Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  St. Pauli : Düsseldorf - 30. ledna 2024   20:45

St. Pauli
St. Pauli
60' Hartel  • 120' Boukhalfa
2:2
(0:1)

3:4 (PEN)

Düsseldorf
Düsseldorf
38' Vermeij   • 99' Tanaka
St. Pauli
Burchert – Wahl, Smith, Mets – Treu, Kemlein, Hartel, Ritzka (46. Saliakas) – Afolayan, Eggestein, Amenyido (46. Saad).
Vasilj – Albers, Boukhalfa, Dzwigala, Maurides, Nemeth, Saad, Saliakas, Sinani.
Stegemann – Günsch, Assmuth
Millerntor-Stadion (Hamburk)
Düsseldorf

Máme za sebou i málo vídaný penaltový rozstřel. Marcel Hartel jako jedna z největších hvězd domácího týmu svůj pokus ze značky pokutového kopu v rozstřelu neproměnil, ale dostal možnost penaltu zopakovat, protože brankář Kastenmeier příliš brzy opustil brankovou čáru. Jenže Hartel ani opakovaný pokus neproměnil a jelikož se jednalo už o pátou sérii, stačilo, aby Christos Tzolis z týmu Fortuny trefil. Ten předvedl exkluzivní panenkovský dloubáček a rozhodl o postupu Fortuny Düsseldorf do semifinále německého poháru.
Christos TZOLIS proměňuje.
Marcel HARTEL neproměňuje. Penaltu kopal hned dvakrát, protože při prvním pokusu Kastenmeier opustil brzy brankovou čáru. Jenže Hartel hostujícího brankáře nepřekonal ani při druhé střele.
Střílení penalt začíná.
To byl závěr. Domácí fotbalisté ve 120. minutě hry srovnali skóre a zápas jde do penalt.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
St. Pauli právě vstřelilo branku!
Zoufalý nápor domácího celku končí gólem na 2:2! Centr do vápna poslal Sinani a hlavičkující CARLO BOUKHALFA s pomocí tyče srovnává!
118'
Nyní dostal tvrdě naloženo Uchino, kterému šlápl na nohu jeden z protihráčů.
117'
Elias Saad navíc za ošklivý zákrok vysokou kopačkou dostává žlutou kartu.
116'
Elias Saad nyní kopl přímo do obličeje Quarshieho a je pískaný faul. Quarshie musí být navíc ošetřovaný.
114'
Centr do pokutového území posílal Boukhalfa, míč si ale ve velké pohodě do rukavic stáhl gólman Kastenmeier.
113'
Domácí hodně spěchají s míčem do útoku, jenže podobně jako ve druhém poločase zápasu se jim nedaří držet balon déle na polovině soupeře.
111'
Z hranice vápna zkoušel štěstí domácí Philipp Treu, jeho pokus byl ale hodně nepovedený a míč mířil mimo.
110'
Daferner se nyní hnal proti brankáři Burchertovi. Ten měl ale tentokrát k balonu blíže a dokázal ho odehrát mimo velké vápno.
108'
Domácím se zatím nedaří ani v druhém prodloužení. Hosté velmi šikovně drží balon na polovině soupeře.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Máme za sebou první poločas prodloužení, který přinesl velmi dramatický průběh. Domácí měli obrovskou šanci Hartelem, jenže nedali. Naopak na druhé straně se po velké chybě Burcherta prosadil z dorážky Ao Tanaka a Fortuna Düsseldorf je aktuálně blíže k postupu.
105+3'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Hosté drží soupeře daleko od vlastní brány a hráči Sankt Pauli aktuálně neví, co mají hrát.
102'
Domácí jsou zcela zaskočeni a nyní se jim nedaří vůbec nic.
99'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Fortuna podruhé v zápase vede! Domácí gólman Burchert fatálně chyboval, když nedokázal udržet balon po střele z velké dálky. Míč doběhl AO TANAKA, který ve skluzu dopravil míč do brány!
98'
Střídání v týmu FC Sankt Pauli:
ze hřiště odchází Oladapo Afolayan, přichází Danel Sinani.
97'
Karol Mets fauloval a dostává žlutou kartu.
96'
Obrovská šance domácích! Quarshie udělal ve vlastním vápně fatální chybu, míč se dostal k Hartelovi, který ale neuvěřitelným způsobem z deseti metrů přestřelil bránu!
94'
Saad poslal dobrý balon do vápna na Mauridese, ten byl ale zablokovaný. Nakonec z toho bude jen aut pro domácí.
94'
Také úvod prodloužení se hraje hlavně ve středu pole.
93'
Hosté přeci jen do druhého poločasu vstoupili trochu aktivněji, avšak až k ohrožení brány soupeře se zatím nedostávají.
91'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf:
ze hřiště odchází Isak Johannesson, přichází Matthias Zimmermann.
91'
ze hřiště odchází Jordy de Wijs, přichází Joshua Quarshie.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Normální hrací doba postupujícího do semifinále německého poháru neurčila. Bude muset následovat prodloužení.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Již i nastavený čas spěje ke svému konci a stále více to vypadá na prodloužení.
90+3'
Treu nyní v hlavičkovém souboji zasáhl loktem soupeře. Může být rád, že to rozhodčí neviděli.
90'
Centr do vápna posílal Smith, připravený brankář gólman Kastenmeier dokázal míč vyrazit.
89'
Gavory zahrál kousek před vlastním vápnem rukou a bude z toho přímý kop pro domácí celek.
87'
ze hřiště odchází Felix Klaus, přichází Jona Niemiec.
86'
Hráči Sankt Pauli se tlačí do útoku, ale stále tomu něco chybí.
84'
Hráči Fortuny se nyní stoprocentně soustředí na defenzivu. Již zcela rezignovali na jakoukoliv ofenzivní snahu.
82'
Manolis Saliakas dostal za sražení protihráče žlutou kartu.
80'
Do konce chybí něco přes deset minut plus případné nastavení. Hosté očividně spěchají výrazně méně než domácí.
78'
Pomalu se začíná blížit konec normální hrací doby druhého poločasu. Začíná se zdát, že nás dnes bude čekat prodloužení.
76'
Hráči FC Sankt Pauli zcela ovládají balon. Jenže až do zakončení se stále ne a ne dostat.
74'
ze hřiště odchází Aljoscha Kemlein, přichází Carlo Boukhalfa.
74'
ze hřiště odchází Johannes Eggestein, přichází Roque Junior.
72'
Centr z pravé strany byl lahůdkou pro hostujícího brankáře.
70'
Domácí špílmachr Hartel je nyní dobře pokrytý a domácím se nedaří dostat se do šancí.
68'
ze hřiště odchází Vincent Vermeij, přichází Christoph Daferner.
67'
Tlak domácího celku sice nepolevuje, ale chybí tomu zakončení.
65'
Čas rychle plyne a domácí jsou nadále ve velkém tlaku. Hosté se jen brání.
62'
Domácí fotbalisté i fanoušci samozřejmě ožili a hraje se na polovině Fortuny.
60'
Autorem branky z pokutového kopu je MARCEL HARTEL, který velmi dlouho čekal na pohyb brankáře. Gólman Kastenmeier také dlouho čekal, ale když už se pohnul, bylo příliš pozdě.
60'
Penalta pro domácí! Ao Tanaka fauloval ve vápně a je pískáno!
57'
Domácí fotbalisté se teď snaží, ale mají to nadále velmi složité.
54'
Andre Hoffmann zabraňoval rychlé rozehrávce domácích a dostává žlutou kartu za nesportovní chování.
54'
Do odraženého míče se opřel Gavory, míč ale netrefil dobře a zamířil hodně mimo.
52'
Domácí trenér Fabian Hurzeler až příliš vehementně protestoval proti výroku rozhodčího, až dostal žlutou kartu.
51'
Saad ve vápně soupeře atakoval hostujícího Klause a je pískáno. Míč budou mít hosté.
49'
Také další útočná akce domácího celku skončila ofsajdem. Na pravé straně byl mimo hru Saliakas.
48'
Do velmi dobré palebné pozice se dostal Eggestein. Jenže ho vychytal gólman Kastenmeier a navíc byl signalizovaný jasný ofsajd.
46'
ze hřiště odchází Ritzka, přichází Saliakas,
ze hřiště odchází Amenyido, přichází Saad.
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi FC Sankt Pauli a Fortuna Düsseldorf v rámci čtvrtfinále německého poháru. Kdo by to byl čekal, ale stav zápasu je zatím 0:1, když hosté dokázali v 38. minutě proměnit pokutový kop na Vincenta Vermeije. Sám faulovaný si při penaltě počínal precizně a propálil domácího brankáře. Sankt Pauli bude muset po změně stran hodně přidat.
45+5'
45+5'
Domácí se dostali k rychlému protiútoku. Z hranice vápna střílel Amenyido, jenže jeho unáhlený pokus byl hodně nepřesný.
45+3'
Centr do vápna posílal Hartel. Hlavičkovat se snažil Eggestein, byl ale v tísni a bránu soupeře neohrozil.
45+2'
Po faulu Klause budou nyní rozehrávat přímý kop domácí fotbalisté.
45'
Afolayan byl nakonec dlouze ošetřován a musí samozřejmě mimo hrací plochu.
43'
Engelhardt dohrál skluzem Afolayana a ten zůstal ležet na trávníku.
42'
Hráči Düsseldorfu nadále ve velké pohodě kombinují na půlce soupeře a nevypadá to, že by měli domácí morální síly v závěru poločasu svého soupeře zatlačit.
40'
Domácí jsou nyní zaskočeni a nedaří se jim. U balonu jsou hráči Fortuny.
38'
VINCENT VERMEIJ vsadil vše na razanci a tvrdou ranou propálil gólmana Burcherta! Düsseldorf vede nečekaně na hřišti nejlepšího týmu druhé Bundesligy 1:0!
37'
Žlutá karta pro tým FC Sankt Pauli (Burchert).
37'
VAR ale verdikt rozhodčích na hřišti mění! O ofsajd se totiž nejednalo a Burchert opravdu fauloval! Penalta!
36'
Celá situace je ale přezkoumávána videorozhodčím.
34'
A teď pozor! Vermeij byl faulovaný Burchertem a měla by to být penalta. Jenže rozhodčí signalizuje ofsajd.
32'
Amenyido napadal rozehrávku gólmana Kastenmeier a hosté mohou být teď hodně rádi, že byl váhající brankář podle rozhodčího faulovaný. Amenyido mu totiž balon sebral a poté zakončil do odkryté brány.
30'
Z pravé strany se pokoušel centrovat Afolayan, jeho pas byl ale hodně nepovedený a skončil v zámezí.
28'
Domácí teď hodně důrazně napadali rozehrávku soupeře a podařilo se jim získat balon.
27'
Zpoza vápna vypálil tvrdě Eggestein. Jeho ránu lehce tečoval Engelhardt a gólman Kastenmeier ztlumený balon lehce lapil.
25'
Hosté sice opticky více drží balon, avšak zatím nepředstavují pro domcí defenzivu žádný problém.
23'
Zápas je zatím hodně svázaný taktikou. Je vidět, že ani jedno z mužstev nechce udělat první chybu.
21'
Domácí jsou nadále o něco aktivnější, avšak do zakončení se v první polovině prvního poločasu nedostali.
19'
Po další rychlé kombinaci se od Treue balon dostal k Hartelovi, který ale zpětnou přihrávkou ve vápně nikoho nenašel.
17'
Burchert perfektním dlouhým výhozem už už zakládal rychlý protiútok domácího celku. Na levé straně se rozbíhal Amenyido, nakonec byl ale dobře zdvojený.
15'
Fortuna Düsseldorf poprvé zahrozila. Do odraženého míče se za vápnem opřel Tanaka. Míč trefil dobře, ale poslal ho vedle brány.
14'
Hosté opticky vyrovnali hru a teď se hraje ve středu pole.
12'
ze hřiště odchází Emmanuel Iyoha, přichází Takaši Učino.
11'
Domácí fanoušci zahájili pyrotechnickou show a stadion je zahalený do dýmu. Hra je přerušena.
10'
Iyoha nakonec nemůže v zápase pokračovat a hosté budou muset hned v úvodu vynuceně střídat.
9'
Hostující pravý bek Iyoha si poranil břišní sval nebo tříslo a musí být ošetřovaný.
7'
Dobře si u rohového praporku na vlastní polovině počínal domácí stoper Smith. Soupeře k míči nepustil a je z toho odkop od Burchertovy brány.
5'
Až teď se k míči dostali také hosté. Ti zatím kombinují na vlastní polovině.
5'
Domácí zatím zcela ovládají balon. Od úvodních minut se ale hraje velmi opatrně.
3'
Treu posílal do vápna balon na Eggesteina, ten si ale v dobré pozici uvnitř vápna nedokázal balon zpracovat.
1'

FC Sankt Pauli: Burchert – Wahl, Smith, Mets – Treu, Kemlein, Hartel, Ritzka – Afolayan, Eggestein, Amenyido.
Náhradníci: Vasilj – Albers, Boukhalfa, Dzwigala, Maurides, Nemeth, Saad, Saliakas, Sinani.
Trenér: Fabian Hurzeler

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – Iyoha, Hoffmann, de Wijs, Gavory – Engelhardt – Klaus, Tanaka, Johannesson – Tzolis, Vermeij.
Náhradníci: Niemczycki – Daferner, Jastrzembski, Mustapha, Niemiec, Quarshie, Suso, Uchino, Zimmermann.
Trenér: Daniel Thioune

Rozhodčí: Stegemann – Günsch, Assmuth.
Další zajímavostí zápasu je to, že se oba soupeři potkali v soutěžním zápase minulou sobotu 27. ledna, kdy proti sobě nastoupili v rámci ligové soutěže. Pouze s tím rozdílem, že se hrálo na půdě Düsseldorf a dnes se naopak bude hrát na hřišti Sankt Pauli. Ve druhé lize vedoucí Sankt Pauli uspělo a vyhrálo na venkovním hřišti 2:1. O výhru hostů se postaral Marcel Hartel, který v prvním poločase dvakrát skóroval. Domácí dokázali v závěru pouze snížit, v 83. minutě se trefil Christos Tzolis.
Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu čtvrtfinále německého poháru mezi domácím celkem FC Sankt Pauli a hostující Fortunou Düsseldorf. Vzhledem ke složení této čtvrtfinálové dvojice je jasné, že v semifinále německého poháru bude mít zastoupení druhá nejvyšší německá soutěž. Oba dnešní soupeři totiž hrají 2. Bundesligu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.