Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Toulouse - 4. září 2022   15:00

Clermont Foot
46' Gonalons  • 90+6' Saračević (Andrić)
2:0
(0:0)
Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez, Neto Borges – Gonalons (77. Magnin), Gastien (C) – Bela (77. Ar. Mendy), Dossou (88. Rašani), Allevinah (72. Saračević) – Kyei (72. Andrić).
Djoco – Baiye, Cháwí, Ogier.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Stade Gabriel Montpied
Toulouse
Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Abúchlál – Spierings, van den Boomen – Sylla (74. Zandén), Dejaegere (C) (59. Chaibi), Ratão (45. Onaiwu) – Dallinga (60. Birmančević).
Haug – L. Costa, M. Diarra, Genreau, Keben Biakolo.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:12.
Minimálně na dvě hodiny se Clermont posunul na hezké osmé místo Ligue 1. Tolouse je šestnácté, tedy první nad čarou sestupu.
Toulouse odjede z Clermontu s nulou. S míčem hrálo mnohem častěji, ale fungující obrana Pascala Gastiena mu příliš nedovolila. Hosté měli i hodně smůly, když orámovali hrací dobu dvěma zasaženými břevny. Zkraje zápasu na něm ztroskotal Dallinga a na úplném konci Branco van den Boomen, kterému o pár minut dříve Diaw luxusně vyrazil střelu letící do šibenice. Clermont za celý duel vyslal mezi tyče tři střely, z nichž byly dvě gólové. Zmatků po rohu v 46. minutě využil Gonalons a v nastaveném čase dobře vyřešil rychlý konstr střídající Saračević.
90+7'
90+7'
Tak to je snad až příliš kruté pro Toulouse. Z posledního přímého kopu orazítkoval Branco van den Boomen břevno.
90+6'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Třetí vítězství Clermontu v probíhající sezoně je potvrzeno! MUHAMMED CHAM SARAČEVIĆ vyvezl míč v přečíslení čtyři na tři. Navedl si ho na levačku a přihrál k penaltě Andrićovi. Mezitím si přeběhl do volnějšího prostoru a po zpětné přihrávce zdvojeného útočníka procedil střelu na střed branky pod rukou gólmana.
90+4'
Fares Chaibi svým centrem vytloukl bloky clonícího protihráče. Nařízený roh ze vzduchu ukradl Diaw.
90+3'
Mdlá ofenziva hostů si přitížila zbytečnou přihrávkou do zámezí. Neto Borges nemá důvod spěchat s provedením vhazování.
90+1'
Zandén u zadní čáry sklepával přetažený pas van den Boomena pouze do koše Moryho Diawa.
89'
Maximiliano Caufriez zakřižoval Chaibiho. Udržel ho za zády a nechal míč překulit přes koncovou čáru.
88'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Elba Rašani.
87'
Krásný okamžik! Branco van den Boomen vyslal nádhernou střelu z přímého kopu, ale Diaw ji ještě lépe vyškrábl ze šibenice na roh.
86'
Ado Onaiwu se snažil obejít Caufrieze. Ten ho trochu nabral a zavinil přísně nařízený přímý kop. Diaw hlásí stav ohrožení.
85'
Zandénův centr před branku nedoletěl. Švédský hráč vzápětí ztratil míč ještě jednou, proti přihrávce vystoupil Seidu.
84'
Chan kopal dva rohy. Po prvním scházely spoluhráčům centimetry, aby mohli zakončovat z malého vápna. Ve druhém případě se nepovedla hlavička Wieteskovi.
83'
Kapitán Clermontu také ztroskotal na zdi, kterou dokonce tvořil jediný muž. Míč se s velkým štěstím přece jenom odrazil k Dossouovi, který z úhlu nepřekonal na přední tyči připraveného Dupého.
82'
Domácí každopádně získávají druhý pokus. Mendy téměř ve stejném prostoru trefil ruku Zandéna. Nyní už je u míče Gastien.
81'
Borgesovi se realizace standardky vůbec nepovedla. Nejspíše to byl prudký centr, kterým orazítkoval dvouhlavou zeď.
80'
Jodel Dossou využil svou mrštnost na pravém křídle. Dal jesle Zandénovi a navrch získal standardní situaci.
78'
Zakarjá Abúchlál přivítal Magnina na hřišti přišlápnutím nohy. Marocký obránce unikl karetnímu ohodnocení.
77'
ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Yohann Magnin.
77'
ze hřiště odchází Jérémie Bela, přichází Arial Mendy.
76'
Maximiliano Caufriez podává ve svém prvním startu v novém působišti obdivuhodní výkon. Teď měl i trochu štěstí, že jeho počínání v souboji s nastartovaným Abúchlálem nebylo posouzeno jako nedovolené.
75'
Hodně pozdě přišel do souboje s Birmančevićem Alidu Seidu. S udělením žlutého trestu pan Letexier dlouho neváhal.
75'
Andrič si přes dvojici stoperů neproklestil cestu k centru Bely. Celý brejk vznikl zaváháním u Branca van den Boomena.
74'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Issiaga Sylla, přichází Oliver Zandén.
73'
V Clermontu panuje horké počasí, takže rozhodčí ponechali oběma týmům trochu času na občerstvovací pauzu.
72'
ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Muhammed Cham Saračević.
72'
ze hřiště odchází Grejonh Kyei, přichází Komnen Andrić.
71'
Ke změnám dojde už velmi brzy, u střídačky Clermontu je živo.
70'
Dvacet minut před koncem Clermont obstojně hájí nejtěsnější náskok. Dá se čekat, že v koncovce bude ještě více spoléhat na brejky, kterým mohou napomoct hráči z lavičky. Řeč je o Rašanim, Saračevićovi nebo Andričovi.
69'
Na první pohled parádní balón do křídla byl způsobem ofsajdem. I bez něj by Diaw finální přihrávku do malého vápna zachytil.
68'
Gastien si koupil odpustek za nedávnou žlutou kartu. Vynutil si faul a aspoň na chvíli ukořistil hrací předmět pro své barvy.
67'
Přetažený centr ze standardky na zadní tyči nikdo nezavíral. Stijn Spierings k této činnosti přistoupil trochu laxně.
66'
Znovu šla nad hlavu hlavního žlutá karta. Johan Gastien zaplatil za to, jak zajel do Abúchlála.
65'
Grejonh Kyei se hlásil o rohový kop. Rozhodčí to viděli přesně naopak, čemuž se většina stadionu dost diví.
64'
Standardní situace nedala Clermontu žádnou výhodu. I tak zůstává v držení míče a ukrajuje cenné desítky sekund.
63'
Issiaga Sylla povalil Belu, který se kolem něj obtáčel. Podle Letexiera to byl důvod k udělení žluté karty.
62'
Už za stavu 0:0 Clermont sázel na hru ze zabezpečené obrany. Od gólu Gonalonse je tento faktor ještě citelnější, hosté se nemohou k ničemu dostat.
61'
Osobně se divím, že hostující lodivod Montanier stáhl ze hřiště Dejaegerea. Majitel kapitánské pásky byl asi jediný, kdo v ofenzivě Toulouse působil nadstandardním dojmem.
60'
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Veljko Birmančević.
59'
ze hřiště odchází Brecht Dejaegere, přichází Fares Chaibi.
58'
Neto Borges zamezil vstupu hostujícího centru do pokutového území. Autovému vhazování se Clermont brání v totálně scvrknutém postavení.
57'
Držení míče: 36 % – 64 %.
55'
Grejonh Kyei působil jako cíl dlouhého nákopu. Ve společnosti stoperů si ho převzít nemohl.
54'
S bolestivou grimasou se za levé chodidlo drží Dossou, kterého převálcoval Dejaegere. Kousek dál potřebuje ošetřit i Gastien. Tomu šlápl na nohu Sylla.
53'
Stopeři Toulouse zazmatkovali při bránění vzniklého protiútoku. Dossou jednoho z nich obešel, ale z ostrého úhlu se do prostoru brány netrefil.
52'
Ani na druhý pokus se nic nedělo. Caufriez hlavou přisvítil a padající list skončil v náruči Moryho Diawa.
51'
Van den Boomen si posunul mikrofon a zahrál rohový kop, jenž se bude o pár sekund později ještě jednou opakovat.
49'
Svižné kombinaci Toulouse chyběla jen přesnější finální přihrávka. Branco van den Boomen si pro ní přibíhal před branku pozdě.
48'
Vše bylo v souladu s pravidly. Gól platí a Clermont napodruhé slaví otevření skóre.
47'
Všichni protagonisté zůstávají v napětí, zkoumá se možný ofsajd.
46'
Domácí přetavili rohový kop v úvodní branku zápasu! Belův centr se díky dvěma nedostatečným zásahům obrany odrazil do malého vápna a MAXIME GONALONS se nerozpakoval s uklizením balonu do Dupého brány.
46'
Clermont na začátku poločasu nevypadal dobře. V úplně první akci ho v šanci Dallingy zachránilo břevno. Pak už se hra vyrovnala, což mělo za následek hodně přerušení a nulový počet šancí. Domácí měli tu největší ještě v 10. minutě. Na základě Diawova odkopu od branky v ní neměl přesnou mušku Kyei.
45+3'
45+3'
Brecht Dejaegere je mozkem téměř každé útočné akce. Z jeho nápadu chtěl něco vytěžit Abúchlál, ovšem střela z levé poloviny vápna cestu do branky nenašla.
45+2'
Onaiwu zabojoval o nekvalitní centr. Borgesovi zařídil aut, nicméně Gastien s celým Clermontem prostory na křídle dobře vykryl.
45'
ze hřiště odchází Rafael Ratão, přichází Ado Onaiwu.
45'
Bela měl volněji na pravém křídle. Přes Nicolaisena odcentroval jen na Dupého, který se v době zákroku srazil s Kyeim. Útočník Clermontu to odnesl mnohem hůř.
44'
Rafael Ratão se za autovou čarou drží za stehno a dává najevo, že by kouč Montanier měl počítat s jeho vynuceným odchodem.
43'
Centr na přední tyč nevyžadoval žádnou těžkou defenzivní akci. Nicolaisen ho v klidu vyhlavičkoval.
42'
Jodel Dossou to zkusil z dálky, ale Spierings míč okamžitě srazil na rohový kop.
41'
Dejaegere se vydal na výlet po ose hřiště. Kousek za půlkou však narazil.
39'
S výjimkou Kyeiho se Clermont v plném počtu zatáhl na okraj pokutového území. Účel to splnilo, hosté se nikam neprokombinovali.
38'
Sudí Letexier si proti sobě poštval celý stadion i kouče Pascala Gastiena. Šlo o dva podobné zákroky. Hostům ho pustil, Clermontu pískl faul.
37'
Další povalený muž v červeném. V tomto případě šlo o Gastiena. Ve středu pole je stále hustěji.
36'
Alidu Seidu utnul rychlý brejk Abúchlála. Represink hostů měl za následek faul na Gonalonse.
35'
Johana Gastiena napadlo vysunout Allevinaha. Ten se zvolenou variantu vůbec nepočítal a míč skončil v dlaních Dupého.
34'
Jodel Dossou si klestil cestu skrz obranu. Vysoký míč ale nechal za sebou a to byla velká výhoda pro vracejícího se Spieringse.
33'
Desler cpal míč z pravého křídla na přední tyč. Dallinga s dalším hostujícím hráčem tam nebyli dostatečně důrazní a nepodepsali se ani pod rohový kop.
32'
Borges nebezpečně propadl. Útočil Ratão, který z rohu vápna předložil míč Dejaegeremu. Diaw byl v momentě zakončení ve střehu.
30'
Držení míče: 37 % – 63 %.
29'
Wieteska na vlastní pěst vysunul míč na útočnou třetinu hřiště. Tam už ho předal do křídla. Bránícímu Syllovi prošla hra nastřelenou rukou.
27'
Thijs Dallinga se zvedl jako první potom, co dostal od Borgese do hlavy. O něco hůře na tom je ošetřovaný Rafael Ratão.
26'
Kyei neskepl nákop Wietesky na žádného ze spoluhráčů. Potom skončili na zemi hned dva hráči Toulouse a sudí raději přerušil.
25'
Hra se kouskuje a ztrácí na tempu. Nyní kvůli drobnému přestupku Sylly.
24'
Jérémie Bela spáchal útočný faul na Nicolaisena, který se o malý moment dříve uvedl v zajímavém světle i při útočné standardce. Diawa protáhl hlavičkou.
23'
Již druhé napomínání Clermontu. Mateusz Wieteska si neuhlídal loket a zasáhl obličej Abúchlála.
23'
Jako osamocený hrot to bude mít Grejonh Kyei těžké. Teď ho navíc přelétl nákop z obrany. Míč je u Dupého.
22'
Výborný nástup Toulouse začíná vyprchávat. Clermont už se srovnal s podmínkami na hřišti a získává půdu pod nohama.
20'
Grejonh Kyei se z velké dálky mezi tyče netrefil. Byl zde až moc ambiciózní, šance na úspěch byla mizivá.
19'
První žlutá. Grejonh Kyei ve vzduchu trefil zátylek svého konkurenta Nicolaisena.
19'
Domácí vykopli van den Boomenův centr několik metrů před vápno, odkud se velmi nepřesnou střelou křížem ukázal Desler.
18'
Roh pro Toulouse.
17'
S ledem za krkem odchází ze hřiště Seidu. Na vynucené střídání to nevypadá.
16'
Ošetřovací pauza je hojně využívaná k občerstvovacímu pitstopu u střídaček.
15'
Branco van den Boomen se brzy po převzetí přihrávky angažoval přízemní střelou z dvaadvaceti metrů. Diawovi prošel míč vedle pravé tyče.
14'
Kyei vyzval na křídle Abúchlála. Nakonec byl zdvojen a musel hrát dozadu. Až potom byl k vidění další ze zneškodněných centrů.
13'
Várka ostřejších soubojů uprostřed hřiště skončila faulem. Dejaegere si je vědom, že protihráči šlápl na kopačku.
11'
Přes minutu hosté kombinovali, než došlo na centr Ratãa. Obrana soupeře si s ním věděla rady.
10'
Díky úchvatnému výkopu Diawa se bez jakékoliv další práce dostal za obranu Grejonh Kyei. Křížná střela bez přípravy proskákala za Dupého levou tyč.
9'
Další trocha zlosti na hlavního rozhodčího. Zastavil šanci Clermontu kvůli tomu, že viděl faul na Rafaela Ratãa.
8'
Ruce v pokutovém území Toulouse předcházel ofsajd, takže vzrušení v hledišti bylo zbytečné.
7'
První špetka ofenzivního potenciálu Clermontu. Centr z pravé strany Rouault s Nicolaisenem nepodcenili.
6'
Dejaegereho individuální průnik zastavil Gonalons.
5'
Toulouse v prvních minutách exceluje. Hráči Clermontu jsou všude druzí a běhají bez balonu okolo vlastní branky.
3'
Spieringse nikdo nebránil natěsno, a tak z rohového kopu mohl střílet z voleje. Tentokrát šlo o více nepřesný pokus.
2'
Domácí nenašli odpověď na fantastický ťukes hraný na jeden dotek. Thijs Dallinga vyplaval za obránci a ve stoprocentní pozici orazítkoval břevno.
1'
Zahajovací výkop měli hosté, kteří hrají celí v bílém. Clermont nasadil obvyklou červenomodrou kombinaci dresů.
1'

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez, Neto Borges – Gonalons, Gastien (C) – Bela, Dossou, Allevinah – Kyei.
Náhradníci: Djoco – Andrić, Baiye, Cháwí, Magnin, Ar. Mendy, Ogier, Rašani, Saračević.
Trenér: Pascal Gastien

Toulouse FC: Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Abúchlál – Spierings, van den Boomen – Sylla, Dejaegere (C), Ratão – Dallinga.
Náhradníci: Haug – Birmančević, L. Costa, M. Diarra, Genreau, Keben Biakolo, Onaiwu, Zandén, Chaibi.
Trenér: Philippe Montanier

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni.
Toulouse FC

Úřadující šampion druhé ligy v prvních třech kolech předčil veškerá očekávání. Začal remízou s Nice a po venkovní výhře 3:0 nad Troyes přidal do sbírky další bodík za remízu 2:2 s Lorientem. Konec srpna už výsledkově za moc nestál, byť porážky 1:3 s Nantes a 0:3 s mistrovským PSG rozhodně není nic, za co by se Toulouse muselo stydět. Se skóre 7:9 je v tabulce 13., tedy hned za svým dnešním soupeřem. Společně s Nizozemcem Dallingou je s dvěma góly na čele týmové produktivity Rafael Ratão. Brazilec načíná ve Francii druhou sezonu po příchodu ze Slovanu Bratislava. Už v Ligue 2 se uvedl 11 góly v 25 duelech. Rovnou 20 zářezů měl na pažbě anglický útočník Rhys Healey, který je momentálně na marodce.

Domácí měli ve své nováčkovské sezóně skvělý start, ale nakonec se strachovali o setrvání v Ligue 1 až do závěrečných týdnů. V současném ročníku to budou mít ještě o něco těžší, protože do nižší soutěže padají rovnou čtyři kluby a k tomu Clermont přišel o hvězdy typu Zezadka a Bayo. V rozehraném šestém kole je dvanáctý. Výrazně si pomohl výhrou 4:2 v Remeši a skalpem Nice (1:0). Proti Lorientu a Marseille už Clermont nebodoval. Na hřišti Olympiqueu naposledy prohrál na střely 3:21, ovšem výsledkově padl jen 0:1. Daří se posile ze Záhřebu – útočník Andrič má bilanci 2+1. Problémem může být zranění z posledního zápasu, v němž odstoupil v průběhu první půle.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu šestého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Clermontem a Toulouse!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.