Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Lipsko - 30. dubna 2021   20:30

1:2
(0:0)
Lipsko
Lipsko
93' Hwang Hi-čchan   • 120+1' Forsberg
Werder
Pavlenka – Veljković, Groß (119. Bargfrede), N. Moisander (C) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Mbom (73. Bittencourt), Sargent, Augustinsson – Füllkrug (66. Osako), Selke (96. Möhwald).
Gräfe – Kleve, Sinn
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Lipsko
Gulácsi – Orban, Konaté, Upamecano – Kampl – Mukiele, Olmo, Haidara (46. Nkunku, 114. Forsberg), Angeliño (101. Henrichs) – Sörloth (90. Hwang Hi-čchan), Sabitzer (C) (74. Y. Poulsen).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:9. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 21:20.
Prvním finalistou Pokalu se stává Lipsko, které v semifinále zvítězilo na hřišti Brém 2:1 po prodloužení!

Normální hrací doba gól nepřinesla, byť si zejména Lipsko vytvořilo hlavně ve druhém poločase řadu šancí. Domácí ale zůstali ve hře díky brankáři Pavlenkovi, který si navíc i dobře postavil tyče. Vše podstatné se tak událo až v prodloužení, ve kterém hráli hlavní roli střídající fotbalisté. Hned v jeho úvodu poslal RB do vedení Hwang Hi-čchan, domácí ale odpověděli těsně před koncem první poloviny zásahem Leonarda Bittencourta. Když už to vypadalo, že utkání dojde na penalt, zaúřadoval opět hostující Korejec Hwang, jenž hlavou prodloužil Kamplův pas před bránu na Emila Forsberga a ten rozhodl.
120+4'
120+3'
Už hrajeme přesčas. Domácí to ještě zkoušejí...
120+1'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Hosté v závěru prodloužení zřejmě rozhodují zápas! Kevin Kampl poslal z hloubi pole parádní balón za obranu, na který si naběhl Hwang Hi-čchan. Ten ho hlavou prodloužil před bránu na EMILA FORSBERGA, který z bezprostřední blízkosti uklidil míč za bezmocného Pavlenku – 1:2.
120+1'
Prodloužení bude nastaveno o dvě minuty!
119'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Philipp Bargfrede.
118'
Emil Forsberg poslal míč za obranu Yussufovi Poulsenovi. Toho ještě stačil zakřižovat Moisander, který šel do skluzu a Poulsen spadl. Penaltu si ale nevymodlil!
116'
Hosté zkusili sérií narážeček vykombinovat defenzivu Brém, ale na finální přihrávku nedosáhl střídající Forsberg.
114'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Emil Forsberg.
112'
Hosté penalty nechtějí. Odražený míč po rohu napálil na bránu Benjamin Henrichs, trefil ale jen Juju Osaka.
111'
Na sebe to vzal nyní Dani Olmo. Ten se dobře uvolnil, slabá střela však skončila v rukavicích Pavlenky.
110'
Další snahu hráčů RB přerušil ofsajd.
109'
Hosté nedali další tutovku! Z levé strany centroval Henrichs a míč se dostal až k Mukielemu. Ten už mohl zakončovat, ale ještě balón nasadil na hlavu Yussufa Poulsena, který zamířil nad břevno prázdné brány!
108'
Juja Osako se snažil dostat za obranu soupeře, ovšem v tom mu hosté dokázali čistě zabránit.
107'
Rohový kop hostí obrana Werderu přestála bez úhony.
106'
Benjamin Henrichs, který má ještě hodně sil, se dostal k míči na půlce a nadechl se k velkému sólu. Balón dotáhl až do pokutového území, z jehož levé strany vystřelil a po teči bránícího Moisandera se rozvlnila boční síť Pavlenkovy brány!
106'
Začalo druhé prodloužení.
V prodloužení nám začaly padat góly! V jeho prvním dějství jsme viděli za čtvrthodiny hned dva. Nejprve poslal Lipsko do vedení Hwang Hi-čchan, ovšem za Brémy srovnal v nastavení Leonardo Bittencourt. Ve hře je tedy stále i penaltový rozstřel!
105+3'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
Werder právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Velkou chybu udělal Dayot Upamecano, který netrefil míč a ten tak propadl za něho do běhu LEONARDA BITTENCOURTA. Ten se k balónu dostal dříve než vybíhající Gulácsi, udělal mu kličku a obloučkem poslal hrací předmět do prázdné brány – 1:1.
105+1'
První prodloužení bude nastaveno o tři minuty.
105'
Möhwald fauloval Henrichse. Lipsko rozehrává z poloviny hřiště.
103'
Juja Osako se přetlačoval s Ibrahimou Konatém. Podle sudího fauloval hostující obránce.
102'
Olmo udělal na půlce kličku Großovi, který ho fauloval. Obešlo se to bez karty.
101'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Benjamin Henrichs.
101'
Žlutou kartu dostává Péter Gulácsi (RB Lipsko).
100'
Angeliño už toho má dost a bojuje s křečemi. Za malou chvíli zřejmě bude střídat.
100'
Juja Osako posílal z pravé strany před hostující bránu zajímavý balón. Náběh Bittencourta si však pohlídal stoper Upamecano.
99'
Kevin Kampl dohrál protihráče šlapákem a stává se prvním hráčem, který dnes dostal žlutou kartu.
98'
Lipsko je v situaci, kdy se už nemusí tlačit dopředu za každou cenu. Nyní potřebuje skórovat Werder.
96'
David Selke má zdravotní problémy a z trávníku odkulhal. V sestavě Werderu jej nahrazuje Kevin Möhwald.
93'
Hosté lámou kouzlo Jiřího Pavlenky! Dani Olmo poslal míč do pokutového území na Yussufa Poulsena. Ten balón z první posunul na HWANGA HI-ČCHANA, který přetlačil bránícího hráče a přízemní střelou kolem levé Pavlenkovy nohy otevřel skóre. Korejský fotbalista přišel na trávník v 90. minutě. Také Poulsen nastoupil až v průběhu druhé půle, Julianovi Nagelsmannovi tedy vyšla střídání.
92'
Domácím byl odmáván ofsajd. Míč pro Lipsko.
92'
Rohový kop zahrával Ludwig Augustinsson, hosté se ubránili.
91'
Gebre Selassie hned na úvod prodloužení zamířil na pravé straně dopředu. Jeho přihrávka hledala Selkeho, bude z toho roh.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Více než 90 minut hry gól nepřineslo a zápas se tedy bude rozhodovat až v prodloužení. Blíže k vítězství byli určitě hosté z Lipska, ovšem Werder udržel v utkání brankář Jiří Pavlenka, který měl i dobře postavené tyče.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Ještě jedna velká příležitost hostí! Po centru Angeliña hlavičkoval Yussuf Poulsen a Werder udržel v zápase skvělým zákrokem Jiří Pavlenka! K dorážce se ještě dostal Dani Olmo, který přestřelil.
90+3'
Po standardce zahrozili hosté! Orban hlavou prodloužil míč na Yussufa Poulsena, který hlavičkoval těsně vedle levé tyče z pohledu Pavlenky.
90+2'
Domácí jsou v závěru konečně aktivní! Prudký centr Ludwiga Augustinssona boxoval Gulácsi.
90+1'
Další roh domácích, Bittencourtův centr ale pokryla obrana Lipska.
90+1'
Základní hrací doba bude nastavena o čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Hwang Hi-čchan.
90'
Tohle vypadalo nebezpečně! Po rohu Bittencourta míč propadl na vzdálenější tyč, kde moc nescházelo a Theodor Gebre Selassie by se stal hrdinou! V záklonu však hlavou neusměrnil balón mezi tyče!
89'
Rozehrával ji Augustinsson. Jeho centr byl tečován na roh...
88'
David Selke získal v souboji s Orbanem pro Werder poměrně zajímavou standardní situaci...
88'
U postranní čáry se nepříjemně srazili Osako s Mukielem. Rozhodčí to posoudil jako útočný faul hráče Werderu.
86'
Tentokrát si český krajní obránce pohlídal náběh Angeliña. Kope se od brány Brém.
85'
Ani dlouhý nákop na obranu Werderu nezabral. Před Poulsenem odehrál míč Gebre Selassie do rukavic krajana Pavlenky.
84'
Angeliño toho hodně naběhá. Nyní ale nezachytil dlouhou přihrávku spoluhráče a musí zase nazpět.
83'
Po rozehrávce nakrátko centroval Angeliño. Ani tady se skóre měnit nebude.
83'
Centr Angeliña srazil na roh Gebre Selassie.
82'
Je vidět, že hosté by rádi rozhodli ještě v řádné hrací době. Nechtějí riskovat prodloužení.
80'
Dani Olmo na půlce kontaktoval Joshe Sargenta. Píská se proti RasenBallsportu.
80'
Leonardo Bittencourt si našel za pokutovým územím odražený míč. Z jedničky ho však napálil vedle brány Lipska.
78'
Hosté mají velkou smůlu! Angeliño našel krásným centrem z levé strany Christophera Nkunkua, jehož zakončení vytěsnil Pavlenka konečky prstů pravé ruky do bližší tyče!
77'
Sörloth sklepával Poulsenovi. Ten neprostřelil obranný blok domácích.
76'
Do konce řádné hrací doby schází čtvrthodina. Dokáže některý z týmů rozhodnout?
74'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Yussuf Poulsen.
73'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Jean Manuel Mbom, přichází Leonardo Bittencourt.
70'
Juja Osako se dostal do zakončení po standardní situaci. Hlavou zamířil mimo.
67'
Mukiele bude v pořádku, po ošetření se vrací zpátky do hry.
66'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Juja Osako.
65'
Hosté rozehráli roh nakrátko a následně přišel centr Nkunka, po němž hlavičkoval Willi Orban do břevna! Odražený míč se pak snažil poslat hlavou do odkryté brány Nordi Mukiele, v tom mu ale zabránil Mbom, jenž balón odehrál do zámezí a zároveň kopačkou zasáhl i hlavu Mukieleho. Ten je ošetřován, na penaltu to ale nebude.
64'
Christopher Nkunku vystrašil Jiřího Pavlenku! Spíše se jednalo o centr z hloubi pole, ale míč po odskoku o zem zrychlil a směřoval těsně vedle tyče. Pavlenka to raději pojistil zákrokem, kterým balón vyrazil na roh!
63'
U domácí lavičky se chystá střídání. Do hry by měl brzy jít Juja Osako.
62'
Sargent se snažil poslat do brejku Maximiliana Eggesteina. U míče byl ale jako první Upamecano, který situaci vyřešil malou domů brankáři Gulácsimu.
61'
Čekání na gól pokračuje i po hodině hry. Werderu zatím vychází obranná taktika.
59'
Exekuce přímého kopu se ujal Angeliño. Levý křídelní bek Lipska přestřelil zeď i bránu Werderu.
58'
Dani Olmo byl faulován na hranici pokutového území. Hosté budou zahrávat přímý kop. Brémy měly velké štěstí. Půl metr a jednalo by se o penaltový zákrok Moisandera!
57'
Sabitzer odcentroval na Alexandera Sörlotha. Ten přehlavičkoval bránícího Moisandera, míč ale lehce poslal jen do rukavic Pavlenky.
55'
Zahrával ho Marcel Sabitzer, domácí se opět ubránili.
54'
Hosté obléhali pokutové území soupeře. Mukiele nakonec získal roh.
52'
Nordi Mukiele napálil z pravé strany pokutového území vzdálenější tyč Pavlenkovy brány! Poté ale vylétl do vzduchu praporek pomezního, zřejmě tam byl těsný ofsajd.
51'
Hosté také na začátku druhé půle mají míč většinu času pod kontrolou.
50'
Angeliño se už dostával na levé straně pokutového území ke střele. Do ní mu ale vstoupil bránící Gebre Selassie.
48'
Pokus o přenesení hry na levé křídlo nenalezlo Angeliña. Vhazovat bude Gebre Selassie.
47'
Na půlce byl ostře atakován David Selke a rozhodčí následně přerušili hru... V okolí prázdného stadionu někdo odpálil docela solidní ohňostroj.
46'
Sabitzer chtěl vysunout Alexandera Sörlotha, který se ale nacházel v ofsajdové pozici.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Christopher Nkunku.
46'
Aktéři utkání se nám vracejí zpátky na trávník Wohninvest Weserstadionu. Druhé dějství začne za malou chvíli.
První poločas úvodního semifinále DFB Pokalu gól nepřinesl. Většinu času byli aktivnější hosté z Lipska, kteří si však vytvořili pouze jednu vyloženou šanci. Hlavičku Sörlotha hned v úvodu utkání bravurně pokryl brankář Pavlenka. Werder se pak úspěšně bránil a nakonec mohl sám jít do vedení. Po půlhodině hry se z ničeho nic ocitl sám před gólmanem Sargent, jenž ale minul bránu. Krátce před pauzou pak sudí Gräfe posoudil souboj Mukieleho se Selkem jako penaltový, ovšem hosty následně zachránil VAR.
45'
45+5'
Rozhodčí ještě nechal hosty dohrát útočnou akci, na jejímž konci hlavičkoval z těžké pozice mimo Amadou Haidara.
45+5'
Pro dlouhý nákop si došel Péter Gulácsi. První dějství by mělo být každou chvíli ukončeno.
45+4'
Kampl na půlce fauloval Joshe Sargenta. Ještě rozehrávka pro Werder.
45+2'
I vzhledem k předchozímu zdržení bude první poločas nastaven o čtyři minuty!
45+1'
Bibiana Steinhausová, která má na starost VAR, to viděla dobře! Sudí Gräfe si situaci na monitoru prohlédl opravdu důkladně a následně pokutový kop zrušil!
45'
Rozhodčí Gräfe se ale ještě jde podívat na monitor! Selke to možná značně přihrál.
44'
Penalta pro Lipsko! Nordi Mukiele hodně zbytečně podrazil Davida Selkeho, který se do šance dostat nemohl. S míčem běžel zády k bráně ven z pokutového území.
42'
Christian Groß byl při výskoku přistrčen Amadouem Haidarou. Rozehrávají domácí.
41'
Jean Manuel Mbom byl již po přerušení hry dohrán Angeliñem a skácel se na hrací plochu. Asi ale přeháněl, protože se na pokyn rozhodčího zvedl. Ten pak dal oběma aktérům situace kázání a karty zatím ponechal v kapsičce.
40'
Tlak Lipska přeci jen začíná opadat. Hosté ze své aktivity gól nevytěžili a přeci jen asi potřebují pošetřit nějaké síly.
38'
Rohový kop soupeře Brémy přestály bez úhony.
37'
Centr Angeliña přelétl hlavu nabíhajícího Sörlotha. Míč pak uklidil na roh obránce Brém Augustinsson.
36'
Odražený míč si našel v pokutovém území Miloš Veljković. Poměrně těžký volej však mezi tyče nenamířil.
36'
Theodor Gebre Selassie se vydal na útočný výlet a získal pro Brémy rohový kop.
35'
Amadou Haidara fauloval ve středu hřiště Füllkruga. Míč pro domácí.
33'
Hosté pokračují ve svém náporu. Před chvílí ale dostali varování, že si musejí dávat pozor i na zadní vrátka.
32'
Domácí obranu zaměstnal prudký centr Marcela Sabitzera z levé strany. Zelení si poradili.
30'
Domácí se z ničeho nic dostali do největší šance zápasu! Dlouhý nákop prodloužil hlavou David Selke a k míči se dostal Josh Sargent. Ten přetlačil Upamecana a už byl sám před Gulácsim. Toho sice obstřelil, zároveň ale minul levou tyč z pohledu maďarského gólmana Lipska!
28'
Odražený míč napálil z velké dálky nad bránu Brém Dani Olmo. Hosté mají velkou územní převahu, zatím však nevymysleli, jak ji přetavit v gól.
27'
Do průniku Upamecana se vložil skluzem bránící Ludwig Augustinsson. Podle rozhodčích šel míč do autu od hostujícího hráče, byť ten se tomu hodně diví.
27'
Po Pavlenkově výkopu zase sbírají míč hosté, kteří mohou vymýšlet další útočnou aktivitu.
26'
Konaté bude v pořádku. Hra opět pokračuje.
25'
Hra je přerušena, protože po souboji s Davidem Selkem potřebuje ošetření Ibrahima Konaté. Hráči se srazili hlavami a obránce Lipska z toho vyšel hůře.
24'
Alexander Sörloth dostal přihrávku za obranu a zakončoval z dobré pozice. Z levé strany šestnáctky zamířil vedle vzdálenější tyče, nakonec byl ale máván ofsajd. Mrzet to tedy norského reprezentanta nemusí.
23'
Po centru Sabitzera prodlužoval hlavou míč před domácí bránu Sörloth. Dobře ale zakročil bránící Augustinsson.
21'
Pokus domácích o rychlý brejk utnul hned v zárodku Nordi Mukiele, který vystihl přihrávku a ve skluzu míč odehrál do autu.
20'
Nevím, pokud má Werder s tímto přístupem k zápasu šanci něco uhrát. Domácí jsou zalezlí a jen vyčkávají, co soupeř předvede.
19'
Miloš Veljković rozehrával po hostujícím faulu z poloviny hřiště, ale míč nakopl jen do zámezí. U balónu tedy opět Lipsko.
17'
Nordi Mukiele se rozhodl pro nástřel na vzdálenější tyč. Jeho spoluhráči se tam ale nedostali včas a tak se bude kopat od brány Jiřího Pavlenky.
16'
Alexander Sörloth podržel na hranici šestnáctky zády k bráně míč, který pak předal Danimu Olmovi. Španělskému fotbalistovi pokus o technickou střelu na zadní tyč nevyšel. Balón se vykroutil hodně vedle brány Werderu.
15'
Dayot Upamecano nedokázal na útočné polovině dobře rozehrát a daroval míč domácím, kteří se tak na chvíli mohou vymanit z tlaku RasenBallsportu.
14'
Utkání má zatím jasný obrázek. Lipsko tvoří hru, je aktivní a Werder se soustředí především na obranu.
13'
Kevin Kampl zezadu zajel do soupeře hodně ostře. Rozhodčí Manuel Gräfe přimhouřil obě oči a vystačil si pouze s domluvou.
12'
Po standardní situaci hostí dobře zasáhl Pavlenka, který vyboxoval centrovaný míč do bezpečí.
11'
Domácí se ubránili. Následně ale budou čelit další standardce poté, co Christian Groß fauloval Mukieleho.
10'
Dani Olmo napřáhl zpoza pokutového území. Jeho rána byla sražena obranou Werderu na roh.
8'
Exekuce rohu se ujal Angeliño. Jeho centr odvrátil americký útočník Brém Sargent.
8'
Hosté z Lipska vybojovali rohový kop. Svou aktivitou se o to zasloužil Haidara.
7'
Marcel Sabitzer zakombinoval nalevo s Angeliñem. Jeho následný centr byl sražen do autu.
5'
Poprvé se v útoku připomněli i domácí. Josh Sargent se dostal k přízemní střele z levé strany šestnáctky. Jeho pokusu však scházela razance a Péter Gulácsi si připsal úspěšný zákrok.
4'
První tutovka RB! Hlavičku Alexandera Sörlotha z bezprostřední blízkosti dokázal Pavlenka famózně vyrazit reflexivním zákrokem pravou rukou!
4'
Brémy alespoň v úvodu volí opatrný přístup. Lipsko rozehrává z vlastní poloviny a hráči Werderu napadají až od půlící čáry.
3'
Marcel Sabitzer táhl středem hřiště protiútok Lipska. Nakonec zvolil přihrávku doleva na Angeliña, jehož centr srazil bránící Eggestein do rukavic brankáře Jiřího Pavlenky.
2'
Angeliño dostával přihrávku na levé křídlo, nepohlídal si ale ofsajdové postavení.
1'
Úvodní výkop provedli hráči Werderu. Ti nastoupili v zelenobílé barevné kombinaci. Lipsko zvolilo červenou.
1'
Hráči obou týmů už jsou na hřišti. Za malou chvíli bude utkání zahájeno.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Groß, N. Moisander (C) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Mbom, Sargent, Augustinsson – Füllkrug, Selke.
Náhradníci: Zetterer – Dinkci, Osako, Möhwald, Bittencourt, Bargfrede, Erras, Schmid, Rieckmann.

RB Lipsko: Gulácsi – Orban, Konaté, Upamecano – Kampl – Mukiele, Olmo, Haidara, Angeliño – Sörloth, Sabitzer (C).
Náhradníci: Martínez – Y. Poulsen, Hwang Hi-čchan, Forsberg, Adams, Klostermann, Laimer, Nkunku, Henrichs.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Lipsko vyhrálo proti Werderu poslední čtyři vzájemné zápasy včetně obou ligových v této sezóně. Nejprve na domácím hřišti 2:0, poté triumfovalo 4:1 v Brémách.

Werder Brémy:
Brémám patří v bundesligové tabulce čtrnácté místo a stále bojují o záchranu. Na barážové šestnácté místo, na kterém se nachází Kolín, mají náskok jediného bodu. Na přímý sestup pak mají k dobruč čtyři body. Werder má navíc velmi mizernou formu. V lize prohrál posledních sedm utkání. Sérii porážek dokázal přerušit pouze ve čtvrtfinále poháru na hřišti druholigového Regensburgu, kde zvítězil 1:0.

RB Lipsko:
Fotbalisté Lipska se nacházejí na druhém místě tabulky Bundesligy. Na vedoucí Bayern ztrácejí sedm bodů, takže na titul už to stačit asi nebude, na opětovnou účast v Lize mistrů ale s největší pravděpodobností ano. Hráči RasenBallsportu se na pohár naladili domácí ligovou výhrou 2:0 nad Stuttgartem.

Už teď je jasné, že po sezóně v Lipsku dojde na změnu na trenérském postu. Velmi žádaného mladého kouče Juliana Nagelsmanna totiž ulovil Bayern. Náhrada je už však rovněž známa. Ze sesterského Salzburgu dorazí Američan Jesse Marsch.

Posledních 5 zápasů Lipska:
Lipsko – Bayern 0:1
Lipsko – Hoffenheim 0:0
Köln – Lipsko 2:1
Lipsko – Stuttgart 2:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V pátečním prvním semifinále Německého poháru se utkají Brémy s Lipskem. Výkony v Bundeslize favorizují hostující RB, ovšem pohárové zápasy jsou svým způsobem vždy ošemetné a nevyzpytatelné.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.