Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D -  ONLINE PŘENOS -  Faerské ostrovy : Andorra - 13. října 2020   20:45

Faerské ostrovy
19' K. Olsen (B. Olsen) • 33' K. Olsen (Hansson)
2:0
(2:0)
Andorra
Andorra
Gestsson – Danielsen (74. Rólantsson), Faerö, Nattestad (90+2. Hansen), V. Davidsen – S. Vatnhamar (73. A. L. Olsen), Hansson, B. Olsen, Bjartalid – M. Olsen (55. Edmundsson) – K. Olsen.
A. Munukka (Finsko)
Tórsvøllur (Tórshavn, Faerské Ostrovy)
Andorra
J. Gómes – San Nicolás, Alavedra, E. García, Cervós – Aláez (89. V. Bernat), Pujol, Rebés (88. S. Moreno), A. Martínez (71. Jordi Rubio) – Fernandez (72. Aarón Sánchez), M. Vieira (62. C. Martínez).

Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 10:2.
Střely mimo: 4:2.
Rohy: 7:2.
Ofsajdy: 1:0.
Fauly: 12:22.
90+2'
90+2'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Sonni Nattestad, přichází Hedin Hansen.
90+1'
Žlutou kartu dostává (Andorra).
90'
Sudí k tomuto poločasu nastaví jen dvě minutky.
89'
Andorra držela dlouho míč na svých kopačkách velmi dlouho, ale nedokázala se dostat ani k vápnu, natož tak ohrozit branku.
89'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Jordi Aláez, přichází Víctor Bernat.
88'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Marc Rebés, přichází Sergi Moreno.
86'
Kolem středového kruhu probíhaly tvrdé souboje o míč. Oba týmy v posledních chvílich hodně pressujou, takže si ho na půlce hřiště několikrát vybojovaly, ale také ztratily.
84'
Zdá se ale, že Andorra také zabrala, i když až ke konci zápasu. Hra je nyní asi nejvyrovnanější za celý zápas.
83'
Faerské ostrovy se ještě velmi snaží o přidání alespoň jednoho gólu. Jejich nekončící útočná aktivita v průběhu celého zápasu je hodně k obdivu.
81'
Dlouhý centr Faerských ostrovů musel ve výskoku rukou vytáhnout brankář Gómes. Míč poslal těsně nad břevno.
79'
Žlutou kartu dostává Andreas Lava Olsen (Faerské ostrovy).
76'
Edmundsson se chtěl protáhnout mezi dvěma hráči do vápna. Při tom byl ale faulován. Sudí jen tak tak nevytaasil žlutou kartu.
74'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Joannes Danielsen, přichází Gilli Rólantsson.
73'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Sölvi Vatnhamar, přichází Andreas Lava Olsen.
72'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ricard Fernandez, přichází Aarón Sánchez.
71'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Alexandre Martínez, přichází Jordi Rubio.
70'
Další roh opět faeřanům nevyšel. Tentokrát míč směřoval sice na hlavu jiného z domácích, ale následně byl míč opět vyhlavičkován.
69'
Andorrský brankář si připsal další parádné zákrok po tvrdě střele z dálky. Tu vyrazil loktama rukou na hrudi.
68'
Faerské ostrovy si vybojovaly už šestý rohový kop v zápase. Tentokrát po střele, kterou jeden z hostů zblokoval do zámezí.
65'
Tak konečně se někdo z domácích dostal ke střele. Skoro z malého vápna střílel Olsen, ale Gómes parádně míč zneškodnil.
64'
Tlak domácích v posledních minutách stoupá, ale faeřané se nedostávají do šancí. Respektive nedaří se jim vystřelit.
62'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Márcio Vieira, přichází Cristian Martínez.
59'
Žlutou kartu dostává Ricard Fernandez (Andorra).
56'
Hansson se nyní poroučel k zemi v pokutovém území. Vypadá to, že si bude muset počkat na příchod lékařů.
55'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Meinhard Olsen, přichází Jóan Símun Edmundsson.
54'
Rohový kop se hostům ale vůbec nepovedl. Centrovaný míč od rohového praporku letěl přímo do rukou brankáře Gestssona.
53'
Nepřesné přihrávky dovolily Andoře rychlý brejk. Hosté přeběhli k vápnu a následně vybojovali první rohový kop v zápase.
51'
Domácí rozhýbali soupeřův tým několika rychlými centry ze strany na stranu. Jejich kombinace nyní opravdu hladila zrak.
50'
Nyní už to hostům ale nevyšlo. Míč nacentrovali přímo na kopačky soupeře, který okamžitě vyrazil do brejku.
49'
Další faul faeřanů opět přisoudil míč Andoře, která má k dispozici další volný přímý kop,
48'
První šance Andorry! Ta málem využila přímý volný kop. Centr šel do hloučku hráčů, z nichž jeden hlavičkoval kousek nad branku.
46'
První poločas nám přinesl docela zajímavou podívanou. Byl to ovšem v podstatě jen fotbal na jednu branku. Faerské ostrovy svého soupeře "přejely" 2:0, a to ještě neproměnily penaltu. To celé potvrdila dominance na míči, která dosahovala dokonce 74% pro domácí a jen 26% pro Andorru. V první půli padly čtyři žluté karty a dá se čekat, že padnou další, protože faulů tam bylo mraky. V druhém poločase bychom naopak asi neměli očekávat nějakou změnu v tempu hry.
45+6'
45+4'
Jeden z domácích poslal míč z přímého volného kopu k břevnu, jen těsně ho brankář Gómez vyrazi na rohový kop.
45+3'
Žlutou kartu dostává Meinhard Olsen (Faerské ostrovy).
45+2'
Domácí se chystají na volný přímý kop před vápnem soupeře. Ještě před tím se ale udělí žlutá karta.
45'
Sudí k tomuto poločasu nastaví dokonce pět minut.
43'
Rychlé kombinace faeřanů sice hodně "motají" hráče soupeře, ale zatím nevedou k nalezení žádné kloudné pozice ke střelbě.
41'
Andorra je směrem dopředu totálně pasivní a skoro se nedostává ani za polovinu hřiště. Faerské ostrovy naopak útočnou aktivitou hýří.
39'
Hansson se pokusil o další centr. Našel sice hráče uvnitř vápna, avšak ten nedokázal míč hlavičkovat správným směrem.
37'
Žlutou kartu dostává Moisés San Nicolás (Andorra).
36'
Hallur Hansson (Faerské ostrovy) neproměňuje pokutový kop. Gómes vychytal jeho pokus i následnou dorážku. A hned poté ještě hlavičku dorážejícího hráče. Neskutečný trojitý zákrok!
35'
Máme tady penaltu! K ní se postaví Hannson!
33'
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
KLAEMINT OLSEN přidává svou druhou branku v zápase! Hansson mu parádně nacentoval na druhou stranu vápna a Olsenoval hlavička umístěná parádně k pravé tyčce byla pastvou pro oči. Asistence: Hallur Hansson.
33'
Androský kapitán Pujol dostal v souboji ránu do ramena a přihlásil se sudímu, že by potřeboval lékařskou pomoc. Lékaři ho nyní obklopují na trávníku.
31'
Faero nyní nehrál vůbec v duchu fair-play. Soupeř ho obral o míč a vysprintoval dopředu. Faero mu svou nohu vsunul pod jeho a zatáhl, takže se soupeř v rychlosti skácel k zemi.
29'
Tak nakonec to s Gómesem asi nebude tak zlé. Lékaři se u něj nezdrželi ani 30 sekund a brankář už je opět na nohou.
28'
Brankář Andorry Gómes musí být ošetřen. Už před pár minutkama u rohu se střetl s jiným hráčem a nehezky dopadl. Následně chvíli ležel na trávníku, ale pokračoval. Nyní si opět sedl na trávník a vyčkal na příchod lékařů.
27'
Cervos se snažil ve výskoku odkopnout míč, ale nakopl při tom soupeře. Sudí však kartu tentokrát udělovat nebude.
25'
K. Olsen se nacházel v zajímavé pozici ve vápně, ale soupeř mu míč odkopl od nohy. Domácí získali k dispozici autové vhazování.
24'
Domácí zahráli volný přímý kop velice hezky. Míč odcentrovali do vápna, kde Olsen z voleje tečoval míč směrem na branku. Jeden z hostů ho ale dokázal zblokovat na roh.
23'
Andorra se dopustila faulu asi deset metrů před vápnem. Sudí přidělil domácím míč a možnost volného přímého kopu.
21'
Klaemint Olsen je evidentně při chuti. Za 4 zápasy Ligy Národu 2020 si připsal již tři góly a nyní se řítil do další akce. Nebýt rychlé reakce soupeřova obránce, který do trajektorie míče skočil, mohl přidat další.
19'
Domácí se ujímají vedení! Perfektní akci nyní vymysleli Bjartalid a Brandur Olsen, kteří naběhli do vápna, předali si míč, druhý jmenovaný odcentroval a KLAEMINT OLSEN míč tečoval do branky. Asistence: Brandur Olsen.
16'
Alavedra si vyskoči na míč, ale přitom poslal rukou k zemi Hanssona. Sudí správně vyhodnotil zákrok jako nedovolený a domácí dostali míč do své moci.
14'
Domácí se dostali do šance, po centru hlavičkoval Olsen na úrovni penalty, ale Gómes si připsal první zákrok a podržel svůj tým.
13'
Faerské Ostrovy mají velké držení míče. Statisticky je to skoro 70% ku 30 procentům. Ve skutečnosti Andorra spíš jen odkopává míče při obraně.
11'
Domácí se dostávali do šacne, ale vůbec jim nevyšla finálni přihrávka, po které se míč odkutálel až ke gólmanu Gómesovi.
10'
Žlutou kartu dostává Hallur Hansson (Faerské ostrovy).
8'
Žlutou kartu dostává Brandur Olsen (Faerské ostrovy).
7'
Andořané nejsou moc disciplinovaní, nyní totiž spáchali v rychlém sledu tři fauly a rozhodčí ztrácí trpělivost.
5'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Jde ale vidět, že hráči nejsou zatím moc sehraní. Hodně se nakopávají míče dopředu na útočníky.
3'
Bjartalid donutil soupeře vytlačit míč za autovou čáru a následně se ujal autového vhazování.
2'
Hned z úvodu jsme viděli nehezký zákrok na jednoho z hráčů Faerských ostrovů Sudí přisoudil míč zpět na kopačky domácích a pokračuje se dál.
1'

Faerské ostrovy: Gestsson – Danielsen, Faerö, Nattestad, V. Davidsen – S. Vatnhamar, Hansson, B. Olsen, Bjartalid – M. Olsen – K. Olsen.
Náhradníci: K. Joensen, Thomsen – Baldvinsson, Edmundsson, Hansen, Johannesen, Jónsson, A. L. Olsen, Soylu, G. Vatnhamar, Vatnsdal, Rólantsson.

Andorra: J. Gómes – San Nicolás, Alavedra, E. García, Cervós – Aláez, Pujol, Rebés, A. Martínez – Fernandez, M. Vieira.
Náhradníci: Álvarez – L. San Nicolás, Aarón Sánchez, Jordi Rubio, Reyes, S. Moreno, C. Martínez, Marc García, Ferré, V. Bernat, Rodrígues..
ANDORRA

Andoře se zatím moc nedaří. Uhrála dvě remízy, jednou prohrála. S dvěma body je na chvostu tabulky, i když Malta před ní má taktéž dva body a Lotyšsko na druhém pozici tři. Hrůzostrašná je ale statistika vstřelených/inkasovaných branek. Andorra totiž nevstřelila za tři zápasy ani jedinou. Jednu pak obdržela právě od dnešního soupeře.

Forma: R – P – R

Poslední zápasy:
Andorra – Malta 0:0
Andorra – Faerské ostrovy 0:1
Lotyšsko – Andorra 0:0;
FAERSKÉ OSTROVY

Faerské ostrovy docela překvapivě vedou skupinu 1 Ligy D. Po třech zápasech mají na kontě dvě výhry a jednu remízu, k tomu kladné skóre – 2 (5 vstřelených a 2 inkasované branky), sedm bodů a slušný čtyřbodový náskok na druhé Lotyšsko. Pokud si tuto formu udrží, mohly by se Faerské ostrovy kvalifikovat do Ligy C v příští Lize národů.

Forma: R – V – V

Faerské ostrovy – Lotyšsko 1:1
Faerské ostrovy – Malta 3:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.