OH - fotbal - OH - fotbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Austrálie : Švédsko - 2. srpna 2021   13:00

Austrálie
Austrálie
0:1
(0:0)
Švédsko
Švédsko
47' Rolföová  (Blacksteniusová)
Austrálie
Micahová – Carpenterová, Kennedyová, Catleyová – Rasová (85. Gielniková), van Egmondová, Logarzoová (71. Cooneyová-Crossová), Yallopová (71. Polkinghorneová) – Simonová (71. Fowlerová), Kerrová (C), Foordová (90+1. Brocková).
Borjasová (HON) – Perellová (HON), Caudillová (MEX)
International Stadium Jokohama
Švédsko
Lindahlová – Glasová, Ilestedtová, Björnová, Erikssonová – Angeldalová (74. Bennisonová), Segerová (C) – Jakobssonová (90+1. Anderssonová), Asllaniová, Rolföová – Blacksteniusová (90+4. Hurtigová).

Švédky se o olympijské zlato utkají s překvapivými finalistkami z Kanady. To souboj o bronz obstarají Australanky a výběr USA.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:14.
Nastavený čas je minulostí a semifinále končí! Švédsko postupuje do finále olympijského turnaje po vítězství nad Austrálií 1:0.

Švédské favoritky zápasu sice vkročily do zápasu o něco aktivněji, ale na první šanci si musely počkat až do 25. minuty. Fridolina Rolföová si perfektně navedla míč na levačku a zpoza pokutového území trefila břevno. Pět minut před přestávkou bylo horko také na druhé straně. Dělovku Kennedyové však dokázala Lindahlová vytáhnout nad horní tyč.

Okamžitě po přestávce přišel klíčový moment zápasu. Fridolina Rolföová dokázala dorazit míč do sítě a poslat Švédsko do vedení. Postupem času tempo utkání opadávalo, Australanky už se na odpor nezmohly a tak bylo o postupujícím rozhodnuto.
90+6'
90+6'
Před Carpenterovou se hnala čerstvá Hurtigová. Po stažení k zemi bylo jasné, že obránkyně Austrálie vyfasuje červenou kartu.
90+5'
Po faulu na Asllaniovou rozehrávala Lidnahlová daleko před vlastním vápnem. Už to vypadá, že si Švédky postup do finále pohlídají.
90+4'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Stina Blacksteniusová, přichází Lina Hurtigová.
90+3'
Asllaniová mohla přidat druhý gól, ale při přihrávce byla přistižena v ofsajdu. Následná klička a střela byla provedena perfektně.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned pět minut.
90+1'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Caitlin Foordová, přichází Laura Brocková.
90+1'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Sofia Jakobssonová, přichází Jonna Anderssonová.
90'
Ani další útočná snaha Australankám nevyšla. Balon pouze prolétl pokutovým územím bez doteku hráček.
89'
O nebezpečný centr z pravé strany se postarala Kyra Cooneyová-Crossová. Balon si ale stáhla do rukavic ze vzduchu Lindahlová.
88'
Zmatek před brankou švédské reprezentace. Lindahlová s lehkostí sebrala balon nad hlavou Kerrové.
86'
Australanky se nemohou usadit na balonu. Naopak Blacksteniusová našla Jakobssonovou na pravé lajně, která byla ale přistižena v ofsajdu.
85'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Hayley Rasová, přichází Emily Gielniková.
84'
Glasová vhodila balon do hry zpoza postranní lajny. Švédky však o míč velmi rychle přišly a nyní už se píská faul na Fowlerovou na třiceti metrech.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Švédky i nadále drží nejmenší možný náskok.
81'
Těsně před vápnem se odrazil míč ke Kerrové. Kapitánka australského celku skončila na trávníku, ale nepískalo se.
80'
Asllaniová nyní tolik vidět jako v prvním poločase, ale nyní získala balon po souboji s Van Egmondovou. Švédky však do útoku už tolik nespěchají.
79'
Rasové nesedl míč ideálně na kopačku a tak přihrávka na Kerrovou nebyla nejpřesnější. Skvěle si pro balon sjela po trávníku Lindahlová.
78'
Glasová podcenila situaci u rohového praporku a doslova darovala soupeřkám další centr. Kerrová hlavičkovala jen za záklonu nad branku.
77'
Steph Catleyová kroutila balon do vápna, ale nejvýše ze všech se dostala Lindahlová, která opět lehce ukončila nápor Australanek.
76'
Ani následný rohový kop Australanky ve vyrovnání nepřetavily. Švédsko si tak i čtvrt hodinu před konce druhé poloviny drží jednobrankové vedení.
75'
Hedvig Lindahlová znovu podržela svůj tým. Přetažený centr si totiž na zdaní tyči našla Foordová, ale prudkou ránou švédskou gólmanku nepřekonala.
74'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Filippa Angeldalová, přichází Hanna Bennisonová.
74'
Z otočky zkusila štěstí pro zakončení Mary Fowlerová. Balon ale z její kopačky skončil mimo tři tyče.
72'
Van Egmondová ztratila míč proti Blacksteniusové, ta poté rozběhla Rolföovou, ale na hranici vápna přišel obranný zákrok Kennedyové.
71'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Kyah Simonová, přichází Mary Fowlerová.
71'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Tameka Yallopová, přichází Clare Polkinghorneová.
71'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Chloe Logarzoová, přichází Kyra Cooneyová-Crossová.
70'
Výtečně v obraně zasáhla Nathalie Björnová. Před útočící Foordovou odkopla balon do bezpečí a ještě se nechala faulovat.
69'
Po tlaku Švédka se nyní drží na útočné polovině i Australanky. Lodarzová dokázala ve skluzu udržet balon pro Yallopovou.
68'
Tempo zápasu se lehce snižuje. Před Yallopovou lehce uklidila míč hlavou za postranní lajnou pohotová Hanna Glasová.
66'
Australanky nemají komu rozehrát. Po zisku balonu mohla zahrozit Jakobssonová, ale v klíčovou chvíli jí míč sklouzl po kopačce.
65'
Do otevřenější obrany spěchala s míčem Jakobssonová. Prostrčení na Asllaniovou už ale nevyšla podle představ a balon si sebrala do rukavic Micahová.
64'
Z velké dálky chtěla zakončit do odkryté branky Filippa Angeldalová, ale její pokus prolétl jen vysoko nad brankou Micahové.
63'
Také centr Jakobssonové byl zblokován na rohový kop. Tradiční exekutorka Kosovare Asllaniová kroutila balon do vápna, kde se ale prosadila jen Kennedyová.
61'
Zblokovaná rána Rolföové skončila na rohovém kopu. Švédky se přesunuly do pokutového území, ale přišel útočný faul Blacksteniusové.
60'
I po hodině hry vede švédský výběr nad Austrálií o jednu branku. O tu se postarala ihned po přestávce Fridolina Rolföová.
59'
Ke slovu se dostaly také Švédky. Asllaniová sice pronikla až do šestnáctky, kde už nedokázala lépe přihrát Blacksteniusové.
58'
V posledních minutách do toho Australanky pořádně šláply. Po autu Carpenterové se znovu tlačila k hlavičce Kerrové, ale nyní byla u míče o něco dříve Ilestedtová.
57'
Nadějná šance na vyrovnání. Rasová naservírovala parádní centr na hlavu Kerrové, kterou ale na brankové čáře vychytala Lindahlová.
56'
Foordové se sice nepodařilo projít mezi dvěma soupeřkami, ale získala pro australskou reprezentaci alespoň autové vhazování na útočné polovině.
55'
Blacksteniusová vyhrála hlavičkový souboj pro Glasovou. Švédky i nadále mířily do útoku, až do chvíle, kdy Angeldalová zabrzdila celou akci.
54'
Australanky se rozhodně nevzdávají. Kerrová sice získala rohový kop, ale následně se s velkým zpožděním pískal ofsajd australské kapitánky.
52'
Lindahlová je v pořádku a zápas může pokračovat dlouhým výkopem od švédské branky. Ve středu pole udržela míč pro Evropanky Asllaniová.
51'
Hedvig Lindahlová si nechává zatejpovat malíček. Vypadá to, ale že bude švédská jednička pokračovat v zápase.
50'
Hedvig Lindahlová byla u nakopnutého balonu o něco dříve než Simonová, ale ta poté brankářku trefila do ruky. Lindahlová musí být ošetřena.
49'
Australanky se snaží o rychlou odpověď. Na levé straně však dokázala lehce pokrýt Catleyovou bránící Glasová.
47'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Perfektní start do druhého poločasu od švédského týmu. Skákavá rána ze střední vzdálenosti nadělala Micahové obrovské potíže, s dávkou štěstí vyrazila míč alespoň na břevno. Od něj se ale balon odrazil k Blacksteniusové, která přiťukla do jasné pozice FRIDOLINĚ ROLFÖOVÉ a ta otevřela skóre zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:05.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a první semifinálový poločas skončil. Austrálie hraje se Švédskem nerozhodně 0:0.

45+4'
45+3'
Ani Jakobssonová neudržela míč pro Švédky na pravém kraji. S Catleyovou neudržela tempo a navíc po teči Jakobssonové budou vhazovat Australanky.
45+2'
Po pobídce Yallopové tečovala v pokutovém území míč hlavou Kerrová, ale od australské kapitánky zamířil pokus jen těsně vedle pravé tyče.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase čtyři minuty.
45'
Před Blacksteniusovou dokázala pokrýt balon pro australský výběr Carpentierová. Následně si pomohla dalším faulem při napadání Rolföová.
44'
Minutu před pauzou se mohlo poprvé měnit skóre. Po parádním centr do vápna dokázala dostat míč do sítě Samantha Kerrová, ale ještě o sekundu dřív se pískal útočný faul.
42'
Australský tlak pokračoval rozehrávkou rohového kopu, ale v pokutovém území byla nejlépe postavena Fridolina Rolföová.
41'
Výborná rána z volného přímého kopu od Kennedyové. Na brankové čáře musela zasahovat Lindahlová.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Australanky se v posledních minutách dostávají do tempa a zůstávají natlačeny na útočné polovině trávníku.
38'
Při výběhu mimo pokutové území sice Lindahlová zaváhala, ale Australanky toho nedokázaly využít. Po rychlém návratu do branky už Lindahlová balon chytila do rukavic.
37'
Hedvig Lindahlová vykopávala od své branky do středu pole. Asllaniová ani následně Segerová ale míč nedokázaly udržel pro hráčky v modrých dresech.
36'
Přihrávka Asllaniové na Jakobssonovou neprošla. Křídelnice švédského výběru už by poté směřovala osamocena na Micahovou.
35'
Carpenterová neustála souboj s Erikssonovou, navíc to byla ona, kdo naposledy tečoval míč mířící za postranní lajnu.
34'
Rasová přihrávala podél postranní lajny na Simonovou. Ta následně centrovala do vápna, kde ale Lindahlová bezpečně zasáhla před Kerrovou.
33'
Po souboji s Kerrovou nyní skončila na trávníku i Ilestedtová. Stoperka švédské reprezentace bude muset být také ošetřena.
31'
Oba týmy využívají ošetřování Rasové k občerstvení u laviček. Zdá se, že australská záložnice bude v pořádku a bude pokračovat v zápase.
30'
Ani půlhodina hry branku nepřinesla. Rasové v pádu přišlápla ruku Erikssonová.
29'
Před vlastním vápnem zaváhala při rozehrávce Rolföová. Rasová poté skončila na trávníku, ale hlavní sudí přerušila hru až po několika dalších sekundách.
28'
Yallopová rozehrával z místa faulu Jakobssonové. Australanky se ale v pokutovém území do zakončení neprosadily. Navíc si faulem pomohla Kennedyová.
27'
Po vhazování Erikssonové musela zasáhnout v obraně Rasová. Balon navíc ještě otřela o napadající Jakobssonovou a Australanky budou vhazovat.
26'
Logarzové se podařilo získat míč na Segerové, ale následná nahrávka na Kerrovou byla mizerná. Balon skončil až za koncovou čárou.
25'
První šance zápasu! Zničehonic se zpracovala za hranicí vápna Fridolina Rolföová, ale parádní ránou našla jen břevno australské branky.
24'
O nebezpečný průnik do vápna se pokusila Rolföová. Z levé strany ještě centrovala na Jakobssonovou, ale té chybělo několik decimetrů.
22'
Angeldalová rozběhla nahrávkou Blacksteniusovou, ale té unikl míč za postranní lajnu. V posledních minutách jsou Švédky o poznání aktivnější.
21'
Erikssonová vhazovala zpoza postranní lajny. Následně mířila s míčem do útoku Segerová, ale Blacksteniusová už nedokázala projít skrz zhuštěný prostor.
19'
Znovu byla u míče Alanna Kennedyová. Stoperka australské reprezentace chtěla na pravé straně najít Rasovou, ale balon skončil za postranní čárou.
18'
Téměř z vlastní poloviny chtěla překvapit švédskou obranu Kennedyová, ale balon téměř ani nedolétl k brance. Nakonec bude rozehrávat Lindahlová.
17'
O průnikovou nahrávku za obranu se snažila Asllaniová, ale po odrazu od nohy Kennedyové nedokázala Blacksteniusová balon převzít.
16'
Už už to vypadalo, že by se Švédky po ubráněném rohu mohly dostat do nebezpečného brejku, ale Stina Blacksteniusová nedokázala zakončit razantněji.
15'
Přetažený centr už Švédky pouštěly za koncovou čáru, ale balon ještě zastihla na hrací ploše Simonová a získala pro Austrálii rohový kop.
14'
Proti pravidlům se provinila také Glasová, která složila na zem unikající Foordovou. Australanky se pomalu přesouvají více a více k vápnu soupeřek.
13'
Fridolina Rolföová byla pod tlakem napadajících soupeřek a v nouzi tak míč jen odevzdala Micahové. Útočit tak mohou Australanky.
12'
U středové čáry faulovala Jakobssonová, následoval dlouhý nákop až do pokutového území Švédska, kde však ve vzduchu vládla Ilestedtová.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Nyní přišel na řadu prudký centr z levé strany, který Lindahlová neudržela v rukavicích, ale žádná z Australanek nebyla na blízku.
9'
Další švédský roh v krátkém čase. Tentokrát si pro balon došla sama Teagan Micahová a bezpečně vyboxovala daleko z vápna.
8'
Kosovare Asllaniová rozehrávala první rohový kop zápasu. Před Micahovou se vyšvihla nejvýše ze všech obránkyně Kennedyová.
7'
Švédské fotbalistky v úvodu zápasu kontrolují hru. Glasové spolupracovala na pravém kraji s Jakobssonovou, následně mířila do útoku Asllaniová, ale zpětnou nahrávku už na Rolföovou nedala přesně.
6'
Švédská obrana dokázala lehce pokrýt dlouhý nákop Loharzoové. Kerrová neměla proti přesile na hranici vápna šanci dostat se k míči.
5'
Právě Kosovare Asllaniová jako první v dnešním semifinále pálila na branku. Z uctivé vzdálenosti však neměla šanci Micahovou zaskočit.
4'
Perfektní práci v obraně odvedla Catleyová, která nedala šanci Jakobssonové, aby dostihla míč ještě na hrací ploše. Micahová může vykopávat ze svého vápna.
3'
Na levém kraji měla balon pod kontrolou Erikssonová. Nakonec musela vykopávat od své branky Lindahlová, ve středu pole poté vyla faulována Asllaniová.
2'
Do prvního poločasu vkročily rozehrávkou ze středového kruhu australské fotbalistky. U balonu však příliš dlouho nevydržely a tak tak, že se po nahrávce Asllaniové nedostala do šance Blacksteniusová.
1'

Austrálie: Micahová – Carpenterová, Kennedyová, Catleyová – Rasová, van Egmondová, Logarzoová, Yallopová – Simonová, Kerrová (C), Foordová.
Náhradníci: Williamsová – Cooneyová-Crossová, Polkinghorneová, Luiková, Fowlerová, Gielniková, Brocková.

Švédsko: Lindahlová – Glasová, Ilestedtová, Björnová, Erikssonová – Angeldalová, Segerová (C) – Jakobssonová, Asllaniová, Rolföová – Blacksteniusová.
Náhradníci: Falková – Anderssonová, Kullbergová, Bennisonová, Janogyová, Hurtigová, Schoughová.

Rozhodčí: Borjasová (HON) – Perellová (HON), Caudillová (MEX).
Austrálie

Fotbalistky Austrálie postupovaly až ze třetí pozice, avšak to v konečném důsledku nemuselo vůbec vadit. Australanky v základní skupině vybojovaly čtyři body, a sice za jednu výhru, jednu remízu a jednu porážku. Austrálie tak postoupila ze třetí pozice, stejně jako Japonsko. Ve čtvrtfinále se Austrálie utkala s favorizovanou Velkou Británií, která po poločase prohrávala o jednu branku. Po změně stran došlo k otočení výsledku, jenomže před nastaveným časem Austrálie srovnala krok a šlo se do prodloužení. V něm dohromady padly tři branky, přičemž dvě z nich obstarala Austrálie, která se také dnes pokusí o překvapení.
Švédsko

Švédská národní tým obhajuje v Tokiu pět let starou stříbrnou medaili z olympijských her v Brazílii. Tehdy seveřanky jen těsně postoupily ze základní skupiny do playoff, ale právě ve vyřazovací části nejprve poslali domů po penaltovém rozstřelu Američanky, v semifinále také na penalty odsunuly domácí Brazílii a až v boji o zlatou medaili nestačily v tuhém souboji na Německo. I letos v Tokiu švédský tým šokoval poslední mistryně světa z USA. V úvodním duelu se hned dvakrát prosadila Blacksteniusová a pojistku na 3:0 přidala Hurtigová. Také v souboji s Austrálií měly Švédky dvougólovou střelkyni. Rolfová podržela svůj národní tým a i díky ní vyhrálo Švédsko 4:2. Již s jistotou postupu a v pozměněné sestavě Švédsko porazilo i ve třetím utkání v základní skupině Nový Zéland 2:0. Naposledy Švédsko zdolalo Japonsko poměrem 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Olympijské hry nabízí semifinálové duely ženského fotbalu, proti sobě se představí Austrálie a Švédsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.