MSFL - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  HFK Olomouc : Mohelnice - 2. června 2018   17:00

HFK Olomouc
HFK Olomouc
4' Voleský  • 83' Spurný
2:1
(1:1)
Mohelnice
Mohelnice
39' Navrátil
HFK Olomouc
Svoboda – Buček, Spurný, Krejčí, Šichor (86. Schmidt), Voleský, Banasik (64. Bořil), Seibert, Antl (78. Plesník), Horka (C), Juráš
Kubica – Bořil, Schmidt, Plesník
Mikeska – Cieslar, Bureš
Stadion 1. HFK Olomouc, Olomouc-Holice, ul. Staškova. Kapacita: 2.900 míst.
92 diváků
Mohelnice
Večeř – Hlavsa, Kuba (C), Smrček (81. Čang), Sedlo, Navrátil (89. Čchen), Klimeš (77. Nantl), Svoboda, Vokoun, Kchu-er-pan I-mu-žan, Knýř
Vavruša – Lu-ccha Čang, Čank, Čeng-fu Čchen, Nantl

Druhý poločas nakonec přeci jen ještě přinesl jednu branku, když se dokázal prosadit přesnou střelou Tadeáš Spurný. Domácí tým si už později tento výsledek dokázal uhlídat, čímž se tak může radovat teprve ze druhého vítězství v sezóně. Ani to však nezaručuje udržení v MSFL, oba dva celky už jsou jistojistě v příští sezóně divizní. Tento zápas tak byl minimálně na rok poslední duel MSFL na holickém stadionu. Ode mě to je z Olomouce vše, přeji hezký zbytek soboty.
90+1'
90+1'
Seibert se sice řítil na opuštěnou branku, avšak nacházel se v ofsajdu. Hanáci se pro tuto chvíli už asi mohou lehce uklidnit, Mohelnice už totiž nemá moc času na výraznější menévry.
90'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu nad standardní hrací čas!
89'
Mohelnice se ještě snaží o vyrovnání, snaha je to však značně nekonstruktivní. Holice je v obraně v tuto chvíli velice konsolidovaná a bezchybná.
89'
Mohelnický realizační tým si připravil taktéž poslední střídání, Petra navrátila tentokrát nahrazuje Čeng-fu Čchen.
87'
Mohelnice je v těchto chvílích v útoku značně neefektivní, když nedokáže přehrávat soupeřovu obranu. I nadále tak domácí tým získává menší převahu, HFK je navíc i tentokrát v ofenzivním tlaku.
86'
Holice dnes využívá poslední možnosti ke střídání, Marka Šichora tentokrát nahrazuje Marek Schmidt.
84'
Čang se stal před malou chvílí stal málem holickým Benzemou, když jej trefil při odkopu balón z kopačky brankáře Svobody. Mohelnický žolík ale tutovky nevyužil.
83'
HFK právě vstřelil branku!
A domácí se dostávají nečekaně do vedení! Po Šichorově nahrávce z levého křídla se ukázal velice chytře TADEÁŠ SPURNÝ, když po rychlém zpracování okamžitě vypálil. Rána mířila přímo do šibenice.
82'
Domácí se tentokrát provinili velice lacinou chybou, která málem vyplynula v mohelnický úder. Hosté mohou nevyužité šance velice litovat.
81'
Mohelnice podruhé vystřídala, na pozici Daniela Smrčka přichází Číňan Lu-ccha Čang.
80'
Buček byl znovu aktivní, jenže tentokrát mu vůbec nevyšla nahrávka. Večeř tak získává míč na kopačky naprosto zadarmo.
79'
Buček se nejednou zjevil před mohelnickou záložní řadou rychlou střelou celkem překvapil brakáře Večeře. přízemní střela mu totiž vypadla z rukavic, na dorážku už ale nikdo z domácích nakonec nepřispěchal.
78'
I domácí nakonec budou střídat, Martina Antla nahrazuje Radim Plesník.
77'
Mohelnice v tomto utkání poprvé střídá, místo Ondřeje Klimeše se do hry dostane Rostislav Nantl.
76'
Juráš až příliš dlouho otálel z rozehrávkou, čímž se dopustil celkem zásadní chyby. Kchu-er-pan I-mu-žan ovšem svých rychlostních schopností také nevyužil, jeho nahrávka byla až příliš pomalá.
75'
Šichor se sice dostal velmi rychle za obránce Mohelnice, jenže už byl v ofsajdové pasti. Mohelnická defenzívy tentokrát znovu obstála.
74'
Klimeš se po Antlově chybě protlačil k palbě na branku, z čehož se urodila přeci jen velká tutovku. Míč letěl těsně nad horní tyčkou.
73'
Večeřův odkop sice mířil zajímavě před obrannou linii HFK, nicméně nikoho z Mohelnických nenašel. Domácí se tak mohou znovu zformovat.
Dnešní utkání sleduje 92 diváků.
71'
Sudí znovu přerušuje poločas kvůli občerstvovací pauze, teploty už oproti první půli lehce klesly.
70'
Seibert byl jako poslední hráč pod velkým tlakem, proto raději míč co nejrychleji odpálil k brance Zde se ještě Antl mohl dostat ke střelbě, jenomže nezbýval mu čas. Večeř si pro míč rázně došel.
69'
Domácí se mohli dostat do rychlého brejku, ale Šichor svou nahrávkou na Bořila spíše zavřel dveře pro moment překvapení. Domácí se budou muset znovu zformovat.
68'
Navrátil si tentokrát nedokázal pohlídat obrannou linii Holice a po rychlejším náběhu se dostal do ofsajdu, Holice bude rozehrávat od zadních řad.
67'
Šichor vybojoval velmi šťastně balón po soupeřové fatálu a vyzval Bořila na zteč. Přehuštěná obrana Mohelnice ovšem pro střídajícího žolíka byla příliš velkým soustem, o míč brzy přišel.
66'
Holice je v této chvíli značně nekonsolidovaná a její hráči si připisují velké množství chyb. Mohelnice se stává hegemonem hřiště.
65'
Horka se pokusil využít otevřené strany mohelnické defenzívy a vyzval na dlouhý výlet k brance Šichora. Avšak byl příliš dlouhý, balón zaletěl přímo za postranní čáru.
64'
Domácí mančaft poprvé střídá, místo Marka Banasika jde do hry Ondřej Bořil.
63'
Horka si velmi srdnatě hlídal vysoký míč a dral se do zakončení, hlavička se mu ale podle představ asi nepovedla. Večeř si tak por vysoký balón doskočil.
62'
Smrček byl znovu střede pozornosti, když po tlakem soupeřů upadl v šestnáctce, nicméně sudí tento pád nevyhodnotil jako penaltový. Domácí tak budou rozehrávat od zadních řad.
61'
Smrček velice rychle dobíhal za dlouhým pasem z obrany, jenomže i brankář Svoboda ukázal, že je na své pozici jistý. Domácí si dokázali soupeřovu šanci pohlídat.
60'
Domácí se sice značně hlasitě dožadovali druhého rohu, jenomže Horka značně viditelně svou hlavičku poslal přímo do zámezí. Večeř si tak může připravit míč na daleký odkop od branky.
59'
Mohelnická obrana při holickém tlaku lehce zaváhala, avšak nakonec vše dokázal vyřešit brankář Večeř. Jeho tarzaní skok pro míč veškeré naděje domácích rázně utnul.
58'
Stejná situace jako před chvílí se opakovala i na druhé straně, když si za obrannou linii nabíhal Svoboda. Míč skončil logicky v zámezí.
57'
Večeř byl připraven na všechny varianty, i proto se tak před sprintujícím Šichorem vrhl po míči. Holice ani tentokrát v útoku neuspěla, dlouhý pas z obrany byl až příliš dlouhý.
56'
Spurný šel odvážně do souboje se třemi mohelnickými hráči, nicméně i tak tuto výzvu ustál. Holický záložník si vybojoval nakonec na svou osobu faul.
55'
Smrček se zčistajasna protlačil za obrannou linii, avšak v početní nevýhodě nic kloudného nevymyslel- Obrana Holice si tentokrát protihráče pohlídala bez potíží.
54'
Antl byl při hlavičkovém souboji se Smrčkem až příliš aktivním, čímž donutil hlavního sudího k zapískání nedovoleného zákroku. Jeho ruka zatáhla viditelně za dres.
53'
Šichor se pokusil sklepnout balón přímo k nohám Banasika, leč přesnost mu tentokrát nebyla vlastní. Domácí tým bude v této chvíli muset čelit ataku soupeře.
52'
Domácí tým prozatím i ve druhé půli zapisuje velké množství chyb, Mohelnice tak má i nadále relativně velkou převahu. Snaha HFK je i nadále ve větší míře marná.
51'
Šichor se protlačil ke střelbě, jenže z otočky se mu nepodařilo dobře zamířit. Balón proletěl vysoko nad břevnem.
50'
Antl se zkoušel dostat po pravém křídle do vápna, avšak přes Hlavsu to měl hodně těžké. Domácí mančaft bude přeci jen ale kopat ještě roh.
49'
Kuba byl na středu hřiště v nezáviděníhodné pozici, když musel čelit třem protihráčům. Holice nakonec dostane míč pod svou kontrolu, sudí mohelnickému kapitánovi zapískal faul.
48'
Večeř byl ve vápně znovu velmi aktivní a centr směřující k vlastní bráně bez potíží chytil do rukavic. Domácí se tak nedostali ani na píď k ohrožení soupeřovy branky.
47'
Krejčí se dostal spolu s Bučkem k rychlému brejku, nicméně nepřesnost nakonec způsobila konec ofenzivní akce. Hosté ale budou čelit rohovému kopu.
46'
Holice se okamžitě snaží dostat do útoku, avšak tlak na levé straně moc nevychází. Kuba se dokázal dostat bez větších problému k míči.
46'
První poločas potvrdil, že souboj dvou už jistých sestupujících týmů moc fotbalové krásy nepřinese. Holice se sice dostala hned v úvodu do jednobrankového vedení, jenže následně přišlo z její strany uspokojení a soupeře nepotrestala další brankou, i když měla několik tutovek. Ba naopak hosté se vzchopili a dokázali vyrovnat , v samotném závěru poločasu navíc ustáli i penaltový kop. Druhá půle tak nabídne zřejmě parádní zápletku, pokračujeme v cca 18:03.
45+2'
45+1'
Hrdinou zápasu se nyní stává mohelnický brankář Petr Večeř! Nejenže nejprve chytil přízemní ránu kapitána HFK Horky, avšak posléze i dorážku Antla. Mohelnice si tak uchovává naději i do druhé půle.
45+1'
Byla nařízena penalta po faulu na Voleského!
45'
44'
Centr z mohelnického přímého kopu sice letěl směrem k chumlu hráčů obou celků, leč míč se nakonec kvůli vyššímu úhlu dostal nad branku. Večeř bude odkopávat.
43'
Antl neustál souboj s Klimešem a soupeře přeci jen lehce fauloval. Mohelnice tak dostane možnost standardky z cirka pětatřiceti metrů od domácí branky.
42'
Mohelnická obrana je v těchto chvílích pod velkým náporem, když se holičtí fotbalisté dostávají do velkého tlaku. Pravá strana mohelnické defenzívy ale vše zvládá, Voleský se svou fintou neuspěl.
41'
Navrátil byl do této chvíle nejlepším hráčem zápasu, avšak i on přeci jen ukázal menší chybku. Místo zpracování mu balón propadl do autu, domácí tak nyní vhazovat.
40'
Večeř ukázal neuvěřitelnou odvahu, když vyběhl několik metrů z vápna. Banasik však tohoto husarského kousku nevyužil a napálený míč hlavou dostal jen do autu, Mohelnice přežila velkou tutovku.
39'
Holice je v této chvíli s psychickou pohodou značně na nízké úrovni. Mohelnice se začíná dostávat do menší převahy.
39'
Mohelnice právě vstřelila branku!
Hosté jsou znovu v zápase! Po fatálním zaváhání na hranici šestnáctky se dokázali hosté dosta do rychlého brejku, který nakonec dokázal obohatit o gólový punc dnes velmi aktivní PETR NAVRÁTIL. Jeho stejná klička platila na dva bránící hráče a nakonec i na brankáře Večeřa. Střela letěla přímo na vzdálenější tyč.
37'
Olomoucký celek se několikrát prezentoval zajímavou kombinací na soupeřově polovině, avšak finální fáze je nulová. Mohelnice ukazuje svou fantastickou bojovnost.
36'
Navrátil byl znovu v nejaktivnějším hráčem v ofenzívě a pokoušel se co nejrychleji dostat balón na branku. Přízemní rána se mu však moc nepovedla, neboť balón letěl mimo branku.
35'
Mohelnice se viditelně postupně oklepala z inkasování a ukazuje Holici, že dokáže také zahrozit. Domácí nyní hrají v obraně na hraně rizika.
34'
Kchu-er-pan I-mu-žan se poprvé mohl prezentovat v tomto duelu ukázkou svých střeleckých schopností, avšak prezentace to nebyla úspěšná. Jeho pumelice byla značně nepřesná.
33'
Seibert se dostal po Spurného průnikové přihrávce k palbě z šestnáctky, jenomže jeho náběh byl vyhodnocen jako ofsajdový. Mohelnice znovu dostane míč pod svou kontrolu.
32'
Krejčí se ve vápně po přímém kopu dostával k rychlé střelbě kousek od brankáře Večeřa, jenže jeho pokus srazila mohelnická obrana mimo branku. Holice bude kopat roh.
31'
Banasik se při souboji s Vokounem dostal do těžké pozice, při níž nakonec neudržel balanc. Hlavní sudí po zanalyzování situace zapískal faul hostí.
30'
Navrátil se už poněkolikáté propracoval do střelecké pozice, jenomže snaha o zvýšení ofenzivní aktivity se nepovedla. Palba zpoza vápna byla z jeho strany znovu nepřesná, míč letěl i několik metrů nad horní tyč..
29'
Domácí se pokoušeli rychle získat míč u postranní čáry, jenže Smrček se ukázal jako těžký protivník. Hosté se postupně začínají zlepšovat.
28'
Antl se pokoušel naběhnout na pas ze zadních pozic, leč jeho sprinterský náběh nakonec nebyl úspěšný. Míč proletěl ještě před jeho zpracováním za postranní čáru.
27'
Rozhodčí poprvé přerušuje hru a dává hráčům možnost k osvěžení, aktuální teploty jsou pro tento krok jasným důvodem.
26'
Krejčí se ještě nečekaně dostal po rohovém kopu k palbě před zhuštěnou obranou u mohelnické branky, domácí však na několikrát s palbou přes clonu neuspěli. Hosté se ubránili.
25'
Voleský trefuje tyč! Tentokrát ukázal parádní přehled Spurný, který vybojoval míč po Kubově chybě a poslal svého spoluhráče na zteč. Bývalý hráč Sigmy nicméně šajtlí napálil jen brankovou konstrukci, na dorážku od Holických už nedošlo.
24'
Buček se natlačil na Vokouna u postranní čáry, jenomže zkušený mohelnický bek si tuto situaci pohlídal. Brankář Večeř může rozehrávat od branky.
23'
Šichor se snažil hledat někoho ze spoluhráčů před brankou, leč nikdo na nabídku přeci jen nenaběhl do správných míst. Domácí mančaft tak musí zařadit rychle zpátečku.
22'
Horka musel při mohelnickém rohu velice rychle zastavit soupeřovu snahu o zakončení, nicméně díky jeho výškové převaze se mu to vydařilo bez větších problémů. Domácí mohou jít do kontru.
20'
Svoboda spolu s I-mu-žanem bojovali o zisk optické převahy na holické polovině, avšak jejich snaha nakonec vyplynula do prázdna. Domácí tým se dokázal postarat o rychlé vyřešení problému nejednodušší cestou.
19'
I Mohelnice poprvé více zahrozila! Navrátil tentokrát ukázal na středu hřiště parádní odhad na odraz míče a okamžitě vypálil, střela proletěla vedle levé tyčky.
18'
Voleský se natlačil do střelecké pozice, čímž se znovu ukázal jako pohotový ofenzivní hráč. Střela mu však nevyšla podle představ, míč proletěl těsně vedle šibenice.
17'
Navrátil se pokoušel při souboji s Antlem vybojovat rohový kop, nicméně tlačení se na holického obránce prvně jmenovanému nevyšlo. Pomezní sudí situaci viděl zblízka, Svoboda tak bude odkopávat.
16'
Spurný si nepohlídal ofsajdovou hranici, sudí tak okamžitě přerušuje hru. Mohelnice bude rozehrávat od vlastní branky.
15'
Domácí měli další tutovku! Seibert se hnal znovu po pravém křídle a tentokrát dokonce našel i Voleského. Mohelničtí obránci je však díky důrazu odstavili od míče, HFK bude kopat roh.
14'
Sedlo se pokoušel dostat své spoluhráče do kontru, nicméně Šichorův nákop do předních řad byl až příliš uspěchaný. Hosté mohou rozehrávat.
13'
Domácí mančaft nebyl daleko od další branky! Banasik si dokázal krásně naskočit na Šichorův centr, avšak jeho hlavičku nakonec reflexivně vyrazil Večeř. Holice pokračuje v tlaku.
12'
Seibert se dostával na pravém křídle velmi rychle do velice rychlého brejku, avšak Sedlo mu jeho ránu odclonil hlavou. Domácí budou kopat roh.
11'
Šichor dostal míč při holickém bleskovém přečíslení, jenomže své zakončení příliš uspěchal. Palba zpoza vápna tak natrefila jen do Vokouna, hosté se dokázali bez potíží ubránit.
10'
Mohelnice začíná v ofenzív pořádně svého protivníka zlobit, své šance ovšem prozatím nevyužívá. I-mu-žan tak napálil svou průnikovou nahrávku jen do Horky.
9'
Knýř se snažil ke střelbě, nicméně jeho snaha nakonec vyplynula do ztracena. Vysoký nákop totiž brankáře Svobodu nijak neohrozil, balón zapadl hned do zámezí.
8'
Spurný si krásnou zasekávačkou obhodil soupeře a přesnou nahrávkou dostal do střelby Voleského, druhý zmíněný ovšem pálil mimo branku. Střelu ovlivnilo i horší zpracování.
7'
A další laciná chyba domácích, Kuba s Vokounem tak mohou zkusit další rychlý útok. Holice se však zatáhla přímo k vlastní bráně.
6'
Domácí nadále nedokáží svou ofenzivní snahu zúročovat i v akcích na hřišti, neboť po rychlém brejku hrozil mohelnický Klimeš. Seibert jej však čistě odstavil od míče.
5'
Mohelnice se snaží rychle na soupeřův tlak zareagovat, avšak prozatím nemá dostatečné schopnosti na zúročení svého presu. Svoboda tak bez potíží chytá centr do rukavic.
4'
Tak to je rychlé! Po několika nepřesnostech v mohelnické obraně se dostal k palbě zpoza vápna velmi nečekaně PATRIK VOLESKÝ. Jeho přízemní rána k tyči nakonec brankáře Večeřa velice překvapila, míč zaplul těsně nad jeho ramenem.
3'
Banasik v souboji s Klimešem lehce podklouzl, což zaznamenal i pomezní sudí. Hra se tak pro tuto chvíli přerušuje, domácí mají k dispozici rozehrávku z vlastní poloviny.
2'
Večeř se pro jistotu dostal k odpálení míče na tribunu, následně pálil z dálky Spurný, avšak značně nepřesně.
1'
Holice se sice snaží hned od samotného začátku tlačit soupeře až na jeho šestnáctce, avšak prozatím tato taktika nemá větší úspěch. Mohelnice je v obraně pozorná.
1'
Oba celky právě v této chvíli vcházejí na hrací plochu, za malou chvíli začínáme.

1. HFK Olomouc: Svoboda – Buček, Spurný, Krejčí, Šichor, Voleský, Banasik, Seibert, Antl, Horka (C), Juráš
Náhradníci: Kubica – Bořil, Schmidt, Plesník

FK Mohelnice: Večeř – Hlavsa, Kuba (C), Smrček, Sedlo, Navrátil, Klimeš, Svoboda, Vokoun, Kchu-er-pan I-mu-žan, Knýř
Náhradníci: Vavruša – Lu-ccha Čang, Čank, Čeng-fu Čchen, Nantl

Rozhodčí: Mikeska – Cieslar, Bureš.
V Olomouci je aktuálně tropické počasí s teplotami nad 27 °C, což může pro hráče znamenat lehkou komplikaci. Oba celky se mezitím ještě rozcvičují na hrací ploše.
Rozhodčím tohoto utkání je Karel Mikeska. Na čarách pak bude působit Ondřej Cieslar a Jakub Bureš. Coby delegát asociace bude na stadionu přítomen Antonín Kordula.
Poslední 3 vzájemná utkání
28.10.2017 Mohelnice x HFK 6:1 (MSFL 2017/18)
29.04.2017 Mohelnice x HFK 1:1 (MSFL 2016/17)
24.09.2016 HFK x Mohelnice 0:0 (MSFL 2016/17)

19.05.2018 Hulín x Mohelnice 5:4
Mohelnický příběh je oproti tomu holickému ještě dramatičtější. Od startu letošní sezóny totiž klub získal velice zajímavého partnera. Společnost Footbal Investment Limited vedená Čechem Přemyslem Hubou měla velké plány. Spolu s čínskými investory převzali provinční třetiligový klub s jasným plánem na profesionalizaci. Do Česka navíc přišly zajímavé zahraniční posily, několik čínských hráčů a hlavně finance. Kouč Karel Trnečka, který se zřejmě asi až příliš zajímal o původ těchto prostředků musel skončit, nahradil jej po pár dnech od vstupu do klubu coby kondiční kouč Dušan Žmolík. Právě za jeho angažmá přibývalo podivných zápasů. Podivných chyb jednotlivých hráčů. Nad Mohelnicí se smrákal mrak podivnosti.

Až v lednu všechno dostalo jasnější kontury. Fantastická investigativní práce redaktora Mladé fronty Miloslava Jančíka přinesla své ovoce v podobě rozkrytí pozoruhodných souvislostí. Čínský investor Bruce Ji byl velice pochybnou figurkou, která byla napojena na podivné praktiky v různých klubech po celém světě. Pojem sázkařská mafie by byl bez vhledu do hloubky asi silný pojem, přeci jen se však o klub začala zajímat i česká policie. Mohelnické vedení navíc po odchodu Dušana Žmolíka do Zlína za Vlastimilem Petrželou muselo řešit trenérskou změnu, když se novým lodivodem stal Jaroslav Rolinek. Pošramocené renomé pak řešila mimořádná Valná hromada klubu, která rozhodla o ukončení spolupráce s pochybným investorem a sešupem do krajského přeboru. Ne divize, kam by už jisto jistě klub sestoupil, ale ještě o ligu níže. Nová filozofie Mohelnice totiž bude založena na odchovancích.

Tým je aktuálně stále na posledním místě tabulky, neboť prozatím získal jen 14 bodů za celou sezónu. Manko dvou bodů na olomoucké HFK však není ještě nesmazatelné. Nejlepším střelcem týmu je prozatím záložník Jan Fišara se čtyřmi zásahy do sítí soupeřů.
Dvakrát byli u brány pompy. U brány profesionality a prestiže. Fotbalový klub z olomoucké městské části Holice byl v roce 2007 a 2013 jen kousíček od postupu do tehdejší Gambrinus ligy. Pokoušet se o tento majstrštyk se však Hanákům asi dlouho nepoštěstí, poslední možnost zůstat ve druhé lize jim vzal před pěti lety nenaplněný rozpočet, který byl závislý zejména na loterijních sponzorech. Tentokrát navíc čeká Holici sešup ještě o patro níže. Napočtvrté už totiž fotbalový bůh jako v předchozích sezónách ruku topicímu nepřidá. Už najisto mají totiž svěřenci kouče Jiřího Derca zajištěno 15. místo, které znamená jediné. Sestup z MSFL. Po 19 letech se tak do luxusního areálu na kraji hanácké metropole vrátí divizní soutěž.

Letošní příběh holického týmu je až neuvěřitelně nepravděpodobný. Start sezóny zažil ještě trenér Roman Sedláček. Ten dokázal postoupit s kádrem plných neznámých jmen do 2. kola MOL Cupu, když porazil prvoligové Brno i druholigový Frýdek-Místek. Kádr opanoval většinu zápasů v letní přípravě až nevídaným způsobem, podobné věci pak předváděl HFK i v lize. Přemotivovanost po výhře nad Brnem (tehdy mělo na soupisce třeba i star Jan Poláka) ale zřejmě udělala své. Herní propad, ztráta sebevědomí, jeden debakl za druhým. Zkušený kouč Sedláček ještě nikdy tak skleslý mančaft nezažil, raději sám tuto veletěžkou misi vzdal. Jeho nástupce Leoš Kalvoda ale taktéž dlouho nevydržel, pár zápasů na podzim a konec na startu zimní přípravy z důvodu přesunu do znojemského managementu. Třetí trenér během sezóny nebyl nikdo jiný než Karel Trnečka. Ale ani si nevěděl rady. Místo cesty za záchranou sbírala Holice jednu prohru za druhou, doma navíc ani jednou nedokázal tým zvítězit.

Stejný scénář. Konec, nastupuje čtvrtý kouč během jednoho ročníku. Dostává kádr plný hostujících fotbalistů z olomoucké Sigmy, bez jasné brankařské jedničky, bez jasného tahouna. Záchrana je pro mužstvo možná jen v rovině teorie. Jiří Derco sice dokázal zlomit domácí mizerii, bodoval i venku, avšak ani tyto miniúspěchy nepomohly k návratu do středu tabulky. Rozhodně ne vlastní vinou bude podepsán pod největší krizí klubu za poslední dvě dekády. Předseda představenstva Vladimír Dostál, který dokázal dovést klub až na výsluní, navíc zčásti z rozčarování, zčásti ze zdravotních problémů odchází z klubu. Holici tak čeká nová éra. Éra nejistoty o svůj osud. Krize, která zásáhla moravský fotbal sice postupně ustupuje, Holice však oproti konkurenční Sigmě zažívá propad. Sobotní duel proti Mohelnici tak může na dlouhou dobu posledním zápase HFK v MSFL. Nejlepším střelcem týmu zůstává stále Srb Milorad Dabič, který i díky třem brankám ještě z vyškovského nagažmá má momentálně kontě 8 vstřelených gólů.
Hezké sobotní odpoledne, po konci většiny fotbalových soutěží se už i MSFL blíží nezadržitelným tempem k samotnému závěru. V rámci jejího 28. kola je ale krom ostatních sedmi duelů i jeden netradiční. Střetnutí mezi už jistě sestupujícími celky a navíc regionální derby nejvyšší kvality, přesně to slibuje zápas HFK Olomouc s Mohelnicí. Utkání startuje v 17:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.