Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Andorra - 3. září 2020   18:00

Lotyšsko
Šteinbors (C) – Savalnieks, Černomordijs, Dubra, Jurkovskis – Zjuzins (81. Jaunzems), Emsis – Fjodorovs (46. Uldriķis), D. Ikaunieks, Ciganiks (81. Ķigurs) – Gutkovskis.
Christofi T
Daugavas stadions
Andorra
J. Gómes – Jesús Rubio, E. García, Llovera, San Nicolás – Rebés, Vales – Pujol (C), M. Vieira (75. Aarón Sánchez), A. Martínez (90+2. Aláez) – C. Martínez (84. Clemente).

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 10:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:13.
Dnešní utkání nakonec končí remízou, i když domácí měli v druhém poločase mnoho šancí na vstřelení branky. Ty největší si vypracoval Ikaunieks, který nejprve neproměnil penaltu a potom zahodil vekou příležitost z velké blízkosti. Pro domácí je to dnes spíše ztráta bodů, naopak hosté jsou za jeden bod rádi.
90+4'
90+3'
Rozhodčí nastavil v druhém poločase tři minuty, nyní běží poslední. U míče jsou domácí daleko od branky Andorry, vypadá to, že se dnes body budou dělit.
90+2'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Alexandre Martínez, přichází Jordi Aláez.
90+1'
Velkou šanci na změnu skóre měli domácí! Z velké blízkosti zakončoval do téměř odkryté branky Ikaunieks, ale nakonec mu do rány lehl jeden z obránců Andorry, který zachránil svůj tým před jasnou brankou!
90'
Po chybě mohou dopředu postupovat domácí, ale zdá se, že už nemají mnoho sil, a tak míč posílají dozadu.
89'
Ta nepřinesla nic nebezpečného, i když se fotbalisté Andorry ještě drží u vápna Lotyšska, nyní se dostanou k autovému vhazování.
88'
To však dlouho nevydrželo, po útočném faulu na polovině hrací plochy se dostali k míči hosté. Mají k dispozici standardní situaci.
87'
Ostrý centr do vápna Lotyšska nebyl vůbec přesný. Domácí rychle rozehrávají a bleskově postupují s míčem na kopačkách dopředu.
86'
Lotyšsko drží balón na kopačkách, ale nemůže se s ním dostat do vápna nebo zakončení, hosté si totiž dávají velký pozor a remíza jim naprosto vyhovuje.
85'
Nedovolený zákrok Andorry znamená rozehrávku pro Lotyšska zhruba z poloviny hrací plochy.
84'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Cristian Martínez, přichází Ludovic Clemente.
83'
Další příležitosti Lotyšska také v síti neskončí, pokusy byly nepřesné. Hostující obránci neměli mnoho práce.
82'
Posledních několik minut předvádí domácí vcelku pohledný fotbal, ale už nemají mnoho času, navíc jim chybí jeden hráč v poli.
81'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Alvis Jaunzems.
81'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Andrejs Ciganiks, přichází Mārtiņš Ķigurs.
79'
Tyč! Po centru Savalniekse hlavičkoval na zadní tyči Ciganiks, nasměroval však míč pouze do levé tyče.
78'
Faul na půlící čáře znamená rozehrávku pro Andorru, hosté se však nikam neženou.
77'
Savalnieks se dostal k hlavičce, které byla hodně nepřesná, míč končí za brankou Andorry.
76'
Závěr utkání bude velmi zajímavý, hosté sice hrají v přesile, ale domácí se tlačí dopředu a chtějí vstřelit branku, což by se jim ale mohlo rovněž nevyplatit.
75'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Márcio Vieira, přichází Aarón Sánchez.
72'
Andorra má nyní tedy výhodu jednoho hráče v poli. Míč ale ihned po červené kartě získávají Lotyši, kteří si přihrávají na vlastní polovině.
71'
Červenou kartu dostává Vladislavs Gutkovskis (Lotyšsko), který naprosto nepochopitelně po nevinném zákroku spadl společně s protihráčem na trávník, kde mu doslova vrazil pěstí.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Stav je stále nerozhodný 0:0.
69'
Po centru na zadní tyč se domácí dostali do největší šance utkání, ale rozhodčí signalizuje ofsajdové postavení. Ikaunieks zůstal na zadní tyči, odkud na vzdálenější zakončoval hlavou, míč z čáry vykopl jeden z obránců.
68'
Netrvalo dlouho a domácí míč opět vybojovali. Nyní kombinují ve středu pole.
67'
Ikaunieks po přihrávce do vápna pouštěl balón na své spoluhráče, ale za útočníkem Mladé Boleslavi nikdo nestál, a proto Lotyšsko míč ztrácí.
65'
Další akce pokračuje ve stejném duchu. Opět nepřesná finální přihrávka. Gómez si poněkolikáté za sebou zopakuje rozehrávku z malého vápna.
64'
To však dlouho nepokračovalo. Po dlouhém pasu na pravé křídlo končí míč za brankou Andorry, takže Gómez opět bude mít jednoduchou práci v podobě rozehrávky.
63'
Lotyšsko snad poprvé v druhém poločas uklidnilo hru, hráči si nyní na vlastní půli vyměňují balón a postupně postupují vpřed do útoku.
62'
Na druhé straně se do zakončení nedostal Uldrikis, protože přihrávka byla moc dlouhá. Gómez tedy rozehraje od vlastní branky.
61'
Steinbors po delší době musel zakročit, když se po rohovém kopu míč odrážel ve vzduchu. Brankář Lotyšska však v klidu nebezpečný balón vyboxoval pryč z vápna.
60'
Centr z levé strany zamířil do vápna, odkud ho na rohový kop poslal Ikaunieks, který před malou chvílí neproměnil pokutový kop.
59'
Po faulu u postranní čáry mají k dispozici hosté standardní situaci z levé strany.
58'
U míče hostující Andorra, kterou neproměněná penalta hodně nakopla.
56'
Ikaunieks gól nedává! Brankář Andorry odhadl stranu a střelu k pravé tyči chytá. Domácí tak neproměňují ani penaltu, což by je dnes ještě mohl hodně mrzet.
55'
A pozor po zákroku ve vápně je nařízena penalta! Domácí mužstvo má k dispozici pokutový kop, k míči se staví Ikaunieks!
54'
Po centru do vápna se k hlavičce dostal střídající Uldrikis, jeho pokus hlavičko však hostujícího brankáře vůbec nepřekvapil.
53'
Žlutou kartu dostává Marc Vales (Andorra).
52'
Hosté se v druhém poločase vůbec nebojí zaútočit, i když se jim to zatím nedaří. Naopak domácí vypadají, že je to vůbec nebaví.
50'
Velmi pohlednou akci Lotyšska opět domácí nedotáhli do zdárného konce, přihrávka na pravou stranu byla příliš dlouhá, skončila až za brankou Gómeze, který se zatím ve druhém poločase v brance nudí.
49'
Od postranní čáry poslal jeden z hostů míč až do vápna. Tam ale nehlavičkoval ani jeden jeho spoluhráč, a tak se k míči dostali opět hráči Lotyšska.
48'
Andorra se dostala na levé straně do útoku, domácí zasahují, ale hosté zůstanou u míče, když opět musí vhazovat.
47'
Jurkovskis šel do skluzu, když hosté mířili do rychlého protiútoku. Domácí obránce však včas zasáhl a poslal míč rychle za postranní čáru, odkud budou fotbalisté Andorry vhazovat.
47'
Domácí prostřídali a ihned se ženou opět dopředu. Savalnieks nyní bude vhazovat míč od postranní čáry.
46'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Vladislavs Fjodorovs, přichází Roberts Uldriķis.
46'
První poločas nám mnoho šancí nenabídl. Aktivnějším celkem jsou rozhodně domácí, kteří si dokázali vypracovat několik šancí, ale ani jedna z nich neměla gólové parametry. Hosté se naopak od domácích pouze brání a hrozí z rychlých protiútoku, které také nejsou moc přesné. Snad nám druhý poločas přinese pohlednější podívanou.
45+2'
45+1'
Před koncem první půle přišla snad ta největší šance zápasu. Po centru z pravé strany hlavičkoval jeden z domácích na zadní tyči, srazil se však s jedním ze spoluhráčů, takže zamířil nad břevno.
45'
Rozhodčí v prvním poločase nastavuje jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
43'
Na druhé straně se dostali k autu hosté. Dokázali dokonce odcentrovat a zakončit, když zpoza vápna střílel jeden ze záložníků. Střela to byla však ovšem velmi nepřesná, míč skončil někde na tribuně za domácí brankou.
42'
Aktivní Ikaunieks vymyslel zajímavou akci po autovém vhazování, domácí se dostali do vápna, odkud mířila přihrávka na penaltový puntík, kde však byli pouze obránci Andorry, kteří ihned poslali míč hodně daleko od vlastní branky.
41'
Následně si hosté rovněž vystřelili, rána z hodně velké dálky však skončila tak deset metrů nad domácí brankou. Vykopávat bude od vlastní svatyně Steinbors.
40'
Nyní po delší době Andorra s míčem na polovině Lotyšska. Hosté se dostali k přímému kopu po nedovoleném zákroku. Centr z levé strany byl hodně nepřesný, a proto ani nemohl ohrozit bránu Steinborse.
39'
Po zblokované přihrávce na středu hřiště se dostanou k autovému vhazování domácí. Andorra zatím velmi dobře brání, domácí mají problém přejít přes její obranný blok.
37'
Lotyšští pokračují s míčem na kopačkách, dostali se dokonce k hlavičce po centru z pravé strany, ale míč opět neohrozil prostor tří tyčí. Gólman Gómez nemusel zasahovat.
35'
Tvrdý zákrok znamenal standardní situaci pro Lotyšsko z velké dálky. Míč se vznesl do vápna, kde ale byli připraveni stopeři Andorry.
34'
Žlutou kartu dostává Jesús Rubio (Andorra).
33'
Všechny útoky domácích končí nepřesností nebo obranným zákrokem hostů. Lotyšsku se zatím nedaří dostat do ideálního zakončení.
32'
Gutovskis pospíchal po pravé křídle dopředu, předkopl si balón moc dopředu, ale přece jen nakonec vybojoval pro svůj tým alespoň autové vhazování.
30'
Další možnost měli domácí po rychlém protiútoku. Z levé strany nejprve přišel centr, který skončil pouze na kopačkách hostů, následně však domácí ještě kulatý nesmysl vybojovali, ale ani tentokrát se jim nepovedlo zakončit ideálně. Střela zpoza vápna skončila v náruči gólmana Gómeze.
29'
Lotyšsko drží balón na útočné polovině, ale zatím se nedostává do větších šancí. Hosté se snaží bránit a občas pohrozí z protiútoku, které se však zatím nezdají být nebezpečné.
27'
Ta další mohla přijít po centru Ikauniekse z pravé strany. Jeho úmysl ovšem ani jeden z jeho spoluhráčů nepochopil, míč pouze proletěl vápnem.
26'
Nesledujeme příliš pohledný fotbal, k vidění jsou chyby na obou stranách, ale především hodně zbytečných faulů. Aktivnějším celkem je určitě Lotyšsko, kterému se již podařilo vytvořit si pár slibných šancí.
25'
Ciganiks si nabíhal do vápna na přihrávku, ale u míče byl dříve gólman Gómes, který ho ihned skryl ve svém náruči, následně poslal na své spoluhráče do středu pole.
24'
Hra je opět přerušena, hosté se snaží hrát hodně důrazně, ale tentokrát to bylo za hranicí pravidel. Míč z poloviny Lotyšska rozehraje brankář.
22'
Lotyšsko se dostalo k autovému vhazování, po kterém míč končí za brankou Andorry. Domácí vhazovali, ale hráč, na kterého mířil balón se srazil s jedním z hostů, a tak se balón dokutálel až za gólmana.
20'
Na druhé straně se snažili ohrozit domácí branku hráči Andorry. Přihrávka na pravé křídlo byla zbytečná, protože hosté ihned ztratili míč.
19'
Nejaktivnější hráč na hřišti, Ikaunieks se opět dostal do šance. Tentokrát mohl střílet z pravé strany ve vápně, ale míč mu na poslední chvíli utekl.
17'
Andorra se po delší době dostala s míčem do vápna Lotyšska, centr z levé strany však nebyl vůbec nebezpečný. Domácí si s centrem poradili.
16'
Útočný faul domácích pozastavuje hru, Andorra bude rozehrávat z vlastní poloviny a na malou chvíli si můžou hosté odpočinout.
15'
Ikaunieks se dostal po přihrávce do vápna ke střele z levé strany, mířil na bližší tyč, kde byl připraven hostující brankář, který míč vyrazil za branku. Následuje rohový kop.
14'
Až teď hosté získali balón. Do hry ho od vlastní branky pošle výkope brankář Gómes.
12'
V dalším útoku po pravé straně zasáhl včas NIcolás, jenž ve skluzu dokázal zneškodnit přihrávku do běhu. Lotyšsko však nadále drží balón.
11'
Lotyšsko vybojovalo míč na středu hrací plochy, odkud ihned mířila přihrávka na rozběhnutého Gutovskise. Ten ale nebyl rozběhnutý a míč tak vůbec nezachytil.
10'
Žlutou kartu dostává Marc Rebés (Andorra).
9'
Centr od levého praporku vypadal vcelku nebezpečně, mířil na zadní tyč. Celou situaci si však pohlídal brankář Gomes, jenž míč vyboxoval do bezpečí. Hráči Lotyšska ale pokračují s míčem na kopačkách.
8'
Domácí se dostanou k prvnímu rohovému kopu, od praporku pošle míč zpět do hry Ikaunieks.
7'
Fjodorovs pohrozil na pravé straně, ale nakonec u postranní čáry ztratil balón a zatáhl protihráče za dres, čehož si všiml hlavní arbitr utkání. Rozehrává Andorra.
6'
Lotyšsko nyní uklidňuje hru a snaží se ukázat, jaký tým by měl být favoritem dnešního souboje. Hosté se rychle zatáhli a jsou připraveni bránit.
5'
Nakonec střílel útočník Mladé Boleslavi Ikaunieks, jeho rána vypadala nebezpečně, ale nakonec vůbec neohrozila branku hostujícího týmu.
4'
První nedovolený zákrok i na druhé straně, šanci na změnu skóre tedy má Lotyšsko. Přímý kop z velké dálky nejspíše rozehraje Fjodorovs.
3'
Andorra vstoupila do zápasu vcelku aktivně, po faulu zahrávala přímý kop z velké dálky, který však vetší nebezpečí nepřinesl. Hosté to pak zkoušeli střelou z dálky, ale ani ta neměla takové parametry, aby domácího gólmana ohrozila.
2'
Další útočná akce Andorry tentokrát selhala těsně před velkým vápnem, nepřesnou přihrávku zachytil jeden z domácích hráčů, který naopak vyslal vpřed Lotyšsko.
1'
Míč do hry ze středového kruhu poslali hráči Andorry, kteří ihned zamířili dopředu. Akce po levé straně ovšem nebyla úspěšná, domácí rychle zareagovali a míč poslali za postranní čáru, hosté budou poprvé v utkání vhazovat.
1'
Na stadionu právě znějí hymny obou celků, hráči jsou připraveni. Utkání Ligy národů mezi domácím Lotyšskem a hostující Andorrou začne za několik okamžiků!

Lotyšsko: Šteinbors (C) – Savalnieks, Černomordijs, Dubra, Jurkovskis – Zjuzins, Emsis – Fjodorovs, D. Ikaunieks, Ciganiks – Gutkovskis.
Náhradníci: D. Ošs, Ozols – Kārkliņš, Ķigurs, M. Ošs, Rugins, Uldriķis, Tarasovs, Stuglis, Jaunzems, Kļuškins, Sorokins.

Andorra: J. Gómes – Jesús Rubio, E. García, Llovera, San Nicolás – Rebés, Vales – Pujol (C), M. Vieira, A. Martínez – C. Martínez.
Náhradníci: Alvarez – Aláez, Clemente, Marc García, Sebastián Gómez, S. Moreno, Jordi Rubio, Aarón Sánchez, Blanco, V. Bernat, L. San Nicolás.

Rozhodčí: Christofi T.
Hezký podvečer všem čtenářům dnešního textového přenosu ze zápasu Ligy národů, ve kterém budeme sledovat souboj domácího Lotyšska proti soupeři z Andorry. Úvodní výkop utkání je naplánován na 18:00.
Andorra

Andorra rovněž poslední zápasy hrála na sklonku minulého roku. V kvalifikaci sice získala o jeden bod více, než její dnešní soupeř, ale zároveň šlo o slabší soupeře. Fotbalisté Andorry zvítězili 1:0 nad Moldavskem, bod si připsali po remíze 2:2 s Albánií. Dnes se budou prát s domácím celkem o body do tabulky v Lize národů, každý bod je pro hostující celek cenný.
Lotyšsko

Domácí Lotyšsko je určitě favoritem tohoto utkání. Poslední zápasy fotbalisté z pobaltské země odehráli na konci minulého roku v rámci kvalifikace na EURO. Lotyšsko skončilo v tabulce úplně poslední, i když nakonec vybojovalo body v posledním utkání proti favorizovanému Rakousku. Dnes by to měli mít domácí o poznání lehčí, jsou velkým favoritem střetnutí.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu zápasu Ligy národů UEFA, ve kterém změří síly domácí Lotyšsko a hostující Andorra.