Oba týmy si na svá konta připisují jednobodový zisk a já Vám děkuji za pozornost. Hezký zbytek dne.
Rozhodčí Friend ukončil dnešní zápas, který skončil nerozhodným stavem 2:2. Do vedení šli hráči Evertonu už v 19. minutě, když se trefil Coleman a v závěru prvního poločasu přidal gól na 2:0 Naismith, avšak tato branka by správně platit neměla, protože Naismith se zapomněl v ofsajdu. Nicméně rozhodčí gól uznal a Everton vedl v poločase 2:0, takový výsledek čekal asi málokdo. Fotbalisté Arsenalu se dlouho hledali, působili nervózně a čas ubíhal. Everton se pozorně bránil a své soupeře do šancí moc často nepouštěl, ale v závěru to přišlo. V 83. minutě se mezi tři tyče trefil Ramsey a dal Arsenalu naději do posledních minut. Hostům se hrálo o něco lépe a v 90. minutě se dočkali důležité branky na 2:2, kterou obstaral Giroud.
90+4
90+4
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
90+4
Na trávníku zůstává ležet Giroud a rozhodčí přerušuje hru.
90+1
Arsenal se dostal znovu do šance, ale tentokrát byl Howard pozorný a svůj tým podržel.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
90
Arsenal právě vstřelil branku!
Fanoušci Arsenalu i realizační tým skáčou radostí, protože OLIVIER GIROUD dává v poslední minutě základní hrací doby gól na 2:2. Nicméně pochvalu zaslouží Monreal, který v těžké pozici zastihl balon na hrací ploše a poté ho odcentroval do vápna, kde se uvolnil hlavičkující GIROUD a přesnou trefou vyrovnal na 2:2.
89
Fotbalisté Arsenalu se před standardní situací ubránili a svého soupeře do další šance nepustili. Nyní jsou hosté u balonu a postupně se přesouvají do středu hřiště.
88
Faulovaný byl Naismith a Everton dostane výhodu standardní situace.
88
Arsenal je na útočné polovině, kde má k dispozici autové vhazování.
86
Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Giroud, ale jeho pokus byl nepřesný, a mezi tři tyče se tak nevešel.
85
Hráči Arsenalu poslali do vápna zajímavý centr, ale Everton se ubránil. Následovat bude rohový kop.
85
Na poslední minuty se na hřiště podívá Atsu, naopak hrací plochu opouští Mirallas.
83
Na levém křídle si Cazorla navedl míč na levačku a poté se prezentoval hezkou přihrávkou před branku, kde se objevil AARON RAMSEY a přesnou trefou snížil na 2:1.
83
Monreal dostal další příležitost, ale tentokrát jeho centr zblokoval protihráč. Arsenal je ovšem znovu u balonu.
82
Arsenal se pohybuje na útočné polovině, ale Everton se pozorně brání a v závěru zápasu nechce chybovat. Z levé strany se nepovedeným centrem prezentoval Monreal, ale jeho spoluhráči pak balon vybojovali zpět.
80
Ve velkém vápně sklepl míč Campbell, ale nikdo ze spoluhráčů se do hry nezapojil a fotbalisté Arsenalu o balon přišli.
79
Nicméně Everton ze standardní situace nic nevytěžil. V pokutovém území vyskočil ze všech hráčů nejvýše Mertesacker a balon odhlavičkoval do bezpečí.
78
Everton vystihl rozehrávku soupeře, vyrazil do protiútoku a získal výhodu rohového kopu.
78
V posledních minutách to vypadá, že fotbalistům Evertonu dochází síly a už se tolik do útoku neženou. Hosté by rádi zaznamenali alespoň čestnou branku, ale zatím to tak vůbec nevypadá.
77
Rozhodčí Friend vytáhl další žlutou kartu, dnes už pátou. Tentokrát ji dostal Flamini, který zfauloval svého protihráče.
76
Střídá také Everton: ze hry odchází Lukaku a místo něj si zahraje McGeady.
74
Dvojí střídání Arsenalu: ze hry odešli Wilshere a Oxlade-Chamberlain, na trávníku je vystřídali Cazorla a Campbell.
74
74
Teď si připsal Debuchy další obranný zákrok, když zabránil svému protihráči odcentrovat balon.
73
Do vápna Arsenalu přilétl zajímavý centr, ale připravený byl Debuchy, jenž centrovaný míč odhlavičkoval do bezpečí.
71
Útočná akce Arsenalu skončila, protože sudí odpískal ofsajd.
70
Szczęsny vystoupil proti Bainesovi, ale ten střelu pouze naznačil a pak přihrával před odkrytou branku. Nicméně hráči Arsenalu se rychle zorientovali a své protihráče ke střele nepustili.
69
Na druhé straně se zajímavou střelou prezentoval Lukaku, ale jeho pokus zablokoval protihráč.
69
Giroud dostal přihrávku do velkého vápna, kde si dal míč na levačku a poté vystřelil, avšak brankář Howard si připsal výtečný zákrok a svůj tým podržel.
67
Zajímavou střelu ze své levačky vyslal Giroud, ale jeho pokus branku těsně minul a stav skóre se nemění.
65
Fotbalisté Arsenalu z rohového kopu branku domácích neohrozili, protože jeden z fotbalistů si pomohl faulem a Everton bude rozehrávat.
64
Z levé strany odcentroval balon Özil, ale jeho pokus byl přetažený a protihráč odehrál balon na rohový kop.
63
Faulovaný byl Ramsey a Arsenal bude rozehrávat.
62
Oxlade-Chamberlain zahrával rohový kop, ale on ani jeho spoluhráči z této standardní situace nic nevytěžili.
60
V posledních minutách se toho na hřišti příliš moc zajímavého neděje. Nicméně Everton působí vyrovnaně a dvougólové vedení má pod kontrolou. Fotbalisté Arsenalu jsou pod tlakem a jde na nich znát nervozita.
57
Özil zapojil do hry Ramseyho, jenž odcentroval balon do vápna, kde hledal Girouda, ale našel pouze hlavu bránícího protihráče.
57
Máme tady další žlutou kartu, tentokrát ji vyfasoval Chambers.
56
Distin se zapomněl v ofsajdu a rozhodčí hru přerušil. Rozehrávat budou fotbalisté Arsenalu.
55
Fotbalisté Evertonu se s míčem pohybují ve středu hřiště a Arsenal rozehrávku napadá. Nicméně domácí tým hraje ve větší pohodě a nezmatkuje.
55
Po ošetření se Barry vrátil zpět do hry.
55
54
Hra je přerušena, protože Barry potřebuje ošetřit.
54
Faulovaný byl Barry, kterého poslal k zemi Wilshere a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.
52
Přihrávku obdržel Mirallas, ale zapomněl se v ofsajdu a rozhodčí musel hru přerušit. Rozehrávat budou hosté.
51
Giroud hned dvakrát za sebou fauloval, ale rozhodčí mu pouze domluvil. Útočník Arsenalu by si měl dávat pozor, protože je na hrací ploše teprve pár minut a nebylo by pro něj dobré, kdyby hned na začátku byl potrestán žlutou kartou.
48
Faulovaný byl Debuchy a Arsenal bude rozehrávat.
46
První kontakt s míčem Giroud nezvládl a ve stoprocentní šanci selhal. Nádherný míč ke vzdálenější tyči poslal Oxlade-Chamberlain, kde našel právě Girouda, ale ten branku přestřelil.
46
Ve druhém poločase si už nezahraje Sánchez, kterého vystřídal Giroud.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hráči Arsenalu.
46
Držení míče Everton FC 53% – 47% Arsenal FC.
Střely celkem: Everton FC 6:5 Arsenal FC.
Střely na branku Everton FC 2:0 Arsenal FC.
Střely mimo branku Everton FC 3:5 Arsenal FC.
Zákroky brankářů Everton FC 0:0 Arsenal FC.
Po 45 minutách vede Everton nad Arsenalem 2:0. Takové skóre nikdo asi nepředvídal, protože od Arsenalu všichni očekávají lepší výkon. Nicméně fotbalisté Evertonu si vytvořili dvě střely na branku a v obou případech dokázali vstřelit branku, o tu vedoucí se postaral už v 19. minutě Coleman a ve 45. minutě se trefil Naismith. Nicméně z opakovaného záběru šlo vidět, že Naismith byl v ofsajdu, a tak branka platit neměl. Arsenal působí zaskočeně a nervózně, navíc v první polovině zápasu nevyslal žádnou střelu na branku.
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
45+2
45+1
Z opakovaného záběru jsme mohli vidět, že Naismith byl v ofsajdu, a tak gól platit neměl.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
Everton právě vstřelil branku!
Domácí hráči podnikli výtečný protiútok, který okořenili vstřelenou brankou. Velký podíl na tomto gólu měl Lukaku, jenž nastartoval své rychlé nohy, přešel přes bránícího protihráče a poté se prezentoval přesnou kolmicí pro STEVENA NAISMITHA, který měl před sebou pouze brankáře Arsenalu a přesnou trefou ho dokázal překonat.
43
Everton rozehrál nakrátko a fotbalisté Arsenalu tuto rozehrávku vystihli. Nicméně poté přihrával nepřesně Ramsey a balon mají zpět na kopačkách domácí hráči.
43
Mertesacker poslal svého protihráče k zemi a rozhodčí mu udělil žlutou kartu. Hráč Arsenalu se rozčiluje, ale to mu není nic platné.
42
Teď už je na útočné polovině Arsenal, ale Özil nedokázal přihrát Sánchezovi a hosté o balon přišli.
41
Lukaku se dostal ve velkém vápně k balonu, přichystal si jej na střelu, ale trefil pouze bránícího protihráče.
40
Everton je u balonu a pohybuje se s ním na útočné polovině. Nicméně přišla nepřesná přihrávka a míč se dostal mimo hrací plochu. Rozehrávat bude brankář Szczęsny.
38
Coleman riskoval rozehrávku a nemuselo se mu to vyplatit. Obránce Evertonu příliš dlouho váhal a už u něj byl Oxlade-Chamberlain, jenž se opřel do balonu a odvrátil ho mimo hřiště. Nicméně pokud by měl Oxlade-Chamberlain více štěstí, tato situace mohla být zajímavější.
37
Pozornost brankáře Arsenalu chtěl vyzkoušet Mirallas , jenž se prezentoval střelou ze středového kruhu. Nicméně jeho pokus byl nepřesný a couvající Szczęsny zasahovat nemusel.
36
Özil poslal kolmici do vápna, kde se k míči snažil dostat Sánchez, ale bránící Coleman mu míč vypíchl a do šance ho nepustil.
35
Standardní situaci si vzal na starost Mirallas, jenž ze své pravačky vyslal technickou střelu, ale ta těsně minula horní levý roh branky.
34
Everton bude zahrávat volný přímý kop.
34
Chambers zastavil útok domácích fotbalistů, ale bylo to s faulem a sudí mu teď domlouvá.
31
Ke střele se dostal Oxlade-Chamberalin, jenž sebral odražený míč, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a Howard zasahovat vůbec nemusel.
31
Arsenal neztrácí naděje a stále kombinuje na soupeřově polovině, avšak fotbalisté Evertonu se pozorně brání a neradi by chybovali.
30
Özil ze své kopačky vyslal hezký centr, ale našel pouze bránící protihráče. K odraženému míči se stihl dostat ještě Sánchez, ale jeho trefa byla zablokována jedním z obránců.
30
Následuje volný přímý kop pro Arsenal.
29
Faulovaný byl Debuchy, proti kterému se provinil Baines. Rozhodčí všechno viděl a ze své kapsičky vytasil žlutou kartu.
28
Lukaku přenesl hru na levou stranu, kde se mu nabídl Mirallas a pak odcentroval míč před branku. Nicméně ve vápně vyskočil ze všech hráčů nejvýše Monreal, jenž míč odhlavičkoval do bezpečí.
27
Fotbalisté Evertonu se opět dostali na soupeřovu polovinu, ale tentokrát Arsenal rozehrávku vystihl a získal míč pro sebe. Jenže o pár vteřin později prohrál Debuchy souboj s protihráčem a nabídl Evertonu autové vhazování.
26
Na pravém křídle nastartoval své rychlé nohy Coleman, ale v souboji s Monrealem prohrál a navíc fauloval. Rozehrávat bude Arsenal.
25
Na levé straně se s míčem pohyboval Özil a pak ho poslal před branku, kde se ke střele dostal Oxlade-Chamberlain, ale trefil pouze bránícího protihráče.
25
Nicméně Arsenal má silné mužstvo a výborné hráče, kteří se umí zvednout a zápas zdramatizovat. Doufejme, že se jim to dnes podaří.
24
Fotbalisté Arsenalu vypadají od úvodních minut zaskočeně, nejspíš nečekali, že na ně soupeř vlítne.
23
U míče jsou fotbalisté Arsenalu, kteří se postupně přesouvají na útočnou polovinu. Z pravé strany poslal balon do vápna Debuchy, ale našel pouze bránící protihráče.
22
Mirallas se dokázal protlačit přes dva bránící protihráče, zpracoval si míč a poté vystřelil. Brankáře Arsenalu sice překonal, ale Mirallasova střela se do branky nevešla.
19
Barry poslal nadýchaný centr ke vzdálenější tyči, kde se ke střele hlavou dostal SÉAMUS COLEMAN, jenž přesnou trefou poslal domácí tým do vedení. Vypadalo to, že si Szczęsny na míč sáhl, ale inkasovanému gólu nezabránil.
18
Everton dostane výhodu standardní situace.
18
Hra je přerušena, protože ve vzdušném souboji si faulem pomohl Sánchez a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal.
17
Nyní se domácí hráči přesunuli na útočnou polovinu a vytváří na Arsenal tlak.
17
U míče je Everton a kombinuje na vlastní polovině hřiště, do rozehrávky se zapojil i brankář Howard.
15
Domácím fotbalistům se nepovedla rozehrávka a jeden z obránců přihrál přesně do míst, kde byl nikým neobsazený Oxlade-Chamberlain, jenž okamžitě vystřelil, ale jeho pokus branku těsně minul.
15
Özil poslal dobrý míč do vápna, kde se pohyboval Wilshere, ale tomu se nepodařilo k balonu dostat.
14
Arsenal podnikl útočnou akci podél levé postranní čáry a poté se do hry zapojil Sánchez, který se pohyboval ve středu. Nicméně okamžitě k němu přistoupili bránící protihráči a nenechali ho vystřelit.
12
V úvodních minutách se toho moc zajímavého neděje. Hra probíhá převážně mezi pokutovými územími a oba brankáři jsou bez práce, alespoň prozatím. Doufejme, že oba celky svůj výkon zlepší a hra bude pohlednější.
11
Oxlade-Chamberlain si navedl míč na pravačku a poté se prezentoval střelou asi z 20 metrů, avšak jeho pokus byl nepřesný a skončil vysoko nad brankou.
10
Po přerušení se pokračuje ve hře.
10
Zraněný Pienaar opustil hrací plochu a místo něj se na hřiště dostal Osman. Doufejme, že zranění Pienaara nebude nijak vážné.
9
Vypadá to, že Pienaar ve hře nebude moci pokračovat a Everton musí střídat.
9
Hra je přerušena, ošetřit potřebuje Pienaar.
8
Útočná akce Arsenalu ztroskotala na další nepřesné přihrávce a teď se hosté rychle vrací na vlastní území.
7
Fotbalisté Evertonu se s balonem dostali na útočnou polovinu, ale po nepřesné přihrávce o něj přišli a Arsenal může vyrazit do protiútoku.
6
Na pravém křídle se uvolnil Oxlade-Chamberlain, jenž obdržel přihrávku a poté odcentroval míč před branku, avšak našel pouze dva bránící protihráče, kteří Everton podrželi.
6
Nicméně jeho spoluhráči zabrali a znovu získali míč ve svůj prospěch.
6
Teď už se Arsenal k míči dostal, ale poté o něj rychle přišel. Nepřesnou přihrávku ze své kopačky vyslal Oxlade-Chamberlain.
5
Všichni hráči Arsenalu jsou na vlastní polovině hřiště a brání se. V blízkosti středového kruhu se pohybuje Sánchez, který doufá, že jeho spoluhráči získají balon a zapojí ho do hry.
4
U postranní čáry bojoval Lukaku s Mertesackerem, ale souboj vyhrál hráč Evertonu a získal výhodu autového vhazování.
4
Hráči Arsenalu vypadají zaskočeně a nedaří se jim získat kulatý nesmysl do své moci.
3
V úvodních minutách jsou aktivnější domácí fotbalisté, kteří na Arsenal vyvíjí tlak a nyní mají k dispozici autové vhazování na útočné polovině.
2
Hráči Arsenalu hrají ve žlutých dresech s modrými rukávy a v modrých trenýrkách.
2
Baines odcentroval míč před branku, ale tam našel pouze bránícího protihráče, který balon odhlavičkoval do bezpečí.
1
Teď už jsou ale domácí hráči na útočné polovině a působí aktivně. Obranný zákrok si připsal Chambers, jenž odhlavičkoval centrovaný míč na rohový kop.
1
Fotbalisté v modrých dresech rozehráli a poté se vrátili na vlastní polovinu hřiště.
1
U levé postranní čáry byl faulovaný Pienaar a rozhodčí nedovolený zákrok odpískal. Everton bude rozehrávat.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Evertonu, kteří oblékli modré dresy a bílé trenýrky.
1
-1
V Liverpoolu svítí sluníčko a na stadionu panuje výborná atmosféra.
-3
Hlavní sudí Friend přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

Everton FC: Howard – Coleman, Distin, Jagielka (C), Baines – Mirallas, McCarthy – Barry, Pienaar, Naismith – Lukaku.
Náhradníci: Robles – Stones, Alcaraz, McGeady, Bešić, Osman, Atsu.

Arsenal FC: Szczęsny – Mertesacker (C), Chambers, Debuchy, Monreal – Wilshere, Oxlade-Chamberlain – Flamini, Özil, Ramsey – A. Sánchez.
Náhradníci: Martínez – Koscielny, Rosický, Cazorla, Giroud, Campbell, Bellerín.

Rozhodčí: Friend – Garratt, McDonough.
Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu, který nese název Goodison Park a sídlí v Liverpoolu.
Arsenal bude postrádat hned několik fotbalistů, konkrétně to jsou: David Ospina, Abou Diaby, Theo Walcott, Ryo Miyaichi a Serge Gnabry.
Evertonu budou chybět zranění Ross Barkley a Bryan Oviedo, oba trápí koleno.
Na zápas byli nominováni:

Everton FC: Howard, Robles, Staněk, Alcaraz, Baines, Browning, Coleman, Distin, Duffy, Galloway, Garbutt, Hibbert, Jagielka, Stones, Pennington, Atsu, Barry, Bešić, Grant, Gibson, Kennedy, McCarthy, McGeady, Osman, Pienaar, Byrne, Hope, Kone, Long, Lukaku, McAleny, Mirallas, Naismith.

Arsenal FC: Martinez, Szczęsny, Chambers, Debuchy, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Cazorla, Coquelin, Flamini, Oxlade-Chamberlain, Özil, Ramsey, Rosický, Wilshere, Zelalem, Campbell, Giroud, Podolski, Sánchez, Sanogo.
Arsenal FC narazil v 1. kole na Crystal Palace a dokázal ho porazit 2:1. Fotbalisté Arsenalu prohrávali ve 35. minutě 0:1, ale Koscielny stihl vyrovnat a v závěrečných minutách se trefil Ramsey, díky kterému si Arsenal připsal tříbodový zisk a v tabulce mu patří 3. místo.
Everton FC narazil v 1. kole na Leicester, se kterým remizoval 2:2. Za Everton skóroval McGeady a Naismith. Liverpoolský klub tak získal 1 bod a v tabulce mu patří 9. příčka.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Kevin Friend, na čarách mu budou asistovat Andy Garratt a Mick McDonough. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Michael Oliver.
Příjemný podvečer, vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Anglická Premier League má na programu 2. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Everton FC a Arsenal FC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.