Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Gibraltar - 14. listopadu 2020   15:00

San Marino
E. Benedettini – Brolli, D. Simoncini (C), Rossi, Palazzi – Tomassini (57. Ma. Battistini), Lunadei, A. Golinucci, Hirsch (57. Mularoni) – F. Berardi (67. M. Vitaioli), N. Nanni.
Monzulová – Ardaševová, Striletská (všechny Ukrajina)
San Marino Stadium (Serravalle)
Gibraltar
Coleing – Annesley, Wiseman, Sergeant, Torrilla (77. Priestley) – Mouelhi (66. Styche), R. Chipolina (C), Olivero – L. Casciaro (54. K. Casciaro), De Barr, Walker.

Děkuji vám za pozornost a u dalších on-line přenosů ze světa sportu se na vás budu opět těšit, na počtenou!
Tabulka

1. Gibraltar – 7 bodů (2:0)
2. Lichtenštejnsko – 4 body (2:1)
3. San Marino – 2 body (0:3)

Zbývá odehrát:
Gibraltar – Lichtenštejnsko (úterý)
Po bezbrankovém poločase Gibraltar nedokázal využít téměř tři čtvrtě hodinovou přesilovku a ze San Marina se kvůli tomu vrací s nepořízenou. O senzační postup do Ligy C tak bude muset zabojovat v závěrečném kole, kdy se v přímém souboji o první místo ve skupině utká doma s Lichtenštejnskem.
Držení míče: 39% : 61%.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 2:6.
Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:13.
90+5'
90+5'
Před bránou se utvořila neskutečná mlýnice a Kateryna Monzulová v ní uviděla faul. Bohužel pro Gibraltar útočný a tím snaha o vítězství definitivně skončila.
90+4'
Zřejmě poslední možností pro Gibraltar je rohový kop.
90+3'
Po roztažení hry doleva Olivera nepustil za svá záda Nanni (San Marino). Výborné bránění.
90+2'
Aktivní Gibraltar obléhá pokutové území.
90+1'
Do jeho konce zbývá 5 minut.
90'
Viditelně otřesený brankář je po krátkém ošetření zpátky na nohou a bude schopen zápas dochytat.
88'
Rohový kop byl naopak k vidění na druhé straně. A gólman Benedettini (San Marino) po něm utrpěl bolestivou srážku s hráčem ve výskoku.
87'
Vitaioli (San Marino) rozkmital své rychlé nohy a doutíkal až k rohovému praporku. Roh sice nezískal, ale aspoň ušetřil spoustu cenných vteřin.
85'
Styche (Gibraltar) zahrál uvnitř útočného vápna rukou.
83'
Aby Priestleymu znemožnil nebezpečně vystřelit, musel E. Benedettini (San Marino) vyběhnout z branky a rychle se položit i na zem. Tohle bylo těsné!
81'
Byl to jen faul Priestleyho, proti jehož odpískání protestoval Reece Styche (Gibraltar). Bohužel tak moc, že sudí Monzulová v tom rozpoznala nesportovní chování. A jeho výsledkem je žlutá karta.
79'
Do ulity zalezlé San Marino trpělivě vyčkává, s čím dalším na něj soupeř vyrukuje.
77'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Dean Torrilla, přichází Adam Priestley.
76'
Statistika držení míče: 40% : 60%
75'
A kartu žluté barvy vidí také Cristian Brolli (San Marino), který nepřiměřeně atakoval De Barra.
73'
Dean Torrilla (Gibraltar) dostal žlutou kartu za faul.
72'
De Barr (Gibraltar) zahodil tutovku! V obrovské šanci se objevil poté, co se osm metrů před šestnáctkou otočil kolem svého strážce a pelášil sám na gólmana. Ten mu ale dostatečně zmenšil úhel na to, aby ho útočník mohl obstřelit, a skákavá rána tak skončila mimo.
71'
Klap! K. Casciaro (Gibraltar) se chytil do ofsajdové pasti.
70'
Už přes dvacet minut se domácí tým brání v oslabení. A minimálně stejnou dobu se ještě bránit bude.
68'
Také San Marino zažehnalo nebezpečí v podobě centru od rohového praporku.
67'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Filippo Berardi, přichází Matteo Vitaioli.
67'
A výměnu hráčů si připravili i domácí.
66'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Aymen Mouelhi, přichází Reece Styche.
65'
Gibraltar ubránil roh a může vystřídat.
63'
Hosté měli na středu osy hřiště k dispozici standardku. Na Walkerův pas si na pravé straně vápna naskočil Olivero a z těžké pozice o kousek minul zadní tyč.
61'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
60'
Roh pro Gibraltar. Walker odcentroval na zadní tyč, kde v chumlu hráčů zakončoval De Barr. Tedy míč se od něj za koncovou čáru spíše odrazil, než že by šlo o plnohodnotnou střelu.
58'
Domácí trenér musel kvůli vyloučení pozměnit sestavu. A rozhodl se to udělat hned dvěma způsoby.
57'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Fabio Tomassini, přichází Manuel Battistini.
57'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Jose Hirsch, přichází Marcello Mularoni.
56'
Na hřišti to čím dál více jiskří. Tuhle situaci ukrajinské sudí (i z vlastní zkušenosti) vůbec nezávidím.
54'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Lee Casciaro, přichází Kyle Casciaro.
53'
Hřiště však opustil jiný hráč. Byl to L. Casciaro (Gibraltar), kdo odkulhal za autovou čáru. A podle připraveného střídání to vypadá, že zpátky se už nevrátí.
51'
Mezitím ošetřovaný Torrilla (Gibraltar) je naštěstí v pořádku a už také pokračuje ve hře.
50'
Odejít ze hřiště se Simoncinimu moc nechtělo, ženy se ale mají poslouchat a to si nakonec uvědomil i on.
49'
Davide Simoncini přesto chyboval! V souboji o míč šel proti Torrillovi podrážkou napřed a zasáhl ho u pasu. Neoblomná sudí Monzulová vytahuje červenou kartu a oslabuje San Marino.
48'
A my sledujeme její opatrný úvod. Je jasné, že nikdo nechce vyrobit chybu, která by ho stála inkasovaný gól.
46'
Druhá půle začala beze změny v sestavách.
46'
Držení míče: 42% : 58%.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 1:3.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:4.
Bohužel je to tak, úvodní poločas skončil 0:0. Ačkoliv Gibraltar disponoval územní převahou, za celých 45 minut nevystřelil mezi tyče. To San Marino alespoň jednou ano a byla to ta největší šance, jakou jsme v uplynulém dějství viděli. Fotbal se však hraje na góly a ty na stadionu v Serravalle nepadly. K vítězství tak mají oba týmy stejně daleko.
45'
45'
V poslední minutě se hraje uprostřed hřiště a vše tedy nasvědčuje tomu, že poločas skončí bez branek.
43'
Při dalším ofenzivním tažení neuspěl Chipolina (Gibraltar) se svou průnikovou přihrávkou.
42'
Annesley (Gibraltar) se pak prezentoval centrem ze strany, do něhož vložil příliš razance.
40'
Míč si postupně vyměnila celá obranná čtyřka, než ho domácí nákopem odevzdali soupeři.
39'
Ve vlastním území kombinující San Marino trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
37'
Walker (Gibraltar) svou vytříbenou kopací techniku tentokrát neprokázal, jeho centr byl totiž odvrácen.
36'
Nicméně tu je další nebezpečí, jelikož hosté ze své další akce vytěžili roh.
34'
Tohle už bylo o poznání lepší! Walkerův míč ze standardky proletěl předbrankovým prostorem na Chipolinu, který ho v tutovce tečoval metr vedle tyče! Domácí fotbalisté si tak zhluboka oddechli.
32'
Po roztažení hry doprava přišel centr na přední tyč. Annesley (Gibraltar) tam sice přehlavičkoval Palazziho, ale v hlubokém předklonu bránu netrefil.
31'
Statistika držení míče: 42% : 58%.
30'
V tuto chvíli ještě nic, protože jeho snahu přerušil faulem Golinucci (San Marino).
29'
Teď už se hraje u středového kruhu. Bude zajímavé sledovat, co Gibraltar vymyslí.
27'
Ofsajd a v něm Hirsch (San Marino).
25'
Oproti posledním minutám se hra o poznání uklidnila. Hosté jsou si vědomi toho, že soupeře nesmějí nechat rozehrát. Mohlo by to pro ně mít fatální následky.
23'
Gibraltar se poté musel bránit rohovému kopu.
22'
A další sanmarinská příležitost! Tentokrát se Coleing zaskvěl, když Nanniho pokus umístěný k levé tyči zneškodnil tygřím skokem.
20'
Na první šanci jsme čekali dvacet minut! Berardiho sraženou střelu Coleing nechtěl nechat doskákat na roh a jednoruč vyrazil míč před sebe. Jenže to byla chyba, protože Hirsch (San Marino) tak dorážel do prázdné brány. Jasnou gólovku na poslední chvíli zmařil vracející se stoper Sergeant.
19'
Do toho pokutového pak vnikl Casciaro (Gibraltar), jenže Rossi tomu všemu ihned učinil přítrž.
18'
Územní převahou disponující Gibraltar právě prozkoumává sanmarinské území.
16'
Statistika držení míče: 35% : 65%.
15'
Roy Chipolina (Gibraltar) si vyšlápl na Nanniho a stal se prvním karetně potrestaným hráčem zápasu.
14'
A po ní přišlo zakončení. Berardi (San Marino) totiž posadil míč na hlavu Rossiho, který však nebyl schopen trefit prostor mezi tyčemi.
13'
Ta velmi rychle vzala za své a po Sergeantově faulu na Nanniho má San Marino k dispozici standardku.
12'
Rozhodčí Monzulová se však rozhodla karetně netrestat a nyní přihlíží akci Gibraltaru.
11'
De Barr (Gibraltar) se marně dožaduje karty pro Simonciniho za faul na jeho osobu. Je pravda, že nedovolený zákrok přišel mimo souboj o míč.
9'
A kdyby Sergeant bezprostředně po něm nezfauloval Berardiho, mohli by hosté třeba i zahrozit.
8'
Na opačné straně to vypadalo lépe. Zleva přiletěl centr na zadní tyč a Annesley (Gibraltar) tam v hlavičkovém souboji vybojoval pro svůj tým roh.
6'
Troufalec Hirsch (San Marino) se vydal proti dvojnásobné přesile. A podle toho to taky dopadlo.
4'
O chvíli později se domácí zmocnili míče čistým způsobem a hned vymysleli průnikovou přihrávku, na kterou si ale počíhal stoper Wiseman.
2'
Oťukávaná se přesunula do středu hřiště, kde Hirsch (San Marino) fauloval Sergeanta.
1'
Nakonec se jednalo o dlouhý nákop, který byl pozdravem pro strážce domácí branky.
1'
Kateryna Monzulová poprvé foukla do píšťalky a my budeme moci sledovat první akci utkání.
1'
Hymny jsou minulostí, stejně jako los stran. Ten rozhodl o tom, že výkop provedou hosté.
Reprezentanti už nastoupili na hřiště.
Spolu s nimi budou při zápase běhat také ženy. Kateryna Monzulová i její asistentky Oleksandra Ardaševová a Maryna Striletská přiletěly z Ukrajiny.
Fotbalisté obou celků se intenzivně rozcvičují.

San Marino: E. Benedettini – Brolli, D. Simoncini (C), Rossi, Palazzi – Tomassini, Lunadei, A. Golinucci, Hirsch – F. Berardi, N. Nanni.
Náhradníci: Stimac, S. Benedettini – D'Addario, M. Vitaioli, Mi. Battistini, Ceccaroli, Ma. Battistini, Grandoni, Giardi, Zonzini, Mularoni, L. Nanni.

Gibraltar: Coleing – Annesley, Wiseman, Sergeant, Torrilla – Mouelhi, R. Chipolina (C), Olivero – L. Casciaro, De Barr, Walker.
Náhradníci: Goldwin, Banda – Jolley, Ronan, Badr, Styche, K. Casciaro, Barnett, Power, Pons, Priestley, Coombes.

Rozhodčí: Monzulová – Ardaševová, Striletská (všechny Ukrajina).
Trenéři už odtajnili sestavy. Do koho Franco Varrella (San Marino) a Julio Ribas (Gibraltar) vložili svou důvěru?
Zápas v Serravalle začne v 15 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
Tabulka

1. Gibraltar – 6 bodů (2:0)
3. San Marino – 1 bod (0:3)

San Marino – Gibraltar (dnes)

Gibraltar

Gibraltar své oba dosavadní duely těsně vyhrál (pokaždé 1:0) a v případě třetí výhry si zajistí postup ze skupiny ještě před návratem pod Gibraltarskou skálu, kde mu bude soupeřem nevyzpytatelné Lichtenštejnsko.

Tým z Pyrenejského poloostrova tak jistě udělá vše pro to, aby se na domácí prostředí nemusel spoléhat a svou skupinu ovládl už dnes.

San Marino

San Marino po dvou prohrách překvapilo senzační remízou v Lichtenštejnsku! A této plichty si jeho hráči velmi váží, protože se na ni pořádně načekali. Doba, během níž kráčeli od porážky k porážce, trvala neuvěřitelných 5 let, 10 měsíců a 28 dní.

Teď před nimi stojí nová výzva: zkomplikovat Gibraltaru cestu za postupem.
Je tady souboj fotbalových trpaslíků!

Reprezentační pauza běží na plné obrátky a její program postupně plní i Liga národů. My se společně podíváme do kvalitativně nejhůře obsazené Ligy D, abychom zhlédli trpasličí souboj mezi San Marinem a Gibraltarem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.