Ochoa – McKenzie, Richards, Keita, Gloster (90+3. Real) – Servania (82. Ledezma), Durkin, Mendez – de la Fuente (83. Llanez Jr.), Soto, Weah.
Allíthí – Málulláh, Suhajl, Mamdúh, Ahmad (75. Al Minálí) – Násir (81. Umaru), Al Bajatí (88. Al Jazídí), Syahputra, Muhammad, H. Alí – Abdurizáq.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:16.
Je konec! USA nakonec zvládly dnešní duel s Katarem a po těsné výhře 1:0 postupuje do osmifinále! Vše podstatné se dnes odehrálo po změně stran. Američané po návratu ze šaten zvýšili svou aktivitu a dostali soupeře pod tlak. V 76. minutě jej nakonec přetavil ve vítěznou branku Timothy Weah! Američané mohli dokonce přidat druhý zásah, ale Alex Mendez neproměnil pokutový kop! Američané jdou do osmifinále z druhé pozice, skupinu opanovala Ukrajina.
90+6'
90+5'
Alex Mendez napřáhl ke střele zpoza hranice pokutového území. Jeho technický pokus se sice točil dobře, ale prolétl dva metry nad břevnem.
90+4'
Američané zatáhli míč k rohovému praporku a sbírají cenné vteřinky k dobru. S jejich postupem do osmifinále už to vypadá velice nadějně.
90+3'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Chris Gloster, přichází Matt Real.
90+2'
Katar se opět usadil v blízkosti pokutového území soupeře, ale nikdo v červeném dresu nedokázal odcentrovat. Američané teď brání na jedničku.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Katar se v závěru utkání tlačí do útoku, jenže Američané brání v devíti lidech na hranici pokutového území a nepouštějí soupeře do zakončení.
89'
Hosté na opačné straně hřiště zahrávali přímý kop. Nadýchaný centr se snesl na značku pokutového kopu, ale pozorná obrana odhlavičkovala míč do bezpečí.
88'
Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Muhammad Al Bajatí, přichází Násir Al Jazídí.
87'
Jenže penalta zůstává nevyužitá! Mendéz zkusil zakončit k tyči po pravé ruce brankáře, ale ten vytáhl parádní zákrok!
86'
Al Minálí ještě dostává žlutou kartu!
85'
Tak nakonec ano! Spojené státy americké mohou rozhodnout o svém vítězství! Bude to penalta!
84'
Pozor! Rozhodčí si na videu prohlíží záběry! Bude z toho penalta pro USA?
84'
Mendez se hnal do pokutového území, ale jeho akci zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
83'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Konrad de la Fuente, přichází Uly Llanez Jr..
82'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Brandon Servania, přichází Richard Ledezma.
81'
Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Abdulla Násir, přichází Abdulrašíd Umaru.
80'
Žlutou kartu dostává Alex Mendez (USA).
79'
Ahmad Al Minálí prošel s míčem u nohy až na hranici pokutového území, kde si přehodil míč na pravačku, ale jeho pokus prolétl nad břevnem.
78'
Američané po vstřelení úvodní branky pokračují v aktivním pojetí hry a nadále se tlačí do útoku. Obranu Kataru ještě čeká těžká práce.
76'
Američané právě vstřelili branku!
Američané se nakonec dočkali branky a podle všeho si zajistí postup do osmifinále turnaje! TIMOTHY WEAH si parádně obhodil obránce a pohotovou střelou otevřel skóre!
75'
Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Humán Ahmad, přichází Ahmad Al Minálí.
74'
Šiháb Allíthí vystartoval ven z branky a odehrál míč před dobíhajícím fotbalistou v bílém dresu. Katar proti velkému favoritovi stále brání nerozhodný výsledek.
73'
Tempo hry v posledních minutách hodně opadlo. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do vyložené šance. Vše nasvědčuje tomu, že uvidíme remízu.
72'
Sebastian Soto dostal přihrávku na hranici pokutového území soupeře, ale jeho následná klička byla hodně čitelná a fotbalisté Kataru tak získali míč.
71'
Mark McKenzie si pěknou kličkou v blízkosti pokutového území obhodil jednoho ze soupeřů, ale jeho následný centr skončil na noze pozorného obránce.
70'
Ukrajina hraje dvacet minut před koncem s Nigérií nerozhodně 1:1!
69'
Aktivní Mendez znovu vyzkoušel své štěstí technickou střelou zpoza pokutového území. Nyní už to bylo o něco lepší, ale stále tomu dobré dva metry chyběly.
68'
Žlutou kartu dostává Muhammad Al Bajatí (Katar).
67'
Muhammad Al Bajatí se v blízkosti pokutového území vrhl do souboje ostrým skluzem a dopustil se faulu. Navíc může být rád, že nevyrobil penaltu.
66'
Júsuf Abdurizáq si došel pro míč až na polovinu hrací plochy. Fotbalista Kataru následně přenesl hru na hranici velkého vápna, jenže tam nebyl nikdo v červeném.
65'
Alex Mendez tentokrát napřáhl ke střele zpoza hranice pokutového území, jenže si neseřídil mířidla a jeho projektil prosvištěl kolem levé tyče.
64'
Katar se po změně stran nemůže dostat do blízkosti pokutového území soupeře. Naopak fotbalisté v bílém jsou aktivní a snaží se útočit.
63'
Američané zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal Sebastian Soto, jehož pobídku obrana Kataru odehrála do bezpečí.
62'
Hra je znovu přerušena! Právě po nedovoleném zákroku Durkina zůstává na trávníku ležet jeden z fotbalistů Kataru. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat.
61'
Aboubacar Keita poslal přihrávku na pravou stranu. Americký fotbalista našel Durkina, jenže tomu míč uskočil a poté se navíc dopustil faulu.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního souboje. Američané po změně stran zvýšili aktivitu a nyní jsou lepším týmem.
59'
Brandon Servania napadal rozehrávku soupeře v pokutovém území. Americký fotbalista málem zastavil odkop soupeřova brankáře. Chyběl opravdu kousek.
58'
Alex Mendez operoval na pravé straně, jenže po dlouhém sprintu si netroufl na odcentrování do velkého vápna a musel si pomoci přihrávkou.
57'
Šiháb Allíthí dlouho otálel s uvedením míče do hry. Rozhodčí nakonec došel až k brankáři Kataru a jasným gestem mu dal najevo, že příště to bude za kartu.
56'
Mark McKenzie si na pravé straně rychlou kličkou obhodil statického obránce a pohotově odcentroval do šestnáctky. Ani tentokrát z toho nebylo zakončení.
55'
Zadáci USA si vyměňují krátké přihrávky na vlastní polovině. Nikdo v červeném dresu Kataru jejich kombinaci neatakuje.
54'
Ahmad potáhl míč vpřed po levém křídle, dostal se až do blízkosti pokutového území, ale jeho prudkou přihrávku na malé vápno odvrátila obrana do bezpečí.
53'
Chris Richards si po rohovém kopu naskočil na centr z pravé strany a snažil se hlavou usměrnit míč mezi tři tyče. Jeho pokus však skončil vedle branky.
52'
Nyní to byl pro změnu rohový kop. Centr od rohového praporku přiletěl na přední tyč, kde bez problémů zasáhl obránce v červeném.
51'
Favorit dnešního souboje však zůstane u míče. Hráči v bílém bude pro změnu zahrávat přímý kop z levé strany. Vysocí hlavičkáři už míří před branku.
50'
Američané zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území Kataru. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, jenže nikdo v bílém se neprobil k hlavičce.
49'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů v bílém dresu zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a drží se za levačku. Uvidíme, zda bude pokračovat.
48'
Žlutou kartu dostává Humán Ahmad (Katar).
47'
Hráči Kataru se ihned v úvodu druhého poločasu opět usadili u pokutového území soupeře, jenže nikdo v červeném dresu si zatím netroufl na střelu.
46'
Katar obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Uvidíme, zda v něm outsider dnešního souboje naváže na dobrý výkon z první půle.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně zajímavou podívanou! Podceňovaný Katar zatím působí aktivním dojmem a dostával svého soupeře pod tlak. Katar si rovněž vypracoval jedinou šanci prvního poločasu, ale brankář Ochoa předvedl parádní zákrok. Naopak USA je směrem dopředu bezzubé. Do kabin se odchází bez branek.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Alí Málulláh (Katar).
45'
Muhammad Al Bajatí zkusil střelou z ostrého úhlu překvapit amerického brankáře. Jeho pokus s opačnou rotací rozvlnil pouze boční síť.
44'
Abdulla Násir uvolnil na pravé straně Málulláha, který pohotově odcentroval do pokutového území, jenže pozorný obránce jeho pobídku zablokoval.
43'
Katar už se znovu usadil na polovině soupeře a kombinuje s míčem u nohy. Hráči v červených dresech číhají na skulinku v obraně soupeře.
42'
Muhammad Al Bajatí měl velké prolbémy se zpracováním, nicméně nakonec si před míč skvěle dal tělo a dotírající Alex Mendez jej zatažením za dres fauloval.
41'
Konrad de la Fuente kouzlil s míčem u nohy na hranici pokutového území, kde se dobře zbavil obránce, ale přihrávkou pod sebe nenašel nikoho v bílém.
40'
Weah prošel s míčem u nohy na hranici pokutového území, kde si míč přehodil na pravačku, jenže jeho pokus prolétl kolem vzdálenější tyče.
39'
Katar zahodil vyloženou šanci! David Ochoa je teď hrdinou svého týmu! Americký brankář nejprve vychytal soupeře z těsné blízkosti. Následná dorážka pak minula branku!
38'
Aboubacar Keita dostal parádní přihrávku patičkou do běhu, krásnou kličkou se prosmýkl kolem obránce, ale placírkou trefil jen prostor, kde stál brankář.
37'
Do rozehrávky Kataru se znovu musel zapojit také brankář. Jeho nákop přiletěl na pravou stranu, jenže tam nebyl nikdo v červeném dresu.
36'
Muhammad Al Bajatí se dostal do zakončení zpoza hranice pokutového území, jenže jeho rána nabrala opačnou faleš a skončila vysoko na tribuně za brankou.
35'
Katar následně zahrával přímý kop z blízkosti pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal Abdulla Násir, jenže technickou střelou minul branku.
34'
Žlutou kartu dostává Brandon Servania (USA).
33'
V souběžně hraném utkání skupiny D vede Ukrajina 1:0 nad Nigérií!
32'
Mark McKenzie měl moře volného prostoru na pravé straně, ale netroufl si potáhnout míč vpřed a raději si pomohl zpětnou přihrávkou na stopery.
31'
Brandon Servania si skvěle pokryl míč tělem a dotírající Júsuf Abdurizáq jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Rozehrávat budou Spojené státy.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme hodně opatrný duel. Ani jeden z týmů se stále nedočkal své první příležitosti.
29'
Andri Syahputra pro změnu zkusil své střelecké štěstí zpoza pokutového zemí, jenže rána nabrala velkou výšku a prolétla vysoko nad břevnem.
28'
Bahá Mamdúh se dostal až na hranici pokutového území, jenže zase udělal jednu zbytečnou kličku navíc a připravil se o pozici, ze které mohl pálit.
27'
Andri Syahputra poslal průnikovou přihrávku mezi soupeřovy stopery, jenže jeho pobídka byla příliš prudká a míč skončil v rukavicích brankáře.
26'
Richards poslal přihrávku svému kolegovi ze stoperské dvojice. Stále sledujeme hodně opatrné utkání s množstvím nepřesných přihrávek.
25'
Aboubacar Keita dostal přihrávku na pravou stranu, jenže měl velký problém se zpracováním. Do následného souboj se dostal pozdě a ještě fauloval.
24'
David Ochoa musel zasahovat. Americký brankář si musel dát pozor na technickou střelu zpoza pokutového území. Nakonec ukryl míč do rukavic.
23'
Muhammad Al Bajatí upadl po souboji s Glosterem v pokutovém území. Sudí měl jejich střet přímo před očima a rozhodl se nechat pokračovat ve hře.
22'
Mark McKenzie poslal nadýchaný oblouček za obranu soupeře, nicméně nikdo v bílém dresu se k jeho pobídce nedostal.
21'
Do rozehrávky USA se musel zapojit brankář Ochoa. Talentovaný gólman našel nákopem na levou stranu Mendéze, jenže tomu míč utekl do autu.
20'
Timothy Weah si v souboji u pomezní čáry pomohl nedovoleným zákrokem a poslal jednoho ze soupeřů k zemi. Rozehrávat tak bude Katar.
19'
Kombinace se nyní pro změnu odehrává v zadních řadách USA. Ani fotbalisté v bílém se zatím nikam neženou a spíše se snaží držet míč.
18'
Bahá Mamdúh prošel s míčem do pokutového území, rychlou zasekávačkou si jej přehodil na pravačku, ale trefil rukavice pozorného brankáře.
17'
Do rozehrávky Kataru se musel zapojit také brankář. Kombinace obou týmů jsou v úvodních minutách dnešního souboje hodně nepřesné.
16'
Mark McKenzie zastavil rodící se útok Katara a za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
15'
Katar je v úvodních minutách překvapivě aktivnějším týmem. Fotbalisté v červeném si vyměňují přihrávky v blízkosti velkého vápna, ale nikdo z nich zatím nezakončil.
14'
Aboubacar Keita si udělal prostor na levé straně, vyměnil si přihrávku se spoluhráčem, jenže jeho centr skončil na hrudi prvního obránce v bílém.
13'
Alex Mendez dostal přihrávku na levou stranu. Fotbalista USA si udělal prostor, navedl si míč na hranici pokutového území, ale jeho pokus byl nepřesný.
12'
Sebastian Soto se pustil do hlavičkového souboje na polovině soupeře. Urostlý fotbalista USA přenesl hru na levou stranu, jenže jeho spoluhráč přišel o míč.
11'
Fotbalisté USA si vyměňují přihrávky na vlastní polovině. Ani hráči Kataru rozehrávku soupeře zrovna neatakují. Úvod dnešního souboje je hodně opatrný.
10'
David Ochoa se musel zapojit do rozehrávky USA. Gólman favorizovaného celku při odkopu podklouzl a zakopl míč pouze na tribunu.
9'
Aboubacar Keita si udělal prostor rychlou kličkou na pravé straně a odcentroval do pokutového území. Jeho pobídku odkopl hráč v bílém do zámezí.
8'
Konrad de la Fuente rozkmital své rychlé nohy po pravé straně hrací plochy, krásnou kličkou se zbavil obránce, ale jeho přízemní centr srazil zadák na roh.
7'
Chris Gloster táhl akci USA po levé straně hrací plochy. Rychlonohý fotbalista si ukopl míč daleko před sebe a už jej nedohnal na hrací ploše.
6'
David Ochoa vyrazil ven z branky a došel si pro centr na malé vápno. Brankář USA následně rozjel akci své reprezentace po pravé straně, ale hráči v bílém museli akci zpomalit.
5'
Mark McKenzie se skvěle vrátil na hranici pokutového území a bez váhání odkopl míč na tribunu. Vhazovat tak bude Katar.
4'
Zadáci Kataru uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo v bílém dresu USA jejich rozehrávku neatakuje.
3'
Muhammad Al Bajatí dostal přihrávku na polovinu hrací plochy, krásně se zbavil svého strážce a pohotově přenesl těžiště hry na levou stranu.
2'
Andri Syahputra poslal nákop na levou stranu hrací plochy, jenže v prostoru, do kterého přiletěl míč, se nepohyboval nikdo v červeném dresu.
1'
Katar obstaral výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Velký outsider se ihned vydal do útoku, ale obrana USA srazila nákop do autu.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. USA bude hrát v bílém, zatímco Katar oblékne červené dresy.

USA: Ochoa – McKenzie, Richards, Keita, Gloster – Servania, Durkin, Mendez – de la Fuente, Soto, Weah.
Náhradníci: Scott, dos Santos – Dest, J. Araujo, Real, Cerrillo, Pomykal, Ledezma, Llanez Jr., Rennicks.

Katar: Allíthí – Málulláh, Suhajl, Mamdúh, Ahmad – Násir, Al Bajatí, Syahputra, Muhammad, H. Alí – Abdurizáq.
Náhradníci: Badráldín, Zakarijá – Ajman, Al Minálí, Bakš, A. Alí, Al Jazídí, As-sibáí, Pálangí, Umaru.

Rozhodčí: Zitouni – Moeaki, Mutukera.
USA

Spojené státy jsou na tom o něco lépe a ještě mohou bojovat o postup do osmifinále! Po dvou zápasech na svém kontě mají tři body za jedinou výhru. Na úvod turnaje totiž americký výběr nezvládl duel s Ukrajinou. Naposledy ale přehrál 2:0 Nigérii.
Katar

Katar toho na letošním šampionátu zatím moc nepředvedl! Exotický celek dosud odehrál dva zápasy, ve kterých nenasbíral ani jeden bod a navíc stále čeká na první vstřelenou branku. V úvodním utkání prohrál 0:4 s Nigérií a naposledy podlehl 0:1 Ukrajině.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu ze světového šampionátu dvacetiletých. Společně se podíváme na duel mezi USA a Katarem. Výkop je stanoven na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.