Pro dnešek je to ode mě vše. Od komentování dramatického zápasu mezi Southamptonem a Norwichem City se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou.
Southampton vedl pět minut před koncem zásluhou Schneiderlina, Lamberta a Rodrigueze už 3:0, poté se ale domácí dopustili nedbalkách v obraně, kterou potrestal v 85. minutě Elmander, a za necelou minutu vstřelil gól Snodgrass. Norwich v závěru ještě usiloval o vyrovnání, jenže v poslední minutě nastavení podklouzl Tettey a přečíslení dva na jednoho zakončil parádním lobem Gallagher. Konečný výsledek. Southampton 4 Norwich City 2.
90+7
Southampton právě vstřelil branku!
Střídající SAM GALLAGHER pečetí výhru Saints!! Tettey podklouzl ve středu hřiště, čehož využil Steven Davis, zatáhl míč k šestnáctce a poté našel přihrávkou Sama Gallaghera, který parádním lobem překonal bezmocného Ruddyho.
90+6
Ještě jedno dlouhé vhazování letělo do šestnáctky Southamptonu, domácí se ubránili.
90+5
Mauricio Pochettino vypadá hodně nervózně a nejraději by byl, aby už bylo po zápase.
90+5
Lovren je tím hráčem, který odchází za postranní čáru za pomoci lékaře.
90+4
Já osobně bych zůstal raději po dramatickém závěru sedět na svém místě.
90+4
Nyní už opouštějí stadion i někteří fanoušci Southamptonu, kteří věří, že už se v dnešním zápase nic nestane.
90+3
Hráči Norwiche se snaží vyrovnat, nyní se ale dopustili faulu ve středu hřiště, po němž jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku.
90+3
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Jay Rodriguez, přichází Sam Gallagher.
90+2
Nathan Redmond mohl po pasu za obranu vyrovnaaat! I kdyby se mu to ale podařilo, tak by jeho gól nebyl kvůli ofsajdu uznán.
90+2
Elmander vyhrál souboj s Lovrenem a vybojoval míč pro své spoluhráče.
90+1
Útočná snaha Norwiche skončila pouze u připraveného Boruče.
90+1
Nad rámec zápasu bylo nastaveno 5 minut!
90
Norwich obstaral autové vhazování, žádný z hostujících hráčů se ale po dlouhém autu v šestnáctce k zakončení nedostal.
89
Norwich prohrával už 3:0, nyní mu ale k vyrovnání schází jediný gól.
88
Fanoušci Norwiche, kteří se rozhodli předčasně odejít, nyní mohou litovat.
87
Na St. Mary's Stadium se možná schyluje k velkému dramatu.
86
Norwich právě vstřelil branku!
ROBERT SNODGRAAASS střílí gól a vrací Norwich zpět do hry!!! Boruc dokázal jednoho z hráčů Norwiche vychytat, jenže jeho střelu vyrazil pouze na kopačku Snodgrasse, který z úhlu míč dorazil tvrdou střelou do brány.
85
JOHAN ELMANDER snižuje na 3:1!! Ward-Prowse udělal obrovskou chybu, když chtěl zahrát malou domů a míč namazal na kopačku Elmandera, který následně obstřelil Boruče.
85
Následný nákop hostů skončil pouze na kopačce hráčů Southamptonu.
84
Norwich u míče.
84
Další útočnou snahu Southamptonu zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
83
Saints obstarali rohový kop, do zakončení se ovšem nedostali.
82
Další šance Southamptonu! Rickieho Lamberta ale dokázal skvělým zákrokem Ruddy vychytat.
81
Jay Rodrigueez mohl přidat další gól! Kapitán Southamptonu dostal příliš prostoru a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která orazítkovala pravou spojnici tyče a břevna.
80
Útok Canaries zastavil útočný faul.
80
Norwich dnes nevystřelil na bránu Boruče ještě ani jednou, a to už běží 80. minuta!
79
STŘELY NA BRÁNU: Southampton 4 Norwich 0
78
STŘELY CELKEM: Southampton 10 Norwich 2
77
... jejich útočná akce ale byla odvrácena.
76
Domácí v držení míče...
75
Lambert dopravil míč do sítě, již předtím byl ale Rodriguezovi odpískán útočný faul.
74
Někteří fanoušci Norwiche už se na to nemohou dívat a opouštějí St. Mary's Stadium.
73
Norwich nemá v dnešním zápase nárok.
72
JAYYY RODRIGUEEEZ a Southampton vede 3:0!! Lambert našel v šestnáctce Ward-Prowse, kterého Ruddy dokázal skvělým zákrokem vychytat, míč se ale následně odrazil k Lambertovi, jenž tentokrát zvolil přihrávku na Rodrigueze a ten z blízkosti propálil bezmocného Ruddyho.
72
Saints v držení míče...
71
STŘELY NA BRÁNU: Southampton 2 Norwich 0.
71
Do konce zápasu zbývá 20 minut. Southampton vede zásluhou Schneiderlina a Lamberta nad Norwichem 2:0.
70
Rickie Lambert se dostal v pokutovém území do zakončení a jeho následná přízemní střela zamířila mimo.
70
Marně.
69
Elmander se dožadoval odpískání rohového kopu.
69
DRŽENÍ MÍČE: Southampton 67% Norwich 33%
68
... jejich útočná snaha ale ztroskotala.
67
Canaries u míče...
66
Norwich na to má ještě 25 minut a čas se mu čím dál více krátí.
65
Dokáží hosté s nepříznivým vývojem zápasu ještě něco udělat?
65
Norwich sáhl k razantnímu kroku a do hry poslal hned tři nové hráče.
65
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Anthony Pilkington, přichází Nathan Redmond.
65
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Gary Hooper, přichází Johan Elmander.
64
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Bradley Johnson, přichází Ricky van Wolfswinkel.
64
Norwich fauloval ve středu hřiště.
63
To první vyšlo domácímu manažerovi parádně. Rickie Lambert nepobyl na hřišti ani minutu a vstřelil druhý gól Saints.
62
Southampton sáhl v úvodu druhého poločasu ke dvěma brzkým střídáním.
61
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Guly Do Prado.
61
Manažer Mauricio Pochettino připravuje druhé střídání.
60
Žlutou kartu dostává Robert Snodgrass (Norwich City).
60
Snodgrass se dopustil faulu na Shawa.
60
Snodgrass odvrátil centr Southamptonu z levé strany.
59
Nyní není na co čekat a do hry by měl přijít nějaký hráč, který by oživil hru.
59
Norwich by musel rapidně změnit svou hru, aby se mu podařilo se zápasem ještě něco udělat.
58
Nyní už je o osudu zápasu prakticky rozhodnuto.
57
RICKIE LAMBEEEERT zvyšuje na 2:0!! Lambert se dostal v šestnáctce k míči, parádně se zbavil obránce a následně zamířil přízemní střelou přesně k pravé tyči. Parádní střídání domácího manažera.
56
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Rickie Lambert.
55
Rodriguez rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Lallana a jeho následný pokus zamířil těsně vedle vzdálenější tyče!
54
Hooperovi byl odpískán útočný faul.
54
Trochu se divím, že Chris Hughton ještě nesáhl ke střídání.
53
Ward-Prowse hledal z první Rodrigueze, který nedokázal jeho přihrávku zpracovat.
53
Ruddy mohl zůstat klidný.
52
Saints zahrávali v rychlém sledu dva rohové kopy, ani v jednom případě se však k ničemu nedostali.
51
Konečně nějaké vzrušení a zákrok jednoho z brankářů.
50
James Ward-Prowse se mě pokusil vyvést z omylu a napřáhl zpoza šestnáctky k jedovaté přízemní střele, kterou Ruddy dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
50
Kdyby si brankáři obou týmů dnes vzali volno, nikdo by si toho nevšiml.
50
... jejich snaha po pravém křídle ovšem k ničemu opět nevedla.
49
Canaries přešli do útoku a vybojovali autové vhazování...
49
Clyne byl tím hráčem, který na pravém křídle na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl.
48
A nyní se hráči Southamptonu sami připravili o míč, když ho poslali nepřesnou přihrávkou do zámezí.
48
Hosté zatím dobře brání.
48
Southampton u míče.
47
Pokud Norwich chce s dnešním zápasem něco udělat, musí výrazně přidat.
47
Mauricio Pochettino může být s výkonem svých svěřenců spokojený, úsměv na jeho tváři byste ovšem hledali marně.
46
Oba týmy vstoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém zápas zahájily.
46
Druhý poločas rozehrál Southampton, který vede po gólu Morgena Schneiderlina 1:0.
46
Vítejte zpět na St. Mary's Stadium, kde už je vše připraveno k zahájení druhého poločasu, v němž budou domácí hájit jednobrankového vedení.
Hráči Southamptonu mohou odcházet do šaten s úsměvem na tváři. Již v páté minutě se prosadil po skvělé kombinační akci Morgan Schneiderlin, který obstaral zatím jediný gól zápasu. Domácí byli aktivnější, ale žádný z brankářů nemusel ani jednou zasahovat. Skóre po prvním poločase. Southampton 1 Norwich City 0.
45+2
45+2
Domácí si hráli s míčem nebezpečně před vlastní bránou, na což se Boruč nemohl dívat a odkopl míč razantně do bezpečí.
45+1
Jay Rodriguez byl faulován u pravé postranní čáry ve středu hřiště.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
ŽLUTÉ KARTY: Southampton 1 Norwich 1
44
Pilkington se pokusil po centru z pravé strany zakončit rukou, což neuniklo Kevinu Friendovi a záložník Norwiche uviděl žlutou kartu.
44
Žlutou kartu dostává Anthony Pilkington (Norwich City).
43
... Snodgrassův centr byl dobrý, na zadní tyči ho ale nedokázal žádný z jeho spoluhráčů zasáhnout.
43
Johnson vybojoval rohový kop pro Norwiche...
42
Boruč obstaral výkop a míč z jeho kopačky zamířil za postranní čáru.
41
Jay Rodriguez se neohroženě vrhl mezi dva protihráče a byl faulován.
41
STŘELY NA BRÁNU: Southampton 1 Norwich 0
41
STŘELY CELKEM: Southampton 4 Norwich 1
40
Hosté se málem dopustili hrubé chyby v obraně, pro Norwich to ale dobře dopadlo.
39
Norwich rychle rozehrál standardní situaci, jenže faul byl pískán na druhou stranu.
38
Další útočnou akci Southamptonu zastavil ofsajd, v němž se ocitl Rodriguez.
38
Schneiderlin hledal Davise, ten byl ale pod tlakem a k míči se nedostal.
37
Saints u míče.
37
Ramirezovi byl odpískán faul na Johnsona.
36
Canaries rozehráli standardní situaci, následný centr ale žádného hráče v bílém nenašel.
36
Oba týmy zatím rozlišuje gól Morgana Schneiderlina, který se prosadil již v páté minutě.
35
Žlutou kartu dostává Steven Davis (Southampton FC).
34
Zatím je dnešní zápas bojem o střed hřiště. Ani jeden z brankářů nemusel předvést žádný zákrok.
33
Clyne byl přidržen a Kevin Friend odpískal faul.
32
Hooper se pokusil změnit střelou impotenci svých spoluhráčů, jeho pokus z pravé strany šestnáctky ale zamířil mimo!
32
Kombinace Norwiche ale zatím k ničemu nevede.
32
Hosté hru otočili a také na opačné straně hřiště vybojovali autové vhazování.
31
Hráči Norwiche přešli do útoku a na pravém křídle vybojovali autové vhazování.
31
Kevin Friend domlouvá hráčům Norwiche, kteří se dožadovali žluté karty pro soupeře.
30
DRŽENÍ MÍČE: Southampton 69% Norwich 31%
29
Bennett byl tím hráčem, který zablokoval střelu Rodrigueze.
28
Rodriguez dostal dobrý míč a poté se dostal v šestnáctce ke střele, která byla zablokována.
27
Na obou stranách je vidět poměrně hodně nepřesností.
27
Hooper se nedostal na levém křídle k míči a domácí mohli vhazovat.
26
Domácí předvedli nepřesnou finální přihrávku, po níž mohl Ruddy rozehrávat.
26
Gaston Ramirez odvrátil útočnou snahu Norwiche.
25
Norwich mohl vhazovat.
25
Clyne předvedl u postranní čáry skvělý obranný zákrok, jenže pár sekund na to poslal míč nepřesnou přihrávkou do zámezí.
24
Southampton směrem nic nevymyslel a Pilkington mohl rozehrát, jenže jeho spoluhráč vzápětí o míč přišel.
24
Hráči Canaries si neporozuměli a Boruc mohl v klidu rozehrát.
23
Před bránu Norwiche letěl další centr, který skončil pouze v náruči připraveného Ruddyho.
23
Ward-Prowse zvolil rozehrávku nakrátko a vzápětí se dostal k centru, ten ale zablokoval Snodgrass.
22
Olsson zablokoval ve skluzu unikajícího Clyna a Southampton bude zahrávat rohový kop.
22
Norwich je zatím směrem vpřed naprosto bezzubí.
21
Ramirez napřáhl zpoza šestnáctky levačkou k přízemní technické střele, která těsně míjela vzdálenější tyč Ruddyho brány!
21
Svěřenci Chrise Hughtona se aktuálně nacházejí na 15. místě tabulky Barclays Premier League.
20
Norwich dnes potřebuje bodovat.
20
Ramirez našel v šestnáctce stříleným přízemním centrem Stevena Daviese, jehož následná přízemní střela zamířila mimo.
19
Saints mohli alespoň vhazovat.
19
Lallana se snažil na levém křídle uvolnit Rodrigueze, přihrávka na něj ale neprošla.
18
Jeden z hráčů Southamptonu neměl komu, a tak si pomohl zpětnou přihrávkou až k Boručovi.
18
Pozorný Shaw definitivně odvrátil útočnou snahu Canaries.
17
Tettey posílal do šestnáctky z pravého křídla přízemní centr, který byl odvrácen do zámezí.
17
Hlavní rozhodčí Kevin Friend nechal ve hře pokračovat.
16
Hráči Norwiche se dožadovali odpískání ruky v pokutovém území. Marně.
16
Rodriguez se ocitl u tyče ve velmi slibné šanci, včas k němu ale přistoupil Yobo.
16
Je za námi úvodních 15 minut. Southampton vede nad Norwichem od páté minuty 1:0.
15
Saints chybu Norwiche nedokázali potrestat.
15
Hosté mohli přejít do útoku, jenže Canaries se dopustili ve středu hřiště zbytečné ztráty.
14
K držení míče netřeba nic dodávat.
14
DRŽENÍ MÍČE: Southampton 76% Norwich 24%
13
Jeden z hráčů zůstal ležet na hřišti a je potřeba ošetřování.
13
Ostatně svou kvalitu dokazují i letos a hlavně v dnešním zápase, když se už v páté minutě ujali po krásné kombinační akci vedení.
12
Southampton je týmem, který se mi hodně líbí. Loni dokázali jeho hráči kombinovat jako Real Madrid nebo jiné přední týmy.
12
Pilkinghton napadal Clyna, který raději zvolil přihrávku směrem vzad.
11
Whittaker vybojoval míč zpět na kopačky Norwiche, ovšem ne nadlouho.
11
To se ale nestane, protože hráči Southamptonu útočnou snahu Norwiche překazili.
10
Kdyby to takhle mělo pokračovat, tak Norwich možná za chvíli bude rozehrát rohový kop.
10
A další vhazování pro Norwich.
10
A hráči Norwiche si vzápětí aut zopakovali, tentokrát blíže ke středu hřiště.
9
Hosté se ubránili a mohli vhazovat.
9
Norwich je zatím hodně pasivní směrem dopředu.
8
Saints prožívají vstup do zápasu z říše snů a jsou jasně lepší.
8
... následný Rodriguezův centr skončil pouze v zámezí a Ruddy mohl vykopávat.
7
Snodgrass fauloval a Southampton bude mít k dispozici standardní situaci...
6
Southampton se ujímá brzkého vedení.
5
MORGAN SCHNEIDERLIIIIN posílá Southampton do vedení!! Rodriguez našel za obranou přesným pasem z první Schneiderlina, který přízemní střelou zamířil přesně k levé tyči a nedal Ruddymu žádnou šanci.
5
Clyne se dostal po Lallanově přihrávce ke střele, která byla zablokována.
5
Jenže to neudělal a dopředu mohou přejít domácí Saints.
4
Snodgrass měl z první prásknout do míče.
4
Domácí ale vzápětí míč ztratili a Snodgrass mohl pálit, jenže se ještě rozhodl pro přihrávku a z následné akce Norwiche nic nebylo.
3
Ramirez vybojoval míč zpět na kopačky hráčů Southamptonu.
3
Vzápětí přišla kolmá přihrávka, ta ale skončila pouze u obránců Norwcihe.
3
Domácí kombinují ve středu hřiště.
2
Southampton znovu u míče.
2
Ramireeez v šancii! Ward rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Ramirez a jeho následná hlavička skončila těsně nad břevnem.
1
Norwich nastoupil do dnešního střetnutí v bílé sadě dresů. Southampton hraje v červeném.
1
Kevin Friend foukl do píšťalky a zahájil zápasu, jehož výkop obstaral Norwich.
1
Hráči obou týmů jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Southamptonem a Norwichem bude moci za pár okamžiků začít. Hlavním rozhodčím dnešního střetnutí je pan Kevin Friend, kterému asistují pánové Garratt a Ganfield.
Těsně před výkopem

Southampton FC: Boruc – Clyne, Lovren, Fonte, Shaw – Ward-Prowse, Schneiderlin, Davis – Ramírez, Rodriguez (C), Lallana.
Náhradníci: Gazzaniga – Jošida, Hooiveld, Do Prado, Chambers, Lambert, Gallagher.
Manažer: Mauricio Pochettino.

Norwich City: Ruddy (C) – Whittaker, Yobo, R. Bennett, Olsson – Snodgrass, Tettey, Johnson, Howson, Pilkington – Hooper.
Náhradníci: Bunn – Martin, Bassong, Hoolahan, Redmond, van Wolfswinkel, Elmander.
Manažer: Chris Hughton.

Rozhodčí: Kevin Friend. Asistence: A. Garratt, R. Ganfield. Čtvrtý rozhodčí: S. Attwell.
Oba týmy se střetly na St. Mary's Stadium naposledy 28. listopadu 2012, kdy hostující Norwich svého soupeře v přesnosti střel přestřílel, jako první ale skórovali hráči Southamptonu, které poslal do vedení Rickie Lambert, na jehož gól dokázal těsně před přestávkou odpovědět Robert Snodgrass.
Poslední vzájemné střetnutí
Norwich City zavítá v sobotu odpoledne na hřiště Southamptonu a jeho hráči si jsou moc dobře vědomi, že následujících pět zápasů bude pro jejich setrvání v Barclays Premier League klíčové. Duelem ze St. Mary's Stadium Vás bude provázet Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.