Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Estonsko - 11. listopadu 2020   20:45

Itálie
Itálie
14' Grifo  • 27' Bernardeschi  • 75' Grifo  • 86' Orsolini
4:0
(2:0)
Estonsko
Estonsko
Itálie
Sirigu (C) – Di Lorenzo, D'Ambrosio (80. Calabria), Bastoni, Emerson (71. Pellegrini) – Soriano, Tonali (46. Pessina), Gagliardini – Bernardeschi (71. Orsolini), Lasagna (71. Pellegri), Grifo (80. El Shaarawy)
Obrenović – Kasapović, Gabrovec
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Estonsko
Meeric – Teniste (46. Lilander), Baranov, Mec (C), Pikk (79. Jarvelaid) – Ainsalu (46. Tunjov), Soomec – Liivak, Miller (58. Sorga), Marin (46. Tur) – Sappinen (58. Lepik)

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:9.
Máme tady konec tohoto přípravného utkání, které Itálie samozřejmě zvládla a vyhrála poměrem 4:0.
Italové vstoupili do utkání tak jak se od jasného favorita očekávalo a ve 14. minutě otevřel brankový účet Grifo. Ve 27. minutě to bylo už 2:0 po brance Bernardeschiho. Ve druhé půli se Estonsko dostalo do zajímavé šance, která ale brankou neskončila. V 75. minutě zvýšil vedení domácích z pokutového kopu Grifo a o jedenáct minut později dokončil kanonádu z penalty Orsolini.
90+3'
90+2'
Mark Lepik také uviděl od sudého žlutou kartu v závěru zápasu.
90'
Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.
88'
Nepřesná střela domácího hráče skončila pouze za bránou soupeře.
86'
Itálie právě vstřelila branku!
Domácí celek jde do čtyřbrankového vedení! Nyní se k penaltě postavil RICCARDO ORSOLINI, který si také vybral levou stranu a nemýlil se.
85'
Byla nařízena penalta pro Itálii. Tentokrát se faulu uvnitř vápna dopustil Jarvelaid.
82'
Následný rohový kop ovšem nic vážnějšího nepřinesl, ale Itálie je i nadále ve velkém tlaku.
81'
El Shaarawy se dostal do zakončení ve velké šanci, ale Meeric předvedl skvělý zákrok!
80'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází D'Ambrosio, přichází Calabria.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Grifo, přichází El Shaarawy.
80'
Tunjov dostal kartu žluté barvy za nedovolený zákrok na italského hráče.
79'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Pikk, přichází Jarvelaid.
77'
Domácí drží míč na svých kopačkách a pomalu se snaží dostat z levé strany.
75'
A je to už 3:0 pro Itálii! K exekuci pokutového kopu se postavil VINCENZO GRIFO, který vystřelil do levé části brány, kde sice šel také gólman Meeric, ale nedosáhl na míč.
74'
Byla nařízena penalta pro Itálii. Tunjov poslal soupeře k zemi uvnitř vápna.
73'
Italové už jsou opět na polovině soupeře a snaží se dostat ke střele.
71'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lasagna, přichází Pellegri.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Bernardeschi, přichází Pellegrini.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Emerson, přichází Orsolini.
69'
Grifo si udělal obránce, ale posléze vypálil nad bránu.
67'
Nepřesná přihrávka domácího hráče skončila pouze v zámezí a následuje odkop od brány Meerice.
66'
Italové se z levé strany snaží něco vymyslet, ale opět to není nijak pohledné.
64'
Tentokrát se už Emerson po sklepnutí se spoluhráčem dostal ke střele, která ale letěla jen nad bránu!
63'
Poté sice přišla střela domácího hráče z dálky, ale ta letěla pouze nad svatyni Meerice.
61'
Italové se po levé straně sice dostali do vápna, ale Emersonovi utekl míč do zámezí.
60'
Hodina hry je u svého konce a Itálie stále vede nad Estonskem 2:0.
58'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Miller, přichází Sorga.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sappinen, přichází Lepik.
58'
Liivak se z levé strany dostal ke střele poměrně ve velkém úhlu, ale Sirigu si poradil!
56'
Posléze přišel rychlý protiútok Estonska a následuje rohový kop z levé strany.
54'
Itálie sice získala rohový kop z pravé strany, ale ten byl odvrácen.
53'
Ve druhé polovině zápasu jsme se ale zatím nedočkali žádné větší šance a není moc co komentovat.
51'
Následný centr ale skončil pouze v zámezí a bude to odkop od domácí svatyně.
50'
Posléze se ovšem míč dostal na kopačky Estonska, které to zkouší po pravém křídle.
49'
Nyní už se opět hraje a u míče jsou samozřejmě Italové.
47'
Hned na začátku druhé půle se nepříjemně střetli dva hráči a hra je přerušená.
46'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Tonali, přichází Pessina.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Ainsalu, přichází Tunjov.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Teniste, přichází Lilander.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Marin, přichází Tur.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
První poločas je u svého konce a Itálie vede nad Estonskem poměrem 2:0. Italové vstoupili do utkání tak jak se od jasného favorita očekávalo a ve 14. minutě otevřel brankový účet Grifo. Ve 27. minutě to bylo už 2:0 po brance Bernardeschiho. Posléze sice Itálie vymysleli několik šancí, ale žádná už neskončila gólem.
45'
44'
Poté sice přišel protiútok Estonska, ale hosté přišli o balón už na polovině hřiště.
43'
Opět mají domácí hráči možnost rohového kopu, když byl centr Bernardeschiho zblokován.
41'
Následně sice přišel střelecký pokus, ale ten byl několikrát zblokován.
40'
Italové opět ve stejném obrázku, kdy drží míč na polovině soupeře krátkými přihrávkami a snaží se něco vymyslet.
38'
Nakonec se snažil centrovat z levé strany Gagliardini, ale míč mu sjel z kopačky do zámezí.
37'
Domácí semkli soupeře pod velkým zámkem a Estonsko má co dělat, aby se dokázalo ubránit.
35'
Miller se nemohl probojovat přes D'Ambrosia a nakonec jej zfauloval.
34'
Následně byl k vidění rohový kop Italů, ale ten skončil jen v rukou připraveného gólmana Meerice.
33'
Už to vypadalo na další velkou šanci, ve které se po nákopu za obranu ocitl Grifo, ale obránce Estonska mu ukopl balón.
32'
Po rohu se snažil zakončit na přední tyči Di Lorenzo, ale minul branku soupeře.
31'
Posléze přišel centr z pravé strany, který ale byl zblokován a následuje rohový kop.
30'
Máme za sebou první půl hodiny utkání a Itálie vede nad Estonskem jako naprosto jasný favorit poměrem 2:0.
28'
Tentokrát ovšem Estonsko poslalo velmi nebezpečný centr z pravé strany, který Sirigu vyboxoval do zámezí a následuje rohový kop.
27'
Italové zvyšují svůj náskok na dvě branky! FEDERICO BERNARDESCHI potvrdil své obrovské kvality, když se z pravé strany dostal s míčem na střed hranice vápna a následně skvěle vystřelil přízemní ránu k pravé tyči. Asistence: Di Lorenzo.
25'
Hosté následně rozehráli nákopem dopředu, ale posléze se dopustili jen útočného faulu.
24'
V ofsajdovém postavení se tentokrát ocitl italský hráč na levé straně.
22'
Estonsko mělo problémy s rozehrávkou na své polovině, ale nakonec vybojovalo alespoň autové vhazování.
21'
Znovu Itálie zkouší něco vymyslet a prokombinovat se středem hřiště. Posléze přišla přímočará přihrávka do vápna, ale ta byla velmi rychlá a skončila v zámezí.
20'
Estonsko sice posléze mělo k dispozici volný kop, ovšem ten nepřinesl takřka vůbec nic.
18'
D'Ambrosio se ovšem posléze dopustil faulu a uviděl žlutou kartu.
17'
Itálie drží míč na svých kopačkách a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet.
15'
Estonsko se sice snažilo rychle něco vymyslet a odpovědět, ovšem dopustili se jen faulu.
14'
Domácí mužstvo otevírá brankový účet tohoto přátelského utkání! VINCENZO GRIFO se po stopnutí míče spoluhráčem dostal ke střele z nějakých dvaceti metrů a jeho fantastická rána se odrazila od pravé tyče do brány. Asistence: Lasagna.
12'
Míč tentokrát skončil jen v zámezí a Itálie tak získala autové vhazování na polovině soupeře.
10'
Hosté zatím překvapivě jsou na začátku zápasu o něco aktivnějším týmem a drží míč na kopačkách častěji.
9'
Posléze to na sebe vzal Bernardeschi, ale jeho pokus z dálky skončil v moci gólmana Meerice.
8'
Zatím nám tohoto zápas v úvodních minutách moc nepřinesl a na hrací ploše vidíme celkem nudnou podívanou.
6'
Znovu se Estonští hráči dostali k míči, ale pas na pravou stranu nic nebezpečného nepřinesl.
5'
Soraino se pokoušel centrem z pravé strany najít ve vápně spoluhráče, ale obrana Estonska dostala míč do zámezí.
4'
Domácí mužstvo ovšem posléze získalo balón na své kopačky a snaží se něco vymyslet po levém křídle směrem dopředu.
3'
Opět je u míče Estonsko, které zkoušelo něco vymyslet po pravé straně, ale tam je Italové nepustili.
2'
Následně sice hosté poslali centr do vápna, ale střela se estonskému hráči nepovedla a skončila jen v zámezí.
1'
Estonsko hned v první minutě získalo rohový kop z pravé strany.
1'

Itálie: Sirigu (C) – Di Lorenzo, D'Ambrosio, Bastoni, Emerson – Soriano, Tonali, Gagliardini – Bernardeschi, Lasagna, Grifo
Náhradníci: Cragno, Meret – Bonucci, Calabria, El Shaarawy, Ferrari, Jorginho, Locatelli, Orsolini, Pellegri, Pellegrini, Pessina

Estonsko: Meeric – Teniste, Baranov, Mec (C), Pikk – Ainsalu, Soomec – Liivak, Miller, Marin – Sappinen

Rozhodčí: Obrenović – Kasapović, Gabrovec.

Náhradníci: Hein, Igonen – Anier, Jarvelaid, Kuusk, Lepik, Lilander, Sinyavskiy, Sorga, Tamm, Tunjov, Tur.
Nominace Estonska

Brankáři:
Marko Meerits Matvei Igonen, Karl Jakob Hein

Obránci:
Taijo Teniste, Karol Mets, Nikita Baranov, Artur Pikk, Joonas Tamm, Märten Kuusk, Michael Lilander, Henrik Pürg, Henri Järvelaid

Záložníci a útočníci:
Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Rauno Sappinen, Frank Liivak, Pavel Marin, Mihkel Ainsalu, Martin Miller, Vladislav Kreida, Erik Sorga, Vlasiy Sinyavskiy, Georgi Tunjov, Mark Anders Lepik, Edgar Tur, Markus Soomets
Itálie se v Lize národů v Lize A nachází po 4. kolech na 2. místě se 6 body a skóre 3:2. Jako jediné mužstvo zatím neprohrálo, neboť zvítězilo 1:0 nad Nizozemskem a třikrát remizovalo a to s Polskem, Bosnou a Hercegovinou a znovu Nizozemskem.

Estonsko hraje v Lize národů Ligu C, kde se ale nachází po 4. kolech na poslední 4. pozici se 2 body a skóre 4:7. V prvních dvou zápasech prohrálo s Gruzií a Arménií. Následně remizovalo se Severní Makedonií a Arménií.
V mezinárodním přípravném zápase se proti sobě utkají týmy Itálie a Estonsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v roce 2011 v kvalifikaci na Euro, kdy Itálie zvítězila jednoznačně poměrem 3:0. Dnes se bude bojovat na Stadio Artemio Franchi ve Florencii. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.