Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Lichtenštejnsko - 8. září 2020   20:45

San Marino
San Marino
0:2
(0:2)
Lichtenštejnsko
3' Hasler   • 14' Y. Frick  (Salanović)
San Marino
E. Benedettini – Ma. Battistini, D. Simoncini, Rossi, Grandoni – E. Golinucci, Tosi (46. A. Golinucci), Lunadei (46. Hirsch) – F. Berardi, M. Vitaioli, Ceccaroli (67. Tomassini).
S. Benedettini – A. Golinucci, Brolli, D'Addario, Giardi, Hirsch, Mularoni, Nanni, Palazzi, Tomassini, Zonzini.
Jorgji (ALB) – Çokaj (ALB), Avdo (ALB)
San Marino Stadium, Serravalle
B. Büchel – Yildiz, Malin, Kaufmann, Göppel – Sele – Y. Frick (87. S. Wolfinger), Hasler, Martin Büchel, Salanović (90+3. P. Ospelt) – N. Frick (77. Frommelt).
Lo Russo, J. Ospelt – Frommelt, Kaiser, Kollmann, P. Ospelt, F. Wolfinger, S. Wolfinger.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Lichtenštejnsko vstoupilo do Ligy národů UEFA – Ligy D podle očekávaní vítězně. Na půdě San Marina zvítězilo 2:0, avšak cestu za třemi body nemělo vůbec lehkou. První půle vypadala jasně, hosté už ve třetí minutě šli do vedení zásluhou proměněné penalty Nicolasem Haslerem a jen o jedenáct minut později navýšil náskok po chybě gólmana Yannick Frick. Ve druhém dějství se však role úplně obrátily. Najednou hrálo San Marino a soupeř zuby nehty odolával. Domácí si dokázali vytvořit i několik zajímavých příležitostí, ale pokaždé selhali v koncovce, nulu v kolonce vstřelených gólů nesmazali.
90+5'
90+4'
San Marino mělo příležitost zapsat čestný zásah po přímém volném kopu, ovšem vysoký centr odhlavičkoval pryč z vápna Daniel Kaufmann.
90+3'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Dennis Salanović, přichází Philipp Ospelt.
90+3'
Lichtenštejnsku zřejmě nestačí vyhrát, ještě potřebuje rozdat soupeři pár šrámů. Za úmyslné došlápnutí na dolní končetinu protivníka obdržel žlutý kartónek Noah Frommelt.
90+2'
Benjamin Büchel předvedl výborné čtení hry. Bleskově vystartoval proti Vitaiolimu, jenž si kopl míč hodně před sebe a kulatý nesmysl mu sebral přímo z pod nohou.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Na hřišti je pouhé tři minuty, přesto už dokázal získat ocenění žlutou kartou. Sandro Wolfinger úplně zbytečně dohrál souboj s Berardim a ještě mu uštědřil kopanec na levou nohu.
89'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Jose Hirsch poslal kolmici za obranu, Fabio Tomassini nedosáhl na míč jen o pár centimetrů.
88'
Tohle přesně fotbalistům v červených dresech vyhovuje. Noah Frommelt udržel míč několik vteřin u praporku, a ještě vybojoval rohový kop.
87'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Yannick Frick, přichází Sandro Wolfinger.
86'
Není kam spěchat. Alespoň z pohledu hostujícího mužstva. Maximilian Göppel mohl rozehrát konstruktivní akci, místo toho poslal malou domů brankáři.
85'
Dlouhý nákop Mattea Vitaioliho ze středového kruhu Andreas Malin odhlavičkoval jen k nohám Berardiho. Rána z voleje minula cílové zařízení.
84'
Těsně za polovinou hřiště si Andrea Grandoni dovolil velkou parádu proti Yannicku Frickovi. Obešel ho krásnou zidanovkou, potupený protivník soka za trest poslal na zem.
83'
Více volného prostoru využil na střelu z úctyhodných pětadvaceti metrů Martin Büchel. Projektil prosvištěl těsně vedle levé tyčky.
82'
Odvážné vyběhnutí Elii Benedettiniho, jenž alespoň částečně napravil selhání před druhým gólem. Skluzem odkopl do zámezí těsně před dobíhajícím Selem.
81'
Tak konečně! San Marino vstřelilo gól! Jenže až dávno po odpískání, skórujícímu Golinuccimu byl odpískán útočný faul.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Lichtenštejnsko je blízko přerušení dlouhé série bez vítězství.
79'
Přímý kop z ideální palebné pozice dopadl tragicky. Matteo Vitaioli lehce přisnul míč k nohám Golinuccovi, který vystřelil o několik metrů nad bránu.
78'
Varrelova družina se dnes již podruhé dožadovala odpískání penalty, dostala pouze přímý kop. Daniel Kaufmann skutečně hrál rukou mimo šestnáctku.
77'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Noah Frick, přichází Noah Frommelt.
76'
Po hlavičkovém souboji ve středu hřiště špatně dopadl na trávník Noah Frick. Podle prvních reakcí to s ním nevypadá dobře, jsou přivolávány i nosítka.
75'
Akce střídá akci, avšak jenom na jedné straně. Matteo Vitaioli na sebe navázal dva protihráče a chtěl nahrávat pod sebe, celou situaci ale skvěle přečetl brankář, který si pro balón doběhl.
74'
Seyhan Yildiz zpracoval balón přímo do běhu protihráči Filippu Berardimu. Křídelník vyzkoušel štěstí z úhlu, trefil boční síť.
73'
Odkop od brány rozehrál Benjamin Büchel nakrátko. S tím nejspíše soupeř nepočítal, protože kompletní desítku hráčů v poli stáhl do blízkosti půlicí čáry.
72'
Smyčka kolem lichtenštejnské šestnáctky se utahuje čím dál tím víc. Z halfvoleje nebezpečně pálil Manuel Battistini těsně vedle.
71'
Rychle na druhou stranu. Středopolař Nicolas Hasler vyslal jemným lobem dopředu Yannicka Fricka, který si však nedokázal pustit tělo před Simonciniho.
70'
Opětovná akce San Marina levou stranou. Enrico Golinucci si pěkně zasekl míč podél Malina, avšak centr postrádal potřebné parametry. Míč sebral Büchel.
69'
Hráči v červeném nikam neženou. Když mohou, tak se balón několikrát vymění mezi obrannou řadou, dokud není presink soupeře moc vysoký.
68'
Centr Yannicka Fricka byl zdařilý. Pravý záložní mohl ke gólu přidat i asistenci, to by ovšem Kaufmann musel lépe hlavičkovat.
67'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Luca Ceccaroli, přichází Fabio Tomassini.
66'
Rozzuřený Filippo Berardi vystartoval na rozhodčího, neměl totiž pocit, že by hrál rukou. Hlavní rozhodčí byl však jiného názoru, za protesty navíc uděluje žlutou kartu.
65'
Zbytečný zákrok Davide Simonciniho, který nabídl Lichtenštejnsku volný přímý kop z dobré vzdálenosti od brány. Stoper si při zpracování míče pomohl rukou.
64'
Ten ovšem nebyl rozehraný příliš dobře. Filippo Berardi sice centroval na hranici penalty, kde však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
63'
Svěřenci kouče Varrelly pokračují v aktivním pojetí hry. Po sražené ráně Ceccaroliho budou zahrávat rohový kop.
62'
Těžko říct, zda měl nyní pomezní rozhodčí pravdu a Noah Frick byl skutečně v ofsajdu. Pole opakovaných záběrů to tak totiž nevypadalo.
60'
Hodina ze zápasu je minulostí. Sledujeme marnou bitvu San Marina o vstřelení alespoň kontaktního gólu, ačkoliv jim soupeř nabízí poměrně velká okénka v defenzivě.
57'
Domácí fotbalista byl v jejich péči dobré tři minuty. Nakonec se zvedl na nohy po svých a sám si přidržuje led na místě, kam dostal ránu.
54'
Seyhan Yildiz ovládl hlavičkový souboj s Vitaiolim, který si zřejmě ze souboje odnesl i nějaký šrám. Na trávník jsou povoláni lékaři.
53'
Hra se zase vyrovnala. Lichtenštejnsku to pochopitelně snaží, neboť vede dvoubrankovým rozdílem. Naopak San Marino musí zabojovat ještě víc.
52'
Další žlutá karta pro Golinucciho, avšak pro toho druhého, jenž v San Marinu působí. Tvrdý skluz na Seleho mu arbitr neodpustil.
51'
Standardka byla hodně vzdálená od brány, přesto to Martin Büchel vyzkoušel. Střela však byla pomalá a bez razance, navíc šla vedle.
50'
Do domácího celku putuje třetí žlutá karta. Obdržel ji Alessandro Golinucci za stažení Yannicka Fricka, jenž chtěl založit bleskový protiútok.
49'
Domácí mužstvo vlétlo do druhé půle jako vyměněné. Lichtenštejnsko zatlačilo do velké defenzivy, hráči v červeném se pouze brání.
48'
San Marino bylo kousek od snížení! Z pravé strany centroval Filippo Berardi a Daniel Kaufmann si málem srazil balón do vlastní sítě!
47'
Zatímco hostující kouč žádnou změnu neudělal, tak domácí trenér udělal dvě změny v sestavě. Důvod je jasný, chce živit hru svých svěřenců.
46'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Lorenzo Lunadei, přichází Jose Hirsch.
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Luca Tosi, přichází Alessandro Golinucci.
46'
Skončil první poloča szápasu mezi San Marinem a Lichtenštejnskem. Hosté potvrzují roli favorita, vedou dvoubrankovým rozdílem. Nejprve ve třetí minutě proměni nařízený pokutový kop Nicolas Hasler, skóre posléze navýšil po velké chybě gólmana Yannick Frick.
45'
42'
Blíží se závěr prvního poločasu. Lichtenštejnsko zase dobývá svatyni domácího San Marina. To se snaží hlavně nedostat další vysoký příděl.
42'
Tohle si Yannick Frick určitě mohl odpustit. Po hlavičkovém souboji úplně zbytečně nakopl do břicha Rossiho. Jasná žlutá.
39'
Střelecké štěstí vyzkoušel zhruba z osmnácti metrů Aron Sele. Povedená rána ale nepadala, proletěla o pár centimetrů nad břevnem domácí brány.
36'
Nicolas Hasler se krásně uvolnil přes dva hráče a kousek za šestnáctkou chtěl vypálit. Ale nebylo mu to umožněno, protože jej přejel přes kotníky Berardi.
33'
Pokračuje série faulů. Na zemi skončil po tvrdém direktu od Yannicka Fricka Luca Ceccaroli a standardku mají domácí.
30'
A už to mohlo být o tři góly. Yannick Frick útočil na svůj druhý zásah, avšak povedená rána z úhlu zasáhla jenom boční síť.
28'
Středopolař Hasler vyslal centr na přední tyč, kde nabíhaly hned tři jeho spoluhráči. Daniel Kaufmann střelou na dlouhou nohu těsně přestřelil.
27'
Druhým domácím hráčem potrestaným žlutou kartou je stoper Davide Simoncini. Ten v blízkosti vápna viditelně přidržel za dres Salanoviće.
26'
Stoper Daniel Kaufmann nyní přiběhl s balónem z vlastní poloviny až ke gólmanovi Büchelovi, kterého také nechal kopnout do balónu. Pěkné gesto od obránce.
23'
Hlavní rozhodčí není spokojený s agresivitou, s jakou domácí do utkání přišli. Matteovi Vitaiolimu dal nyní poslední varování.
20'
Zdá se, že San Marino se bodového zisku po šesti letech nedočká ani proti Lichtenštejnsku. Jeho ofenzivní stránka je doposud velmi mizerná.
17'
Fotbalisté Lichtenštejnska dominují. Za obranu nabíhal Noah Frick, který jen díky své chybě nešel sám na bránu. Šlápl na balón.
14'
Lichtenštejnsko právě vstřelilo branku!
Favorit jde do vedení o dvě branky. Martin Büchel rychle rozehrál standardku na Salanoviće, proti němuž vyběhnul gólman, ale balón nepochopitelně pustil za sebe. Salanovć centroval před branku, kde si míč mezi čtyřmi protihráči našel YANIK FRICK, hlavou ho bezpečně dopravil do sítě.
13'
Nic zajímavého ze standardky nevzešlo. Enrico Golinucci jen bezmocně rozhodil rukama, sám ovšem poslal mizerný centr mimo hrací plochu.
12'
Domácí fotbalisté dostali výhodu standardní situace. Dosud jediný střelec Hasler špatně zpracoval balón a následně soupeře podrazil.
10'
Od souboje těchto dvou fotbalových trpaslíků určitě nemůžeme očekávat bohaté gólové hody. Momentálně jedna nepřesnost střídá druhou.
7'
Lichtenštejnsko pokračuje v aktivním pojetí hry. Nyní to byl Noah Frick, kdo střílel z velké vzdálenost, balón poslal těsně nad břevno.
3'
Nicolas Hasler zachoval při penaltě chladnou hlavu. Počkal si, kam půjde gólman, balón poslal na opačnou stranu.
3'
Žlutou kartu dostává Enrico Golinucci (San Marino).
1'

Fotbalisté Lichtenštejnska budou v zápase na cizím stadiónu plnit roli obrovského favorita. I když ani oni v posledních týdnech a měsících neprožívají příliš zdařilé období. V kvalifikaci na Euro je ve skupině J odehráno deset zápasu a Lichtenštejnsko je na chvostu s pouhými dvěma body, avšak ten na půdě Řecka se určitě cení. Minulý rok tehdy Pauritschova družina propadla, v Lize D skončila poslední, dokonce až za Gibraltarem. Mužstvo poté přebral Islanďan Kolvidsson, cílem je určitě postoupit do Ligy C.
San Marino

San Marino patři v Evropě mezi ty největší fotbalové trpaslíky. Posuďte sami, stát obklopený Itálií totiž čeká na jakýkoliv bod už dlouhých šest let! Naposledy se zadařilo v roce 2014, tedy sebrali alespoň dva body Estonsku. V Lize národů by přeci jen nějaká ta šance na body býti mohla, protože proti San Marinu budou další slabé evropské družstva. V sobotu svedli svěřenci kouče Varrelly dramatickou bitvu s Gibraltarem, jemuž nakonec podlehli těsně 0:1.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní večer! Vítám vás při sledování Ligy národů – Ligy D, u zápasu mezi San Marinem a Lichtenštejnskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.