Přenos se aktualizuje automaticky

Skončilo přípravné utkání hrané v Melbourne, kde domácí Austrálie podlehla 0:4 týmu Brazílie. V prvním poločase se dokázal trefit Diego Souza a stav byl tak 0:1. Do druhého poločasu vstoupili opět aktivněji hosté a přidali další tři branky. Nejprve se trefil hlavou Thiago Silva, o patnáct minut později zvýšil vedení svého týmu Taison. V samém závěru se hlavou prosadil opět Diego Souza a rozhodl tak o výhře kanárků rozdílem třídy. Domácí trenér tak bude mít o čem přemýšlet, neboť za týden se jeho tým představí na Konfederačním poháru. Naopak Brazílie má volno, představí se až v srpnu v kvalifikaci na MS, jejich soupeřem bude Ekvádor.
90+3
Konec zápasu.
90+3
Brazílie právě vstřelila branku!
A přeci jen se ještě dočkáváme branky! Na rohový kop si nejlépe naběhl DIEGO SOUZA, který hlavou překonává Langeraka! Souza tak vstřelil branku v první i poslední minutě zápasu. – 0:4.
90+2
Neskutečné! Brazílie šla do rychlého protiútoku, Taison a Willian šli dva na jednoho, a domácí obránce chtěl odkopnout míč, trefil ho ale nešťastně a míč letěl do vlastní branky, Langerak ale převedl další povedený zákrok a roh tak budou mít ještě hosté.
90+2
Poslední příležitost dnešního utkání, domácí tým má k dispozici rohový kop.
90+1
Austrálie drží míč na vlastní polovině a pokusí se o poslední útok v tomto zápase.
90
Hlavní rozhodčí nastaví 2 minuty.
90
Hosté měli k dispozici standartní situaci z pravé strany, domácí si ale celou situaci pohlídali.
89
Hosté zahráli roh nakrátko, Willian si narazil se spoluhráčem a už byl ve vápně. Jeho nabídka na malé vápno našla Rodriguinha, který pálil velmi dobře, Langerak ale proti jeho střele vytáhl skvělý zákrok a díky němu teď Austrálie neinkasovala počtvrté!
88
Alex Sandro z levé strany neprotlačil míč do vápna, nicméně si hosté vyzkouší výhodu rohového kopu.
87
Brazílie se drží na polovině soupeře a uvidíme, jestli přidá čtvrtou branku.
86
V posledních minutách vidíme nepřesnosti na obou stranách, nejprve se k míči nedostal Maclaren, následně nepřesně přihrál i Willian.
84
Utkání se dohrává v poklidném tempu, Brazílie si hlídá pohodlné vedení.
83
Ještě jedna změna na straně kanárků. Ze hřiště odchází Paulinho, na jeho místo se postaví Augusto.
82
Austrálie si v útoku neporadila a míč jim utekl do zámezí.
80
Fernandinho posílal míč na levou stranu, Taison ale v šestnáctce nic nevymyslel a o míč tak kanárci přichází.
78
Střídaní připravil i trenér Austrálie. Na hřišti se už neukáže Luongo, Wright a Troisi, na hřišti se místo nich představí Mooy, McGowan D. a Rogic.
78
Střídaní připravil i trenér Austrálie. Na hřišti se už neukáže Luongo, Wright a Troisi, na hřišti se místo nich představí Mooy, McGowan D. a Rogic.
78
Střídaní připravil i trenér Austrálie. Na hřišti se už neukáže Luongo, Wright a Troisi, na hřišti se místo nich představí Mooy, McGowan D. a Rogic.
77
Další střídaní na straně Brazilců. Ze hřiště odchází Thiago Silva a Giuliano, na jejich místa se postaví Jemerson a Rodriguinho.
77
Další střídaní na straně Brazilců. Ze hřiště odchází Thiago Silva a Giuliano, na jejich místa se postaví Jemerson a Rodriguinho.
76
Třetí trefa tedy s největší pravděpodobností rozhoduje o vítězi dnešního utkání. Podle průběhu hry by hosté neměli o tříbrankové vedení přijít.
75
Brazílie právě vstřelila branku!
Nyní se ale hosté dočkávají a zvyšují stav utkání! Paulinho si narazil se Souzou, následně patičkou poslal míč před bránu, kde stál připravený TAISON, který neměl těžkou práci a dostal míč do sítě! – 0:3.
74
Další velká šance hostů, když Taison pelášil z levé strany sám na Langeraka, který byl ale opět úspěšnější a vyráží míč pryč!
73
Po krátké době další střídání na straně Brazilců. Ze hřiště odchází David Luiz, místo něj se na hřiště dostane Fernandinho.
71
Willian se hned zapojil do protiútoku a málem z toho byla branka! Nově příchozí hráč přihrával do vápna na úplně volného Souzu, který se objevil sám před Langerakem, ten ale předvedl povedený zákrok a stav utkání je tak stále 0:2!
70
Hostující trenér připravil další střídání. Ze hřiště odchází kapitán Philippe Coutinho, na jeho místo přichází Willian.
69
První zákrok přišel právě teď, když Hrustic střílel zhruba z dvaceti metrů na zadní tyč. Technická střela ale brankáři nemohla nadělat vážnější problémy.
67
Brazílie kontroluje hru, Diego Alves stále čeká na první zákrok.
66
Domácí tým se drží na polovině soupeře, k ohrožení branky je ale soupeř zatím nepouští.
64
Luongo nyní zastavil slibně se rozvíjející akci soupeře a hra je přerušena. Mark Clattenburg zatím s kartami šetří a zatím si je nechává v kapsičce.
63
Austrálie se snažila o odpověď, Maclaren ale přistižen v ofsajdovém postavení.
62
Brazílie právě vstřelila branku!
Kanárci se dostávají do dvoubrankového vedení! Coutinho poslal míč na přední tyč, kde byl David Luiz, který trefil hlavou břevno! Akce pokračovala, Caio poslal míč zpět před branku, kde byl THIAGO SILVA, který si našel cestu k míči a hlavičkou posílá míč za záda Langeraka! – 0:2.
62
Paulinho poslal míč na pravou stranu, Coutinho se pokusil o centr, který byl sražen na rohový kop.
60
Nedovoleně je zastaven Paulinho a hosté budou znovu u míče.
59
David Luiz si počínal v souboji nedovoleně a Austrálie bude u míče.
58
Změnu udělal i hostující trenér. Ze hřiště odchází Douglas Costa, místo něho se na hřišti ukáže Taison.
57
První větší střídání v zápase. Domácí trenér udělal hned tři změny. Na hřišti už neuvidíme trojlístek Leckie, Sainsbury a Cahill. Místo nich se na hřišti ukážou Hrustic, Irvine a Maclaren.
57
První větší střídání v zápase. Domácí trenér udělal hned tři změny. Na hřišti už neuvidíme trojlístek Leckie, Sainsbury a Cahill. Místo nich se na hřišti ukážou Hrustic, Irvine a Maclaren.
57
První větší střídání v zápase. Domácí trenér udělal hned tři změny. Na hřišti už neuvidíme trojlístek Leckie, Sainsbury a Cahill. Místo nich se na hřišti ukážou Hrustic, Irvine a Maclaren.
56
V úvodu druhého poločasu vidíme podobný scénář jako po většinu poločasu prvního. Brazílie na hřišti dominuje, drží míč častěji a je ve všech směrech nebezpečnější.
55
Další centr do vápna Austrálie, nyní z kopačky Coutinha. Paulinho byl ale ve vápně dřív a přihrávka tak přišla na paty.
54
Centrovaný míč do vápna z kopačky Costy byl nepřesný a Souza tak neměl šanci se k míči včas dostat.
52
Na druhé straně se dostal k centru Kruse, který hledal ve vápně někoho ze svých spoluhráčů. Thiago Silva ale na poslední chvíli odhlavičkoval míč do bezpečí.
51
Douglas Costa trochu se štěstím sklepl míč Souzovi, který vystřelil z první. Jeho pokus ale srazil domácí obránce do bezpečí.
50
Coutinho měl dost místa ve středu hřiště, jeho následná přihrávka ale nebyla přesná a domácí obránci mají míč ve své moci.
48
Langerak znovu nerozehrál přesně a daruje míč soupeři.
47
Dlouho se kanárci drželi na polovině soupeře, nakonec Coutinho předložil míč na levou stranu, kde byl Alex Sandro, který trefil pouze boční síť.
46
Brazílie rozehrála druhý poločas. Vypadá to, že ani jeden z týmů neudělal o poločase změnu v sestavě.
46
Začal druhý poločas.
Skončil první poločas přípravného zápasu, ve kterém domácí Austrálie prohrává na stadionu v Melbourne nad týmem Brazílie nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Do vedení poslal kanárky hned v první minutě Diego Souza, který se svým spoluhráčem potrestali chybu soupeře. Následovala patnáctiminutová pasáž, ve které se oba týmy střídaly v držení míče a vytváření akcí. Následně Brazílie přidala a kontrolovala zápas, k vážnějšímu ohrožení branky se ale nedostala a kanárci tak odchází do kabin s jednobrankovým vedením. Druhý poločas začne přibližně v 13:08.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Douglas Costa faulovaný a tento poločas už Brazílie dohraje s míčem na vlastních kopačkách.
45
Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.
45
Austrálie kombinovala na polovině soupeře, nakonec je z toho pouze nepřesná přihrávka a hosté mohou do protiútoku.
44
Blíží se konec prvního poločasu, kanárci polevili na svém tempu a dovolují tak soupeři kombinovat.
42
Na druhé straně centroval nebezpečně Rafinha, Langerak musel boxovat míč do bezpečí.
41
Thiago Silva teď s brankářem kombinoval tak blízko branky, že to zavánělo chybou. Naštěstí pro jeho tým to Austrálie nedokázala využít.
40
Troisi to zkusil z velké dálky, jeho pokus ale mířil po zemi mimo tři tyče.
39
Austrálie po delší době drží míč, na své polovině ale není nebezpečné.
38
Alex Sandro nasadil obránci jesličky, přes druhého ale neprošel a Langerak tak zasahovat nemusel.
36
Už nějakou dobu se domácí nemohou chytit tempu kanárků, kteří drží míč na svých kopačkách a vytváří si jednu akci za druhou.
34
Alex Sandro se uvolnil na levé straně, poslal míč do vápna, kde Souza pouštěl míč Paulinhovi, který ale v tísni branku vysoko přestřeluje.
33
Behich chtěl dostat míč na levou stranu, Rafinha ale jeho úmysl přečetl a poslal svůj tým do protiútoku, Coutinho ale přetáhl svůj centr a Langerak si pro míč bez problémů došel.
32
Může se pokračovat, Austrálie kombinuje s míčem na vlastní polovině.
31
Hra je nyní přerušena, David Luiz má problém s kotníkem a už jsou u něj lékaři.
30
Aktivní Souza opět v akci, jeho pokus z dvaceti metrů skončil mimo tři tyče. Langerak uvede míč do hry odkopem od své branky.
29
Diego Souza dostal míč za obranu, jeho lob následně skončil v síti. Gól ale nemůže být uznán, neboť Souza stál v době přihrávky v ofsajdovém postavení.
27
V posledních minutách je Alves bez práce, neboť Austrálie je u míče sporadicky.
26
Rafinha posílal centr z pravé strany, obránci si s jeho pokusem poradili a Austrálie je nyní u míče.
24
Další zajímavá šance kanárků, když Souza se dostal z pravé strany do vápna, jeho přihrávka ale pouze proletěla malým vápnem.
23
Giuliano si navedl míč na střed hřiště, narazil si se Souzou, následně mu ale míč odskočil od nohy a Langerak si celou situaci pohlídal a ukryl míč.
22
Coutinho rozehrál nakrátko a málem z toho byl brejk soupeře, který si ale v přechodové fázi nepřihrál přesně.
21
Ta může přijít nyní, neboť Coutinho bude rozehrávat standartní situaci z pravé strany hřiště.
20
Hosté jsou zatím lepší i v držení míče, když mají na svém kontě přes 60%. Nyní jsou na polovině soupeře a čekají na vhodnou příležitost k ohrožení branky.
19
Kruse byl na hranici vápna zastaven, hlavní rozhodčí ale zůstává klidný a i přes nespokojenost domácího hráče hra pokračuje.
18
Austrálie měla velké problémy na vlastní polovině s rozehrávkou, nakonec všechno zastavuje útočný faul Douglese Costy.
16
Ve vápně se dostal ke střele Cahill, jeho pokus z voleje ale končí vysoko nad bránou Alvese.
15
Behich posílal míč do vápna z levé strany, Caio na poslední chvíli odkopl míč do zámezí. Austrálie bude mít k dispozici rohový kop.
13
Paulinho dostal míč na střed hřiště, zradilo ho ale zpracování a k zakončení se tak nedostal.
12
Troisi opět poslal dobrý míč do vápna, tentokrát si kanárci s centrovaným míčem poradili.
11
David Luiz fauloval protihráče a domácí si standartní situaci z podobné pozice zopakují.
10
Brazílie kombinovala na vlastní polovině, pozorná obrana soupeře ale nepustila žádný míč k brance Langeraka.
8
Do zakončení se dostal Cahill, který v dobré pozici nezakončil přesně. Nicméně zakončující hráč stál v ofsajdu a branka by tedy neplatila.
7
Hosté ale ztratili míč a Kruse byl faulovaný. Austrálie bude mít k dispozici standartní situaci z pravé strany.
6
Nyní si míč týmy vyměnily a je to Brazílie, která drží míč na kopačkách.
4
Austrálie kombinuje na vlastní polovině a určitě nechtěli tento zápas začít takhle špatně.
3
Oba hráči vypadají v pořádku a měli by pokračovat ve hře.
2
Diego Souza se nyní nepříjemně srazil se Sainsburym a hra je přerušena. U obou už jsou týmoví lékaři.
1
Brazílie právě vstřelila branku!
Tak toto byl snový začátek pro kanárky! Wright nepřesně rozehrál, Giuliano vedl míč směrem k brance soupeře, poslal míč na pravou stranu, kde byl DIEGO SOUZA, který střelou na zadní tyč otevírá skóre po devíti sekundách hry! – 0:1.
1
Utkání právě začalo.
-1
Los rozhodl, že úvodní výkop zápasu obstarají hráči Austrálie.
-3
Nyní přichází na řadu hymny obou zemí.
-5
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.
Úvodní sestavy:

Austrálie: Langerak – Degenek, Sainsbury, Wright – Luongo, Milligan – Leckie, Kruse, Troisi, Behich – Cahill

Brazílie: Alves – Rafinha, Thiago Silva, David Luiz, Alex Sandro – Caio – Coutinho, Paulinho, Giuliano, Douglas Costa – Souza
Poslední vzájemné zápasy
Oba týmy se naposledy utkaly před čtyřmi lety, když v přípravném zápase hladce zvítězila Brazílie. V soutěžním zápase se oba týmy utkaly naposledy před jedenácti lety na Mistrovství světa v Německu, kde úspěšnějším týmem byli taktéž domácí.

7. 9. 2013
Brazílie 6:0 (3:0) Austrálie
Branky: 8. a 34. Jo, 36. Neymar, 58. Ramires, 73. Pato, 84. Luis Gustavo

18. 6. 2006
Brazílie 2:0 (0:0) Austrálie
Branky: 49. Adriano, 90. Fred
Austrálie
Naši protinožci odehráli ve čtvrtek velmi důležité kvalifikační utkání proti Saudské Arábii. Utkání hrané v Adelaide domácí zvládli a po vítězství 3:2 se drží na pozici zaručující přímý postup na MS. Hlavní důvod, proč si Austrálie domluvila přípravný zápas, je Konfederační pohár, který se odehraje za týden. Austrálie se postupně utká s Německem, Kamerunem a Chile.
Brazílie
Jihoamerický tým už má nějakou tu dobu jistý postup na Mistrovství světa, když ve skupině s bilancí 10-3-1 vede tabulku s náskokem devíti bodů. Svůj další zápas odehraje tým až poslední den v srpnu, takže v červnu uvidí fanoušci kanárků pouze přípravné zápasy. Ten první odehrála Brazílie v pátek, kdy se utkala s Argentinou. Brazilci tento zápas odehráli taktéž v Melbourne a soupeři podlehli 0:1.
Va úterý po poledni se v Melbourne odehraje zajímavý přípravný zápas. Domácí Austrálie přivítá tým Brazílie. Tento zápas vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:05.


Články odjinud