Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Ajaccio - 1. ledna 2023   15:00

Toulouse
47' Ratão (Dejaegere) • 62' Dejaegere (Ratão)
2:0
(0:0)
Toulouse
Dupé – M. Diarra (83. Mawissa), Rouault, Nicolaisen, Sylla – Dejaegere (C) (70. Dallinga), Spierings, van den Boomen – Ratão (79. Birmančević), Onaiwu, Chaibi.
Haug – L. Costa, Zandén, Aradj, Abúchlál, Begraoui.
Pierre Gaillouste
Stadium Municipal, Toulouse
Ajaccio
B. Leroy – Youssouf, Gonzalez, I. Diallo, Y. Koné (59. Mayembo) – Nouri (90+1. Alphonse), Marchetti, Coutadeur (C), Bilajlí (72. Bayala) – El Idrissy (46. Mangani), Túzghár (72. Moussiti-Oko).
Sollacaro – Avinel, Chabrolle, Hamouma.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:15.
Je konec, ve druhém poločase dokázalo Toulouse svoji převahu přeci jen přetavit ve tři body. Už ve 47. minutě otevřel skóre Rafael Ratão , na kterého posléze navázal ještě Brecht Dejaegere . Ajaccio si nevytvořilo snad žádnou gólovou šanci a jeho snaha o vyrovnání byla naprosto bezzubá.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Thijs Dallinga).
90+3'
Při pokusu o rozehrávku byl u postranní čáry faulován Mickaël Alphonse, volný kop pro Ajaccio.
90+1'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Riad Nouri, přichází Mickaël Alphonse.
89'
Z rohového kopu ale žádné výraznější ohrožení branky nevzešlo.
88'
Toulouse se podařilo přečíslit rozhozenou obranu soupeře, na konci akce stál Thijs Dallinga, jehož střelu v poslední chvíli vychýlil z původní trajektorie jeden z obránců. Následuje rohový kop.
87'
Riad Nouri se za polovinou hřiště pokusil rozjet útok individuální parádičkou, ta mu ale nevyšla.
86'
Issiaga Sylla si přiťuknul míč se spoluhráčem, čímž si vytvořil spoustu místa v pokutovém území, v jasné gólovce mu ale střela nesedla a došourala se jen do rukavic gólmana.
85'
Toulouse si přihrává hluboko na vlastní polovině, přičemž hosté se už ani nesnaží napadat.
83'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Moussa Diarra, přichází Christian Mawissa.
81'
Jako ji tradičně se rohového kopu ujal expert na standartní situace Branco van den Boomen, jeho centr na bližší tyč ale odvrátila obrana.
80'
Issiaga Sylla si z pravé strany dlouho naváděl míč na střelu, nakonec jej shodil zpět na křídlo, odkud přišel centr. Následuje rohový kop pro domácí.
79'
ze hřiště odchází Rafael Ratão, přichází Veljko Birmančević.
79'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Bevic Moussiti-Oko).
77'
Branco van den Boomen se ujal exekuce rohového kopu, k žádnému výraznějšímu ohrožení branky ale nedošlo.
76'
Znovu byl v akci Rafael Ratão, jenž na levou stranu dostal pas za obranu, jeho ránu z ostrého úhlu ale Benjamin Leroy vyrazil na rohový kop.
75'
Veškerá útočná snaha Ajaccia vypadá bezzubě, vše nasvědčuje tomu, že tři body dnes zůstanou v Toulouse.
72'
ze hřiště odchází Júhán Túzghár, přichází Bevic Moussiti-Oko,
ze hřiště odchází Júsuf Bilajlí, přichází Cyrille Bayala.
71'
Benjamin Leroy pohotově vyběhl branky a namísto stoperů zneškodnil dlouhou přihrávku Toulouse, kterou odkopl do zámezí.
70'
ze hřiště odchází Brecht Dejaegere, přichází Thijs Dallinga.
69'
Fares Chaibi dostal míč za obranu a své sólo tváří v tvář gólmanovi zakončil do sítě. Pomezní rozhodčí ale ani chvíli neváhal a zamával ofsajd.
68'
Ajaccio zahrozilo z rohového kopu. Maxime Dupé totiž vysoký centr podběhl, nikdo v tmavém dresu ale jeho zaváhání využít nedokázal.
67'
Ajaccio se marně snaží projít přes obranu soupeře. Na levé straně dostal trochu místa Ismael Diallo, nicméně ani ten se nezmohl na nic jiného než návrat míče na svou vlastní polovinu.
66'
Branco van den Boomen si z pravé strany navedl míč na osu hřiště a z poměrně velké vzdálenosti se pokusil o střelu. Jeho pokus ale postrádal gólové parametry a odšoural se mimo.
62'
Toulouse právě vstřelilo branku! Tak teď už to bude Ajaccio velmi těžké, skvěle hrající Toulouse totiž odskakuje do dvoubrankového náskoku. Rafael Ratão na levé straně zasekl a narýsoval parádní centr na zadní tyč, odkud BRECHT DEJAEGERE z první nekompromisně zakončil.
60'
Exekuce rohového kopu se ujal Branco van den Boomen, jeho vysoký centr ale mimo vápno vyboxoval Benjamin Leroy.
59'
ze hřiště odchází Youssouf Koné, přichází Fernand Mayembo.
58'
Dlouhým nákopem do vápna se prezentoval Fares Chaibi, nicméně jeho snažení zhatila obrana.
57'
Koné nakonec zřejmě zůstane za postranní čarou a bude muset být vystřídán.
56'
Brecht Dejaegere dostal za necitlivý skluz proti Konému žlutou kartu.
55'
Dnes je těch tvrdých soubojů k vidění opravdu mnoho. Po dalším z nich si ošetření vyžádal Youssouf Koné. Uvidíme, zdali bude pokračovat.
54'
O střílený centr z levé strany se postaral Riad Nouri, nicméně míč do vápna vůbec nedoputoval, neboť ztroskotal na jednom z bránících protihráčů
53'
Toulouse sice vede, hráči ale stále velmi vysoko napadají rozehrávku soupeře.
50'
Brecht Dejaegere nabral na pravé straně velkou rychlost a utekl bránícímu hráči. Jeho následný centr byl ale přetažený a nikdo na něj nedosáhl.
49'
Nikoliv, branka je potvrzena, Toulouse vede 1:0.
48'
Z tribun se ozývá hlasitý pískot, hlavní sudí znovu čeká na to, zdali nebude povolán ke konzultaci s videem.
47'
Toulouse právě vstřelilo branku! Tak to, co se Toulouse nedařilo celý první poločas, se v tom druhém podařilo velmi rychle! Brecht Dejaegere prostrčil míč do vápna na RAFAELA RATÃA, jenž z levé strany poslal míč po zemi přesně k zadní tyči.
46'
ze hřiště odchází Mounaïm El Idrissy, přichází Thomas Mangani.
46'
První půle v jejím začátku nabídla koukatelnou kopanou plnou šancí. Dokonce jsme viděli i branku, kterou vstřelil Chaibi, jeho trefa ale byla nakonec s pomocí videa odvolána vinou předcházejícího faulu. Ajaccio se následně zatáhlo a od té doby sledujeme výhradně marné dobývání branky v podání Toulouse.
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
45+5'
45+4'
Volný kop rozehrál Branco van den Boomen, nicméně na jeho příliš dlouhý nákop se nikdo ze spoluhráčů nedokázal natáhnout.
45+3'
Júsuf Bilajlí tvrdě fauloval protihráče, Toulouse má k dispozici volný kop ideální pro centr.
45+2'
Toulouse se po levé straně snažilo přejít obranu několika pasy na jeden dotek. Rafael Ratão ale jako poslední přihrával nepřesně, míč je v moci hostů.
44'
Fares Chaibi si hraně vápna našel sklepnutý míč, který ihned poslal na branku. Jeden z bránících hráčů ale jeho ránu dokázal zblokovat, domácí pak ještě marně namítali, že k tomu došlo rukou.
41'
Při dalším dlouhém nákopu byl znovu v akci Ado Onaiwu, nicméně ten je ve vápně úplně sám, navíc velmi těsně bráněn.
40'
Po dalším ze soubojů leží na trávníku pro změnu Mohamed Youssouf, ten si ošetření odbyde za postranní čarou, jeho pokračování je s otazníkem.
39'
Po dlouhé době se hosté dostali i ke střele. Centr z pravé strany proskákal vápnem až k zadní tyči, kde stál Júsuf Bilajlí, jehož prudká střela končí ve vnější síti.
38'
Po žlutém zákroku zůstal ve středovém kruhu ležet Vincent Marchetti, ale po krátkém ošetření vstává a v zápase bude pokračovat.
37'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Branco van den Boomen).
34'
Další centr mířil na hlavu dnes velmi exponovaného Onaiwua, obránci Ajaccia ale nejsou hloupí a nebezpečného útočníka důkladně brání.
33'
Ajaccio se po dlouhé době dostalo k míči a poněkud otevřené obrany mohl využít Riad Nouri, ten ale ještě před šestnáctkou zasekl a čekal na podporu spoluhráčů, čímž dal soupeři dostatek času k úspěšnému návratu.
32'
Branco van den Boomen si dobře všimnul za obranu nabíhajícího Onaiwua, nicméně přihrávka, která na něj směřovala, postrádala přesnost.
31'
Rafael Ratão na levé straně velkého vápna donutil gólmana vyběhnout a přeloboval jej. Nikdo v bílém ale nedokázal míč dostat do úplně prázdné branky!
30'
Toulouse si už dlouho přihrává na vlastní polovině. Po vcelku záživných pětadvaceti minutách se obraz hry změnil.
27'
Toulouse je zatím mnohem lepší, nicméně ke gólu převaha stále nevede. Ajaccio svou obranu v průběhu utkání stahuje stále níže, což činí domácím potíže.
26'
Branco van den Boomen na pravé straně dlouho přešlapoval a chystal si půdu pro centr do vápna, ten směřoval na hlavu Onaiwua, který si ale v obležení stoperů neporadil.
24'
Rafael Ratão z levé strany prostrčil míč do vápna, odkud z dobré pozice zakončoval jeden z jeho spoluhráčů. Ve velké šanci ale poslal míč pouze do bloku.
24'
Roh v podání hostů vypadal o poznání hůře a skončil v rukavicích gólmana.
23'
Centr Vincenta Marchettiho končí přičiněním obránce za brankovou čarou, rohový kop si tak vyzkouší i Ajaccio.
22'
Přízemně zahraný rohový kop skončil přesně na kopačce Stijna Spieringse, který ale zevnitř vápna nedokázal nacpat míč mezi tři tyče.
21'
Issiaga Sylla podél pravé postranní čáry sice nepřihrál přesně, vybojoval pro svůj tým ale alespoň rohový kop.
19'
Ado Onaiwu byl při napadání rozehrávky soupeře aktivní až přespříliš a dopustil se útočného faulu. Kouskování hry teď vyhovuje spíše hostům.
18'
Po dlouhé době si na útočné polovině zahrálo i Ajaccio, avšak Mohamed Youssouf při snaze o prostrčení míče podél pravé postranní čáry neuspěl.
16'
Teď už to mohla být skutečně první branka! Na perfektní centr z pravé strany si do vápna naběhl Ado Onaiwu a hlavou zakončil jen kousek od levé tyče.
15'
Neuznaná branka jistě na psychice domácímu celku nepřidala, borci v bílém jsou ale i nadále lepší a drží míč.
14'
A pozor branka neplatí! Rozhodčí po konzultaci s videem usoudil, že vstřelení gólu předcházel faul.
11'
Toulouse právě vstřelilo branku! Domácí aktivita z počátku zápasu je po zásluze odměněna brankou! Přihrávku na pravou stranu velkého vápna si zpracoval FARES CHAIBI, jenž z ostrého úhlu posadil míč přesně pod břevno.
9'
No, tohle už vypadalo zajímavě! Na dlouhou přihrávku za obranu si naběhl Ado Onaiwu, ke zpracování dlouhého míče mu ale chybělo pár centimetrů!
8'
Rafael Ratão z levé strany poslal míč na osu hřiště, kde se na hraně velkého vápna pokoušel o střelu Branco van den Boomen,, skákavý míč ale nedokázal dostatečně rychle zkrotit.
7'
O další centr se pokusil Mounaïm El Idrissy, ani on ale úspěšný nebyl a vybojoval pouze autové vhazování.
5'
Míč na pravou stranu do otevřené obrany dostal Riad Nouri, jeho pokus o rychlý centr ale ztroskotal na těle jednoho z bránících hráčů.
4'
Centr z pravé strany odvrátila obrana Ajaccia jen na kopačku Issiaga Sylly, jenž ale ani na několikrát nedokázal propálit blok.
3'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Mounaïm El Idrissy, nicméně po krátkém ošetření bude pokračovat.
2'
Riad Nouri se snažil nastartovat spoluhráče u pravé postranní čáry, jeho prudký pas byl ale odvrácen do zámezí.
1'
Mounaïm El Idrissy vysoko napadal rozehrávku Toulouse, kterou tak zahnal až do malého vápna, odtamtud musel míč odkopnout brankář Maxime Dupé.
1'
Úvodní výkop novoročního utkání je tady!
1'

Toulouse FC: Dupé – M. Diarra, Rouault, Nicolaisen, Sylla – Dejaegere (C), Spierings, van den Boomen – Ratão, Onaiwu, Chaibi.
Náhradníci: Haug – L. Costa, Zandén, Mawissa, Birmančević, Aradj, Abúchlál, Begraoui, Dallinga.
Trenér: Philippe Montanier

AC Ajaccio: B. Leroy – Youssouf, Gonzalez, I. Diallo, Y. Koné – Nouri, Marchetti, Coutadeur (C), Bilajlí – El Idrissy, Túzghár.
Náhradníci: Sollacaro – Alphonse, Avinel, Mayembo, Chabrolle, Bayala, Mangani, Moussiti-Oko, Hamouma.
Trenér: Olivier Pantaloni

Rozhodčí: Pierre Gaillouste.
AC Ajaccio

Co se tabulkového postavení týče, jsou na tom Korsičané ještě hůře než jejich soupeř. Zisk patnácti bodů je totiž řadí až na 15. místo. Z posledních tří utkání ale zvládlo Ajaccio dvakrát vyhrát a jednou remizovat. Naposledy se představilo doma, kde 1:0 přetlačilo žalostně hrající Angers. Nejlepším střelcem týmu je Júsuf Bilajlí, který má na kontě čtyři branky i asistence.
Toulouse FC

Domácí Toulouse se po slušném úvodu sezony trápí. Z posledních osmi utkání vytěžilo jen dva body a v tabulce se propadlo až na 13. místo a nad sestupovými příčkami drží náskok pouhých tří bodů. Mančaft z jihozápadu Francie trápí mizerná obrana, která patří k nejhorším v celé soutěži, nicméně lví podíl na tom má vysoká prohra z posledního kola, kdy Toulouse padlo v Marseille vysoko 6:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Maročan Zakarjá Abúchlál, jenž ke svým třem brankám přidal i stejný počet asistencí.
Zdravím všechny fanoušky kvalitní francouzské kopané. V novoročním utkání se mezi sebou utkají celky Toulouse FC a AC Ajaccio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.