Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Carl Zeiss Jena : Köln - 8. srpna 2021   15:30

Carl Zeiss Jena
5' Wolfram
1:1
(1:0)

2:4 (PEN)

Köln
Köln
69' Skhiri
Sedlak – Slamar, Halili, Strietzel – Stauffer, Langer (79. Hoppe), Schau (90. Prokopenko), Bergmann (90+3. Dedidis) – Krauß (79. Burger), Oesterhelweg – Wolfram (55. Lange).
Müller – Scheder, Dedidis, Lange, Eisele, Wolf, Prokopenko, Hoppe, Bürger.
Badstübner – Schüller, Beitinger
Ernst Abbe Sportfeld, Jena
Köln
Schwäbe – Ehizibue (77. Duda), Hübers, Czichos, Schmitz – Hector, Kainz (68. Andersson), Özcan (68. Skhiri) – Thielmann, Uth, Modeste.
Horn – Lemperle, Duda, Ostrák, Skhiri, Andersson, Ljubičić, Meré, Schaub.

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek neděle.
Kolín nad Rýnem nakonec potvrzuje roli favorita a v rámci Německého poháru postupuje do druhého kola. Nakonec se k tomu ale pořádně natřel, protože se dočkal vítězství až po penaltách. Tam šlo jasně poznat více zkušeností na straně hostů, protože se ani jednou nezmýlili. Jena ale může být na svůj dnešní výkon hrdá.
Duda pečetí vítězství svého týmu střelou k pravé tyči. Sedlak šel na opačnou stranu.
Lange unesl tíhu okamžiku, trefuje se přesně k pravé tyči a ještě drží svůj tým ve hře.
Thielmann zakončuje přímo pod horní tyč, takže i kdyby Sedlak trefil směr, nemohl by zasáhnout.
Dedidis přece jen našel cestu do sítě a ještě dodává domácím fanouškům naději.
Hosté prostě mají víc zkušeností. I Schaub poslal brankáře na druhou stranu a jistě proměňuje.
Burger to také zkoušel do levé části branky, ale brankář hostů to opět vystihl a připisuje si druhý zásah.
Lemperle jistě zakončuje k pravé tyči.
Oesterhelweg hned první penaltu nedává, protože Schwäbe správně vystihl směr střely.
Střílení penalt začíná.
Dnešní zápas nakonec budou muset rozseknout pokutové kopy! Tam mají oba týmy prakticky stejnou šanci, takže Jena klidně může postoupit do druhého kola.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Sedlak si tedy připisuje ještě jeden skvělý zákrok proti ráně Schauba. Vzápětí ještě bude muset odolávat rohovému kopu.
120'
Jeden z domácích zachytil přihrávku soupeře a ještě zkoušel rozběhnout protiútok, ale neúspěšně. Penalty už jsou tedy na dosah.
118'
Kozlové už zase musí začínat od své brány. Mezitím se prodloužení rychle blíží ke svému konci.
116'
Jeden z posledních útoku zkouší rozběhnout Schmitz, což se mu také daří. Hosté ale ztratili míč kousek před šestnáctkou.
115'
Na trávníku se toho nyní moc neděje. Kolín nad Rýnem se sice aktivně pokouší o skórování, ale penaltám už nejspíš nezabrání, protože mu schází přesnost.
113'
Tentokrát se do míče opřel Skhiri, ale tomu také zakončení absolutně nesedlo, protože skončilo několik metrů nad domácí klecí.
111'
Domácím už dochází síly, takže se hosté dostávají do šancí poměrně snad. Pořád z toho ale není gólové zakončení, nyní totiž Lemperle přestřelil.
110'
Sedlak se prezentuje dalším výtečným zásahem, a to když vyrazil tvrdé zakončení do středu hřiště. Výrazně tak pomáhá k penaltám, kde má Jena velkou šanci na vítězství.
107'
Kozlové docela dlouho drželi míč v pokutovém území, ale vytěžili z toho pouze jedno zblokované zakončení. Pak už se Jena osvobodila.
106'
Pořád se hraje opravdu hodně tvrdě, skoro každou chvíli je někdo na trávníku. Rozhodčí přitom píská jen v opravdu nutných případech.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V první polovině prodloužení se Kolín nad Rýnem sice prosadil, ale jeho branka nebyla uznána. Celkově se ale hraje ve vysokém tempu a v dalších patnácti minutách by se jeden z týmů klidně mohl prosadit.
105+2'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Prokopenko se zničehonic uvolnil na útočné polovině a měl před sebou spoustu prostoru, jenže nenabral dostatečnou rychlost, obránce ho dostihl a ukradl mu míč.
104'
Ani v závěru první poloviny prodloužení Kolín nad Rýnem nezahálí a aktivně hledá cestu k zakončení. Tímto způsobem ale vybojoval pouze další roh.
103'
Další hráč z domácích řad potřebuje ošetření. To není pro Jenu vůbec dobrá zpráva, protože už vypotřebovala všechna svá střídání.
101'
Standardky se chopil Duda, který se samozřejmě pokusil o gólové zakončení. Míč ale skončil pouze vedle brány.
100'
Domácí mají problém. Hoppe totiž fauloval pár metrů před pokutovým územím a hosté tak budou mít výhodu přímého kopu z dost nebezpečného prostoru.
99'
Sedlak nakopává až na druhou polovinu hrací plochy, ale tam jeho spoluhráči opět nezvládli hlavičkový souboj. Hosté tedy budou vhazovat.
98'
Kozlové začínají další útok ze své poloviny a nutno podotknout, že jsou hodně opatrní. Další branku už totiž nemohou inkasovat.
96'
Domácí nemají co ztratit, takže jsou také čas od času nebezpeční. Nyní to demostroval Oesterhelweg, který však svým pokusem přestřelil branku.
95'
Hosté skórují již potřetí, ale ani tentokrát gól platit nebude! Při souboji s gólmanem se prosadil Huberts, ale ten si k tomu pomohl nedovoleným zákrokem!
92'
Nyní naopak fauloval jeden z hostů. Byl to Czichos, kolem kterého proklouzl protihráč, který mířil do nadějné příležitosti. Bek hostů tedy raději zasáhl nedovoleně, přičemž počítal se žlutou kartou, kterou také dostal.
91'
Jena začíná prodloužení nedovoleným zákrokem, po kterém Kolín nad Rýnem zakládá první útočnou akci. Ta skončila nepřesnou přihrávkou do vápna.
91'
Začal první poločas prodloužení.
V dnešním zápase jsme se celkem překvapivě nedozvěděli vítěze po základní hrací době. Kolín nad Rýnem navíc jen tak tak dokázal dotáhnout jednobrankovou ztrátu, a to když v 69. minutě vyrovnával Skhiri. Poté už si toho Kozlové moc nevytvořili a o povinný triumf se budou muset pokoušet v prodloužení.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+5'
Nastavení už se spíše dohrává, což znamená, že nás téměř určitě čeká prodloužení. Pokud tam nepadne branka, mohou přijít na řadu i pokutové kopy.
90+3'
Střídání v týmu Carl Zeiss Jena: ze hřiště odchází Bergmann, přichází Dedidis.
90+3'
Sedlak úspěšně vyráží i centr Hectora, po kterém se domácí ještě vrhli do protiútoku, ale dalekonosné zakončení bylo nepřesné.
90+2'
Modeste si připisuje další zakončení hlavou, ale i to končí přímo v náruči Sedlaka, který s následnou rozehrávkou příliš nespěchá.
90'
Střídání v týmu Carl Zeiss Jena: ze hřiště odchází Schau, přichází Prokopenko.
90'
Jena chvíli držela míč pod kontrolou, přičemž se snažila získat co nejvíce času. I prodloužení by pro ní bylo velkým úspěchem.
89'
Andersson velmi dobře přebral prudkou přihrávku a může tak rozvíjet nadějný útok, ale ten zakončil pouze centrem na horní síť branky.
88'
Další útočné snažení hosté musí skončit kvůli porušení pravidel, postranní sudí totiž nachytal jednoho z útočníků v ofsajdu.
87'
Hector jen tak tak udržel míč na hrací ploše, díky čemuž mohl následně centrovat do šestnáctky, ale tam to domácí pořád velmi dobře hlídají.
86'
Kolínu nad Rýnem se příliš nechce do prodloužení, proto se ještě opatrně snaží o rozhodnutí. Směrem dopředu ale nechce nic riskovat.
84'
Roh byl rozehrán na hranu šestnáctky, odkud následovala prudká rána z první, ale ta neprošla přes početný houf hráčů v pokutovém území.
83'
Strietzel úspěšně pokryl průnikový pas do šestnáctky, avšak bylo to jen za cenu rohového kopu.
82'
Thielmann zkusil štěstí po šťastném odrazu, ale jeho pokus byl hodně zbrklý, takže skončil metr nad horní tyčí.
81'
Právě započala poslední desetiminutovka, kterou začíná aktivnější Kolín nad Rýnem, který opatrně kombinuje na útočné polovině a hledá cestu k zakončení.
79'
Střídání v týmu Carl Zeiss Jena: ze hřiště odchází Langer, přichází Hoppe.
79'
Střídání v týmu Carl Zeiss Jena: ze hřiště odchází Krauß, přichází Burger.
78'
Andersson si v hlavičkovém souboji pomohl nedovoleným zákrokem, kousek od vápna tak bude rozehrávat Sedlak.
77'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ehizibue, přichází Duda.
76'
Hector si dobře vyměnil míč se spoluhráčem a následně pálil z hranice pokutového území, ale jeho pokus přečetl pozorný gólman.
75'
Od konce základní hrací doby nás dělí patnáct minut, přičemž už nějakou chvíli platí vyrovnaný stav. Pořád se ale může cokoliv změnit.
74'
Hector sice hlavičkoval vysoký balón, ale míč srazil jen k protihráči, takže o něj ještě musí společně se spoluhráči bojovat.
72'
Jena se po inkasované brance rozhodně nesesypala a dokonce se snaží vrátit do vedení. Vstřelit další branku ale už bude nesmírně složité.
69'
Köln právě vstřelil branku!
Kozlové konečně vyrovnávají a ještě mají dost času na obrat! Uth si šikovně podržel míč na levé straně pokutového území, načež na středu hřiště našel nabíhajícího ELLYESE SKHIRIHO, který střelou do levé části branky zaskočil Sedlaka.
68'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Özcan, přichází Skhiri.
68'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kainz, přichází Andersson.
67'
Hosté při dalším útočném snažení pohořeli, domácí tak budou moci získat další autovým vhazováním.
66'
Krauß padá při pokusu o únik a domácí obecenstvo si okamžitě žádá přímý kop. Hlavní sudí ale nesouhlasí a míč nechává v moci hostů.
65'
Krauß autem posílá míč co nejvíce dopředu, čímž kupuje další vteřiny. Jena už totiž určitě hraje jenom na čas.
63'
Hubers nedokázal sklepnout vysoký balón, přičemž byl skoro posledním hráčem. Spoluhráč se ale přece jen včas vrátil a zabránil tak nebezpečnému úniku.
62'
Modeste se stále nemůže prosadit! Tentokrát jeho hlavička vypadala velice nebezpečně, jenže Sedlak stál ve správný čas na správném místě, takže míč dokázal zachytit!
61'
Hosté směrem dopředu ještě příliš neriskují, ale možná by měli co nejdříve začít. Jejich útočná snaha totiž už dlouho k ničemu nevede.
60'
Kolín nad Rýnem otevírá závěrečnou třetinu rohovým kopem. Centr na bližší tyč však opět nebyl úspěšný.
59'
Hostům už začíná docházet trpělivost, takže hrají dost tvrdě. Další tvrdý zákrok jim prošel, takže mohou v útočení pokračovat.
57'
Ehizibuemu se na pravé straně odkrylo poměrně dost prostoru, takže šel do centru, který ale skončil na prvním protihráči. Útok následně ukončil zbytečným faulem.
56'
Čerstvý Lange svému týmu dokonale pomáhá, protože napadá rozehrávku soupeře hned v zárodku. Domácí tak díky tomu získávají cenné vteřiny.
55'
Střídání v týmu Carl Zeiss Jena: ze hřiště odchází Slamar, přichází Lange.
54'
Slamar byl tvrdě zasažen a vypadá to, že v utkání pokračovat nebude. Stále se nezvedá z trávníku a už se začal rozcvičovat náhradník.
52'
Kozlové sice skórují, ale branka platit nebude! V domácím vápnu se totiž strhla pořádná mela, při které jeden z hostů fauloval. Následné gólové zakončení tak nebude uznáno za regulérní!
50'
Hosté však také mají občas problémy při bránění, což se stalo právě teď. Domácí díky tomu rozehrávali standardku, ale z té přišel pouze nepřesný centr.
49'
Jena si ve druhé půli zatím nekopla do míče, což už se asi příliš měnit nebude. Kolín nad Rýnem totiž bude soupeře drtit, což už také nějaký čas předvádí.
47'
Uth se odhodlal k zakončení z velmi těžké pozice, které mu po šťastném odrazu málem přineslo gólovou radost! Jeho ránu totiž jeden z obránců srazil těsně vedle pravé tyče!
46'
Kolín nad Rýnem vůbec neváhá a hned hledá cestu dopředu přes pravou stranu. Tam ale předvádí dobrý obranný zákrok Krauß.
46'
Máme za sebou první poločas, po kterém platí velice překvapivý stav. Jena totiž zatím poráží bundesligový Kolín nad Rýnem poměrem 1:0, za což vděčí hlavně velmi pevné defenzivě. Domácí totiž šli do vedení již v páté minutě díky Wolframovi, který pěkným volejem rozvlnil síť. Následně se Kozlové snažili o vyrovnání, což se jim zatím nepovedlo, ale stále mají dost času, tak uvidíme, jestli ho dokážou využít.
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
45+4'
45+3'
Ve hře se může pokračovat, hosté tak rozehrají ještě jeden roh. Centr od praporku se točil přímo mezi tyče, ale tam byl pozorný Sedlak.
45+2'
Nyní se chvíli nebude hrát, jelikož Wolfram se svíjí v bolestech a bude potřebovat ošetření.
45+1'
Kozlové snahu o vyrovnání nevzdávají ani v nastavení, ve kterém na soupeře pořádně tlačí. Zakončení ale pořád nepřichází.
44'
Žlutou kartu dostává Wolfram (Carl Zeiss Jena).
44'
Carl Zeiss ja na hraně pokutového území zatažený v osmi hráčích, takže se tam hosté prakticky nemohou dostat. Vzešel z toho další centr, který ale skončil pouze mimo hřiště.
43'
Hosté to pořád zkouší zejména za pomoci vzdušných pasů, ale ty pořád nevycházejí. Buď jsou nepřesné, nebo zasáhnou pozorní obránci.
42'
První půle se rychle blíží ke svému konci a domácí stále drží překvapivé vedení. Kolín nad Rýnem si toho přitom stále moc nevytvořil.
40'
Thielmann mohl svému týmu konečně vystřelit kýžené vyrovnaní, jenže v koncovce selhal a pálil přímo do Sedlaka. Byla to ale velmi těžká pozice.
39'
Jena se rozhodně jenom nebrání, občas také podnikne nějaký protiútok, který občas může být hodně nebezpečný. Krauß nyní nebyl daleko od dalšího zakončení, ale tentokrát jeho pokus zblokovali obránci.
38'
Hubers podnikl útočný výlet, který mohl dopadnout hodně špatně, ale nakonec se na středu hřiště odprostil od třech dotírajících hráčů. Stejně to ale bylo k ničemu.
36'
Thielmann byl na levé straně hřiště okamžitě dostoupen, po chvíli však našel alespoň cestu k centru. Ten přistál na hlavě Modesteho, který ale mířil pouze nad bránu.
35'
Kainz nerozehrál přímý kop příliš dobře, těšit ho může jenom to, že jeho spoluhráči udrželi míč pod kontrolou.
34'
Schau dostal slušnou přihrávku na pravou stranu a už se chystal k centru, jenže se k němu přiblížil jeden z obránců, který mu vůbec nic nedovolil.
33'
Po dost dlouhé době si zahrál také Schwäbe, který bez problémů pokryl nepřesný pas protivníka a bleskově rozehrál na nejbližšího spoluhráče.
31'
Özcan se tlačil za poměrně dobře vypadajícím nákopem, jenže ho nakonec předběhl Krauß, který si tak dokonale splnil také obranné povinnosti.
30'
Domácí nebyli daleko od druhého gólu, který mohl vstřelit Krauß. Ten si šikovně našel pozici k technickému zakončení, jenže branku o píď minul.
28'
Ani další centr hostů nenašel správného adresáta. Následoval dalekonosný pokus, který ale nebyl přesný, takže po delší době si do míče kopne Sedlak.
27'
Domácí hráče ženou vpřed velmi aktivní fanouškovské ochozy, které své hráče povzbuzují za každý obranný zákrok.
25'
Kozlové už mají jednoznačně navrch, nyní vyčkávají na svou první větší příležitost. Ta ale může přijít až za dlouho, jelikož Jena zatím moc dobře brání.
24'
Standardka však proměněna nebyla, jelikož dobrý obranný zákrok vytasil Slamar, který míč vyhlavičkoval do zámezí.
23'
Uth dobrým přebráním balónu donutil protihráče k faulu, což znamená přímý kop pro hosty z nadějné pozice.
21'
Domácí gólman měl přece jen problémy, a to když šel do přímého souboje o vysoký míč. Ten za pomoci spoluhráčů jen tak tak zvládl.
20'
Ani první rohový kop hostům ke skórování nepomohl, jelikož po přihrávce na bližší tyč nepřišlo zakončení. Sedlak to tak opět může uklidnit.
19'
Kozlové se pořád zkouší prosadit zejména za pomoci centrů, ale ty pořád nevychází. Další jistě pokryli pozorní beci.
17'
Sedlak zatím předvádí velmi jistý výkon. Jeho rozehrávky sice nejsou úplně nejlepší, ale skvěle řeší situace před bránou, protože nyní jistě zachytil nebezpečný centr z levé strany.
16'
Modeste se stal první zakončovatel bundesligového celku, ale bylo to z hodně těžké pozici. Není divu, že jeho hlavička skončila pouze nad břevnem.
15'
Hosté kombinují hluboko na své polovině, čímž si od domácích příznivců vysloužili pískot. Fanoušci totiž určitě čekali, že toho Kolín nad Rýnem bude předvádět více.
13'
Uth nebyl úspěšný v souboji s Halilim, následně se pokusil aspoň o centr, ale i ten domácí obránci zablokoval.
12'
Na hřišti se toho nyní moc neděje, Kolín nad Rýnem opatrně zkoumá, co si může dovolit. Zatím toho není mnoho.
11'
Domácí brankář hraje poměrně často, i když ještě ani jednou nemusel zasahovat. Jeho rozehrávky ale příliš úspěšné nejsou.
10'
Také hosty zastavilo postavení mimo hru, což znamená odkop pro Sedlaka, který s ním rozhodně nikam nespěchá.
9'
Kozlové jsou inkasovanou brankou naprosto šokovaní a snaží se tedy o uklidnění hry. Nyní si tak v klidu přihrávají na vlastní půlce.
8'
Carl Zeiss zůstává při chuti a pořád působí aktivnějším dojmem. Další pokus o gól ale zastavil pomezní sudí, který odmával ofsajd.
5'
Carl Zeiss Jena právě vstřelili branku!
Domácí tým se překvapivě dostává do brzkého vedení! Jena skórovala prakticky ze svého prvního útoku, a to když Krauß našel na levé straně cestu k centru, který se příhodně odrazil přímo k MAXIMILIANU WOLFRAMOVI, který bez váhání překonal brankáře volejem.
5'
Slamar úspěšně pokryl nebezpečný nákop soupeře a míč poslal hlavou do náruče vlastního gólmana, který může v klidu rozehrávat.
4'
Jena zatím hraje velmi statečně, protože se soupeřem drží krok. Nyní dokonce Wolfram donutil k nedovolenému zákroku Özcana.
3'
Stauffer jen tak tak udržel dlouhé přenesení hry na hrací ploše, za což si vysloužil potlesk publika. K založení útočné akce tím ale nepomohl.
2'
Domácí se dopředu příliš neženou, spíše si užívají, že mají v držení balón. Moc časté to totiž dnes nejspíš nebude.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Kolína na Rýnem. Ti hned hledali cestu dopředu přes pravou stranu, ale Hector vymyslel pouze příliš vysoký centr.
1'

Carl Zeiss Jena: Sedlak – Slamar, Halili, Strietzel – Stauffer, Langer, Schau, Bergmann – Krauß, Oesterhelweg – Wolfram.
Náhradníci: Müller – Scheder, Dedidis, Lange, Eisele, Wolf, Prokopenko, Hoppe, Bürger.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Ehizibue, Hübers, Czichos, Schmitz – Hector, Kainz, Özcan – Thielmann, Uth, Modeste.
Náhradníci: Horn – Lemperle, Duda, Ostrák, Skhiri, Andersson, Ljubičić, Meré, Schaub.

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Beitinger.
1. FC Kolín nad Rýnem
Kolín ještě v této sezoně neodehrál soutěžní zápas, rozehříval se pouze v přípravě. Tam byl dost úspěšný, protože ze šesti duelů ani jeden neprohrál a navíc získal skalp Bayernu, který je určitě cenný i v přípravném utkání. Od kozlů se tak dnes očekává snadné vítězství, protože je to celek z Bundesligy. Tak uvidíme, jestli to dokáže potvrdit.

Poslední tři utkání
Kolín nad Rýnem vs. Roda – 1:1
Kolín nad Rýnem vs. Elversberg – 2:1
Kolín nad Rýnem vs. Schaffhausen – 2:0
Jena působí v regionální lize na severovýchodě, takže se od ní rozhodně nečekají žádné zázraky. Určitě má ale velkou smůlu, protože hned v prvním kole poháru narazí na celek z Bundesligy, avšak aspoň z toho bude atraktivní zápas pro fanoušky, kteří určitě navštíví stadion v hojném počtu. V lize se pak dnešních hostům příliš nedaří, protože okupují osmnáctou sestupovou příčku se ziskem jednoho bodu. Určitě by se tedy měli soustředit hlavně na ligu, dnes si jdou domácí hráči zápas spíše užít.

Lokomotiv Lipsko vs. Jena – 0:0
Jena vs. Altglienicke – 1:2
Berlín AK vs. Jena – 1:0
Zdravím všechny fanoušky německé kopané! Dnes jsou na programu další zápasy prvního kola, přičemž v jednom z nich na sebe narazí Jena a Kolín nad Rýnem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.