Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Troyes - 3. října 2021   15:00

Nantes
58' Girotto (Cyprien) • 69' Blas
2:0
(0:0)
Nantes
Lafont – D. Appiah, Castelletto (86. Pallois), Girotto, Ch. Traoré (86. Corchia) – Blas (86. Coco), Cyprien, Chirivella – Geubbels (25. Bukari), Kolo Muani, Simon (82. Moutoussamy).
Brisard J.
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Troyes
Gallon – Kaboré, Salmier, Palmer-Brown (77. Domingues) – El Hajjam, Kouamé, Chavalerin, Y. Koné (77. Larouci) – M. Baldé (77. Suk Hjun-Čun), Rodrigues (85. Lumeka) – Ripart (77. Chadli).

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer.
Utkání je za námi. Nantes se podařilo ve druhém poločase dvakrát prosadit a díky tomu si zajistilo vítězství. Hlavičkou po rohu nejprve v 58. minutě otevřel skóre Andrei Girotto, přibližně o deset minut později se pak z penalty prosadil Ludovic Blas. Troyes naopak nedokázalo ani jednou rozvlnit síť a svou sérii zápasů bez výhry tak dnes nekončilo.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:10.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Pedro Chirivella (FC Nantes).
90+2'
Troyes se stále nedaří dostat se ke střele. Dnes se hostům body ze zápasu urvat nepodaří.
90+1'
Stejně jako v prvním poločase přidává hlavní rozhodčí další tři minuty nad rámec.
90'
Nyní bude následovat odkop od domácí brány. Přibližně zároveň s tím nám končí základní hrací čas a čekáme tak na nastavení.
89'
Troyes sice nyní okupuje polovinu svého soupeře, přes obranný val Nantes se mu ovšem nedaří tvořit střelecké pozice.
88'
Přihrávka do úniku z pohledu Nantes byla zastavena obráncem soupeře. Pojistky jsme se tak nedočkali.
87'
Vícenásobné střídání nyní převedli i domácí, kteří tak posílají do hřiště čerstvé síly, které jim v závěrečných minutách mají pomoci s udržením vedení.
86'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Charles Traoré, přichází Sébastien Corchia.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Jean-Charles Castelletto, přichází Nicolas Pallois.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Marcus Coco.
85'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Gerson Rodrigues, přichází Levi Lumeka.
85'
Troyes už se nyní postupně dostává blíže k bráně Nantes. Je také už načase.
84'
Gól z této možnosti ovšem nepadl a hosté tak i nadále ztrácejí dva góly. Do konce přitom zbývá už asi jen deset minut.
83'
Žlutou kartu dostává Nassim Chadli (ESTAC Troyes).
83'
Zakřikl jsem to, protože nyní musel Lafont reflexivně nohou vykopávat přízemní střelu z malého vápna po přihrávce z pravé strany!
83'
Ani Rodriguesovi, který byl dnes asi nejlepším hráčem hostů, se nyní úplně nedaří. Od první trefy Nantes jsem opravdu zatím neviděli ani jednu pořádnou šanci Troyes.
82'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Samuel Moutoussamy.
81'
I po střídání hra zatím vypadá prakticky stejně. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat nějaké větší zápletky.
80'
Nakonec přišel dlouhý nákop, ten ovšem skončil pouze v rukavicích brankáře Lafonta. Touhle cestou to tedy hostům nevyšlo.
79'
Bleskový impakt to na hru hostů nemělo. Uvidíme, jak tomu bude v následujících minutách. Troyes nyní kombinuje.
78'
Hned čtyřnásobné střídání si nachystal hostující kouč. Tohle by tak mělo hru Troyes rozhýbat. A pokud ne toto, tak už asi nic.
77'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Youssouf Koné, přichází Larouci Larouci.
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Nassim Chadli.
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Erik Palmer-Brown, přichází Brandon Domingues.
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Suk Hjun-Čun.
76'
Nedá se říct, že by hosté měli momentálně převahu. Je to vyrovnané. To by Troyes samozřejmě v závěru potřebovalo změnit.
75'
Pokud si dobře pamatuji, tak Troyes nevystřelilo ani jednou mezi tři tyče od prvního gólu soupeře. Od toho druhého pak už vůbec ne.
74'
Na ofenzivu zatím hráči domácího celku nerezignují, aby ukázali soupeři, že se nadále musí soustředit i a hru v obraně.
73'
Do konce zápasu zbývá přibližně dvacet minut a Nantes vede už o dva góly. Tohle by si domácí měli pohlídat. Tedy soudě podle toho, jak málo tutovek utkání nabízí.
71'
Nyní byl navíc na polovině domácích zbytečně faulován Traoré. S takovou to z pohledu hostů nepůjde už vůbec.
70'
Pro Troyes to tak teď bude ještě výrazně těžší. Zatím to úplně nevypadá, že by se hostům mělo podařit vstřelit nějaké branky.
69'
Nantes právě vstřelili branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil LUDOVIC BLAS počínal si nekompromisně. Míč poslal do protipohybu gólmana a navíc do šibenice.
69'
A je tomu opravdu tak. Nantes bude kopat penaltu!
68'
Ve vápně Troyes možná došlo k penaltovému zákroku, rozhodčí čeká na verdikt videorozhodčího.
67'
Žlutou kartu dostává Gerson Rodrigues (ESTAC Troyes).
66'
Centrovaný míč z pravé strany pak odvrátil Dennis Appiah. Troyes tak zahrávalo opět od rohového praporku. Ani v tomto případě to ovšem nebezpečné nebylo.
66'
Za hosty je asi nejaktivnější Rodrigues, ještě před střelou soupeře se snažil k míči dostat na pravé straně vápna, Lafont ale včas vyběhl a balon odkopl.
65'
A teď jsme domácí střelu už vidět mohli a činit se musel brankář Gallon. Se zakončením z pravé strany vápna z pohledu střelce si ale dokázal poradit.
64'
Z pohledu hostů by to ale samozřejmě chtělo neztrácet míče ještě před polovinou hřiště. Takto se totiž Troyes ke střelám nedostane a naopak nabídne soupeři protiútoky.
63'
Od trefy soupeře se ovšem fotbalisté v modrých dresech pořádně nedostali s míčem na útočnou polovinu. Času jim ke vstřelená branky ale stále zbývá celkem hodně. Asi půlhodina.
61'
Nantes se nyní bude snažit kontrolovat hru a soupeře k ničemu nepouštět. Troyes totiž dnes hlavně okolo poloviny prvního poločasu ukázalo, že v ofenzivě dokáže střely vymýšlet a dostat se k nim.
60'
Domácí jsou gólem pochopitelně povzbuzeni. Centrovaný z pravého křídla teď ovšem přesný nebyl a balon skončil nad hodní tyčí.
59'
Teď jsou tedy na tahu hosté. Pokud si tedy chtějí z Nantes odvést body. A tím jsem si celkem jistý.
58'
Domácí tým se ujímá vedení z rohového kopu! Cyprien od praporku našel hlavu ANDREIE GIROTTA, který dokázal odrazem o zem poslat míč do levé strany brány.
58'
A nakonec si dokázali vypracovat i střeleckou pozici. Samotná střela ovšem byla zblokována soupeřem do zámezí.
57'
Od Rodriguesovy střely si nyní domácí hráči přihrávají a kombinují. Už se s míčem dostali na útočnou polovinu.
56'
Bylo to ovšem celkem z ničeho nic. Nantes naopak na svůj první střelecký pokus po přestávce stále čeká. Je pravda, že v první půli se domácí trochu rozstříleli až asi v poslední desetiminutovce.
55'
Teď už ale střela přišla a byla jedna z nejnebezpečnějších v podání Troyes. Gerson Rodrigues se s míčem otočil na pravé straně pokutového území a tvrdě vypálil. Lafont ale dokázal zasáhnout.
55'
Hostující fotbalisté zase neuspěli na levé straně a dál do pokutového území se nedostali.
55'
Domácí centr z pravého křídla byl nyní moc dlouhý a navíc nepřesný, nikoho ve žlutém tak míč nenašel.
54'
Zatím se toho ve druhém poločase příliš mnoho neděje a z tohoto hlediska je snad jěště méně zajímavý než ten první.
52'
Troyes dnes už zahrávalo opravdu hodně rohů a nyní přišel další. Centrovaný míč byl ovšem opět vyboxován brankářem Lafontem.
51'
Na první střelu tak po přestávce i nadále čekáme. Řekl bych, že o něco maličko aktivnější jsou domácí. Rozdíl je to ale opravdu nevýrazný.
50'
Zatím mezi týmy v úvodních minutách nyní nejsou moc rozdíly. takhle to ovšem vypadalo i v první půli a pak nám to trochu rozdělilo.
49'
Domácí tým by jistě chtěl navázat na závěr úvodní poloviny, během kterého se probral a začal konečně hrát i do ofenzivy. Začátek druhého poločasu je zatím poměrně klidný.
48'
Oba týmy určitě cítí, že by dnes mohli zvítězit a trošku si myslím, že by s remízou nebyl úplně spokojený ani jeden z nich.
47'
Druhá půle nám odstartovala. Uvidíme, zda se dočkáme nějakého gólu. První poločas nám až na jednu výjimku šance nenabízel.
46'
První poločas zápasu je za námi. Většinu času byli aktivnější hostující hráči, kteří i více stříleli. Žádnou velkou šanci jsme z jejich strany ovšem neviděli. Nantes se rozehrálo až v závěru poločasu. Největší šanci úvodní půle měl Kolo Muani, jehož samostatný únik ale vychytal brankář Gallon. na první gól tak i nadále čekáme.
45+3'
45+3'
Žlutou kartu dostává Jean-Charles Castelletto (FC Nantes).
45+3'
A ten rohový kop nebyl úplně špatný. Centrovaný míč dopadl u jednoho z domácích, ten na něj ovšem úplně dobře nedosáhl a z malého vápna tak nezakončil.
45+2'
Domácí útočník se po své tutovce opět cpal do zakončení, tentokrát se mu to však nepovedlo. Vybojoval pro svůj tým ale alespoň rohový kop.
45+1'
Hlavní rozhodčí nám nastavil ještě tři minuty na základní časový rámec prvního poločasu.
45'
Troyes zahrávalo na opačném konci trávníku další rohový kop. Ani v tomto případě však roh nebezpečný nebyl, míč totiž dopadl přesně do rukavic připraveného brankáře Lafonta.
44'
Tohle může Nantes mrzet. Nějakou takovou obrovskou šanci jsme totiž viděli teprve poprvé v zápase a to už nám za chvíli končí první poločas.
43'
Tutová šance domácího celku! Kolo Muani běžel úplně sám na gólmana, ten jeho střelu po zemi ale vyrazil!
42'
Nyní jsme viděli po delší době hostující střelecký pokus. Rodrigues ovšem z levé strany bránu minul a lehce rozvlnil pouze boční síť.
41'
Následný rohový kop pak nebezpečný centr také nepřinesl. Zatím jsme neviděli ani jednu nebezpečnou standardní situaci.
40'
Centrovaný míč z pravého křídla na nikoho a z domácích nemířila Kaboré jej tak jednoduše odvrátil do zámezí.
39'
Troyes už v posledních minutách tak často neokupuje útočnou polovinu a hra se nám tak trochu vyrovnala. Nyní jsme navíc viděli první střela domácích na bránu. Přízemní pokus Cypriena ovšem mířil přesně na gólmana.
38'
Ripart je nyní chvíli ošetřován lékaři svého týmu. Není to však nic, co by jej mělo vyřadit dalšího průběhu zápasu.
37'
Nebylo to ovšem na škodu, aspoň by nám zápas třeba trochu rozhýbalo a jeden z týmů by se musel víc tlačil do ofenzivy.
36'
Uvidíme, zda se něčeho vůbec do konce prvního poločasu vůbec dočkáme. Zas tak moc času už totiž nezbývá.
35'
Nantes totiž stále ani jednou neprověřilo brankáře Gallona a jen jedna střela mířila mimo tři tyče. S takovou domácí tým dnes neuspěje.
34'
Když se ovšem podíváme na statistiky střel, tak t nám jasně napovídají, že hráči Troyes střílejí mnohem více. Nebyly to ovšem žádné úplně stoprocentní příležitosti.
33'
Jinak to ovšem od Nantes v první půli opravdu moc dobré není. Hlavně tedy do ofenzivy. V obraně svého soupeře také moc k ničemu úplně nepouští.
32'
A Nantes e vydalo dopředu, tentokrát po pravé straně. Do vápna se sice jeho hráči dostat dokázali, vystřelit už ale ne.
31'
Hostující hráči nyní vhazovali na úrovni pokutového území soupeře. Nevymysleli to ovšem dobře, protože vzápětí míč utekl do zámezí jim. Nyní tak vhazují domácí.
29'
A momentálně to ani nevypadá, že by se na tomto mělo něco měnit. Už tak dvacet minut hra vypadá skoro stejně. Možná s tím, že Troyes už se tak často nedostává až do vápna.
28'
Zatím tak nemůžeme říct, že by se fanoušci moc bavili. A už vůbec ne ti domácí, hostujíc gólman totiž snad ani v jednom případě nemusel zasahovat.
27'
I nadále se hra odehrává zejména na polovině Nantes. Na nějakou první vyloženou šanci zápasu však i nadále čekáme.
26'
Domácí forvard Geubbels si sám přivodil nějaké svalové zranění a ukazuje, že nemůže pokračovat v zápase. Vystřídal jej tedy Bukari.
25'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Willem Geubbels, přichází Osman Bukari.
24'
Ještě před rohovým kopem nám následovala přestávka na občerstvení. Samotný roh pak přinesl centrovaný míč zhruba do poloviny malého vápna, Lafont tak neměl problém jej vyboxovat.
23'
Střelecký pokus pak o chvíli později schytal jeden z domácích hráčů, od nějž se míč odrazil do zámezí.
22'
Hra se už přesunula opět před branku domácího celku. Troyes zahrávalo další rohový kop, ani v tomto případě však nebyl nebezpečný.
21'
Hostující brankář tak mohl být v klidu a nyní bude po delší odmlce odkopávat od své brány.
20'
Konečně se trochu blíže k bráně soupeře dostali také domácí fotbalisté. Střela Ludovica Blase zpoza pokutového území ovšem přesná nebyla a po zemi minula pravou tyč brány.
19'
O chvíli později přišlo zakončení pouze holení, míč tak skončil celkem hodně velké brány. Nantes však se svým soupeřem má tak posledních deset minut celkem problémy.
18'
Troyes ovšem i nadále pokračuje v útočení. Centr z pravého křídla byl nyní odvrácen do zámezí. Hostující tým tak bude vhazovat.
17'
Dva nedovolené zákroky hráčů Troyes za sebou zhruba na polovině hřiště. Hra se nám nyní tak trochu rozkouskovala.
16'
To by ovšem určitě potřebovali. A fanoušky tohle s jedním z týmů z chvostu tabulky také bavit nebude.
15'
Naopak domácím to nyní nejde a na útočnou polovinu už se několik minut skoro vůbec nedostávají.
14'
Troyes je nyní opravdu lepším týmem na hřišti. Nyní se do zakončení na pravé straně vápna doslova protlačil Rodrigues. Jeho střela nebyla špatná, vzdálenější tyč ale minula.
12'
Jeden z hostů je momentálně ošetřován v pokutovém území soupeře. Jedná se o Baldého, který už se ale zvedl a asi bude pokračovat.
11'
Rohový kop byl kopnut na bližší tyč a nebezpečí neznamenal. O chvíli později letěl míč do pokutového území znovu a v tomto případě už to vypadalo nebezpečněji. Střela ovšem byla zblokována.
10'
Je ovšem pravda, že v posledních pár minutách fotbalisté Troyes zvýšili svou aktivitu a momentálně jsou aktivnější. Navíc si vybojovali první rohový kop.
9'
Zápas nám v prvních minutách příliš zajímavých momentů nenabízí. Žádnou brankovou příležitost jsme zatím neviděli.
8'
O chvíli později přišel první hostující střelecký pokus. Ovšem zakončení Renauda Riparta zpoza hranice pokutového území letělo poměrně hodně nad horní tyč.
8'
Teď to hosté zkusili centrovaným míčem z levého křídla. Na ten si ale jednoduše počkal brankář Lafont.
7'
Naopak Troyes jen stěží dostává na delší dobu za polovinu hřiště. V minulém kole proti Angers se mu překvapivě dařilo třeba i z protiútoků. To dnes zatím k vidění není.
6'
Znovu byl na levé straně s míčem Simon Moses. V tomto případě však neodcentroval. Zatím je však poměrně aktivní.
5'
Úvodní minuty jsou poměrně vyrovnané. Možná s tím malým rozdílem, že se Nantes v útoku zatím daří o něco více. Ke střele se ovšem zatím hráči ve žlutém nepropracovali.
4'
Teď už to ze strany Nantes vypadalo poměrně zajímavě. Z levého křídla po dobré přihrávce spoluhráče centroval Simon Moses. Nikoho ve vápně ovšem nenašel.
3'
Dá se očekávat, že Nantes asi bude favoritem zápasu. Ne zas tak velkým. Víme, že právě sami domácí loni taktak udrželi svou účast v nejvyšší lize.
2'
Ani hosté se po trochu delší kombinaci moc daleko na útočné polovině neprobojovali.
1'
Domácí tým se hned po rozehrávce pokusil o dlouhý nákop dopředu. Na pravém křídle ovšem míč poměrně rychle ztratil a navíc přišel útočný faul.
1'

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Castelletto, Girotto, Ch. Traoré – Blas, Cyprien, Chirivella – Geubbels, Kolo Muani, Simon.
Náhradníci: Descamps – Bukari, Coco, Corchia, K. Coulibaly, Merlin, Moutoussamy, Pallois, Pereira De Sa.

ESTAC Troyes: Gallon – Kaboré, Salmier, Palmer-Brown – El Hajjam, Kouamé, Chavalerin, Y. Koné – M. Baldé, Rodrigues – Ripart.
Náhradníci: Moulin – Domingues, Chadli, Chambost, Larouci, Lumeka, Mazou-Sacko, Mutombo, Suk Hjun-Čun.

Rozhodčí: Brisard J..
ESTAC Troyes

Hostující mužstvo je nováčkem nejvyšší soutěže a proto není jeho postavení v tabulce žádným velkým překvapením. Troyes zatím získalo šest bodů, což mu stačí na sedmnáctou pozici těsně nad zónou ohroženou sestupem. Na osmnácté Méty ovšem nemají žádný náskok a drží se před nimi pouze díky lepšímu skóre. V minulém kole předvedli hosté slušný výkon proti letos dobře hrajícímu Angers a získali bod za remízu. Jak se jim bude dařit dnes?
FC Nantes

Domácí tým je na tom v úvodu sezony zatím lépe než během loňského ročníku. Minulou sezonu se totiž Nantes muselo zachraňovat až v baráži, ve které ubojovalo udržení se nad Toulouse jen díky většímu počtu venkovních gólů. Letos je to zatím od domácích pozitivnější. Po osmi odehraných utkáních se totiž s deseti získanými body drží na jedenáctém místě a na svou loňskou osmnáctou příčku mají momentálně čtyři body náskok. Zatím se jim tak může hrát trošku jednodušeji.
Zdravím vás u devátého kola francouzské Ligue 1. Společně se zaměříme na souboj týmů FC Nantes a ESTAC Troyes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.