Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D -  ONLINE PŘENOS -  Andorra : Faerské ostrovy - 6. září 2020   15:00

Andorra
Andorra
0:1
(0:1)
Faerské ostrovy
31' K. Olsen  (Hansson)
Andorra
J. Gómes – Jesús Rubio (88. Blanco), E. García, Llovera, San Nicolás – Rebés (69. V. Bernat), M. Vieira – Pujol (C), C. Martínez, Clemente (24. A. Martínez) – Aláez.
Alvarez – Ferré, Blanco, V. Bernat, Marc García, Sebastián Gómez, A. Martínez, S. Moreno, Jordi Rubio, Aarón Sánchez, Vales.
H. Lechner
Estadi Nacional
Gestsson – Danielsen, Vatnsdal, Nattestad, V. Davidsen – Hansson (C), S. Vatnhamar, Johannesen (58. A. L. Olsen) – K. Olsen (87. Andreasen), Bjartalid (72. M. Olsen), B. Olsen.
K. Joensen, Thomsen – Andreasen, Faerö, Hansen, D. Johansen, Justinussen, Mohr, A. L. Olsen, M. Olsen, Soylu, G. Vatnhamar.

V deštivém zápase si celek z Faerských ostrovů připisuje do tabulky tři body a po dvou zápasech je zatím stoprocentní. Nový ročník Ligy národů tedy začal velmi dobře! Dnes nedal Andorre žádnou šanci, zejména ve druhém poločase kontroloval hru a svého soka nepustil ani do jedné nebezpečné šance.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:16.
90+3'
90+3'
Dlouhý centr na branku, kde na jisto míč chytá Teitur Gestsson a to bude vše z dnešního střetnutí.
90+3'
Faul a Andorra rozehrává z vlastní poloviny a nejspíše má před sebou poslední možnost útoku.
90+2'
Teitur Gestsson odkopává míč a nikam nespěchá. Pro Andorru to již nevypadá dobře a nejspíše si připíše po minulé remíze, porážku.
90'
Stejně jako v prvním poločase se nastavují tři minuty.
89'
Andorra se ještě snaží a pohybuje se nyní na polovině soupeře, avšak daleko od svatyně Faerských ostrovů.
88'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Jesús Rubio, přichází Luis Emilio Blanco.
87'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Klaemint Olsen, přichází Jákup Biskopstö Andreasen.
86'
Poslední pětiminutovka a Andorra vhazuje na polovině soupeře, což je nezvyklý obraz hry.
85'
Faul Andorry na polovině hřiště a jejich soupeř bude pokračovat v držení míče. No, Teitur Gestsson neměl ve druhém poločase rozhodně plno práce a v posledních dvaceti minutách hry si klidně mohl na brankové čáře dopřát i nějaký piknik.
84'
Ofsajdová past nyní zaklapla za hráčem Faerských ostrovů.
82'
Hezká kombinace hostů, které chybělo už jen lepší zakončení. Na hráčích hostí jde vidět, že hrají v poklidu a baví se fotbalem.
81'
Ten byl velmi rychle odražen do zázemí. Autové vhazování pro hosty, kteří stále kontrolují průběh zápasu.
80'
Faerské ostrovy před brankou Andorry a to značí, že budou zahrávat rohový kop.
78'
Andreas Lava Olsen si naskakoval na dlouhý míč a byl faulován. Od soupeře dostal nepříjemnou ránu loktem do boku .
77'
Po delší kombinaci se Faerské ostrovy dostanou do blízkosti branky a po centru se snažil jeden z hráčů hlavičkovat. Nicméně svůj pokus umístil mimo tři tyče.
75'
Místy to vypadá jako hon kočky s myší. Kdy "kočkou" jsou myšleny Faerské ostrovy a "myš" celek z Andorry.
74'
Velmi těžko se Andorra dostává na míč. Jejich soupeř hraje na jistotu a jejich kombinace je téměř bezchybná a daří se jim dlouhé minuty držet míč.
73'
Tohle vypadalo velmi slibně pro Faerské ostrovy. Přihrávka na levou stranu do vápna, hráč však předběhl míč a nedostal se do zakončení.
72'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóannes Bjartalid, přichází Meinhard Olsen.
70'
Po delší době zakončení, do kterého se odvážil Sölvi Vatnhamar, ale jeho pokus šel hodně nad branku. Ve vápně navíc upadl hráč, který si chtěl nabíhat a může být možná rád, že neviděl kartu za simulování.
69'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Marc Rebés, přichází Víctor Bernat.
68'
Kombinace hostujícího celku, který nikam nespěchá a již minutu kombinuje poblíž půlící čáry.
67'
Na hrací ploše se nám toho moc neděje. Andorra se spíše urputně brání, než by měla útočit. Faerské ostrovy zkouší různými nákopy dostat míč do vápna soupeře.
65'
Andorra stále prohrává o jednu branku a zatím nic nenasvědčuje, že by mělo dojít k vyrovnání, natož k otočení stavu zápasu. Faerské ostrovy si svým způsobem kontrolují stav zápasu.
64'
Marc Rebés si pomohl zatažením za dres a tohle je většinou trestáno za žlutou kartu. Nejinak tomu je i v tomto případě.
62'
Andorra poslala míč ze standardní situace přímo na branku. Teitur Gestsson dokázal míč vyrazit a následně se jej snažil vyvézt Brandur Olsen, který byl přitom faulován.
61'
Žlutou kartu dostává Hallur Hansson (Faerské ostrovy).
60'
Rohový kop z pohledu hostí nebyl nejlépe zahraný.
59'
Zničehonic dostal do běhu přihrávku Brandur Olsen a ten vystřelil k pravé tyčce. Jeho ránu dokázal Gómes vytěsnit na roh!
58'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Patrik Johannesen, přichází Andreas Lava Olsen.
57'
Tak tohle byl hodně odbytý centr z levé strany. Hráči nejspíše míč nesedl na kopačce a míč poslal mimo hřiště. Na hřiště se snáší déšť a povrch je poměrně kluzký.
55'
...ten nepřinesl nic zásadního a jeden z hráčů Andorry jen odkopl míč k polovině hrací plochy.
54'
Po útoku Faerských ostrovů je tu rohový kop...
53'
Andorra se vůbec nemůže dostat na dostřel branky svého soka. Nyní se hráči snažili napadat rozehrávku soupeře na jeho vlastní polovině, ale bez úspěchu.
51'
Hosté to zkoušeli po levé straně a najednou se míč ocitl před branou. Josep Gómes v trochu složité situaci, kdy musel vyrážet nepříjemně zakroucený míč.
49'
I do druhé půle vletěly Faerské ostrovy aktivně a víceméně drží míč. Na první zakončení ve druhém poločase však čekáme.
47'
Hosté se dostávali do rychlého protiútoku, ale jejich snaha je zastavena faulem domácího hráče.
46'
Faerské ostrovy byly v prvním poločase lepším týmem a zaslouženě vedou jedno brankovým rozdílem. Více se tlačily před branku Andorry, zatímco jejich soupeř se před Gestssona dostával jen sporadicky a nevytvořil si žádnou velkou šanci.
45+3'
45+3'
Gómes si pohlídal centr na jeho branku a vyboxoval míč. Ještě následovala další střela, která však neměla šanci na úspěch.
45+2'
Žlutou kartu dostává Moisés San Nicolás (Andorra).
45+2'
Faul na pravé straně a ještě v závěru prvního poločasu budou mít Faerské ostrovy zajímavou standardní situaci.
45'
Tři minuty se nastavují v rámci prvního poločasu.
44'
Jóannes Bjartalid poslal centr obloukem na zadní pravou tyč, kde si nabíhali spoluhráči, ovšem míč byl o něco rychlejší a končí v zázemí.
43'
Emili García udeřil soupeřem loktem do tváře a po právu vidí žlutou kartu.
42'
Po velmi dlouhé době si míče užívá Andorra, ale nedaří se jim dostat přes polovinu. Jejich soupeř svědomitě napadá jejich kombinaci.
41'
Centr na přední tyči byl odvrácen. Faerské ostrovy pokračovaly v držení míče. Následující centr do vápna přinesl útočný faul ze strany hostujícího hráče.
40'
Posledních pět minut prvního poločasu. Hostující celek se nyní chystá k zahrávání rohového kopu.
38'
Žlutou kartu dostává Heini Vatnsdal (Faerské ostrovy).
37'
Teď už se otevřel prostor na pravé křídle, ale hodně nepřesná přihrávka zastavuje počínající útok ostrovů.
36'
Jejich kombinace nebere konce, nicméně nyní nemohou najít skulinku, kterou by se vydali do blízkosti branky a byli nuceni rozehrávat až na svého brankáře.
34'
Faerské ostrovy jsou stále při chuti a nyní kombinují poblíž půlící čáry.
33'
Míč se nyní ocitl na polovině ostrovského celku, ale jejich brankář nemusel zasahovat a nyní se chystá k odkopu od své branky.
31'
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
A hosté se zaslouženě dostávají do vedení! Hansson se rozběhl po pravé straně a centroval před branku. U levé tyče byl KLAEMINT OLSEN, který jen patičkou poslal míč k brance a o brankáře se odrazil do branky. Klaemint Olsen tedy dává branku i ve druhém zápase. I v tom prvním otevíral stav skóre. Asistence: Hallur Hansson.
29'
Ten míč nacentroval na levou stranu vápna, odkud se míč odrazil hodně mimo branku a bude následovat odkop brankáře hostí.
28'
Brandur Olsen nyní stál u faulu na svého soka a Marc Pujol rozehraje standardní situaci.
26'
Zatím sledujeme hru bez šancí na jedné či druhé straně. Hladovější po úvodní brance jsou Faerské ostrovy, které se dostávají do zakončení, ale do nikterak nebezpečných.
25'
Po rohovém kopu hlavičkoval kapitán hostí, Hallur Hansson, ale hlavička mu vůbec nesedla.
24'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ludovic Clemente, přichází Alexandre Martínez.
23'
Stále se nehraje a vypadá to, že Ludovic Clemente nebude moci pokračovat a čeká se na střídání.
22'
Následovalo další ošetřování hráče Andorry a již dvě minuty se nehraje.
21'
Ludovic Clemente se ocitl na trávníku a nyní bude ošetřován. Hra přerušena.
20'
Hráč Andorry nepochopitelně a zbytečně nakopl míč směrem dopředu, do míst, kde nikdo vůbec nebyl.
19'
Nyní už jsou to opět hosté, kteří drží v kombinaci míč a pokouší se o první vstřelení branky.
17'
V krátké době zahrávala Andorra další standardku, tentokrát se zakončením mimo branku Gestssona.
16'
Nyní mohla Andorra zahrozit, když zahrávala standardní situaci, avšak ta nevedla k ničemu.
15'
Další nebezpečný pohyb hráčů ostrovů ve vápně Andorry. Vše končí střelou z hranice šestnáctky a to nad branku Gómese.
13'
Ke střele se dostal Jóannes Bjartalid, ale nastřelil hráče před sebou, kterého tato rána trochu zabolela.
12'
Hostující celek drží míč na svých kopačkách a nyní kombinací na polovině hřiště připravují další útok.
11'
Nyní nepřesná souhra Faerských ostrovů a míč končí v zázemí. Vhazování pro Andorru.
10'
Faerské ostrovy jsou přímočařejší směrem na branku. Avšak zatím nedokázali pořádně prověřit Gómese v jeho brance.
9'
Až nyní přišel centr do vápna, kde se snažil hlavičkovat Klaemint Olsen, ale netrefil míč. Následně rozhodčí odpískal útočný faul ve vápně.
8'
Marc Rebés fauloval na polovině soupeře, ti na nic nečekali a rychle rozehráli. Dostali se až do blízkosti branky, avšak ke střele se nedostali.
7'
...roh si domácí celek rozehrál na krátko, poté nedokázali dostat míč do vápna a ten se objevuje na polovině hrací plochy.
6'
Rohový kop pro Andorru...
5'
Andorra poslala dlouhý míč do vápna soupeře. Faerské ostrovy se dokázaly ubránit, ale nedostávají míč pod svou kontrolu.
3'
Souboj o míč uprostřed hrací vyzněl lépe pro domácí celek, který však kombinuje na vlastní polovině hřiště.
2'
K prvnímu útoku se dostali hosté, kteří však nedokázali poslat míč přímo na branku.
1'

Andorra
Tým z ministátu Andorra již sehrál první utkání ve své skupině. Proti Lotyšsku dokázal uhrát bezbrankovou remízu. I v minulém ročníku se Andorra nacházela v poslední lize D a obsadila ve skupině poslední místo. Své síly změřila právě s Lotyšskem, Kazachstánem a Gruzií, která nakonec vyhrála skupinu. V novém ročníku je s Andorrou ve skupině zmíněné Lotyšsko, dnešní soupeř z Faerských ostrovů a Malta.

Faerské ostrovy jsou považovány za favority dané skupiny, respektive za černého koně. S největší pravděpodobností o první pozici a tím postup do Ligy C, budou soupeřit s Lotyšskem. Ostrovy vyhrály první utkání proti Maltě 3:2, kdy musely otáčet stav zápasu v posledních minutách! O branky se postaral Olsen, avšak nešlo o jediného hráče, který by dal hattrick. Naopak v týmu Faerských ostrovů se nachází rovnou tři hráči se stejným příjmením a všichni dali po jedné brance – hodně zajímavá rarita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.