Přenos se aktualizuje automaticky

Zápas je u konce! Itálie nakonec ubránila cenné tři body a poráží Anglii. Rozhodující branku vstřelil Mario Balotelli v padesáté minutě.

Itálie se tedy přesunula na druhé místo za Kostariku, jenž dnes porazila Uruguay 3:1! Anglie přenocuje na třetím místě.

Přihrávky: 460:602
Držení míče: 48 % : 52 %
Střely celkem: 18:12
Střely na branku: 8:5

Angličané naběhali 107,2 kilometrů, Italové 110,4 kilometrů.

Děkuji Vám za pozornost, již za necelých 45 minut Vám přineseme onlajn přenos ze zápasu Pobřeží Slonoviny a Japonska. Na malý moment se s Vámi loučí Radim Sochor.
Konec zápasu.
90+5
Immobile se dostal do úniku a jediným, kdo mu stál v cestě, byl Cahill. Ten povedeným defenzivním skluzem odkopl soupeři míč do zámezí.
90+4
Míč si postavil kdo jiný, než Andrea Pirlo. Šikovný pětatřicátník vyslal velmi prudkou a technicky vyspělou ránu, jenž orazítkovala břevno. Hartovi ještě teď zvoní v uších!
90+3
Itálie to nyní hraje velmi takticky chytře, hráči nikam nespěchají, pouze kombinují na útočné polovině. Nyní se faulem provinil Cahill.
90+2
Mírné nepřesnosti připravily Anglii o míč, do úniku se dostal Parolo, ale Sterling zatáhl za záchranou brzdu a soupeře za cenu žluté karty zastavil.
90+2
Závěrečný tlak Anglie graduje, Angličané kombinují kolem šestnáctky Italů. Povede se jim vyrovnat?
90+1
Immobile se opět nacházel v ofsajdu, nutno dodat, že dobře odpískaném.
90+
Nastavovat se bude 5 minut.
90
Sterling se nyní pokusil zakončit z dobrých dvaceti metrů, do míče se však vůbec netrefil. Jako by kopl nejdřív do země, kulatý nesmysl neměl žádnou rychlost a směr už vůbec ne.
89
Sterlingova rána byla zblokovaná na rohový kop, jenž si na starost vzal Steven Gerrard. Jeho centr se snesl na hlavu Rooneyho, ten byl však tělem odstaven, a tak nedokázal zakončit dle libosti.
87
Nevymysleli nic, Immobile se vydal vpřed, ale byl chycen v ofsajdu. Barkley těsně za šestnáctkou přenechal míč Rooneymu, jehož tvrdá rána neměla ty správné parametry. Rooney dnes nemá dobře seštelovaná mířidla.
86
Italové nyní s přehledem kombinují na útočné polovině, co vymyslí?
84
Lallana byl sražen k zemi těsně za šestnáctkou. Míč si postavil Steven Gerrard, jeho technická rána letěla o dobrý metr nad.
83
Sterlingův centr opět nedolétl ani do vápna, jako by Angličané byli zakletí. Nyní jim nejde vůbec nic. Zdá se, jako by byli v křeči z toho, že jim nezbývá příliš mnoho času na vyrovnání.
82
Darmian se s ledovým klidem zbavil dotírajícího se Lallany. Následná rychlá akce Italů skončila u Harta. Cenné vteřinky Angličanům pomalu, ale jistě utíkají.
81
Johnson dostal míč na pravé křídlo, udělal pár kroků a pokusil se nacentrovat. Jeho centr však letěl ihned do zámezí, další zbytečná nepřesnost Angličanů.
80
Marchisio centroval do vápnu, jeho míč skončil pouze u Cahilla. Ten ihned vzal míč a rozehrál útočnou akci.
79
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Marco Parolo.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Daniel Sturridge, přichází Adam Lallana.
79
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Marco Parolo.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Daniel Sturridge, přichází Adam Lallana.
76
Chiellini tvrdě srazil Sturridge k zemi, Anglie zahrávala standardní situaci z dobrých dvaceti metrů. Míč si postavil Baines, ale Sirigu jeho pokus vyškrábl na rohový kop. Ten si postavil Wayne Rooney, míč však vůbec netrefil, jeho centr se nedostal do hřiště, zůstal celou dobu v zámezí.
73
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Ciro Immobile.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Jack Wilshere.
73
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Ciro Immobile.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Jack Wilshere.
71
Anglie zahrávala rohový kop, centr Bainese odvrátil jeden z obránců Itálie na další roh. Ten zahráli hráči Albionu na krátkou vzdálenost, ke střele se dostal Glen Johnson, jeho rána však letěla o dobré dva metry vedle.
70
Angličané kooperovali na útočné polovině, k zakončení se však nedostali. O míč na pár vteřin přišli, následně si ho však vybojovali zpět.
68
Candreva vyslal tvrdou ránu z šestnáctky zpoza obránce, Hart tedy příliš neviděl. Měl však štěstí, že pokus útočníka Lazia Řím skončil na boční síti.
67
Sterling se zbavil dvou protihráčů, následně vyslal do vápna centr, jenž byl zblokovaný na rohový kop. Na vysoký centr si vyskočil Sirigu a míč s přehledem chytil.
66
Hra může pokračovat...
65
Sterling nyní leží na trávníku a je ošetřovaný, hra se mírně zdrží.
64
Barkley se pokusil obstřelit italského brankáře, ale Sirigu si připsal jistý zákrok.
62
To není možné, co Wayne Rooney neproměnil! Útočník Manchesteru United se ocitl úplně sám za obranou, ještě se pokusil zmást obránce a vystřelit až poté, jeho pokus však skončil vedle tyčky!
61
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Ross Barkley.
61
Sturridge ze stoje zkusil technickou ránu, ale jeho pokus prolétl jen těsně vedle levé tyčky Siriguovy branky. Anglie bude střídat.
59
Sterling se prohnal kolem svého strážce jako lasička, jeho pěkný centr však Welbeck nedokázal zpracovat. Míč mu utekl do zámezí.
57
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Thiago Motta.
56
Gerrard se ocitl ve vápně s míčem ve velmi slibné pozici, pokusil se ještě obejít obránce, ale kulatý nesmysl si pokopl až do zámezí. Po souboji s Palettou upadl, ale pokutový kop se nebude zahrávat.
56
Anglie zahrávala rohový kop, ale centr Gerrarda nenašel nikoho v bílém dresu. Albion zůstává u míče, udeří nyní?
55
Glen Johnson pronikl po lajně až k rohovému praporku, odkud vyslal přízemní pas na Sturridge. Ten se ve vápně nedokázal zbavit obránců, k zakončení tedy nedošlo.
54
Wayne Rooney se zbavil soupeře, následně vyslal povedenou ránu, jenž prosvištěla kolem pravé tyčky Siriguovy branky.
53
Balotelli zase zkoušel náběh za obranu, ale opět byl v postavení mimo hru. Čárový rozhodčí si třiadvacetiletého útočníka AC Milán velmi dobře hlídá.
52
Anglie byla opět velmi blízko k vyrovnání, Sturridge pronikal do vápna, zbavil se třech protihráčů, následně však byl odzbrojen posledním obráncem Itálie. Velká škoda pro Albion.
50
Itálie právě vstřelila branku!
Itálie jde opět do vedení! Candreva se zbavil Bainese pohlednou zasekávačkou, následně vyslal nadýchaný centr na hlavu MARIA BALOTELLIHO, jenž kulatý nesmysl uklidil za záda Harta.
49
Sturridge si naběhl na osu hřiště a vyslal technicky dobrou střelu, ne však zdárně umístěnou. I tak musel Sirigu zasahovat. Anglie zahrávala rohový kop, centr Bainese adresáta nenašel.
48
Balotelli si nabíhal za obranu, vyběhl však příliš brzo. Mario se nacházel v ofsajdovém postavení.
46
Spolupráce u vápna hráčů z Manchesteru United málem zafungovala na výbornou, naštěstí pro Italy akci ukončil Darmian, když míč odkopl do zámezí.
46
Začal druhý poločas.
První poločas skončil remízou, oba týmy dokázaly vstřelit jednu branku. Nejprve se v pětatřicáté minutě prosadil Marchisio milimetrovou střelou, vyrovnání přišlo hned o dvě minuty poté z nohy Sturridge.

Anglie byla téměř celou první půli nebezpečnějším týmem, v závěru poločasu však hrozila spíše Itálie. Velkou šanci měl Mario Balotelli, Albion byl zachráněn Jagielkou, jenž míč vyhlavičkoval na rohový kop.

Přihrávky: 178:370
Držení míče: 40 % : 60 %
Střely celkem: 6:8
Střely na branku: 3:3

Angličané naběhali 51,6 kilometrů, jejich soupeři Italové o trochu více, 52,8 kilometrů.
45+3
První poločas skončil.
45+3
Claudio Marchisio ještě trefil tyč po dobře zahraném rohovém kopu Italů. Nutno dodat, že Joe Hart by míč měl v případě, že by kulatý nesmysl směřoval mezi 3 tyče.
45+2
Mario Balotelli si zaběhl za obranu, čímž vytáhl Harta z brány, následně se italský útočník pokusil přelobovat brankáře, což se mu také povedlo. Na jeho smůlu míč z brankové čáry vytáhl Jagielka!
45+2
Hráči Albionu drží kulatý nesmysl na svých kopačkách a nikam již nespěchají. Zdá se, jakoby se báli, že udělají chybu, jenž by dala možnost soupeři zakončit.
45+
Nastavovat se budou 2 minuty.
45
Darmian se nyní od lajny vydal na osu hřiště, odkud také vypálil. Jeho tvrdá rána však letěla příliš vysoko. První polovina se chýlí ke konci, uvidíme, kolik sudí nastaví.
44
Matteo Darmian hledal centrem své spoluhráče, ale marně. Nejrychleji u míče byl Joe Hart.
42
Candreva si nabíhal za obranu, praporek pomezního rozhodčího vylétl nahoru velkou rychlostí – ofsajd.
40
U postranní čáry se zranil muž, bohužel není známo o koho se jednalo. Hra se kvůli tomu mírně zdržela. Rychlá pomoc doktorů však přivedla postiženého do pořádku. Rozhodčí povolil Italům rozehrát až na začátku 40. minuty.
37
Anglie právě vstřelila branku!
Neskutečné! Opět se potvrdilo, že na tomto šampionátu branky padají v hojném množství. Wayne Rooney dostal pěknou přihrávku, pronikal po lajně, následně nacentroval míč před branku, kde byl DANIEL STURRIDGE. Útočník Liverpoolu míč s přehledem uklidil za záda bezmocného italského brankáře.
35
Itálie právě vstřelila branku!
Itálie zahrávala roh poté, co Baines zblokoval centr do zámezí. Hráči v modrých dresech sehráli velmi povedenou nacvičenou situaci, když Pirlo pustil přihrávku za sebe ke CLAUDIU MARCHISIOVI, jenž se milimetrovou ránou k tyči nespletl.
34
Darmian si naběhl za obranu, vrátil míč před Harta, kde stepoval Balotelli. Ten však nedokázal dát míči tu správnou razanci.
33
Anglie zahrávala standardní situaci z poměrně velké dálky, Gerrardův centr skončil bez jakékoliv změny směru u Sirigua.
32
Další centr na Balotelliho a opět dlouhý. Mario to má nyní mírně těžké, vždy jsou u něj totiž hráči v bílých dresech hned. Kontroverzní útočník zatím neměl příliš mnoho volného prostoru.
30
Claudio Marchisio tvrdě srazil svého soupeře, rozhodčí Kuipers opět žlutou kartu nevytáhl.
28
Candreva to zkusil, ale jeho pokus Hart jen sledoval očima s ledovým klidem. Kulatý nesmysl doskákal do zámezí.
27
Italové opět kooperují na útočné polovině, stále se však nemohou dostat k možnosti zakončení.
25
Danny Welbeck si nyní fantasticky obhodil soupeře, následně se pokusil o přízemní centr, ale na míč jen těsně nedosáhl Sturridge! Anglie zahrávala rohový kop, k míči se dostal Rooney, ale byl odzbrojen obranou. Následoval další roh, jenž zahrál Baines. Na jeho nadýchaný vyskočil nejvýše Sirigu a sebral balon jako jablko ze stromu.
23
Mario Balotelli se opřel do míče se vší vervou, možná to byla ta chyba, která poslala míč příliš vysoko. Hart bude odkopávat.
22
Sterling si dobře proběhl po lajně, následně vyslal před bránu přízemní pas na Welbecka. Ten byl sražen k zemi Palettou, rozhodčí zůstává ledově klidný a nechává hru pokračovat.
20
Italové si nyní na středu hřiště vyměnili hned několik přihrávek, nakonec z toho byla velmi zajímavá střela Darmiana, jenž Hartovi způsobila obrovské problémy. Anglický brankář měl velké štěstí, že na vápně nečekal nikdo z Italů, kdo by mohl kulatý nesmysl uklidit do téměř odkryté brány.
18
Zřejmě střílený centr přilétl z pravé strany do náruče Harta. Následně se dopředu hnali hráči Anglie, ale Marco Verratti útočnou akci zastavil faulem.
16
Hráči Anglie nyní okupovali vápno Italů, nakonec z toho však nebylo téměř nic. Rána Glena Johnsona byla velmi, velmi nepřesná.
15
Candreva si počínal nedovoleně, když k zemi poslal Johnsona. Rozhodčímu faul neunikl, hru ihned přerušil. Vše se obejde bez karetního trestu.
13
Sturridge nyní fantasticky pronikl až do vápna Itálie, tam byl však vytlačen dvěma modrými hráči do zámezí. Bohužel pro Anglii nepřišlo ani zakončení.
12
Danny Welbeck měl velmi slibnou šanci na zakončení, jeho rána se však mezi tři tyče nevešla. Nutno dodat, že střela to špatná nebyla, jen jí chyběla mírná přesnost.
11
Itálie nyní kombinovala po celé šíři hřiště, pokus o centr na Balotelliho Italům nevyšel, kulatý nesmysl doputoval do náruče Harta.
9
Candreva pronikl hluboko do obrany Anglie, poté z velkého úhlu poslal přízemní centr před Harta. Tam se míč po několika odrazech dostal k již zmiňovanému brankáři Manchesteru City.
8
Nyní se to hráčům v modrých dresech podařilo, Pirlo nastřelil ruku Johnsona, ihned reklamoval ruku, ale rozhodčí správně usoudil, že se pokutový kop kopat nebude.
7
Italové drží míč na svých kopačkách, nemohou však přijít na recept, jak projít přes dobře rozestavěné záložní řady Anglie.
5
Další velmi prudká rána, jenž způsobila Siriguovi mírné problémy, autorem byl Jordan Henderson. Následně ještě ve vápně čarovalo trio Sterling – Sturridge – Welbeck, k zakončení již nedošlo.
4
Teď to stadionem pouze zahučelo! Sterling si vzal míč na útočné polovině, udělal pár kroků vpřed a vyslal velmi prudkou ránu, jenž se otřela o boční síť.
3
Zajímavý centr z pravé strany vyslal Darmian, anglická obrana byla připravena a nebezpečný centr odvrátila.
2
Centrovaný míč na polovinu soupeře adresáta nenašel, následně se Itálie pokusila o rychlou akci přes Balotelliho, ten však nedokázal míč zpracovat.
1
Garry Cahill měl mírné problémy při rozehrávce, ale vše nakonec s přehledem zvládl. Angličané již míří dopředu...
1
Míč do hry uvedli hráči Itálie, nejočekávanější zápas skupiny D může začít!
1
Utkání právě začalo.
... God Save the Queen právě dohrála, následovat bude italská hymna, jenž nese název Fratelli d'Italia.
Hráči již nastoupili na hřiště, následovat budou hymny...
                         Skupina D
Ve skupině D se setkaly 3 týmy, jenž počítají s postupem a jeden papírově slabší celek. Mezi aspiranty na vítěze skupiny se počítá jak Itálie, tak Anglie. Své zuby jistě vycení i velmi nepříjemná Uruguay v čele s fantastickým útočným triem Cavani – Suarez – Forlán. Kostarika však také nebude pouze do počtu, i ona může všem soupeřům zatopit.
                           ITÁLIE
                         

Itálie hrála kvalifikaci ve skupině B, kde se potkala s Českou republikou, Dánskem, Bulharskem, Arménií a Maltou. Itálie z deseti zápasu vytěžila slušných dvaadvacet bodů ke kterým patří skóre 19:9.

Zápasy v kvalifikaci, branky Italů:
07.09.2012 Bulharsko – Itálie 2:2 (2x Osvaldo)
11.09.2012 Itálie – Malta 2:0 (Destro, Peluso)
12.10.2012 Arménie – Itálie 1:3 (Pirlo (pen.), De Rossi, Osvaldo)
16.10.2012 Itálie – Dánsko 3:1 (Montolivo, De Rossi, Balotelli)
26.03.2013 Malta – Itálie 0:2 (Balotelli, Balotelli (pen.))
07.06.2013 Česko – Itálie 0:0
06.09.2013 Itálie – Bulharsko 1:0 (Gilardino)
10.09.2013 Itálie – Česko 2:1 (Chiellini, Balotelli (pen.))
11.10.2013 Dánsko – Itálie 2:2 (Osvaldo, Aquilani)
15.10.2013 Itálie – Arménie 2:2 (Florenzi, Balotelli)

Itálie vedená kapitánem Gianluigim Buffonem hraje již osmnácté Mistrovství světa, úspěchy se dostavují mnohem častěji, než u Anglie. Itálie dokázala získat již 4 zlaté medaile (1934, 1938, 1982, 2006), 2 stříbrné (1970, 1994) a jednu bronzovou (1990).

Italové jsou úspěšní i na Mistrovství Evropy. 8 účastí přineslo týmu jižní Evropy již 1 zlatou medaili (1968), 2 stříbrné (2000, 2012) a 1 bronzový cenný kov (1988).


Nominace:

Brankáři: Gianluigi Buffon, Mattia Perin, Salvatore Sirigu

Obránci: Mattia De Sciglio, Giorgio Chiellini, Matteo Darmian, Ignazio Abate, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Gabriel Paletta

Záložníci: Antonio Candreva, Thiago Motta, Claudio Marchisio, Alberto Aquilani, Marco Parolo, Daniele De Rossi, Andrea Pirlo, Marco Verratti

Útočníci: Mario Balotelli, Antonio Cassano, Alessio Cerci, Ciro Immobile, Lorenzo Insigne
                           ANGLIE
                         
Anglie působila ve skupině H, soupeři jí byli Ukrajina, Černá Hora, Polsko, Moldavsko a San Marino. Anglie si za 10 zápasů připsala fantastické skóre 31:4. Ke skóre patřil i hojný počet bodů, přesně 22.

Zápasy v kvalifikaci, branky Angličanů:
07.09.2012 Moldavsko – Anglie 0:5 (Lampard, Lampard (pen.), Defoe, Milner, Baines)
11.09.2012 Anglie – Ukrajina 1:1 (Lampard (pen.))
12.10.2012 Anglie – San Marino 5:0 (Rooney, Rooney (pen.), 2x Welbeck, Oxlade-Chamberlain)
17.10.2012 Polsko – Anglie 1:1 (Rooney)
22.03.2013 San Marino – Anglie 0:8 (Valle vl., Oxlade-Chamberlain, 2x Defoe, Lampard, Young, Sturridge, Rooney)
26.03.2013 Černá Hora – Anglie 1:1 (Rooney)
06.09.2013 Anglie – Moldavsko 4:0 (Gerrard, Lambert, 2x Welbeck)
10.09.2013 Ukrajina – Anglie 0:0
11.10.2013 Anglie – Černá Hora 4:1 (Rooney, Bosković vl., Townsend, Sturridge (pen.))
15.10.2013 Anglie – Polsko 2:0 (Rooney, Gerrard)

Anglie se letos zúčastnila již čtrnáctého Mistrovství světa. Pozor, od roku 1950 dokázala získat pouze jednu medaili! Nutno dodat, že to byla medaile nejcennější, zlatá. Chuť musela být dvojnásobná, v roce zisku medailie (1966) se totiž hrál šampionát právě v Anglii.

Ani na Mistrovství Evropy to příliš neklape, Anglie se zúčastnila již osmkrát, medaile vybojovala sice 2, ale obě bronzové (1968, 1996). Je to až k zamyšlení, proč se Anglii na světové scéně vůbec nedaří, přičemž její kádr je neuvěřitelný!


Nominace:

Brankáři: Joe Hart, Ben Foster, Fraser Forster

Obránci: Glen Johnson, Leighton Baines, Gary Cahill, Phil Jagielka, Chris Smalling, Phil Jones, Luke Shaw

Záložníci: Steven Gerrard, Frank Lampard, Jack Wilshere, Jordan Henderson, Alex Oxlade-Chamberlain, James Milner, Ross Barkley, Adam Lallana, Raheem Sterling
Útočníci: Wayne Rooney, Danny Welbeck, Daniel Sturridge, Rickie Lambert
Vítám Vás u dnešního onlajn přenosu z Mistrovství světa v Brazílii. Dnešní utkání sneslo dva aspiranty na prvenství ve skupině. Jedním z nich je Anglie, druhým Itálie. Zápasem Vás bude provázet komentátor Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.


Články odjinud