Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Toulouse - 28. září 2019   20:00

Metz
5' Diallo (Adama Traoré II) • 90+1' Niane
2:2
(1:0)
Toulouse
86' Saïd  (Gradel) • 90+6' Koulouris  (Sanogo)
Metz
Úkíddžá – Boye, Centonze, Fofana, Delaine – N'Doram, Maïga, Adama Traoré II (82. Cohade) – Gakpa, Diallo (C) (12. Niane), Nguette (46. Ambrose).
Delecroix – Sunzu, Cohade, Boulaya, Cabit, Niane, Ambrose.
F. Batta – M. Annonier, P. Jeanne
Stade Saint-Symphorien, Mety
Toulouse
Reynet – Moreira, Amian, Isimat-Mirin, Issiaga Sylla – I. Sangaré, Vainqueur (76. Sanogo) – Dossevi (68. Saïd), Makengo, Gradel (C) – Leya Iseka (79. Koulouris).
Goicoechea – Goncalves, Sidibé, Boisgard, Sanogo, Koulouris, Saïd.

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a na shledanou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:17.
Domácí hodně dlouho drželi těsné vedení, vše podstatné se odehrálo až v samém závěru zápasu. Nejprve se hostům po velkém dobývání povedlo vyrovnat, v nastavení však z penalty inkasovali podruhé a vypadalo to, že si Méty připíší druhé vítězství v řadě. Toulouse však z poslední akce srovnalo podruhé a řekl bych, že zaslouženě si z tohoto utkání berou bod.
90+8'
90+6'
Žlutou kartu dostává Max-Alain Gradel (Toulouse FC).
90+6'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Velké věci se dějí v závěru tohoto utkání. EFTHIMIS KOULOURIS po přihrávce z pravé strany zamířil po přesně k levé tyči, kam Úkíddžá neměl šanci dosáhnout.
90+5'
Mohlo být rozhodnuto definitivně, Niane však z pravé strany mířil jen těsně nad břevno.
90+4'
Hosté se ještě snaží, avšak přes pevnou obranu Mét to mají hodně těžké.
90+2'
Nastavuje se sedm minut, ovšem dvě už jsou téměř pryč.
90+1'
Tým Méty právě vstřelil branku! IBRAHIMA NIANE to udělal velmi zkušeně a zamířil do pravého dolního rohu, zatímco gólman volil opačnou stranu.
90'
Tak penaltu potvrzuje i video a domácí si mohou vzít vedení okamžitě zpátky.
89'
Nakonec se jde na celou situaci podívat sám.
88'
Rozhodčí nařídil penaltu po údajné ruce jednoho z hostů, avšak po protestech se radí ještě s videem.
86'
Hosté zaslouženě vyrovnávají. WESLEY SAÏD zůstal tentokrát zapomenut domácí obranou na pravé straně a hlavou do protipohybu gólmana rozvlnil síť za jeho zády.
84'
Méty opět míč odkopávají na polovinu soupeře a soustředí se především na obranu svého hubeného náskoku.
82'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Adama Traoré II, přichází Renaud Cohade.
80'
Domácí velmi dobře brání své pokutové území a všechny útočné snahy Toulouse zatím bezpečně zastavují.
79'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Aaron Leya Iseka, přichází Efthimis Koulouris.
78'
Leya Iseka Toulouse mohl střílet hned, ale míč si zbytečně zpracovával a poté už trefil jen obránce. Tohle je škoda pro hosty.
77'
Said se dokázal protlačit až ke střele, ovšem levačkou zamířil daleko od pravé tyče domácí brány.
76'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází William Vainqueur, přichází Yaya Sanogo.
74'
Domácí se víceméně jen brání, jsou to hosté, kdo útočí, ale vyrovnávací gól ne a ne vstřelit.
72'
Niane netečoval přihrávku z pravé strany příliš dobře a míč poslal vysoko nd vzduchu.
70'
Ambroseho tečovaný pokus letí nad bránu Toulouse.
68'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Wesley Saïd.
67'
Hosté jsou hodně aktivní, ale po špatné přihrávce o míč přichází.
66'
Issiaga Sylla se možná trochu ukvapil se střelou a mířil příliš vysoko. Bylo vidět, že s tímto nemůže uspět.
65'
Také Gradelovi míč utekl od kopačky a Úkíddžá jej hodně rychle odkopl daleko od své svatyně.
64'
Balón končí až u jeho protějška na druhé straně, ten rozehrává na krátko.
64'
Vainqueur špatně míč zasáhl a obloučkem jej lehce poslal pouze k domácímu gólmanovi. Takto to jistě nezamýšlel.
63'
Ani Traoré střídat nemusí a pokračuje dál ve hře, rozehrávat budou hosté.
61'
Teď leží na trávníku Traoré.
59'
Domácí brankář pokračuje dál ve hře a rozehrává od své brány.
58'
Úkíddžá se však při svém zákroku zřejmě zranil a nyní je ošetřován. Rozcvičovat se začíná druhý brankář.
57'
Gradel si naběhl na levou stranu pro letící míč, ten poté kopl do země, od níž se balón odrazil do vzduchu a Úkíddžá měl co dělat, aby jej vyrazil do bezpečí. Konečně první šance ve druhém poločase.
55'
Po faulu budou domácí rozehrávat ze své poloviny, zatím je druhá půle spíše nudná.
54'
Přichází rohový kop Mét.
52'
Niane si nabíhal na hlavičku, před bránou byl sám, ale centr k němu nedoputoval.
52'
Gradel se hodně rozčiluje poté, co hlavní arbitr píská faul ve prospěch Mét. Se spoluhráči se tak musí stáhnout.
51'
Domácí znovu zastavili útočnou akci Toulouse, to bude vhazovat aut.
49'
Méty vyhánějí soupeře od své brány, míč končí až u Reyneta.
48'
Domácí se provinili faulem a útočné snahy musí zanechat.
47'
Hosté se vydali na zteč a domácí odvrátili míč na rohový kop.
46'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Thierry Ambrose.
46'
Rozhodčí se zřejmě zdržel na WC, zatímco na ostatních stadionech se už dávno hraje, zde se čekalo na hlavního arbitra.
Domácí vstoupili do zápasu aktivně a byli odměněni vedoucí brankou. Byl to nakonec jediný gól, který jsme v první půli viděli, navzdory tomu, že jak domácí, tak i hosté si vytvořili slibné šance ke skórování, ale oba gólmani se činili.
45+2'
45+2'
Hra se odbývá daleko od obou branek, v první půli se už nic nestane.
45+1'
Nastavují se ještě dvě minuty.
44'
Úkíddžá nevyboxoval míč příliš daleko, ale měl štěstí, neboť to přeci jen bylo do místa, kde se nenacházel nikdo z protihráčů.
44'
Dossevi se snažil udělat protihráči kličku a rychle přihrát na střed pokutového území, míč byl ovšem zblokován za brankovou čáru a následovat bude roh.
42'
Hosté si teď v útoku počínali až příliš směle, o míč tak přichází.
40'
Vainqueur načasoval přihrávku spoluhráče, ale Leya Iseka mířil zblízka vedle bližší tyče.
39'
Hosté však míč odvrací a sami vyráží do protiakce.
38'
Domácí si vynutili faul a rozehrávat budou z velmi nadějné pozice.
37'
U brány Toulouse zůstává ležet Sylla, hra je přerušena.
36'
N´Doram sice nemířil mezi tři tyče, přesto Reynet balón tečoval a následuje rohový kop.
36'
Leya Iseka si míč příliš ukopl a do zakončení se tak nedostal. O rozehrávku se postará brankář Mét.
34'
Reynet musel pomoci svým spoluhráčům a po malé domů odehrál míč do bezpečí.
32'
Vainqueur se parádně opřel do míče a svůj pokus z voleje namířil na levou stranu do horní části brány, avšak Úkíddžá byl poblíž a stačil na správné místo skočit včas. Výborný zákrok.
30'
Gakpa střílel levačkou na pravou tyč, kterou o malý kousek minul. Hostující gólman se po míči jen ohlédl, takže by neměl šanci zasáhnout.
28'
Velice pěkný pokus Traorého z dálky, na který Reynet nedosáhl, ale měl štěstí, neboť míč minul těsně i jeho bránu.
27'
Teď to ovšem nebylo přesné a míč končí daleko od brány Mét.
24'
Který přinesl velké nebezpečí pro domácí svatyni, když jeden z hráčů Toulouse hlavičkoval k pravé tyči. Tam ovšem v poslední chvíli skočil Úkíddžá a balón vyrazil.
23'
Vainqueurův centr odvrátili pozorní obránci do zámezí, následuje roh.
22'
Domácí se dostali na chvíli pod tlak, ale poté se jim povedlo míč odkopnout do bezpečí.
20'
Gradel se snažil takovými polonůžkami zakončit asi dva metry od brány Mét, ale míč ze vzduchu nezasáhl, takže Úkíddžá mohl zůstat v klidu.
19'
Přetažený centr z pravé strany skončil na horní části sítě hostující svatyně.
16'
Držení míče po čtvrt hodině hry je 61 % – 39 %.
15'
Rychlá souhra na jeden dotek domácím nevyšla, míč končí za postranní čárou.
13'
Úkíddžá zaváhal při vyběhnutí, ale měl štěstí, že Dossevi nezasáhl míč hlavou vůbec dobře, jen ho lehce tečoval, takže domácí brankář moc práce neměl.
12'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Ibrahima Niane.
11'
Žlutou kartu dostává Thomas Delaine (FC Méty), jenž skluzem zajel do Moreiry.
10'
Hra se na hřišti trochu uklidnila, míč končí u brankáře Mét, který s rozehrávkou nepospíchá.
7'
Hosté rozehráli rohový kop, po kterém zůstávají dva hráči ležet na trávníku, hra je přerušena.
5'
Tým Méty právě vstřelil branku! Teď už se domácí radují. HABIB DIALLO si zpracoval přihrávku a těsně za hranicí pokutového území vystřelil na vzdálenější tyč. Míč byl zřejmě ještě tečován bránícím protihráčem a Reynet na něj nedosáhl, ač se natahoval co mohl. Pro Senegalce je to šestá branka v sezóně.
3'
Diallo se po Traorého přihrávce tlačil do zakončení, do míče však udeřil slabě a Reyneta tak neohrozil.
2'
Na druhé straně končí zblokovaná přihrávka u domácího brankáře, který bere míč do rukou.
1'
Domácí se snažili soupeře překvapit rychlým útokem, Adama Traoré II však levačkou mířil po zemi vedle bližší tyče.
1'
Hráči jsou již připraveni, duel za chvíli začne.

FC Méty: Úkíddžá – Boye, Centonze, Fofana, Delaine – N'Doram, Maïga, Adama Traoré II – Gakpa, Diallo (C), Nguette.
Náhradníci: Delecroix – Sunzu, Cohade, Boulaya, Cabit, Niane, Ambrose.

Toulouse FC: Reynet – Moreira, Amian, Isimat-Mirin, Issiaga Sylla – I. Sangaré, Vainqueur – Dossevi, Makengo, Gradel (C) – Leya Iseka.
Náhradníci: Goicoechea – Goncalves, Sidibé, Boisgard, Sanogo, Koulouris, Saïd.

Rozhodčí: F. Batta – M. Annonier, P. Jeanne.
Posledních pět vzájemných zápasů

Méty – Toulouse 1:1
Toulouse – Méty 0:0
Méty – Toulouse 2:1 po penaltách (Pohár)
Toulouse – Méty 1:2

Jak je patrné, vždy se jednalo o vyrovnaný souboj. Méty naposledy porazili Toulouse před svými fanoušky 4. dubna 2015, kdy zvítězili 3:2 Hattrickem se tehdy blýskl Modibo Maiga.
Toulouse

Hosté mají po sedmi zápasech osm bodů, což rozhodně není tolik, kolik by si přáli. Do nové sezóny sice vstoupili dobře a z úvodních pěti utkání si odnesli dvě výhry a remízy a jednu porážku se silným PSG, poté však následovaly dvě prohry. Hlavně ta poslední byla docela krutá, Toulouse před svými fanoušky hrálo s Angers dlouho bez branek, avšak nakonec prohrálo 0:2 góly v 88., resp. 94. minutě.
Méty

Domácí v minulém utkání prolomili sérii čtyř proher v řadě a konečně si zase užili radost z vítězství, když trochu se štěstím zvítězili 1:0 na hřišti Saint-Étienne a díky tomu se trošku odpoutali ze spodních míst. O jediný gól se postaral zatím nejlepší střelec mužstva, Senegalec Habib Diallo, pro kterého to byl už pátý zásah v sezóně.
Příjemný sobotní den. Nejvyšší francouzská fotbalová soutěž má na programu sedm duelů 8. kola, zbývající tři budou dohrány zítra. Na svůj stadion se vrací Méty, které budou chtít v souboji s Toulouse navázat na vítězství v Saint-Étienne. Do utkání jdou jako favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.