se po pravém křídle dostával za Melinga Kyriakou, který nakonec narazil na nohu protihráče.
54'
Patřičně důrazně si nyní počínal domácí zadák Laifis, který nedal ve vzdušném souboji protihráči sebemenší šanci.
53'
Rosted měl na ideální řešení akce hodně času, nakonec si za polovinou hrací plochy vybral Henriksena, který byl faulovaný.
52'
Jarstein musel hodně rychle pracovat s míčem, neboť ho napadal Zachariou. Hostující brankář nakonec odkopl za středový kruh.
51'
Aktivní Kamara se hnal po levém křídle sám na bránu, avšak místo střely ještě hledal je Elyounoussiho, který nedokázal kloudně zakončit.
50'
Krátce po rozehrávce si faulem pomohl napadající Selnaes, hlavní sudí neváhal ani chvíli. Rozehrávku volného kopu si vzal na starost Laifis.
49'
Před domácím celkem se zjevil opravdu složitý oříšek. Kypr totiž prohrává o dvě branky, avšak do konce zápasu zbývá ještě hodně času.
48'
Norsko právě vstřelilo branku!
Je tu druhá branka v domácí síti! Norové zahrávali rohový kop z pravé strany, který obstaral Selnaes. Jeho nadýchaná nabídka našla úplně volného OLU KAMARU, který v pádu zakončil mimo dosah brankáře. I tentokráte naprosto zaspala obrana Kypru!
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Kamara, který při souboji o míč přišlápl protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Iver Fossum, přichází Martin Ødegaard.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Kamara. Norsko má od úvodních vteřin výraznou územní převahu, avšak dlouhou dobu se nedostávalo k ničemu nebezpečnější. Naopak Kypr se snaží vycházet ze zajištěné obrany, která přeci jenom jednou polevila. Domácí toho směrem dopředu moc nepředvedli, nyní ale budou muset zabrat, neboť po prvním poločase prohrávají o jednu branku.
45'
44'
Následně si Kousoulos chtěl narazit s Kastanosem, avšak do dráhy letu míče strčil kopačku jeden z protihráčů. Bude z toho rohový kop.
43'
Laifis dlouho hledal vhodného adresáta přihrávky, nakonec si vybral naběhnuvšího Sielise, který zavezl míč zpět na obrannou polovinu.
40'
Posléze to Sielis zkoušel prudkým pasem na pravou stranu, avšak Kyriakou měl k míči hodně daleko. Vhazovat tak bude hostující Meling.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Kyriakou se po pravém křídle dostával až k hranici šestnáctky, kde ho ale zastavil Meling, který odklidil míč za postranní čáru.
37'
Nyní to budou mít domácí hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
36'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Dalekonosný pas našel na pravé straně úplně volného Elabdellaouiho, který ještě hlavou oslovil lépe postaveného OLU KAMARAU, jemuž stačilo nastavit pouze kopačku. Ukázková akce v podání Norska!
36'
Už to vypadalo, že se Meling dostane do vyložené šance, na poslední chvíli ho ale zastavil jeden z protihráčů. Norsko ale i nadále svírá soupeře.
35'
Posléze se autového vhazování ujal hostující obránce Meling, který si pro spolupráci vybral brankáře Jarsteina. Norsko to zkouší od vlastní branky.
34'
Panayi tak obstaral další odkop od své branky, díky kterému se Kypr konečně dostal na útočnou polovinu, kde momentálně kombinuje.
33'
Dalekonosný nákop našel Elyounoussiho, který ještě přihrával na lépe postaveného Henriksena, jenž ale mířil kousek vedle brány.
32'
Ioannou to zkoušel nákopem na levou stranu, kde ale Avraam neuspěl v hlavičkovém souboji. Posléze Elyounoussi přenesl hru na Melinga.
31'
Posléze si Rosted pokryl míč, jenomže do něj příliš agresivně vletěl Zachariou. Hlavní sudí okamžitě odpískal ve prospěch Norska.
30'
Posléze to zkoušel domácí Kyriakou, který se snažil překvapit brankáře Jarsteina. I tentokráte jsme sledovali hodně nepovedený pokus.
29'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Kamara, kterému se ale zakončení vůbec nepovedlo. Míč směřoval hodně daleko vedle hostující svatyně.
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut. Zatím sledujeme celkem poklidné utkání, přičemž výrazně aktivnější je hostující celek.
23'
Po hodně dlouhé době si s míčem zahrál také brankář Jarstein, který si počkal na podporu kolegů. Jako první přispěchal obránce Rosted.
22'
Elyounoussi se už, už dostával do šestnáctky, tam ho ale čistým způsobem odzbrojil Laifis. V opačném případě bychom sledovali vyloženou šanci.
21'
I tak se domácí daleko s míčem nedostali, nyní sledujeme pomalou kombinaci soupeře. Norsko to zkouší přes pravé křídlo.
20'
Selnaes měl kolem sebe dostatek prostoru, jeho přenesení hry ale skončilo daleko v zámezí. K autovému vhazování se dostane Kousoulos.
19'
Jenomže poté Kypr udělal velkou chybu v rozehrávce, kterou ale soupeř nepotrestal. Domácí jsou v posledních vteřinách hodně pasivní.
18'
Posléze se ke střele dostal Elyounoussi, který to zkoušel ránou na přední tyč. Panayi byl u své konstrukce včas a míč zachytil.
17'
Norové rozjeli kombinaci na velice malém prostoru, klíčový zákrok vytasil Ioannou, který za sebe nepustil přihrávku směřující na Fossuma.
16'
Posléze skončil na zemi hostující Kamara, kterého podrazil Laifis. Hlavní sudí udělil domácímu obránci hodně důraznou výstrahu.
15'
Kousoulos si nevěřil na centr, místo toho přihrál vedle stojícímu Merkisovi, který okamžitě přenesl hru k levé postranní čáře.
14'
Avraam se daleko s míčem nedostal, včas se k němu vrátil hostující Fossum, který navíc vybojoval autové vhazování pro svůj celek.
13'
Do pokutového území se dostával Elyounoussi, který ale narazil na jednoho z protihráčů. Následný pokus o střelu zablokoval Laifis.
12'
Momentálně sledujeme celkem poklidnou pasáž utkání. Po ofsajdovém postavení se k odkopu od své branky dostal Panayi.
11'
Nyní se do vzdušného prostoru dostával Kamara, který zřejmě trefil ruku protihráče. Hlavní sudí to ale neviděl, penalta se tak konat nebude.
10'
Opět byl do kombinace zapojen také brankář Panayi, jehož odkop směřoval daleko od spoluhráčů. Norové se snaží dostat z přehuštěného prostoru.
9'
Pro míč musel přispěchat Elabdellaoui, po jehož přihrávce fauloval Elyounoussi, který místo míče trefil pouze nohu Artymatase.
8'
K oné rozehrávce se nakonec postavil sám faulovaný, tedy Elyounoussi. Jeho prudká rána směřovala zhruba tři metry nad branku.
7'
Na pořadu dne bude standardní situace pro Norsko. Elyounoussi byl tak dlouho okopáván, až hlavní sudí musel písknout do píšťalky.
6'
Do rozehrávky se zapojil také domácí brankář Panayi, který posléze zkoušel na pravé straně najít Kyriakoua, který se ale ve vzduchu neprosadil.
5'
Ioannou přihrál do přehuštěného prostoru, kde Sielis neměl šanci na úspěch. K míči se tak dostal Selnaes, jenž ale záhy přišel o balón.
4'
Norsko se opět dostává k celkem zdlouhavé kombinaci v oblasti středového kruhu. V tuto chvíli je u balónu hostující Henriksen.
3'
Přenesení hry směřovalo na Elabdellaouiho, který si s ním dokázal poradit. Poté si ale nedovoleným zákrokem pomohl hostující Fossum.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Kypr: Panayi – Kousoulos, Merkis (C), Laifis, Ioannou – Kyriakou, Artymatas, Sielis, Avraam – Kastanos, Zachariou
Náhradníci: Christodoulou, Pardo – Economides, Efrem, Fylaktou, Hadjivasili, Karo, Laban, Makris, Papafotis, Rousias, Wheeler

Norsko: Jarstein – Elabdellaoui (C), Nordtveit, Rosted, Meling – Fossum, Selnaes, Henriksen, M. Elyounoussi – Kamara, T. Elyounoussi
Náhradníci: Grytebust, Nyland – Aleesami, Berge, Hovland, Johansen, Johnsen, Linnes, Ødegaard, Reginiussen, Sorloth, Svensson

Rozhodčí: Vad – Albert, Berettyán (všichni Maďarsko).
Norsko

Na opačné straně stojí reprezentace Norska, kterému patří první pozice, avšak poslední díky lepšímu skóre. Norsko shodně nasbíralo deset bodů, čímž se může pyšnit také druhé Bulharsko, které svůj poslední skupinový zápas sehraje proti reprezentaci Slovinska. Norsko prohrálo pouze jediné utkání, a sice právě proti Norsku, přičemž tento zápas rozhodla jediná branka. V posledním utkání přišla celkem zbytečná remíza, Slovinsko totiž obralo o body Norsko, které tak má na kontě deset bodů. Norové se ale můžou pyšnit nejlepší obranou své skupiny, v útoku je na tom nejlépe právě Bulharsko.
Kypr

Fotbalisté Kypru se v tuto chvíli nacházejí na průběžné třetí pozici, která bude tou konečnou. Do konce skupinové fáze totiž zbývá poslední utkání, přičemž bodové manko na druhé Bulharsko je už pětibodové. Kypr z pěti odehraných zápasů vyhrál pouze v jediném případě, a sice proti Slovinsku, kterému patří právě poslední pozice. Kypr si zároveň připsal dvě prohry, ta první přišla hned v prvním skupinovém zápase, ve kterém si Norsko poradilo se svým soupeřem poměrem 2:0. Další porážka přišla od nevyzpytatelného Bulharska, které nakonec zvítězilo těsně 2:1. Boj o postupovou pozici tedy proběhne v mezi Norskem a Bulharskem.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Kyprem a Norskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.