SESTŘIH Premier League: Liverpool - Chelsea 1:2

Je konec! Bitvu na Anfield Road zvládla lépe Chelsea, která vítězí 1:2 a ještě více si upevňuje pozici na čele tabulky Premier League. Liverpool přitom začal zápas skvěle a už v 9. minutě šel do vedení po střele Cana, kterou tečoval do protipohybu Courtoise Cahill. O pět minut později však Gary Cahill zaúřadoval i na druhé straně, kde po rohovém kopu dostal míč za brankovou čáru, což musela potvrdit až "goal line technology." Rozhodující moment zápasu pak přišel v 67. minutě, kdy akci Azpilicuety dotáhl do gólového konce Diego Costa. Blues tedy stále zůstávají bez porážky, naopak svěřenci Brendana Rodgerse se dostávají do stále větších problémů.
90+6
90+6
Už se hraje nad rámec signalizovaného nastavení, José Mourinho se emotivně dožaduje závěrečného hvizdu...
90+5
Až nyní přichází na řadu avizované střídání Chelsea, ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Filipe Luís.
90+4
Thibaut Courtois (Chelsea FC) dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+3
Lambert od brankové čáry posílal míč na zadní tyč, kam nabíhal Sterling. Ten ale nedosáhl. Po dalším centru se sice Borini k hlavičce dostal, ale netrefil bránu.
90+2
Domácí to zkouší nakopávanými míči, jenže stopeři Chelsea jsou výborní hlavičkáři.
90+1
Pro faul si došel Hazard, Chelsea chystá ještě jedno střídání...
90+1
Rozhodčí Taylor nastaví pět minut!
90
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Didier Drogba.
89
Na zemi zůstává ležet Diego Costa, kterého poslal na trávník jeho starý známý Martin Škrtel. Hostující hráč natahuje čas a nechává se ošetřovat. To se fanouškům Liverpoolu samozřejmě nelíbí.
88
Emoce na Anfieldu! Odražený míč napálil Steven Gerrard a domácí reklamují ruku Cahilla! Rozhodčí Taylor byl jiného názoru.
87
Diego Costa zajel zezadu skluzem do Johnsona. Zasloužená žlutá karta pro útočníka Blues.
86
Ofenzivní snaha domácích se omezuje na centrované míče, které obrana Chelsea sbírá, jako teď v případě Hendersona.
84
Reds to mají těžké, hosté výborně brání a čekají na brejky. Tento způsob hry umí Chelsea praktikovat velice dobře.
83
Hostující záložník Oscar dostává žlutou kartu za skluz, kterým počastoval pravačku Johnsona.
81
Domácí dostali výhodu a pozici pro střelu si hledal Lambert. Neprostřelil obranný val v modrém.
81
Domácí přitlačili Chelsea. Johnson místo centru našel Hendersona, který míč posílal na vzdálenější tyč. Nalezl však pouze obránce Chelsea.
79
Mario Balotelli ani dnes nedokázal v lize skórovat a je nahrazen Rickiem Lambertem.
78
Rohový kop zahrával Gerrard. Našel ale jen prvního bránícího hráče, kterým byl Oscar.
77
Allen vybojoval míč pro Gerrarda, který to z 25 metrů z první zkusil, trefil však pouze tělo protihráče.
76
Mignolet musel vyběhnout daleko ze své šestnáctky a zabránil tak případnému brejku hostí.
75
Dobrá šance Liverpoolu. Boriniho centr propadl až k Hendersonovi, který napálil Matiće, jenž možná zabránil vyrovnání.
74
Moreno neudržel míč na hrací ploše, vhazovat bude Chelsea.
73
Balotelli dostal míč do ofsajdu, který byl odmáván.
72
Uvidíme, jak Liverpool odpoví, do konce zbývá zhruba dvacet minut.
70
Rodgers si připravil i druhé střídání. Odešel Emre Can, nahradil jej Joe Allen.
70
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Coutinho, přichází Fabio Borini.
69
Žlutou kartu dostává Nemanja Matić (Chelsea FC).
67
Chelsea právě vstřelila branku!
Nádherně to udělal Azpilicueta, který si na levém křídle naběhl na pas Williana, obešel Coutinha, přes kterého se dostal do šestnáctky a odcentroval do malého vápna, kam nabíhal Oscar. Mignolet míč sice před Brazilcem vyrazil, ale pouze k DIEGOVI COSTOVI, jenž ho z voleje napálil do odkryté brány. Desátý gól Costy v Premier League.
65
Mario Balotelli přišel pomoci defenzivě, ale bylo to s faulem na Oscara, za který dostal žlutou kartu.
64
Už se pokračuje ve hře, Ivanović snad bude v pořádku.
63
Ivanović zůstává ležet na trávníku po vzdušném souboji s Morenem. Do akce musí jít lékařský tým Chelsea vedený doktorkou Evou Carneirovou.
62
Johnson hledal centrem Balotelliho, pro míč si ale došel brankář Courtois.
61
Míč posílal do šestnáctky Coutinho, odvracel Matić.
61
Oba týmy se dopustily ztráty míče na polovině hřiště, baón je teď v moci domácích.
59
Coutinho si pomohl nedovoleným způsobem v souboji s Hazardem. Celá situace se udála na útočné polovině LFC, takže Mignoletovi nehrozí bezprostřední nebezpečí.
57
Prosadit přes Lovrena se snažil Willian. Chorvatský obránce Liverpoolu jeho střelu zblokoval.
57
Centr Emreho Cana mířil jen do míst, kde byl pouze Ivanović. Ten tak míč nerušeně odhlavičkoval.
56
Willian poprvé v akci. Moreno ho však zahnal až za brankovou čáru.
54
První střídání provádí Chelsea. Dohrál Ramires, nahrazuje ho další Brazilec Willian.
53
Pěkný moment v podání domácích. Coutinho našel v šestnáctce Sterlinga, který se uvolnil směrem do hřiště a po zemi vypálil ke vzdálenější tyči. Thibaut Courtois byl na zemi včas a balón vyrazil.
51
Hazard se snažil uvolnit nabíhajícího Diega Costu. Před ním sice míč hlavou přizvedl Lovren, ale Costa ještě dokázal vystřihnout efektní nůžky, kterým k dokonalosti chyběl tak metr, o který balón skončil nad břevnem.
49
Branislav Ivanović (Chelsea FC) fauloval Sterlinga a obdržel žlutou kartu.
47
Ani jeden z manažerů si do druhé půle nepřipravil žádné střídání.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 3:4
Střely mimo – 0:1
Rohové kopy – 3:5
Držení míče – 56 % : 44 %
První půle nabídla zajímavou podívanou. V úvodu byl u všeho podstatného stoper Chelsea Gary Cahill. Ten v 9. minutě nejprve tečoval střelu Emreho Cana za záda vlastního brankáře, ale ve 14. minutě své zaváhání napravil, když se po jeho dorážce míč ocitl těsně za brankovou čáru, což potvrdila až goal line technology. Jinak sledujeme vyrovnaný duel, v jehož úvodu byl aktivnější Liverpool a v závěru půle zase hosté.
45+1
45+1
Hazard na pravé straně dlouho kouzlil s míčem. Nakonec nahrál před šestnáctku Matićovi, který už neprocpal balón na nikoho ze spoluhráčů. To je asi vše, co se v první půli událo.
45+1
Sudí Taylor nastaví v prvním poločase minutu.
45
Nemohou, Raheem Sterling byl načapán v ofsajdu.
44
Nyní byl na vlastní polovině faulován Sterling a domácí mohou dohrávat poločas s míčem.
43
Domácí Raheem Sterling bránil ve hře Ramiresovi a je z toho první žlutá karta v utkání.
42
Závěrečné minuty první půle patří Chelsea. Hráči v modrém drží balón a neustále se snaží něco vymýšlet.
41
Diego Costa na hranici šestnáctky podržel míč a předal ho Hazardovi, proti jehož přízemnímu pokusu zakročil Mignolet.
40
Důrazný Ivanović prošel přes Lovrena a ani Moreno mu nezabránil v tom, aby z úhlu vyzkoušel Mignoleta. Domácí brankář má míč v rukavicích.
38
Balón teď drží hosté, kteří pomalu, ale jistě, snižují převahu Liverpoolu v tomto ohledu.
36
Oscar opět oslovil krásnou přihrávkou Hazarda, který ve velké šanci znovu napálil jen protihráče, tentokrát šlo o Glena Johnsona.
35
Dieho Costa s Martinem Škrtelem sváděli ostré souboje už v kvalifikačním duelu Slovensko – Španělsko. Dnes si dávají úspěšné repete. Nyní fauloval hostující útočník.
34
Rychlý protiútok modrých. Ramires předal míč Oscarovi, který přenesl hru na z druhé vlny nabíhajícího Hazarda. Ten měl na rohu šestnáctky dost prostoru k zamíření, ovšem trefil pouze obránce domácích.
33
Henderson na půlce fauloval Fàbregase, hosté tedy zůstávají u míče.
32
Fàbregas dostal přihrávku do ofsajdové pozice, akce Chelsea je tak zastavena.
31
Domácí kombinovali před šestnáctkou soupeře, Emre Can ale svůj centr poslal jen do Matiće.
30
Po pravé straně upaloval Ivanović, Lovren ho dobře pohlídal a byl tak šikovný, že se bude kopat od brány Reds.
29
Na roh Fábregase si naskakoval Terry, míč uklidil do bezpečí Johnson.
29
Střelu Diega Costy srazil na roh Škrtel.
28
Liverpool zatím mnohem častěji drží míč, což dokládá i procentuální statistika – 62:38.
26
Dobře se uvolnil Coutinho, ale zamířil jen do středu brány a Courtois tak neměl těžkou pozici pro zákrok.
25
Fábregas rozehrával standardní situaci z levé strany, domácí se v tomto případě ubránili.
24
Hraje se hodně bojovné utkání, ani jeden ze soupeřů nenechává tomu druhému nic zadarmo.
22
Diego Costa se hnal za nakopnutým balónem. Při své snaze zboural bránícího Škrtela a byl mu odpískán faul. Costa se zlobil a dokonce se dostal do konfliktu s hráči v červeném. Sudí Taylor nakonec situaci uklidnil.
21
Domácí zahrávali rohový kop. Míč spadl na rameno Cahilla a fanoušci Liverpoolu se dožadovali odpískání penalty, ale sudí Taylor byl jiného názoru. Stoper Chelsea byl zatím u všeho podstatného.
19
Mario Balotelli sice překonal Courtoise, ale byl v ofsajdu. Gól tedy nemůže platit.
17
Máme za sebou jen něco přes čtvrt hodiny a už jsme toho viděli docela hodně. Gól po tečované střele Cana a vyrovnání Chelsea, které hostům přisoudila goal line technologie.
14
Hostům pomohla k vyrovnání technologie, která sleduje dění kolem brankové čáry! Po rohu Fábregase se dostal k hlavičce Matić, Mignolet ještě vyrazil a na první pohled se zdálo, že zázračně pokryl i dorážku GARYHO CAHILLA. Rozhodčí Taylor však vzápětí signalizoval gól, protože míč byl podle techniky těsně za brankovou čarou.
13
Ivanović rozběhl po křídle Hazarda, jehož centr srazil na roh Sterling.
13
Roh Fàbregase je odvrácen obranou Liverpoolu.
12
Průnik Diega Costy končí rohovým kopem pro hosty.
11
Domácí publikum je nyní velmi spokojeno. U balónu jsou však hráči Chelsea, kteří budou chtít co nejrychleji odpovědět.
9
Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! EMRE CAN měl před sebou hodně prostoru a využil ho ke střele, kterou tečoval do protipohybu bezmocného Courtoise stoper Gary Cahill. Výborný začátek pro Reds!
7
Emre Can v ostrém souboji s Ivanovićem, je z toho autové vhazování pro Liverpool.
6
Přes Cahilla dokázal odcentrovat Balotelli. Míč směřující na zadní tyč odvrátila obrana Blues.
5
Pas Škrtela směřoval na Balotelliho, ten byl ale v ofsajdu.
4
Sprint Ramirese směrem k šestnáctce zastavila dvojice Gerrard -Johnson.
2
Centr Gerrarda skončil u brankáře Blues Courtoise.
1
Domácí vybojovali míč a rychle přešli do útoku. Střela Cana však byla sražena na roh.
1
Fotbalisté nastoupili na trávník Anfield Road za zvuku slavného liverpoolského chorálu You'll Never Walk Alone.

Liverpool FC: Mignolet – Johnson, Škrtel, Lovren, A. Moreno – Gerrard (C), Can – Henderson, Coutinho, Sterling – Balotelli.

Náhradníci: Jones – K. Touré, Lallana, Lucas Leiva, Allen, Lambert, Borini.

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Matić, Fàbregas – Ramires, Oscar, E. Hazard – D. Costa.

Náhradníci: Čech – Luís, K. Zouma, Mikel, Willian, Rémy, Drogba.

Rozhodčí: Anthony Taylor – S. Child, G. Beswick.
Liverpool bude stále postrádat útočníka Daniela Sturridge, kterého problémy s lýtkem nepustily do hry od září. Na marodce zůstávají také José Enrique, Mamadou Sakho, Jon Flanagan a Suso.

To José Mourinho má k dispozici tařka kompletní kádr. Do sestavy se po třízápasovém trestu za červenou kartu v zápase na Crystal Palace vrací i španělský krajní bek César Azpilicueta.
Vzájemné zápasy:
Liverpool naposledy porazil Chelsea na konci sezóny 2011/12. Od té doby se oba kluby utkaly čtyřikrát, v sezóně 2012/13 skončily oba zápasy remízami a loni se v obou případech radovali Blues. Chelsea nejprve zvítězila doma 2:1 a ve 36. kole dokázala i s řadou náhradníků v sestavě vyhrát v Liverpoolu 2:0 a tím soupeře připravit o naděje na mistrovstký titul. Celkem se tito soupeři utkaly už ve 160 soutěžních zápasech a úspěšnější jsou Reds, kteří zvítězili v 70 případech, 35 duelů skončilo smírně a 55x uspěla Chelsea.
Liverpool FC (7. místo, 4 výhry, 2 remízy, 4 porážky, skóre 13:13, 14 bodů)
Liverpool upadá do stále větší deprese. Reds herně i výsledkově tápou – v Premier League se pohybují až za pohárovými příčkami, v Lize mistrů mají po čtyřech zápasech na kontě jen tři body a pokud chtějí postoupit do osmifinále, nesmějí si již dovolit ani jedno zaváhání a žádná sláva to není ani v Ligovém poháru, kde však oba zápasy, byť s odřenýma ušima, dokázali dotáhnout k postupu do dalších kol. V domácí lize Liverpool z posledních dvou zápasů vytěžil jediný bod, naposledy prohrál 0:1 v Newcastlu, a pokud u řeky Mersey nechtějí, aby se jim špička tabulky ještě více vzdálila, nemohou si již dovolit zbytečně ztrácet body. To samé platí i pro Ligu mistrů, kde svěřenci Brendana Rodgerse potřebují vyhrát oba zbývající zápasy, aby oživili naději na postup do osmifinále. V úterý fotbalisté z města Beatles prohráli 0:1 na půdě Realu Madrid. Rodgers v tomto utkání poměrně protočil sestavou a na lavičce tak zůstali hráči jako Gerrard, Balotelli, Sterling nebo Coutinho.

Posledních pět zápasů Liverpoolu v PL:
Liverpool – Everton 1:1
Liverpool – WBA 2:1
QPR – Liverpool 2:3
Liverpool – Hull 0:0
Newcastle – Liverpool 1:0
Chelsea FC (1. místo, 8 výher, 2 remízy, 0 porážek, skóre 26:10, 26 bodů)
Blues mají letošní ročník Premier League skvěle rozjetý. Hned osmkrát zvítězili a body ztratili pouze při obou výjezdech do Manchesteru, kde s Citizens i United remizovali. Svěřenci Josého Mourinha zůstávají neporaženi také v dalších soutěžích, do kterých zasáhli – tedy v Capital One Cupu a Lize mistrů. Zde však ve středu překvapivě jen remizovali na hřišti outsidera z Mariboru, kde alespoň bod pro hosty zachránil až v 73. minutě Matić. Postup do vyřazovacích bojů tak londýnský celek ještě zcela zajištěn nemá.

Posledních pět zápasů Chelsea v PL:
Chelsea – Aston Villa 3:0
Chelsea – Arsenal 2:0
Crystal Palace – Chelsea 1:2
Manchester United – Chelsea 1:1
Chelsea – QPR 2:1
Pěkný den všem příznivcům toho nejlepšího fotbalu! 11. kolo anglické Premier League odstartuje soubojem dvou velkých klubů, držitel osmnácti domácích titulů, Liverpool FC, přivítá vedoucí Chelsea FC. Oba celky se však nacházejí v dosti rozdílné pohodě. Zatímco lídr Premier League je ve skvělé formě a v letošní sezóně ještě nenašel v soutěžních zápasech přemožitele, Reds se na všech frontách trápí výsledkově i herně a do zápasu s Chelsea nastupují až jako sedmý tým tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.