Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Uzbekistán - 5. září 2021   15:00

Švédsko
Švédsko
6' Abdullaev(vl.)  • 35' Thelin
2:1
(2:0)
Uzbekistán
Uzbekistán
71' Šomurodov
Švédsko
Nordfeldt – Johansson (62. Sundgren), Nilsson, Danielson (C), Olsson M. – Karlsson, Svanberg (62. Starfelt), Cajuste, Sema – Quaison (62. Larsson), Kiese Thelin.
K. Steen – J. Engan, T. Grønevik (všichni NOR)
Friends Arena (Solna).
Uzbekistán
Sujunov – Alijonov, Tursunov, Abdullaev, Sajfjev – Hamrobekov, Šukurov – Mašaripov – Šomurodov (C), Ikromov (50. Kodirkulov), Bozorov (51. Ismojlov).

Dvě branky v prvním poločase dovedly favorizované Švédsko k vítězství nad soupeřem z Uzbekistánu. Ten nedal svou kůži lacino, ve druhém dějství snížil a na severu Evropy odehrál povedený duel. Na úspěch to ale nestačilo. Díky za pozornost.
90+5'
90+4'
Uzbeci to zkouší dlouhými nakopávanými míči za obranu, ale švédská defenziva odolává.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut.
89'
Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Mašaripov, přichází Jerkinov.
89'
Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Hamrobekov, přichází Amonov.
86'
Švédové drží míč daleko od své branky na polovině soupeře.
83'
Uzbeci svého soupeře trápí a snaží se vyvinout závěrečný tlak.
81'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Danielsson, přichází Claesson.
76'
Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Šomorudov, přichází Sergejev.
76'
Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Alijonov, přichází Juldošev.
71'
Uzbekistán právě vstřelil branku!
A pozor, dvacet minut před koncem je tu drama. Sajfjev krásnou přihrávkou vyslal do šance svého spoluhráče a ELDOR ŠOMURODOV sám před brankářem zamířil po zemi do jeho vzdálenějšího dolního rohu.
71'
Nepřesná přihrávka Švédů končí u hostujícího brankáře, který rychle rozehrává.
69'
Domácí na levém křídle získali míč, následný centr do pokutového území byl odvrácen za postranní lajnu. Skandinávský tým tak bude pokračovat vhazováním.
67'
Boj o míč u středové čáry vyhráli hosté, kteří rychle vyrazili do brejku, ale daleko se s balónem nedostali.
65'
Šukurov zamířil obloučkem přímo do náruče domácího gólmana, který tak moc práce neměl.
64'
Už to vypadalo, že by mohli hosté ohrozit soupeřovu svatyni, nakonec ale přenesli hru na svoji stranu.
62'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Johansson, přichází Sundgren.
62'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Svanberg, přichází Starfelt.
62'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Quaison, přichází Larsson.
62'
Domácím se povedlo vsítit třetí gól, ale ten není pro ofsajd uznán. Chystá se střídání na jejich straně.
60'
Sema se málem ocitl s míčem sám před gólmanem, ale kulatý nesmysl si nedokázal dobře zpracovat a z velké šance tak nic nebylo.
58'
Pro dlouhý nákop Švédů si vyběhl Sujunov až k hranici velkého vápna, kde balón uklidil do rukavic.
57'
Šukurov přinutil Nordfeldta k zákroku, ten střelu protihráče dokázal zneškodnit a míč ukryl do náruče, na druhé straně střílel mimo tři tyče Sema.
55'
Švédové si přihrávají na své straně a nikam se příliš nehrnou.
53'
Teď už se hráči s číslem pět povedlo rozehrát dle pravidel, míč poslal přes zeď na vzdálenější horní roh brány, ale těsně minul.
52'
Žlutou kartu dostává Olsson M. (Švédsko), který rozehrál přímý kop dříve, než bylo záhodno.
52'
Žlutou kartu dostává za faul na protihráče Hamrobekov (Uzbekistán). Domácí budou rozehrávat přímý kop.
51'
Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Bozorov, přichází Ismojlov.
50'
Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Ikromov, přichází Kodirkulov.
50'
Ikromov je na nosítkách odnášen mimo hrací plochu, uvidíme, kdo půjde na jeho místo.
48'
Ikromov byl krátce předtím faulován a zůstává ležet na trávníku. Spoluhráči ukazují jasné gesto, bude nutné střídání.
47'
Alijonov si přiběhl pro odražený míč, ale v dobré pozici trefil pouze protihráče.
46'
Zápas jde zatím dle předpokladů, domácí se dokázali prosadit dvakrát, v prvním případě díky soupeřově vlastenci, a do kabin si odnáší vedení o dva góly. Hosté sice nebyli v útoku úplně bezzubí, také oni předvedli několik pěkných kombinací a nebyli daleko od gólu, avšak na jejich kontě svítí zatím nula. Změní to druhá polovina?
45+1'
45'
Šomurodov si naběhl k bráně, ale nakonec střílel z ostrého úhlu a mířil pouze do horní části boční sítě.
44'
Šukurov zkoušel tvrdou střelu z dálky, ale Kiese Thelin vstoupil do dráhy a míč odrazil.
43'
Vzápětí se kousek za středovou lajnou provinili nedovoleným zákrokem, čímž balón získal opět mančaft Uzbekistánu.
42'
Málem se do šance dostal i outsider, ale Nordfeldt musel nakonec nic řešit, jeho spoluhráči odkopli míč do bezpečí.
40'
Svanberg si velice hezky zpracoval přihrávku na střed, udělal otočku a měl před sebou dost volného prostoru, trestuhodně ale mířil ze svého pohledu vedle pravé tyče.
39'
Hodně přetažený a možná i zbytečný prudký centr domácích končí za postranní čárou. Hosté tak mohou vhazováním trochu zklidnit hru.
37'
Domácí nadále zůstávají u balónu a protivníkovi jej odmítají dát.
35'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Nyní už se skóre mění. Karlsson si pohrál s obránci na levé straně pokutového území, poté obloučkem poslal balón před bránu, kam naběhl nikým nekrytý ISAAC KIESE THELIN, jenž hezkou tečí těsně před vyběhnutým gólmanem poslal balón do sítě. Hosté ještě reklamovali ofsajd, ale v žádném případě nemohl být.
34'
Pořádnou bombu vyslal na Sujunova Johansson, brankář hostů se povedlo balón vyrazit.
34'
Favorit kombinuje před pokutovým územím hostů, ale ke střele se jeho hráči nemohou dostat.
32'
Sajfjev se chytil do ofsajdové pasti.
31'
Šomurodov dostal pěknou přihrávku do uličky a málem se ocitl sám před brankářem, ale jeden z obránců byl rychlejší a o míč jej připravil.
30'
Švédům se nepovedlo odehrát balón do bezpečí a následovat tedy bude znovu rohový kop hostů.
29'
Míč srazil jeden ze švédských obránců do zámezí a bude to druhý roh pro Uzbekistán.
28'
Švédové mohli vyrazit do přečíslení, ale po dalším faulu jejich akce končí.
27'
Sema si na pravé straně velkého vápna zpracoval centrovaný míč, poté se snažil obejít bránícího soupeře, ale pomohl si faulem.
26'
Teď si pro změnu Ikromov balón ukopl od kopačky a ten mu utekl za postranní čáru.
25'
Uzbeci faulovali kousek za středovou lajnou, v útočné akci tak nemohli pokračovat.
23'
Pěknou kombinaci nyní předvedli hostující hráči, na jejím konci mohl zakončovat z úrovně penalty Bozorov, jenže míč si příliš dlouho zpracovával a jakoby se bál střílet, skluzem jej o balón ve finále obral jeden z Švédů. Za tohle váhání hostující hráč pochvalu jistě nedostane.
22'
Šukurovu střelu zblokoval Nilsson, míč se snesl do vzduchu a poté do rukou vyběhnutého brankáře.
21'
Hosté rozehráli svůj první roh, Nordfeldt míč vyboxoval, ale akce pokračuje.
20'
Johansson naběhl k odraženému balónu, na nic nečekal a ihned střílel, ovšem nasměroval jej pouze do zámezí. Takto to jistě nechtěl.
18'
Domácí jsou vytlačeni na svou stranu, kde si přihrávají a vymýšlí další útok.
16'
Útočný faul v podání hostujícího celku nezůstal nepovšimnut. Rozehrávat bude žlutý tým.
15'
Nepřesná křižná přihrávka Švédska končí u gólmana Uzbekistánu.
14'
Bozorov střílel velmi hezky z otočky do bližšího dolního rohu brány, ale Nordfeldt rychle skočil a míč zastavil včas.
11'
Karlsson střílel krátce na to vedle bližší tyče, takže Sujunov mohl zůstat v klidu.
11'
Kiese Thelin dostal přihrávku před zcela prázdnou bránu, ovšem trefil pouze obránce Tursunova, který zabránil jasnému gólu.
10'
Mašaripov zakončoval pěknou kombinaci svého celku, ale mířil mimo bránu.
9'
Švédové zahrozili znovu, ale soupeři se povedlo odehrát balón do bezpečí.
6'
Teď už se domácí radují. Quaison přihrával z levého křídla před bránu a míč smolně tečoval ABDULLA ABDULLAEV, který se snažil odehrát balón do bezpečí, místo toho jej nasměroval ke vzdálenější tyči, kam se Sujunov stačil už jen p odívat.
5'
Karlsson velmi dobře před hostující bránou tečoval letící míč, ten se snesl do vzduchu a mířil na vzdálenější tyč, ale Sujunov se stihl natáhnout a konečky prstů balón vyrazit.
2'
Sujunov si při svém zákroku na druhé straně nebyl moc jistý, ale povedlo se mu míč vyrazit ke spoluhráči, ten poté balón odkopl do bezpečí.
2'
Dlouhý a hlavně nepřesný pas hostí končí u domácího brankáře, ten rychle bere míč do rukou.
1'

Švédsko: Nordfeldt – Johansson, Nilsson, Danielson (C), Olsson M. – Karlsson, Svanberg, Cajuste, Sema – Quaison, Kiese Thelin.
Náhradníci: Olsen, Dahlberg – Sundgren, Lindelöf, Augustinsson, Claesson, Isak, Forsberg, Starfelt, Larsson, Olsson K., Kulusevski.

Uzbekistán: Sujunov – Alijonov, Tursunov, Abdullaev, Sajfjev – Hamrobekov, Šukurov – Mašaripov – Šomurodov (C), Ikromov, Bozorov.
Náhradníci: Kuvvatov, Rahimov – Kobilov, Sajtov, Amonov, Mozgovoj, Kodirkulov, Atikulov, Ismojlov, Erkinov, Sergeev, Juldošev.

Rozhodčí: K. Steen – J. Engan, T. Grønevik (všichni NOR).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.